JO EVERAERT: „Tekort aan jeugd door studie 9 9 Moeizame zege van Even Kijken THEO TiS EN BLOMHERT UU DE TITELSTRIJD EXTRA KLAS LIBRE FC De Moeck wint topper van F€ Met Centrum: 2-0 WATIiRMMIKERK.il! KRIJGT WELLICHT EEN PROFKOERS Koop en draag uw valhelm nog Kees direc Baba LOP All DOET STUDENTEN T.H. EERSTE IN DEN DULLAERT Goethart remise tegen Devlieger Winst Terneuzen A TERNEUZENSE BOYS WINT VOLLEYBAL TOERNOOI IN SLUISKIL Van dc Krccke I Voetbal in Clinge Titelstrijd bekerkader IIAVIIV- 1 I Bromfietser: waarom wachten tot i februari? GESPREK VVON-NAC MISLUKT 1 1 sport Moeder leefde nog lang en gelukkig Biljarten in St.-Jansteen DINSDAG 24 DECEMBER 1974 (Van onze sportmcdewcrker) IIULS1 - „Het probleem is hier dat de jeugd na dc middelbare school elders verder moet studeren. Op zich zelf natuurlijk niet zo'n ramp, maar voor iemand die een sport beoefent - en dan vooral een teamsport op nationaal niveau - is dat vooral voor dat team en trainer gewoon jammer te noemen. F.n zowel hij de jongens als bij de meisjes is dat een probleem in deze streek. Een probleem waar we gewoon mee moeten Ieren leven", zegt Jo Everaert, de succesvolle scout en trainer van het eerste en de daaropvolgende damesteams van de volley balvereniging Morres-Hulst uit de Itcinaertstad. Het eerste damesteam dat vooral onder zijn impulsen is doorgestoten naar de tweede divisie van de NEVOBO. Praten met Jo Everaert is niet over zijn beroep als leraar li chamelijke opvoeding aan de ETS in Hulst, maar wel over vol leybal. En hoe kan het ook an ders, hij mag in de Hulsterse vol leybalvereniging Morres-Hulst gerust gezien worden als een van de grote motoren. Niet alleen als trainer van zijn succesvolle da- nies - ook de jeugdteams brach ten de laatste maanden heel wat bekers in de prijzenkast - maar ook als groot organisator. De meeste zorg besteedt hij natuur lijk aan het eerste team. het pa radepaardje van de vereniging. Everaert: „Het is toch wel jammer dat de jeugd elders moet gaan studeren. Vooral bij ons is aat belangrijk, omdat we natio naal spelen. Volledig trainen is er bijna nooit bij en dat is voor een teamsport toch wel een han dicap In het eerste team b v heb ik drie meisjes die in Nijmegen studeren en eentje in Gent. Die komen dan altijd vrijdags avonds thuis, en wat moet je dan. Train je met deze meisjes te hard dan staan ze als een dweil in het veld,-doe je het wat zach ter aan dan blijven ze hangen. Het is zonder meer moeilijk om deze meisjes helemaal klaar te stomen voor de wedstrijd van 's zaterdags". Jo Everaert kan daar over meepraten, en zit dikwijls diep verdoken in een boek om hier een oplossing voor te vinden. Niet alleen voor zijn eerste team, ook het tweede damesteam dat nationaal speelt en het derde damesteam dat uitkomt in het district Zeeland van de NE VOBO kampt met deze proble men. Buiten de Hulsterse ver- (Van onze volleybal medewer ker) Een slecht spelend Even Kijken uit Zuidzande heeft in de tweede klas heren van de Zeeuwse volleybalcompetitie erg moeilijk gehad legen WIK 1 om zich op de ongeslagen koppositie te handhaven. Het was een matig duel, met aan weerskanten een slecht geor ganiseerde verdediging. Wat een goede ophouw van de aan val verhinderde. De ploeg van Even Kijken waarin Ilarm Oostdijk aan het net een erg sterke partij speelde, was we liswaar technisch gezien heter, maar WIK had met wat meer zelfvertrouwen en inzet toch een heter resultaat kunnen be reiken. De eerste set werd zelfs met 2-15 door de bezoekers ge wonnen door enorm zwak spel van Even