Toeristenexploitatie tegengevallen Peuterspeelzalen in benarde positie VOORLICHTING OVER RIJKS BIJDRAGE AAN JEUGDWERK BBK: met 2 maten gemeten Tekeningen van Hoenraet bij Boevé De Hoe een krant niet aan nieuws komt bij Koewacht WK1S-CONSULENTE L. HO Alcohol op recepties van provincie PROVINCIE STEUNT ANTI- VALHELMACTIE Minder koud MMUNALE fUDIENST EN TUINVUIL m a Blokkade veren Aardenburgse kikkers Donderdag 19 december 197a er verslaggevers) eel succes hebben leerlingen vanj ar in Koewacht en het jeugdkoor I iet gemeenschapscentrum van de king Intercommunale Ophaal- uinvuil, waarbij aangeslo- el, Hontenisse, Hulst en ekend, dat in verband rr.et sweek de navolgende rou- orden gereden: ;dag 25 op dinsdag 24 dec lag 1 jan. op dinsd. 31 dec. 5UW-NAMEN CLINGE rdag 26 op vrijdag 27 dec. HEIKANT ABSD4LE dags 25 op dinsdag 24 dec. dag 1 jan. op dinsd. 31 dec. DBERG GRAAUVV - VEN - WALSOORDEN ag 24 op maandag 23 dec g 31 op maandag 30 dec ïeegeven van GROF VUIL len beperken. et bestuur voornoemd, H. Stolte, voorzitter J. Roctus, secretaris. (Van onze correspondend OOSTBURG Het slechte ffeer in het afgelopen seizoen heeft de exploitanten aan de ïust zwaar benadeeld en heeft r oe bedrijven in het ach- (erland niet gebracht wat mocht worden verwacht. Dit listatecrde de voorzitter van stichting Streek-VVV West Peuwsch-Vlaanderen, de heer iH Schippers in zijn ope ningswoord op de algemene vergadering van deze stich- ijnj welke in het stadhuis 1nn' Oostburg werd gehou den. De coördinatie, betreffende ovenementen in West- jeeuwsch-Vlaandierara, noemde (Van een onzer verslaggevers)! MIDDELBURG De reccp l ties en ontvangsten van del provincie Zeeland zullen in del toekomst niet alcoholvrij wor-r den. De fractie van de PvdAJ die hierover een motie had I aangekondigd, diende dezel motie bij nader inzien metj in. De CDA-fractie achtte het i dan niet alcoholvrij zijn van recepties en ontvangsten eea persoonlijke zaak Een grote meerderheid van deze fractie: was tegen een besluit de i e- cepties en ontvangsten alco holvrij te maken Men vond het een beknotting van ca vrijheid van bovenaf, renl minderheid in het CDA was echter wel voor een dergelijks beslissing- L VVD-woordvoer der HoeW stra was kort over deze zaaktl het ging hier om vrijheid en verantwoordelijkheid van hetl individu. Dat vond ook A heer de Jonge van de Boeren-j oartlj- n„ PvdA-woordvoerder uy- stemde in met het argucieflL dat aanneming van een motis voor alcoholvrije recepties en ontvangsten met een krap- re meerderheid zweemde naar Iwanig opleggen aan anderen-I lij zag daarom mede van e notie af. Wel verzocht voortaan ook suikervrije dran-j een te serveren, hetgeen door het college zou worden gere geld. hij slecht en deze dlient zijn iniziiens verbeterd te worden. Hij dankte het gemeentebe stuur van Oostbung voor het baambrekenid werk diat werd verricht bij de samenstelling van de evenementen! ijsten. Hij wees op het sucoes van de Zeeuwsch-Vlaamse manifesta tie in de Belgiche badplaats Koksijde en toonde zich ver heugd over de toJstainidikomiinig van het toeristisch zwembad in Breskens en de zuiverings installatie aan de kust. De uitgifte van de streelcac- com-mod'atie ondervindt enige vertraging, omdat nog niet, alle VW's de daarvoor benodigde gegevens hebben ingezonden, hetgeen hij betreurde. Het jaarverslag, de rekening en de balans over 1973 werden goed gekeurd, alsmede de begroting 1975- De plaatselijke VW's moeten iin 1975 15,50 gulden per lid aan de streek-VVV af dragen. Voor de donateurs wierden de bijdragen van de streek-VW's afgeschaft. De totale bijdragen wan de plaat selijke VW's aan de streek- VVV werden geraamd op 13.175 gulden, dat ongeveer gelijk is aam de gezamenlijke bijdragen van de drie West- Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten aan de streek-VW, namelijk: 13.200 gulden. De Oostburgse