>0 50 rant ZAKEN ALLEEN RUNNEN Forse zege Oemoemenoe ISORITi,—w—". TOERNOOI UB „Stierenvechter"Bernard Franken uit Sint-Niklaas Ik wilde niet van ophouden weten.... AAS IJsebaert: „prestigezaak van Mulder mm i s m 11 fcftVELPON STICK" Muzikale proeftijd SPORTSTERREN ter s oud gelijke WINST DEN OUDEN AREND Prestigezaak sport Gelukkig alleen super kettner&duwaer VAN WELEER stierenvechter «'JJi.T.lfW Vroeg begonnen Gangmaker DONDERDAG 19 DECEMBER 1974 275 ïter- 24-9" 199 ngen m dinsdag nber (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - „Als consul moet je diplomatiek kunnen optreden. Niet autoritair. Het is een koud kunstje voor een consul om een jurylid dat faalt van de jurywagen te halen of een renner uit de koers te nemen, dat kun je nu eenmaal doen. Soms is dat ook nodig om een voorbeeld te stellen, maar je moet niet steeds zo nodig laten zien dat je die macht hebt", zegt de consul Ben IJsebaert, die na het vertrek van Ben Mulder - de Middelburger die bedankte voor de eer, omdat hij het niet eens was met het beleid van het hoofdbestuur van de KNWU en de sportcommissie van diezelfde KNWU de zaken even in zijn eentje moet runnen. IJsebaert, eigenaar van een bloeiende sportartikelenzaak in Terneuzen, hoopt echter dat er snel een opvolger gevonden wordt. IJsebaert: „Opzondag 19 januari wordt in Terneuzen de kalendervergaderirtg van het district Zeeland van de KNWU gehouden. De begint om 14.30 uur in café-restaurant Du (Van onze sportredactie) St-Jansteen - De biljartvereni ging Den Ouden Arend uit St.- Jansteen heeft in het kader van het iegen nederlaagtoernooi bandstoten-over twintig heurten- een tweetalwedstrij den gespeeld in café De Ouden Arend in St.-Jansteen. De Steense biljarters kwamen twee keer overtuigend tot winst. Tegen KOT uit Terneuzen werd een 384-214 overwinning ge boekt en BZN (eveneens uit Ter neuzen) moest er met 336-139 aan geloven. Vrijdag komt het Axelse Ed Horemans, een van de betere ploegen uit Zeeuwsch- Vlaanderen op bezoek bij Den Ouden Arend en zaterdag speelt Oostburg in St.-Jansteen in het kader van hetzelfde toernooi een wedstrijd tegen Den Ouden Arend. Commerce in Terneuzen Tegen die tijd hopen we de zaak rond te hebben. Of eigenlijk al eerder. Er vvordt momenteel al met ver schillende personen onderhan deld Kijk, het moet een figuur zijn die wat soepel is Niet ie mand die voor de wielercomité's niet te pruimen is. Je hebt het gezien met majoor Sweedijk. Die zat in het leger. Consul De Jager had een functie bij de poli tie. Daar gaan de zaken er soms nogal wat autoritair toe In de wielersport gaat dat anders. Daar kom je er niet met een dic tatoriale aanpak Daarom heb ben die mensen zich ook niet kunnen handhaven in het KNWU-wereldje. Het is duidelijk dat IJsebaert het absoluut niet betreurt dat Mulder zijn functie heeft neer gelegd. IJsebaert: „Mulder heeft enkele argumenten aangevoerd. Hij was het bijvoorbeeld niet eens met het feit dat de KNWU- reglementen niet streng werden nageleefd door enkele consuls. Daar heb ik dan ook wel bijge- iippiipfe; liip» (Van onze sportredactie) MIDDELBURG - Een Oemoemenoe-cnm binatieteam -er waren spelers van het eerste en tweede vijftiental opgesteld - heeft het Engelse Portex met 224 verslagen. Bij de afsluiting van de eerste helft hadden de Zeeuwse rugbyspelers al een voorsprong van 12—4. Het fa- brieksteam van Portex, waarin ook verschillende spelers van de pas in Eolkeston opgerichte rugbyclub meespeelden, bleek een moeilijke tegenstander. Van een duidelijk Oemoeme noe overwicht kon dat dan ook niet gesproken worden Het duurde ook lang voordat de thuisclub een voorsprong kon nemen. Vaak smoorden de aan vallen, overigens aan beide zij den, door het verliezen van de natte bal. Toen het niet via een „hand-in-hand-aanval" lukte, probeerde Jan Buijs het