Situatie in bouw niet ongunstig Pleidooi in raad voor boeren Oostburg haalt buikriem aan Oostburgse fractie wil democratisch zijn VRAAG NAAR WONINGBOUW VOORAL IN HOOFDKERN Een paar woordjes van Anny Sidmar gaat uitbreiden Centraal Bouw- en Woningtoezicht O.Z.-VIaanderen koos dagelijks bestuur Nieuwe serviceflat en kindcr- in Sint-Niklaas „Terneuzen bij de tijd Groot feest in Sint-Jansteen rond jubilerende Prins Carlos stad streek L. M. UILENBROEK: Katholieke kleuterschool St.-Jansteen stelde ouder commissie in Hulst Vogelexpo De Vlaamse Gaai Sint- J ansteen Slraaluamen- commiïsie Axel geïnstalleerd Duizendste lid Hulster Bejaardenbond Politierapport VRIJDAG 29 NOVEMBER 1974 i (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE „Het is zeer wel mogelijk, dat de gunstiger werkgelegenheids situatie in Zeeuwsch-Vlaande- HULST „Geachte redactie. Hier eens een paar woordjes van Anny van Damme. Daar wij al jaren geabonneerd zijn op 't Dagblad de Stem heb ik nu de pen eens opgenomen om jullie eens te schrijven over mijn correspondentie- vriendin". Zo begint een brief aan onze krant van An ny van Damme uit de Zoutestraat 15 in Hulst. T,wee kantjes schrijft ze vol over haar correspon dentievriendin Mieke uit het Belgische Arendonk- Niet zomaar een vrien din, maar eentje die zangeres is, en nog wel bij ons aller vader Abra ham. Maar lees zelf maar, wat Anny schrijft: „Ze is -17 jaar en heel erg lief en sympathiek. En ze is bezig om een grote carrière op te bou wen als zangeres. Ze heeft in haar eigen land 3 singels opgenomen die 't zo erg goed deden. Ze deed erg veel mee aan zangwedstrijden en liep dan ook meestal met de eerste plaats weg. Totdat ze op een keer met Pier re Kartner in contact kwam, beter bekend als vader Abraham. Die haar hoorde zingen en hij zag gelijk wat in dat toen nog jonge stemme tje. Hij heeft dan ook gelijk een contract met haar afgesloten. Nu al 2 jaar aan een stuk staat Mieke dag in dag uit op 't podium in Nederland en België, waar ze haar gouden stem ten gehore brengt. Ze heeft nu 2 plaatjes in Nederland uitgebracht o.a. wat een prachtige dag en klein klokje en haar grote hit door iedereen bekend een kind zonder moeder en ik droom elke nacht." Anny meldt nog, dat ook de derde single van Mie ke spoedig in Nederland uit zal komen, terwijl een eerste grandioze lp al in de winkels ligt. Bovendien komt ze over een paar weken twee maal op televisie, een maal in de vader Abra ham-kerstshow en een maal in de Tros-kerst- show. Iedereen moet dan kijken, vindt Anny, want Mieke heeft wear- kelijk een stem en een hart van goud. Wie daaraan twijfelt, moet maar kijken rond Kerst mis. ren t.o.v. de rest van Neder land gehandhaafd kali blijven. Ook al zal de conjunctuur ver der achteruitgaan". Dat zei gisteravond de heer L. M. Ui lenbroek directeur van het ar beidsbureau te Terneuzen, in hotel Van Leuven te Klooster- zande. Hij sprak daar voor een 50-tal NKV- en KAV-leden op een bijeenkomst die was be legd door het NKV-overlegoi- gaan Hontenisse. De heer Uilenbroek hield zijn gehoor een stortvloed van cijfers voor, waaruit zou moe ten blijken, dat Zeeuwsen- Vlaanderen vooral wat de si tuatie in de bouw betreft nog met zo ongunstig afsteekt te gen de rest van Nederland, Hij noemde in dit verband de bouwactiviteiten in de Kanaal zone en de bouwactiviteiten rond de vestiging van Volvo in Gent. Hij verwachtte voor Zeeuwsch-Vlaanderen een ver slechtering van de tendens, de seizoenschommelingen niet meegerekend. De heer Uilen broek zei wat dit betreft zijn vertrouwen te vestigen op de nieuwe door de regering be loofde injecties, die ook vooi Zeeuwsch-Vlaanderen zullen gelden. Hij zei te verwachten dat de achteruitgang in de textielsector zich niet verder zal doorzetten