rijd Van Bracht verspeelt kansen tegen Scherz Bertus Quaars speelt tegen Ajax NAC moet bevoegde trainer zoeken Verkouden? Otrivin helpen direkt Problemen rond organisatie van Olympia's ronde rs CORVER VERVANGT BOOSTEN Argentinië beschuldigt Europa van lastercampagne jbrands Zeeland? AFGELASTINGEN igdschaak - irnooi sport neusdruppels „Argenta"SuperLux: de lamp met 30% meer licht op tafel [PHILIPS 'n METZLER- theevolutie bruynzéel ct zuid. Hiervoor hebben igdturnsters ingeschreven trijd B voor de jeugdturn- iie beslist niet naar de dis wedstrijden willen door- en. Het aantal inschrijvin- /oor deze wedstrijd be lt 21. Wedstrijd C voor de turnsters van de sectie port" die niet gerechtigd an v.ousirijd A of B deel te n. Hiervoor zijn twee top- sters ingeschreven nl. An- Clarisse van Astrow uit urg en Sjouke Koster van sport uit Zierikzee. te verwerken wedstrijdon- •len zijn brug ongelijk, isprong, vrije oefening en vichtsbalk. De wedstrijd- is de heer W. Schierman- lit Breda. De plaatselijke ïisatie wordt verzorgd door irding uit Goes en Atlas uit kenszand. Wedstrijd B om 12.30 uur aan, wed- A en C om 15 uur. 'an onze sportredactie) UDEKERKE - In het ver- ngsgebouw in Koudekerke t de schaakclub Koude- zaterdag 28 december een Ischaaktoernooi voor jon- i onder de 15 jaar. Het is bet eerst dat de schaakclub lekerke een dergelijk even- t voor de j eugd op touw zet. wordt gespeeld in twee >en. De A-groep bestaat uit n 14-jarigen en de B-groep inderen tot en met 12 jaar. jn een viertal bekers en een il medailles te verdienen de jeugd. Er zal een systeem en gevolgd waarbij men er it gaat dat ok de zwakkere rs en speelsters een kans op irijsje moeten hebben. Aan oernooi - dat om halftien it - neemt uitsluitend de 1 van Koudekerke deel. n onze sportmedewerker) GRAVENPOLDER - Hel wse Damtiental speelt op inuari in 's-Gravenpolder ,De Vrienden Damkring" Jen Haag. Het wordt een ildige test voor de Zeeuwse mers want in de Haagse atie spelen onder andere Bakker, Jan Weerhijn en i Toet alsmede de presenta- van de Teleac-cursus Ed. tvoogd. Stuk voor stuk mers dus die hun sporen op honderdruitige bord reeds en verdiend. 1 grote „trekker" zal uiter- zijn wereldkampioen Ton •ands, die heeft toegezegd 's-Gravenpolder te zullen en wanneer hij op 11 ja- i geen simultaanwedstrijd t spelen. Er bestaat een ge- kans dat Sijbrands (uiter- achter het eerste bord) zal tsnemen. samenstelling van het iwse tiental wordt nog na- bekend gemaakt. A 974 1.025,- 10.250,- Zaterdag 14 december 1974 :v 23 DIT BETEKENT EINDE WK (Van onze sport- correspondent) Het BUENOS AIRES liouden van de wereldkampi oenschappen 1978 in België en Xederland in plaats van in het toegewezen land Ar gentinië kan wel eens het einde van dit toernooi om de «ereldcup betekenen. Dit is ongeveer de mening die in sportkringen in Buenos Aires Ie beluisteren valt. Men gaat Merbij van uit dat een derge lijke afwijzing van Argenti nië op dit moment wel eens zou kunnen inhouden dat bijna alle Zuidamerikaanse landen zich terugtrekken van bet wereldkampioenschap voetbal 1978. Volgens de Argentijnen is ei al geruime tijd in de sportwereld en met name in de Europese landen een cam pagne gaande om het vol gend wereldkampioenschap niet in Argentinië te houden. Als argumenten worden hier voor niet zozeer openlijk de economische interesses van de Europese landen aange voerd, als wel het gevaar in Argentinië voor ontvoeringen en aanslagen door de linkse guerrillaorganisaties die in dit land ee- beetje een dubbele macht naast de bestaande re gering met haar onderöruk- kingsapparaat zijn gaan vor men. De officiële woordvoerder In Argentinië stellen hier te genover dat het met de guei- rilla in Argentinië nog wel meevalt, en in ieder geval nauwelijks erger is dan de dreiging die in Europa uit gaat van de Palestijnse en IRA-guerrilla's of Westduitse anarchisten. De verhalen die de ronde doen als zou Argentinië het spektakelstuk