Clinge-trainer Honoré Neefs BURGGRAVE UIT HANDBALSELECTIE ■M J aarvergadering Theo Middelkamp Van Br NAC m trainer Verkc ot helpe V edetten van weleer Kringtitelstrij d jeugdturners Sijbrands in Zeeland? PANDBRIEFBILJETTt. Argentii sport nPWWfflMliMMAkj Furore Goud Jeugdschaak toernooi 101/4 Pandbrïefbiljetten neus ZATERDAG 14 DECEMBER 1974 „IK BEN TE VROEG GEBOREN" Zaterdag 14 december 1 CLINGE - „Hoe gek het ook mag klinken, maar een kapotte scooter heeft een einde gemaakt aan mijn carrière in het betaalde voetbal. Het gebeurde drie maanden voordat mijn contract afliep. Ik kreeg pech met mijn scooter en kwam daardoor een kwartier te laat op de training. Dat was voor het eerst in drie jaar dat ik te laat kwam. Ik was altijd punctueel. Precies op tijd. Het eerste wat ik te horen kreeg van het bestuur was dat er f 15,- van mijn premies afgehouden zou worden. Als boete. Ik zeg, prachtig mooi, maar als jullie dat doen, dan kun je mooi barsten. Dan heb ik mijn langste tijd gespeeld voor Willem II. Drie maanden later kregen ze spijt. Ze wilden wat graag dat ik bijtekende, maar wat dat betreft kwam wellicht de Zeeuwse mentaliteit even boven. Ik bleef nee zeggen", zegt Honoré Neefs, veertig jaar nu hij ziet er een stuk jonger uit - de Clingenaar, ras-Zeeuw, die als een van de eerste Zeeuwen furore maakte in het Nederlandse betaalde voetbal. In 1955 - Neefs vervulde op dat moment zijn militaire dienstplicht bij de commando's in Roosendaal - waren de scouts van het pas beginnende betaalde voetbal op jacht naar Neefs. Ho noré speelde al vanaf zijn veer tiende jaar in het eerste team van het Hulsterse HVV'24 en zijn voetbalkwaliteiten bleven niet verhorgen voor het Eoosen- daalse RBC, dat militair Neefs graag wilde strikken. Neefs'. „Ik was sergant bij de commando's. Ik was in dienst in Roosendaal en voor RBC zou het aantrekke lijk zijn als ik daar kwam train en. Maar net toen de besprekin gen met RBC begonnen waren, kwam daar Willem II tussen. De vrouw van dr. Schuurman (voorzitter van de Tilburgse tormatie) kwam uit Hulst en die had haar man op mij geatten deerd. Ik zal het me nooit verge ten. Fadrhonc was toen trainer van Willem II. Dat was in 1955. Het was het zevende seizoen en laatste jaar van Fadrhonc bij de Tilburgers. Ik kwam op die eer ste training. Fadrhonc komt op me af, kijkt meaanen zegt, „hier jij hebt balletje. Jij doen balletje wip. Als jij kan vijftig keer bal letje wip, jij terugkomen. „Ik heb me kapot gelachen om die man. Een grappenmaker was dat. Resultaat was echter wel dat ik een contract voor één jaar heb gekregen, bij Willem II. Wil lem II speelde toen nog in een van de drie hoofdklassen. Een jaar later kwam het in de toen pas gevormde ere-divisie te recht. Het eerste jaar kwam Honoré Neefs nog niet aan de bak in het eerste team van de Tilburgers. spitsspeler Neefs moest het toen nog bij de reserves proberen en als wisselspeler fungeren. Neefs: „Het gaf niet, kon ik mooi wat routine opdoen. Ik kreeg aan het eind van dat seizoen een nieuw contract en mocht meteen meespelen in het eerste team. Toen was net de ere-divisie er. Ik zal me die eerste wedstrijd nooit vergeten. Tegen BW was dat. Een echte derby. We wonnen met 2-0 en ik maakte alllebei de doelpunten. Man wat een feest. Wij meteen na de wedstrijd stappen. Samen met Jan Brooi- jmans en Jan van Roessel. We hadden alle drie een flink stuk in de kraag en kwamen 's avonds flink aangeschoten bij het club huis van Willem II aan. Daar za ten nog wat bestuursleden na te kaarten en ik was meteen de klos. Ze zagen ons flink zat bin nenkomen en mij moesten ze hebben. Ik werd prompt een wedstrijd geschorst. Van Roes sel