maar eens met een hoge kick. Hij sprintte zelf snel mee naar voren en omdat een verdediger uit gleed kon hij de eerste try druk ken. Aanvoerder Tonny Leijnse maakte bij het converteren geen fout, zodat de stand 6-0 voor Oemoemenoe was. Portex kwam terug, en via een bijzonder goede (ADVERTENTIE) aanval werd de stand op 6^1 ge bracht De conversion mislukte namelijk Met nog een solo brachten Jan Buijs en Tonny Leijnse (bal over de lat schieten) de ruststand op 12-4 Ad Buijs verving zijn broer Jan op de fly-halfplaats De teams bleven eikaar goed in evenwicht houden, waarbij de Engelsen duidelijk beter waren in het scrumwerk. terwij] Oe moemenoe in de driekwarten meer kwaliteit had De drie kwarten zetten uitstekende aanvallen op Het ovaal ging door alle handen, zodat winger Jaap van de Guchte in volle vaart kon doorstomen naar de trylijn om de derde try te druk ken De stand was toen 16-4 Portex kwam enkele malen ge vaarlijk dicht bij de Oemoemenoe-veste, maar het gelegenheids full-back Kees Fokke aan het hoofd lukte het om tries te voorkomen Nog maals kregen de snelle mannen van het Oemoemenoe-team het op de heupen. Een vloeiende en snelle actie bracht Peter Kruijk in stelling en hoewel hij nog een tegenstander op zijn pad vond wist hij de zaak goed te klaren. Met een fraaie trap tussen de pa len bracht hij de eindstand van deze interessante wedstrijd op 22—4 Het team van Portex speelde deze wedstrijd ter gele genheid van het tegenbezoek dat de Engelsen aan Middelburg brachten. Oemoemenoe ging eerder dit jaar naar Hythe (bij Folkestone), waar ook gewon nen werd. Wielerconsul Ben IJsebaert: „Startverbod voor streekrenners die in België willen koersen terwijl er vlakbij huis een amateurkoers wordt verreden, is een goede zaak". hoord. Ik denk dat het ook nog wel een prestigezaak is. Mulder was hulpconsul. Hij behartigde de zaken boven de Westerschelde. Maar onder supervisie van mij Ik ben tens lotte consul voor heel Zeeland. Dat zat Mulder toch ook niet he lemaal lekker. Maar ja, de zaak is wat mij betreft afgedaan. Ik hoop op een prettige samenwer king met zijn opvolger". Op de kalendervergadering in Terneuzen zullen op zondag 19 januari opnieuw de problemen rond de liefhebbers worden aangeroerd IJsebaert: „De ver gaderingen die we gehad hebben in Oosburg en Zaamslag met de comité's uit West- en Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen hebben (ADVERTENTIE) Nooit weg.. positieve resultaten opgeleverd. Er zijn een aantal comité's be reid gevonden een wielerkoers voor liefhebbers in hun pro gramma op te nemen. We zullen die kwestie opnieuw aanroeren op de kalendervergadenng wanneer alle comité's verte genwoordigd zijn Zeernogeens warm voor proberen te maken. Want komend seizoen zal die zaak echt van de grond moeten komen Anders kun je de zaak niet meer geloofwaardig verko pen aan de liefhebbers die naar de KNWU over willen stappen". IJsebaert is tevens bijzonder gelukkig met de maatregel van de KNWU met betrekking tot de amateurs die in België gaan koersen. De sportcommissie van de KNWU heeft een startverbod opgelegd voor alle renners uit de grensstreek (Zeelandd. Brabant en Limburg) om in België te gaan koersen als er in de onmid- delijke nabijheid eén amateur- koers gepland is. IJsebaert: „Het heeft hier bijvoorbeeld al veel wrevel gewekt bij de wie lervereniging Zeeusch-Vlaan deren dat de streekrenners de koersen in Zeeuwsch- Vlaanderen rustig boycotten om in België te gaan rijden. Lim burg had daar vooral ook mee te kampen. Het betekende een kwelling voor de organisatie- comité's, die te weinig streek renners aan de start konden krijgen, die het niet eens bleken te zijn met de treinkostenver- goeding die volgens de coureurs aan de lage kabnt was. Nu zullen de heren dus wel in eigen land moeten rijden. Een prachtig be sluit