voeren Axel vergeet Smitsschorre Verbruiker onroerend goed zwaarder belast NIEUWE GEZICHTEN IN BESTDER WD HULST RAAD SLUIS AKKOORD MET ANTI-SEX VERORDENING Bejaarden vierden kerstfeest in Vogelwaarde VVV welli „Toerisme i Zeeland ka nog groeien' BESTUl Succesvol optreden van kinderkoor in Blaauwe Hoeve Raad Axel verwerpt Awl-voorstel RAAD OOSTBURG PPD-directe stad streek Optreden van Hannv en de Rekels in Clinge Politierapport Verkeerscursus VADER EN ZOON EXPOSEREN Songfestival in Clinge Aardenburg Clinge Koewacht Axel Hansweert Oostburg ZOMA Kloosterzande Lamswaarde Nieuw-Namen Oostburg Philippine Sas van Gent Vrij zacht Vrijdag 20 december 1974 •(Van een onzer verslaggevers) Lou van der Wiele geeft instructie. HULST Als een aantal vogels onverhoopt tij dens een strenge winter het loodje legt, zal dat niet lig gen aan de Hulster schoolkin deren. Dank zij een goed initi atief van vogel- en zaadhande laar Lou van de Wiele hier in vruchtbaar bijgestaan door o.m. de afdeling jeugd en na- tuurwacht hebben gisteren bijna 2.000 schoolkinderen in Groot-Hulst een zakje zaad en een vetbolletje uitgereikt ge kregen. Met groot enthousiasme na men de kinderen, die zich de actie van vorig jaar nog goed herinnerden, gisteren de zak jes in ontvangst die de heeer Van de Wiele en secretaris penningmeester van jeugd en natuurwacht, R. Seghers, uit reikten. Daaraan is ovtrigens een hoop wérk voorafgegaan. Zo heeft bioloog G. Sponselee. die de actie van harte steunt, met een aantal van zijn leer lingen hard meegewerkt de zakjes gereed te maken waar in het overlevingsvoer voor vogels was verpakt. Naast het vetbolletje, dat buiten bereik van de kat moet worden opgehangen, bevinden zich in het uitgereikte zakje ook zonnepitten, ongebrande pinda's (die aan een draad ge regen kunnen worden) en nog wat zaden. Ook krijgen de kinderen een stenciltje waarin nog wat belangrijke aanwij zingen zijn opgenomen over andere manieren waarop vo gels gevoederd kunnen wor den. Jeugd en natuurwacht is erg blij met dit initiatief van de heer Van de Wiele. ..Wij vinden het vooral zo leuk om dat het een particulier initia tief is", aldus de heer Seghers. De initiatiefnemer krijgt ove rigens geldelijke steun van en kele sponsors. „Want onge merkt gaat er toch vrij veel geld in deze actie zitten", al dus de heer Van de Wiele. „Toch heb ik het er graag voor over, je maakt de kinde ren bewust van wat zich in de natuur afspeelt en dat is erg nuttiigi, dacht ik". (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) CLINGE De carnavals vereniging Kriekeputters houdt zaterdag 21 december in gemeenschapscentrum Malper- tuus het jaarlijkse kerstbal. Op deze avond zal voor de Clingenaars Hanny en de Re kels optreden. Het bestuur van de stichting de Kriekeputters heeft beslo ten dit gezelschap aan te trek ken gezien het grote succes van twee jaar geleden. Dat men hiermee in de roos ge schoten heeft blijkt wel uit het feit dat praktisch alle kaarten voor deze avond zijn uitverkocht. Alleen ere-voor- zitter Jos Seghers bezit nog enkele kaarten. Het bestuur is buitengewoon verheugd, zo werd gisteren meegedeeld, over de spontane medewerking van de bevol king bij het organiseren van het komende carnavalsfeest. In verschillende buurten is men thans als druk in de weer met de opbouw van de carnavals wagens. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Aan woningbouw in het plan Smitsschorre den ken b. en w. van Axel niet meer. In plaats daarvan wil men de bebouwing van Axel in het noorden gaan uitbrei den. Over de mogelijkheden daartoe worden besprekingen met de provincie gevoerd. De aangekochte terreinen in Smitsschorre zal de gemeente trachten van de hand te doen. Dit vertelde burgemeester A. de Kam in verband met de vragen, die tijdens de behan deling van de gemeentebegro ting voor volgend jaar door de Axelse raadsleden werden ge steld over de woningbouw. Wethouder P. Apers merkte nog op dat wat het uitvoeren van recreatieplannen in Smits schorre betreft nog besprekin gen worden gevoerd. Uitvoeriger gingen zowel raadsleden als leden van het ooilege van burgemeester en wethouders in op de financiële positie van de gemeente en de daarmee verband houdende hoge belastingdruk voor de bevolking. B. en w. en de raad waren het er samen over eens dat deze belastingdruk in feite te groot is. Ondanks alle pro blemen om de financiële posi tie van Axel voor 1978 weer gezond te krijgen zei wethou der J. Deurloo de raadsleden toe te trachten de belasting druk voor de bevolking te verlagen. Over de manier waarop dit moet gebeuren liet hij zich nog niet uit. Het opknappen van de z.g.n. betonwoningen moet geschie den zonder dat de bewoners tweemaal onderhoudskosten betalen, was een stelling van (Van onze correspondent) HULST Het 93 leden tel- ben in de aula kunnen genie koor is gisteravond met zeer veel succes opgetreden in hui ze De Blaauwe Hoeve in Hulst. Bewoners, personeel en andere belangstellenden heb- bin in de aula kunnen genie ten van een kerstviering die het alom bekende kinderkoor hen bezorgde onder de leiding van broeder Leander en Anne- lies Biommaert. Het Zeeuws Vlaams Kinder koor heeft zijn aandachtig en dankbaar publiek twee uur lang geboeid met zang en de clamatie. Er werden een twin tigtal bekende kerstliederen vertolkt, waarvan sommige drie-stemmig. Het kinderkoor werd muzikaal begeleid door enkele van zijn leden op de dwarsfluit. De kinderen zagen hun vele werk en hun moeite vooraf gedaan, om van deze kerstavond iets moois te ma ken. beloond met een langdu rig en spontaal applaus van alle aanwezigen. de heer J. Diele-man. Hij zei dat er sprake is van achter stallig onderhoud, terwijl de oewoners door het betalen van huur toch in feite wel het onderhoudswerk hebben be taald Wethouder Apers deelde mee dat over de plannen met de betonwoningen zal worden gesproken met de bewoners op 21 januari. Bezorgd maakten raad en b. en w. zioh over de exploitatie van De Haille. „Het is te be treuren dat het niet geworden is wat we ervan hebben ver wacht", zei de heer Apers. Hij zei dat b. en w. en het stich tingsbestuur weldra een ge sprek hebben over wait er moet gaan gebeuren. (Van een onzer verslaggevers) GOES Od de J. A. van de Goeskade heeft een frontale botsing plaatsgevonden tussen een personenauto die bestuurd werd door B. M. J. uit Duy vendiecht en een personenauto die bestuurd werd door A. C. v. G. uit Vlissingen. Ten gevol ge van deze aanrijding werd de auto van J. geheel vernield terwijl de auto van G. aware schade opliep. Op de rijbaan van de West singel te Goes heeft een kop- staart-botsing plaatsgevonden tussen een personenauto die bestuurd werd door mevrouw D. V.-D. uit Noordgauwe en een personenauto die bestuurd werd door de heer J. J. S. uit Kloetinge. Ten gevolge van de ze aanrijding liepen beide per sonenauto's zware schade od. IJZENDIJKE Op de pro vinciale weg Waterlandkeskje IJzendijke kwamen twee per sonenauto's met elkaar in bot sing. De auto's werden be stuurd door Van der V. en De K., beiden uit IJzendijke. Van der V. die achter een trekker met wagens reed kwam vanachter deze wagen om te kijiken naar de moge lijkheid om te passeren. Juist op dat moment kwam De K. uit tegenovergestelde richting. Een aanrijding was onvermij delijk. De K. liep lichte ver wondingen op en werd naar