indruk" Kerstcross in Axel geslaagd Steen-HYY topper Categorie van liefhebbers Ledenaantal biljartbond Lokerenspeler Versehueren: „Een Nederlander is niet zo vlug onder de Argentinië bouwt Iwee sliiili sport Nieuwe trainer Combineren Den Ouden Arend succesvol •ne-man-sh«w eg) op2.1p..i Recreatief ZATERDAG 28 DECEMBER 1974 DE STEM (Van onze sportredactie) ST. NIKLAAS-LOKEREN - „De Nederlanders hebben meer lef. Ze zijn brutaler. Als de beulen. Neem nou Hoogen- boom, die was reserve-keeper bij Ajax. Een echte knaap uit de Jordaan. Een ras-Amsterdammer, een getapte jongen, die het hier bij Lokeren helemaal maakt", zegt Marcel Ver- schueren, die lange tijd in het eerste elftal van de Zeeuwsch-Vlaamse amateurclub Steen heeft gespeeld, zes jaar geleden naar Sint-Niklaas verhuisde, drie jaar in de Belgische topclub Sint-Niklaas speeldeen nu aan een drieja rige verbintenis met Lokeren bezig is. Marcel Vcrschueren, broer van derny-specialist Theo Versehueren, die momenteel aan zijn come-back werkt, voelt zich als Belg - „Ik heb de Belgische nationaliteit, ik heb wel op St. Jansteen gewoond en gevoetbald, maar mijn vader is in Lokeren geboren" - uitstekend thuis bij zijn nieuwe werkgever. Marcel Versehueren. kundig voorstopper voert als verklaring voor het feit dat het Neder landse clubvoetbal beter voor de dag komt dan het Belgische (Van onze sportredactie) AXEL - De jeugdafdeling van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen - onder aanvoering van voorzitter Wil lem Verplanke - hield voor de jeugdrennertjes uit Zeeuwsch- Vlaanderen weer de traditionele Kerst-cross. Een cross, die nor maal voor de amateurs werd ge houden, maar die door een ge brek aan belangstelling van de zijde van de amateurs nu is overgegaan in de handen van de jeugdrenners. De jeugdcross in het Axelse bos trok ondanks het gure weer toch nog een vrij rede lijke publieke belangstelling. De uitslagen luiden: categorie 8- en 9-jarigen: 1 Arthur de Let ter, Wachtbeke; 2 Kurt van Overmeeren. Terneuzen. 3 Jac queline Schoremans, Axel, 4 Ruben van Overmeeren, Ter ne karei van Goethem, Klooster zande; 2 Mare de Dobbelaere, IJzendijke; 3 Carlo Steel, Axel4 Bennie Tieleman, Kloosterzan- de; 5 Peter van Acker, Koe wacht; 6 Stanny van Overmee ren, Terneuzen, 7 Andre Hame- linck, IJzendijke; 8 Ronny Scho remans, Axel; 9 Patrick de Beer, Axel Categorie 12- en 13-jarigen: 1 Adri de Maesschalck, Axel. 2 Ronald Harte, Theo Middel kamp te Middelburg; 3 Peter Scherbeijn, Oostburg, 4 Johnny Steel, Axel, 5 Jan Maayen, Kloosterzande: 6 Rob Lipltjn. Axel; 7 Brigitte van Goethem. Kloosterzande; 8 Ab Verplanke IJzendijke De jongste categorie reed het 600 meter lange par koers drie keer, de categorie 1 ti en 11-jarigen zes en de nudsit categorie 10 keer (denk maar eens aan de Europacup-successen van Ajax, Feyenoord, PSV, FC Amsterdam en FC Twente) de Belgische mentaliteit aan. Versehueren „Het is volgens mij inderdaad een kwestie van mentaliteit Een Nederlander is zo gauw niet on der de indruk Wij kijken nogal eens gauw op tegen een roem ruchte tegenstander. Dat zegt een Hollander niet zoveel Die gaat er keihard tegenaan Repu taties stellen voor hem niks voor Ze zijn gewoon een stuk brutaler". De 28-jarige Versehueren, heeft in zijn loopbaan in het Be lgische topvoetbal pas een fikse teleurstelling te verwerken ge kregen Tegen Beerschot afgelo pen zondag - een duel dat Loke ren met 2-0 verloor - mocht Ver sehueren maar een halve wed strijd spelen Na rust werd hij vervangen door Suvkerbuyk Dat was nog niet het ergste, maar een week eerder had Ver sehueren voor het eerst in zijn betaald-voetballoopbaan een hele wedstrijd op de reserve bank gezeten Versehueren: „Dat had ik nog nooit meegemaakt liet komt misschien omdat Lokeren nu een nieuwe trainer heeft. Een Tsjech. Novak, die eerder het Tjechisrhe Jabloner trainde. Daar hebben we trouwens laatst met Lokeren nog een vriend schappelijke wedstrijd tegenge speeld. Mijn