it stuk !l iéiiat Groter tekort aan ligplaatsen in Terneuzen EXPORT SASSE MEEL FABRIEK HENOMEN rveld&Zn. w Geslaagd school- korfbaltoernooi Uitslagen schietingen in Ovezande en Kwadendamme PER 1 APRIL 4 PROCENT MEER LOON RIJ NSM Draaibrugse Sport Vereniging heeft nieuw bestuur Originele carrousel in bar te Aag te kerke zonder licht ZATERDAG ZONDAG 'E KLUNDERT NTE PUTTE gels in alle ntilatoren >EEL EN ►ER SERVICE...I rS SLECHTS 2499,- stad streek «II N HERMANS tne-man-sh«w (f3\ UITTREDEN SLECHTE ZAAK OLIEBOLLEN INSTUIF TMN HERMANS •ne-man-sh*w Sluis Eerste beelden CAI Sas van Gent eind januari Voetbal toernooi in Oostburg Kernreactor Doel werkt Aardenburg Breskens 's-Gravenpolder Zaterdag 28 december 1974 m de jaarwisseling houd uur van Klundert 0d van 11.30 tot 12.30 Uu uize. iter en Wethouders: ris, H. A. M. Rombouts ïeester, C. D. van OosteJ urgemeester en Wethou, jaarsreceptie houden on| i 1975 van 12 tot 13 uu het gemeentehuis. middags hersteld or is voor verbouwingen SLIJPERIJ SPIEGELFA8RIEKI .g 73943 of 52909. 40 48 - BREDA Ja bij Actief snijdt het mes aan de PRIJS- èn de SERVICE-kant. Want voor u Is 'n goeie service even belangrijk als 'n lage prijs En die goeie ser. vice krijgt u bij one, dezelfde dag of dezelfde avond., n nieuw grootbeeld klei- Idige halfgeleider chasaii, - lager stroomverbruik ingebouwde beeldbuis be lasting. vordt u niet moe van deze I ren. Zenderkeuze: 8 stuks P 450,— AFTREK x. 5 jaar oude t.v. Heeft u inruil, kom 'ns praten: bij nt. betaalbaar met 18,301 anbetaling. ,EN U GRAAG ENVOORWAARDEN 3 BREDA Lange Brugstraat 4 Tel. 4 02 50 3 94 26 - 3 93 86 Grote Markt parkeren (ADVERTENTIE) Ui op 2 elpees W nu overal verkrijgbaar (Van onze correspondent) Het bestuur van de Draai- brugse sportvereniging „D-S.V." dat voorheen bestond uit drie personen is uitgebreid en is nu als volgt geformeerd: mej. Liedie Mabesoone, voor zitter Jan de Feijter, secreta ris: Clement Bonte, penning meester en leden Lucie De- bruyckere en Etienne Buijs- se Zondag aanstaande wondt er in de sportzaal iin Aardenbung I een volleybalwedstrijd ge speeld tegen een team van die katholieke Plattelandsjonge- ren. Deze wedstrijd begint om I 2 uur- In januari staait er een I speltevond op het programma in het clubgebouw „De Roode Leeuw" in Aardenburg en in de zomermaanden zullen enke- voetbalwedstrijden warden Het ledental van D.S.V., dat "vorig jaar rond de 20 schom melde, is nu gestegen tot 48. V HEERENHOEK Door een druk op de knop startte de 's-Heer- enhoeks» bareigenaar Toon Martens tweede kerstdag 's middags de in zijn bar geplaatste originele carrousel met paard, die door hem is aangekocht van een Limburgse kermisexploi tant. Op hetzelfde moment begonnen de lichtshow en draaitafel in de dis cotheek De Koeieikop te draaien. De draaitafel werd bediend door disc- jockey Tim, die de top- veertig, afgewisseld met niet op die ranglijst i1 -orkomiende under- iroundmuiziék, afdraai de Het geheel werd op geluisterd dioor hit plaatselijke majoretten- korps o.l.v. mejuffrouw M.J. Hoondert, dat een 15 minuten durende show gaf- Do heer Martens toonde zich bijzonder verheugd, tijdig zijn carrousel aan het draaien te hebben gekregen, gelet op het feit dat een en ander in bijzonder korte tijd in zijn bar is onderge bracht. Het gebeuren trok zeer veeïbe lang stelling. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Wanneer binnen afzienbare tijd de mid- densluis te Terneuzen weer hersteld zal zijn, dan dreigt het heerstende tekort aan ligplaatsen voor de binnenvaart in Ter- neuzen nog groter te worden. Een aantal leden van de KSV Schuttevaer uitten gistermiddag hun ongerustheid over deze mo gelijke ontwikkeling. Dil gebeurde tijdens de jaarvergadering van Schuttevaer-afdeling Terneuzen in café „De Vriendschap". „Het duurt nog wel drie jaar eer die reparatie aan de Middensluis volledig is afge rond", zo trachtte de heer W. Blok, directeur van het ha venschap Terneuzen de onge veer vijftig aanwezige schip, pers gerust te stellen. Hij wees erop dat Terneuzen al jaren een tekort aan lig plaatsen voor de binnenschip pers heeft. Naar zijn mening was het wel mogelijk om in eon van de kanaalhavens een steiger met een damwand aan te leggen ten behoeve van de binnenvaart. „Dat gaat twee miljoen gulden kosten en daar zijn we nog niet uit", aldus de heer Blok. De havenschapsdi- recteur legde er vervolgens de nadruk op dat de schippers het liefst zo dicht mogelijk in de buurt van Terneuzen afme ren. „Dat zijn vaak schippers die inkopen gaan doen in de stad. We kunnen geen stuk uit Terneuzen graven en geen ruimte scheppen waar geen ruimte is. Diegenen die in de buurt van Terneuzen moeten lossen of laden moeten dan wat naar voren en dan moeten die „Hemsehippers maar een beet je naar achter". In dit verband vroeg de heer Blok om mede werking van de betrokken schippers. Een van de binnenschippers deed de suggestie om het ka naal te verbreden tussen de scheepswerf, de TSM en het Noorderdok, om op die manier wat aanlegruimte te scheppen: „Er zijn een heleboel kanaal- armen gedempt ook. We kun nen best wat terugverlangen", aldus de vragensteller. Vol gens de heer Blok was deze oplossing technisch wel uit voerbaar, maar financieel niet te verwezenlijken. De gesuggereerde achterstel ling van de binnenvaart ten opzichte van de zeevaart, was een onderwerp dat tijdens de Terneuzense Schuttevaerver- gadering nogal wat tongen losmaakte. „Als er een super (schip groter dan 15.000 ton red.) door het kanaal gaat dan moet de binnenvaart daar al tijd achterblijven. Dat kost een hoop vertraging. Dan ligt rijkswaterstaat met veel ver- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Het kraakt een beetje in Schutte vaer", zo begon de heer W.G. de Meijer, voorzitter van de Schuttevaer-afdeling Terneu zen zijn openingswoord. Hij doelde hiermee op het moge lijke uittreden van de afdeling Beveland uit de landelijke schipersvereniging „Schutte vaer". Voorzitter De Meijer had niet zo een gunstig oordeel over het voorgenomen uittre den: „Als voorzitter van de ASV heeft de heer Huber, (mr. F. Huber, burgemeester van Goes, red.) altijd de mond vol over samenwerking. Dit noem ik een slecht voorbeeld van samenwerking". toon te knipperen en dan ben ie net te laat aan de grens om in te klaren", zo beklaagde zich een van de schippers. Kanaalloods J. Meerman liohlte toe wat de gevolgen kunnen zijn als een zeeschip door een binnenvaartschip wordt opgelopen: „Als die grote geladen is en die bin nenschipper gaat erlangs dan gaat het water trekken door de zuigimg. Die grote jongen loopt uit z'n koers en je bent nog een kilometer bezig om 'm weer in het goeie spoor te brengen.". Overigens bestaat de Schuttevaer-afdeling in Terneuzen volgend jaar 25 jaar. „Dit feit laten we niet on gemerkt voorbij gaan", zo kondigde afdelingsvoorzitter W.G. de Meijer aan. Van de oorspronkelijke oprichters is alleen de heer Vermeulen nog lid van het bestuur. Hij is ondertussen erelid geworden. (Van een