en Brooijmans, die geen bor rel minder gedronken hadden, durfde het bestuur niet aan te pakken. Die speelden toen alle bei in het Nederlands elftal, dus die waren te belangrijk. Maar Neefs moest als voorbeeld die nen. Dat was mijn enige foutje. Van de 36 wedstrijden dat sei zoen heb ik er 32 meegespeeld in het eerrste". Neefs maakte in die periode duid lijk furore. Was een vaste kracht in de hoofdmacht van Willem II, dat in die jaren zijn glorietijd beleefde. Neefs voet balde tegen alle topclubs, tegen Ajax, Feyenoord en Eindhoven, dat toen tot de top behoorde. Voor belachelijke vergoedingen. Tenminste als men het betaalde voetbal van nu bekijkt. Neefs: „Dat eerste jaar kregen we voor een gewonnen wedstrijd f 90,-, voor een gelijkspel f 50,- en voor een nederlaag f 35,-. Transferbedragen waren er niet, handgeld had men nog nooit van gehoord, het bleef uitsluitend bij die premies, die als je het nu bekijkt niets voorstelden. Daar trainden we drie keer in de week anderhalf uur voor en hadden we nog een uur durende voorbe spreking. Ik had in die periode ook een aantrekkelijk aanbod van St.-Niklaas in België, dat toen in de hoogste klas van het Belgisch voetbal speelde. Ik zou graag gegaan zijn, maar de el lende was dat je niet eerder mocht uitkomen in het eerste team, dan nadat je drie jaar in België voetbalde. Die nationaliteits-kwestie en derge lijke poespas. Daarom werd het toch Willem II". Neefs maakte er fantastische, onvergetelijke tijden mee, zoals hij zelf zegt. Neefs: „Ik werd er meteen volledig geaccepteerd. Ik was in de kost bij Adje Mut- saerts, die zelf vijftien jaar in het eerste van Willem II had ge speeld en voelde me er thuis. Bo vendien had ik er werk als bouwvakker. Neefs is zijn oude beroep al tijd trouw gebleven. Momenteel werkt hij al weer heel wat jaar tjes als uitvoerder bij Wim Lancu in Clinge. Zijn handen staan bepaald niet verkeerd te oordelen naar zijn bungalow van formidabele afmetingen in het Zeeuwsch-Vlaamse Clinge. Een paleisje dat hij in 1966 be trok en grotendeels zelf bouwde. Een riant verblijf aan de Be- ukelszstraat II in Clinge waar Neefs zetelt met charmante echtgenote Lidya Neefs: „Mijn vrouw laat me lekker m'n gang gaan in de sport. Zo'n type vrouw moet je hebben, anders ben je nergens", zoontje Eddy (12 jaar) en dochter Chantal (8 jaar). Neefs praat graag over zijn glorietijd bij Willem II. Is alleen pisnijdig dat hij zijn plakboek is kwijtgeraakt na de verhuizing. Neefs:,, Enorm jammer. Al die kranteknipsels en foto's, dat is toch een prachtige herinnering. Ik heb m'n hele huis overhoop gehaald, maar heb het nergens kunnen vinden Een pure ellen de". VOLLEYBAL - De eind ronde van het toernooi om de Europese volleybalbeker voor landskampioenen (heren) zal van 28 februari tot en met 2 maart worden gehouden in de sporthal Bancras te Amstelveen. De organisatie van het even ement, waaraan wordt deelge nomen door onder meer CSKA Moskou (titelhouder) en de Oostduitsekampioen Leipzig, is in handen van DeltaLloy- d/AMVJ en de Amstelveense volleybalvereniging Valkenber- g/Martinus. Prettigste hei moering van Neefs: de tijd uit de periode dat hij in Willem II één speelde. Neefs: „Ik zal me bijvoorbeeld nooit die wedstrijd vergeten tegen VW. Ik kreeg de opdracht faas Wilkes uit te schakelen. Dat is me gelukt. Wilkes kreeg geen poot aan de grond. Ik heb tegen Abe Lenstra gespeeld, tegen Rijvers, noem maar op, al die grootheden uit die tijd. Ik heb Sjaak Swart en Pietje Keizer nog meegemaakt. izer begon toen net bij Alax. Prachtige her inneringen. Zeven doelpunten maakte ik voor Willem II. Het derde seizoen gingen de premies al wat omhoog. Voor een