Syrische legers maximaal paraat KLM in botsing met VS-wetgeving Proloog wint tweede kort geding Ik zou wel eens willen weten... Vooronderzoek tegen Dassault- vertegenwoordiger MINISTER VERLEENT SUBSIDIE DROOMWENS IN VERVULLING Roetuitworp dieselmotor wordt beperkt binnenland buitenland 1 BERICHTEN UIT BEIROET: I KISSINGER s terug I naar dealer Enquête: Regering daagt niet bij bestrijding van werkloosheid 5 A ware se veel) ten 'n Ethiopië KORTING VOOR PASSAGIERS SUBSIDIE DC-9 ontploft: 77 doden VOORBEELDIG MOEITE GELUKKIG Tilburgse arts veroordeeld tot tien jaar ONTVOERDE ITALIAAN VRIJGELATEN laworski wist dat Nixon loog pinsdag 24 december 1974 >ek-Antonissen. ïérese Bertens, it, Cees Braat, Geldrop-Cools, sllie de Deugd, Dick van Driel, erard Gabriels, >nnie Gregoor, ïline Hamelink, a v. d. Hoeven, iaan Jannsen, ien Klaassen, Marnix Kreyns, Wout Lens, is, Hans Lutz, er de Meulder, s, Ad van Oers, van Oostrum, darry Pompen, ;m van Rooij, oop van Schie, rry van Sloun, i Theunissen, is Verkooijen, i, Dré de Vos, 't Westende, respondenten (Van onze redactie buitenland) BEIROET De Syrische I strijdkrachten zijn in staat sin „maximale paraatheid" jebracht daar gevreesd uordt dat Israël een grote aanval zou kunnen begin- nen tijdens het mohamme daanse Al Adha-feest dat I tandaag begint. Dit schrij- ven in Beiroet verschijnen- I de bladen. V Ivf ns inlichtingen uit Da mascus zijn alle verloven voor irger en militair personeel -getrokken en hebben Syri- s he vliegtuigen hun patrouil- tevluchten boven Damascus (gebreid. De „voorzorgs- I -sa-regelen" zouden zijn ge- I tomen nadat Syrië inlichtin- d ontvain-gen dat Israël -iDgelijk een grote aanval op Svrtsche gebieden tijdens de 'f-estdagen zou ondernemen. De Syrische autoriteiten had- en de nodige maatregelen ge nomen om de belangrijkste voedingsmiddelen aan de be volking te verschaffen indien I oorlog zou uitbreken. Ook wordt gemeld dat via I diplomatieke inlichtingen uit I een Europese hoofdstad blijkt Israëlische marineschepen I een aanval zouden doen op Palestijnse vluchtelingenkam- ven in Libanon. De Libanese rrijdkrachten waren ook in vaat van paraatheid gebracht <o er zijn bepaalde maatrege len genomen om de Libanese test n te beschermen. De Verenigde Staten kunnen I volgens hun minister van bui- I 'se zaken. Henry Kis- snger, Israël niet adviseren met de Palestijnse be vrij- 1 ivv: nisatie PLO te gaan onderhandelen zolang de PLO Israël niet als rechtmatige I staat erkent. Kissinger ver klaarde in een vraaggesprek -iet liet tijdschrift -.News- v-eek" dat de V.S. weinig koop op onderhandelingen koesteren zolang de PLO de vernietiging van Israël voor- I staat. Op de vraag of de V.S. na 1 mislukking van alle andere I pogingen als laatste uitweg mi militaire interventie in het Midden-Oosten zouden over wegen om een daling van de olieprijzen tot een draaglijk BEESD (ANP) De Zweedse autofabrikant Volvo I heeft alle bezitters van een I 'ó-model Volvo verzocht naai* I de dealer te gaan om de bou- I 'ei van de stuurstang te laten I c ntroleren en eventueel een |van de banden te laten nazien een niet goed afdichtende In totaal gaat het om enkele tienduizenden personen- ito's en voor wat Nederland I betreft om circa 1.000 voertui gen. Zo heeft de Nederlandse Volvo-importeur in Beesd l meegedeeld. DEN' HAAG (ANP) De J'Serin» zal er niet in slagen toeneming van de werk- Wsheid teger te honden. Deze J '«wachting sprak bijna drie I Wart (72 procent) van de on- 1 éfWen u" een lande- J hJke N'IPO-enquête over werk- I loosheid. I Volgens 21 pet. van de on- J Jerv*raagden zal de regering er I in slagen de werkloosheid e. beteugelen. Onder de pessi misten bevindt zich een grote troep mensen die bij de laat st verkiezingen op de PvdA nebben gestemd. Zestig pet ■'an deze groep denkt dat de gering niet zal slagen, 32 pet enkt van wel. WD-stemmers