HUWELIJK WIM DE WML GDC als bloeit nooit tevoren (41) MAAKT MAM Discussie over nota sportbeleid Win n retour naar Indonesië voor twee personen ZAALVOETBAL TOERNOOI I HULST. Verlies CDU 2 Rollenavond in Kapellebrng een miljoen gulden aan prijzen sport WIBU METSELAARS TIMMERLIEDEN RIOLERING VERSTOPT? instituut happelijk welzijn nveau en middel leien doet mpelen 21 nieuwe voetbal arbiters Prestatielopen 27 nieuwe arbiters in Zeeuws volleybal Een van de fijne prijzen die u kunt winnen in de puzzelaktie van het KWF. Onderga de magische verrukkingen van een reis naar dit land met zoveel herinneringen. U kunt weg wanneer u wilt. De Sabena vertrekt twee maal per week naar Djakarta. Go Belgian. Go Sabena. CSABÊNA^~ ZATERDAG 21 DECEMBER 1974 ROAG 21 DECEMBER i97d en te Bouwonderneming ANTWERPEN VRAAGT Telefonisch aanmelden 01600 - 36934 Zonder vakkennis onnodig te reageren, Wt) komen met onze WATERGOMPRESSORS Geen hak- of breekwerk meej Ook reparaties en vernieuwingen M. VAN (1INNEKEN Scharenburgstraai 38 Tel 01600 41919 Breda ptituut werken In totaal dewerkers; tot uitvoering laatschappelijk werk, werk, peuterwerk en ingsopbouw in de stad an de direkteur van ons Is bijzonder omvangrijk, n daarom ter versterking itoefening van de ken een oemen funktionaris zal uitoefenen onder hdverantwoordelijkheid ekteur, maar met een ibakend takenpakket. pnisatorische kriteria niteit en eventuele kie van betrokkene, vormen voor de jiming. iemand: hagerskwaliteiten; goed inzicht in al-administratieve |en en beheerszaken; i de kommunikatie- r kan hanteren waar de medewerkers tot ntwoorde inspraak |ring en zo mogelijk ook I in de welzijnssektor. i aan een salariëring van leeftijd, opleiding l tot een maximum van bruto per maand. perden wordt verzocht i een week schriftelijk Irot de direkteur van het Irs. P. J. J. M van Jr.van Mierlostraat 21, vermelding van opleiding en ervaring. |ensen met aambeien* ipt. Zwelling verdwünt* schrompelen ook hardnekkig' aambeien. Spertl Preparation H Jj> en ontsmettend. Voor aire*?-' snelle. afdoende behandeling van Rambelen ts er maar JU middel: Spertl preparationn zalf en zetpillen. m'IÜ (Van onze sportredactie) SINT-JANSTEEN - Gis termiddag is in Sint-Jansteen de Axelse beroepsrenner Wim de Waal met Anita Blommaert uit Sint-Janstcen in het huwe lijk getreden. Na afloop van de plechtigheid in de parochie kerk, de H. Johannes Doper in Sint-Jansteen vormden een 25-tal jeugdleden van de w.v. Zeeuwsch-Vlaanderen een erehaag voor het jonge paar. Tal van prominenten uit het Zeeuwse wielerwereldje, kwamen in de namiddag naar de Stadsherberg in Axel, waar Wim de Waal ook zijn ploeg genoten van Raleigh, wereld kampioen Roy Schuiten en René Pijnen alsmede de soig- neur van de Raleighploeg mocht begroeten. Ploegleider Peter Post had graag gekomen maar een verblijf in Davos verhinderde hem zijn renner persoonlijk de hand te druk ken. Dat Wim de Waai in Zeeuwsch-Vlaanderen enorm populair is bleek wel uit het feit dat de misdienaars tijdens de dienst in de kerk om een handtekening vroegen. (Van onze sportmedewerker) GOES - Zoals reeds dit jaar het geval was zal de damclub „GDC" uit Goes ook het volgende jaar Zeeland vertegen woordigen in de regionale hoofdklas. In tegenstelling tot voorgaande keren (GDC speelde al twee maal eerder in de regio) handhaafden de Goese dammers zich ditmaal op het nippertje. De laatste wedstrijd tegen Katwijk die met 14-6 werd gewonnen voltrok het vonnis over de