Klorianen druk met carnavals program St.-Ceciliakoor voert Baclis Weilmachtsoratorium uit ZU kring Hulst nam afscheid van J. Been Kerstplaat Hulster Gemengd Koor 4 JANUARI IN SINT-JANSTEEN Bergplaats Hulster plantsoenen dienst aan Glacisweg VVN koos bestuur stad Sluiskil Parodie Opmerkelijk Goed idee WILT U OVER 'N TIJDJE ONDER UW EIGEN BOOM ZITTEN KERSTFEEST IN KOEWACHT RAADSLEDEN PLAATSEN KERSTBOOM IN ZUÏDDORPE Hulst Sluis Westdorpe Clinqe St.-Jansteen Dinsdag 24 december 1974 (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De carnavalsstichting De Kloria nen ls druk in de weer om straks met de komende carna val weer een groots program ma te kunnen bieden. Alle zeilen zullen moeten worden bijgezet omdat het al kort dag is, daar carnaval 1975 vroeg in het jaar valt. Daar komt bij dat men zijn beste beentje wil voorzetten, omdat De Klo rianen hun derde lustrum wil len vieren. Men is zodoende volop bezig de officiële uitgave van het carnavalsgebeuren in boek druk rond te krijgen. Bedoe ling is dat dit boek nog voor januari kan worden uitgege ven De buurtverenigingen tref fen ook reeds de nodige voor bereidingen om straks, als ue grootste carnavalsstoet van Zeeland weer door de straten trekt, elkaar de loef af te steken. In schuren ep andere onderkomens is momenteel dan ook tot laat in de nacht licht te bespeuren, licht waar bij de Kloosterzandse carnava- listen hard werken om met hun wagens nog grootser voor de dag te komen dan andere jaren. Met de besturen van het open bejaardenwerk zijn voorts al contacten gelegd om de speciale cairnavalsmiddag voor de bejaarden gestalte te geven. In januari begint de carna valsmotor langzaam warm te lopen. Dan vindt in de Kroko- dilbar een reünie plaats. Te vens zal dan een jubilaris worden gehuldigd. Het is de heer R. van Heese, die alle 15 carnavalsvieringen heeft mee gemaakt, hetzij als Prins Kloris hetzij als minister van de duiten (penningmeester;. .Logisch dat men dit jubileum in Kloosterzande niet zo maar wil laten voorbijgaan. Voorts is de verkoop van loten voor de grote loterij ook reeds be gonnen. Met de opbrengst van deze loterij hoopt de carna- valsstichting weer een deel van de enorme kosten, die het organiseren van carnaval met zich brengt, te dekken. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Het Sint-Ceciliakoor uit Sint-Jansteen zal op zaterdagavond 4 januari samen met het Dordts Kamer orkest en enkele vocale en instrumentale solisten het Weih nachtsoratorium van Bach uitvoeren. Momenteel is het koor onder leiding van dirigent Wim Bartz druk met de laatste voor bereidingen bezig om nu al voor de achtste achtereenvolgende keer de delen 3, 4, 5 en 6 van dit kerstoratorium ten gehore te brengen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Als G.S. daarmee akkoord gaan krijgt de plant soenendienst van Hulst bin nenkort eeei bergplaats op de kwekerij bij de Glacisweg. Hoewel verschillende raads leden te kennen gaven van de geraamde kosten te zijn ge schrokken. besloot de raad toch een krediet voor de berg plaats beschikbaar te stellen van 110.000 gulden. Wethouder J. Stolte zegde daarbij toe te zullen bekijken of er niet een goedkopere oplossing mogelijk is. Hij ging echter niet in op het voorstel van het raadslid E. de Rechter om het voorstel om een krediet te verlenen terug te nemen voor nadere bestudering. Raadslid P. Ste vens viel de heer De Rechter bij door te stellen, dat een nieuwe opzet voor de bergplaats straks wellicht nog duurder uit zou vallen, maar dat de bergplaats dan misschien wel langer mee zou kunnen. Ook raadslid H. Vercauteren deelde mee, voor opnieuw be kijken van het voorstel te zijn. Een desbetreffend voor stel van de heer De Rechter werd met 10 tegen 7 stemmen weggestemd. De raad van Hulst besloot gisteren ook om de prijs van bouwgrond met ingang van 1 januari te verho gen met 5 procent plus f 1.50. Kaarting Op donderdag 26 december, tweede kerstdag ie er een grote vleeskaarting in café Dallinga te Sluiskil. De aanvang is 20 uur, Inschrijving vanaf 19. De titel .