van 1978 fi nancieel niet aankunnen, worden als „nonsens" van de hand gewezen. De Argentijn se sportautoriteiten wijzen er In dit verband op dat de Argentijnse regering alle mogelijke steun ook fi nancieel heeft toegezegd om dit prestigeproject in 1978 te realiseren. De invoering van een klen- rentelevisiesyteem, de bouw of uitbreiding van een of twee stadions en de uitbrei ding van het telecommunica tiesysteem zouden onder an dere door de Argentijnse re gering worden verzekerd. Bovendien is de huidige Pe- ronistische regering wel ver plicht om kosten noch moeite te sparen om de wereldkam pioenschappen in eigen land te houden, willen de Peronis ten een kans behouden om in 1977 de verkiezingen in dit voetbalminded land te win- Bovendien is de kans op aanslagen tijdens de WK '78 in Argentinië waarschijnlijk minder groot dan als de kampioenschappen in Spanje of in Nederland-België wor den gehouden. De enige guer rillaorganisatie die in Ar gentinië een dergelijk evene ment politiek zou willen uit buiten is de links-Peronisti- sche guerrillaorganisatie Monteneros. Deze organisatie ontvoerde ook tijdens de strijd om de wereldcup tus sen Independiente en Ajax in Buenos Aires (1972) de directeur van het plaatselijk Philipsbedrijf Jan van der Panne. Deze Monteneros bevinden zich evenwel in een hevige interne crisis. Een deel van hen zal zich in de toekomst gaan aansluiten bij de mar xistische E.R.P.-guerilla's, die niets van het goedkope paopagandawerk willen we ten, terwijl de rest van de Monteneros de guerilla-acti- vlteiten vaarwel zullen zeg gen en zullen toetreden tot een degelijk en ongevaarlijk links volksfront dat in 1977 aan de verkiezingen zal deel- Undanks de traditionele ri valiteit tussen Brazilië en Argentinië is toch te ver wachten dat evenals de ove rige Zuidamerikaanse landen ook Brazilië niet zal accepte ren dat de wereldkampioen schappen 1978 opnieuw in Europa zullen worden gehou den. JOS SCHURINK TITELSTRIJD TWEEKAMP BOULANGER-CEULEMANS (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De kansen van Rini van Bracht op de Europese driebandentitel werden gistermiddag praktisch tot nul gereduceerd door een forse nederlaag (4460 in 62 beurten) tegen Johan Scherz. De Oostenrijker bleef door dit resultaat theoretisch (met een verliespartij meer en een aanzienlijk slechter gemiddelde dan Ceulemans en Boulanger) in de running, maar in feite zorgde hij er zo goed als zeker voor. dat het kampioenschap uitmondt in een tweekamp tussen de twee Belgische matadoren, die Ceulemans tegen Bitalis en Boulanger tegen Brosens weer geen fout maakten. Rini van Bracht is nagenoeg uitgeschakeld voor de titel. De royale overwinning van Scherz kreeg in de 36ste beurt gestalte, toen hij Van Bracht met een serie van 9 op een achterstand van 10 caramboles zette: 2232. „Na die serie van 9 van Scherz ginig het niet meer", aldus de ontluisterde Waalwijker. ..Ik had het ge voel niet meer. De accu was leeg. En daar kwam dan nog bij, dat ik een heel stel ballen op een haartje na miste. Het is jammer, maar er is niets aan te doen". Van Bracht liet bovendien verschillende goed bespeelbare situaties op het laken achter (Van Bracht: „De consequen tie van het feit, dat ik toen zuiver op scoren moest spe len"), waarvan de Oostenrijk se routinier dankbaar profi teerde. Na 44 beurten leidde hij reeds met 20 caramboles verschil (2343). Van Bracht kwam o-a. door een serie van 6 (zijn hoogste), even dichter bij (3748), maar daarna her vond Scherz zijn productie en 'Van onze sportredactie) 1 ZE1ST-BREDA Het be- s1>ur betaald voetbal heeft af- "'jzcrid beschikt op een ver-1 zoek tot dispensatie van NAC voor waarnemend trainer Jo Jansen (in het bezit van een B diploma) die bij NAC de (ADVERTENTIE) taak van de ontslagen Henk Wuiiems heeft overgenomen. NAC zal voor 15 januari een iramer met A-licentie moeten contracteren. Het bestuur van NAC wist nog niets v. 