van de sportcommissie, wat de wielersport in Zeeland alleen maar ten goede kan komen". Philips batterijen, die gaan maar door (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - In het verslag van het taal voe thai toernooi van de Nederlandse Middenstands Bank - dat in sporthal 't Zwaantje werd gehouden - is een foutje geslopen. In dal verslag staat abusieve lijk vermeid dat het toernooi werd gewonnen door NMS (Am sterdam), dat in de finale baas zou zijn gebleven over het team van Zaandam NMS won echter niet, maar verloor met 2-0 van Zaandam, waardoor de eind uitslag er als volgt uitziet: 1 Zaandam. 2 NMS (Amsterdam); 3 Middelburg en 4 Terneuzen. (ADVERTENTIE) TERNEUZEN - De Zeeuwse Wandelsport heeft het winter- progTamina voor liet seizoen 1974-1975 vastgesteld. Het ze vende programma begint zater dag met een wandeltocht in Vrouwenpolder. Op zaterdag 11 januari is er een wandeltocht in Verseke (met na afloop film en mosselmaal tijd) zaterdag 8 februari wan deltocht in De Braakman en op zaterdag 1 maart een wandel tocht in Retranchement Indien het voor de deelnemers mogeli jk is een bezoek te brengen aan het vogelpark bij Knokke begint de laatste tocht in Retranchement om 13.00 uur. Kinderen willen plotse ling trambestuurder, ver pleegster of vader worden. Of pianist. Ook dit laatste ver neemt u met enige arg waan, temeer omdat bij de voorbereidingen een piano niet gemist kan worden. Bender- K D-die in zijn ruim 125-jarig be staan wel weet dat niet elk kind een Rubinstein wordt -weet hier raad op. U krijgt een piano thuis en de mu zikale proeftijd van uw kind begint. Blijft het na enige tijd bij Moeder-d'r-ligt-een-kip- in-'t-water, dan geeft u de piano terug en betaalt u alleen de huurprijs. Zijn de resultaten welluidender, dan betaalt u de koopsom onder aftrek van de reeds betaalde huur. Het is maar een van die vele adviezen waarmee we altijd voor u klaarstaan... deskundig in klank Breda: v. Coothplein 12. tel. 01600-3 01 64 Mi-.! (Van een onzer verslagge vers) SINT-NIKLAAS - Be rnard Franken, de „stieren vechter uit Sint-Niklaas" een bijnaam die hij overhield uit zijn tweede Tour de Fran ce; maar daarover later meer- is een bijzonder mens. Niet dat hij in enig opzicht doet denken aan Dik Trom, verre van dat, maar meer om zijn legendarische wieier- loopbaan. Een man die het predikaat „oude vedette" met recht mag voeren. Een keiharde wielerromantieker, die elf jaar bij de profs reed, zeventien overwinningen in criteriums behaalde -„het hadden er wel dertig kunnen zijn, maar ook toen hadden we al combines meneerke, ook toen werden er koersen verkocht"- meer dan hon derd haanwedstrijden won ..ik was een groot pis tier"- en enkele tientallen zesdaagsen °P zijn naam schreef. Een wonderlijke man die Be rnard Franken, een in Ant werpen geboren Nederlan der die afzakte van het nog romantische Hulst naar Sint-Niklaas, waar hij mo menteel een goed florerende rijwiel- en bromfietsenhan- del uitbaat. Samen met zijn een jaar jongere echtgenote Maria, een in Nederland (Clinge) geboren Belgische. Een wonderlijke combinatie dus. Een coureur uit de periode van BriekSchotte, GinoBartali, Jean Robic, Fausto Coppi, Jean Bobet, mannen met wie Bernard f ranken zij-aan-zij reed in de tour de France in 1947 en 1948 Illustere namen. Bernard Fran ken heeft ze allemaal gekend. „Dat waren me tijden. Toen reed ik in de gecombineerde Nederlands-Luxemburgse ploeg naast Pellenaars en Frans Pauwels uit Kieldrecht. Die eer ste Tour heb ik maar drie etap pes mee kunnen rijden. Maar de omstandigheden waren abomi nabel slecht. De wegen waren vrijwel onbegaanbaar. De Duitse tanks hadden de hele zaak aan gort gereden in die verdomde oorlog Het materiaal deugde nergens voor. De tubes waren veel te dik Je reed een keer of vijf plat in één rit. En je mocht de