igeen uitstel meer voor o-zeeuwsch-vlaanderen Streekplan nu snel op tafel a Ie beste wensen zijn op tijd VVDWij willen nu brug-tnnnel PPR: Betere voorlichting aan gastarbeiders SGP: Welk milieubeleid? PvdA VERONTRUST OVER PZEM Een groot doel vergt beste middelen CDA: Leefbaarheid voorop Boerenpartij Minder animo voor verkaveling PTT GEVEN VOOR Oplossing puzzel 12: stad streek 1mmm—Brnmemai Dr. Boertien naar Zeeland D- I Dr. Boertien heeft o ppolitiek Den Haag geen onuitwisbaar Istempel achtergelaten. Van zijn minisfersperiode zijn geen Inerte verhalen blijven hangen. In de ARP-tractie trad hij ook Let op de voorgrond- Hij stond daar ergens tussen de meer I vooruitstrevende en de meer conservatieve vleugels in; een lusn van het midden dus, voorzichtig opererend, vriendelijk Lar wel een beetje op afstand. Een typische Tukker zeggen Éegenen, die hem van nabij kennen. (Minder koud MISS-CARNAVAL VERKIEZING Weekenddienst Stemredactie 2 Clinge, Koewacht en «i steen Dokter H R-1! tel. 01140 - 2361. a°6« Driewegen, Hoedekenskerk Heerenhoek en Oveianch 4 praktijk van de Gelctoi, S. WöstaS^J Zwartele wordt tot ma., V ochtend 8.00 uur w"aai'* men door dokter J vVi Kerkstraat 38 te Hoe'rl.' kerke, tel. 01193-262. 4601 Goes Dokter T. v.d J Wijngaardstraat 51 ler' 7451. Hoek, Philippine en si-„u Dokter M. Jongsma u anastraat 2 te Hoek 1 -3d: wrdaS 14 december 1974 Giele» 01154-1356, b.g.g. 1345 Hulst Dokter W. Grote Markt 11, tel. Kloetinge, WemeldingV' pelie-Biezelinge ea v.,?] dijke -Dokter Enti^1 Kloetinge, tel. Olloo-Ri b.g.g. 01192-438. bl Kloosterzande Dokter j J Burg, Goenendijk 53' Hontenisse, tel. 01148.n«j Tot maandagmorgen uur. Middelburg Dr. J pei 1 aansekaai 11, tel. 26659 (JL terdag) en dokter J jl Rijst. Rouaansekaai li 25343 (zondag). v':sitJ aanvragen voor 10.00 'ul. Spreekuren zaterdag en 2Jj dag voor dingende gevalid van 12.30-13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. a Reimerswaal Dokter J Beij te Hansweert 01130-1344 voor de dornj Hansweert en Yerseke, 1)3 ter J. Kamps te Rillan, Bath, tel. 01135-343 voor t, dorpen Krabbendijke. Krui ningen en Rilland-Bath. Sas van Gent e.o. Dokl M. Dierick, Graat Jansdi,_ .4 185 te Westdorpe, tj Terneuzen Dokter R. wens, Jiac. van Lennenstra 87, tel. 01150-3768. Vlissingen Dokter A. vj Griek. tel. 2950 (tot zatéd dag 24.00 uur) en dokter] Meijer, tel. 2225 (van zata dag 24.00 uur tot Z0m3 24.00 uur Visites aanvrat gen voor 10.00 uur. SpreeM uren zaterdag en zoncL voor dringende gevallen val 12.30-13.00 uur en van 17.3J tot 18.00 uur. Wolphaartsdijk, 's-H. Arend! kerke en Heinkenszand Dokter D. van Driel te •Arendskerke, tel. 0111)1 1202. Zaamslag Dokter C. Verl boom. Axelsestraat 2 Zaamslag, tel. 01153-1377. TANDARTSEN O.Z. Vlaanderen Tandürt J. Neve, Hemelstraat 12 St.J ansteen, tel. 01140-20! Spreekuren zaterdag val 10.00-10.30 en van 18.30 uur, zondag van 12.0 12.30 uur. VV. Z. Vlaanderen Tandal A. van Goor te Oostbir tel. 01170-2077. SpreekurJ zaterdag en zondag vat 12.00-12.30. Walcheren Tandarts H. Vries, Badhuisstraat 183 Vlissingen, tel 01184-2641 Spreekuren zaterdag vat 9.00-10.00 uur, zondag 41.00-12.00 uur. Z. en N. Beveland Tandart A. van Laer, Markt 11 te] Kruininigen, tel. 01130-1443 Spreekuren zaterdag en zon-| diag van 9.00-10.00 uur. DIERENARTSEN N. en Z. Beveland Dieren-] arts M. Gaakeer te Ove- zande, tel. 01195-283. O. Z. Vlaanderen Dieren arts J. de Haas, Aüelse straat 108 te Zaamslag, tel] 01153-1366 en dierenarts Blok van Middelhovenstra^ 10 te Axel, tel. 01155-2728. Walcheren en deel van N. Be l veland Dierenarts tej Middelburg, tel. 01180T 13118. Consult alleen na tej lefonisch afspraak. W.Z. Vlaanderen Dierenart H v.d. Vijver te IJzendijke, tel. 01176-1388. APOTHEKEN Goes Zeeuwse Apotheel^ tel. 5255 Middelburg Apotheek A Middelburg Apotheek A Ringeling, Lange Delft B* tel. 12538. Terneuzen Apotheek Ha-l mann, tel. 2060 .1 Vlissingen Apotheek Tan-Meyer, Scheldestraaif 26, tel. 2025. