Georganiseerde sport verwerpt nota sportbeleid Jo Jansen: overrompeld SPELERS NAC VERBAASD OVER ONTSLAG WULLEMS Nederland start teden Luxeinbiiri sport WAT STORY DOET, DOET STORY GOED. Bij uwbladenman en overal inde winkel. bruynzeel aaarsr Kssssr •'ke week te winnen In Vara pakt het anders aan. ZATERDAG 30 NOVEMBER 1974 ZATERDAG 30 N IN VERBREEKT VOORTIJDIG RELATIE MET HENK WULLEMSl (Van onze sportredactie) BREDA Donderdagavond kreeg NAC-traine'r Henk Wultems een telefoontje van voorzitter Nienhuis met het verzoek of hij vrijdagmorgen om halfelf langs wilde komen voor een bespreking in de bestuurskamer. Wullems, die er totaal geen vermoeden van had dat dat gesprek bepaald minder prettig zou zijn, kreeg van de NAC-voorzitter te horen dat het NAC-bestuur had besloten om de relatie met zijn trainer voortijdig te verbreken. „Aangezien onvoldoende vertrouwen aanwezig is tussen het bestuur van de vereniging MAC en zijn trainer de heer Wullems en om de samenwer king in het belang van NAC en met name van het eerste elftal te eontinueen is door het bestuur besloten de heer Wul lems geen verlenging van z-ijn contract aan te bieden. Tot ht moment dat het contract af loopt (30 juni 1975) zal van de diensten van de heer Wul lems se.-n gebruik worden ge- maak' zo luidde de inhoud De huidige NAC-trainer Jo Jansen. (Van onze sportredactie) BREDA Jo Jansen mo menteel de trainer van NAC heeft nogal wat moeite met het ontslag van Henk Wul lems. Jansen die door de NAC aangetrokken was om de jeugd te begeleiden, is door het besluit van het be stuur helemaal overrompeld, „tiet exacte weet ik niet. Haar het heeft me wel over donderd. Ik heb vandaag met de jongens getraind. Het was duidelijk dat iedereen dit nieuws in feite nog moet verwerken. Kijk, je hebt ook met de mens Wullems te ma ken. Voor die man komt het hard aan. Ik vind het dan ook erg moeilijk om te oor delen". Jo Jansen die nog niet in net bezit van een A-licentie is verwacht wel dat er on- «jerandere door Van der Leek de nodige kritiek te ver wachten zal zijn. „Henk Wullems zal uiteraard in be scherming genomen worden En dat vindt ik ook wel logisch. Want door allerlei factoren is hij er de dupe van. Hij moet tenslotte ook weer verder. Of deze gang van zaken van invloed Is op het verwervan de A-licentle weet ik niet. Ik sta nu eerste reserve. Of daar verandering in komt möet ik nu maar afwachten". Morgen wacht Jo Jansen reeots een zwaar karwei. De Bredase équipe reist dan naar Kerkrade waar het te gen Roda JC de Strijd moet aanbinden. Jo Jansen over de komende wedstrijd: „Roda JC speelt thuis erg sterk. Het zal erg moeilijk worden. In leder geval kunnen we met de gehele seleetiegroep, zoals die overigens veel vooruitgang boekt en Ane Delmotte zijn nog niet van de partij. We hopen in ieder geval maar dat we met een goed resultaat uit de bus ko men. We moeten toch ge woon doorgaan. De punten zijn nog steeds kostbaar. Overigens geloof ik niet dat de zaak Henk Wullems veel zal doen veranderen. Ieder een weet dat het een zwaar seizoen is. en dat er hard gewerkt moet worden". van een communique waarin het NAC-bestuur liet ontslag van Wullenis motiveerde. NAC wilde, bij monde van secretaris Eugene Lemmens niet op details ingaan. Wei stelde Lemmens dat de slechte positie van NAC op de rang lijst niet van invloed op het besluit is geweest. „Wij had den". aildus Lemmens. deze beslissing ook genomen wan neer NAC op de zesde plaats van boven had gestaan" Wul lems, hij was zoals hij gistera vond zei nog niet verslagen, had daar uiteraard een heel andere mening over. ..Het Is zuiver een paniekreactie. Het was een vodslagen verrassing voor mij. Ik heb steeds naar eer en geweten NAC getraind. Ik heb daar echt mijn best voor gedaan. En volgens .rntt) waren er ook geen grote con- flictdn die aanleiding tot het ontslag zouden hebben kunnen geven. Aan het begin van het seizoen heb ik wel een me ningsverschil gehad met het bestuur over het transferbe- leid- Zij waren van mening dat er