ijn somberder: 83 pet. ver acht dat de regering niet J aagt 14 pCt verwacht van ADDIS ABEBA (AFP) I h pSmara' hoofdstad van Ethiopische district Eritrea I flpnt ernstige inci- I onh vo°rgedaan. Door nog I bekende oorzaak raakten de •pmando's van het front voor bevrijdingen van Eritrea in I het ep me* een eenheid van Ethiopische leger. Tijdens groot deel van de avond JiCrcien in de stad talrijke ex- niveau te bewerkstelligen, antwoordde de minister dat dit geen motief voor een mili taire actie is. Gevraagd of een financieel bankroet van de westelijke wereld voor hem geen motief voor militair optreden was, verklaarde Kissinger dat een financiële ineenstorting van het westen op andere wijze zou kunnen worden voorko men. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM De Am sterdamse hoofdofficier van justitie, mr. J.F. Hartsuiker, heeft bij de rechter-commis- saris een vordering tot een gerechtelijk vooronderzoek ingediend tegen ing. J. Bot- terman in Amsterdam, terza ke van verdenking van om koping van Kamerleden. De heer Botterman is verte genwoordiger in Nederland van het Franse exportburean voor vliegtuigmateriaal, on der andere van de Franse vliegtuigfabrieken Dassault die de Mirage maakt, een van de vier vliegtuigen die in aanmerking komen voor de vervanging van de Starfigh- ter van de Nederlandse luchtmacht. In de strafwet zijn Kamer leden gelijk gesteld met ambtenaren. Omkopen kan gestraft worden met maxi maal 2 jaar gevangenisstraf of een boete van maximaal f 20.000. Een gerechtelijk vooron derzoek betekent niet dat er ook een strafvervolging komt. Na de sluiting van het vooronderzoek gaat het dos sier terug naar de officier van justitie, die dan belist of er redenen zijn om tot een strafvervolging over te gaan. De zaak zal behandeld wor den door de officier van justi tie, mr. F. H. von Meyenfeldt. Het Tweede-Kamerlid Dankert (PvdA) verklaarde medio oktober dat de heer Botterman hem op 23 augus tus in Amsterdam de sugges tie had gedaan om anderhalf miljoen gulden aan de Fran se vliegtuigfabriek Dassault te vragen. Ook het Kamerlid Keja (VVD) zou benaderd zijn. SCHIPHOL Bij alle proble men die de KLM al heeft in laar relatie tot de Verenigde Staten is nu nog een „omko- oinicsaffaird" gekomen. pe KLM zou - als vele andere luchtvaartmaatschappijen (Van onze redactie binnenland) DEN BOSCH/RIJSWIJK De toneelwerkgroep Pro loog heeft gisteravond de beslissing van de regering om de werkgroep in 1975 het voortbestaan mogelijk te maken en de uitspraak in het kort geding tegen het DS '70-Tweede- Kamerlid mevrouw Van Veenendaal (Proloog won dat kort geding) een overwinning genoemd voor het politiek vor mingstheater Proloog is verheugd dat de regering zich niet heeft laten „imponeren" door de „onverwachte be schuldigingen van het Tweede Kamerlid. Gisteren besliste de Bossche rechtbankpresident mr. Cre- mers dat mevr. Van Veenen daail zich in het vervolg buiten het parlement dient te onthou den van mededelingen die Proloog in eer of goede naam aanta-sten. Zij werd eveneens veroordeeld tot het betalen van een dwangsom van f 1.000,- gulden iedere keer dat zij de veroordeling zou overtreden en de kosten van het kort geding van 525 gulden, den De rechtbank vond dait mevr. Van Veenendaal de be- scnuldiging tegen de toneel groep, zoals die voorkwam m De Telegraaf (tegen welke krant Proloog ook al een kort geding heeft gewonnen) niet afdoende had kunnen bewij zen. Ook meende de rechtbank dat het Tweede Kamerlid, die volgens de rechter andere mogelijkheden had om rucht baarheid te geven aan haar vermoedens dan een krante interview. niet had kunnen waarmaken dat de toneelgroep tijdens de optredens op neo marxistische wijze de Neder landse democratie ondergroef. Gistermiddag besloot CRM- nunister Van Doorn definitief Proloog een eenmalige subsi die voor het seizoen '75-'76 toe