damclub Diemen die met „GDC" mede degradatie-kandidaat was. De Goese club heeft gunstige perspectieven om zich in het volgend seizoen „waar" te ma ken in de regionale hoofdklas, omdat het zich in de laatste maanden opnieuw heeft ver sterkt wat spelersmateriaal be treft. Na de komst van sterke Be lgen als Hugo Verpoest, Bob Liems en Walther van Bouwel alsmede van de meervoudige Zeeuwse kampioen Jan Blom, hebben zich nu ook Bram Goe- thart (Souburg), Peter Schunse- laar (Vlissingen) en Jaap Veer- hoek fs-Gravenpolder) zich bij „GDC" als Ud gemeld. Laatstgenoemd drietal was in de laatste competitie nog niet gerechtigd om uit te komen in de regionale hoofdklas maar straks zal dit wel het geval zijn. Voorzitter C. Rijk van de Goese Damclub vind die „aan was" uiteraard verheugend en meent dat het voor de Zeeuwse damsport in zijn totaliteit ook beter is dat zijn club in de toe komst met veel „toppers" in de gelederen, kan aantreden. Rijk: „Voorgaande jaren toen we nog in de Zeeuwse competitie speel den was het eigenlijk reeds van tevoren bekend wie er kampioen zou worden. Goes was te sterk voor de andere clubs en nu we dan toch buiten de provincie moeten opereren is het dunkt me wel belangrijk dat we op zijn minst het niveau halen van an dere clubs uit de regio. Kwalita tief goede dammers die zich nu bij ons aansloten kunnen zich trouwens in de toekomst wan neer ze op hoger niveau kunnen Het bestuur van de Goese damclub GDC. Zittend van links naar rechts: G. J. van Riet secretarisC. Rijk (voorzitter), J. Schot (penningmeester). Staande: links C. J. Hollestelle en rechts D. van Dalen. spelen ook meer ontwikkelen". Voorzitter van de Neder landse Dambond H. C. van de Vreugde uit Goes heeft vrijwel hetzelfde standpunt als Rijk als hejn de vraag gesteld wordt of de „overgang" van diverse spelers naar „GDC" geen „afroming" betekent van de andere clubs. Van de Vreugde: „Elke dam mer heeft wat dit betreft een vrije keus en het heeft niets met clubliefde te maken. Toen de (Van onze sportmedewerker) KLOOSTERZANDE De Hulsterse atletiekvereniging RKHAV, die met zijn topatleten Piet Vonck, Jo Schout, Guust Bours, Arnold Schout en langeafstandloper Wies van Houten, zowel in binnen- als in buitenland opmerkelijke successen boekt heeft er weer een nieuw talent bij. Geen talent dat te vinden zal zijn in de categorie van bovenge noemde lopers -de heren-senioren- maar wel bij de vetera nen. Een categorie atleten waar Zeeland niet rijk aan is. RKHAV heeft met Eduard (Ed) Steyns een 41-jarige atleet uit Kloosterzande zonder twijfel een talentvol crosser bij de "oudjes". De categorie veteranen is in Zeeland nog tamelijk onbekend, maar landelijk zeker niet! Ed Steyns heeft in de zes we ken dat hij nu lid is van RKHAV vriend en vijand versteld doen staan. Vooral dan zijn veel jon gere collega's. De jongere garde was er in het begin natuurlijk op uit om veteraan Steyns enkele rondjes te "lappen", iets wat aanvankelijk nog lukte. Maar iedereen keek toch wel gek op toen Steyns atleten van naam als Stnjdonck en Dingemans van zich af begon te schudden. Elke week kwam hij beter in vorm en bleken zijn duidelijk aanwezige loperskwaiiteiten. Enkele weken geleden kwam dan zijn eerste grote succes, een vijfde plaats in het Nederlandse cross-kampioenschap voor ve teranen. Een titelstrijd, waarin ruim 120 oud-atleten van start gingen. Zijn vijfde plaats was zeker geen uitschieter, want al eerder bewees hij zijn talent in crossen. In