niets meer moest wor- den aangekocht Ik wees ze toen op de zwakke positie die NAC de laatste jaren steeds heeft gehad. Dat verschil is toen bijgelegd. Ik heb de be lofte moeten doen dat ik ach ter hum beleid zou staan en dan zou het bestuur mij volle dig steunen. Ik hetb er tot nu toe niets van gemerkt dat ze dat niet deden Voorzitter Nienhuis kwam zelfs na de nederlaag tegen Volendam naar mij toe om te zeggen dat hij niet begreep dat al die geruchten over de zwakke po sitie vain Wullems bij NAC in de pers waren verschenen „Stap jij ma-ar gerust in de bus", zei hij toen nog. „Er zal niets gebeuren. Endan hoor je plotseling dait ze je ontslag geven". Wullems zegt te vermoeden wanneer het tij zich voor hem heeft gekeerd. „Toen die geruchten na de zege op FC Amsterdam dat ik niet ziek zou zijn werden verspreid voelde ik dat dat een ongun stige uitwerking voor mij zou liehben. Ik verwijt elftalbege leider Jacques Visscliers en hulptrainer Jo Jansen niets, maar het reit dat ze na die wedstrijd de pers niet te woord wilden staan, heeft er ook geen goed aangedaau. Toen pas begon men echt te denken dat ze mij in bescher ming wilden nemen en dat ik niet echt ziek was. De neder laag bij Volendam heeft de panicksutiatle bij NAC alleen maar verergerd". „Geen sprake van", zegt N A C-secret a s Lemmens. Het NAC-bestuur heeft het besluit weloverwogen gemo men. We hebben et- lang over gesproken, tenslotte ls het. een zeer onsympathieke maatregel. Maar tenslotte kwamen we In het belang van de vereniging tot de conclusie dat het het beste was orn de relatie met Wullems te verbreken". Wullems zegt tot nu toe niet: emotioneel op zijn ontslag te- hebben gereageerd. „Dat komt misschien nog wel. Ik weetj het pas een paar uur. Ik reali seer me ook ten volle dat dit J risico verbonden is aan het trainersvalk. Ik ben niet de iADVERTENTIE) Henk Wullems: teleurgesteld. eerste en ik zal niet de laatste zijn. Het ergste vind ik dat het je aanzien als trainer schaadt. Ik vind niet dat ik dat heb verdiend. Ik heb NAC twee keer in de eredivisie gehouden, en we hebben de KNVB-beker ge pakt en we hebben tegen PSV het jaar daarop weer in de finale gespeeld. Ik kan beslist niet zeggen dat liet spelersma teriaal seterker was geworden. Tenslotte zijn Van Gorp, Sohrijives, Bisch en Quaars vertrokken zonder dat ik er iets behoorlijks voor terug kreeg. Ik hoop echter en dat meen ik oprecht dat de spelers er in zullen slagen het eredi- visieséhap te continueren. En ik geloof ook dat ze daarin slagen". HARRY VERMEULEN. AMSTERDAM In een brief aan de leden van de Tweede Kamer keert de geor ganiseerde sport van Neder land zich tegen de tweedeling, die minister mr. H. W. van Doorn van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk in de sportwereld wil doorvoe ren. De minister maakt in de onlangs verschenen nota inza ke het sportbeleid onderscheid tussen sportieve recreatie en wedstrijdsport en besteedt vervolgens uitsluitend aan dacht aan eerstgenoemd aspect van de sport. „De minister heeft een as ceet van sportontwikkeling zo eenzijdig belicht, dat eerder van een nota sportieve recrea- (Van onze sportredactie). BREDA Een complete verrassing. Niemand van de NAC-speiers had verwacht dat trainer Henk Wullems door het bestuur voortijdig de laan zou worden uitgestuurd. De spelers die gistermiddag het nieuws te horen kregen rea geerden dan ook verbaasd. Ze waren echter niet van mening dat het duel tegen Amsterdam, dat voor de Bredanaars de eerste seizoenzege opleverde, de druppel was die de emmer deed overlopen. Martin Vrey- sen. NAC's talentvolle spits hierover: „Voor de mens Wul lems is het wel een -trieste zaak. Hij komt 's morgens op het NAC-terrein en krijgt dan te horen dat er van zijn dien sten verder geen gébruik ge maakt zal worden. Dat komt uiteraard wel hard aan. Na de wedstrijd tegen FC Amster dam kwamen er wel wat emo ties los, maar ik geloof niet dat dat van invloed geweest is Het zal voor het bestuur wel een moeiliijke beslissing