ge- wonne wedstrijd f 150,-, voor een gelijkspel f 100,-, en bij een nederlaag f 50,-. Belachelijke bedragen natuurlijk als je die nu uitspreekt. Jongen, ik denk nu wel eens bij mezelf, Honoré je bent te vroeg geboren. Ik zou er zo twintigduizend gulden voor willen neertellen als ik nu twin tig jaar kon zijn. Opnieuw be ginnen. Ik zou goud maken, want ik weet zeker dat ik in de eredivisie mee zou kunnen draaien en bij de topspelers zou behoren. Maar ja, dat is natuur lijk gezwam, want je kunt de klok niet terugdraaien. Er zul len weinig goden te vinden zijn die dat kunnen presteren. Maar ik heb er wel twintigduizend pietermannen voor over. Se rieus". En op het hoogtepunt van zijn carrière kwam dan meteen het abrupte einde aan de betaald- voetballoopbaan van Honoré Neefs. Een tikkeltje Zeeuwse stijfkoppigheid en het gevoel niet met zich te laten sollen dre ven hem weg bij Willem n. Een kapotte scooter, een kwartier te laat op de training en een boete van f 15,-deden Neefs de kop in de wind gooien en brachten hem terug naar de amateurclub waar hij begonnen was en waar hij met open armen terug werd ont vangen: HVV'24 in Hulst. Neefs: „Achteraf natuurlijk stom wat ik gedaan heb. Ik heb er nu spijt van, maar dat is te laat. Ik had makkelijk nog een jaar of vier meegekund in het betaalde voetbal. Maar ja, ik was toen ei genwijs en ging. Wat ik in mijn hoofd had destijds zat niet in mijn achterwerk en er viel niet meer met me te praten. Ik vond het zo enorm kleinzielig van Willem II". De consequenties van zijn daad reikten verder dan hij aan vankelijk kon overzien. Terug in het amateurvoetbal bleken zijn kwaliteiten natuurlijk opnieuw groot te zijn. Hij werd gekozen in het voorlopig Nederlands amateurelftal. Speelde met het amateurteam tegen Volewijc- kers en Saarland, maar toen kwam de maatregel van de KNVB dat spelers die uitgeko men waren in het betaalde voet bal niet gerechtigd waren deel uit te maken van het nationale amateurteam. En Neefs viel bui ten de prijzen. Neefs: „Pure pech natuurlijk. Ik had mooi de kans om via het amateurelftal nog iets van de wereld te zien. Die tripjes pakte je toch maar mooi mee. Kostte je niets. Maar de KNVB stak er een voetbal stokje voor. Wel speelde ik nog met het Zeeuws elftal. Dat mocht wel. We versloegen Feye noord B met 5-2 en ik speelde een fantastische wedstrijd. Ik wilde nog eens bewijzen dat ik het kon". Op 32-jarige leeftijd stopte Neefs bij HVV. Daarna trainde hij HVV drie jaar. Neefs: „Het eerste jaar degradeerden we prompt. Een jaar later kwamen we terug in de derde klas en het laatste jaar finishten we als tweede achter MOC". Momen teel traint Neefs - die zijn di ploma D haalde in 1966 met de beste cijfers van alle cursisten die op dat moment opkwamen - al voor het vijfde seizoen Clinge. Neefs: „Het is nu echt mijn laat ste jaar. Dan zet ik er een punt achter. Ik krijg het te druk. Zit nu in de gemeenteraad van Hulst. Dat brengt ook veel werk met zich mee. Eind dit seizoen zet ik er een punt achter. Dan is het mooi geweest. Misschien nog wat trainen met adspiranten of pupillen. Van die jonge knaap jes. Dat lijkt me leuk, Het was een mooie tijd. Absoluut. Alleen jammer dat ik wat te vroeg ge boren ben. Dat heeft me een aardige cent gekost TON KOOMEN WmSmÊmi Honore Neefs. sssspss-ï: Faas Wilkes uitgeschakeld. (Van onze gymnastiekmede- werker) TERNEUZEN - In de spor thal „De Stenge" te Heinkens- zand worden vandaag de kring kampioenschappen voor jeugd turners tot en met 15 jaar van de Zeeuws-Brabantse Turnkring georganiseerd. De wedstrijd is verdeeld in drie categorieën, wedstrijd A voor jeugdturnsters die in aan merking wensen te komen