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Ood burg en Sluis Zr. De' j sen te Zuidzande, telefc 0)170-2367. I Biervliet, Breskens, G'°"2 I Hoofdplaat; SchoondijM - IJzendijke Zr. Snel. venstraat 16 te Biervliet, 01152-216. il Ellewoutsdijk e.o. 7,1' Jorigejan-Sinke, Vinkeh» te Heinkenszand, tel. 0 I 1606- c teil Goes Zr. T. Coomans. I 7970- r v. Axel en Zaamslag Zi ,e Exel, Polderstraat Zaamslag, tel. 0115 ciuiski1! Hoek, Philippine en I -Zr. Eustella, bemstraat 2 te F1111 L1 sj. f tet 01159-306 b.g.g. 1451. 7- Hulst en Hontenisse - "je Schrijver te Lamswaai telefoon 01142 - 31,1, „„rtsdijk-1 N. Seveland, Wolpha „men-1 Wiihelniinadorp en „„ï-her- dijke - Zr. D. v gen te Kortigene, tei. 378. urges-1 Sas van Gent ^r ol 1°® Schulpenpad 43, tel- 1513. b.g.g. Terneuzen Zr. A- tel. Van Steenbergenlaan 3360 an Ha"'- erseke, Kruiningen, J, weert en Schore - Groolendorst te K tel. 01130-1545. entaar je e benoeming van dr. Boertien tot commissaris der koningin jn Zeeland zal in deze probleemrijke provincie waarscnijn- njef met gejuich begroet worden-' Dr. Boertien hij mag [jan Kamerlid en oud-minister (van Ontwikkelingssame.iwer- I hg) geweest zijn is voor de meeste Nederlanders een wat Ivage. zoal geen onbekende figuur. Dat hij kandidaat was voor Middelburg was bekend, zoals het ook geen geheim was, dar I -ten in Zeeland toch duidelijk de voorkeur gat aan een andere Ikandidaat, de als meer dynamische geboekstaafde boerenvoor- inan Zijlstra Tukkers, Twentenaren dus, staan bekend als hard werkende, Inucnrere mensen, wars van poespas. Dit type ligt de Zeeuwen Lel. Zo iemand heeft dit gewest ook nodig. Politiek vuurwerk Baardig voor een keer maar er worden geen problemen mee «lost. En die heeft Zeeland meer dan genoeg. Ais eenmaal de gerechtvaardigde teleurstelling over het iweer met functioneren van de inspraakprocedure in Zeeland 11 zijn weggeëbd zullen de Zeeuwen hun nieuwe commissaris igetwijfeld een sportieve kans geven om te laten zien wat |hij waard is. Zo'n kritische belangstelling moet een nieuwko- ler kunnen inspireren. Et Emergo betekent overigens niet dar je in Zeeland vanzelf wel bovenkomt. Je moet daarvoor wel [tisrd vechten. I De vooruitzichten voor zon- en maandag, opgesteld oor het KNMI op vrijdag om .6.00 uur: Aanhoudend onbe hendig en hogere temperatu ur, Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Neder land. Voor zondag: aantal uren Ion: 0 tot 3. Min. temp.: om- 3 graden, max. temp.: treeks 7 graden! Kans op tal droge periode van min- tens 12 uur: 60 procent. Kans 1 een geheel drooig etmaad IS procent. I Voor maandag: aantal uren |l snOto:t3.:M.