•oratorium" komt van Bach zelf, maar is eigen lijk verwarrend. Een oratori um in strikte zin is een gedra matiseerde behandeling van een bijbelse tekst zoals we die uit Bachs Passionen kennen. In dit werk is daarvan niet of nauwelijks sprake. Het Weih- nachtsoratorium bestaat uit lyrische beschouwingen, die verenigd worden door het aan Mattheus en Lucas ontleende kerstverhaal, dat op recitatie- ve wijze voorgedragen wordt, Door Bach is deze compositie dan ook nooit op één dag als één geheel uitgevoerd, maar in zes delen: op de drie feestda gen van Kerstmis, op Nieuw jaar en de zondag daarna, en op het feest van Driekoningen. Het Weihnachtsoratorium is dus niets anders dan een ver zameling cantates, die Bach schreef voor de kersttijd van het jaar 1734. Zij onderschei den zich van andere kerstcan tates, doordat zij in dezelfde geest zijn geconcipieerd en te zamen het volledige verhaal vertellen van de geboorte van Christus. Door sommige Baoh-kenners wordt aangenomen, dat het- plan voor zo'n cantate-verza meling al in het jaar 1733 bij de Thomascantor leefde, In die tijd probeerde hij bij de Sak siche-Poolse vorst August III, meer een maeeenas dan een staatsman, de titel van hof- componist te verwerven, een titel die hij overigens pais eind 1736 verkreed. Ter ere van het vorstenhuis schreef Bach daarom een reeks van gele genheidsstukken. Van te voren stond nu bij de componist het voornemen vast- zo meent men- dat deze muziek na zijn uitvoering niet voor eeuwig in de kast mocht verdwijnen. Nu past het fees telijk karakter van de koren uit deze werken zeer goed voor de feestmuziek van Kerstmis. Zo kan men zeggen dat Bach zijn Weihnachtsora torium geschapen heeft, om de mooiste stukken uit -.Herkules auf dem Scheidewege" en het Dramma per Musica der Köni- gin zu Ehren- Tönet ihr Pau ken. erschallet Trompeten niet verloren te laten gaan. De Herkules" werd op 5 se-ptem ber 1733 voor de eerste maal gespeeld, en het Dramma" op 8 december 1733, Beide door het Collegium Musicum dat door Telemann was opgericht en waarvan Bach sinds 1729 de leiding had. Tegenover de ze mening kan men de vraag stellen, of Baoh het niet te druk had met zijn wereldlijke cantates, en voor het schrijven van zijn kerstmuzie-k in tijd nood kwam. Overigens was het toen niet ongebruikelijk om profane melodieën te gebruiken voor kerkmuziek. Dat procédé, dat ook uit andere perioden van de muziekgeschiedenis bekend is, draagt de wat ongelukkige naam parodie". Daarbij moet men beslist niet denken aan een humoristische imitatie; het betekent hier niets anders dan het bewerken van een stuk voor een ander doel, speciaal van wereldlijk in kerkelijk of omgekeerd. In de bewaard gebleven ori ginele partituur vallen de overgenomen stukken duide lijk op tussen de nieuw-ge- componeerde delen. De paro dieën staan in een helder, zorg vuldig schrift, terwijl de rest snel, soms bijna onleesbaar neergeschreven is. Naast de nummers die uit de bovenge noemde wereldlijke cantates, komen, zijn er nog andere stukken in dat heldere schrift geschreven. Ook daarvan staat het zo goed als zeker vast, dat ze niet origineel zijn, maar ontleend aan gelegenheidswer ken die wij niet meer kennen. Dit leidt tot de slotsom, dat de grote openingskoren en bijna alle grote aria's van het Weih- nachtoratorium parodieën zijn. Hierdoor is de artistieke be oordeling van het Weihnachts oratorium in de Bachlitera- tuur bepaald niet eensluidend. De beroemde Duitse musico loog en Baoh-biograaf Spitta (1841-1894) is van mening, dat de muziek niets aan schoon heid behoeft te verliezen- nu blijkt dat ze oorspronkelijk voor een andere tekst is ge schreven. Anderen vinden, dat de ontdekking van de