voor de doorstroming naar de dis trictswedstrijden van de sectie wedstrijdsport van het K.N.G.V. HULST De Hulsterse atle tiekvereniging neemt morgen met haar volledige senioren- ploeg deel aan de „13e Grote Prijs dr. Camus" in het Belgi sche Erembodegem. Een inter nationale cross waar de Hul sterse vereniging onlangs een vererende uitnodiging voor ont ving, en als enige Nederlandse ploeg daar zal deelnemen. Voor België komen daar alle grootheden uit de atletieksport aan de start. district zuid. Hiervoor hebben 24 jeugdturnsters ingeschreven Wedstrijd B voor de jeugdturn sters die beslist niet naar de dis- trictswedstrijden willen door- stromen. Het aantal inschrijvin gen voor deze wedstrijd be draagt 21. Wedstrijd C voor de jeugdturnsters van de sectie „topsport" die niet gerechtigd zijn aan Waustrijd A of B deel te nemen. Hiervoor zijn twee top- sportsters ingeschreven nl, An- nelies Clarisse van Astrow uit Souburg en Sjouke Koster van Deltasport uit Zierikzee. De te verwerken wedstrijdon derdelen zijn brug ongelijk, paardsprong, vrije oefening eii evenwichtsbalk. De wedstrijd leider is de heer W. Schierman- nie uit Breda. De plaatselijke organisatie wordt verzorgd door Volharding uit Goes en Atlas uit Heinkenszand. Wedstrijd B vangt om 12.30 uur aan, wed strijd A en C om 15 uur. (Van onze sportredactie) KLOOSTERZANDE - I)e damesselcctie van het district Zeeland van het Nederlands Handbal Verbond telt geen en kele kandidate meer uit Zecuwsch-Vlaanderen. De „laatste der Mohikanen", in dit geval Henny Burggrave, lid van de handbalvereniging Hontenisse uit Kloosterzande heeft zich enkele weken geleden vrijwillig teruggetrokken uit de selec tie van trainer Harry Thijssen uit Vlissingen. Langharige, aantrekkelijke Henny Burggrave maakte een paar keer de centrale trainingen in de Vlissingsc sporthal mee, en vond het toen wellet jes. Met als resultaat dat de selectie nu uitslui tend bestaat uit dames van de teams op Walcheren en De Bevclanden. Henny Burggrave: „Ik vond het leuk dat ik in de selectie werd opgenomen. Je krijgt dan tenslotte een kans om hogerop te komen. Het districtsteam speelt tegen andere districten en je spelpeil gaat omhoog op die ma nier. Maar het grote nadeel was dat ik als enige uit Zeeuwsch- Vlaanderen steeds naar Vlissin gen moest reizen op de zaterda gen. Om acht uur je bed uit en om negen uur 's morgens be gonnen de trainingen. Om vijf uur 's middags was je dan weer thuis. Mijn vader reed me er heen, dat was een voordeel, maar ik vond het niet zo leuk dat ik als enige Zeeuwsch-Vlaamse aan die trainingen deelnam. Je kent weinig meisjes en voelt je een beetje eenling, al moet ik toegeven dat ik goed opgevan gen ben in Vlissingen. Als er nu meer meisjes bijzaten uit Zeeuwsch-Vlaanderen zou ik doorgegaan zijn. Nu blijf ik maar liever gewoon bij Honte nisse spelen", zegt de ruim 17- jarige Henny Burggrave, kan toorbediende bij Morres in Hulst. Aanvankelijk waren er vier speelsters van Hontenisse aan gewezen om de proeftraining in Vlissingen bij te wonen. Vier jeugdspeelsters, te weten Mar- jettc Jonker, Nicole Goossen, Henny Burggrave en Marie- Louise van Kruyssen. (Van onze sportmedewerkcr) KAPELLE - Morgenmiddag om halfdrie gaat de „Zeeuwse Ren- en Tourclub Theo Middel kamp in „de Caisson" te Kapelle zijn jaarvergadering houden. Voor de pauze komt onder an dere het bestuursbeleid ter sprake, terwijl men ook voor stelt de contributie ongewijzigd te laten. Verder komen de jaar verslagen van secretaris en pen ningmeester aan de orde, terwijl de sportcommissie, alsmede de jeugdcommissie en de tourclub een jaaroverzicht geven. Theo Middelkamp, dat dit jaar het 