de Internationale Heidecross/Grote Prijs Dagblad De Stem werd het voor Steyns te midden van veel jongere atleten ruim 100 in totaal- een verdien stelijke 25ste plaats. Hij werd tiende in de Mosselloop en vierde in een internationale ve- teranenveldloop in het Belgi sche Willebroek. Ed Steyns neemt de atletieksport -voor hem nieuw- serieus op. Als er geen veteranen van stgrt gaan werpt hij zich in het strijdge woel met de senioren. (Van een voetbal mede werker MIDDELBURG - De serie op leidingscursussen voor scheids rechter van de KNVB afdeling Zeeland is dinsdagavond in Goes afgesloten. Het totaal aan tal nieuwe arbiters is daarmede dit seizoen opgelopen tot bijna 50. Dinsdagavond in Goes werd een cursus afgesloten met 21 nieuwe scheidsrechters, die het diploma behaalden na een zes avonden lange cursus, gedo ceerd door de heer Wim Broek hoven uit Middelburg. De geslaagden zijn: J. M Da- nielse, Kloetinge, C. P. Wester- weele, Goes, F. van der Heijde, Kamperland, C. de Waard, Ka- pelle, P A. de Haze, Wissen ker ks. I. Wisse, Geersdijk, H. J G Wolters, Nieuw en Sint Joos- land, G. G. J. Menheere, Kwa- dendamme, L. M. A de Jonge, Baarland, M. Kruys Voorberge, Hoedekenskerke, P. G de Jonge, Goes, W. van Sluijs, Nieuw en Sint Joosland, M. C M. Schreurs, Ovezande, A. J- P. Verdonk, 's-Heerenhoek, M. C. Bepkes, Kwadendamme. C. Schijf, Hansweert, A. J. Rent meester, Ovezande, J. Pekaar, Yerseke, H. Slabbekoorn, Kloe- hnge, A. J. M. Verhagen, Rilland Bath. J. A. Eijke. Rilland Bath. Hoe raakte Steyns bt.rokken bij de atletieksport? Steyns: „Ja dat hebben al veel mensen aan me gevraagd. Het is eigenlijk begonnen met deelname aan prcstatielopen. Dat ging goed en toen dacht ik bij mezelf, waarom zou je het niet in een wedstrijd gaan proberen?" Steyns maakte eerder furore in het Zeeuwse amateurvoetbal. Hij droeg ruim dertig jaar het blauw-witte shirt van Honte- nisse en maakte daarvan vele ja ren deel uit van het eerste team van de formatie uit Klooster zande. Negentien seizoenen speelde hij in de hoofdmacht van Hontenisse, dat nu hard op weg is naar de titel in de vierde klasse H. Steyns is hard op weg nu ook naam te maken in de atletiek sport. Elke maandagavond is Steyns -goed of slecht weer, dat maakt niet uit- te vinden op de Hulsterse atletiekbaan Tussen mannen als Vonck, Bours en Van Houten voelt Steyns zich uitste kend op zijn gemak. Steyns: „Op de schema's die ik van trainer Lex van Rie krijg ben ik wat snelheid betreft de laatste we ken hard vooruit gegaan. Het is op mijn leeftijd belangrijk dat je jezelf niet overschat, niet te zwaar belast. Maar tot nu toe gaat het lekker. Ik voel meer wel bij". Behalve de trainingen op de baan -onder het wakend oog van RKHAV-trainer Van Rie- houdt Steyns ook in Kloosterzande en omstreken zijn conditie op ni veau. Een trainingsschema dat inhoudt dat hij iedere avond zo n kleine twintig kilometer loopt. „Kijk," zegt Steyns, „vroeger liep ik maar wat voor mezelf. Nu blijkt duidelijk dat ik soms veel te veel liep. Mijn idee was lopen, lopen en nog een slopen om maar een goede conditie te krijgen. Maar dat is het niet". Ondanks dat de jaren nu toch gaan tellen denkt atleet Steyns nog wel een aantal jaren actief te kunnen blijven. Steyns: „Het is gewoon een kwestie van op jezelf passen. Waarbij een trainingsschema onontbeerlijk is natuurlijk. Zo lang alles goed gaat zie ik niet in waarom ik zou stoppen Ik heb al gezegd, ik voel me er kiplekker bij Tijdens de