her komst van de koren en soli toch sterk afbreuk doet aan de bekoring van het werk. Hoe men daarover ook wil denken, opmerkelijk is wel dat de muzikale themata vaak beter aansluiten bij de tekst van de eerst geschreven we reldse cantates dan bij de woorden van liet Weinnachts- oratorium. Misschien is dit bij de koren nog het minst storend. Maar de pauken in het ope ningskoor passen beter bij „Tönet ihr pauken" dan bij „Jachzet. frohlocket". De stac- cati in „Fallt mit Danken" op het woord „loben" zijn minder toepasselijk dan op „wachen" in het begirtkoor van de Her kules-cantate. Saillantere voorbeelden van de plastische functie der muziek bij de oor spronkelijke tekst zijn te vin den in de aria's, In de Herku les -om ons daartoe maar te beperken- komt een tenor-aria voor. waarin de held een ant woord verlangt van de nimf Echo. Dezelfde muziek met de echo solo-soplahn, koorso praan, hobo vinden we terug als "Flosst mein Heiland", nu evenewei sopraan. De tenor aria „Auf meinen Flüglensollst du scheben" uit dezelfde pro fane cantate leverde de mu ziek voor .-Ich will nur dir zu Eheren leben". De woorden van het Weihnachtsoratorium hebben niets te maken met het muzikale thema, dat al onmiddellijk door de solo-vi ool wordt ingezet. Wie de oor sprong kent ziet een adelaar, die zich met krachtige wiek slag in de lucht verheft, waar hij in sierlijke cirkels blijft zweven. Wellicht doen we er het beste aan ons niet al te veei aan deze parodieën te storen. Misschien wordt juist daardoor een typerende kant van de barokmens belicht; een scherp onderscheid tussen wereldlijk en kerkelijk werd door hem niet gemaakt. Het affect dat opgeroepen wordt door een moeder die haar kind in slaap wiegt blijft hetzelfde of er nu sprake is Maria en Jezus (alt aria), „Schlaffe mein Liebster" of van, als de godin gepersoni fieerde Wellust en Herkules. De drie nieuw-geschreven koren die tot de handeling van het kerstverhaal behoren -Bh- re sei Gott, Lasset uns nun gehen, en Wo ist der neugebo- rene König- bezitten een unie ke schoonhei dVooral beide laatsten vallen op door een wonderlijke eenvoud en een geraffineerde beknoptheid. Zo werd de traditie enkele jaren geleden hoog gehouden. Het is een zeer gelukkig idee geweest van de tekstdich ter Picander, om de handeling te vergezellen van kleine be schouwende recitatieven. Qua tekst zijn ze van voortreffelij ke kwaliteit en hebben ze Bach tol heerlijk innige muziek geïnspireerd. Vooral kan men dan denken aan „So geilt denn hin, ihr Hirten gehet", IMMA- NUEL, O SOSSES Wort, en Wohlan dein Name soli allein in meinem Herzen sein". Prachtig zijn ook de koralen die Bach dit werk meegegeven heeft. Schijnbaar eenvoudig zoals het gemeentelied behoort te zijn, krijgen ze door de brillante harmonisatie van Bach een originaliteit, die soms uiterst modern aandoet. Onder deze koralen zijn er met een zelfstandige orkestbe geleiding, zoals we er uit Bachs eerste tijd in Leipzig kennen. Het tedere ..Jesu, richte mein Beginnen" met de mooie begeleiding van de hoorns. Het slotkoraal ,,Nun seid ihr wohl gerochen" met de schitterende trompetfiguren is een overwinningslied van onnavolgbare grootte. Vermelding verdient natuur lijk ook de orkestrale opening van het tweede deel. de Sinfo- nia. Over de interpretatie daarvan is in de loop der tij den al ontzettend vee] ge schreven. Tegenwoordig be schouwt men het als het ge- meenschappelij k musiceren van herders en engelen, met enerzijds de violen en fluiten en aan de andere kant de zelfstandige partij van de ho bo's. Wie op de eerste zaterdag van januari de Weihnacht-uit- voering in Sint-Jansteen zal bijwonen, zal wellicht tot zijn spijt de eerste twee delen missen. Het oratorium is te lang om hel in een maal uit te voeren. In de vorige eeuw was het daarom gewoonte veel stukken weg te laten of te bekorten, om toch een „heel" Weihnachtsoratorium