Kijken De thuisclub herstelde zich daarna tijdelijk en moest WIK het vooral op technisch gebied afleggen De stand werd met 153 voor Even Kijken weer in even wicht gebracht. De derde set gaf de meeste spanning te zien. WIK bouwde een kleine voor sprong op die door de hele set heen werd gehandhaafd Bij de stand 11-14 had WIK zelfs grote kansen de wedstrijd naar hun hand te zetten Maar Even Kijken kon door wat directer spel enkele setpoints van WIK onschadelijk maken, waarna de strijd bij de stand 14-14 weer geheel open was De kan sen keerden in het voordeel van Even Kijken die de set 17-15 op zijn naam schreef In de vierde set had Even Kijken het wederom moeilijk het goede ritme te vinden en werd WIK de zoveelste mogelijk heid geboden de stand een be ter aanzien te geven. De be zoekers namen een 11-14 voor sprong, die ze dit keer niet meer uit handen gaven, waar door WIK via 11-15 een vijfde set forceerde en Even Kijken voor de tweede maal dit sei zoen een punt afhandig ge maakt werd. Tot een eerste ne der laag het de thuisclub het echter niet komen. Halver wege de laatste set had Even Kijken al een comfortabele voorsprong opgebouwd, die het verloop van de set niet meer in gevaar bracht. Via 15-9 haalde Even Kijken een toch wel verdiende 3-2 over winning Nivoc. dat zelfs gemakkelijk met 3-0 van WIK 2 won, kwam hierdoor op gelijke hoogte van Even Kijken dat echter twee wedstrijden minder gespeeld heeft In de eerste klas heren was de gemakkelijke 3-0 overwinning van Herstaco- EVVC op Kikkers nogal ver rassend Een onwennig spe lend Kikkers vond tegenover zich een goedd raaiende EV.VC-ploeg, dat vooral aan vallend duidelijk de meerdere was van de bezoekers Alleen in de tweede set kon Kikkers tegenstand van betekenis bie den waar de thuisclub erg snel een antwoord voor klaar had Via 15-3, 15-11 en 15-8 werd het vonnis geveld over Kik kers. dat hierdoor het contact met de kop helemaal verloren heeft EVVC kon echtei de rode lantaarn overgeven aan Ovisa, dat kansloos onderging in het duel tegen Marathon Ook IJ VC werd door Herstaco- EVVC nog gepasseerd, mede door de 3-0 nederlaag die IJ VC tegen Voorwaarts leed. eniging zullen nog andere teams in verschillende takken van sport dit moeten accepteren. Ondanks die problemen is Jo Everaert een gelukkig en tevre den mens tussen al zijn damesteams. Hij zegt: „We kun nen ons gelukkig prijzen dat we in de vereniging over een brede basis kunnen beschikken" Een brede basis waarin het aan ta lent zeker niet ontbreekt Ook in de vele jeugdteams staan ver schillende jongens en meisjes van ongeduld te trappelen om opgenomen te worden in de ver schillende seniorenteams, want buiten drie damesteams telt de Hulsterse volleybalvereniging ook nog een senioren heren team. „Een vereniging runnen is ei genlijk een bednjf runnen", zegt Jo Everaert doodernstig „Een vereniging met een brede en goeie bovenlaag, en dat is toch wel bijzonder belangrijk". Zijn hierdoor de kansen voor Jo Everaert aanwezig om vooral met zijn eerste damesteam nog hogerop te klimmen? Everaert: „Die kansen zitten er natuurlijk altijd in. Maar om daaraan spe ciaal te gaan werken heb ik nog geen enkel moment gedacht Een eerste divisie zou voor ons misschien nog wel een haalbare kaart zijn, maar dan moet je als trainer jezelf helemaal aan dat ene team kunnen wijden Maar bij ons is dat gewoon niet moge lijk Er is nog zoveel ander werk te doen. Maar ach. ik ben tevre den met wat we tot heden toe gepresteerd hebben. De volley balclub Hulst mag zich verder als nationaal