in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Tegen de 440 arbeidsplaatsen, die in die sector sinds 1969 in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen verloren zijn gegaan, zijn er 260 bijge komen door vestiging en uit breiding van Neckermatin. Morres, Hermans en Edah, zo zei hij. De lieer Uilenbroek belicht te ook nog eens de werking van het arbeidsbureau nieuwe stijl-experiment. Hij noemde de minder ambtelijke behan deling van werklozen, de ver ruimde mogelijkheden voor werkzoekenden om op eigen initiatief aan een nieuwe baan te komen (o.a- via de vacatu remolens te Hulst, Oostburg en Terneuzen) en de aanwe zigheid van specialisten op het arbeidsbureau zoals een me disch adviseur, een beroeps keuzeadviseur en een arbeids- marktonderzoeker. (Van een onzer verslaggevers) SINT JANSTEEN Tij dens een bijeenkomst in de katholieke kleuterschool in Sint Jansteen heeft een aantal ouders van kinderen, die deze school bezoeken, een ouder commissie uit hun midden ge kozen. De commissie, die op initia tief van de ouders zelf is op gericht, zal nauw gaan samen werken met de kleuterleid sters- Volgens mevrouw G. de Bruyn, die in de oudercom missie werd gekozen, is de commissie opgericht met de bedoeling wat te kunnen helpen bij het organiseren van activiteiten op de kleuter school, zoals carnaval, kerst feest en St. Nicolaas. Boven dien hoopt men. dat de com missie kan bemiddelen wan neer er zich ernstige moeilijk heden tussen ouders en leid sters zouden voordoen. Mevrouw De Bruyn hoopt, dat de werkzaamheden van de commissie ook door de andere ouders actief zullen worden ondersteund. „Dan kan er iets heel moois uit groeien", zo zegt ze. In de oudercommissie zijn vijf ouders gekozen, elk van de drie kleuterklassen wordt door minstens één ouder ver tegenwoordigd. Behalve me vrouw De Bruyn maken van de commissie deel uit: de beer M. de Block (voorzitter), me vrouw Verstraeten (uit Absda- le), mevrouw B Blommaert en de heer W. Wuyts. Op de kleuterschool zitten ongeveer negentig kinderen. Ieder kind dat vier jaar is geworden kan onmiddellijk tot de school worden toegelaten. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De fractie Dorpsbelangen en toerisme wil de burger zoveel mogelijk be trekken bij het gemeentebe stuur. In zijn algemene be schouwing beloofde fractie voorzitter A. Verhage alle sug- gusties aan het college te zul len doorgeven, die hij van de zijde van de burgerij ont vangt. Hij opperde voorts de gedachte hierover een ideeën bus te plaatsen. De heer Verhage vond diat de nieuwe raad meer ruigge- graat haid en prees de inbreng van de heren De Vries en Thamaes dlie volgens hem dui delijk aiam de karnt van zijn pairtij stonden. Nogmaals her haalde hij de intentie van zijn pairtij te streven naar de op bouw van alle kernen. In een aantal vragen aan het college vroeg hij hoe het stond met de weg Oostburg-Groede, wat het college dacht van hoogbouw lanigs de kust, of de onroerend goed betasting niet moest wor den uitgesteld en hoe men de public relations dacht aan te pakken „Ons insziens is dit zeer belangrijk voor de streek en het toerisme", aldus de heer Verhage. Tevreden toon de hii zich over het feit dat zijn fractie met twee zetels in de nieuwe raad was gekomen. De fractie-voorzitter van de progressie vein, F. Baarends evenwel betreurde dit in zijn algemene beschouwingen. Hij vond het een kwalijke zaak dat vier jaar constructief wer ken vam de CH-AR-fractie re sulteerde in een zetelverlies. Dat dit bleek op te wegen tegen een zijns insziens carna valesk gevoerde verkiezings campagne van Dorpsbelangen en toerisme. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het Bel gisch staalbedrijf Sidmar, ge vestigd langs de rechteroever van het kanaal van Gent naar Terneuzen, heeft bij het stads bestuur van de gemeente Gent een aanvraag ingediend voor een uitbreiding van 135.533 vierkante meter. Voor nieuw bouw is een aanvraag inge- diend voor 9610 vierkante me ter. De geplande werken zijn de belangrijkste uitbreiding van de Sidmar voor de komende jaren. Aan de uitbreiding is ook de bouw van een nieuwe hoogoven verbonden. Met de ingebruikname van deze hoog oven zal de produktie van Sidmar binnen vijf jaar wor den verdubbeld. Verwacht wordt dat de totale produktie van Sidmar binnen vijf jaar op zes miljoen ton staal per jaar zal komen. Voor de verdere toekomst heeft Sidmar nog plannen voor een uitbreiding van de produktiecapaciteit tot twaalf miljoen ton staal per jaar. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het bestuur van Centraal Bouw- en Woningtoe zicht en Gemeentewerkeu in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen was gisteren snel «loor de agenda heen. Als dagelijks be stuur werden gekozen de bur gemeesters tvan Axel, Honte nisse, Hulst en Sas van Gent. Het kersverse dagelijkse be stuur besloot daarna burge meester De Kam van Axel als voorzitter voor te dragen. De vergadering ging hier mee akkoord. Elf aanwezigen stemden voor, één stem was blanco en één stem was voor burgemeester Molthoff van Hulst. Besloten werd de inkomsten op de begroting te verhogen met een bedrag van 14-112,91 gulden. Men verwacht deze meeropbrengst te kunnen ver halen op de post uitvoering buitengewone werken, o.a. door de vele in uitvoering zijnde ACW-werken. Op schroeven van de inkomsten op de begroting bleek nodig, omdat ook de uitgaven stijgen. Door deze maatregel werd voorkomen, dat de bijdrage per inwoner opnieuw moest worden aangepast. De gemeen tebegroting moest worden ge wijzigd. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN De vo gelvereniging De Vlaamse Gaai houdt op zaterdag 30 no vember en zandiaig 1 decern oer de jaarlijkse vogiel tentoonstel - linig iin zaal De Troubadour. Honderden vogels staan dan opgesteld in een feestelijk met bloemen en planten versierde zaal. Kleurige kanaries, parkieten en tropische vogels vormen de hoofdmoot van de show Voor al de grote parkieten zullen goed vertegenwoordigd zijn. Alle vogels zijn gekeurd door een viertal keurmeesters van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers. W. IJzer- ■nans uit Steenbergen. H Huygens uit Bergen op Zoom, beiden voor kanaries, P van Nuenen uit Ba vel en M. de Heer uit Middelburg zijn ver antwoordelijk voor de jurering van de tropische vogels. Aan de hand van de door hen toegekende punten zullen de prijzen, die bestaan uit be kers, standaards en medailles, worden vastgesteld- Schicting Uitslag bejaar- denschieting gehouden op dinsdag 26 november in „De Blaauwe Hoeve" te Hulst. Ho ge vogel: Bertus de Rooij uit Boschkapelle; eerste zijvogel: Li. van Damme uit Koewacht tweede zij vogel: Fr. van Gie- sen uit Hulst. Meeste kleine vogels 4 stutes Jansen-Ver- planke, uit Kloosterzande, Aantal schutters 55. Jubilcumschletimg Zon dagmiddag om 15.00 uur wordt in café's Blommaert aan de Stationsweg te Hulst een j-ubi- leumschieting gehouden. Dit ter gelegenheid van het feit dat Alfred van Giessen vijftig jaar schutter is. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Burgemeester De Kam heeft gisteren de nieuwe Axelse straatnamencomnnssie geïnstalleerd. De commissie koos gisteren de heer D.J. Og- gel tot voorzitter, de heer P.G. van de Bossche, werd tot se cretaris gekozen. De hele com missie was het hiermee eens. De commissie begon gistera vond meteen met het prakti- solre werk. Besloten werd na melijk om B. en W. te advise ren de verbinding tussen de Rooseveltlaan en de huidige Willem de Zwijgerstraat als naam Willem de Zwijgersbraat mee te geven. De Prins Maurits- straat zou dan volgens de commissie moeten gaan door lopen tot de Oosterstraat. De huidige Willem de Zwijger straat zou op die manier wor den opgenomen in de Maurits-- straat. (Van een onzer verslaggevers) SINT-NIKLAAS De dienst Volksgezondheid en So ciale Aangelegenheden in Sint Niklaas heeft weer twee nieu we servicegebouwen in ge bruik genomen. Het betreft hier de stedelijke residentie voor seniors „Huize Kriekepit- te" en het stedelijk kinderdag verblijf „Hermelijn". Huize Kriekepitte, een soort serviceflat voor bejaarden, telt 53 appartementen, verdeeld over vier verdiepingen en het gelijkvloers. Elk afzonderlijk appartement omvat een woon kamer, een keuken, een inge richte badkamer en een slaapkamer. Een terras en hal zijn bij elk appartement inbe grepen. In het gebouw zijn een onlspanningszaal en diver se spreekkamers onderge bracht. Het kinderdagverblijf is evenals de serviceflat huize Kriekepitte gelegen in het Kon. Fabiolapark aan de Vos kenslaan. Beide gebouwen worden gescheiden door een parkeerplaats, die de bezoe kers van beide tehuizen op moet vangen. ..Hermelijn' werd gebouwd door de Belgi sche groot-aannemer de fa. Amelincx. (Van een onzer verslaggevers) HULST De Katholieke Bond van Bejaarden en Ge- pension eerden uit Hulst schrijft vandaag (vrijdag) het duizendste lid in. Dat zal dan gebeuren tijdiens een feestelij ke bijeenkomst m het patro naat in de Kruisstraat. Door actie is het aantal leden de omstreeks vijf uur is de prijs uitreiking gepland. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In zijn algemene beschouwingen in de gemeen teraad van Oostburg heeft gistermiddag de CH-AR-fractievoor- zitter A. de Feijter een dringend beroep gedaan op het college van B. en W. de regels van de rijksgroepsregeling kleine zelf standigen voor de Oostburgse landbouwers zo soepel mogelijk toe te passen. Hij rekende het college voor dat in de gemeente Oostburg aan bedrijfskapitaal bij de boeren nog acht miljoen gul den in de grond zit en hij schatte de schade voor de zes honderd bedrijven in de ge meente tussen twintig en tweehonderd mille per bedrijf ,.Wij als landbouwers betreu ren het dat een beroep op de regeling zal moeten worden gedaan. Het is voor ons het 55 (Van onze correspondent) TERNEUZEN Gistermid dag heeft burgemeester JU Aschoff van Terneuzen uit handen van de heer H. Deu- rinck, drukker-uitgever te Kloosterzande, het eerste exemplaar ontvangen van het eerste deel -,Terneuzen bij de tijd". Burgemeester Aschoff maakte zijn compliment aan de heren J. Robesin, de ge meentelijke voorlichtingsamb tenaar, H. Hommers, die de fo to's verzorgde en J.F. Brouwer (openbare werken) die de om slag ontwierp. Natuurlijk werd de heer Duerinck niet verge ten, die van het geheel een bijzonder fraai en handig boekje heeft gemaakt. Het ligt in de bedoeling om in het voorjaar van 1975 een deeltje te doen verschijnen over het sociaal-culturele le ven van vroeger en nu. Als ••Hoek totaal" in mei een week feestviert zal er een boekje over deze kern ver schijnen en rond Hemelvaarts dag tijdens de leesten in Bier vliet een over Biervliet bij de tijd. Het ligt verder in de be doeling een werkje te wijden aan de scheepvaart en voorts aan Sluiskil en Zaamslag. In totaal zullen er 8 a 10 deeltjes verschijnen. Aan de hand van gegevens die door de heer Alb. IJsebaert werden ver strekt wordt het een en ander over het Terneuzen van wel eer verteld. Vervolgens zijn er 45 foto's in opgenomen, die Terneuzen laten zien zoals het er ongeveer vijftig jaar gele den uitzag en zoals men de stad nu kent. Ongetwijfeld zullen de ou dere Terneuzenaars bij het zien van die oude foto's met enige weemoed aan die „goeie ouwe tijd" terugdenken. Maar