Kritiek op nota gemeente Borsele over onderwijs Eerste paal uitbreiding Massee Hollestelle-Goes viert eeuwfeest TERNEUZEN HEEFT EIGEN SOFTSALCLUB Reimerswaal niet in bestuursrayon Zo omstreek Kunstwerk voor honderdjarige FOLLOW-UP GROEP ONDERWIJS R°"iinplmarkl m DORPSSMID GRONDLEGGER VAN MACHINEFABRIEK Burgemeester Huber opent expositie Volksdans- manifestatie in Goes stad streek Ij. E\ W. VRAGEN OORDEEL GEMEENTERAAD s-Hm-pnhoek is bestprnd voor de Kruiningen Hansweert KERSTRIT VAN DE ZEEUWEN CNV- bestuurder wordt personeelschef Hoorzitting Polder REÜNIE IN MARIAOÜRD ponderdag 19 december 1974 lVa<i een onzer verslaggevers) KRl'ININGEN Indien in d toekomst van een verdere industriële ontwikkeling in Oost-Zeeland sprake zal nioe- t™ zijn, zal deze zich. naar de mening van B. en W. vau geinierswaal. dienen te mani festeren in het uiterste zuid oosten van de gemeente Rei- merswaal als logische aanslui- t;„5 op het Antwerpse indus triegebied. Met de industrie vain Xerueuzeu en van het Sloe moet het gebied aan weerszijden van de Wester- sehelde als een niet te verbre ken geheel worden be schouwd, aldus het college. B. en W van Reimerswaal vinden een verdeling van het rond de Westersehelde gelegen gebied over drie bestuursray- ons te weten Zeeuwsch-lhaan- deren, Scheldemond en Zoom- streek beslist irreëel. Naar de mening van het dagelijks be stuur van Reimerswaal kan het. gebied van Zeeland met zijn 322.890 inwoners zeer goed fungeren als draagvlak voor een bestuursrayon. Indien de realisering van een be stuursrayon Zeeland niet mo gelijk zou zijn. dient het ge bied van Reimerswaal volgens B en W. toegevoegd te woe den aan het rn-von Schelde mond. Dat schrijven B. en \V. van Reimerswaal in hun voorstel aan de gemeenteraad om 'n uit spraak te doen over een be stuurlijke indeling van Zee land, zoals aangegeven 'in dt- concept-structuurschets vooi de bestuurlijke indeling van Nederland. Volgens dit ont werp is het grondgebied van Reimerswaal met Tholen en Sint-Philipsland toegedacht aan het bestuursrayon Zoom- streek, tevens omvattend het meest westelijk deel van Noord-Brabant. Bi en W. Van Reimerswaal merken op dat mede gezien de laatste ont wikkeling van de Oosterschel- de het Reimerswaal-project als een niet tot ontwikkeling le brengen idee moet worden be schouwd. In de op 23 december te houden raadsvergadering komt voorts een voorstel van B. en W. ter tafel tot het instellen van een jeugdraad als over koepelend orgaan van de plaatselijke jeugdcommis- (Van een onzer verslaggevers) GOES Burgemeester mr. F.G.A Huber heeft gis termiddag in Goes-Zuid de eerste paal geslagen voor de uitbreiding van de Konink lijke Handelsmaatschappij wed. J.C. Massee en Zn. b.v. De nieuwbouw beslaat een oppervlakte van 2200 vler kante meter en is bestemd voor de vergroting van de toonzaal en magaziinen. Met de bouw zal ongeveer zeven maanden gemoeid zijn. Als gevolg van de bedrijfs- uilbreiding krijgt Massee in Goes vijf lot acht arbeids plaatsen erbij, waarmee de totale personeelsbezetting op 80 mannen en vrouwen zal zijn gebracht Nadat burgemeester lluber op vlotte wijze zijn heikai- wei had verricht, sprak di recteur J. de Jager de wens uit dat de uitbreiding van Massee in Goes niet zal nala ten haar vrachten af te wer pen voor het bedrijf en zijn cliënten. Burgemeester Hu ber onderstreepte de voldoe ning van het gemeentebe stuur over het besluit van het concern om zich enkele jaren geleden in Goes te vestigen. „Ik ben ook blij dat er onlanes ook in Dordrecht een vestiging is gekomen al had lk natuurlijk liever dat deze in Goes had plaatsge vonden", aldus mr. Huber, die de uitbreiding van Mas see in Goes-Znid een belang rijk feit noemde voor de Goese gemeenschap. markten GOES-KRABBENDIJKE, 18 dcc. Groenten per stuk kropsla 6V223, bloemkool 4 per kr. 100, 6 per kr. 7980, alw. 25—26. Per kg, aardap pelen 1218, groene sav. kool 10—26, rodekool 1832, boe renkool 23. spruiten A 4551, B 17. D 63. prei A 5057, B 26-27, witlof I 110—150, II 80—95, uien 5—10, peen 813. kroten 1935. MIDDELBURG, 17 decem ber aardappelen: Bintje: bonken 20, grote 1315, drie lingen 10: Koopmans blauwe grote 2532, drielingen 14 15, kriel 9. Golden Delicious I: 80 63. 