wethouder, G. Claeys, stelde, dat nu de gemeenten bereid zijn om een zo'n belangrijke bijdrage te verlenen, van de leden van de plaatselijke VW's kan wor den verwacht, dat zij ook een belangrijke financiële inspan ning leveren. Voor reclame en propaganda werd voor 1975 een bedrag van 11.200 gulden geraamd. De heer A. van Beijsterveldt werd als bestuurslid herkozen. Voor in betere coördinatie van de evenemeuten zal in janua- ri-fefcruari contact worden ge zocht met verenigingen, comi tés en dergelijke in West- Zeeuwseh-Vlaanderen, welke regelmatig plegen te organise ren. Hierdoor zal zoveel moge lijk worden getracht om te voorkomen dat die evenemen ten samenvallen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Zeeuwse actie van bronü'ietsende Zeeuwse vrouwen in klederdracht om ontheffing te krijg.en van de verplichting na 1 februari volgend jaar een valhelm te dragen, heeft steun gekregen van het provinciaal be stuur. In een brief aan de minister van Verkeer en Waterstaat heeft waar nemend commissaris der koningin A. Kaland alle mogelijke aandacht ge vraagd voor het verzoek om ontheffing. De heer Kaland schrijft de minister ver der, dat de actie naar zijn mening een serieuze achtergrond heeft en niet het gevolg van een .bevlieging" is. Het is bekend, dat vrouwen in klederdracht de ver plichting tot het dragen van een valhelm niet ge lijktijdig kunnen nako men, zegt de heer Ka land de minister nog. Hij verzoekt de minister alle mogelijke oplossin gen van het probleem te onderzoeken en in ern stige overweging te ne men. (Van een onzer verslaggevers) GOES In hoeverre zijn de subsidiemogelijkheden groter geworden voor het plaatselijke vrijwilligers jeugd- en jongeren werk? En welke vrijwillige jeugd- en jongerenwerkers kunnen hierop met kans van slagen een beroep doen? Deze vragen wa ren gisteren in de Prins van Oranje te Goes onderwerp van ge sprek tussen vertegenwoordigers van het ministerie van CRM en vertegenwoordigers van de Zeeuwse gemeenten. Vooruitzichten voor vrijdag tn zaterdag, opgesteld door het KNMI op woensdag om 18.00 u.: voorbij trekkende re- tenzoiies en minder koud. Weersvooruitzichten in cijfers femiddeld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren zon: 0 tot 3: min. temp. om streeks 4 graden; max. temp.: omstreeks 7 graden; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent; kans op een geheel droog etmaal: procent. Ie waterhoogten van woens dagmorgen meegedeeld door Rijkswaterstaat: Kon- stanz 342 (plus 5), Rheinfel- den 351 (plus 94), Plittersdorf 881 (plus 94), Maxau 559 plus 63), Plochingen 305 'Plus 115), Mannhein 406 (pus 34), Steinbach 334 (plus Mainz 429 (plus 24), Bin- gen 302 (plus 34), Kaufc 383 (Plus 41), Trier 672 (plus 22), bobith 1304 (onv), Pannerden- Kop 1260 (onv.), Nijmegen (min 7). IJsselkop 1120 2), Eefde IJssel 674 ipius 4), Deventer 544 (onv.) ™nsin 5650 (plus 130), Borg er, 4399 (plus 172), Belfeld 'Plus 63), Grave beneden aeSluis 670 (min 16). hoogwater Morgen, vrijdag 20 dec. op Zoom 7-37 Hansweert 6,51 en 19.26 'kneuzen 6.18 en 18.51 "tssingen 5.51 en 18.22 "«meldinge 7.27 en 19.49 en (Van een onzer verslaggevers) GOES De ongeveer 2500 peuterspeelzalen in ons land verkeren voor het merendeel in een benarde financiële positie. Het gebeurt steeds vaker, dat peuterspeelzalen hun deuren moeten sluiten wegens gebrek aan geld. Dit vertelde mevr. L. Hof- meester-Janssen, consulente van de werkgemeenschap Kin dercentra Nederland, gisteren op een voorlichtingsbijeen komst voor gemeentebestuur ders en gemeenteambtenaren in Zeeland, De bijeenkomst we gehouden in de Prins van Oranje te Goes en was georganiseerd door de Zeeuw se jeugdraad in samenwerking met de provinciale werkgroep Kinderoentra Zeeland van de Zeeuwse raad voor Maatschap pelijke Dienstverlening. Het ging gistermiddag con creet over aard en doelstelling van het werk in