trainingen vol gen vrouw en kinderen hun lo pende vader op de fiets. Een ver trouwd beeld in Kloosterzande en omstreken. Zijn echtgenote zegt begrijpend: „Ed is bezeten van sport". (Van onze sportredactie) BRESKENS In Breskens werd door 29 deelnemers exa men afgelegd voor volleybal- scheidsrechter. Door cursuslei der de heer Klein uit Axel, voor zitter van het district Zeeland van de Nederlandse Volleybal Bond, werden voorafgaande aan dit examen vier avonden theorie- en een avond praktij klessen gegeven om de cursisten de beginselen van de volleyba larbitrage bij te brengen. Slechts twee deelnemers aan het examen moesten worden afge wezen. De geslaagden zijn, de dames: R. Koreman, Vlissingen; F. Le- werissa, Oost-Souburg; J P. Korstanje en C. Ossewaarde. be iden Wolphaartsdijk; L. E van der Hooft-Verschellmg en S de Bree-Wille, beiden Breskens, en de heren W. Passchler, Vlissin gen; N Bijl, G. van den Bosch en F. Luijks, allen Terneuzen; K. Bouma. Middelburg; R. Haers, IJzendijke; Th. Tazelaar, W. B. Verherbrugge en L M Klaasse (allen Oostburg); J M. Houg en D. C. Dekker, beiden Zaamslag, J. W. Bakker, Axel; G. J. van Riet, Goes; J. W. Schipper en C. A. Caan, beiden Wolphaarts dijk; R. Duijnhouwer, Kloetin ge; Th. Coppoolse en P van Be ent, Grijpskerke en B Christi- aansen. allen Koudekerke. Veteraan Ed Steyns uit Kloosterzande, een nieuwe aanwinst voor de Hulsterse atletiekvereniging RKHAV. Een duidelijke "laatbloeier" (Van onze sportredactie) MIDDELBURG In gebouw „De Schakel" aan de Bachten Stene 14 in Middelburg wordt op dinsdag 7 januari een informatie- en discussie-avond gehouden met betrekking tot de „Nota Sportbeleid 1974" van de minister van Cultuur Recreatie en Maatschappelijk Werk (CRM). Zoals bekend is door de minis ter van CRM de Nota Sportbe leid aan de Tweede Kamer aan geboden. In deze nota worden onder meer doelstellingen, be leidsvoornemens en beleids maatregelen aangegeven, die ADVERTENTIE MIDDELBURG - Traditiege trouw houdt de Motor en Auto club „De Zeeuwen" op 26 de cember zijn Kerstrit. Hieraan kan het hele gezin deelnemen. Zowel voor de ouderen als voor de jongeren zijn er aparte opdrachten. De route voert over goede wegen zodat de weersom standigheden geen enkel be zwaar zullen vormen om deze nt te laten doorgaan. Men kah vanaf 1 uur inschnj-1 ven in de sporthal te Vlissingen. De rit is 30 kilometer lang en iedereen is verzekerd van een prijs. belgian world airlines uitgangspunt vormen van het door de rijksoverheid te voeren sportbeleid op korte en langere termijn. In deze nota wordt te vens aangegeven op welke wijze gestalte kan worden gegeven aan de totstandkoming van een gecoördineerd sportbeleid met alle daarbij betrokken (rijk, provincies, gemeenten en parti culier initiatief). De nota zal in april 1975 in de Tweede Kamer worden behandeld. De Hoofdafdeling Sportzaken van het ministerie van CRM heeft de Zeeuwse Sportraad verzocht voor deze nota een informatie- en discussie-avond te beleggen, die nu op 7 januari wordt gehouden. De bijeen komst begintom 19.30 uurenzal uiterlijk om 22.30 uur besloten worden. De avond zal onder meer wor den bijgewoond doordrs J. van Gorsel (hoofd van de Hoofdafde ling Sportzaken CRM); J Nteuwenhuyzen-Kruseman (plaatsvervangend hoofd en Coördinatie Inspectie CRM) J. Jansen (hoofd afdeling spor taccommodaties en ruimten CRM); W. Wagemaker (hoofd afdeling sportorganisaties en opleidingen CRM). N.G Vlot (staffunctionaris Nederlandse