spelende vereni ging gelukkig achten dat men in de Hulsterse meubelbedrijven Morres een sponsor vond" Verder kent de gemeente Hulst een unieke subsidie-regeling om in geval van extra lange reizen de vereniging de helpende hand te bieden Everaert: „Dat is zon der meer fijn te noemen, vooral omdat zoiets geen rem is voorde topsport". (Van onze sportmedewerker) HULST - Voor de voetbal liefhebbers in het Land van Hulst, die in de veronderstelling mochten zijn. dat het bruine monster tijdens de kerstdagen 1 opgeborgen zou blijven, willen we toch even aandacht vragen voor 21 minuten voetbal op tweede kerstdag te Clinge. Daar zal immers de indertijd ge staakte wedstrijd Clinge tegen Hontcnisse opnieuw in het teken van de belangstelling staan. Om halfdrie treden beide teams aan Theo Tas gaat met Jo Blommaerl deelnemen aan het kampioenschap extra klas libre. (Van onze sportmedewerker) HULST - Een zaalvoetbal team samengesteld uit studen ten van de technische hoge school uit Eindhoven is zaterda gavond winnaar geworden van het eerste „De Clipper Surprise-zaal voetbal toernooi", dat gespeeld werd in desporthal „Den Dullaert" in Hulst. De or ganisators het zaalvoetbalteam De Clipper uit Hulst in samen werking met HMC Itapide uit Hulst (de plaatselijke hockcy- vereniging) had voor dit toer nooi een speciale puntentelling samengesteld. Een gewonnen wedstrijd be tekende dne punten, een gelijk spel twee punten, een verloren wedstrijd één punt, terwijl vooi elk doelpunt eveneens een punt werd toegekend Dat alles had tot resultaat dat het team van de TH Eindhoven zich na afloop met 22 punten winnaar kon noemen. Toch begon men niet zo succesvol, want in de eerste wedstrijd tegen FC Taalman uit Hulst - samen met het team van Staf de Feber uit Hulst de grote kanshebbers - kwam men niet verder dan een 1-1 gelijk spel. Het team van de TH nam als eer ste door F de Jong wel een 1-0 voorsprong, maar P. Taalman zorgde voor de verdiende ge lijkmaker Staf de Feber had de eerste winst al binnen, zij ver sloegen dooreen doelpunt van T. Hillaert he.t team van de organi serende vereniging De Clipper met 1-0 Tegen Het Centrum waren het A van Cadsand en weerT Hillaert die voor Staf de Feber scoorden, en dat bete kende een 2-0 overwinning Het (Van onze sportmedewerker) SLUIS-HULST - De biljar ters Theo Tas en Jo Blommaert, respectievelijk uit Sluis en Hulst, hebben zich geplaatst via voorwedstrijden voor het natio nale kampioenschap extra klasse libre. Dit kampioenschap wordt gehouden op 9, 10, II en 12 januari in café De Vriend schap te Tuitjchorn. Het aantal te maken punten in deze klas is 350 Het gemiddelde varieert van 11 tot en met 24,99 Beide Zeeuwsch-Vlaamse bil jarters plaatsten zich respectie velijk als vierde en zesde. De deelnemers aan het kam pioenschap zijn: G. Quist, Rot terdam, H Verwey, Gilze; W. Rouwet, Valkenburg; Theo Tas, Sluis; H. Liefting, Castncum; J. Blommaert, Hulst; A. Heesak kers, Gemert; J. van Velzen, Rijpwetering. Theo Tas speelt zijn eerste partij in dit kampi oenschap tegen H Liwfting zijn eerste partij in dit kampioen schap tegen H. Liefting om twee uur. Ook Jo Blommaert komt dan in het strijdperk op de an dere tafel, en wel tegen W. Rou wet. SKI - De Amerikaanse Cindy Nelson heeft in Saalbaeh de af daling gewonnen, die telt voor de wereldbeker Ze zegevierde in 1 min. 36,26 sec. De tweede plaats was voor de Zwitserse Marie Therese Nadig met een tijd van 1 36 49 en de derde voor de Westduitse Rosi Mittermaier in 1.37.00. I (Van onze sportmedewerker) HULST - De