-ionmpmte. pn: 0 tot 3. Min. temp om- taks 4 graden. Max. temp.: ptreeks 7 graden. op een droge periode 1 minstens 12 uur: 60 pro Kans op een geheel logetmaal: 30 procent. Uonstanz 345 onv., Rheinfel-, 264 min 7, Plittersdarf 485 "15, Maxau 554 min 5, ningen 197 min 6, Mann- 43 min 10, Steinbach f1 "M 48, Mainiz 481 mifi 8, Pgen 343 min 4, Kaub 446 F' a, Trier 525 plus 9, Ko- r;fnz 484 plus 25, Keulen 521 Pk 25, Ruhrort 716 plus 11, rDlth 1337 plus 4, Panner- fnse Kop 1291 plus 4, Nijme- fj 1120 plus 7, IJsselkop plus 4, Eefde IJssel 680 lus 1, Deventer 551 plus 7, '"•'in 5570 plus 60, Borgha- |T; 4249 min 15, Belfeld 1448 jV' pi. Grave beneden de P's 662 plus 64. De stuwen B»'open te Roermond en Bel- ("Van een onzer verslaggevers; MIDDELBURG —De vree» ls niet denkbeeldig dat de ani mo voor ruilverkaveling steeds meer zal afnemen. Deze me ning gaf gisteren de heer P. de Jonge van de Boerenpartij in de Zeeuwse staten. De heer de Jonge uitte zijn vrees naar aanleiding van de opmerking van minister-presi dent Den Uyl dat bij het uit voeren van ruilverkavelings- werken veel meer aandacht moet worden besteed aan de wensen van de natuur- en landschiapsbeschermers. De heer de Jonge ging in zijn beschouwing dieper In op de economische situatie, en hij stelde vast dat er een beter ondernemersklimaat moet ko men, en dat er een eind moet komen aan de zware belas tingdruk. Hij was het niet met het college eens dat de finan ciële positie van de provincie nog wel redelijk te noemen is. Ben post onvoorzien van vier ton op de begroting achtte de heer de Jonge gering. O hoogwater Morgen, zondag 15 dec. Bergen op Zoom 4.45 16.59 Hansweert 3.48 en 16.13 Terneuzen 3.09 en 15.31 Vlissingen 2.40 en 15.02 Wemeldinge 4.35 en 16.49. Maandag 16 dec. Bergen op Zoom 5.20 17.36 Hansweert 4.30 en 16.53 Terneuzen 3.50 en 16.12 Vlissingen 3.21 en 15.42 Wemeldinge 5.10 en 17.26. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De sta tenfracties hebben gisteren haast unaniem G.S. duidelijk gemaakt dat het streekplan Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen snel op tafel moet komen. De CDA-fracties stelden zelfs, geen uitstel meer te dulden, en zij lieten al duidelijk blij ken begin volgende week tij dens de voortzetting van de provinciale begrotingsbehande ling met een motie hierover te zullen komen. De heer H. Eversdijk, voor zitter van de CDA-fracties, stelde gisteren in zijn alge mene beschouwing de indnrk te hebben dat wat het streek plan werk betreft het nemen van beslissingen steeds wordt uitgesteld, en er steeds wordt gewacht op rijksbeslissingen. In verband met dit laatste lijkt 't volgens de heer Evers- dijk of het rijk die schuld krijgt van het uitblijven van een streekplan. „Maar de .sta ten van Zeeland moeten het streekplan vaststellen", zei de heer Eversdijk. „Laten we als Zeeuwse staten nu zelf zeggen wat we willen met Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Als de minister dan van zijn recht tot aanwijs gebruik wil maken, dan is dat zijn verantwoorde lijkheid". De heer Eversdijk vond dat het geboorteproces van het streekplan al veel te lang heeft geduurd. „Van werkelij ke inspraak van de bevolking komt tijdens deze procedure weinig of niets terecht. Het is immers binnenkort al weer enkele jaren geleden, dat de brochure „Wat willen we met Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen" uitkwam.Wat moeten degenen die toen enthousiast van de inspraak gebruik hebben ge maakt, eigenlijk wel denken van dit uitblijven?". PPR-fractievoorzitter C. van Waterschoot, merkte op: „De procedure rond het streekplan Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen gaat steeds meer lijken op het varen met een stoombootje in de mist. Waarbij dan wel een aanwijzing voor de te volgen bakens wordt gegeven, maar waarbij het grootste deel van de bemanning er de voorkeur aan geeft op eigen inzicht wat te blijven ronddobberen". VVD-fractie voorzit ter J. Hoekstra sprak ook zijn onge noegen uit over de gang van zaken van het streekplan. „Hoeveel mensen bij de PPD werken aan