te kennen. De minister blijft evenwel vasthouden aan zijn uitgangspunt dat Proloog een gezelschap is met een primair regionale functie, op grond waarvan de lokale overheden een eigen verantwoordelijkheid nebben. Deze tussenregeïing is getroffen omdat, zoa-ls bekend, de gemeenteraad van Eindho ven en de Staten van Brabant besloten hebben de subsidie met ingang van september 1975 te beëindigen. Ir. Kommer 't Mannetje, za kelijk leider van Proloog noemde de uitspraak van het CRM-ministerie een goede ..aak, „Blijft natuurlij-k nog de vraag wat de Tweede Kamer gaat do-en, als de begroting van CRM wordt behandeld". PP?|DI Een lang gekoesterde wens van de actrice Suzan Hamp shire, die in Nede»rland vooral bekendheid kreeg door de For syte Saga, is in vervulling ge gaan. Zij vertolkt de rol van Peter Pan' 'in de zeventigste serie voorstellingen, die nu van Sir James Barrie's onster felijke sprookjesverhaal wor den gegeven in het Londense Coliseum-theater. MATURIN (RTR) Alle 77 inzittenden van een DC-9 van de Venezolaanse lucht vaartmaatschappij Avensa zijn om het leven gekomen toen het toestel zondag ontplofte, vier minuten nadat het opge stegen was van het vliegveld van Maturin dat op 450 km ten zuidoosten van Caracas ligt. In het vliegtuig zaten 71 passagiers, onder wie drie kin deren- en zes bemanningsle den. Het merendeel van de passagiers was op weg naar Caracas om daar de kerstda gen door te brengen. 'fis en vuurgevechten ge hoord Er zouden veel doden gewonden zijn gevallen. Artikelen, fotoreportages, films en televisieseries, die zich met het privéieven van beroemde persoonlijkhe den bezighouden, vinden gre tige aftrek. Er zit iets ko mieks in het feit dat de lief des van Napoleon het nage slacht meer aanspreken dan zijn verbazingwekkende poli tieke loopbaan of zijn ingrij pende staatkundige hervor mingen. Wat Napoleon na de slag van Austerlitz aan zijn vrouw geschreven heeft blijkt tenminste zo boeiend als de verschuiving die deze veldsiag op de landkaart heeft veroor zaakt. Hendrik de Achtste is weggestapt uit de droge ge schiedenisboeken en voor mil joenen televisiekijkers een le vende huiskamervriend ge worden. Op de televisie vindt een soort vermenselijking van deze grote figuren plaats. Ze worden weliswaar niet op een gelijk vlak geplaatst, maar toch minstens op een vlak dat vergelijkbaar is met het plat form waarop zich ons alle daagse leven afspeelt. Dat roept een vreemde men geling van gevoelens op, ge voelens van herkenning, be wondering of leedvermaak. We kunnen meeleven met de persoonlijke spanningen, de liefdesavonturen en de gezins problemen van de groten der 3&rdc. Niet de rol van staatshoofd, zangeres of voetballer, m aar de rol van huisvader, geliefde of vrijetijdsbesteder blijkt het publiek het meest te boeien. Er zijn heel wat mensen die het niet zoveel kan schelen hoe een minister met net par- lement omga-at. maar wel be nieuwd zijn, hoe een minister me: zijn vrouw en kinderen omgaat. Een verhaal met zulke echt menselijke trekjes" ver koopt goed. Ze prikkelen nieuwsgierigheid en tanta- gig. Uit dit oogpunt bezien ma ken de evangelieverhalen met veel kans. Wie de evangelies leest om wat meer zicht te krijgen op het gevoelsleven van Jezus komt bedrogen uit Ze bieden maar weinig stof voor een goed verhaal. Je vindt er zelfs niet de aanknopings punten om wat te vertellen over het karakter, de innerlij ke groei, de affectieve en in tellectuele ontwikkeling van Jezus. Het gezinsleven in het ouderlijk huis blijft totaal ver borgen. Er is nauwelijks een spoor vain privéiherinneringen uit de kring van familieleden Het karakter, 'het tempera ment, het gevoelsleven en de ontwikkelingsgraad van Jezus' ouders blijven in het donker gehuld. Alles wat een levens beschrijving zo aansprekend en menselijk kan maken is afwezig. Het lijkt wel of het er allemaal niet toe