onzer verslaggevers) TEREUZEN In het Ter neuzense koffiehuisj e „Arti- knf" wordt het op 31 decem ber een echte ouderwetse ou dejaar- Voor diegenen die dit uudej a a rsgebeuren in een „bruin" sfeertje mee willen maken zijn er oliebollen, ap pelflappen om het stof van het afgelopen jaar op gepaste wijze weg te spoelen is er zelfbereide „sjokala-meïk". Tot hoe laat het babbel-lokaal van Digna Blaauiw geopend is, is nog niet bekend. (ADVERTENTIE) op 2 elpees V nu.overal verkrijgbaar (Van, een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het plaatsje Aagtekerke op Wal cheren heeft vrijdagavond zonder stroom gezeten. Dat was het gevolg van een aanrij ding tussen twee personenau to's rond vijf uur 's middags. Een van de twee auto's schoot door de ber tegen een ver deelkast van de elektriciteit, die vonkend meteen het leven liet. De automobilist kwam met de schrik vrij. Technici van de Provinciale Zeeuwse Energiemaatschappij zijn onmiddellijk met man en macht aam het sleutelen ge gaan om te proberen de Aag- tekerkers in ieder beval nog een deel van de Toon-Her- mans-show te laten zien. Duivensliow In café Lam- minsvliet werd door de post duivenvereniging Recht voor Allen de jaarlijkse verenigings- tentoonstëlliing gehouden. Er waren docnr de leden in totaal 105 duiven ingezonden, die door heer A. van de Broecke uit Hoofdplaat werden ge keurd. De uitslag was als volgt: Klasse oude doffers: 1 »n 5 M. van de Bussche, 2, 3 en 4 A. de Baets. Klasse jaar- lingdoffers T. J. Louweret, 2 C. van der Walle, 3. A. van de Bussche, 4. J. Nijhof, 5. E. Visser. Klasse jonge duiven: 1 en 3. M. van de Bussche, 2. J. Louweret, 4. E. Visser, 5, J. de Zutter. Kampioendoffenaar M. van de Bussche. Klasse oude duivinnen: 1. J. de Zutter, kampioen duivinnen 2. en 4. M. van de Bussohe. 3. J. Lou weret, 5. J. van de Wege. Klasse jaarlingdui vinnen: 1. M. van de Bussche, 2. W. Cop- pens, 3. J. Nijhof, 4. P. Maen- hout. Klasse jonige duivinnen: 1 en 5. M. van de Bussche, 2. G. de Meijer, 3 en 4. A van de Bussche. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De school jeugd met vakantie in Terneu zen heeft zich gisteren niets van het slechte weer hoeven aan te trekken. Een groot ge deelte van de sportminmende jongeren hield zich op in de gemeentelijke sporthal 't Zwaantje. Hier had de Ter neuzense schoolsportcommissie een mikrokorfbal voor de jeuigd op poten gezet. Onder grote belangstelling van de ouders korfbalden elf teams van even zoveel lagere scholen uit de hele gemeente Terneuzen om de eerste prijs. In tegenstelling tot eerdere toernooien was er dit keer geen enkele reden tot klagen over de begeleiding van de scholieren door ouders of door leerkrachten. Uiteindelijk ging „De Stel le" met de eerste prijs naar huis. Na een zeer spannende finale met een 1-1 eindstand, bleek deze school bij het ne men van strafworpen de beste. De tegenstander „De Terp" werd zodoende tweede. De verdere uitslag luidt: 3. de Wegwijzer uit Hoek. 4. De Golfslag uit Terneuzen, 5. De Meerpaal, Terneuzen, 6. Zuid- landschool, 7. Prins Willem Alexanderschool, 8. De Ark, Terneuzen, 9. CVO-Zaamslag, 10. Willibrordschool, Terneu zen, 11. Willem Beukelszoon- school. Biervliet. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Begin deze week zijn in Sas van Gent de eerste heipalen in de grond gegaan voor de funde ring van de centrale antenne mast voor centrale antenne-in richting van Sas van Gent. Na het heien van de palen gaat de aannemer begin janua ri de eigenlijke fundering storten. Half januari wordt dan de mast geplaatst, zodat eind januari de eerste verbe terde beelden op de Sasse te levisieschermen verwacht worden. Het aansluitingsper centage voor het CAI systeem in Sas van Gent ligt op 86,7 procent. (Van een onzer verslaggevers) KWADENDAMME Op lste Kerstdag gaf de hand boogvereniging „Victoria" een schieting op de liggende wip- Pcn bij de heer P. Doene: 40 schutters waren aanwezig. Uitslag van de eerste wip: Hoofdvogel Wim de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme; 1ste zijvogel C. Wouterse van Victoria uit Kwadendamme; |de zijvogel J. Janse van Vrije- ochutters uit 's-Heerenhoek, hi.l loting; 1ste bovenkal C. steenbakker van Victoria uit Kwadendamme; 2de bovenkal H- Looy van Victoria uit Kwa- óendamme: 1ste onderkal H. Martens van Victoria uit kwadendamme, bij loting: 2e onderkal R, Steenbakker van Victoria uit Kwadendamme, jo klep Alb. Hoondert van ?Pcs Nostra uit Ovezande 3de 'C"P W. de Jonge Sr. van A.D.L.M. uit Kwadendamme; meeste kleine vogels C. Steen bakker van Victoria uit Kwa dendamme. zes vogels. Uitslag van de tweede wip, 1ste hoofd vogel W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme; 2e hoofdvogel C. Grimminck van W. Teil uit Ovezande; 1ste zijvogel Alb. Hoondert van Spes Nostra uit Ovezande; 2e zijvoge] B. Looy van Victoria uit Kwadendamme: 3e zijvogel Alb Hoondert van Spes No stra uit Ovezande: 4e zi]vogel C. Doene van Victoria uit Kwadendamme; 1ste kal I. Helmstriid van Juliana uit Oudelande: 2e kal. mevr v. Loo van Vooruitgang uit Kwa dendamme; 3e kal P. Mooy- man van Vooruitgang uit Kwadendamme; 4e kal P. peetérs van Victoria uit Kwa- dendamme: meeste kleine vo gels: C. Zuidhof en B. Peeters van Victoria uit Kwadendam me, elk vijf vogels. De vlie gende vogelprijzen waren voor A. v. Loo van Vooruitgang uit Kwadendamme en K. v. Steenbergen van Willem Teil uit Ovezande. OVEZANDE Bij de heer W. de Ruyter gaf de hand boogvereniging „Zorgvliet" een schieting op die liggende wippen, hieraan werd door 47 schutters van 13 verenigingen deelgenomen. Uitslag van de eerste wip: hoofdvoigel: Alb Hoondert van Spes-Nostra uit Ovezande: le zij vogel: J Hoondert van Spes-Nostra uit Ovezande: 2e zijvogel: C- Rentmeester van Willem-Teil uit Ovezande: le bovenkal Ko Vermuë van Ja- coba van Beieren uit Goes; 2e bovenkal: J. Rernijn van Eens gezindheid uit 's Heerenhoek; le onderkal: W. van Hese van Victoria uit Kwadendamme: 2e onderkal: A. y- d. Dries van Vrije-Schutters uit 's Heerenhoek', bij sleting: le klep: J. F. de Rijke van Ede- le-Handboog uit Oudelande; 2e klep: C. D. Raas van Vooruit gang uiit Kwaidendaimme; 3e klep: J. deK oeyer van Diana uit Yerseke. Meeste kleine vo gels Alb. Hoondert van Spes- Nostra uit Ovezande, zeven vogels. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: Alb- Hoondert van Spes-Nostra uit Ovezande; 2e hoofdvogel: F. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande; le zijvogel: M. v. d Guchte van Spes-Nostra uit Ovezande; 2e zijvogel: H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande; bij loting: 4e zijvo gel: A. v. d. Dries van Vrije- Schutters uit 's Heerenhoek, bij loting; le kal: J. Remijn van Eensgezindheid uit 's Heerenhoek; 2e kal: J. Kor- stanje van Spes-Nostra uit Ovezande; 3e kal: A. A. Mar tens van Vios uit 's Heeren hoek; 4e kal: J. Hoondert van Spes-Nostra uit Ovezande, bij loting- De vliegende vogelprij zen warren voor A. de Jonge- Rijk van Willem-Teil uit Ove zande en C. D. Raas van Voor uitgang uit Kwadendamme. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De af zet van de meelfabriek „De Walsenmolen" te Sas van Gent heeft zich het afgelopen jaar in Nederland in lichte mate uitgebreid, de export naar de wereldmarkt is echter aan zienlijk toegenomen. Dit blijkt uit het jaaroverzicht van de „Walsenmolen". De grotere uitvoer naar de wereldmarkt lag meer in de commerciële sector dan in de sector van de voedselhulp. De „Walsenmolen" is dus niet ontevreden over de gang van zaken. Dit ondanks de produktievermindering van een graanland als de Verenig de Staten en de slechte weer somstandigheden in Zuidwest- Nederland. De afzettoenaime van het bedrijf is mogelijk gemaakt dioor nieuwbouw en een verdergaande automatise ring. De schrijvers van het jaaroverzicht van de Walsen molen constateren dat de verschuiving van hraodbezor- ginig naar broodivehkoop nog steeds verder gaat De verwachting wordt uitge sproken dat de „warme bak ker" en het kwailitedtsprodiukt in het algemeen in een toene mende belangstelling van het puibliek mogen blijven verheu gen. Het Jaaroverzicht noemt dit een toe te juichen ontwik keling. Op de wereldgiraanmiarkt is er het afgelopen jaar ook nog het een en andier gebeurd. De grote graanprducerende landen zaaiden meer graan in dan an dere jaren. Aanvankelijk be loofde dit een opvoering van de prodiuiktie. Doch sledhte weersomstandigheden in onder meer de Verenigde Staten zorgden ervoor diat alleen in dit land begin september een produktieteruigigang van 35 a 45 miljoen ton graan plaats vond. In Europa was de situa tie iets gunstiger met uitzon dering van de miaisgebieden in (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN-SLUISKIL De per 31 maart 1975 gelden de individuele salarissen van het NSM-personeel zullen per 1 april 1975 met vier procent worden verhoogd. Tevens zal dan een bedrag van vier pro cent van het totale jaarinko men direkt worden uitbetaald. De vakbonden en de NSM- direktie zijn deze regeling overeengekomen. De loonsverhoging voor de NiSM-werknemers gaat dus sa men met het eenmalige uitke ring gebaseerd op het jaarin komen. Voor een werknemer met een jaarinkomen van vijf tienduizend gulden betekent dat een extraatje van zeshon derd gulden. Tevens is overeengekomen, dat er de komende maanden nog onderhandelingen plaats vinden om te komen tot een eiigen ondernemings cao voor de NSM per 1 april 1975. Deze uniforme cao voor a-1 het NSM-personeel was een van de basiseisen van de vakbon den bij de onderhandelingen met de NSM. (Van onze correspondent) OOSTBURG In de sport hal te Veelhoek werd giste ren het Jeroen-de-Prez-zaal- voetbaltoernooi gehouden met als inzet de Jeroen-de-Prez- trofee die werd gewonnen door het team van Peugeot uit IJzendijke, na een spannende strijd en dank zij een beter doelgemiddelde dan het team van Hofzicht, eveneens uit IJ zendijke. Beide teams hadden in de vijf gespeelde wedstiijden ne gen winstpunten behaald. Het talrijke publiek heeft kunnen genieten van een aantal goede en zeer sportieve wedstrijden dat liet toernooi kenmerkte en waarop in feite slechts een negatief punt rust doordat twee teams die aanvankelijk hadden ingeschreven niet kwamen opdagen. Behalve de hierboven vermelde teams werd deelgenomen door twee teams van Louwerse en de Priester uit Breda en Middel burg. Temboys uit Hoofdplaat er La Porte d'Or uit IJzendii- ke. Na afloop werd door de heer de Prez de trofee aan de aanvoerder van Peugeot