dit plan? Je zou je haast afvragen of ze bij deze dienst wel voldoende mensen hebben", aldus de heer Hoekstra. De heer A. Maljaars (SGP) drong op spoed aan en PvdA- fractievoorzitter W. Don, vroeg G.S of een planprocedure kan worden voorgelegd. De heer Don zei tevens teleurgesteld te zijn over het feit dat G.S weer opnieuw een uitspraak van de staten willen hebben over industrialisatie bij Baai- hoek. De aangekondigde CDA-mo- tie over het streekplan Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen is overi gens niet de enige motie die deze fracties hebben aange kondigd. Ook komt er begin volgende week een CDA-motie over het trage verloop van het streekplanwerk voor Oost- Zeeland. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De mooiste meisies van de ge meente Sas van Gent kunnen zich voor zaterdagavond omaken. Dan word) nameltik in het gebouw „Do te Sa« van eOnt „Miss Carna val 1975" gekozen. Ieder meisie uit Sas van Gent. en omgeving kan mee doen. De uitslag van de miss verkiezing zal rond half tien rdaats vinden. De aanvani» van de avond is acht uur. De Disco Polv-Pam uit Westdorpe zorgt voor de muziek. Een van de taken van de nieuwe miss zal zijn het bege leiden van de aktiviteiten van de Sasse jeugdraad. Op de miss-verkiezing zal ook de jeugdprins carnaval Robetro de Derde aanwezig zijn. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De heer J. Hoekstra, fractievoorzitter van de VVD in de Zeeuwse staten, heeft gisteren gezegd dat het niet te accepteren is als nog langer met de aanleg van de vaste oeververbinding over de Westerschelde wordt gewacht. „De maat is vol. Wij willen de vaste oeververbin ding nu", zei de heer Hoek stra. Hij vond dat Zeeland zich niet langer moet laten afschepen. De heer Hoekstra toonde zich ongerust over het feit dat volgens hem Zeeland op dit moment gebrek heeft aan in dustrieterreinen. „Met het oog op de nog toenemende werk loosheid achten wij het speci aal voor Zeeuwsch-Vlaanderen van belang dat nu eindelijk geschikte industrieterreinen beschikbaar komen", zei de neer Hoekstra. Hij vond dat tevens gezorgd moet worden voor een beter industrieel ves tigingsklimaat, waardoor dan ook uitbreiding van de dien stensector mogelijk is. Zorgen had de heer Hoek stra ook omtrent de vangstbe perkingen voor de visserij. Hij vreesde dat veel kotterelge- naais hierdoor in financiële moeilijkheden zullen komen, en vroeg G.S. op een of ande re manier de getroffen vissers te hulp te komen. Aandacht schonk hij verder aan het feit dat de toeristische accommo daties in Zeeland nog niet ge heel op peil zijn. Behalve aan verbetering van de bestaande accommodatie moet volgens hem ook aandacht wordenbe- steed aan het creëren van meer slecht weervoorzienin- gen. In dit verband vond hij dat best aan een kunstijsbaan voor Zeeland kan worden ge dacnt. De heer Hoekstra ging ook rn op de ziekenhuiskwestie van Zeeuwsch-Vlaanderen. Volgens hem zullen er drie ziekenhuizen in dit gebied moeten zijn, waarbij het zie kenhuis van de kanaalïone best meer functies mag heb ben dan die van Hulst en Oostburg. „Wij zullen er ech ter voor moeten waken dat de ziekenhuizen in Hulst en Oost burg niet tot poliklinieken worden teruggebracht", aldus de heer Hoekstra. Verder drong de heer Hoek stra aan op strenge reglemen tering van het vervoer van gevaarlijke stoffen op het ka naal Gent-Temeuzen, en de Westerschelde. De huidige si tuatic vond hij beangsti gend (Van een oazer verslaggevers) MIDDELBURG De CDA- fraetievoorzitter H. Eversdijk heeft gisteren in zijn algeme