Sport Federatie). Teneinde tot een zo effectief mogelijke dis cussie te komen is voorgesteld de discussie te houden aan de hand van de volgende gesprek spunten: a. Sportieve recreatie; b. Gereglementeerde sport- c' accommodaties; d. kader en op leidingen; e. coördinatie f rondvraag. Belgische kampioen Hugo Ver poest mij reeds in 1968 te ken nen gaf lid te willen worden van „GDC" was ik daar in eerste in stantie niet voor. Verpoest kwam toen echter met het voor inij wel sterke argument dat hij in eigen land, wat het damspel betreft uitgekeken was. Hij ontmoette daar in een kleine kring steeds dezelfde tegen standers en wilde hogerop, in ieder geval nieuwe gezichten tegenover hem zien. Ik dacht dat dit ook opgaat voor diverse Zeeuwse dammers. Op hoger ni veau komen is nu eenmaal aan trekkelijk". Ook een Zeeuwse topper als Jan Blom uit 's-Gra venpol der, die in de afgelopen zomer lid werd bi j Goes ziet het precies zo Blom die achtmaal kampioen van Zeeland was, driemaal kampioen werd van Zuid- Nederland en vier keer uitkwam in de strijd om de nationale titel stelt vast: „GDC" heeft als ver tegenwoordiger van Zeeland buiten de provinciale grenzen het recht dacht ik. om zich te versterken. Doet men dit niet. dan kan men het regionaal be slist niet maken. Goes heeft zich tijdig versterkt. Dit heeft zich nu reeds gemanifesteerd" Jan Blom prijst ook de voortvarend heid van zijn bestuur om reeds nu voorbereidingen te treffen voor de komende competitie. Blom: „We hebben weliswaar nog bijna een jaar tijd voordat de competitie begint maar om straks optimaal aan te treden is er nog heel wat te regelen. We moeten dacht ik toch straks over minimaal 12 of 13 spelers kun nen beschikken die bereid zijn klaar te staan voor ons eerste tiental. Een seiectiegroep dus die niets aan het toeval overlaat om geconcentreerd achter het bord plaats te nemen. Aan men sen die zich af en toe be schikbaar stellen hebben we niet veel, althans niet in een be langrijke competitie. Vijf leden van „GDC" spelen momenteel mee in het persoon lijk damkampioenschap van Zeeland hoofdklas. Dit zijn: Jan Blom, Jaap Veerhoek, Ko Lou- werse. Peter Schunselaar en Bram Goethart. Cees Rijk ont breekt ditmaal bij de titelstrijd hoewel hij er zeker bijhoort. Rijk was reeds tweemaal Zeeuws kampioen maar hij con centreerde zich dit jaar hoofd zakelijk op de regionale hoofd- klascompetitie met zijn club. Dit resulteerde in het feit dat hij ongeslagen bleef en 11 pun ten haaide uit 7 partijen. Rijk, die uiteraard m zi jn nopjes is dat zijn vereniging momenteel bloeit als nooit tevoren (ook wat ledental betreft, 39) stelt over igens nog eens duidelijk dat „GDC" uiteraard niet alleen openstaat voor toppers Rijk: „Iedereen is bij ons welkom en wij streven er ook naar dat ie dereen zich bij ons thuis voelt" „GDC" kan momenteel drie tientallen op de been brengen Het tweede tiental speelt in de Zeeuwse hoofdklas en het derde tiental in de eerste klas van de Zeeuwse Dambond Evenals vo rig jaar wordt onder auspicieën van GDC in Goes-Zuid ook een cursus gegeven voor jeugddam- mers en voor gevorderden Hier aan nemen 25 personen deel De nestor van de Goese club is Jan de Jonge (93 jaar) die vrij regel matig op de clubavonden (vrij dag) verschijnt en ook nog wel eens in de competitie meespeelt (Van onze sportmedewerker) HULST - Het zaalvoetbal team "De Clipper" uit Hulst houdt vandaag in samenwer king met de Hulsterse hockey- vereniging MHC Rapide het eer