te Kun nen brengen. Bij het Sint-Ce ciliakoor leeft terecht de op vatting dat men beter de uit voering tot enkele cantates kan beperken. Daarbij is ge kozen voor de laatste vier de len, behorend tot de laatste kersttijd. H. C. M. TACKE (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De kring Hulst van de ZLM heeft tijdens de algemene iedenver gadering in hotel „De Linde' te Kloosterzande. bij monde van voorzitter Jat. Scheele af scheid genomen van de heer .1 B. Becu als algemeen voorzit ter van de ZLM- De heer Becu blijft in functie tet 31 decem ber. Tevens werd kennis ge maakt met de opvolger van de heer Becu als algemeen voor zitter ir. D. Luteijn. Voorzitter Scheele aprak zijn waardering uit voor het vele werk door de heer Be-cu verricht. Als dank bood hij de heer Becu een repro du ktie aan van „De Vos Reinaerde". De nieuwe voorzitter ir- Lu teijn werd door de heer Scheele veel kracht en moed ingesproken. „U staat voor een moeilijke periode in de agrari sche sector", aldus de heer Scheele. Na alle sombere geluiden van de laatste tijd liet ir. Lu teijn een wat positief geluid horen. Hij kon de aanwezigen meedelen dat door landbouw minister Van der Stee. in ver band met de waterschade-uit keringen, nogal wat aanvullen de toezeggingen zijn gedaan. Het plafond van f 20.000,- zal komen te vervallen- In zijn terugblik op het af gelopen jaar zei voorzitter J. Scheele dat het een periode is die diep in het geheugen van de boeren geprikt is. Hij me moreerde ondermeer ook de militaire oogsthulp en de hulp van vele scholieren, „Zij heb ben ongetwijfeld het moreel opgevijzeld van boer en tuin der Hulde aan allen dd-e spon taan hulp leverden", zo zed hij Maar een boer versaagt vol gens de kringvoorzitter nooit. „Dwars tegen alle tegenspoed in, zaaien we volgend jaar weer onze akkers, a-ldus spre ker en dat met het volle ver trouwen op goede oogst en be tere prijzen". Tijdens deze algemene ver gadering was er ook een be stuursverkiezing. De periodiek aftredende bestuursleden Scheele, J. Verbist en L. van Dixhoorn werden allen herko zen. Door enkele stafleden van het algemeen secretariaat te Goes werden nog korte inlei dingen gehouden. De heer C van Iwaarden sprak over de nieuwe onroerendgoedlbelas tmg. De heer G. Pauwe zei iets over het boekhoudlbureaiu en de heer De Lange een en ander over de ZLM-verzeke- ringen. Breng dan als Stern-abonnee een nieuwe abonnee aan want dan ontvangt u als attentie een echte levende kerstboom 40 cm hoog in 'n pot voor zowel in huis als in de tuin NAAM:ADRES: PLAATS: en wil het abonnementsgeld betalerr per Kwartaal Bank/Giro f31,70 kwitantie f 32,20 per maand Bank/Giro f 10,68 kwitantie f 10,93 GIRO NR: BANK NR De nieuwe abonnee is opgegeven,door Stemabonnee NAAM:ADRES.PLAATS: Deze bon in open enveloppe ZONDER POSTZEGEL opsturen naar DE STEM antwoordnummer 112, Breda De nieuwe abonnee ontvangt ter kennismaking De Stem de eerste 2 weken GRATIS (Van een onzer verslaggevers) De leden van de jongerege- meenschap Koewacht en de jeugdshow „Stippie" hebben in het patronaat een kerstbij eenkomst gehouden. Naast de verschillende vermakelijkhe den werd ook de gehandicapte en bejaarde medemens niet vergeten. De jeugd maakte namelijk een aantal kerstpakketjes, die komend weekeinde op diverse adressen thuis worden be zorgd. Na de inpakactiviteiten werden de aanwezigen die in grote getal» waren opgeko men getrakteerd op kerst koeken en limonade. De rest van de avond werd nog op een gezellige manier doorge bracht. Ook de kleuterschool kende een kerstfeestje. Met een heus kereldiner werd dit besloten. De kleuters mochten de zelf gemaakte kerststukjes mee naar huis nemen. (Van onze correspondent) AXEL Door de gemeente Axel worden ter bezuiniging op de toch al niet zo rooskleu rige financiën, geen kerstbo men geplaatst in Axel en de verschillende kerkdorpen. De