uitge reikt. Frankrijk de slechte oogst in Zuidwest-Nederland had min der direkte gevolgen voor de graanopbrengst. Het probleem van de voedselschaarste en de betialltènigsbala'nsproblemen van een groot aantal landen ten gevolge wan de oliecrisis heeft ook het bedrijfsgeheimen van de „Walsenmolen" voor een groot gedeelte bepaald. „Het is voor ons duidelijk dat slechts eeji verantwoordt stijging van het agrarisch prijspeil oplos sing kan bieden voor de stij gende voediselbahoefte", alldlus een citaat uit het jaarverslag. (Van een onzer verslaggevers) DOEL De eerste kernre actor van Doel is gisteren be gonnen met st.roo inlevering. Aanvankelijk levert de centra le twintig procent van de wer kelijke capaciteit. Deze hoe veelheid wordt langzaam op- gevoert tot 100 procent; zijnde 390.000 kW. Men verwacht over enkele maanden de twee de reactor m gebruik te ne men Schieting De handboog schutters van „St. Sebastiaan" ontvingen het afgelopen wee kend de Luchtbuksschutters club „De Missers". De hoogvo gel werd neergehaald door R. de Clerck. De eerste zijvogel was voor J. Houg, de eerste kal voor C. van Hermon van „De Missers". De meeste klei ne vogels gingen naar I. Puij- enbroek. De medailles voor de meeste punten waren voor I. Puijenbroek (St. Sebasti aan) en Jules Lippens (De Missers). H. de Rijcke werd winnaar van de prijs voor de vliegende vogel na kampen met R. die Clerck. J. Catoor en 1. Puijenbroek. De prijsvogels: R. Geemaert, H. van Iwaarden jr., A. Ballegeer, Jac van Iwaarden, J. Houg, C. van Hermon, P. van de Walle, Jules Lippens, P. Lippens, D. van Hermon, H. van Iwaarden sr., R. de Clerak, J. Jansen en P. Blondeel. Uitslag puntenschie- ting met 18 deelnemers: hoog vogel R. Geernaert; zijvogels niet af. Kallen A. Ballegeer, tweede niet af. Meeste kleine vogels: D. van Hermon (4). Stand kampioenschap: 1. J. Catoor 32 punten, 2, Jac. van Iwaarden 26, 3 en 4. H. de Rijcke en D. van Hermon 24, 5. J Jansen 19, 6 tot en met 9. H. Lippens. F. Wijffels, H. van Iwaarden jr. en R. Geernaert 16, 10. J. Heljboer met 15 punten. Uitslag klepschieting: I. en 2. J. Cattoor en R. de Clerck 2 kleppen. Sand kam pioenschap: 1. J. Cattoor 14 kleppen, 2. H. de Rijcke,10, 3. R. de Clerck 9, 4. en 5. R. de Wispelaere en D. van Hermon, 6 tot en met 9. J, Heijboer, H. van Iwaarden sr .en A. Balle geer, 9. H. Lippens. Gevonden voorwerpen huissleutel Ivana, contact-au tosleutel, Lipssleutel 8980, 2 Lipssleutels plus gewone sleu tel aan ring, bankbiljet, een paar blauwe kinderwanten, kinderportemonnee met in houd en buskaart, contactsleu tel merk Casii, bankbiljet, zak cement, sleutel RHIWA, 2 huissleutels aan ring, sleutel van fietsslot, notitieboekje met balpoint, vislijn, sierdop auto Fiat, huissleutel nog 91-20, re genbroek, groen windjack.' In lichtingen bureau rijkspolitie te Aardenburg van 9 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur Tel 01177-1375. Raadsvergadering De ge meenteraad komt in vergade ring bijeen op dinsdag 7 janu ari 1975 om 19.30 uur. In deze raadsvergadering zal onder an dere gemeentebegroting 1975 worden behandeld. Ongeluk Op de kruising Mercuriusstraat - Oranjeplein- van Kleefstraat kwamen twee personenauto's met elkaar in botsing. Het ongeluk ontstond toen H. uit Aardenburg, ko mende uit de Van Kleefstraat, rechtdoor het Oranjeplein wil de oprijden en V. uit Breskens van plan was linksaf het Oranjeplein op te draaien. Omtrent de juiste toedracht wordt nog een onderzoek door de rijknpolitie