hemel op blote knieën heen. Franken: „Ik wilde dat jaar de Tour uitrijden. De Tour was het einde voor iedere cou reur Voor de echte renner was het meer een kwestie van de „Tour uitrijden en dan rustig sterven" Aan die tweede Tour heb ik de bijnaam „Stierenvech ter uit Sint-Niklaas" overge houden. Tussen haakjes, uitge reden heb ik die Tour niet. Ik hield het negen etappes vol Stierenvechter werd ik in de etappe van Toulouse naar Montpellier, de Zuidfranse stad vlak bij de Spaanse grens. Ik raakte beklemd tussen de tramrails, smakte tegen het wegdek en bloedde verschrikke- danken als je binnen de tijdsli miet arriveerde. Een goede ver zorging was er toen niet. Je kon de hele rotzooi zelf meeslepen. Een tube om de nek en een an dere rond het zadel Zelf kon je de zaak repareren Er was één materiaalwagen voor de hele karavaan We hadden zelf een perspompje met gas bij ons om de banden op te pompen Nu kun je er om lachen, maar toen was het nog eens afzien geblazen Als je dan nu ziet hoe het gaat Af zien kunnen ze niet meer De coureurs missen karakter Het wordt ze te gemakkelijk ge maakt" Na drie etappes was Be rnard dus thuis Een jaar later mocht hij het weer proberen Hi j stapteerheel wat optimistischer (ADVERTENTIE) Kers tversiering maken? lijk Mijn fiets was aan gort, maar ik wilde niet van ophou den weten Ik heb een handdoek aangepakt, om mijn hoofd ge bonden en ben op een gewone fiets verder gereden Mijn fraaie witte trui met rood-wit-blauw insigne van de gecombineerde Nederlands-Luxemburgse ploeg was besmeurd met bloed toen ik de piste in Montpellier binnenstrompelde Daar hebben de journalisten me gelijk tot de ..stierenvechter van Sint- Niklaas" omgedoopt, want ik zag er uit of ik de Eerste Werel doorlog in m'n eentje gewonnen had". Moeilijke tijden waren dat voor de coureurs, maar toch ook een onvergetelijke tijd. waar over Bernard Franken nog graag uren vertelt als hij op zijn „wie- lerpraatstoel" zit Wel graag na acht uur 's avonds, „want voor die tijd heb ik het te druk met mijn zaak" Compleet met stof bril om zich te beschermen tegen het opstuivende zand zoefde Franken over de Franse kasse ien in het grote avontuur dat Tour de France heette Met een blad „savooi" om de nek. Fran ken: „liet was bloedheet. Ik had een koolblad om mijn nek ge wikkeld om de hitte tegen te gaan. Maar dat koolblad droogde uit. Het ging schuren. Mijn hele nek was kapot. Een harde tijd, zonder meer. Een jaar later, in 1949 was ik op nieuw geselecteerd voor de Tour. Ik had de pech dat ik mijn sleutelbeen brak, waardoor die rit niet doorging voor me. An ders had ik graag willen bewij zen dat ik de Tour kon uitrij den". Maar Franken die tot 37- jarige leeftijd bij de profs reed „Ik deed het gewoon graag, het was mijn hobby, een stuk van mijn leven"- presteerde meer. Franken: „Als beroepsrenner ben ik al vroeg begonnen. Eerst als onafhankelijke. Op 21-jarige leeftijd. Ik leerde het vak op de wielerbaantjes tn Hulst, Kapel- lebrug en Terneuzen Met mijn maats uit de grensstreek. Met mannen als Theo Middelkamp (die nog wereldkampioen zou worden) en Frans Pauwels Ik pakte een lading overwinningen in Hulst, won de eerste naoor logse profronde in Terneuzen. werd eerste in Roosendaal en Etten-Leur Vaak ook tweede, meestal achter Theo Middel kamp. die was rapper. In 1945 vijf keer tweede, in 1946 elf keer en vier keer in 1947. Dat waren mi jn beste jaren Op de piste was ik niet te verslaan samen met de Clingenaar Fred Weemaes. We vormden het sterkste koppel. Wonnen van Pijnenbuig en Brasspenninckx" In de Ronde van Nederland in 1949 werd hij drie keei tweede In de etappe naar Hulst achter Jan Poels. in Rotterdam achter I de Limburgei Lambnchts en in j Amsterdam achter Van Beek Flanken „In Rotterdam op Varkensoord, dat zal ik me nooit i vergeten De bevoorrading in