20-jarig bestaan vierde kon tevens bij die viering drie eigen leden als nationale kam pioenen huldigen, namelijk Keetie van Oosten-Hage, bij de dames, Cees Priem als wegkam- pioen bij de profs, en Jan Raas als titelhouder bij de amateurs Teams van Theo Middelkamp hebben in het afgelopen seizoen deelgenomen aan de volgende wedstrijden: Omloop van het Volk, Omloop van de Braakman, Land van Bartje, Acht van Bla- del, Zilveren Domtoernooi, Om loop van de Maasvallei, Flevo Tour, Nationale clubkampioen schappen te Dronten, en de Om loop van Zeeuwsch-Vlaanderen. De wielerclub telt momenteel 79 leden en 19 donateurs De jeugdcommissie heeft dit jaar niet op volle toeren kunnen draaien De heren Harte en Si mons uit Middelburg hebben wel voortreffelijk werk gedaan wat de training betreft, maar het schortte voornamelijk aan bege leiding na de wedstrijden. Het aantal jeugdleden daalde van 14 naar 7. Drie leden gingen over naar de wilde bond, twee lieten het afweten, en twee had den de leeftijd bereikt om over te stappen naar een andere catego rie. De jeugdcommissie is in middels uitgebreid met drie le den en men streeft er naar het nieuwe seizoen aantrekkelijker temaken voor de jeugd. De tour club had wel een gunstig jaar en kreeg er een flink aantal nieuwe leden bij. Behalve diverse toch ten die in eigen provincie wer den georganiseerd, trok men ook naar Brabant, Limburg, en zelfs nam men deel aan een twee daagse in Luxemburg. Na de pauze volgt op deze jaarverga dering de bestuursverkiezing. Aftredend en onder voorbehoud herkiesbaar zijn mejuffrouw M. Schijfj J. Blok en voorzitter J. van Stee. Vérder zal er een lote rijcommissie worden benoemd Marie-Louise van Kruyssen: „Na die eerste proeftraining vie len er drie speelsters van Honte nisse af. Alleen Henny bleef over. Ik vind het eigenlijk te weinig, één zo'n _proeftraining om over je te kunnen oordelen. Je krijgt weinig kans je capaci teiten te bewijzen. Je bent er vreemd en moet eerst acclimati seren. Als je een minder goede dag hebt toevallig val je meteen buiten de prijzen". Henny Burggrave, spelend in de juniorenploeg van Hontenis se: „Ik ben nog geen achttien jaar en dan mag je zonder dis pensatie niet met de dames senioren meespelen. Er is wel eens gesproken over dispensatie aanvragen, maar ik heb het naar mijn zin bij mijn leeftijdsgeno- tes", heeft de selectie voor dit seizoen laten varen. Volgend jaarhaptze wellichtwel toe. „Al hangt het er maar vanaf of er dan meer meisjes uit Zeeuwsch-Vlaanderen bij zit ten. Anders blijft het nee. Ik ga niet in mijn eentje daar naar toe". Voorlopig voelt ze zich het best thuis in het juniorenteam van Hontenisse. Een gezonde vereniging, die met één pupillen-, twee adspiranten-, één junioren- en een senioren damesteam in de competitie van het district Zeeland uitkomt. Aanvalster Henny Burggrave, die over een venijnig schot blijkt te beschikken en ook verdedi gend goed mee kan komen, be treurt het dat in Kloosterzande blijkbaar alleen dames voor de handbalsport geïnteresseerd kunnen worden. Goedlachse Henny, pas vier maanden verke ring met een militair uit 's- Heerenhoek, die zijn diensttijd in Nunspeet doorbrengt en nu de Zeeuwse boeren uit de bieten en aardappelellende haalt, be grijpt niet waarom de heren wegblijven bij de handbalver eniging Hontenisse. Henny Burggrave: „Het is toch zo'n mooie sport. Ook voor heren; waarom niet? Er is wel eens geprobeerd om een heren- team op de been te brengen, maar het is nooit gelukt. Ze voetballen hier liever. Bli jkbaar zien ze de handbalsport niet he lemaal voor vol aan. Nou, dan zitten ze er toch mooi naast". Grootste wens van Henny Burggrave, die iedere