ingesteld. Beide voertuigen werden zwaar be schadigd. Contactbijeenkomst Ook in 1975 zullen burgemeester ei wethouders hun periodieke bezoeken aan de tot de ge meente Borsele behorende dorpskernen afleggen. Zij gaan op dinsdag 14 januari naai het Dorpshuis aan de Poelvoordestraiat in 's-Graven- oolder. Hoewel iedereen van harte welkom is, ligt het in de bedoeling, dat de inwoners van s-Gravenpolder de voor keur wordt verleend met het raai voren brengen van hun vragen en verlangens. De bij eenkomst begint om half acht. BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 uur: Een burcht vol vrolijke ontucht 18 j. 23.30 uiur: De dertien zonen van de Gele Draak 18 j. Roxy 14.00 en 20.00 uur: Jesus Christ superstar a.l. Jongerencentrum, Rijtuig- weg 9 Inloopmiddag met o.a. cabaret, creativiteit en in formatie. Museum Markiezenhof, Steenbergsestraat -Maritieme tentoonstelling „Spelevaren t.ig.v. het 40-jarig bestaan van de watersportver. „De Schel de te Bergen op Zoom (t.m. 5 jan.) Open dagelijks van 10.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur. Tweede Hal Stadhuis, Grote Markt -kunstwerk van de maand van dr. H. Ghec ring, Bergen op Zoom (t.m. 31 dec). Open ma. t.m. vxijd. van 8.30-12.30 uur en van 13.30 17.30 uur. GOES Grand 19.00 en 21.30 uur: Kellys heroes 14 j. Museum voor Z. en N. Be veland Expositie Leendert Russen (zondagsschilder), Nelly Tjoonk-Ruissen met bloemschikkunst en Cor Ruis- sen, schilder- en graficus, (t.m. 2 febr.) Open di. t.m. zat. van 10.00-12.00 en van li3.30-17.00 uur. HENGSTDIJK P. van Dijk 15.00 uur: Kleurenschieting om 19.30 uur: Prijskaarting N.K.V. HULST Bioscoopgebouw 20.30 uur: Angela W. Blommaert 15.00 uur Schieting. Het Trefpunt Expositie werk van vader Hugo en zoon Guido Metsers (t.m. 12 jan.) Open tijdens de kantooruren en op zondagmiddag. Boekh Van Geyt, Steenstraat 20 Tien jaar exposeren, deel 1 (t.m. 12 jan.) Den Dullaert, Expositie van houtsnijwerken Leo van Witsen (t.m. 31 dec.) Open dagelijks van 10.00 - 17.30 uur. KLOOSTERZANDE De Groene Molen 15.00 tuur: Scliieting geong. door Concordia. MIDDELBURG City 20.00 uur: De drie musketiers 14 j. Kuiperspoorttheater 14.00 uur: Poppentheater Kartoen „De verhalenparapluie, georg. door de stichting Werktheater. Vleeshal, Expositie werken van Zeeuwse Kunstenaars van de Zeeuwse Kunstkring (t.m. 12 jan.) Zeeuws, Museum Ab dij, Expositie van Grafische kunst ondet de titel „Grafiek uit Zeeland" (keurcollectie). Open ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.30 en van 13.30-17.00 uur. 28 dec. van 14.00-17.00 •uur. (t.m. 3 januari). Galerie Six and Six, Noordstraat 56 - Expositie C. Pronk met aqua rellen en W. Vader met olie verven (t.m. 30 jan) Open ma. t.m. zat. van 9.00-12.00 en van 13.00-18.00 uur. OOSTBURG Ledel Theater 20.00 uur: Alicia 18 j. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal) 15.00 uur: Orgelconcert door A. de Klerk. Schouwburg 20.15 uur: „Romeo en Julia door liet Nationale Ballet. Groote Schouwburg 20.15 uur: Hé... mag ik mijn echtge note terug? door John Lan- tings Theater van de Lach. Hofplein Theater 20.15 uur: „De dag waarop de paus ge kidnapt werd, blijspel van Joao Bethencourt. Luxor The ater 20.00 uur„Wat een planeet, musical van Annie M.G. Schmidt en Harry Ban- nink. Piccolo Theater 20.15 uur: „Vrolijke guerrilla, thea terproject van Jaap v.d. Mer- we. Ahoy 14.30 en 20.00 uur: Kerstcircus. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel Ex positie foto's van Jacques Can- del uit H versum (t.m. 31 dec). TERNEUZEN Luxor 20.00 uur: Ontem bare vrouwen in het Wilde Westen 14 j. Museum, Expositie van Ios- sielen en mineralen uit parti culiere collecties door de stichting G.E.A. (t.m. 26 jan) Open di. t.m. zat. van 14.00- 17.00 uur. VLISSINGEN Alhambra 19.00 en 21.30 uur: Cabaret 18 j. Hotel Britannia, Expositie „Wild breien en haken" (t.m. 15 januari) Open dagelijks van 10.00-22.00 uur. WESTDORPE Galerie Troutzaerte, Singel 45, Expositie beeldhouwwerk in brons van Pearl Perln.uter (t.m. 20 jan.) Open di. t.m. zat. van 9.00-18.00 uur, zon. van 14.00-18.00 uur. Op ma. gesloten. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie over de oorlogshandelingen in en rond West-Zeeuwsch- Vlaanderen (t.m. 19 januari). ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20.00 uur: „Madame Butterfly" Kon. Ned. Schouwburg 20.00 uur: „Glazen speelgoed" van Tennessee Williams. Fak keltheater 20.30 uur: „Wit- tezwartepietepoppen" van Joe Orton. Melr Theater 20.30 uur: „Terug naar Greenwich" van Walter Van den Broeck. GENT Schouwburg 20.00 uur: „De ploeg en dc sterren" van Sean O'Casey. BERGEN OP ZOOM Luxor 14.00 uur: Dwars door de vuurlinie. 16.30 en 20.00 uur: Een burcht vol vro lijke ontucht 18 j. Roxy 14.00, 16.30 en 20.00 uur: Jesus Christ Superstar a.l. Jongerencentrum, Rijtuig- weg 9 Om 14.00 uur: Film „Bof", om 20.00 uurFilm „Themrock". Exposities Zie onder za terdag. GOES Grand 14.30 uur: Nieuwe avonturen van Dik Trom a.l. 19.00 en 21.30 uur: Kelly's he roes 14 j. Expositie Zie cxnder za terdag. HULST Bioscoopgebouw 15.00 uur De rechter en de linker hand van de duivel a.l. 19.00 en 21.00 uur: Angela. W. Blommaert Hokten- toonstelling. Exposities Zie onder za terdag. KLOOSTERZANDE De Groene Molen 15.00 uur: Schieting, georg. door Concordia. LAMSW AARDE P. Claessens 15.00 uiur: Binnenschieting op twee wip pen, georg. door sociëteit De Vrede. MIDDELBURG City 14.30 uur: Elvis on tour a.l. 20.00 uur: De drie musketiers 14 j. Exposities Zie onder za terdag. OOSTBURG Ledel theater 14.00 uur: Winnetou en het goud van Apamatchi a.l. 16,30 en 20.00 uur: Slaapkamerromantiek 18 .1. ROTTERDAM Dc Doelen (grote zaal) 14.00 uur. Turkse middag. Hofplein Theater 20.15 uur: „De dag waarop de paus ge kidnapt werd", blijspel van Joao Bethencourt. Luxor The ater 20.00 uur: „Wat een planeet", musical van Annie M.G. Smidt en Harry Bannink. Ahoy 13.00 en 17.00 uur: Kerstcircus. SAS VAN GENT Expositie Zie onder za terdag. TERHOLE Café de Kraai 19.00 uur: Prijskaarting. TERNEUZEN Luxor 14.00 en 20.00 uur: The sound of music a.l. Expositie Zie onder za terdag. VLISSINGEN Alhambra 15.00 uur: Winnetou keert terug a.l. 19.00 en 21.30 uur: Cabaret 18 j. Expositie Zie onder za terdag WESTDORPE Expositie Zie onder za terdag Zie onder za- IJZENDIJKE Expositie terdag. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 15.00 uur „The Messiah" van Handel. 20.00 uur: „De brave soldaat Schweijk" van R Kur- ka. Kon. Ned. Schouwburg 15.00 en 20.00 uur: „Glazen speelgoed" van Tennessee Williams. Fakkeltheater 20.30 uur: „Wittezwartepiete- poppen" van Joe Orton Meir Theater 20 30 uur: „Terug naar Gr. enwich" van Walter Var den Broeck. GENT Kon. Opera 14.30 uur „Eii e nacht in Venedig" van Joh. Strauss. 20 00 uur: „Fau. van Gounod. Schouw burg 15.00 uur: „De ploeg en de sterren" RenprtUejaal K.N.S. 15.00 uur: „De To- verfontein' van Luk de Bruy- ker door het Poppentheater Taptoe.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5