't besluit van 't bestuur betaald voetbal om binnenkort met NAC over deze zaak te spreken. „We wachten dat verzoek tot een gesprek maar rustig af", zei NAC-secretaris Eugène Lemmens, die er ver der nog aan toevoegde dat NAC zich nog niet had bera den over de te nemen stappen. NAC dat in ieder geval Henk Wullems niet zal terug nemen heeft twee moge lijkheden tot zijn beschikking. Of het neemt een papieren trainer met een A-licentie in dienst en laat Jo Jansen ver der het werk doen of men tracht inderdaad een nieuwe trainer aan te trekken. Jo Jansen vond het overi gens een onrechtvaardige zaak dat men geen dispensatie had verleend. „In het geval NEC en Ajax kon het wel en nu kan het ineens niet meer. Vol gens mij komt dat omdat men bang is geworden door de vele publiciteit rond de zaak die door Henk Wullems in één richting is gedreven. Ik heb echter tegen Van der Leek gezegd dat de WON bij hun pogingen om een lid te redden een ander lid laat verzui pen". NAC. dat zondag tegen Go Ahead Eagles aantreedt, kan weer beschikken over Frans Vermeulen. Ook Jan Cruyssen heeft zijn ene wedstrijd schor sing erop zitten, maar daar staat weer tegenover dat Mar tin Vreysen nu is geschorst. Jo Jansen verwacht overigens dat er voor NAC wel mogelijkheden ziin om "'t Deventer een punt weg te halen. was het snel gedaan met de Nederlander. Tiest Brosens hield zich tot halverwege de partij staande tegen Boulanger. Maar diaarna haalde de lange Belg ver schrikkelijk uit. Met 21 pun ten in 4 beurten, waaronder series van 8 en 7, zette hij zijn aanvankelijke achterstand van 2624 om in een onover brugbare voorsprong: 2845, die hsj aan het slot van de partij nog uitbouwde (3660). Debutant Brosens; „Ik had na tuurlijk graag voor een stunt gezorgd, maar laten we elkaar geen mietje noemen. Hij is eenvoudigweg veel sterker dan ik. Het zijn hier trouwens allemaal zware klussen. Toch heb ik voor mijn gevoel niet zo slecht gespeeld tegen Bou langer In het begin kon ik hem goed bijhouden en ik heb mijn gemiddelde in de buurt van de 0,9 gehouden. Het voornaamste voor mij is, dat ik deze eerste keer leer, dat ik te weten kom hoe mijn tegenstanders spelen. Je moet niet vergeten, dat ik voor dit toernooi alleen nog maar tegen Keulemans, Boulanger, Scherz en Van Bracht had gespeeld Als ik het geluk heb volgend jaar er weer bij te zijn, kan ik ervan profiteren. En als ik hier hij de eerste zes of zeven eindig, ben ik tevreden^. Raymond Keulemans liet niets heel van de jonge Fransman Richard Bitalis, die hij op 23 achterliet na 39 Beurten. De titelhouder vlamde, geen grote series producerend, maar wel met de regelmaat van de klok soorend, in het begin en het midden van de partij ouder wets. Nadat Keulemans met een sterke start (133 in het voordeel van de Belg in vijf beurten) het moreel van Bita lis danig had aangetast, hand haafde hij een gemiddelde van 2 tot en met de 22ste beurt. In de slotfase daalde zijn moyen ne nog drastisch, maar bleef toch nog boven de 114. HEIN GROOTHUIS (ADVERTENTIE) voor dezelfde'stroomkosten ZEVENDE RONDE: Korte (Den) Oddo (Ita) Hebert (Zwe) Vinagre (Por) Müller (WD1) Nadal (Spa) Bitalis (Fra) Ceulemans (Bel) Brosens (Ned) Boulanger (Bel) Van Bracht (Ned) Scherz (Oos) 60 71 5 0.845 38 71 4 0.535 60 68 7 0.882 55 68 7 0.808 60 71 7 0.845 49 71 5 0.690 23 39 4 0.589 60 39 6 1.538 36 44 40.818 60 44 8 1.363 44 62 6 0.709 60 62 9 0.967 Na zeven rondeel is de stand: 1 Ceulemans 14 p. h.s. 12 gem. 1.414, 2 Boulanger 14 10 1.363, 3 Scherz 12 15 1.131 4 Van Bracht 12 17 0.980, 5 Bitalis 10 17 1.087, 6 Brosens 6 9 0.859, 7 Mueller 4 8 0.893, 8 Korte 4 6 0.753, 9 Hebert 4 7 0.736, 10 Nadal 2 8 0.876, 11 Vinagre 2 7 0.760, 12 Oddo 0 5 0.640. (ADVERTENTIE) bril: ieders oogmerk! ZEIST (ANP) De Konink lijke Nederlandse Voetbal borud (KNVB) heeft alle wed strijden voor de zaterdiaigarrna- teuiroonipetdtie en de jeu'gdelf- tallen betaiald voetbal voor za terdag afgelast- Ook alle afde lingen van de KNVB hebben de wedstrijden voor zaterdag Voorts heeft die KNVB vo-or zondag reeds de amateurcom petitie in de districten noord, oost en zuid 2 afgelast. Ook de volgende afdelingen hebben voor zondag alle wedstrijden afgeliast: Groningen, Friesland, Drente, Zwolle, Arnhem, Gel derland, Twente, Nijmegen en Limburg, (ADVERTENTIE) Het builtje dat z'n overbodige aanhang liet vallen: 3M theeduikertjes. Mmm. Bertus Quaars speelt te gen Ajax. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN-AMSTER DAM Zowel PSV als Ajax komen morgen min of meer gehandicapt binnen de lijnen. Bij PSV ontbreekt de sterke kracht op 't middenveld, Willy van de Kerkhof, terwijl bij Ajax Willy Brokamp en Ruud Krol niet van de partij zijn. Kees Rijvers heeft Bertus Quaars als vervanger voor Willy van de Kerkhof aange wezen. „Willy is op de trai ning in botsing gekomen met een ploegmakker. Hij heeft last van zijn kniebanden, ver moed ik. Het is een blessure dfe bin nen een diaig of tien opgeknapt kan zëijn, maa.r aangezien het pas vier claigen teruig is ge beurd, kaïn hij zondag onmoge lijk spelen". Uiteraard vindt Rijvers het jiammer dat hij niet over Willlly van de Kerkhof kan beschik ken, maar hij heeft voldoende vertrouwen ie de kwaliteiten van Quaars. „Ik kan wel zeg gen diat alle spelers op scherp staan Ik wil niet zeggen dat PSV favoriet is omdat wij nu boven Ajax staan. Ik heb me vroeger nooit wat aangetrok ken van kritieken waarin werd gezegd dat PSV het steeds net niet haalde, daarom ga i(k nu ook niiet zeiggen diat we er nu al zijn. Ik blijf geloven in een langetermijnplaraniing, al heb- ik liever dat we dit jaar kam pioen wonden dan volgend jaar. Daarom is het zondag voor ons erop of eronder. Maar het zal meer enop zijn dan eronder". PSV zal waarschijnlijk in de volgende opstelling spelen: Van Beveren, Deykers, Nord- qvist. Van Kraay, Krijgh, Quaars, Strik, Willy van dier Kuyfen, Edström, Lubse, René van de Kerkhof. Ajax, dat met angst in het hart naar Eindho ven reist, zal ongetwijfeld voor een verdedigende taktiek kiezen. Het is derhalve te ver wachten, dat met twee spitsen, Rep en Geels, zal worden geo pereerd. Het viermansmidden veld zal worden gevormd door Mulder, Haan, Arnold en Ger- rie Mühren, Dusbaba zal naar alle waarschijnlijkheid op Re né van de Kerkhof (op de plaats van Krol) wonden ge zet. De achterhoede wordt ge completeerd dooi' Hulshoff, Suurbder en Blankenburg. Krol is niet van de partij. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Er zitten nog vele leemtes in de organi satie van de 24e Olympia's ronde van Nederland. Dat bleek gisteravond tijdens een informele persbijeenkomst in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy' waar de voorzitter vao de commissie Olympia's ronde van Nederland, Fred Harting een opening van zaken gaf. De organisatie weet nu nog niet, waar de ronde die van 22 mei tot en met 30 mei vao het volgend jaar wordt verreden, zijn etappeplaatsen zal heb ben. Een ding staat op het ogen blik vast en dat is dat in tegenstelling dat de traditie er dit keer niet gestart zal wor den in Amsterdam maar in den Haag. Fred Harting ter verklaring„We werken dit Jaar met een begroting van f 155.000,- en daar de centjes /met een teruglopende economie steeds duurder worden kunnen wij elk bedrag gebruiken. De -tart in Amsterdam zou ons niets opleveren maar in Den Haag had men er geld voor over Vandaar dat het Den Haag is geworden". Na de start in de hoofdstad blijft het nog duister. Er is al gepro beerd een aankomst te hebben in het West-Brabantse Etten- Loui, maar die mogelijkheid vlei al snel weg. De commissie onderhandelt voor wat de aan komst van de eerste rit betreft nu nog met Gilze en Tilburg. Maar ook die plaatsen zijn nog (Van «nze sportredactie) EINDHOVEN De topper PSV-Ajax zal niet worden ge leid door Theo Boostcn. De Limburger liep afgelopen week tijdens een zaaltraining sen Achillespeesblessure