JONG TALENT BASIS VOOR DE TOEKOMST Krappe zege voor SBK „LUCTOR ET EMERGO" VIERT VANDAAG FEEST Titelstrijd Zebra turners De Braakman aan de leiding Jeugdsportdag in „Don Duilaert" Zeeuws damkampioenschap AVANTI BLIJFT LEIDER VOOR WINGS Zaalvoetbaltoernooi personeel N.B.M. Badmintonclub Terneuzen grootste van Zeeland mmn Eastwood Tigers .Jumping Crabs uitgesteld sport Accommodatie St. -Aloysius Nederlandse titelstrijd driebanden in Ovezande ZATERDAG 23 NOVEMBER 1974 30 (Van onze sportmedevverker) TERNEUZEN De badmintonclub Terneuzen, de grootste badmintonverenigng van Zeeland. Een prestatie zonder meer om in vijf jaar tijd een vereniging van een dergelijk gehalte (tweehonderd leden, veel talent) op te bouwen. Dat getuigt van een goede opvang een goede begeleiding en een bijzonder goede sfeer onderling. Van de tweehonderd leden zijn er tachtig jeugdleden, wat alleen maar bevorderlijk is voor de toekomst. Deze jeugd bevat dan ook nog het nodige talent wat wel tot uiting kwam tijdens de Zeeuwse kampioenschapppen, want van de vijftien te verdelen titels eisten de jeugdige badmintonspelers van Terneuzen er maar liefst twaalf voor zich op. Toch, toen de badmintonclub Terneuzen van start ging was het allemaal zo overdonderend nog niet. Toen zou niemand hebben durven voorspellen, dat. deze vereniging zo'n florerende toekomst tegemoet zou gaan Voorzitter-trainer Jan Willem Visser was een van de initiatief nemers tot de oprichting van de vereniging. Jan Willem Visser: Ja in de prille beginperiode was het maar zeer.matigjes. Wij be gonnen met zeven man. Bepaald geen aantal om van te gillen. Maar al snel bleek - wij hebben er echt alles aan gedaan om pro paganda voor onze vereniging te maken - daterhierin Terneuzen belangstelling voor de badmin- tonsport bestond Deze sluime rende animo-zo mag je het wel noemen werd door ons opge wekt in de vorm van de eerder genoemde propaganda. Na twee jaar hadden wij dan ook al zo'n tachtig leden. Wij waren echter nog niet tevreden en bleven doorgaan. Met als huidig resul taat: tweehonderd leden en de grootste vereniging van Zee land. Een gegeven waar wij als bestuur maar wat trots opzijn". Vervolgt secretaris Arnold Emmerik: „Momenteel hebben wij een ledenstop voor senioren ingevoerd. Dat was gewoon noodzake lijk, omdat wij nog niet over voldoende ruimte beschikken om ze allemaal behoorlijk aan hun trekken te laten komen. Volgend jaar, als wij wat meer accommodatie tot onze be schikking hebben, zal die leden stop opgeheven worden. Voor de jeugd telt deze ledenstop niet. Hoe het komt dat onze vereui- ging zo'n fantastisch groot le denaantal heeft weet ik wel te verklaren. Kijk, wij hebben er altijd naar gestreefd om een vereniging op een zo breed mogelijke basis te bezitten Dat houdt in dat er bij ons leden zijn die recreatie badminton spelen, leden die het beoefenen om hun conditie wat op peil te houden en leden, die het zuiver als sport beoefenen. Daarom ook was iedereen bij onze vereniging van harte wel kom, oud of jong. het maakt niet uit. En vanahvolgend jaar is dat weer zo Daarom voelt iedereen zich bij onze vereniging betrok ken en vindt men het fijn om er bij te zijn Dat is ook ons doel, een gezellige vereniging te heb ben. waar tevens wedstrijdsport bedreven wordt". Talent kent de badmintonclub Terneuzen voldoende dat heb ben de eerder vernoemde twaalf jeugdtitels wel bewezen. Jan Willem Visser, de trainer (met eenCIOS-d jloma) weet hier al les van: „Ja -tijk wij hebben zo'n tachtig jeuj ileden, waar tal van talenten t ssen zitten. Maar daar heb ji het weer: wil je dat deze jeugd doorbreekt, dan moet die een goede begeleiding en goede coaching hebben. Dat is een van de voornaamste punten waar wij naar streven. Want de jeugd heb je gewoonweg nodig om door te kunnen gaan in de wedstrijdsport En in die tak van badminton zijn wij ook be hoorlijk sterk vertegenwoor digd. Want ons eerste senioren team speelt tn de derde klas lan delijk Dat houdt echter wel in dat er steeds naar Brabant ge reisd moet worden. «Hfirt ui m a (Van onze sportredactie) AXEL In de basketbal competitie van het district Zeeuwsch-Vlaanderen heeft het Sasse SBK een krappe overwin ning geboekt op Scheldesport SBK had de meevaller dat de Scheldesportaanval niet erg op dreef was, maar daar stuud tegenover dat de Terneuzenaren verdedigend uitstekend werk deden. Na een 1-ti voorsprong voor SBK kwam Scheldesport terug lot 7-6, maar via 9—10 en 11-14 kon de Sasse formatie met een 12—16 voorsprong rusten. Na de hervatting hetzelfde spelbeeld, SBK kon uitlopen tot 16-27, waarna Scheldesport tot wat meer offensieve daden kwam. maar men