het ziekenhuis te Oostburg ge bracht. De aiuto's werden be- sahadied. IJZENDIJKE Op het kruispunt Hoogstraat,-Wal- straat en Molenstraat-Nassau- straat had gistermiddag een aanrijding plaats tussen een personenauto, bestuurd door H. v.d. P. en een bestelwagen, bestuurd door J. van S. beiden afkomstig uit IJzendijke. Als derde werd bij dit ongeluk betrokken J. O., die op dat mo ment per fiets kwam aanrij den, en tegen het wegdek werd gesmakt. Hij kwam er met wat ontvellingen af. Beide auto's werden zwaar bescha digd, terwijl ook de fiets scha de opliep. Oorzaak van de aanrijding was het geen voor rang verlenen door H. v d. P. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Bij voldoende deelname zal zoals dit de laatste jaren gebruike lijk is in de wintermaanden in Kloosterzande een cursus wor den gegeven door de plaatse lijke afdeling van Veilig Ver keer Nederland. Deze z.g. verkeerscodecursus begint zondag 16 januari 1975 om 19.30 uur in zaal Van Leu ven. De cursusduur is 6 we ken. De lessen worden ook nu weer gegeven door de heren J. Rombout, rijschoolhouder in Kloosterzande en wachtmees ter A. van den Broecke van de rijkspolitie. De kosten van de cursus bedragen 15,- met inbegrip van het boekje -,ver- keerscode". Opgaven kunnen geschieden bij cursusleider A. van den Broecke, tel. 01148-1256 of J Rombout, tel. 01148-1677. (Van een onzer verslaggevers) HULST Vader Hugo en zoon Guido Metsers houden vanaf morgenavond tot en met 12 januari een tentoonstelling van hun werken in Het Tref punt te Hulst. Vader en zoon hebben voor dieze expositie elk ongeveer twintig werken beschikbaar gesteld. Na de opening van de tentoonstelling, morgenavond om halfacht, zijn de werken te bezichtigen op werkdagen tijdens de kantooruren en ook op de zondagmiddagen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De gemeenteraad van Axel stemde een voorstel af om de uitvoering van de AWL-uitbreiding Koewacht Zuiddorpe nu al toe te staan. Het voorstel kwam van de GPV-fractievoorzitter D. Og gel. Het GPV de PvdA en een KVP'er stemden voor. Negen raadsleden kantten zich tegen het voorstel. Op aandringen van burge meester A. de Kam gingen de tegenstemmende raadsleden niet door de knieën voor het betoog van de heer Oggel. De burgemeester stelde zich op het standpunt om nog even af te wachten met het verlenen van toestemming aan de AWL. afvalwaterleiding kanaalzone' om te beginnen aan het nieu we traject. De gemeente Axel, die zelf voor de kosten moet opdraaien, heeft 50 procent subsidie toegezegd gekregen, overeenkomend met een be drag van f 913.000. Burge meester De Kam zag echter nog een hogere subsidie in het verschiet. De heer De Kam: „We moeten blijven trachten de subsidie te verhogen. We moeten niet op dit voorstel ingaan, want dat kan Axel niet dragen en Koewacht is niet gered met die pijpleiding alleen. Er moet ook een nieuw rioleringsstelsel komen. Dat wordt geschat op twee en een half miljoen gulden". De totale aanlegkosten van het AWL-traject bedragen 1,8 miljoen gulden. „Dat wordt wel twee miljoen", aldus de burgemeester. De reactie van de heer Oggel: .,U zegt twee miljoen. Ik denk dat het wel goedkoper wordt, gezien de werkloosheid in de bouwsec tor. Als er openbaar wordt aanbesteed, dan komt de prijs door de concurrentie wel la ger". De heer Oggel achtte het al met al de juiste tijd om met een aanbesteding te starten. Zijn voorstel in die richting werd echter verworpen. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE Soos Andromeda uit Clinge houdt op zaterdag 11 januari een songfestival voor de verkiezing van het Clingese carnavalslied 1975. Bedoeling is dat Clingenaars op een bestaande (carnavals) melodie zelf een tekst maken en die komen zingen in zaal de Troubadour. Voor orkestbe geleiding wordt gezorgd. Een jury zal punten geven voor de tekst (van 0 tot 100) en voor de gekozen melodie (0 tot 10) de-drie hoogst geëindigden komen uit in de finale, waaruit de winnaar te voorschijn moet komen. Alle deelnemers worden beloond en de winnende tekst wordt sa men met melodie uitgeroepen tot het nieuwe Clingese carna valslied. De soos heeft voor dit song festival een gevarieerd pro gramma in elkaar gezet. In de pauzes zuillen speciale gasten optreden en tevens zullen „go- go-girls" acte de présence ge ven. Botsing Op de kruising rijksweg-Pursenstraat kwamen twee personenauto's met el kaar in botsing, respectievelijk bestuurd door G.H. uit Ede en F.C. uit Knokke. H. verleende bij het links afslaan geen voorrang aan C. die vanaf het dorp Aardenburg kiwam. Beide voertuigen liepen schade op en C. werd licht gewond. Duivenkeurlng Zondag 22 december houdt duivenvereni- ging de Snelle Duif in haar olublokaal een duivenkeuring. Keurmeester is de heer A. - Kamoen uit Rotterdam, die van 09.30 tot 11.00 de duiven zal keuren. De duiven dienen voor 09.30 uur in het lokaal aanwezig te zijn. Vanaf 11.00 uur zullen de duiven tentoon gesteld worden. Seriekaartwedstrijd Zon dag wordt in café Safari een seriekaartwedstrijd houden. De prijzen bestaan uit hanen. Begonnen wordt 's morgens om 10.00 uur. Schieting Schuttersvere niging Thuis Weg hield een schieting om paling, waaraan 65 schutters deelnemen. De uitslag was als volgt: hoogvo gel: M. Rooms. Koewacht; le zijvogel: Oh. Vereecken. Koe wacht: 2e zijvogel: J. Ferket, Nieuwdorp (B). Aan de dinsdag gehouden koningsschieting voor bejaar den namen 53 schutters deel. Op de wip bij J. de Guchterie wist de heer J. Ferket uit Nieuwdorp (B) in een tweede ronde de koningsvogel naar beneden te halen, waarmee hij de koningstitel 1974-1975 be haalde. De verdere uitslag was: le zijvogel: Ch. Ongenae, Koewacht: 2e zijvogel: idem; meeste kleine vogels: J. de Roeij, Nieuw-Namen; E. van Damme, Koewacht (beiden 4 stuiks). Een beker werd ge wonnen door B. van Rooij, Kloosterzande. Voorts waren voor deze schieting 5 extra -rijzen be schikbaar gesteld plus een be drag van f 90,-. De uitslag hiervan was: 1. E van Dam me; 2. H. de Schepper; 3. H. de Schepper; 4. J de We duwen; 5. P. Mortier, beide laatsten uit Kapellebrug. Programma schietingen Zaterdag 21 december wordt in Koewacht een schieting ge houden bij G. van Rumste. Zondag 22 december bij J. Kind, J. de Guehteneire. Alle schietingen beginnen om 15.00 uur. (Van eevi onzer verslaggevers) OOSTBURG Met ingang van 1 januari 1976 zal ook in Oostburg de onroerend goed- belasting worden ingevoerd Het voorstel van B. eo W onderging na een langdurige discussie in de gisteravond ge houden raadsvergadering een forse wijziging. De verbruiker van onroerend goed zal zwaar der belast worden dan in het aanvankelijke voorstel was opgenomen- Na een schorsing hleek dat een meerderheid van het col lege met uitzondering van PvdA-wettoouder J. Vergou wen was gezwicht voor de aandrang die een deel van de raad uitoefende om de verhou ding tussen wat de eigenaar Nieuwjaarsreceptie Het college van burgemeester en wethouders houden vrijdag 3 januari in de raadzaal van het stadhuis een nieuwjaarsre ceptie. Die begint 's avonds om zeven uur. Kerstmiddag In het dorpshuis Kaj Munck heeft het katholiek vrouwengilde een kerstmiddag verzorgd voor de bejaarden uit Hans weert. Hiervoor was veel be langstelling. De zaal was sfeervol versierd. Medewet- kin» verleende het katholiek dameskoor. Kerstviering In het her vormd