i die etappe was in Waalwijk I Mijn ploegleider toen was Jan j Maas uit Steenbergen Die wilde 1 graag even thuis binnenwippen. I omdat dal mooi op de route lag Ik zat met Lambrichts vijf minu ten vooruit In Waalwijk was Maas nergens te bekennen met Bernhard Franken met zijn echtgenote een etenszakje Die zat in Steen bergen, was wel op weg gegaan naar Waalwijk, maar kwam door de drukte te laat aan voor de bevoorrading Resultaat was dat Lambrichts gegeten had en ik stierf van de honger. Ik had het verschrikkelijk slecht, had het gevoel dat ik dood ging. Ik vroeg aan de ploegleider van Lambrichts of die me w at te eten wilde geven. Nee, zei die vent, want anders klop je straks Lam brichts in Rotterdam, wat koop ik daarvoor. Ik heb hem verze kerd dat als hij me te eten gaf, ik Lambnchts zou laten winnen. I Maar hij trapte er niet in. Lam- I bnchts probeerde steeds weg te komen, maar ik deed geen meter kopen kon zijn wiel houden. Als het zo moet, dan krijg je ook geen schijn van kans, zei ik tegen Lambrichts Die ploeglei der, ik kan zo niet op zijn naam komen, zag toen in dat het alle maal niets hielp Die heeft me toen eten gegeven, maar liet me zweren dat ik Lambnchts zou laten winnen. Ik heb toegege ven Maar het was een aanflui ting Lambnchts zat stikkapot. Hij was niet meer vooruit te branden in de slotfase Op Var kensoord heb ik mijn voet maar tegen de ketting gedrukt om die eraf te laten lopen, zodat het leek of ik pech kreeg Zo kon Lambnchts winnen Het was de enige mogelijkheid, want we re den geen 25 kilometer per uur meet Van een echte eindspurt kon geen sprake meer zijn. want hi| reed op zijn tandvlees Zo kon je nog eens wat meemaken" Franken, die ook de Ronde van Zwiterland uitreed -en niet onverdienstelijk Hij werd in de totaalrangsehikking twintigste. Werd zevende in de tijdrit en j tweede in de laatste rit- betreurt het wel dat hij wat te vroeg ge boren is. Franken: „Als je ziet hoe gemakkelijk de coureurs het tegenwoordig hebben En wat er verdiend wordt. Ze worden in de 1 watten gelegd. Afzien kunnen ze niet meer. Er zijn grote basissa- larissen en vette premies te ver dienen. Dat was vroeger anders. Ik heb nog wel voor „De Groene Leeuw" gefietst, een fietsen- merk, waarvoor ik per jaar een paarduizend frank opstreek. Een schijntje vergeleken wat er nu betaald wordt. Neem nu een jonge als Albert van Vlierberghe Die heb ik zelf opgeleid. Die vangt nu jaarlijks een vast salaris van tegen de ƒ30.000.-. Materiaal wordt voor ze verzorgd, krijgen ze erbij Wij moesten overal zelf voor zorgen Vlak voor de oorlog uitbrak moest ik in Roosendaal de zes daagse rijden. Ik had mijn fiets en kleren en dergelijke ai voor uit gestuurd Toen kwamen de Duitsers. Ik heb nooit wat terug gezien van de hele handel. Alles gejat. De nieuwe fiets die ik kocht werd in Antwerpen gsto- len Vier weken later heb ik die terug kunnen pikken, want m'n eigen fiets stond te koop in het Antwerpse Sportpaleis". Franken:,,Als de coureurs tegenwoordig even moeten koersen stappen ze in de auto Laden de fiets af en rijden de koers vaak niet eens uit Ik heb in Kortnjk gekoerst Tachtig ki lometer heen en tachtig kilome ter terug En dan nog een koers van 140 kilometer 's Morgens om acht uur wegen 's avonds om negen uur thuis Dat is karakter hebben De Coureurs worden nu lui gemaakt Ze zijn al moe voordat ze op de fiets stappen Een echte grote ben ik met ge weest. meer een knecht Een renner van het tweede plan Ik was eerst niet slim genoeg Dat moet je leren Ik kon nn jn krach ten niet goed verdelen De eerste honderd kilometer was ik niet bij te houden Dan tukte ik alle premies mee. maar dan zakte ik in elkaar als een plumpudding Maar ja. dacht ik. die centjes zijn mooi meegenomen. Later werd ik verstandiger Één keer probeerde ik echt slim te zijn Op mijn manier dan