doet. Wat voor de evangelies over de hele lijn genomen geldt, is vooral waar voor de zoge naamde „kindsheidsverhalen" Schilders, dichters, predikan ten en cathecheten vonden van oudsher dat de evangelisten ren prachtige kans hebben la ten liggen om nu eens een mooi verhaal over Jezus te schrijven. Ze ontdekten maar weinig „menselijke trekjes" in de kindsheidsverhalen van Mattheus en Lukas, te weinig in ieder geval om op een vro me manier met de lotgevallen van Jozef erf Maria en het kind te kunnen meeleven. Bij na onbewust kwam men ertoe de evangelisten een handje te helpen, en de verh-len een beetje directer, menselijker en persoonlijker te maken. De tocht naar Bethlehem speelt zich af in barre wintertijd. Jozef en Maria worden door wantrouwende herbergiers overal bars afgewezen. De herders op de velden van Bethlehem zitten mijme rend rond hun kampvuren, voelen een innerlijke span ning, groeien en verteilen el kaar over de Messias die ko men moet. De wijzen uit het Oosten arriveren na een lange tocht vol ups en downs ln Jeruzalem. Het gezin in Naza reth en de verhouding tussen Jezus en zijn ouders zijn in menselijk, opvoedkundig, oog punt voorbeeldig. Ir. de grond van de zaak willen deze goedbedoelde, vro me versieringen iets dergelijks als de poomusieai „Jesus Christ Superstar" Men vindt dc evangelieverhalen over de geboorte van Jezus niet per soonlijk. niet menselijk ge- wellicht te weinig rekening met hun eigen karakter, hun eigen structuur, hun eigen be doelingen. Mis?"hien verwach- 'en we met ome vrome co goedbedoelde nieuwsgierigheid een licht, dat deze verhalen ons niet kunnen geven. Want één ding is duidelijk De evangelieverhalen zijn mei berekend op de gretige vragen van onze vrome of historische nieuwsgierigheid. Het centrale gebeuren wordt met uiterste soberheid verteld: „Terwijl zij daar verbleven, brak het uur aan, waarop zij moeder zou worden; zij bracht een zoon ter wereld, haar eerstge borene, wikkelde hem in doe ken en legde hem neer in een kribbe, omdat er voor hen noeg, zoals ook de musical „Jesus Christ Superstar" ervan uitgaat, dat het gevoelsleven van Jezus in de passieverhalen van de evangelisten tekort Komt De vraag is of de evan gelieverhalen dergelijke ver sieringen toelaten. Zelfs de mooiste diamanten kunnen voorgoed bedorven worden, wanneer de diamantslijper de facetten niet goed rangschikt Diamanten hebben hun eigen structuur en vertonen pas een maximum van vuur, wanneer de slijper zoveel mogelijk re kening houdt met deze struc tuur Pas waar deze structuur tot zijn recht komt, werpen ze het invallende licht terug op te toeschouwer. Misschien hebben we daar om zoveel moeite met de kerstverhalen. We houden geen plaats was in de her berg". Eenvoudiger kan het niet Het speelt zich allemaal at op het platform van de alledaagse werkelijkheid, een heel menselijke werkelijkheid, die juist daarom zo weinig woorden nodig heeft, omdat de armoede, afhankelijkheid en onvrijheid overal zo veel op elkaar lijken. Maar op hetzelf de moment wordt deze alle daagse werkelijkheid aan alle kanten opengebroken. Juist dat willen de kindsheidsver halen uitdrukken. Ze geven niet het begin van een soort levensbeschrijving, maar ze verkondigen de hele Christus, de Redder. Ze brengen geen vrome legendes, ze vertellen geen verhalen over menselijke vroomheid of over religieuze begaafdheid, maar ze verkon digen de bevrijding van de alledaagse menselijke werke lijkheid. Het invallende licht, dat door deze verhalen terug geworpen wordt is het licht van Pasen. Met dit kind be ginnen alle menselijke gren zen te schuiven. Maar om dit te verkondigen hebben de kindsheidsverhalen aan onze alledaagse woorden niet ge noeg. Ze grijpen met name terug op allerlei motieven en beelden van het oude testa ment en andere verheven voorstellingen. Het kind wordt door de en- rei aangekondigd