kerkcentrum te Oost burg heeft de Nederlandse christelijke bond van platte landsvrouwen afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen een kerstviering gehouden. Me vrouw Westreenen heette een groot aantal leden welkom. Na de pauze hield dominee Geurt sen een meditatie. (Van onze correspondent) HULST De heer Cornelis- sens is gisteravond met alge mene stemmen gekozen tot nieuwe voorzitter van de afde ling Hulst-Hontenisse van de VVD. Hij volgt de heer Hoo gendijk op die uit de gemeente Hulst is vertrokken. De WD- afdeling kreeg met de heer F. Schijf uit Hulst ook een nieu- (Van een onzer verslaggevers) SLUIS De raad van Sluis heeft gisteravond voor een volle publieke tribune (er moesten stoelen worden bijge zet) met ruime meerderbeid van stemmen een wijziging van de algemene politie veror dening aangenomen waarbij het begrip „openbare verma kelijkheid" ruimer is omschre ven Tegen dit raadsvoorstel heeft de heer P. Metz. eige naar van enkele sexshops in Sluis, de afgelopen dagen actie gevoerd. Hij vreest dat het openbaar ministerie aan de hand van de nieuwe verorde ning met succes kan optreden tegen de dia-voorstellingen, die hij in ziin sexwinkele houdt. Vóór de wijziging stemden Gemeentebelangen, Algemeen Belang en Lokerse, in totaal zever, man; Kopmels was de enige tegenstemmer. De twee leden van de PvdA onthielden zich van stemming. De raad ging verder met zes tegen drie stemmen en één onthouding akkoord met het voorstel een rechtsgeding aan hangig te maken ter verkrij ging van grond in het bestem mingsplan De Steenen Beer. De raad had geen enkele moeite met het voorstel 6000 gulden uit te trekken voor de uitgave van een in 1828 door hoofdonderwijzer P. Meesters geschreven geschiedenis van de stad. De raad trok tenslotte geld uit voor de aankoop van een vrachtauto (f 40 000.-) en een kolkenzuiger (f 20.000,-) voor de dienst van gemeentewer ken. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE Voor zitter D. de Bakker van de bejaardenbond afdeling Stop peldijk heeft tijdens een kerstviering gewezen op de uitstekende samenwerking tussen de drie afdelingen Stoppeldijk, Boschkapeile en Hengstdijk. Deze drie afdelin gen hielden de kerstviering samen in het dorpscentrum Vogelwaarde. Ondanks het gu re weer waren er 160 aanwe zigen. Begonnen werd met een eu charistieviering. die werd voorgegaan door pastoor Backx. De lezingen werdén gedaan door mevr. Erpelinck van de afdeling Boschkapeile, de heer P. Burggrave van af deling Stoppeldijk, terwijl de voorbeelden alsmede het slotge bed werden gedaan door voor zitter De Bakker uit StopDel- diiik. Na de mis genoot men van een verzorgde koffietafel. Pas toor Hermans toonde kleuren dia's over onder meer Spanje en de armoede in de derde wereld, waarbij hij de nodige toelichting gaf. Hierna trad het kinderkoor van Boschka peile op onder leiding van de heer J. Manghus. Mej. J. Ha- melinok toonde een serie kleu rendia's van StODpeldiik en omgeving. Oma de Jong uit Hengstdijk droeg enkele Marjagedichten voor en Ans Serrarens een zelfgemaakt gedicht. Bertus de Rooy, bekend amateur-toneel speler uit Vogelwaarde, droeg een gedicht voor met de nodi ge mimiek en gebaren. De muzikale omlijsting van de kerstviering werd verzorgd door accordeonist? mevr. Driessen. Het ligt in de bedoeling van de drie afdelingen om begin na'ri een programma te bren gen dooa en voor bejaarden, met sketches, eigengemaakte voordrachten en gedichten. we secretaris. Hij neemt de plaats in van mevr. De Vos- Eggermont die als secretaresse moest bedanken wegens druk ke werkzaamheden. In de per soon van de heer Huiskes kreeg het bestuur er tevens een nieuw