eerste internatio nale contact. Dat komt omdat Lokeren pas in de hoogste klas speelt. Novak heeft me niet ge zegd waarom ik gepasseerd werd. De spelers keken even vreemd op toen hij de opstelling op het bord schreef en mijn naam niet op het bord stond Ze wisten evenmin als ikzelf wat er aan de handwas Kijk, dat vreet aan je Je denkt, waar heb ik dat aan te Marcel Versehueren Voetbal is mijn hobby en het is aantrekkelijk dat ik het kan combineren met mijn werk. Op die manier komt het geld aan twee kanten binnen...". (ADVERTENTIE danken Misschien heeft hij er een hekel aan dat ik niet altijd precies op tijd op de training aanwezig ben Die begint om vijf uur 's middags Maar ik heb een druk bedrijf In aluminium ra men en deuren Ik heb dne man personeel en ben de hele dag op pad. Ook in Zeeuwsch- Vlaanderen Ik kwam dan wel eens wat laat op de training Bij Jef Jurion gaf dat niet zoveel. Die trainde Lokeren vorig jaar, maar die is nu vertrokken naar Beveren Met Jurion kon ik goed opschieten. Die kon het elftal lekker oppeppen voor een wed strijd Daar had ik goed contact mee Ook zakelijk Maar met Novak loopt dat stroever Toch heb ik respect voor die man Hij is pas een paar maanden hier, maar begint de taal toch al aar dig te spreken. Knap vind ik dat Maar hij is nogal op discipline gesteld. Daar zal ik aan moeten wennen Ik lust namelijk ook graag een pintje, weet je wel Toch zou Marcel Verwschue- ren, die zijn contract nog niet heeft uitgediend, graag hij Lo keren willen blijven voetballen. Versehueren: „liet is voor mij gemakkelijk Ie combineren met mijn werk. Lokeren ligt zo n twintig kilometer van St. Ni klaas. Dat is te doen Ik hen gek van voetbal, maar ik moet mijn zaak laten prevaleren Dal is be langrijker. Ik hen blij dal het mes nu van twee kanten snijdt, dal ik een fikse sehnahbel heb aan mijn voelbalartiviteiten. Bij St Niklaas ben ik wegge gaan omdat ik behoorlijk kon verbeteren Daar moest ik mei blijven hangen Ik kon daar ge woon geen topsalaris verdienen Ik kwam toen van Steen en was blij dat ik een kans kreeg om voorSint-Niklaas te mogen spe len Je moet je eerst waar maken natuurlijk, maar dat impliceert wel dat je gelijktijdig een goed kope kracht bent voor zo'n club. Ik heb me toen op de transfer- lijst laten plaatsen en Lokeren toonde belangstelling. Ik heb toegehapt en heb er nog geen moment spijt van. Lokeren en is duidelijk een club in opkomst. Ontstaan na een fusie tussen Standard Lokeren en Racing Lokeren Dat is vijf jaar geleden. Lokeren is in die vijf jaar vier keer kampioen geworden en in eens doorgestoomd naar de hoogste klas in het betaalde voetbal in België En we hand haven ons lekker momenteel Er spelen routiniers in als Johan Devrindt en Wilfned Puis, man nen als Verheven, Velkeneers en de Joegoslaaf Nadovesa Er is een strak zakelijke leiding Ik zeg wel eens tegen mijn vrouw - echtgenote Lydia uit hel Zeeuwsch-Vlaamse Hengstdijk - dat de vereniging harder ge groeid is dan ikzelf ben Marcel Versehueren hoopt dat het in de toekomst beter gaat „klikken" tussen hem en oefen- meester Novak Versehueren: „Ik zal wat meer aan de disci pline moeten wennen Vier ol vijf keer per week trainen en keurig op tijd komen Moeilijk, maar ik kan de voetbalsport nog niet missen. Ik voel dat ik nog wel wat jaartjes meekan Het is mijn hobby en bovendien een aantrekkelijke bijverdienste. Aan veranderen denk ik voorlo pig niet Kan ook moeilijk Dan zou het al naar Beveren oi Sint-Niklaas terug moeten zijn want dal is te combineren met nujn bedrijf... TON KOOMEN (ADVERTENTIE (Van onze' sportredactie) ST.-JANSTEEN - De biljart vereniging „Den Ouden Arend" uit St.-Jansteen heeft in het clu blokaal van café „Den Ouden Arend in St.