als vrucht van de H. Geest en doorbreekt daarmee de grenzen van alle menselijke mogelijkheden Het kind wordt geboren in het rijk van Augustus en wordt daar mee een levend bewijs, dat God paal en perk stelt aan iedere aardse heerschappij He: kind wordt gehuldigd door herders, mensen die zich in niets onderscheiden, en doorbreekt daarmee alle socia le scheidingen. Het kind wordt aanbeden door wijzen uit het oosten en overschrijdt daar mee de grenzen van taal, ras, land en godsdienst. Het kind ".egt op twaalfjarige leeftijd tot zijn moeder: „Wist ge dan niet dat ik in het huis van mijn Vader moest zijn? en stapt daarmee over menselijke bindingen en menselijke ge voeligheden heen. Het kind behoort niemand. Het behoort niet aan zijn ouders, niet aan zijn volk, niet aan een bepaal de klasse, niet aan een bepaal de godsdienst, niet aan een bepaalde tijd. Het behoort al leen aan God en da-armee be hoort het allen, is het geboren voor allen. De kindsheidsverhalen laten ons over heel wat wetens waardigheden in het ongewis se. Maar ergens raken ze de kern van onze menselijke ver wachtingen. Wie verrassende bijzonderheden over de jeugd van een beroemde persoonlijk heid zoekt, wordt wel wat te leurgesteld. Maar gelukkig hebben we naast de bijbel ook nog „Story" of „Libelle". J. HULSHOF dusdanig met kortingen heb ben gewerkt bij het vangen van passagiers, dat er wrijvin gen zijn ontstaan met bepaal de Amerikaanse wetten die u.a. prijsbeheersing beogen. Volgens de bepalingen mag een luchtvaartmaatschappij wel korting geven aan reisbu reaus bij het werven van pas sagiers, maar deze korting mag een redelijk percentage genoemd wordt 8%- niet over stijgen. De KLM -en zij niet alleen- zou echter kortingen hebben gegund die tot 40% van de passageprijs zijn opge lopen. Kortingen die de passa giers zelf niet genieten. Het is onjuist om in deze gang van zaken van omkoping te spre ken aldus desgevraagd KLM- woordvoerder N.P Harmse. „Maar ik sluit niet uit dat wij met enkele economische bepa lingen van het Amerikaanse wetboek in botsing kunnen zijn gekomen". Woorden als fraude of omko ping zijn hiervoor echter te zwaar zo wordt geredeneerd Wie een pond koffie onder de vastgestelde prijs verkoopt be gaat immers ook geen fraude Het is niet onbekend dat in de reiswereld veel met kortingen worden gewerkt. Wie een ho tel bespreekt via een reisbu reau betaalt meer voor de ka mer dan het reisbureau. De KLM heeft ook niet -zoals in een bericht van een Frans persbureau werd vermeld- in deze zaak bekend. „Ruim een half jaar geleden is het Ame rikaanse Openbare Ministerie begonnen aan een onderzoek in deze kwestie waarbij zo'n twintig luchtvaartmaatschap pijen en enkele honderden reis bureaus en touroperators zijn betrokken, aldus dhr. Harmse. Vol-gens de KLM is er no weinig te voorspellen omtrent de afloop van het onderzoek en een eventueel daaruit voortvloeiend proces. Een veroordeling zou een rela tief geringe geldboete beteke nen, maar -ingrijpender- bet zou tevens een verbod inhou den om in de toekomst op gelijke wijze klanten te werven. (Van onze rechtbankmedewerker) DEN BOSCH Het Bos sche gerechtshof heeft de 40- jarige arts D. O. uit Tilburg in overeenstemming met het von nis van de Bredase rechtbank en de eis van de advocaat- generaal veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest. Hij stond op 11 decembei j.l. in hoger beroep terecht, beschuldigd van het feit dat hij op 28 juni 1973 zijn 7-jarig zoontje met een messteek in de hals om het leven heeft gebracht. NAPELS (UPI) De Napoll- taanse cementfabrikant Giu seppe Moccia (53), die vier dagen geleden werd ontvoerd, is vrijgelaten. Dc ontvoerders die een los geld van bijna een miljoen zouden hebben gekregen ga ven hem, toen zij hem lieten gaan, elf gulden en vijftig cent om met een taxi naar huis te kunnen rijden. (Van onze redactie