75-80 55, 70-75 45. 65-70 40; Golden Delicious II: 80 45—16, 75-30 42, 70-75 34—35, 65-70 2 7 Goudreinette II: 95 70. 85 57—72, 75-85 57—70, 65-70 54—66. 60-65 38: Saint Rémy II: 85 56, 80 54, 75 55 57, 70-75 55, 65-70 48—59, 60- 65 50: Doyenné de Cornice 1: 70-80 70—73; Doyenné de Co rnice n: 60-6 28—32, 70 66— 68, 65-70 57„ III grof 42, Rode Goudreinette II: 85 77, 75-80 74. 65-75 68; Zoete Ermgaard li: 65 122, 55-65 48—89; kroet 19—24: Conference II: 65-70 45, 60-65 33—37, 55-60 17; Pa prika: per stuk 17, per kilo 94. Groente: glasveldsla 444 475: glasspinazie 79, glassla 11—16; glasandijvie 34103; straikselderij 84213; knolsel derij per stuk 2446: knolsel derij per kilo 3563; uien 10—33: prei 20—75: groene sa- vooye kool 1223; rode kool I 6: 'boerenkool 28—41; kroten 14—19: waspeen 5170; I breekpeen 1132; witte kool 4: peterselie 200211: witlof: 1 A. 77—136, B 50—119, stek 1 29—23, afwijkend 7397; spruiten geschoond: A 106, B 45: spruiten ongescboond A. 34-80. B 28, D 62—71; bloem- I kool: 6 54—82, 8 34—100, 10 32—62, 12 28—35. Veilingen in de Kerst- en N'ieuwjaarsweek op: maandag 23 december om 1 uur: vrijdag 27 december om 1 uur; maandag 3!) december om 1 uur: vrijdag 3 januari om 1 uur. TERNEUZEN, 18 december - Per kilogram boerenkool 12—27, -avooie kool 36, rode rooi 1619, spruiten A2 60 86 B2 28, breekpeen 2729, Prei 5669. tomaten B2 104, uien srof 1415, middel 11, Witte kool 6—7. witlof A2 113, 8 129—130, B2 105—133, af kijkend 48—87 fruit: appelen ?oudreinette 2-85-95 70, 75-85 'Mo. 65-75 68—70, Cox nran?e_2 75 100—102. 65 75— 60 5 5, peren legipont 2 75 sO. 65-75 50, 60-6 5 40. Doy «ne du cornice 2 80 50. 70 60, 15 02, Golden delicious (appe ®n) 2 75-85 40 65-75 35. Wan een onzei verslaggevers). L,S"HEÏ:RENHOEK De ."avalsstichting de Koenkel- s-Heerenhoek houdt op da® 99? 21 december en zon- maV" .Member een rommel tink 'Tl r'e Jousdhoeve. De „nwibp van bet carnaval 'n li™ "<?lhoek- Dit feest be a"e voorgaande festivi- van de Knenkelnot te fff «Tl ü)o napOoiep.Vers i, rl(> carnavalssticbting zul- dezer dagen lanes de hu'- N paan om de souPen voor Do „nmme'markt on te halen. rr,mmelma-kt wordt vp'mu- van 14 tot uur pn oo 1» |r t -8 december van 14 tot (Van een onzer verslaggevers) GOES „Wij vinden het een duidelijke tekortkoming van de onderwijscommissie dat zij haar opdracht om reke ning te houden met het leefbaar houden van de kernen schromelijk heeft verwaarloosd door te stellen dat zij bij haar werkzaamheden het planologisch beleid van de ge meente als een gegeven aanvaardt. In wezen betekent dit dat de commissie haar eigen aanbeveling dat elke kern indien mogelijk een eigen onderwijsvoorziening dient te behouden, tot een holle frase maakt". Dat is één van de kritische kanttekeningen die de follow up groep onderwijs bij haar onderzoek naar het welzijn der kleine kernen maakt bij die nota van de onderwijscom missie van de gemeente Bor sele. De follow-up groep onder wijs vraagt zich af waarom de onderwijscommissie de moge lijkheid om het onderwijsbe leid in een breder perspectief te plaatsen voorbij heeft laten gaan. In haiar brief aan b. en w. en de gemeenteraad merkt de follow-up groep onderwijs Kerstconcert Zaterdag zal er in de Nederlands hervorm de kerk om 20 uur een kerst concert beginnen waarvan de organisatie berust bij de ko ninklijke harmonie E.M.M. Medewerkenden zijn Wim van Boven, cornet, Marieke Kok. orgel, de Zang en