kindercentra en de financiering en subsidië ring van dat werk. Consulente mevr. Hofmeester belichtte de problemen in zijn algemeen heid terwijl de waarnemend- secretaris van de Zeeuwse werkgroep de heer mr. J.J. van der Meulen, de zaken meer op Zeeland toespitste. Met kindercentra wordt con creet bedoeld peuterspeelza- ken, kinderdagverblijven en overbliifcentra voor school gaande kinderen. In Zeeland kennen we hiervan bijna uit sluitend peuterspeelzalen. Deze tak van het jeugdwelzijnsbe- leid is zich de laatste jaren enorm snel aar het ontwikke- le- De heer Van der Meulen vertelde dat het aantal peu terspeelzalen in Zeeland sinds 1968 is opgelopen van vijf tot vijfentwintig. De doelstelling van o.a. een peuterspeelzaal is het jonge kind, de twee- en driejarigen, een ontmoetings- en speelgele- genheid te verschaffen die een aanvulling inhoudt van de ge zinssituatie. De behoefte hier aan vindt onder meer zijn oor zaak in de veranderde gezins- struktuur. waardoor bijvoor beeld het jonge kind geen speelmakkertjes meer vindt in het eigen gezin. Tijdens de discussie werd onder meer de vraag gesteld of de eigenlijke bedoeling niet was om de ou ders te ontlasten. Mevr. Hof meester noemde dit echter het omdraaien van de feiten. Want dat door het peuterspeelzaal- werk met name de moeder meer tijd voor zichzelf kreeg, was een neveneffect. Een groot deel van de dis cussie ging verder over de fi nanciële situatie van de kin dercentra in het algemeen. Tot april van dit jaar verleenden in Nederland 150 tot 169 ge meenten in Nederland op de één of ander wijze subsidie aan kindercentra. Dit jaar staat er voor bet eerst een post van 11 miljoen gulden op de rijksbegroting voor 1975. Het ging hierbij over de „interim-rijksbij dragerege- ling plaatselijk vrijwilligers jeugd- en jongerenwerk", die sinds oktober dit jaar van kracht is geworden. De voor lichtingsbijeenkomst over de werking en functie van deze regeling was speciaal belegd ten behoeve van de gemeente lijke ambtenaren en wethou ders, die met dit soort zaken te maken hebben. De bijeen komst was georganiseerd door de Zeeuwse jeugdraad in sa menwerking met de vereni ging landelijk contactorgaan voor het plaatselijk en regio naal jeugd- en jongerenbeleid distrikt zuid en de provinciale werkgroep kindercentra Zee land. Voor de aanwezige gemeen telijke ambtenaren jeugdzaken en wethouders bleek het ge sprek zeer verhelderend te werken gezien de vele vragen, die werden afgevuurd. Essen tie is namelijk, dat het van de gemeenten afhangt in hoeverre het vrijwillige jeugd- en jon gerenwerk geld los kan krij gen van de overheid. Het rijk verleent namelijk geen subsi die, maar maakt het de ge meentelijke overheid mogelijk per afzonderlijk geval de fi nanciële last te verlichten. Het plaatselijke vrijwillige jeugd- en jongerenwerk moet voor een bepaalde activiteit subsidie aanvragen bij de ge meente. Pas wanneer de ge meente besluit deze subsidie te geven, kan de gemeente het rijk vragen in de kosten bij te dragen. Het rijk draagt nooit meer bij in elk afzonderlijk geval, dan de helft van de kosten met een maxium van f 2500,-. Elke activiteit moet ook tenminste f 1000,- kosten zodat het rijk tenminste 500,- kan bijdragen. Of het ministerie van CRM geld geeft, is oinnen een maand be kend. De rijksbijdrageregeling is in het leven geroepen, omdat ontdekt werd dat er m de loop der jaren een te groot verschil in behandeling was ontstaan tussen het professionele je-ugd- en jongerenwerk en het vrij willige jeugd- en jongeren werk. Tijdens de voorlich tingsbijeenkomst gisteren werd duidelijk, dat er met na me ook voor Zeeland met zijn vele kleine kernen vele moge lijkheden liggen om van de inlerim-rijiksbijdrageregeling plaatselijk vrijwilligers jeugd- en jongerenwerk te profiteren. Zo kunnen onder meer onder deze regeling vallen het orga niseren door vrijwilligers