-Jansteen weer een tweetal wedstrijden gespeeld in het kader van het oprichtings- nederlaagtoernooi bandstoten over twintig beurten van deze club. Den Ouden Arend was twee keer succesvol Tegen Ed Hore mans uit Axel werd een fraaie 324-234-overwinning geboekt. Hierbij viel vooral het teleur stellende spel op van de topspe- ler van Ed Horemans, ereklasser Theo Platjouw, die in zijn partij tegen Eddy Nachtegaal met verder kwam dan 50 carambo les. Voor Platjouw, die ruim voorbijgestreefd werd door Nachtegaal (76 caramboles) een wat teleurstellend aantal Tegen het biljartteam van Oostburg had Den Ouden Arend het heel wal moeilijker. Dat leverde een nipte 256-238-overwinning op. De stand in het nederlaag- toernooi ziet er nu als volgt uit: 1 OBK (Burcht, België) 347 ca ramboles (-85); 2 Oostburg 238 caramboles (plus 18); 3 SBC (Sluiskil) 265 caramboles (plus 19); 4 WBC (Walsoorden) 248 caramboles (plus 21); 5 ZBC (Zaamslag) 238 caramboles (plus 46); 6 Steense Carambole (St -Jansteen) 205 caramboles (plus 70). 7 Ed Horemans (Axel) 234 caramboles (plus 90), 8 DOS (Hoek) 139 caramboles (plus 96); 9 KOT (Terneuzen) 214 caram boles (plus 170); 10 Nieuw- Namen) 113 caramboles (plus 196); 11 BZN (Terneuzen) 139 caramboles (plus 197); 12 KOT (Axel) 130 caramboles (plus 207). Twee bij de KNBB aangeslo ten verenigingen in Zeeuwsch- Vlaanderen-ABC uil Axel en GBC uil Groenendijk - hebben nog niet ingeschreven, hoewel zij wel een uitnodiging hebben ontvangen van Den Ouden Arend Mochten deze twee clubs alsnog positie! reageren, dan zullen er aan dit toernooi in to taal 22 verenigingen hebben deelgenomen. Er moet echter nog een fiks aantal wedstrijden worden afgewerkt voordat in maart de prijsuitreiking van dit toernooi kan plaatsvinden Vandaag speelt Den Ouden Arend een wedstrijd tegen De Kroon uit Hulst nu overal verkrijgbaar BUENOS AIRES (l'PI) - De Argentijnse regering heeft de bouw aangekondigd van twee voetbalstadions met een rapaei- teit van 69.0)10 plaatsen in de steden Cordoba en Mendoza. in verband met de eindronden van het wereld kampioenschappen voetbal in 1978. niet lk weet dat Steen op eigen terrein moeilijk le verslaan is, maar we hebben er alle ver trouwen m na de overwinning op Alliance in ons laatste duel De uitslag zal niet ver van een puntenverdeling afliggen; doel punten maken zal moeilijk wor den voor beide leams" Piet Wis sel. die Steen mei „wisselend" succes ziel optreden dit seizoen, heeft er alles aan gedaan zijn mannen optimaal voor te berei den op deze topper Een derby, waarin de eer een belangrijke rol speelt Een presugeslag die, als het weer een beetje mee werkt. in teder geval een succes belooft te worden voor de Steen-penningmeester. Vogelwaarde, dal het prachtig doet de laatste tijd - de ploeg van trainer Van der Meijden stond er een viertal competitie wedstrijden geleden nog hope loos voor op de laatste plaats - gaat naar Jong Ambon op be zoek. Vogelwaarde is de terug slag helemaal le boven. Schutter Peter Erpelinck, die nog wal last heeft van een teenhlessure - hij speelt wel mee - zegt: „We heb ben nogal veel pech gehad in het begin van de competitie. Een meterslange lijst van ge blesseerden en wedstrijden waarin we echt niet de mindere waren, maar waarin we enorm moeilijk tot scoren konden ko men Nu we afgelopen zondag van Goes hebben gewonnen - en dat nog wel in Goes - heeft dat ons zelfvertrouwen veel goed gedaan. De stemming bij Vo gelwaarde is opperbest. Die heeft er niet onder geleden door de mindere successen. Ik ben er dan ook van overtuigd dat we veel hoger zullen eindigen dan op de voorlaatste plaats waarop we nu staan En voor Jong Am- bon hoeven we in Middelburg echt niet bang te zijn. Dat we ook uit kunnen winnen, heeft Goes moeten ervaren". Breskens - Goes is een Zeeuwse derby tussen twee clubs die tegen "de sub-top aan leunen Goes kan zich eenvoudig geen nieuwe nederlaag veroor loven, anders wordt de kloof met koploper Vosmeer helemaal on overbrugbaar. Al blijft natuur lijk de wetenschap dat Vosmeer in het begin van de competitie altijd hard van stapel pleegt te lopen. Vorig seizoen stond Vos meer eveneens in een riante po sitie halverwege, maar maakte het in de slotfase van