grote topper in de zesde OZO bedrijfsvoetbal- competitie die gespeeld wordt op de OZO-terreinen in Hulst tussen FC de Roeck uit St. Jan steen/De Klinge (B) en FC Het Centrum uit Hulst, is geëindigd in een verdiende 2-0 zege voor FC de Roeck. Het bedrijfselftal uit St. Jansteen was vooral in de tweede helft de betere ploeg. In de eerste helft ging de strijd nog gelijk op. Kwam Het Centrum toen niet tot scoren, De Roeck deed dat via Segers wel. Na de rust startte De Roeck met een sterk offensief en dat leidde tot de tweede treffer. Ook nu was Fr. Segers de maker. Toen ge loofde Het Centrum er niet meer in, al kreeg men nog enkele kan sen. FC Niks II uit Hulst had een bijzonder makkelijke zondag, tegenstander MOC uit Terneu- zen kwam niet opdagen wat reg lementair een 5-0 overwinning betekende Ook FC Lampo uit Hulst kwam voor zijn duel tegen FC Monckey I uit Kloosterzande niet opdagen zodat de 5-0 zege van Monckey I vastond Het tweede elftal van FC Monkey (Van onze sportmedeworkcr) 's GRAVENPOLDER - In het persoonlijk damkampioenschap van Zeeland (hoofdklas) eindig den alle zes partijen die afgelo pen weekend werden gespeeld in remise. Dat Wiskerke-Louwerse. Schunselaar-Kanimeraat en Veerhoek-Op 't Hof elkaar in evenwicht hielden was weinig opvallend. Dat de Vlieger een punt incasseerde terwijl Duse- bout wellicht ook wel een beter resultaat had verwacht in zijn partij tegen Baayens. Blom kon evenmin de volle winst forceren tegen Boon die de laatste tijd sterk is vooruitgegaan Na vier partijen hebben Blom en Kammeraat nu de leiding met 6 punten. Daarna volgen Boon, Goethart en Wiskerke allen met 4 punten. Ook Verhoek. Duse- bout en Schunselaar die tot nu toe 4 punten incasseerden zijn nog niet kansloos Van de 12 fi nalisten in de le klas kwamen er 8 achter het bord De resultaten waren Blankenburg - Wiskerke 2-0. Walraven - Hollestelle 1-1; Van Horssen - Nieuwenhuize 1-1 en Houmes - Koppejan 1-1 Bij de jeugd won Filius de derde beslissingspartij tegen Lodder zodat beide spelers ge luk eindigden met 3 punten Be ide spelers treffen elkaar nu nogmaals De eerste van lien die winl hehaalt de titel. (Van onze sportmedewerker) SAS VAN GENT - Van 4 tot en met 11 januari organiseert de biljartvereniging Het Groene, Laken uit Sas van Gent in haar lokaliteit biljartcentrum Reseda het kampioenschap bekerkader. Theo Platjouw zal door on voorziene omstandigheden niet deel kunnen nemen aan dit kampioenschap Niettemin komt er toch een aantrekkelijk deelnemersveld naar Sas van Gent. De deelnemers met het aantal door hen te maken pun ten zijn: Louis Dallinga uit Sluiskil 200 caramboles; Tonnie van Eenenaam, Terneuzen, 150; Theo Verlinde, Zaamslag. 150; Robert Claeyssens. Sas van Gent, 150, Frank de Rijk. Hulst. 150; Peter Snelders. Sas van Gent. 150, en Frits Bakker, Ter- neuzen, 150. (Van een voetbarmedewerker) TERNEUZEN - Na dc lange rustperiode is Terneuzen Al er hel beste van af gekomen. De Terneuzcnaren wonnen in de hoofdklas van de juniorencom petitie van de KNVB afdeling Zeeland zelf met 0—2 van Kloe- tinge AL terwijl de naaste bela gers verloren. Axel Al verloor met 1-0 in Arnemuiden en Zienkzee Al werd met 3-2 door Steen Al ver slagen Ook Vlissingen Al liet het afweten en verloot met 2-1 van HVV Al Zeeland Sport Al schoot flink uit zijn slof en won met 8—2 van Walcheren Al De stand: Axel Al 11-17. Ter neuzen Al 9-16, Arnemuiden Al 10-13, Zienkzee Al 10-12. Vlis singen Al 10-11. Kloetinge Al 9-9, Walcheren Al 9-7, HVV Al 8-6. Steen Al 9-6, Zeeland Sport Al 8-3, Bevelanders