ook de jongere generatie kan na het lezen en bekijken ervan zich een beeld over vroeger vormen. Ondertussen is het duidelijk dat Terneuzen veel schilderachtige plekjes heeft gekend. Dat die plaats moesten maken voor de ver nieuwingen was onvermijde lijk, maar wel te betreuren Vanaf vandaag is het boekje in de boekhandel f 14,90 ver krijgbaar. HOEK Op de boerderij van de heer Van Doeselaar, aan de Herbert Dowweg is een aldaar staande caravan, ei gendom van de Fransman M. Celerier, door oververhitting van de kachel in brand ge raakt. De Terneuzense brand weer rukte met twee wagens uit. maar kon niet voorkomen dat de caravan bijna geheel uitbrandde. TERNEUZEN Donderdag morgen om acht uur zijn op het fietspad Zaamslag-kruis- punt St. Anna de fietser C-H. uit Zaamslag, die richting St, Anna reed en de bromfietsbe stuurder S.D.. eveneens uit Zaamslag- toen deze in dezelf de richting reed. bij het passe ren met elkaar in botsing ge komen. Beiden kwamen te vallen. De fietser kreeg een deel van de bagagedrager van zijn fiets in zijn voet, ten gevolge waarvan er een diepe wond ontstond. Hij diende in het Julimaz ekenhuis te Ter neuzen te worden opgeno men. recht op bedelaarschap", zo zei huj- Ten aanzien van het raads werk pleitte de heer De Feij ter om meer informatie aan da raadsleden. Zo wilde hij graag geïnformeerd worden over de agenda's van B. en W. verga deringen en adviseerde hij liet college voorts de adviezen van de raadscommissies serieus te nemen. Het college zou er bij het rijk op moeten aandringen een gedeelte van de kapitaals- stroom voor aanvullende wer ken naar Oostburg te trekken om de bouw van een verpleeg tehuis te realiseren. „Hiermee helpt U de zieken bejaarden, zijn familie en zorgt U tevens voor een stuk blijvende werk gelegenheid". Met spanning wachtte de heer De Feijter de beloofde jeugdnota af. Wel vond hij dat de nota zoals die door de com missie ad hoc was opgesteld in de raad moest komen. Het ad vies dat B. en W. aan een andere instantie hierover heb ben gevraagd zou apart aange boden moeten worden. De heer De Feijter besefte dat jeugdbeleid een moeilijk punt was en hij bofreurde het dat het soms politiek benaderd wordt en dat de raad te dik wij ls dingen wil opleggen. „De jeugd moet de kans krijgen ook eens te falen", zo meende hij. Ten aanzien van de onroe rendgoedbelastimg wilde de lïeer De Feijter de verhouding eigenaar-gebruiker gewijzigd zien. Een herziening op het gebruik van de sporthal achtte hij wenselijk. Ook wilde hij het fabeltje de wereld uit heb ben dat het onderwijstekort onder meer wordt veroorzaakt door het godsdienstonderwijs „Dat kost slechts het astrono mische bedrag van 1.300 gul den", zo zei de CH-AR-woord- voerder- (Van onze correspondent) SINT JANSTEEN Het 11-jarig bestaan van de stich ting Steens Karnaval en de elf jaar lange heerschappij van prins Carlos worden in St Jansteen morgen op gepaste wijze gevierd. Het feest, dat in de avondu ren tot een hoogtepunt moet komen, begint al om twee uur 's middags. De prim, de raad van elf en de bijbehorende dames krijgen dan een uitge breid diner aangeboden door enkele Steense begunstigers van het carnavalsgebeuren. Het diner is bedoeld als dank voor al hetgeen de prins en zijn gevolg in elf jaar tijd teweeg hebben gebracht. Om halfacht worden alle horecabedrijven in Sint Jan steen ingeschakeld bij de ont vangst van prinsen, raden van elf en gevolg uit negen Zeeuwsch-Vlaamse carnavals centra. nl. Sas van Gent. Lams- waarde. Hulst. Clinee, Kloos terzande, Graauw. Vogelwaar de. Kapellebrug en Terhole. Om ongeveer acht uur worden al deze hoog waardigheidsbekleders in de verschillende cafés afgehaald door de harmonie St Jan. In optocht vertrekt men dan naar het verenigingsgebouw, waar