donder dagavond fanatiek traint van acht tot negen uur en elke zon dag in actie komt op het veld of in de zaal - al naar gelang het jaargetijde - is dat het publiek in Kloosterzande eens wat meer voor de handbalsport geïnteres seerd raakt. Henny Burggrave: „Tijdens de veldwedstrijden gaat het nog wel, maar in de zaal speel je dikwijls voor een hand- illfifl Pfs 7*» (Van onze sportredactie) KOUDEKERKE - In het ver enigingsgebouw in Koudekerke houdt de schaakclub Koude kerke zaterdag 28 december een jeugdschaaktoernooi voor jon geren onder de 15 jaar. Het is voor het eerst dat de schaakclub Koudekerke een dergelijk even ement voor de jeugd op touw zet. Er wordt gespeeld in twee groepen. De A-groep bestaat uit 13- en 14-jarigen en de B-groep uit kinderen tot en met 12 jaar. Er zijn een viertal bekers en een aantal medailles te verdienen voor de jeugd. Er zal een systeem worden gevolgd waarbij men er vanuit gaat dat 0k de zwakkere spelers en speelsters een kans op een prijsje moeten hebben. Aan het toernooi - dat om halftien begint - neemt uitsluitend de jeugd van Koudekerke deel. Henny Burggrave: „Het is niet gezellig als je als enige verte genwoordigster uit Zeeuwsch-Vlaanderen in die selectie zit. Daarom hoefde het voor mij niet meer". jevol publiek. Dat inspireert niet. Dat zou wat beter moeten worden. Men maakt misschien te weinig propaganda voor de handbalsport". Henny Burggrave heeft er in middels geen spijt van voor de selectie te hebben bedankt. „Ik ben nog jong genoeg. Volgend jaar stap ik over naar de senio ren. Handbal blijf ik beoefenen. Die sport boeit me. Maar ik wil het wel met plezier doen. Ik ga niet met tegenzin naar Vlissin gen. Geen haar op mijn hoofd - en dat zijn er nogal wat - die daaraan denkt". ADVERTENTIE (Van onze sportmedewerket) 's-GRAVEN POLDER - Hel Zeeuwse Damtiental speelt op 11 januari in 's-Gravenpolder tegen „De Vrienden Damkring" uit Den Haag. Het wordt een geweldige test voor de Zeeuwse dammers want in de Haagse formatie spelen onder andere Cees Kakker, Jan Weerhijn en Krijn Toet alsmede de presenta tor van de Teleac-cursus Ed. Holstvoogd. Stuk voor stuk dammers dus die hun sporen op het honderdruitige bord reeds hebben verdiend. De grote „trekker" zal uiter aard zijn wereldkampioen Ton Sijbrands, die heeft toegezegd naar 's-Gravenpolder te zullen komen wanneer hij op 11 ja nuari geen simultaanwedstnjd moet spelen. Er bestaat een ge rede kans dat Sijbrands (uiter aard achter het eerste bord) zal plaatsnemen. De samenstelling van het Zeeuwse tiental wordt nog na der bekend gemaakt. Tot nader aankondiging is m.i.v. 13 december 1974 de afgifteprijs van als volgt gewijzigd: coupures van f 1.000,- in coupures van 10.000,- in 'bermee is het rendement gebracht op 1 7° Middelburg, Lange Delft 72-740118CT-25955 "en kantoren in Amsterdam, Arnhem, Breda, Dordrecht, Eindhoven, Gouda, 's-Gravenhage, Groningen, Hengelo, 's-Hertogenbosch, Hilversum, Maastricht, Rotterdam, Utrecht, Venlo en Zwolle. 1.025,- 10.250,- DIT (Van onze sport- correspondent) BUENOS AIRES houden van de wereldk oenschappen 1978 in en Nederland in plaat: in het toegewezen lan gentinië kan wel een einde van dit toernooi wereldcup betekenen, ongeveer de mening sportkringen in Buenos te beluisteren valt. Mei hierbij van uit dat een Iijke afwijzing van Ar nië op dit moment we zou kunnen inhouden bijna alle Zuidamerik landen zich terugtrekke het wereldkampioen voetbal 1978. Volgens de Argentijn TIT BO' Rim van Bracht is nage 'Van onze sportredactie) ZE1ST-BREDA Het b stuur betaald voetbal heeft f'jzend beschikt, op ee,:i v< (ADVï

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 22