ne beschouwing veel aandacht besteed aan de leefbaarheid van het platteland eei daarbij G.S de suggestie in overwe ging gegeven om een perma nente commissie Leefbaarheid Platteland (PCLP) in het le ven te roepen. De voornaamste taak van deze commissie zou moeten -ij n het aangeven van moge lijkheden om het platteland leefbaar te houden cxf zo nodig te maken. Volgens de heer Eversdijk zou daarbij dan moeten worden gekeken naar mogelijkheden voor aangepaste dorpsbouw („geen pukkels meer aan de dorpen bouwen", ze' hij in dit verband), naar mogelijkheden om lintbebou wing tegen te gaan, restauratie en renovatie te bevorderen enz. Kritek h-a-d de heer Evers dijk op die wijze waarop met bestemmingsplannen wordt omgesprongen. Hij suggereer de dat te wild met het „fode potlood" wordt gewerkt. In dit verband stelde hij de vraag: „Voert de PPD niet te veel net beleid? Zit met name de ambtelijke commissie voor de Destemmingsplannen niet te veel op de beleidsstoel van G.S.?" De heer Eversdijk vroeg G.S. alles te doen om de zwakke dijkvakken langs de Westerschelde bij Paal, ten oosten van Borssele en bij Ril land-Bath zo snel mogelijk te laten versterken. Hij vroeg ook of het juist is dat de dijkverhoging bij Yerseke al leen al 50 miljoen gulden gaat kosten. „Blijft er dan voldoen de over voor andere zwakke plaatsen?", wilde de heer Eversdijk weten. Grote aandacht zou volgens de CDA-woordvoerder ook moeten worden besteed aan de dienstverlening in Zeeuwsch- Vlaanderen. Hij stelde in dit verband de vraag: „Zien G.S. mogelijkheden tot stimulering van de dienstverlenende werkgelegenheid in Zeeuwsch- Vlaanderen, zonder dat er sprake is van extra industrie vestiging?". Het zo snel moge lijk aanleggen van die vaste oeververbinding stond uiter aard op de CDA-verlanglijst. De heer Eversdijk ging ook ln op de problemen van de boeren. Op de eerste plaats wilde hij weten of de f 100 000,- die Zeeland bij wijze van garantie voor de hulpverlening' bij de oogst be schikbaar heeft gesteld, vol doende is, en of dit bedirag goed wordt besteed. Verder vond hij dat in planologisch opzicht de provincie in de toe komst .duidelijker rekening met de belangen van de boe ren kan houden. Kritiek had de heer Evers dijk op die inhoud van het VMZ-blad „De Gouden Delta, ln verband met het geven van een subsidie aan de VMZ zei hij: „Onze fractie had veel moeite met het opnieuw be schikbaar stellen van een sub sidie Men heeft toöh zeker geen zin zijn eigen lastercam pagne mede te financieren" Toch wil de meerderheid var de CDA-fractie het VMZ no-s een jaar de kans geven om het verenigingsblad voor deze fractie aanvaardbaar te ma ken (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Er moet in Zeeland een werkcommissie worden ingesteld die op korte teimijn alle voorlichtingstaken ten behoeve v *o de buiten landse werknemers gaat coör dineren. Het provinciaal be stuur moet geld beschikbaar stellen ter betaling van tolken, die voor de voorlichting aan buitenlandse werknemers no dig zijn. Dit voorstel deed gisteren in de Zeeuwse staten PPR-frac- tlevuorzitter C. van Water schoot tijdens zijn algemene politieke beschouwing. Volgens de heer Van Watei- scnoot werden de buitenlandse werknemers op te veel terrei nen aan hun eigen lot overge laten. Als wij hen niet helpen zich werkelijk een beetje aan te passen aan de Nederlandse leeigewoonte, kunnen we hen op veel terreinen niets verwij ten, aldus de heer Van Water schoot. Hoe nodig de voorlich ting met behulp van goede tolken was, toonde de heer Van Waterschoot aan