het seizoen nog een lelijke buiteling. Goes- trainer Lery van der Velde: „Tegen Vogelwaarde hebben we de punten dom laten liggen Een kostbare fout van de keeper kostte ons de winst. Tegen Bres kens zullen we er energiek tegenaan gaan" Een Breskens- oefenmeester Piet de Kraker: „We moeten winnen, anders is de aansluiting verloren. De jon gens kunnen het, dat weet ik, maar ze moeten er zelf wel in geloven. Het is een team in op bouw, dat steeds beter op elkaar ingespeeld raakt De jongere spelers beginnen zich steeds be ter aan te passen Zondag staan we voor een krachtproef Ik re ken op de steun van het publiek Als dal maar eens als één man achter Breskens wilde staan. Want het publiek in Breskens is vaak hard en kritisch. In de tweede klasse B gaat Terneuzen, dat het lang niet on verdienstelijk doet, naar SC Gastel. Trainer Roel Kaltouw: „Het is nu eenmaal een klas waarin de krachtsverschillen minimaal zijn. Als we SC Gastel pakken, en daar ben ik van over tuigd, liggen we weer goed in de race. Als BSC dan nog eens voor een stuntje zoryl tegen Baronie, zitten we helemaal goed", In de eerste klasse E treedt Middelburg thuis aan tegen het gelijkwaardige RKTVV, dat evenals Middelburg tien punten uit negen wedstrijden bijeenge raapt heeft Het terreinvoordeel moet Middelburg twee kostbare punten op kunnen leveren. In de vierde klasse H, waar Hontenisse fier ongeslagen aan kop gaat, kijkt het niet spelende team uit Kloosterzande met be langstelling uit naar het treffen tussen concurrent RCS en Noormannen. Een nederlaag voor de formatie uit Souburg zou Hontenisse zeer goed van pas komen. Clinge kan via een zege op Zierikzee oprukken naar de derde plaats. Sluiskil - Domburg is het gevecht tussen de twee degradatiekandidaten De verliezer kan zich vrijwel ze ker gaan opmaken voor een ver blijf volgend seizoen in de eerste klas van de afdeling Zeeland Voor Biervliet zijn er winstkan sen tegen Zeelandia. Tot slot nog een inhaalwed strijd voor de strijd om de dis trictsbeker eerste ronde, tussen Axel en Corn Boys. De een klas hoger speldende Axelaars zijn in Sas van Gent de onbetwiste fa vorieten. (Van onze sportmedewerkcr) SLUISKIL - Hel lijkt er sterk op, dat de wielercategorie voor liefhebbers in Zeeuwsch- Vlaanderen nu definitief van de grond is gekomen. Tenminste, dit kwam duidelijk naar voren tijdens een informatieve bijeen komst van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaandcren in hotel „Atlanta" in Sluiskil. Tijdens deze bijeenkomst, waarbij het bestuur van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen acte de présence gaf, werd al snel duide lijk, dat het bestuur de zaken heel wat tactischer had aange pakt dan vorig jaar. Toen wilde men ook al met een liefhebbers categorie van start gaan. maar dat liep op een compleet fiasco uit. Nu kent deze nieuWe catego rie (voor Zeeuwsch-Vlaanderen) een aanzienlijk betere basis dan vorig jaar. Nu hebben zich al ze ventien renners voor deze cate gorie van de wielersport aange meld. Verder heeft het bestuur van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen er ver standig aan gedaan om via een tweetal vergaderingen de wie- Iercomités te benaderen, waar door men nu reeds verzekerd is van een negental wedstrijden voor liefhebbers in Zeeuwsch- Vlaanderen in het komende sei zoen. Gereden zal er worden in Sas van Gent, Westdorpe, Sluis kil, Terneuzen, Zaamslag, Koe- (Van onze sportredactie) AXEL Het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond heeft (hans 220 leden, waarbij vijf dames- en acht jeugdleden, verdeeld over ze ventien verenigingen. Aan het begin van het seizoen 1974-1975 zijn er twee nieuwe verenigin gen toegetreden tot de KNBB. te weten BZN uit Terneuzen en „Den Ouden Arend" uit St.