op. Zijn plaats wordt ingenomen door Charles Corver, de man die vandaag in het nieuws is gekomen naar aanleiding van een leiding tijdens het UEFA- cupduel Velez Mostar-Derby County. Manager Dave Maekay van Derby County heeft namelijk donderdagavond verklaard een officiële klacht bij de UEFA te zullen indienen over de lei ding van Charles Corver. De Joegoslavische club won op ei gen terrein met 41 en plaats te zich voor de kwartfinales van het toernooi om de UEFA- cup diaar de Engelsen thuis ■nêt 31 hadden gewonnen. Het winnende doelpunt ont stond in Master uit een straf schop, die Corver toekende omdat derby-verdediger Coilin Todd de bail met de hand zou hebben aangeraakt. „Die be slissing was onzinnig", aldus Mackay. „Todd kreeg de bal uit een Joegoslavisch schot te gen de schouder. Het was dus om twee redenen geen straf schop. Ten eerste kon hij on mogelijk uit de baan van het schot vluchten en ten tweede raakte de bail de schouder en zeker geen arm of hand- Ik betwijfel of we succes zullen hebben door te protesteren, maar we moeten wel met de meeste klem een protest indie nen tegen de mander waarop er met de wedstrijd is omge sprongen. Dit kunnen we niet zo maar laten passeren". Mac kay voegde er aan toe eventu eel gebruik t.e zullen maken van televisiebeelden om het protest kracht bij te zetten „Dam kan iedereen zien dat wij werden uitgeschakeld door een seertbeslissing van de scheidsrechter". lang niet zeker. Na de eerste rit ontstaat er weer een stevig orok duisternis, waarna Har ting kon melden dat Obbicht of Weert kandidaten zijn voor de aankomst van de vijfde etappe. Ook wordt gepraat met Ulestraten om opnieuw een echte bergetappe in het Limburgse te kunnen opnemen In de route. Na het grote werk in Limburg staat dan Didam- Nij verdal op het programma. En dan wordt de toestand weer onzeker. De organisatie ln Wieringen blijkt nl. niet zo happig en die plaats heeft de commissie wel podig om de loodzware Afsluitdijk in het ruuteschema op te nemen. Valt Wieringen inderdaad af dan overweegt men de Afsluitdijk uit de route te laten en via Gelderland en Utrecht terug te Keren naar Amsterdam waar de aankomst als vanouds zal zijn Wat de deelname aan de 24e uitgave van Olympia's ronde betreft, maakt de organisatie rich niet zoveel zorgen. Zeker omdat op aandrang van spon sors ln de wielerwereld beslo ten werd april te verlaten en weer terug te keren naar eind mei Dat leverde internatio naal echter wel problemen op omdat rond half mei ook de Vreüeskoers en Milkrace op ue Internationale kalender staan. Overleg tijdens het UCi-congres in Geneve van een week geleden leidde ertoe dat de wielermensen van de Oostbloklanden geen bezwaar maakten tegen de datum van Olympia's ronde als Nederland zou kunnen garanderen dat er een Nederlandse ploeg naar de Vredeskoers (8 tot en met 22 mei) zou komen. Joop Midde- link, coördinator van de com missie, Olympia's ronde van Nederland heeft dat toen toe gezegd Inmiddels heeft de commissie uitnodigingen tot deelname verzonden aan de volgende buitenlandse wieler bonden: Rusland, Polen, Tsje- cho Slowakije, België, Frank rijk en Zweden. Harting tot slot: „Rusland, Zweden en België hebben nu al laten we ten. dat zij bijna zeker met een ploeg zullen verschijnen er. dat is een hoopvol Be gin..." ROB VAN DEURSEN (ADVERTENTIE) In 1975 wordt alles weer duurder. Ook de Bruynzeelkeukens. Koopt u daarom dit jaar nogl ^Dat scheelt een stuk. Prijs vinden wij natuurlijk ook belangrijk. Maar nog belang rijker vinden wij kwaliteit en service. Waarom? Nou eenvoudig, omdat uw keuken er volgend jaar nog moet zijn en ook het jaar daarna en daarna en daarna en daarna en daarna en daarna en daarna en Bruynzeel Verkoopfiliaal Van Coothplein 36, Breda 01600-443 88 Bruynzeel Verkoopfiliaal Wattweg 21, Bergen op Zoom 01640-41575 Bruynzeel Verkoopfiliaal Markt 15, Middelburg 01180-29101 i

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 23