raadsleden H. de Mul en Fl. Impens uit Zuid dor pe be sloten daarop zelf maar uit hun eigen portemonnee een kerstboom met verlichting te plaatsen in de kom van Zuid- dorpe. Kerstviering In de basi liek van de II. Willibrordus vindt op de middag van eers'j kerstdag een kerstviering plaats voor peuters en kleu ters. Het kerstverhaal zal voor hen worden verteld in een een voudige en begrijpelijke vorm. De kleintjes mogen alle maal een kaarsje meenemen, dat ze kunnen laten branden bij de stal. Ze mogen ook muziekinstrumenten meebren gen, want zo schrijven de or ganisatoren, zang en spel ho ren bij dit feest. Beiaard Dinsdagnacht om elf uur zal de stadsbeiaardier Marie Moerdijk-van de Swalm op de beiaard in de toren van ue basiliek van Hulst een hal fu-ur de door haar voor beiaard bewerkge kerstliederen s-pelen ter verhoging van de kersts feer. NACHTMIS Voorafgaande aan de nachtmis, in Sluis om 24 u., worden door het kinder koor „De Sluise Rakkertjes" kerstliederen gezongen, ge volgd door een uitvoering van de kerstcantate van Jos Wuy- tack, waarbij het kinderkoor zal worden begeleid door een ensemble van de Zeeuwse Mu ziekschool te Oostburg, voor bereid door mevr. Raes-Henc- kens Tijdens de nachtmis zingen het gemengd parochieel 'koor en het kinderkoor o.l.v. de heer J. Roose uit Brugige di verse kerstliederen en de Ne derlandse vierstemmige mis van de Bruigse componist Mau rice Tachel. De orgelbegelei ding geschiedt door zusier Theresa en mevrouw A. Buk- kens-Van de Vijver. De solo's worden verzorgd door Marian Baay (orgel), Marga de MiHia- no (viool) en de heer F. Cue- lenaere (zang). Topbiljarten Donderdag 26 december (tweede kerst dag) wordt in de zaal van het -Oud Raedhuys" bij J. van der Goes-Pluijm een prijs kamp topbiljart gespeeld. Deze wedstrijd wordt georganiseerd door de plaatselijke topbiljart- club „Oud Raedhuys". Er blijkt nu reeds een zeer grote belangstelling te bestaan voor dit evenement. De aangesloten clubs van de Zeeuws-Vlaamse bond zullen vijf spelers af vaardigen naar Westdorpe, terwijl ook veel deelname te verwachten is van Belgische topbiljarters. De organisatoren hebben een aantal mooie prij zen beschikbaar gesteld, waar onder een beker voor de win naar. De inschrijving is tussen 18 en 19 uur. De wedstrijden beginnen om 19 uur. Er zal worden gespeeld op twee bil jarts. Seriekaartlng Zoals leder jaar wordt tijdens de beide kerstdagen in „Het Oud Raed huys" een grote seriekaarting gehouden. Voor alle seriewin naars worden prijzen in natu- ra beschikbaar gesteld. De wedstrijden Kunnen gedurende beide hele dagen worden ge speeld. Elk jaar bestaat voor deze kaarfwedstrijden veel be langstelling. (Van onz» correspondent) SINT JANSTEEN De af deling Sint Jansteen van Vei lig Verkeer Nederland heeft een punt achter de bestuurs- moeilijkheden gezet. De afde ling koos tijdens een in de verenigingsgebouw gehouden ledenvergadering een prak tisch geheel nieuw bestuur. Het oude bestuur besloot en kele maanden geleden al om op te stappen, ma-ar het werd na een ledenvergadering be reid gevonden om tot een vol gende bijeenkomst in functie te blijven. Tijdens de nu ge houden vergadering stelden de bestuursleden P. de Vree en M. Zwartelé (penningmeester) zich niet meer herkiesbaar. Voorzitter Eeman was verhin derd de vergadering bij te wo nen wat hem door de overige bestuursleden kwalijk werd genomen. Zij gaven hun onge noegen te kennen door te ver klaren. dat geen enkel be stuurslid zijn functie zal blij ven uitoefenen, als de heer Eeman, a-ls voorzitter gehand haafd zou worden. Zij ver klaarden, dat hij de laatste drie jaren geen enkele be stuursvergadering had bijge woond en door zijn drukke bezigheden elders te weinig tijd heeft om de afdeling te leiden. Tot nieuwe bestuursle den werden tijdens de verga dering gekozen: de heren J. Millenaar en J. Heirman Als nieuwe voorzitter werd