van kindervakantiewerk, speeltui nen, ziekenomroep, scouting. De normen om via deze re geling van de gemeenten ge makkelijker subsidie te krij gen, zijn als belangrijkste dat de activiteiten door jeugd- en jongerengroepen ten behoeve van anderen worden onderno men of dat de activiteiten ten behoeve van de jeugd zelf worden gedaan. Ten tweede dat het vrijwilligerswerk is, dat tot nog toe eigenlijk nooit goede financiële kansen heeft gekregen en verstoken is van door het rijk gesubsidieerde voorzieningen. Voor 1975 heeft het ministe rie van CRM anderhalf miljoen gulden ter beschikking om in het plaatselijke vrijwillige jeugd- en jongerenwerk finan cieel bij te springen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Volgens de gedelegeerde voor de Bond van Beeldende Kunstenaars in Zeeland, de Middelburgse grafi cus Geonard Maas, is er bij de inzendingen voor de expositie van grafische werkstukken in het Zeeuws Museum met twee maten gemeten „Er hangen op het ogenblik werken, goua ches, die niets met grafische kunst te maken hebben en als B.B.K. zijn wij daar boos over". De B.B.K. zaïl overigens nog geen actie ondernemen, omdat de selectie niet door bij uit stek deskundigen geschiedt. „Wij wachten de officiële ju rering op 7 jannuari af- Neemt die echter dezelfde gedachte over, dan zal de B.B.K. wel tot actie overgaain", aldus de heer Maas. Directeur H. Koch van de Stichting Zeel-and, nauw be trokken bij de voorbereidin gen van deze expositie, had al een paar kunstenaars geadvi seerd hun werk m-ee teru-g te nemen, omdat, het zijns inziens geen grafische kunst was. On der meer werk van Willy de Houck uit IJzendijke, en van Ernst-Joachim uit Oostburg werd geweigerd. De Houck haid een viertal werken inge zonden, bestaande uit collages met foto's en tekeningen met- daarin teksten. „De ruimste interpretatie van het begrip grafische kunst laat tekenin gen toe. de rijksnormen -die o.m. gehanteerd worden bij het aankoopbeleid- zijn veel enger" aldus Maas- Willy de Houck zegt zich te ergeren aan het optreden van de heer Koch. „Hij doet zich voor als de grote deskundige, die hij per se niet is", zegt hij. De heer Koch op zijn beurt zei met name vrij selec tief te willen zijn, omdat hij een grotere inzending ver wachtte, dan nu blijkt te zijn afgekomen. „En ik wilde geen werk laten ophangen dat vol gens mij geen gx-fisehe kunst was, met het risrjo echt gra fisch werk te moeten weige ren, wegens plaatsgebrek". Ten aanzien van het werk van twee kunstenaars, volgens Maas gouaches, heeft Koch op zijn beurt twijfels. ..Je hebt natuurlijk altijd te maken met overgangssituaties, er worden steeds nieuwe technieken ge bruikt en dan moet je soepel zijn. Het bedoelde werk is ge maakt met gemengde technie ken Zo bijvoorbeeld tekenin gen die een litho ais basis hebben. Wal zal ik deze geval len uitdrukkelijk voorlegden aian de jury, want het is een probleem", zo zei de heer Koch. Werk uit de periode van 1970-1974 toont de Vlaam se schilder Luc Hoenraet, in 1941 te Aalst geboren en thans woonachtig te Brus sel, in de Galerie Margare- tha de Boevé te Aassenede. Luc Hoenraet, die meer malen met prijzen be kroond werd en met succes aan tentoonstellingen in het buitenland deelnam, behoort niet tot de aanhan gers van het konstruktivis- me waarvoor deze galerie in het algemeen voorliefde vertoont. Integendeel, zou men zeggen. Bij Hoenraet geen heldere afgebakende geometrische vormen en figuren, maar ma gische tekenen in het twin tigtal meestal in Oost Indis che inkt en met breed pen seel gedane tekeningen waaruit deze tentoonstelling bestaat. In zijn komposities keert telkens het vierkant terug, het raam, al of niet onderverdeeld in ruiten, en he' x-teken. Dwingeld keren deze teke nen terug in allerhande vari aties, nu eens met geheim zinnige dunne lijen in een grijs vlaik dan weer als een vernietigende