iedereen om kwart voor negen wordt verwelkomd. Het muzikale gedeelte van het feest, dat dan volgt wordt verzorgd door verschillende boeren- en hofkapellen, het iumbo-kwintet en een orkest. Prins Carlos wordt dan met zijn gevolg- uitgebreid gehul digd. Wim Hendriks en R- de Loos zullen het geheel presen teren. OOSTBURG Van diver se kanten werd gisteren tijdens de begrotingsverga dering in Oostburg aange drongen op bezuinigingen. De KVP bijvoorbeeld was van mening dat in de huidi ge teruggaande economische situatie de lagere overheid een pas op de plaats moet maken, en de investeringen moet aanpassen. WD-woord- voerder T. Cambier vond dat als het bedrijfsleven een stap achteruit moest doen, ook de overheid de buikriem moet aanhalen, en zo veel moge lijk luxe moet achterwege laten- De woordvoerder van de progressieve fractie, F. Baarends, vond dat de ge meentebegroting de toets van de kritiek kon doorstaan, hoewel hij, zoails hij zei, op bepaalde randverschijnselen wilde wijzen. Eén van die randverschijnselen is de huurprijs van de ambtswo ning. „Gezien de ontwikke lingen van de huren van pre mie- en vrije woningen in Oostburg zouden wij het op prijs stellen als de burge meester aan de minister zou verzoeken de huurprijs van de ambtswoning opnieuw te willen bezien", zo zei hij. Ook het aanbieden van rook waren tijdens de raadsverga deringen zou aan te bevelen zijn om achterwege te laten. Het voornemen van net college een public relation- bureau in te schakelen ont moette veel weerstand. De VVD was van mening dat de hiervoor uitgetrokken 25 mille wel kon vervallen om dat via de Westkoerier me dedelingen en raadsverslagen kunnen worden gepubliceerd. De KVP-woordvoerder G. van Schaick vond een derge lijke post thans niet verant woord en de progressieven zagen wel iets in het reclame maken voor de gemeente, maar dan via de hiervoor geëigende post. en niet via de post „Voorlichting". De zakelijke bezwaren blijven echter ook dan overeind staan. Een groot gedeelte van het bedrag gaat immers „verloren". aan onkosten, BTW en winst, zodat het in eigen beheer houden van de ze zaak wellicht de voorkeur verdient", aldus de heer Baarends. Bezuinigingen waren vol gens de VVD voorts mogelijk «p ae subsidies aan terzalen, terwijl de Cambier verder 0pn»S „tn het algemeen hebt*»:' weinig waardering voor gingen die er op~zijn"Lft van de overheid zoveel gelijk subsidie binnen teï len. zeker wanneer atZ ceerde argumentatie gehanteerd". De 'vèrt,*'" i de S lld« dt» fractie nog even ?=-' van de subsidie aan def^1' jeugdcentrale wilde De progressieven van het college graae Z uniform subsidiebeleid' len, om ongelijkheden uiu bannen en de „bonte lanJ deken" waarmee thans w-3 gewerkt, te vervangen fa een integrale subsidieregeling De heer Baarends s voorts de hoop uit dat st». dig de jeugdnota behanW kon worden. Bij de faJ hierover zou volgens herr. ik één der eerste conclur naar voren moeten dat er behoefte bestaat m een uitvoerend orgaan. „Ove het hoe en wat van dit voerend orgaan zullen «j graag onze gedachten fonr.il leren bij het bespreken v« de jeugdnota", zo zei hij, De heer Van Schaick'vond coördinering van het jeu» werk noodzakelijk „Dat t commodates kunnen bijd» gen tot stimulering zijn r] wel met u eens", zei hij ti het college, „doch een antwoord investeren dat r;ii onbeperkt kan zijn, is hierbij ook van belang". De exploitatiesubsidies va, de zwembaden werden ook onder de loep genomen. Bi heer Baarends vroeg ziek if of het begeleidingsteam (il nu al twee jaar opereert, wd aan zijn doel heeft beant woord, en of het daarna, gestelde doel wel juist «is Overigens moet de bedriji voering van zwembaden i gezien worden in het kafc van het welzijnsbeleii Gepleit werd aoor m schillende woordvoerder! voor