de heer W Roels gekozen. Pen ningmeester werd de heer W, Willaert De heer C. van Bo- •'en blijft als secretaris aan. De districtsconsulent voor Zeeland van Veilig Verkeer Nederland de heer Pfann toonde zich na afloop van de vergadering zeer verheugd met het nieuwe bestuur, dat het voortbestaan van de afde ling moneliik ma-akf Het zag er nameliik naar uit, dat de afdeling door gebrek aan be stuursleden zou moeten wor den opgeheven. HULST Onder lr „In Dulci jubilo" verscfcJ onlangs een plaat met k- muziek waarvoor het Hul Gemengd Koor onder lejn van Jo Ivens enige maaSi geleden de opnamen in de Hulster Basiliek, eens geen meerstemmige tingen van de geijkte kerstij' deren, maar een heel (if programma. Op de eerste k horen we de Messe de Mii van Mare Antoine Charpen* (1643-1704). Dit werk van het muzikale mateti ontleend is aan oud-Fri- noëls, werd begin dit jaar - veel succes op een eonct vond uitgevoerd. Vergeleken met wat ik daarvan herinner blijkt r koor zich Charpentiers ij1 ziek meer eigen te hebben j maakt. Het zingt nu mu? gespannen met een goed t waard evenwicht in de af men, al blijven de maar nog wel eens een zwak - Voor de door de comp' voorgeschreven orgelsolo de eerste Kyrie (on joue même Noël) is dekeuze r vallen op de variaties van1 eveneens in Parijs woner tijdgenoot Jean Francois D' drieu. Een zeer gelukkige die van de organist Tijn Eijk een voortreffelijke voering krijigt op het praet orgel dat de Hulster Bas. rijk is. De inhoud van de k: zijde is meer gevarieerd. D> is allereerst de cantate Lau ihr Hirten, allzugleich van l ohael Haydn. Soliste daarin! kristalzuiver zingende aopr» Christine Hairvey. De vat king van het slotkoor Schi schlaf is naar mijn smaak t wisselvallig; naast een i klank betreft zo mooi be»' staat een slot, dat prachtig1 halve stem wordt gezongen. De leden van het Phifr monisch Orkest van Ante: pen die de genoemde weis uitstekend begeleiden, zij te horen in een sfeervolle v' tolking van een der delen Corelli's Kerstconcert. De c: tin-uo op orgel-positief Ir evenals de orgelsolo in haai van Tijn van Eijk: een z;, bekwaam vakman met va] smaak; nooit hinderlijk op I voorgrond, maar steeds onm baar aanwezig. Het koor t sluit met twee kerstliedereij capella; van Michael Praet:. us het bekende „In Duld J" bilo", waaraan de plaat zij naam dankt, en van Jacob1 Handl het al even beroer" Resonet in laudibus. Een i£ voering van zeer goede km. teit, waarin -dat mag ook eens gezegd worden- de fflü: nen tot fraaie zangpresta*' in staat blijken, zoals bijvt beeld de speelse figuurtjes t het Eia laten horen. Het kc:. blinkt in zijn geheel uit d: een prachtige dictie van i tekst. Kortom een sfeervolle opt me, gedragen door de inspi." rende leiding van Jo he' die zijn zangers tot goed zorgd musiceren weet te be gen en de ziel van de mi' weet over te brengen. (Mie. sound SGLP 6064). H. TACK" Prijskaarting Donder (3e kerstdag) wordt in a* De Troubadour een prijskaï ting gehouden. De prijzen1») staan uit kalkoenen, konijn." kippen en andere vleesware^ Er is ook een verliezersron^ waarbij ook prijzen in nats te verdienen zijn. B' wordt om 19.30 u. Kerst voetbaltoernooi TO dag 27 december zullen team van de Aloysiussch» - de Mariaschool uit Sint-J^ steen deelnemen aan J* kerstzaalvoetbaltoernooi in sporthal Den Dullae» Hulst wordt gehouden. Prijskaarting kerstdag (woensdag) wor°\ café Ed. Ottjes een prijs®* ting gehouden. De prijzon deze kaarting, die om '-' uur begint, bestaan nit ling. Voetbalnieuws Dondfr^^ 26 december spelen Steen 2 vriendschappelijke roei wedstrijden in Terneuzen gen Terneuzense Boys l,e Vrijdag 27 december IS^, voor seniorleden van "e Steen na de trainingen streeks halfnegen een nmlj avond in de kantine °P voetbalterrein. Zondag 29 december 9 de KNVB ingelast de tiewedstrijd Steen 1 '24. i

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2