met het voorbeeld, dat in Zeeuwsch- Vlaanderen gestart was met een spreekuur voor gastarbei ders met de hulp van een Turkse werknemer. „Deze man spreekt uitstekend Turks, ruaar zijn Nederlands is verre van volmaakt", zei de PPR- fractievoorzitter. Kritiek had de heer Van Waterschoot op het subsidie beleid ten aanzien van de sportbonden in Zeeland. De houding van G.S. op dit punt was bij hem zeer naar overge komen. Veel aandacht besteedde de heer Van Waterschoot verder aan het wegenbeleid in Zee land. Hij vroeg zich onder meer af of de komende maan den het 5-jarenplan wegen 1973-1977 niet herzien moest worden. Bevordering van een veel selectiever autogebruik diende voorop te staan. De aanstelling van een verkeers- veiligheidsinspecteur bij de pi ovinciale waterstaat achtte hij een goede zaak. De heer Van Waterschoot drong ook aan op een snelle uitvoering van het op Delta hoogte brengen van de dijken langs de Westerschelde. Een goede zaak vond hij ook een nadere uitwerking van het al ternatief voor de sluizenbouw bij Hansweert, van de ge meente Reimerswaal. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG SGP- fractievoorzitter in de Zeeuw se staten, A. Maljaars, vindt het nodig dat GS nu eens duidelijk aangeven welk mi lieubeleid zij willen voeren. In de begrotingsbrief stond wel dat het milieu grote aandacht zou houden. „Maar zeg nu eens duidelijk wat dat con creet wil zeggen", aldus de heer Maljaars. De SGP zal overigens niet willen meewerken aan een subsidieverlening aan de Ver eniging Milieuhygiëne Zee land, zo kondigde die heel Maljaars in zijn algemene be schouwing gisteren aan. Hij kon vrede nemen met een kri tische begeleiding van de overheid, door deze vereni ging, en hij bleef de doelstel ling ook steunen. Maar de VMZ bleef doorgaan met per soonlijke aanvallen. De SGP is voorstander van een verdere concentratie van de water schappen. De oatashtrofe in de landbouw zal nog jiaren door werken. Daarom moeten GS bij de regering aandringen op passende maatregelen. Aan sa menwerking tussen de drie zuidelijke energiemaatschap pijen zal volgens de SGP niet zijn te ontkomen. Voor die werkgelegenheid is een snelle en gunstige beslissing nodig over de vaste oeververbinding. De werkgelegenheid in het al gemeen in Zeeland bleef zor gen baren. Helemaal niet te spreken was de heer Maljaars over de .gewestvorming, vooi zover er iets van bekend was geworden Met name Tholen en St. Fhilipsland moesten bij Zeeland blijven. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Tijdens zijn algemene beschouwing heeft de PvdA-fractievoorzil- ter W Don in de Zeeuwse staten zich gisteren heel erg verontrust getoond over de ontwikkelingen ten aanzien van de cijfers van de PZEM. „De rode cijfers komen eer der dan vorig jaar door mij voorspeld, vrees Ik", zo ver klaarde de heer Don. Hij zei echter nog niet op de cijfers te kunnen ingaan omdat de jaarstukken en de begroting van de PZEM nog niet offici eel beschikbaar waren. Niette min wierp hij vragen op als de veelvuldige stilstand van de kerncentrale en of het con tact met Péchiney voorzag in de hogere brandstofkosten tij dens de stilstand van de kern centrale. De heer Don wilde in de komende maanden in de staten een bespreking van de energienota. De heer Don sprak zijn teleurstelling over uit dat de wa-terzuiveringstaak was opgedragen aan de water schappen. Hij verwachtte van G.S. overigens spoedig een ad vies over verdere reorganisatie van de waterschappen. Ten aanzien van een vaste oeververbinding wilde de heer Don een nauwkeurige