Vriend schap, een mannenkoor uit Kapelle, onder leiding van cte heer Brouwer, het gemengd koor Hic Inde uit 's Graven polder. De algehele leiding be rust bij Richard van Soest. Collecte De dankdagcol- lecte m de Nederlands her vormde kerk heeft f 2365,77 opgebracht. Kerstmliidag Zondag om 15.00 uur zal er in de kapel van het bejaardenpension Ma- rlaoord een interkerkelijke dienst beginnen voor de be jaarden, waaraan medewer king zal worden verleend door net Nederlands hervormd da meskoor. Kerslzangdienst In de R.K. kerk te Hansweert zal zaterdag 21 december om 16.00 uur een Interkerkelijke kerstzangdienst worden genou- cler. waaraan zal worden mee gewerkt door de harmonie Scheldegalm. Kerstavond Zaterdag om 19.30 uur vangt er in het dorpshuis Ka,j Munck een kerst avond aan die wordt gehou den door de jongeren contact groep. Kerstmiddag In bet dorpshuis Kaj Munck heeft de plattelandsvrouwen afdeling Oost-Zuid-Beveland een kerst middag gehouden waarvoor grote belangstelling bestond. De opening geschiedde dooi de presidente, mevr. Schouw- Vliege. waarna het kerstevan gelie werd voorgelezen door mevr. A. Boey-Kosten. Daarna volgde een kerstreis door Eu- ropa, verteld en eezoogen door Dini Bokhoven, die aan de pi ano werd begeleid door Jean ne Vos. l-lonc'ï'Mïik Pr' iskaartiug Aan de N.K 'f -o'-iiskaartin" gehouden in dr zaai van café E. de Kort. namen 22 personen deel. De uitslag was als volgt- Win- naar-n-onde- t j? de Kort-J. Lafeber. 2 J. Collet-J. Her man, 3. J. de Kort-P. van Dijk. 4. Th. Hiel-J. Pladdet, 5 H. v an Waterschoot-A. de Maat. Verliezersronde: 1. A. de Knrl-.T. van Diik, 2. A de M--i v ,i ..„n. verder op dat het de onder wijscommissie ongetwijfeld duidelijk zal zijn dat het voor diverse kernen binnen afzien bare tijd onmogelijk zal zijn te voldoen aan de eisen om een school in hun dorp te behouden, indien het planolo gisch beleid' van de gemeente Borsele ongewijzigd blijft. Een planologisch beleid dat gericht i-s op een stimulering van Heinkenszand en 's-Graven polder, met als gevolg een vergrijzing van de andere ker nen en een terugloop van de bevolking in deze kernen. Volgens de follow-up groep onderwijs heeft de onderwijs- commissia de onderwijsproble matiek, a-oor het ongemoeid laten van het gemeentelijk planologisch beleid, niet fun damenteel aangepakt". De aanbevelingen zijn voor ver scheidene dorpen slechts schijn oplossingen, uitstel van exe cutie of oen zeer tijdelijke op lossing". Naar de mening van de lol- low-up groep onderwijs kan slechts een wezenlijke oplos sing bestaan in een ander pla nologisch beleid, een beleid dat er op gericht is de achter uitgang in bevolkingsaa n-tal en de daarmee gepaard gaande vergrijzing te stoppen. „Eerst wanneer weer jonge gezinnen zich kunnen en willen vesti gen in de bedreigde kernen kan er sprake zijn van een duurzame oplossing van de problematiek", aldus de follow- up groep onderwijs. De on derwijsnota wekt bij deze groep de indruk dat de inte gratie van het kleuter- en ba sisonderwijs in Borsele wordt gepropageerd als een tijdelijke oplossing om de bewoners in de betreffende kernen zoet te hauiden. „Voorlopig althans hoeven misschien geen scholen of slechts een enkele school te worden gesloten. Bij een onge wijzigd planologisch beleid is het echter wel het begin v-an het einde van de school in meerdere kleine kernen". De follow-up groep onder wijs heeft waardering voor de door de onderwijscommissie voorgestelde onderwijsproce- dure. Gezien het. feit dat het nog geruime tijd kam duren alvorens b. en w. met hun definitieve beleidsnota gereed zijn, pleit de groep voor een strak omschreven tijdschema waarbinnen de inspraakprooe- dure geregeld dient te worden en waarin wordt aangegeven binnen welke termijn het col lege met haar definitieve be leidsnota over de brug dient te