ste "De Clipper- Surprisezaal voetbaltoernooi" dal gespeeld wordt in de spor thal "Den Dullaert" in Hulst. Een toernooi dat voor Hulst en omstreken als uniek mag wor den beschouwd, want de prij- zentafel bestaat deze keer niet uit bekers, standaards etc. maar uit levende dieren. Organisator Tonny Hillaert: „Met die bekers is het altijd het zelfde. We willen gewoon eens iets anders doen. En met de ko mende feestdagen in het voor uitzicht zullen die prijzen zeker welkom zijn." Verder zal er voor de eerste keer een team deelne men dat samengesteld is uit stu denten die studeren aan de T H. in Eindhoven Dat is het werk van Tonny Hillaert, die na zijn afstuderen daar nog heel wat vrienden heeft overgehouden. De deelnemende teams zijn ver der: FC' Het Centrum, FC Taal man, Hans Boehlé, Staf de Feber (allen uit Hulst) en natuurlijk het organiserende zaalvoetbal team Rapide/De Clipper uit Hulst. De eerste wedstrijd be gint om 19.30 uur. De duels du ren twaalf minuten. Alle teams spelen een halve competitie. De prijsuitreiking vindt plaats om ongeveer 23.00 uur in bar "De Clipper" in Hulst. (Van onze sportmedewerker) GOES - liet tweede tiental van de Goese Damclub heeft thuis met 9—11 verloren van l.ammerenhurg dat nu de beste papieren heeft in de hoofdklas competitie van de Zeeuwse Dambond. De gedetailleerde uitslag luidt. C v Biemen - A Kamme- raat 1-1. J Schot - C. van Rijs wijk 0-2. C v Damme - W Heijdra 1-1; W van Zeijst - W Koppejan 2-fl. C .1 Hollestelle - A de Buck 2-0; G J van Riet-J Francke 1-1; O. Scherp - F' Francke 0-2; W. Krijger - H. de Vlieger 0-2; M. Quakkelaar - J Koppejan 1-1; A. Quakkelaar - J Boone 1-1. (Van onze sportmedewerker) HULST-KAPELLEBRUG - De toerclub Hulst houdt zater dagavond in café „Fabie" in Kapellebrug een wedstrijd op home-trainers voor volkskoer- sers en trimmers. Een rollen- wedstrijd - de tweede in een wintercompetitie die meetelt voor het clubkampioenschap. Voor deze wedstrijden bestaat van de zijde van volkskoersers en trimmers weer grote belang stelling. Alfons Schelfout uit Hengs tdijk (in de categorie tot en met 35 jaar) en Piet Everaert uit Hulst (in de categorie boven de 35 jaar) die de eerste wedstrij den in deze wintercompetitie op hun naam schreven, zijn ook za terdagavond van de partij. Be ide volkskoersers kunnen ook nu tot de grote favorieten gere kend worden, maar de concur rentie is groot In de categorie tot en met 35 jaar vooral van Thuv uit St. Jansteen, die Schel fout op de voet volgt. Ook Van Tiei uit Terneuzen, Slock uit Axel en 't Gilde uit Hoek mogen tot de kanshebbers gerekend worden In totaal hebben er i ruim twintig volkskoersers in- geschreven. De voornaamste I zijn verder: Neef (Terneuzen), j Bakker (Axel). Mariens (Koe- wacht). De Rijcke (Sas van j Gent) De Fevter (Hoek) en Van j Dorselaer (Hulst). Bij de „oud- jes" bestaat er ook heel wat be langstelling. maar Piet Everaert uil Hulst is hier zonder meer fa voriet. Hij heeft na de eerste wedstrijd al een voorsprong van 1 6 min, en het zal bijzonder moeilijk zijn om hem van die eerste plaats af te houden. De voornaamste deelnemers zijn hier: Boone (Terneuzen) Thuv (Si Jansteen) Poifliet (Hulst) Wijnacker (Koewacht) Van Laere (St. Jansteen) en Van Hoev (Kieldrecht). Alle deelne mers komen twee keer op de rol len, en de stand wordt opge maakt na optelling van de ge maakte tijden. De eerste wed strijden beginnen om 19.30 uur.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 27