gezicht bij. De belanigstelding voor de ledenvergadering in de Koning van Engeland te Hulst was maar matig, slechts een veer tiental leden waren aanwe zig- Na die verkiezing en instal latie van de nieuwe voorzitter en secretaris hield mevr- E. Mams-Koster uit Za-amslag. lid van de provinciale staten van Zeeland, een lezing over de vrijheid en democratie in het algemeen. Daarnaast vertelde zij nog een en ander van het. werk van die WD op provin ciaal vltaik. Mevr. Maris-Koster sprak allereerst de hoop uit dat men, net als in de ti'jid van Thorbec- ke, van het liand van Hulst als een iiibenaail bolwerk zou kun nen spreken- Zij noemde de ledentoeniamie uiterst bemoedi gend. Zij gaf vervolgens onder meer een toelichting over het liberalisme en die verschillen met de confessionelen, socia lisme en communisme. Een re den waarom de WD zo sterk gekant is tegen het huidige rode kabinet was volgens haar dat we in Nederland steeds meer gaan naar een buiten parlementaire democratie. Zo noemde zij de macht van de vakbonden een gevaarlijke ontwikkeling, waarbij zij alls voorbeeld Engeland aanhaalde. Ook vond zij het gevaarlijk dat dit kabinet actiegroepen toejuicht, met nog een groter bezwaar dat het kabinet naar deze groepen gaat luisteren. Dit is een aantasting van onze vrijheid en democratie. Andere voorbeelden daarvan zijn onder meer ook de mach tigingswet, de landinrichtings wet. het afromen van winsten en subsid'iemaatregelen, waar door instellingen kunstmatig in stand gehouden worden hoewel zij de massa niet meer aanspreken. VoorbeeldenDe Tijd, Proloog en nu ook de Haagse Post. Op provinciaal vlak noemde zij de inspraak van die staten bij de benoeming van de nieu we commissaris der koningin een farce- Kritiek had mevr. Maris-Kos ter op het landbouwbeleid im deze voor de boeren zo ramp zalige tijd- De WD was vol gens haar voor drie ziekenhui zen iin Zeeiuwsch-Vlaianderen en wel een in de Kanaalzone. Huilst en Oostburg. van een onroerend opjecj. betalen en wat de moet betalen, te wijzi»et Per eenheid moest ij i aanvankelijke voorstel genaar 65 procent en j, bruiker 35 procent betalen* het gewijzigde voorstel fcj de eigenaar nu 56 pt0c(, de gebruiker 44 procent gen dit voorstel kantten i de drie progressieve in de raad en de heer B van de KVP. Naar aanleiding van het gekomen subsidieverzoek de stichting Zeeuwsoh-Vlai se Operette-Musical Arni' (ZOMA) vroeg de heer J.' Vries (PvdA) het colle»™ subsidieverzoek uiterst* t, tisch te bezien. „In het zoek staat wel een grote nit' over hoe de stichting aar* j grote schuld is gekomen' blijkt dat men rijkelijk geld is omgespronaen vraag mij af of het a subsidiebedrag wel in vei ding staat tot de grootte deze vereniging, die uit JQ den bestaat". De heer T. Cambier (vy kon zich volledig met merking van de heer De y. verenigen. Burgemeester Schipper zegde toe dat subsidieverzoek kritisch zien zal worden. Abraham In de kan! van de voetbalvereniging B tenisse werd de heer A. i sepoel, aanvoerder van de j teranen, gehuldigd met i 50e verjaardag. Uit van voorzitter J. Goosseni ving hij een herinnerii standaard. Mevr. We®> kreeg een bloemetje, Xanf de leden bood R. Kint eau deaubon aan. Een trouwe porster huldigde hem met traditionele Abraham. Sport- en feestavond supportersclub Leon Stal houdt zaterdag 25 januari sport- en feestavond in j Claessens. Tijdens deze al komen vele bekende Zee| wieleramateurs tegen uit de wedstrijden op de metrainer. KVO Veertig damesJ men deel aan de door de afdeling Nieuw-Namen s den kerstavond in zaal 1 man. De geestelijk advis hield een lezing in de ka sfeer met als titel „mens wi( heen". Bridge Uitslag kerstdrive van