binnenland). DEN HAAG Minister Vorrink van Volksgezondheid en Milieuhygiëne heeft een Algemene Maatregel van Be stuur uitgevaardigd, waardoor de roetu'tworp van dieselmo toren zal worden beperkt. De ze maatregel, waarbij nu ook motorrijtuigen met dieselmoto ren onder het besluit typekeu- "ing motorrijtuigen luchtver ontreiniging worden gebracht, zal op 1 januari a s. in wer king treden. De Rijksdienst voor hef Wegverkeer is aange wezen ah instantie voor de te verrichten keuringen. Een en ander betekent, dat het na 1 januari a.s. verboden is motorrijtuigen met een die selmotor die op of na die datum in produktie worden genomen te vervaardigen of in te voeren, indien zij niet behoren tot een goedgekeurd type. Deze verbodsbepaling richt zich zowel tot fabrikant als tot de importeur. Kijk, op dagen als deze, zo vlak voor grote feesttoestan- den, schrijf ik eigenlijk niet graag stukjes. Het wordt bijna onvermijdelijk een gelegen heidstoespraak. En de krant is op dagen als deze al zo'n pre kerige meneer- Liep in het weekeinde te wandelen: ik zag door de (ge- 'zapte) kerstbomen het bos niet meer. Persoonlijk voel lk me nogal verloren in al die ker(st)mis- drukte. En waar is de tijd gebleven dat de mensen stapelgek wer den van een zogeheten witte kerst. Ja, dat was wat. Sneeuw met kerst- Sjonge, nou. Je hart smolt. Maar dat is er niet meer bij. Met de frisse wind die door de kerken is gaan waaien, is mét het geen-vlees-op-vrijdag ook de witte kerst afge schaft- Het zal dit jaar met Kerst mis misschien niet eens rege nen. Het wordt een droge kerst. Een gortdroge kerst. Maar wel warm. Voor de tijd van het jaar, tenminste. Het lijkt een enorme vergis sing, vindt u ook niet? ZOU HET MORGEN TOCH PASEN ZIJN? Maar goed, alle gekheid op een kersttakjeWe zitten met z'n allen toch maar in een huiskamerbos van twee mil joen bomen, zo las ik. Daar hangen dan bij elkaar onge veer twintig miljoen ballen in. Nee maai-. En er wijzen twee miljoen pieken hemel waarts- Jaja. En dan kom ik tot mijn kerstwensen. Op df eerste plaats voor degenen die in de ze warme Kerstdagen in de kou staan. Zoals honderden miljoenen in de (w)arme lan den. Het zweet staat ze in de handen. Een zeer welgemeende wens voor kerkeloze medeburgers, die zich in de kou voelen staan, en voor de korter-werkers, die misschien vandaag of morgen 'n de kou komen te staan- Ja, en er zijn er zoveel om ons heen, die een wat verdrie tige Kerstmis zullen hebben. En het verdriet wordt groter, wanneer je anderen gelukkig ziet zijn, zonder dat ze naar jou omkijken. Al was het maar eventjes. In zijn kershvens zegt bis schop H- Ernst van Breda, zo als gisteren in onze krant al is gemeld: „Er zijn vele zorgen in onze dagen- De werkloos heid neemt toe en velen heb ben moeite het hoofd boven water te houden. Dan horen wij voortdurend van rampen in de wereld, van honger en dreigiig van oorlog". Dan zegt hij wat een geluk kig kerstfeest kan zijn: „Echt geluk vraagt dat wij wat ge luk van anderen dienen. Het is aanwezig waar de grens op- ho dt tussen geven en ontvan gen". Vooral die laatste zin is wat je noemt een kerst-denkertje. Tk denk daar zo over: waar de grens tussen geven en ontvan gen ophoudt, vervaagt, daar verdwijnt de grens tussen ge ver en ontvanger Daar ont staat gemeenschap, daar ont- noeten gever en ontvanger el/o aar. Verder een ieder een paar gelukkige en plezierige da gen. MERIJN NEW YORK (RTR) De gewezen Watergate-aanklager Leon Jaworski wist in decem ber 1973 al uit vertrouwelijk materiaal dat president Nixon betrokken was bij het verhei melijken van het Watergate- schanriaal, maar hij was mach teloos iets te doen. In een gesprek met het tijd schrift People zegt hij, dat hij de grootste moeite had zich te beheersen toen hij Nixon in een toespraak tot het volk hoorde liegen.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 13