Ik liet me overhalen door een bevriende coureur We reden in Asse Er kwamen 102 renners aan de start Op de affiche stond dat we twee grote ronden van ruim veertig kilometer moesten rij den Mijn maat zei, weet je wat wedoen Westappenaf Datwas bij éen stuk bos We kruipen rpooi achter de haag zei ie en als ze voor de tweede keer langs komen haken we opnieuw aan. Met zoveel renners, daar heeft toch geen hond erg tn Dan blij ven we lekker fit en hebben een goede kans op de zege Ik liet me een keei overhalen Maar wat heb ik een spijt gehad We lagen anderhalf uur te wachten, het werd al donker en er was geen renner te zien Uiteindelijk zijn we naar een boer in de omgeving gegaan en die vertelde dat het maar één ronde betrof Alleen was die langet geworden Toen we aan het vertrek kwamen was de hele zaak al opgedoekt Denk je ook eens één keer slim te zijn Harde, maar prachtige tijden toch „We hebben een moeilijke tijd gehad in dt oorlogsjaren", zegt echtgenote Marta Franken, „maar toc h denk ik er nog graag aan terug Je had toen meer echte vrienden Deze maat- schppij is veel harder veel on persoonlijker Vroeger hadden de mensen meer voor elkaar over Je komt tegenwoordig zo veel egoïsten tegen" En Be rnard Franken „Die band met oud-coureurs blijft toch be staan Ik heb er veel vrienden aan overgehouden De ver standhouding met de renners destijds was voortreffelijk Om geld te besparen ging je bij el kaar slapen. Dat ging om-en- om Ik heb thuis wel vijf of zes coureurs gehad voor een weekof langer Maar als ik Holland koerste was ik daar altijd wel kom Of dat nou in Purmerend, Rotterdam of Roosendaal was, dat scheelde niets. Er was vriendschap De ene dienst was de andere waard". In zijn tijd kwamen toch ook al de eerste tekenen van het mo derne wielrennen aan het licht Bernard Franken.„De Italianen toonden zich bedreven in het slikken.. Hij zelf heeft wel eens een paar wedstrijden ver kocht. Om den brode Het ver klaart misschien waarom Fran ken zoveel keer als tweede ein digde. Toen zijn talent als ren ner begon te tanen, zocht Be rnard Franken -m 1938 ge trouwd, twee zoons (Gerrit van 28 jaar en Luc van 24 jaar, de jongste helpt hem in zijn zaak) zocht hij naar een andere bezig heid Nog volop tijdens zijn ren nerscarrière was hij met een rij wielzaak begonnen. In 1939 be gon hij in de Heistraat een eigen zaak. Zijn hele handel bestond uit twee fietsen. Hij combi neerde de „njwielzaak" met een café Franken: „Later kon dat niet samengaan Het café heb ik toen opgedoekt. Het resultaat is nu deze fraaie zaak". Het wielrennen abrupt vaar wel zeggen kon Bernard Fran ken niet. Het gangmaken van andere renners werd zijn tweede loophaan Op zijn derny sleurde hi j Pino Cerami naar een tweede plaats in Bordeaux-Parijs In de kleine Bordeaux-Parijs, alias Vorst Meulefleke, werd hij tweede niet Willy Boeklandt. Een jaar of zeven geleden moest hij eens invallen voor een andere gangmaker. Bernard kreeg Eddy Merckx als koppelgeboot Bernard Franken over Merckx. „Een hele grote cou reur Zonder meer, maar een ge heel andere generatie. In mijn tijd was Gerrit Schulte een voorbeeld voor me Schulte was vooi mij een topper Die man leefde voor zijn sport Hij was voor mij grotei dan Peter Post. Post heeft nooit die tegenstand gehad, die Schulte ontmoette". Bernard Franken weet wat er omgaat in de wielersport Hij blijft graag de zesdaagsen be zoeken. om er zijn oude vrienden te ontmoeten. Ht] blijft graag bij, al moei hij zich bij zijn be zoek aan de koersen beperken door zijn drukke zakelijke be slommeringen Hij ts nog steeds een erkende persoonlijkheid in de wielersport, bij wie coureurs graag om adviezen komen Hij kan zijn sport niet gemakkelijk loslaten Het was een te belang rijk stuk van zijn leven TON KOOMEN

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 25