de bridge Oostburg, gehouden op c 17 december 1974; 1. mevra E. Risseeuw, 2. P. Ouwenei mevrouw C. Luteyn, 4. de M J. Neve, 5. de heer C. Ail^ bout. Zaalvoetbal In de burgse zaalvoetbalcompej leed Verduijn (Breskens nieuiw een nederlaag, de t de in successie. Dit keer l het Peugeot dat met 3-2 de Bressiaanders won. Strijd om de bezetting onderste plaat in poule-s' sen Jansen Sport Hof Termuede, die elkaar M week in de sporthal De «j hoek in een rechtstreeks ontmoetten, eindigde voo» in het voordeel van J>" Sport, dat getuige overwinning, weinig had met de jongens uit WN vliet. Hofzicht Varkens IJ zendijke) handhaafde de kopgroep door met »-■ Oktopus (Groede) te win In poule-b werd slechts; wedstrijd gespeeld. Van en Kareis. (Sluis) won, met moeite, met 2-1 van keiiers. Programma maandag 23 december- zicht Varkens-Jansen Verduijn 1-Oktopus. Schieting In café Man» hield de schuttersveel „Herleving" een schietingJ de liggende wip waars® 62 schutters werd nee» men. Uitslag: hoogvogel Bracke uit Oost Eeklo Eerste zijvogel H. Vein 1 Philippine, tweede SlgJ Ivens uit Sluiskil. .1 aantal kleine vogels J stuks. P Geelhoedt uit neuzen J. Vennasit l Ploegaert, beiden uit r ne. Rektifikatie - Tijdens bejaardenmiddag van gelopen weekend Speye" te Sas van niet zoals eerder gem familie Entes op. maar milie G. Impens. Vrijdag 20 december 1 (Van een onzer verslaggt VLISSINGEN Aan slot van de algemene verg rfcig van de provinciale V1 hield directeur ir. R. Ad sens van de Provinciale logische Dienst een inl over het onderwerp „reci vo ruimten in Zeeland", geus de heer Adriaaosen het toerisme in Zeelani wel groeien. Vooa- Walcheren en de hoek van Schouwen acht momenteel echter een p de plaats gewenst. Noc echter een totale visie, c dit moment nog ontb Volgens de P.P.D.-diri dient die visie over de komstige inrichting meer de volgende eleir te bevatten: kwaliteit en atie in voorzieningen en telijke bezetting, een a-f ling van drukke en r gebieden waarbij de Zeeuwse kust niet ont. hoeft te worden, concent punten van accommodate aansluiten bij bestaande nen en bekijken of aa toegangen van de delta on centra mogelijk zijn, die filterwerkinig hebben. Hij noemde in dit 1; verband het goede voor van het aquadeltaprojei Bruinisse. Iets dergelijks ook goed zijn nabij de K rak. Volgens de heer Ada sens moet in elk geval gekeken worden naar het po waarin bepaalde ontw linigen kunnen gebeuren naar de kaart om te zien nog van alles kan gebeurei Vooruit ziiidhten voor zat en zond-aig opgesteld dooi KNMI op do-niderdaig om nur: vrij zacht met nu ei regen of motregen. W vooruitzichten in cijfers mlddeld over Nederland: Voor aaiterdaig: aantal Kin: o tot 3, min. temp streeks 5 graden,, max. omstreeks. 8 graden. Kar een droge periode vam stens 12 uur: 70 procent, op een geheel droog et 40 procent. Voor zondag: aantal "m: 0 tot 3, min- tem,p. streeks 5 graden, max. omstreeks 8 graden Kar1 «sn ctrage periode van tens 12 uur: 60 procent, op een geheel droog etm-a Procent. °EN HAAG De wa' °°§ten van donderda-gmo ""-gedeeld door Rijksw staat: Konstanz 343 pl 1, Rhe den 302 -49, Plittersdorl P» 43, Maxau 646 pl 87 rhingen 245 -60. Manr MaJ Pl 91, Steinbaeh 383 Matnz 485 pl 56, Bin-gen o Pl S l^ u,434 pl 51' Trie u' -Koblenz 550 pl 86, 595 pl 98, Ruhrort 7 40 .,.annerdense kop 13( w, Nijmegen 1118 pl 29, selkop 1147 pl 27, Eefde v. ?nv, Deventer 544 Wonsin 5605 -45, Borg ifi4 "35, Belfeld 1589 p 70 Ve ^nec*en de sluis 7 M°rgen, zat. 21 dec. ®ergen op Z00m 8.16 en 20 answeert 7.32 en 20.13 I v, rneuzen 7 "O en 19.40 hssingen 6 34 en 19.11 "emeldinge 8 06 en 20.33

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2