bezwering aoor een ondergrond van schriftachtige tekens of zelfs door een in het midden van de kompositie opgeplakte heuse krant. Nu eens stil en meditatief, dan heftig en vol overbruisende drift. Soms herhalen deze tekens zich zo vaak dat men blij is te ont dekken dat Hoenraet ook be reid is andere vormen tot zijn werk toe te laten, hij bouwt dan vormen die in de lucht zweven of zich binnen een kader opstapelen. Een werk van Luc Hoenraet. Van al deze tekeningen gaat een grote suggestieve kracht uit en wie gevoelig is voor de schoonheid van mu ren waarop kinderen of vol wassenen tekenen en teksten schreven, voor houten ban ken in openbare parken, waar rustende wandelaars en liefdesparen hun namen in kerfden zal aan de bekoring ervan zeker niet ontkomen. Hang tot inkeer en verstil ling -enerzijds, agressieve, bijna demonische uitdruk kingsdrift naar buiten schij nen Hoenraets werk onder huids spanning te verle nen. Wie die spanning wil on dergaan kan tot 21 december terecht en heeft meteen de gelegenheid vast te stellen Jat de gaerlij Margaretha de Boevé met deze tentoonstel ling het expositiejaar 1974 boeiend af wist te sluiten. Misschien is het wat na praten. Maar nadat ik drie dagen aktieleider was in o.m. Zeeuwsch-Vlaanderen en het veer Kruiningen-Perkpolder wilde ik alle mensen die zich getroffen voelden, gra-ag m'n verontschuldigingen aanbie den Daar die aktie in onze ogen wel nodig was. Dat is ook gebleken want nu is het deksel van de beerput open. He! is echter nooit om de tachograaf zelf gegaan maar om een aanpassing in het rijtijdenbesluit en een daar aan gekoppeld aanvaardbaar loon .dus niet zoals nu, dat we het moeten hebben van onze overuren c.q. ritten-geld, of kilometergeld. Ook wilde ik zeggen dat het nooit onze bedoeling was cm het veer langer dan 1 dag te bezetten. Daarom be sloot ik zelf om het veer om halfzes vrij te 'geven, zodat de circa 150 getroffen chauf feurs 's avonds nog bij de vrouw zouden zijn. Tenslotte wilde lk een drietal mensen bedanken voor hun inzet. Dat zijn; ca fetaria Bauer in Kruiningen voor het 's nachts open blij ven, zodat de gestrande men sen nog een kop koffie kon den krijgen; het korps rijks politie Kruiningen voor hun begrip en inzet o-m alles zo soepel mogelijk te doen ver lopen, tenslotte maar zeker niet in de laatste plaats de burgemeester van Reimers- wa-al, de heer Pijl Hoogeweg voor zijn persoonlijke be moeienissen en inzet. Een man voor wie ik grote be wondering kreeg: op elk uur was hij bereid te bemidde len. Deze man gaf mij de inspiratie om de blokkade vroeg op te heffen. Heren allen bedankt voor dit slagen van de actie. Roozenbu.rg (Z.-H. J. de Koster Eindredactie FRein van der Helm Op dinsdag 6 november 1973 was het raadsvergade ring in het stadhuis te Aar denburg. Een volledige agen da werd behandeld en één van de agendapunten was ■punt 12, namelijk een 10e wijziging in de begroting van 1973. Doch de voorzitter (burgemeester Lockefeer) vermeldde dat dit punt nog niet volledig was. Er was namelijk op het laatste mo ment een bericht binnenge komen van het Evenementen Comité, met de mededeling, dat hij vam plain was om op 12 december een soort feest te organiseren. De be doeling was om dan dit feest jaarlijks te herhalen. Er zouden „kikkers" aan geschaft moeten worden en op die datum (12-12-19..) zcuden er dan enkele uitge deeld worden aan de perso nen die zich het afgelopen jaar verdienstelijk hadden gemaakt voor de gemeen schap. De bedoeling was om 125 kikkers aan te schaffen voor de rpijs van ƒ375,-. De raad ging hiermee akkoord, doch de heer Standaert wilde wel nog weten van de voor zitter wat de bedoeling ei genlijk was. Of er elk jaar maar 'n paar „kikkers" uit gedeeld zou worden, of dat men er mee zou gaan strooi en. De voorzitter antwoordde hierop dat het niet de bedoe ling was om er mee te gaan strooien maar dat