- Jansteen. Twee verenigingen zijn uit de KNBB getreden wegens ophef fing, te weten KOT (Sas van Gent) en Grensvrienden uit Koewacht. Het totaal aantal verenigingen bleef dus op het zelfde aantal staan van vorig seizoen. Het aantal leden nam wel toe: 190 in het vorige seizoen tegen nu 220. Een flinke groei dus van dertig leden Een ver heugende ontwikkeling, waar mee het districtsbestuur zich uitermate verheugd toont. Met name wat betreft de categorie jeygdbiljarters, die nu goed van de grond is gekomen. wacht, Oost burg, Schoondijke en IJzendijke. Het aantal ren ners in de liefhebbers-categorie zal zich zeker nog uitbreiden, waardoor het voor de betref fende comités weer aantrekke lijker wordt er een liefhebbers- koers bij te organiseren. De be kende wisselwerking. De „liefhebbers" dragen hun naam met ere, omdat het een puur recreatieve tak van de wie lersport is. Zo zullen er geen premies mogen worden gegeven in de verschillende wedstrijden Het prijzenschema is helemaal aangepast aan het recreatieve element in de wielersport voor deze categorie. Het prijzenklas- sement bedraagt slechts f 155, maar daarnaast mag er nog wel worden gereden voor een ere- klassement waarbij bekers en medailles te verdienen zijn. Het is dus een duidelijke zaak dat de KNWU ten koste van al les een B-amateur-categorie tracht te voorkomen. Tevens mogen de liefhebbers geen re clame - met uitzondering van die van hun wielervereniging, die officieel aangesloten moet zijn bij de KNWU —voeren. Ook officiële kampioenschappen kent deze categorie niet. Met uitzondering dan van het club kampioenschap dat door de be treffende wielervereniging zeil wordt georganiseerd in het be gin van het jaar. Het bestuur van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen probeeri deze categorie zo goed mogelijk te begeleiden. Democratie is hel parool bij het bestuur. Zo heb ben de renners zelf inspraak bij het beleid van het bestuur. Zij hebben hun wensen naar voren kunnen brengen betreffende de vorm waarin het clubkampioen schap naar hun mening gegoten zou moeten worden. Feiten die bewijzen dat het bestuur van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen de zaken op een ge zonde manier aanpakt. Het ziet er dan ook naar uit dat de intro ductie van de nieuwe liefheb berscategorie in Zeeuwsch- Vlaanderen aan zal slaan. Met behulp van de plaatselijke wie- Iercomités kan deze tak van de wielersport een gezonde toe komst tegemoet gaan. De HKC-teams toonden zich donderdag zoals in het verslag van de krant van gisteren stond tijdens het Luctor- toernooi dal in Terneuzen ge houden werd oppermachtig. Zowel het eerste als het tweede team van HKC grepen in de verschillende klassen de overwinning. Op de foto over handigt de Luctor-voorzitter de HKC-aanvoerder de wis selbeker. Het elftal van AZVV, uitkomend in de derde klasse A van het KNVB-zaterdagvoetbal AZVV verspeelde afgelopen zaterdag zijn uitstekende titelkansen door onverwacht te verliezen van Hoek De Axelaars waren echter zwaar gehandicapt door een drietal geblesseerden, maar hopen zich zaterdagmiddag te herstellen in Raamsdonksveer waar aangetreden wordt tegen Good Luck. (Van onze sportredactie) AXEL/TERNEUZEN/HUI - Na een behoorlijke winter- vakantie voor de Zeeuwse amateurvoetballers - waar bij men slechts sporadisch in het veld kwam voor een vriendschappelijk partijtje of een „verdwaald" competi tieduel - is het zondag weer raak. Hoewel de KNVB lang geen volledig programma heeft vastgesteld. Er is een fiks aantal inhaalwedstrij den vastgesteld om de stand van zaken op de ranglijst, die een vertekend beeld geeft, wat recht te trekken. Toch staan er - met name in de derde klasse D - enkele spec taculaire duels op het pro gramma. Zo is er op de eerste plaats de derby tussen Steen en HVV'24 in St.-Jansteen. Beide formaties hebben tien punten uit evenzoveel wed strijden verzameld. De win naar kan zich in de kopgroep vestigen, waar Vosmeer aan een indrukwekkende opmars bezig is. HVV'24-trainer Guust Voet: „We zullen met een zo sterk mo gelijke formatie aantreden. Met zware blessures sukkelen we

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 22