geweest zijn. Maar nu moet nog blijken dat het een juiste beslissing geweest is. Dat kun je pas over een paar maanden zeggen"- Ook voor Arie Delmotte kwam de mededeling dat Wul lems op non-actief gezet was als een verrassing. ..Dit had ik in het geheel niet verwacht. Er waren wel wat geruchten na die overwinning op Am sterdam, maar dat heb je al tijd. Ook als Wullems erbij geweest was waren die punten wel in Breda gebleven. Hij had gewoon pech dat hij toen ziek was. Je kunt nu trouwens wel van alles gaan zeggen, maar ik zou het niet fair vin den om Wullems nog een trap mee te geven. Het bestuur heeft dat besluit genomen. Daar zullen we ons bij neer moeten leggen' Doelman Jan de Jong ge looft niet dat het bestuur in een paniekreactie gehandeld heeft, al vindt hij het vrij merkwaardig dat een trainer na vier maanden competitie op straat gezet wordt". „Het is vrij vlug gegaan. Ik had er niet op gerakend. Maar ja. er valt niets aan te veranderen. ZURICH (Reuter) Het Nederlandse amaleurvoetba- lelftal is vrijdag bij de loting van bet kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen in gedeeld in groep 4, samen met Bulgarije, Denemarken, Luxemburg en Frankrijk. In de eerste ronde, waarin zowel thuis als uit moet worden ge speeld, ontmoet Nederland Lu- semburg. De andere wedstrijd is Roemenië - Denemarken. Frankrijk plaatste zich direct voor de tweede ronde. De wedstrijden voor de openings- ronde moeten voor 30 juni 1975 zijn gespeeld. I)e ontmoe tingen in de tweede ronde voor 15 april 1976. Aan liet voortoernooi nemen 91 landen deel. Europa is ver tegenwoordigd door 21 natis. Er zijn voor Europa vijf plaat sen in het eindtoernooi in Ca nada gereserveerd inclusief die van titelverdediger Polen. Degroepsindelin gvan het Eu ropese contient is: Groep 1: Finland - Noorwegen en Joe- goslavi - Sovjet Unie. IJsland is geplaatst voor de tweede ronde. Groep 2: Oost Duits land - Griekenland en Ierland - Tsjecho Slowakije. Oosten rijk is geplaatst voor de twee de ronde. Groep 3: West Duitsland - Spanje en Bulga rije - Hongarije. Turkije is geplaatst voor de tweede ron de. Groep 4: Roemenié - De nemarken en Nederland Luxemburg- Frankrijk is ge plaatst voor de tweede ronde. De eerstegenoemde landen spelen de eerste ontmoeting thuis. De groepswinnaars gaan over naar de eindronden. Olympisch kampioen Polen is vrijgesteld van het spelen van voorronden. In het eindtoerno- poi, waarin 16 landen uitko- me n, vertegenwoordigen voorts drie landen Afrika, drie Azië. twee Zuid Amerika en twee Centraal en Noord-Ame- rika. Gastland Canda is zoals gebruikelijk geplaatst voor het eindtoernooi. We zullen gewoon door moe ten gaan met punten te verza melen. Die zullen we nodig hebben om in de eredivisie te blijven", Atie Graaumaii-s wilde om persoonlijke redenen geen commentaar geven. Hij wilde wel kwijt dat de s-pelersraad, waar hij deel van uitmaakt geen inspraak heeft gehad. „De spelersraad is slechts geïnformeerd. Dit besluit is dus voor de volle verantwoor ding van het bestuur. Meer wil ik er niet van zeggen". Dal de spelers geen in spraak hebben gehad. vindt Gerard van den Dries niet zo vreemd. ,,De beweegredenen van het bestuur ken ik niet. tiaar ik vind het logisch dat zij een besluit nemen. Als je het eerst aan de spelers gaat vragen krijg je toch heel wat verschillende meningen. De spelers, die er in staan denken er waarschijnlijk heel anders over dan degenen die op de bank zitten. Het verbaast me overigens wel dat dit gebeurd is. 11: had het echt niet ver wacht". Ad Bakker, eveneens lid van de spelersraad, betreurde het dat er is voorbijgegaan aan het sociale element. „Je zet niet alleen een trainer aan de kant. Die man heeft ook nog voor een gezin te zorgen. Als lid van de spelersraaft wist .ik dat dit zou gebeuren. Over de beweegredenen is ui teraard veelgepraat. Tijdens een bespreking heb ik nog wel naar voren gebracht dat de wedstrijd tegen Amsterdam er niets mee te maken mocht hebben. Dat moet er helemaal los van staan. Maar