Al 9-2 speelde een ongelukkige wed strijd. Toen twee minuten voor tijd de stand in het duel tegen de Trimvereniging I uit Hulst nog 0-0 was, schoot Stoffel van FC Monckey II in eigen doel. Wat het team uit Kloosterzande ook nog probeerde, het werd een 1-0 nederlaag Ook het tweede elftal van de „trimmers" behaalde de volle winst. Tegenstander FC Het Centrum II uit Hulst werd met 4-0 aan de zegekar gebon den. W. Biesbroeck en W. Ver- nimmen zorgde voor een 2-0 ruststand, en beide spelers scoorden na de rust nogmaals, eindstand 4-0. De competitiewedstrijd FC Niks I tegen FC Stoffels werd uitgesteld en zal op een nader te bepalen datum worden ge speeld Huidige stand: 1. FC Niks 1 Hulst 12 11 0 1 22 pnt (38-6). 2. Trimvereniging I Hulst 13 10 1 2 21 pnt (46-7), 3 FC Monckey I Kloosterzande 11 10 0 1 20 pnt (36-7), 4 FC de Roeck St. Jansteen/De Klinge (B) 108 1 1 17 pnt (27-8), 5. FC Het Cen trum Hulst 10 8 1 1 17 pnt (47- 17), 6 FC de Pijl De Klinge (B) 12 52 5 12 pnt (31-15), 7 FC Monc key 11 Kloosterzande 115 15 11 pnt (29-17). 8. FC Stoffels Ter neuzen 12 5 16 11 pnt (20-24). 9. FC Het Centrum II Hulst 13 5 0 6 10 pnt (21-37), 10. FC Lampo Hulst 12 4 1 7 9 pnt (20-30), 11 Trimvereniging II Hulst 12 3 18 7 pnt (13-17), 12. FC Niks II Hulst 12 3 0 9 6 pnt (24-55), 13 MOC Terneuzen 11 2 0 9 4 pnt (5-52). (Van onze sportredactie) WATERLAND KERK JE Zeeland krijgt er opnieuw een profkoers bij. Waterlandkerkje heeft zich kandidaat gesteld om op zaterdag 24 mei een prof- koers te laten verrijden. „Ten minste we zijn in principe ak koord gegaan met deze datum", zegt Cor Bron. secretaris van het wielereomité Waterlandkerkje, die net een gesprek heeft gehad met wielerconsul Ben IJsebaert en prof-coördinator Jan Jans sen. Bron: „Het draait natuurlijk (ADVERTENTIES) li DL (Van onze sportmedewerker) TILBURG - Op 2 januari be gint in Tilburg de eerste ronde van de rayonwedstrijden voor jeugddammers waaraan tien spelers deelnemen afkomstig uit Zuid-Holland. Noord-Brabant, I Limburg en Zeeland. Er worden totaal negen ronden gespeeld en drie spelers (uiteraard de best geplaatsten) krijgen het recht mee te spelen in het kampioen schap van Nederland. Zeeland heeft twee vertegen woordigers bij deze ravonwed- strijden namelijk Pim Filius uit Souburg en Piet Lodder (Mid delburg) In de eerste ronde ontmoet Filius de Rotterdam mer Knoops terwijl Lodder uit komt tegen de Limburger Schippers Hopelijk zullen uw kinderen dal ooi! zeggen Maar voor sommige moeders en hun gezinnen is dal geluk mei weggelegd n Ongeluk ernstige ziekte de dood kan hei gevolg zi|n Naast persoonlijk leed hoeft deze ramp gelukkig mei altijd een tinancieie klap te betekenen Getuige onderstaand voorbeeld waarin een 25-iarige vrouw voor i 232 50 per iaar gedurende 35 \aa< deelneemt m hel Risico Waarde-proiekt 2 Zij is daarmee vri|wel zeker van t 9 722 - belastingvrij op haar 60e jaar I 50 000 - Delastingvni voo' tiaar gezin Dii overli|öen gedurende de proieMduur Veel zekerheid voor weinig geld hoeveel in uw geval weel e'ke goede verzekeringadviseur De goede verzekeringadviseur kent E&L Als de beste om de financiën Om een prof- koers te organise ten moet er mi nimaal f 20 000,- op tafel ko men Geen kleinigheid We zul len nu eerst de zaak in het be stuur rondpraten en daarna op zoek gaan naar sponsors In het verleden hebben we voor onze koersen toch ook een aardig be drag op tafel kunnen krijgen, zodat ik wel optimistisch ge stemd ben". Voor Waterlandkerkje wordt hel de eerste profkoers. Eerder organiseerde het wielereomité Waterlandkerkje twee keer het provinciale Zeeuwse wieler kampioenschap en een aantal nieuwelingenkoersen. Een fikse stap voorwaarts dus voor Water landkerkje. De profkoers in Biervliet wordt op Hemel vaartsdag (8 mei) verreden. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN - liet eerste elftal van de zaterdagvereniging Terneuzense Boys dat nu hij be speelbare velden een vrij wee kend had speelde thuis vriend schappelijk tegen Nieuwland I en won met 1-0. Het was van beide zijden een pittige maar sportieve wed strijd, waarbij Terneuzense Bovs vooral na de rust een licht veldovenvicht had Toch kwam men moeilijk tol scoren, het was in de 30 min voor de rust toen Peter Simons een vrije trap in schoot 1-0 In deze stand kwam geen verandering meer team van de TH herstelde zich goed in het duel tegen Hans Boehlé. H Stolte en J Geerts zorgden voor een 2-0 zege FC Taalman had zijn eerste over winning binnen door De Clipper met 2-0 te verslaan. P en E Taalman zorgden hier voor de doelpunten. Het team van Stat de Feber liet daarna een steek vallen, tegen de TH werd het een 1-0 nederlaag C Steyns zorgde hier voor een winnende treffer FC Taalman bleef de TH volgen, tegen Hans Boehlé werd het een krappe maar verdiende l-fl overwinning. E. Taalman zorgde hier voor de kostbare punten In het duel Staf de Feber tegen FCTaalman schootT Hil laert als eerste De Feber op een 1-0 voorsprong, maar P. Taal man bracht al gauw de ver diende gelijkmaker op het sco rebord. Beide ploegen kregen daarna nog verschillende sco ringskansen maar alleen E Taalman wist tot scoren te ko! men. Dat betekende een 2-1 winst voor FC Taalman. De TH schoot nog eens uit zijn slol tegen De Clipper, een 3-0 over winning die de TH bovenaan bracht. Maar de overwinning stond door het „bijzondere" puntensysteem nog niet hele maal vast. FC Taalman had de laatste kans in zijn duel tegen stadsgenoot Het Centrum. Tot enkele minuten voor tijd bleef de stand 0-0, en toen daarna Taalman een strafschop moest nemen - drie corners betekende een strafschop - was het hek he lemaal van de dam E. Taalman zette zich achter de bal, maar hij schoot naast. Bij een 1-0 winst had die overwinning vier punten opgeleverd en de eindzege van dit toernooi, nu moest men het team van de TH voor zich laten gaan. Uitslag: 1 TH. Eindhoven 22 pnt.; 2 FC Taalman, Hulst 19.3 Staf de Feber, Hulst/Sluiskil 13 pnt; 4 Hans Boehlé, Hulst 11 pnt., 5 De Clipper. Hulst lOpun- ten; 11 FC Het Centrum, Hulst 7 punten. (Van onze sportredactie) ST.-JANSTEEN - De biljart vereniging Den Ouden Arend uil St.-Jansteen heeft de organisa tie in handen van het kampioen schap eerste klasse libre van het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond. Het kampioen schap zal worden gehouden van 11 tot en met 18 januari in café Den Ouden Arend in St.- Janstcen. De volgende spelers hebben zich geplaatst .voor deze finale: C. de Schrijver (Ons Vermaak, Lamswaarde) algemeen gemid delde 6.77, E Picavet (Den Ou den Arend, St -Jansteen) mo yenne 6.44; J. Josiassen (Den Ouden Arend, St -Jansteen) moyenne 6 16; Ch Reyns (ZBC, Zaamslag) moyenne 5 45. E. Aerts (HBC, Hulst) moyenne 5.15; J. Leeraert (POP, Axel) moyenne 5 08; F. van Waes (WBC, Walsoorden) moyenne 4 96; J. van Kerckhoven (Den Ouden Arend, St.