stimulering van bouw in de kleine kernen Bouwrijpe grond moet in i4 kernen aanwezig zijn, en n vroeg de heer Baarends ziek af, of met de verwerving»» gronden niet te laat begon nen was, daar er thans li Breskens en in HoofdpW nauwelijks grond '.s »t particuliere woningbouw, OOSTBURG „Het zo spoedig mogelijk beginnen met de aanleg van de vaste oeververbinding en de we derinvoering van de investe ringspremie, ook ten behoeve van kleinere ondernemingen, zijn dringend noodzake lijk". Dit zei gisteren burge meester A. Schipper in zijn antwoord op de algemene be schouwingen. Een verbeterde infrastructuur zal bijdragen tot het oplossen van de structurele werkloosheid, waaronder de regio 'hans lijdt. De heer Schipper zag, zo kon men uit zijn betoog opmaken, wel mogelijkheden een public relations-bureau in te schakelen. Het doel hiervan is tweeledig: 1. De promotie van Oostburg als aantrekkelijke woon- en leefgemeente, en 2. Het pro moten van Oostburg als ge schikte plaats voor vestiging van kleine en middelgrote industrie- Ten aanzien van zijn ambtswoning achtte de heer Schipper het redelijk dat de thans geldende huuraftrek wordt getoetst aan het reële huurpeil van vergelijkbare woningen. Hij kijkt voorts uit naar het regeringsstand punt ten aanzien van de hulpverleningsorganisaties bij rampen en dergelijke, en vindt samenwerking van de diensten die zich thans hier mee bezighouden, geboden. Bezien zal voorts worden, zo zegde hij de raad toe. of een andere regeling kan worden ontworpen voor de auto-onkostenvergoeding aan ambtenaren die dienstreizen maken, iets waarop de VVD met name had aangedrongen. Getracht zal worden opspo ringsbevoegdheid te geven a«n één der gemeenteambte naren, voor het controleren van de parkeerverorde- ning. De jeugdnota zal in de ja nuarivergadering worden be handeld, zo beloofde wethou der J. Vergouwe in zijn ant woord. Hij verwachtte geen geringe problemen en zei dat met smart gewacht werd op een uitspraak van CRM over het uitvoerend werk van de Streekieugdcentrale. Ook voor de SJC is het een onze kere zaak. De heer Vergou we deed een beroep op de VVD-fractie de subsidieaan vragen voor bet jeugd») in Groede, Hoofdplaat Oostburg te steunen, on anders het jeugdwerk stagneren. Hij vond sta' verantwoord. De peuterspeelzalen hij een goed stukje wetójt Vooral de stijgende loont ten zijn oorzaak van ve hoogde subsi diebi jdraz'J maar hij prees de zelfwer. zaamheid van de deelnemen de ouders. Hij zegde ten aanzien f het subsidiebeleid toe stuk te produceren dat dienen a-ls leidraad voor begrotint 1976. Het college» ook voorstander van een r-:' sidieverordening. Een belangrijke en i ke zaak vond hij de g telijke grondaankopen, prees het werk van de 1970 ingestelde taxatie- missie, die zo heeft k» werken dat tijdig over doende grond kan we beschikt, en dit allemaal aj der procedures. Omdat' kern over de nodige grond zal moeten kunnen* schikken, was er nog genoeg aan de winkel, meende bij. Eind decem- verwachtte de heer een beslissing over de' koop van gronden in® kerke, Breskens j'""' kerke, Breskens en onderhandelingen S" die kernen waar grond'P dig nodig is. Het bouwvolume voort, zal gedeeltelijk worden voor Oostburg. dat hier, nadat in is gebouwd, nog de aanvraag ligt. MogehJ* het volume ook voor verdeeld worden oï'! overige kernen, hoe»" de vraag is of men kleinere kernen here"11;.: hoge huren te betalen.-f drang kan niet worden om particuliere ningbouw te stimule" hangt van de bouwo» mers af, zo zei de rendregt. Per jaar veertig woningen voor recreatieve doe' zodoende onttrokken woningvoorraad Het zal ziieh beraden over gelijke aankoop voormalige ziekenW Oostburg, zo deelde Barendregt nog mee.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2