ja, wij als spelers mogen geen beleid voeren, daar is het bestuur voor. Overigens geloof ik niet dat we door deze maatregel anders gaan spelen. Iedereen maakt fouten. Wij als spelers evengoed als de trainer. Een ideale trainer vind je nergens. Ik vind dan ook dat wc als spelers medeverantwoordelijk zijn voor het ontslag van Wul lems. En ook de pers - heeft daar volgens mij z-ijn steentje toe bijgedragen. Wullems is vaak nogal impulsief en dat wed meestal misbruikt. Maar nogmaals, voor Wullems vind ik het een erg trieste zaak". R03IAIN VAN DAMME tie moet worden dan van een nota spXZJ aldus dr. W. van ZijR, L meen secretaris van de landse Sportfederatie ;rlJ£ i middag tijdens een perjjf rentie in Amsterdam. „Dei, organiseerde sport met 1 J kader van honderdduizend zrijwilligens wordt niet kend ais beleids- en gesnn partner. Wij verheugen dat de minister het sporth, J plaatst bi-nnen een totaal zijnsbeleid, maar wij k,rf,| ins tegen de nota omdat J Jij wordt gedaan aan cie j."1 leidsvisie, zoals deze voor r georganiseerde sport is muleerd in de v-*- 70". eenri Nota SjJ gezet De verontaehtzammgvane, beleidsvisie, zoals deze mi neergelegd in de Nota (0, heeft kwaad bloed bij de sportbonden en de pelorganisaties. Men ven CRM dat in de nota spon leid geen rekening wordt houden met maatschappel realiteiten. De aandacht die. recreatiesport (of de sport:e recreatie, zoals CRM dat bet telt) nu van het ministei krijgt, geeft de georganiseer, sport reeds jaren hieraan. Zj het dat bonden en verenig gen daarin ten zeerste woi geremd door gebrek aan kwalificeerd kader, finanti middelen en accommodatie! Het zou volgens de viiltl van de georganiseerde spuit -I ln de lijn van het minlsWl liggen de activiteiten var het] particulier initiatief te stinu-J leren, inplaats van die te be-| concurreren. (ADVERTENTIES) In 1975 wordt alles weer duurder. Ook de Bruynzeelkeukens. Koopt u daarom dit jaar nog! Dat scheelt een stuk. Prijs vinden wij natuurlijk ook belangrijk. Maar nog belangrijker vinden wij kwaliteit en service.Waarom? Nou eenvoudig, omdat uw keuken er volgend jaar nog moet zijn en ook het jaar daarna en daarna en daarna en daarna en daarna en daarna en. daarna tSr- Bruynreel Verkoopfiliaal Van Coothplein 36, Breda 01600-443 88 Vanavond Nederpopzien: uiterst gewaagd Nederpopzien zul je nóóit pleebekkentrekkend achter de feiten en de tophits aan zien sjokken. Dat moeten de anderen maar doen. Liever speuren naar nieuw talent - en dat brengen we dan live. Vanavond om 7 uur doen we dat met Solution. Mooie romantische muziek, 'n Groep die - net als Fungus- r misschien pas maanden later doorbreekt - of niet. Want het blijft 'n waagstuk om voorop te lopen! tekneuzen - a: zondag weer massaal de uitverkoop gooien evenmin te verwachte laatste weken en de si men de beslissingen a nodige wedstrijden dc Zo krijgt Terneuzen Cluzona op bezoek. Te heeft duidelijk wat goec ken. Trainer Roel k „Die nederlaag tegen RA jongens niet lekker. Er i gnjpelijk dom gespeeld voorsprong mag je na nooit uit handen geven, niet als je thuis speelt. Ei over gepraat en de jongi len die fout goed mak merk je gewoon tijdens ning. Ze zijn enorm gelai hebben gelukkig geen m heden met blessures, zc met onze sterkste format nen aantreden. Nee, teg zona wordt het winst vo neuzen, let maar op". In de derde klasse d t getrouw enkele Zee Vlaamse derby's. Inte treffen is dat tussen waarde en Axel. Vogel zit nog steeds in degrac vaar. Onbegrijpelijk i: voor een ploeg die vorig moeilijk te bestrijden w toch niet zo onbegrij zegt Peter Erpelinck, tei een begaafd speler van waarde, die vorig jaar ee aandeel had in de succes: de formatie van trainer I Meijden. «Met Sint Nikol kinderen altijd erg geh «Niet binnenkomen" o deur; allerlei dingen ve spoorloos. Die komen t als surprise. Plus een fl want ze weten dat ik d aldus Olga v.d. M. Flakons van 8.70 van 11.50 voor 9.95. Si voor 6.95. ^•nopi^Li! deid»i)®g«tuis.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 30