tijds planning met daarbij een al ternatief plan voor de bouw of grote revisie van de veerbo ten. Op het gebied van de ruim telijke ordening wilde de heer Don een nota over de begelei ding door die staten bij de streekplannen en over de taak van stad en platteland. De heer Don wilde ook de visie van G.S. over de recreatieve ontwikkelingen. De PvdA blijft voorstander van planma tige, aan voorwaarden gebon den economische ontwikkelin gen. Hiervoor diende een overlegstructuur te worden ge schapen. De heer Don herin nerde nog eens aan het idee tot oprichting van een planbu reau Ook over deze zaak wil de hij een nota, die overigens reeds was toegezegd. Zongen had de heer Don nog steeds over de arbeidsmarktsi- tuatie. Voor het scheppen van werkgelegenheid diende te worden uitgegaan van een na tuurlijke groei van de bevol king. Op het gebied van het leef milieu miste de heer Don een beleidsvoornemen te aanzien van de luchtverontreiniging en een duidelijke opstelling ten aanzien van de fluorproblema- tiek. In verband met de hef fingen voor de waterzuivering vroeg hij of reeds gedacht was aan een soort provinciaal ge- lijksohakielinigsfonds. Op liet gebied van het onderwijs pleitte de heer Don onder meer voor het betrekken van ouders via ouderorganisaties bij de provinciale onderwijs commissie en de aanstelling van een onderwijssocioloog bij de stichting Zeeland. leven WEEKHOOFDPRIJZEN PEUGEOT-104: A. A. W. Biezen, Ceresstr. 26a, Breda. PHILiPS video-cassetterecorder: M. G. Hutink, Zuider kruis 281, Veenendaal. PHILIPS kieurtentelevisie: Mevr. J. Bouterse-Jongeneelen Wijnroeierspad 19, Delft. OLGA springboxkombinatie: Mevr. B. J. M. v. d. Velde- van St.aate Meloenstr. 17, Utrecht. BAUKNECHT vaatwasautomaat: F. van der Wal, Nachte gaallaan 1, Mierlo. Waardebon van 1.000,- van WITTEVEEN: Mevr. A. Holtzer, Fahrenheitstr. 100, Nijmegen. SUNFLOWER polyester zeilboot: J. Ubags, Meesweg 24, Berg en Terblijt. SINGER STARLET naaimachine: Mevr. J. Fredriks, Mo- lenmakersstr. 33, Zaandam. 4 CONTJ TS autobanden: H. A. M. van Adrichem, Kon. Wilhelminalaan 16, Den Hoorn (Delft). BAUER STAR C4-8 mm filmcamera: Mevr. G. H. Derks- Neuleman, Hogeweg 21, Wijhe. WEEKPRIJZEN FAM stofzuiger: W.T. Ver- kooyen, Provincialeweg 231, Oosteind (NB). Artikelen van Wehkamp: P. J Klaadjsen, Di- nantstr. 511, Breda. Cosmetica van Estee Laader: AC. de Feiijter, Erasmusstr. 45, Ter neuzen. F 30,- levensmiddelen van VIVO: Mevr. A. Baxter, Petrus Dondersstr. 3, Roosen daal, A.A. Goossen, Tholenstr. 6, Terneuzen. J. Rijnhout, Jul. Stolbergstraat 13 Terneuzen. Burdy tafelgarni tuur: Mevr. IJ. de Schepper- Stam, Nieuwstr. 107, Koe wacht. Een Giemme autowas- handsehoen: J.C. de Graaf- Geukes, Wiliebroekstr. 12, Breda, L. Blind, Brechterhoef- laan 8, Bergen op Zoom. DE KONING VAN ENGE LAND. Vrijdag om 20 uur, zaterdag om 16 uur, zondag om 17 en 19 uur, voor de vierde week, Willeke van Animelrooy en Hugo Metsers ln de Nederlandse sexfilm Op de Franse toer. 'toegang 18 jaar. Zondag om 21 uur eu maandag om 20 uur, 08-15 de kazerne, met Helen Vita, Joachim Fuchsberger, Peter Carsten en Paul Bösiger. Naar de vermaarde roman van Hans Hlmuth Kirst. Hierin wordt een scherp beeld gegeven van de Duitse kazerne, die in feite een lu gubere drilfabriek is. Daarin viert een domme en sadisti- scne sergeantmajoor zijn „gezag" bot. Toch moet men, aan de hand van dit „vooi- beeld" niet alle Duitsers over één kam scheren. Toegang 18 jaar. Zondagmiddag om drie uur, Walt Disney's The Aris tocats. Een vrolijke geschie denis over de hipste