kamen. „Ouders, onderwijzers en andere betrokkenen dienen zo snel mogelijk te weten waar zij aan toe zijn," aldus ae follow-up groep onder wijs. Drie generaties Hollestelle bijeen. Van links naar rechts de heren J. G. Hollestelle, G. J. Hollestelle, J. C. Hollestelle. M. D. Hollestelle en J. G. Hollestelle jr. (Van een onzer verslaggevers) GOES Jan Hollestelle was honderd jaar geleden smidsknecht in Goes. Toen de hoefsmederij van Nico- laas Werri aan de toenmali ge Molenstraat, het latere Noordeinde, te koop was greep de jonge Jan Holle stelle zijn kans en begon hij voor zichzelf. Die eenvoudi ge hoefsmederij is de basis geweest van het huidige con structiebedrijf, machinefa briek en groothandel Holle stelle B.V. aan de Goese Zaagmolenstraat, een bloei end bedrijf dat aan bijna tachtig man arbeid en brood verschaft. Jan Hollestelle, de over grootvader van de gebroeders Hollestelle die thans de drie mansdirectie van de onderne ming voeren, kom natuurlijk honderd jaar geleden niet ver moeden dat zijn hoefsmederij haar vleugels zo wijd zou uit slaan. Uit die tijd zijn geen herinneringen op papier be waard gebleven „Misschien zijn die wel ge bruikt om het smidsvuur aan te maken." veronderstelt de heer M. D. Hollestelle, één van de directeuren. De zoon van Jan Hollestelle. Gerardus Johannes, bracht Hollandse ervaring in het be drijf. Hij werkte namelijk ge ruime tijd als chef van een constructiebedrijf in Leiden. Naast het smeden van hoefij zers en het beslaan vam paar den ging de zaak zich in die jaren voor de Eerste Wereld oorlog al steeds meer bezig houden met de rijtuigsmederij. De derde generatie Hollestelle, Jan Gerard, voerde in de ja ren iwintiig het lassen in. Deze Hollestelle was wijd en zijd bekend om heit uitvoeren van speciale oonetractieopdrach- ten. Zelfs uit Zeeuwsch-Vlaande- ren kwamen de opdrachtge vers naar het Goese bedrijf dat toen tien man personeel telde. De echte grote stoot aan de uitbreiding vain Hollesitelle kwaim echter na de laatste oorlog onder het bewind van de vierde generatie, de ge broeders Gerardus Johannes, Jacob Cornells en Marinus Da vid Hollestelle. In april 1955 werd het bedrijf omgezet ii een firma. Op dat moment wa ren er 25 werknemers ir dienst. Op 26 mei 1959 ver huisde het bedrijf van de Mo lenstraat naar de Zaagmolen straat en weid de bedrijfsvoe ring gesplitst in een construc tiebedrijf, centrale verwar ming en een technische groot handel. In de loop der jaren heeft Hollestelle bijdragen geleverd aan tal van projecten in en buiten Zeeland. Om maar en kele te noemen de Zeeland- brug, industriehalion in Goes, Pechiney. rijkswaterstaat en de Kieokraksluizen. Ondanks de economische te ruggang van het ogenblik heeft het honderdjarige be drijf niet over gebrek aan or ders te klagen. De heer M. D. Hollestelle: „Gelukkig hebben we werk genoeg. We hebben zelfs op drachten moeten uitbesteden. We zijn nog een echt familie bedrijf. Daarmee bedoel ilk niet zozeer dat er geen vreem den in onze directie zitten, maar meer dat .onze werkne mers zich als een familie voe len. Er is gelukkig ook be trekkelijk weiniig verloop on der het personeel. Mensen die meer dan 25, 30 jaar en langer bij ons in dienst zijn behoren niet tot de uitzonderingen. Wij blijven streven naar een zo breed mogelijk produiktie- schema. Onze ervaring leert dat deze bedrijfspolit-iek voor de continuïteit van onze on derneming goede vruchten af werpt". Het eeuwfeest van Holles telle B.V- wordt op 2 januari gevierd met een feestelijke bijeenkomst van het personeel en een receptie in de Prins van Oranje van 15 tot 17 tuur. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Traditiege trouw houdt de Marter- en Autoclub de Zeeuwen op twee de kerstdag weer een autoral ly. Evenals in de vorige jaren wordt het weer een rit waar aan door het gehele gezin kan worden deelgenomen. Zowel voor de passagiers als voor de kinderen zijn er aparte op drachten uit te voeren. Elke deelnemer is verzekerd van een prijs. Inschrijving voor deelname kan op 26 december vanaf 13 uur in de sporthal aan de president Rooseveltlgan te Vlissdngen. De lengte van de rit is ongeveer 30 kilometer en er is geen verplicht gestel de gemiddelde snelheid waar mee gereden dient te worden. CV an een onzer verslaggevers) .Se'e-f"iheid van het 100-jarig bestaan van Hollestelle b.v in Goes zal het personeel van dit bedrijf de directie een kunstwerk aanbieden. Het is een ijzersculntuur. ontworpen door H. A. Messenmaker uit Nisse en vervaardigd door personeelsleden van het constructiebedrijf. Het 3,5 me ter hoge en twee meter brede beeld zal geplaatst worden in de groenstrook aan de voorzijde van het kantoorgebouw aan de /zaagmolenstraat. (Van een onzer verslaggevers;. GOES De heer H. Gui- cneiaar, districtsbestuurder van de industriehond CNV in Zeeland, zorgde op de dis tnctsraadsvergadering van de ze industriebond voor een complete verrassing door mee te delen dat hij per 1 maart zijn vakbondsfunctie neerlegt om in dienst te treden als personeelschef van Stork- Werkspoor gieterijen, deel uit' makend van het VMF-concern. De heer Guichelaar is 34 jaar en hij is sinds 1 februari 1S67 districtsbestuurder van de in dustriebond CNV voor het dis tinct Zeeland en West-Brabant, V/ie de heer Guichelaar zal opvolgen is nog niet bekend. Dt districtsraad heeft er bij de bondsraad op aangedrongen om in Goes een centraal CNV- kantoor op te richten voor alle bij het CNV aangesloten bon den. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op zaterdag 21 december om 14.30 uur zal burgemeester mr. F.G.A. Hu ber in het museum voor Zuid en Noord-Beveland in Goes de tentoonstelling Ruissen ope nen. De exposanten zijn de schilder Leendert Ruissen, de bloemschikkunstenares NeLly Tjoonk Ruissen en de schil der-graficus Cor Ruissen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Sinds kort heeft Terneuzen een eigen softbalclub. Een aantal Ter neuzense meisjes tussen de veertien en achttien jaar nam olangs het initiatief om een dergelijke club op te rich ten. Het aantal leden is nog niet groot, maar er wordt we- keli'ks al bard getraind en begin volgend jaar spelen de jonge softbalsters hun eerste wedstrijd. De nieuwe club is bedoeld als een onderafdeling van de Terneuzen, zestien jaar, nog Zeeuwse Honk". De softbal club gaat met dezelfde naam door het leven. Moniaue Doppegieter uit Terneuzen. zestien jaar. nong een scholiere van het Petrus Hondiuscollege in Terneuzen is de spreekbuis van de nieuwbakken club. Ze vindt softbal een typische sport voor meisjes. Ze beschouwt het als een aangepast soort honkbal. ..het is niet zo snel", aldus Monique. Ze vervolgt: „Het is ook geschikt voor getrouwde dames, voor alle vrouwen in Terneuzen die nog jong en le nig willen zi'in" Softbal de sport die zorgt voor de losse en soepele spie ren wordt voorlopig door een groep van elf Terneuzense meisjes elke week beoefend in eengymzaal in de Serlippens- polder. Een sofballteam telt in totaal negen leden De trai ningen aan de Madame Curie- straat beginnen 's middags om halfzes en duren tot zeven uur, lang genoeg dus om wat zweetdruppels kwijt te ra ken. De Terneuzense soètballclub is overigens de eerste club in deze tak van sport in Zeeuwsch-Vlaanderen. Een uitnodiging om een wedstrijd te spelen is er al binnen. Het Middelburgse softballteam .