men er elk jaar 'n stuk of 4, 5 zou uitdelen om zodoende de waarde van deze „kikkeror de" te handhaven. Doch op 12-12-1973 maakte het Evenementen Comité er 'n ware klucht van. Meer dan dertig „kikkerordes" werden er uitgestrooid. En thans heeft men dezelfde stunt weer uitgehaald. Als men nog enkele jaren zo voort doet dan zal het nor maal zijn dat iedereen zo'n „kikkerding" in zijn kamer, keuken of w.c. heeft hangen. De waarde van de „kikker orde" is thas gedaald tot het nulpunt. Daags nadat het verslag van deze „kikkerbedeling", ln Dagblad De Stem had ge staan ,werd ik aangespro ken door iemand uit Terneu- zen. Hij vroeg wat men zoal moet doen om 'n kikkerorde te verdienen. Hij had name lijk een tijdje terug, nog twee Aardenburgse lifters meegevoerd van Terneuzen naar Aardenburg. Bij deze wil ik het Evenementen Co mité er even op attent maken dat er nog meerdere mensen 'n goede daad hebben gedaan en dus ook voor 'n kikkeror de in aanmerking komen. Eede H. van Rie De volgende ervaring willen wij u niet onthou den. Het is de geschiede nis van hoe een aanvanke lijk „harde" nieuwsmel- ding gedetermineerd werd als een praatje voor de vaak. Een onzer redacteuren kreeg van een emploé van onze buitendienst de melding door dat „gisteren" een meis je een lift had gegeven aan een jongeman. Tenminste het bleek een jongeman te zijn, want aanvankelijk was zij gestopt voor wat zij dacht een meisje te zijn. Het uiter lijk van de jongeman stond haar niet aan. Zij verzocht hem daarom even te contro leren of haar achterlichten werkten. Toen de jongeman goed en we) buiten was gaf zij vol gas en reed naar huis. Thuis gekomen ontdekte zij dat de tas van de onfortuinlijke lif ter nog in haar auto stond. Uit nieuwsgierigheid gedre ven maakt zij die open en ontdekte tot haar stomme verbazing drie pistolen. De politie nam de zaak in on derzoek. Tot zover het ver haal van onze buitendienst medewerker. Onmiddellijk toog een ver slaggever aan het werk. Hij belde de eigenaar van een etablissement in west- Zeeuwsch-Vlaanderen waar de buitendienstman het ver haal had gehoord. Deze wist zich het verhaal te herinne ren, kende de finesses er niet van maar verwees naar de oorspronkelijke verteller, een landbouwer. Deze man werd aan de telefoon opge trommeld door onze verslag gever. Het verhaal was eeh- tej niet van hem, maar van een nichtje dat was ge trouwd met een onderwijzer in de kanaalzone. Daarop werden drie scho len gebeld tot dat de onder wijzer gevonden was. Deze kende eveneens het verhaal. „Maar je weet hoe het gaat, het ene oor in, het andere uit". Maar zijn vrouw zou he' zeker weten want die had het hem verteld. Het was zijn vrouw niet overko men, maar een collegaatje van haar Zijn vrouw werkte daar en daar. Onze nijvere verslaggever belde naar „daar en daar" en kreeg een verbouwereerd nichtje dat getrouwd was met de onderwijzer aan de lijn. „Nee, ik weet echt niet meer 'wie dat is overkomen, maar het werd bij ons op kantoor verteld". Inmiddels nam de verslaggever op met de politie die stomverbaasd het verhaal aanhoorde. „Nee, wij weten niets, maar belt u nog eens terug, want de ad judant is in bespreking". Tegen zes uur 's avonds belde het nichtje dat ge trouwd is met de onderwij zer uit de Kanaalzone terug. „Ik kon vanmiddag niet zo veel zeggen, want ik was op kantoor. Ik heb het nog eens nagevraagd maar het betrof niemand van ons kantoor. Een dame die hier op bezoek was heeft dat eens verteld, maar dat is al anderhalf jaar geleden gebeurd zeker". Prompt daarop belt de po iitie terug „Zeg, hoe zit dat met die zaak van de pistolen? Wil zijn reuze benieuwd en willen daar graag het fijne van weten" Omstandig werd dc hele hiervoorgaande ge schiedenis tegenover de nij vere dienaar van Hermandad uit de doeken gedaan „De mensenmaar wat, 't Is bar".

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3