-Jansteen) moyenne 4 63. (Van onze sportredactie) SLUISKIL - De volleybalver eniging „Dourleijn-Sluiskil" organiseert op zaterdag 28 de cember te Sluiskil het eerste Dourleijn-tournooi voor dames-jeugdteams. Deelnemers zijn de ploegen van Kikkers (Aardenburgl „Even Kijken" (Zuidzande), Athanatos (Kloosterzande) en de organiserende vereniging Dourleijn (Sluiskil) Het toer nooi begint om 13 30 uur en wordt gehouden in de sportzaal van de R K. school te Sluiskil Er wordt gespeeld om de Dourleijn-wisseltrofee. (Van onze sportmedewerker) GRONINGEN - Arjaan van de Kreeke heeft zich in het afge lopen weekend in Groningen geplaatst voor deelname aan het landelijk schaatskampioen schap. Tijdens het B-kampioenschap in Groningen klasseerde de Zeeuwse kampioen zich als vierde in de sprintersklasse (500 en 1000 meter) en dit was ruim voldoende om zich straks ook bij de A-klassers te meten. pinsdag 24 december 1974 (Van onze sportredactie) BREDA Op het moment! jat NAC het nieuws we reldkundig maakte dat oud speler Kees Kujjs tot tech nisch directeur was be noemd, zat de nieuwe ver antwoordelijke technische nian van NAC thuis reeds te praten met Jo Jansen, de man die de functie van Wul-I lems tot nu toe zo voortref-j felijk heeft waargenomen. „We moeten zo snel moge-] lijk tot een taakverdeling zien (e komen", was de eerste re-I wtie van Kuijs. „Het is nietj je bedoeling dat ik de veld-; trainingen zal verzorgen. De informaties die ik tot nu toe ever Jo Jansen heb gekregen, hebben mij ervan overtuigd! dat dat gedeelte in goede han-| AMSTERDAM (ANP) want in de vijfde ronde kond kampioen Harm Wiersma bil maakte nu niet de fout zoalsl hij de Fransman in gewonndf zijn nederlaag in de voorgaal winnen. Hij versloeg in een foutjes maakte. Voor de Rul zijn voordeel te beslissen. (Van onze sportredactie) BREDA Het gesprek dat gisteravond tussen het bestuur van NAC en een VVON-dele- gatie, bestaande uit secretaris Jaap van der Leek en voorzit ter Jan Rab heeft plaatsgevon den, heeft totaal geen resultaat opgeleverd. De WON die het I bestuur van NAC had verzocht 0111 een bemiddelingspoging, las bij monde van Jaap van der Leek een schrijven vooi. waarin het NAC bestuur drin gend werd verzocht de ontsla gen Henk Wullems terug te nemen- „Dat hebben wl] gewel- gerd", aldus vice-voorzitter Harkx. „Dit was geen bemid- I delingspoging, maar een I standpuntbepaling. Dc WON I heeft zich partijdig ge- 1 toond". De WON-delegatie heen het NAC-bestuur verteld dat de volledige verantwoordelijk heid van de weigering om Wullems niet terug te nemen op het NAC-bestuur rust. I ..Daar hebben we geen moei- I te mee", aldus Harkx. SYDNEY (ANP) World I Team Tennis heeft de Austra- I lische speelster Evonne Goola- I gong een contract van 500.000 I dollar (ongeveer 1,25 miljoen gulden) aangeboden voor een Verbintenis van vijf jaar. I Na overleg met haar mana- j fer Vic Edwards heeft zij het contract echter nog niet gete kend. (Van onze correspondent) Washington Enkele L Sjcco na het gevecht tussen Muhammad Ali en George Fo- 'eman in Kinshasa liet een 1 woordvoerder van de Ameri kaanse belastingdienst weten dat van de vijf miljoen dollars d'e Ali had verdiend 20 pro- I Feni onmiddellijk zou worden wgehouden en dat Ali over de rest 70 procent zou moeten a£staan. Ali maakt zioh daar niet al te druk over. Ali haalde voor de nijvere be- I 'dstinggaarder de wenkbrau j W'en op. Want wat Ali's pre- ze plannen ook mogen zijn, w°i een ding bestaat er geen .wujfel: Ali wil zoveel moge- 'Jk aan zijn heroverde titel verdienen. Er doen boeiende P^nchten de ronde: De Sow- ict-Unie zou bereid zijn Ali 7*" garantie van tien miljoen °Uar te geven voor een ge- 107O tcSe'n Jo® Frazier in '6 en het interessantste aan-

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 18