•Green Soeks" komt begin volgend jaar de krachten me ten met het Terneuzense meis jesteam. De club van Monique Doppegieter heeft nog andere grootse plannen. Monique: „We willen proberen in de Belgische competitie mee te gaan spelen. Dat is wel moge lijk. Als we dan naar Antwer pen moeten dan huren we een busje. Om naar de overkant, Midden-Zeeland, te gaan is vee! te duur". Monique zit ook nog met enkele organisatorische probeempjes„We willen er ouderen bij betrekken, die hebben meer ervaring in het organiseren van een vereni ging. We hebben d«aar niet zo veel tijd voor. omdat de mees- Len van ons nog naar school gaan". Jongere of oudere dames, die of het team of de organi satie van de Terneuzense soft- ballclub willen steunen kun nen terecht bij Monique Dop pegieter. Churchilllaan 25 in Tpvp<»ti7en. (Van een onzer verslaggevers) GOES In liet wijkgebouw ln de Goese Polder is een hoorzitting gehouden over de plannen tot stichting van een multifunctioneel centrum in dit deel van Goes-Noord. Van de zijde van de bejaar den werd erop gewezen dat de geplande winkels nogal ver gesitueerd zijn van de bejaai- denwoningen. Ook werd onder de aandacht gebracht dat de Troelstralaan voor oversteken de bejaarden en schoolkinde ren gevaar kan opleveren. Door de huisartsen en kruis verenigingen werd de moge lijkheid geopperd in het nieu we wijkcentrum ook een con sultatiebureau voor zuigelin gen en kleuterzorg te vestigen. Wethouder J. Roose zei dat zoveel mogelijk met deze sug gesties rekening zal worden gehouden. De Stichting Zeeland zal over het nieuwe wijkcentrum binnenkort een enquête onder dc bewoners van de Goese Polder houden. Ook zal er een werkgroep worden gevormd die over de uitwerking van de bouwplannen nauw contact zal onderhouden met de gemeen te. (Van een onzer verslaggevers) GOES De volksdansvere niging Vodago uit Goes houdt op zaterdag 21 december ln zaal Juliana te Goes eeu volksdausmanifestatie. De oag wordt georganiseerd in samen werking met de Nederlandse Volksdansvereniging en de in specteur van de lichamelijke opvoeding voor het onderwijs, de heer Klaassen te Middel burg. Tot de organisatie vatn de voiksdansdag is besloten naar aanleiding van de grote be langstelling die ontstaan is door het introduceren van volksdansen op school en bij sportverenigingen- Vodago heeft dit jaar alleen al aan meer dan l'OO scholen, sport en culturele verenigingen in Zeeland medewerking ver leend hij he houden van volksdansactiviteiten Gedurende het schooljaar 1973-1974 namen meer dan CO onderwijskrachten deel aan cursussen volksdansen, georga niseerd docir de inspectie voor de lichamelijke opvoeding in Zeeland. Op een groot aantal scholen wordt het volksdansen reeds beoefend in het kader van de lichamelijke opvoe ding Gezien de steeds groeiende belangstelling vindt het orga niserende Vodago. dat de voorlichting over de beoefe ning van de dans op verant woorde wijze moet worden verstrekt. Daarom wordt ae voiksdansdag op zaterdag 21 december georganiseerd voor leerlingen van het bas'.s- en voortgezet onderwijs, voor on derwijzend personeel en voor leden van verenigingen. Het programma aiet er ais volgt uit: 14.00-17.00 uur is er een volksdansbal voor kinde^ ren, van 18.00-19.01) uur aen films vertoond over dan- activiteiten. van 19.30-21.00 uur zijn er demonstraties van dansgroepen en van 21.90- 23,30 uur is er een volksdans- bal voor 15-jarigen en ouder- Gedurende de gehele dag is er een kleine tentoonstelling over Poolse volkskunst/ V an onze correspondent HANSWEERT Zaterdag 21 december zal er te Hans weert een reünie plaatsvinden van de kwekelingen die het voormalig internaat voor schipperskinderen Mariaoord te Hansweert bezocht hebben. Van 1939 tot 1953 was het Mariaoord te Hansweert een internaat voor schipperskinde ren Direct na de watersnood heeft Mariaoord deze bestem ming verloren, en is het een be jaarden pension geworden. Van 11 tot 13 uur is er een ontvangt in het Mariaoord. In de kape' zal daarna de eucha- r.1Cf on Daarna ic «r ©on e/1 -wniljjkp maaltijd en eeu gezellig samenzijn.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7