vogels onder de katten in het nach telijk Parijs. Toegang alle leeftijden. terneuzen LUXORTHEATER. Van vrijdag tot en met dinsdag, elke avond om 20 uur en zondag ook om 14 uur, De kanonnen van Navarosie, met Gregory Peck, Davind Niven en Anthony Quinn. Naar het vermaarde boek van Alistair McLean. Een episode uit de tweede wereldoorlog, waar een handjevol mannen de slagkracht van deze kanon nen tegen elke prijs moest breken. Toegang alle leeftij den. oostburg LEDELTHEATER. Van vrijdag tot en met dinsdag euie avond om acnt uur en zondag ook om 16.30 uur voor de vijfde week, even eens een film met Willeke van Ammelrooy en Hugo Metsers, Alicia. Toegang 18 jaai middelburg CITYTHEATER. Tot zater dagavond 2,0 uur, Edward Fox, Eric Porter, Dslphine Seyrig en vele anderen in De Jakhals, de beroemde film van Fred Zinneman. Op 11 meart 1963 wordt een Franse luitenant gefuslleerd omdat hl] een aanval op het leven var. generaal De Gaulle heeft geleid. De OAS zoekt een andere moordenaar, die de codenaam Jakhals zal krij gen De Franse politiecom missaris Lebei volgt zijn spoor en de bevrijdings dag 25 augustus 1963, een snikhete da-g, brengt net wrede slot van het verhaal. Toegang 14 jaar. Zondag tot en met dinsdag, elke avond om acnt uur, De Porno-boel. In deze sexfilm van Hans Billian, met Sybil Danmng en Michael Cromer, wordt een journalist, die m een da mesblad de liefdesperikelen van de lezeressen behandelt en zijn lessen in praktijk brengt, door zijn „dienstbo de stevig in e maling genomen. Toegang 18 jaar. VLISSINGEN ALHAMbRA. Vrijdag om 20 uur. zaterdag om 19 en 2: 30 uur, The Valachi Pa pers, met o.a. Charles Bron- son en Lino Ventura. Deze film geregisseerd door Te rence Young, is gemaakt naar aanleiding van de be kentenissen van de in de ge vangenis vertoevende Joseph Valachi, een van de kopstuk ken van de Cosa Nostra. De inhoud berust op authentieke gegevens, die 11 september 1963 door de Amerikaanse televisie openbaar werden gemaakt. Toegang 18 jaar. Zondag om 19 en 21.15 uur, maandag en dinsda g om 20 uur, Duel, met Dennis (MAC Cloud) Weaver, Jacqueline Scott e.a. Een adembene mend verhaal van een auto mobilist, die (bijna) het slachtoffer wordt van een sa distische tankautobestuurder. Toegang 14 jaar. Vrijdag om 23 uur (nachtvoorstelling) Inca doet wat zij niet laten kan, met Marie Liljedahl. Eer. sexfilm, over een call- girlorganisatie en de daarbij komende liefdesperikelen. Toegang 18 jaar. Zondag orii 15 uur, Heksen en bezemste len, met o.a. Angela Lansbu- ry en David 'romlinson. Een vrolijke Walt Disney-produc- tie waarin een Engelse ama teur-heks en haar drie lo geetjes een Duitse invasie weten te voorkomen. Toe gang alle leeftijden. GOES GRAND THEATER. Vrij dag. maandag en dinsdag om 20 uur, zaterdag en zondag om 21.30 uur. de bekende tuin met Sean Connery Thunderball -007, waaraan /erder meewerken Claudine Auger, Adojfo Celi, Luciana Paluzzi e.a. Toegang 14 jaar. Vrijdag om 23 uur (naeht- vonrstplline) Vreemd gaan in de baas z'n tïid. De sexavon- turen van zes mannen. Toe gang 18 jaar. Zondag om 14 30 uur. Laurel en hardv als zeehonden. Dit tietekent etn aantal dnllrnmisehe ge- ftenrtenlssen. waarbij het var, het he<dn tot hel einde laeh»n "."Wazen is. Toegang alle leeftiiden. Voor redactionele aangelegenheden kunt u zich dit week einde wenden tot P. de Schipper telef 01150-2639 (voor Zeeuwsch Vlaanderen) en drs. J. Bouwmans telef. 01100- 8138 (voor midden-Zeeland). Fotograaf is E Ossewaarde telef 01140 3100.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3