kon toch met voorkomen dat SBK verdiend won met 30-33. Een verdiende overwinning voor de ploeg die toch wat gemakkelijker kon sco ren De dames van BV Hulst ble ken lang niet opgewassen tegen de Scheldesport-damds In een zeer eenzijdige wedstrijd kon den de Hulsterse dames de aan valsgolven van Scheldesport met geen enkele mogelijkheid het hoofd bieden. Verdedigend klopte er weinig van en met de rust leidde Scheldesport al met 2-29. Nadehervatting fyetzelfde spelbeeld. Een veel v sterker Scheldesport. dat ondanks de vechtlust van BV Hulst uit kon lopen tot maar liefst 4—51 Het Axelse Voorwaarts heeft zijn eerste overwinning behaald en wel in de uitwedstrijd tegen het in deze competitie debuterende Oostburg, Voorwaarts zege vierde met 28-36 De stand wordt hierdoor bij de heren: 1. BV Hulst 2 2 0 4. 2. SBK 2 2 04,3. Scheldesport 3 1 2 2, 4. Voorwaarts 4 13 2, 5. Oost burg 10 10 Stand bij de dames: 1. Schel desport 2 2 04,2. Voorwaarts 2 1 1 2, 3. BV Hulst 2 0 2 0. Programma dit weekeinde Axel: (dames) Voorwaarts - Scheldesport, Sas van Gent (heren) SBK - BV Hulst, Terneu zen: (heren) Scheldesport Oostburg. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - De jeugd commissie van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen heelt het winterprograinma voor de jeugdrennertjes samen gesteld. Vanaf 23 november zul len de jeugdrenners om de veer tien dagen gezamenlijk trainen in Hoek. Zaterdag 7 december gaat men naar het Rotterdamse sportpaleis Ahuy, waar de lief hebbers dan ook op de piste te recht kunnen. Op 26 december staat de tra ditionele Kerstcross in het Axelse Bos op het programma. Behalve de trainingen zijn er in de wintermaanden ook nog een aantal voorlichtingsavonden voor de ouders en de rennertjes. Het ligt inde bedoeling dat erop deze avonden een aantal des kundigen aan het woord komt. Aan de orde komt dan de licha melijke verzorging Daarnaast wil de jeugdcommissie van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen ook wat gaan doen aan de technische voorlichting van de rennertjes Dat is natuurlijk een kostbare affaire. Maar twee actieve be stuursleden van onze vereniging André Tack en Jose Brand dra gen grotendeels de zorg voor de financiën. Zij stimuleren allerlei acties waardoor het benodigde geld in kas komt. Waaruit ook een groot deel van het jeugd- badminton gefinancierd wordt. Maar nu om temg te komen op de teams die in de competitie spelen", zegt Arnold Emmerik. „Het eerste team speelt dus lan delijk derde klas Daar draait het bijzonder goed in mee. Het staat op een derde plaats; het tweede team staat in de eerste klas district op de vijfde plaats, het derde en vierde team spelen in de tweede klas district en staan respectievelijk op een eer ste en een zesde plaats. Het vijfde teatii staat op de tweede plaats in 3B en het zesde team op de vierde plaats in de klas C3. het zevende team tenslotte staat in klas 3B op de vierde plaats. Allemaal feiten die nog maar eens benadrukken hoe goed het gaat bij ons Ons eerste team speelt meestal om de andere week thuis in sporthal 't Zwaantje tussen 10 0(1 en 12.30 uur op zondag. Jammer is het dat er in sporthal 't Zwaantje geen restaurant aanwezig is Want nu kunnen wij nooit eens een keertje gezellig nababbelen met de bezoekende verenigin gen. Zo'n babbeltje bevordert de sfeer tussen de verenigingeh on derling" De badmintonvereni ging Terneuzen rooit het wel en zal nog wel grotere vormen gaan aannemen indien volgend jaar nog meer accommodatie be schikbaar komt. (Van onze sportredactie) OVEZANDE - De finale van het Nederlands kampioenschap driebanden klein eerste klasse, zal van ti tot en met 8 december worden gehouden in cafetaria Sanders in Helmond. De organi satie is in handen van de ilel- inondse biljartvereniging DBC Sandré. Bij de finalisten heeft zich één Zeeuw geplaatst; L. Wesldorpe van de biljartvereni ging O Bk uit Ovezande. die met het fraaie algemeen gemiddelde van tl 8111 uit de voorwedstrij den kwam. De finalisten zijn I W Vin cent (GMV, Helmond) algemeen gemiddelde 829. 2 L West dorp (OBK, Ovezande) 0 811), 3 P. Bons (De Puedelhaters, Ven- lo) 0 764; 4 J Edel (De Friesche Club. Leeuwarden) 0 757, 5. L.J.J Engwerda (OVS Haarlem) 0 754; 6. F. van Melis (GMV, Helmond) 0 750; 7 J Jansen (Ons Vermaak, Beek en Donk) 0 743; 8 J.M.A. Zeelen (OGC, Cuyck) 0.712. Eerste reserve is: A Sanders (DBC Sandré. Helmond) 0 695 tweede reserve A C Schel lekens (Juliana-Zuid. Tilburg) 0 692; 3 J Trommelen (DTS, Zevenberg- schenhoek) 0 678 De eerste wedstrijden begin nen vrijdag 6 decemberom 14.00 (Van onze sportmedewerker) 's-GRAVENPOl.DEK - In 's-Gravenpolder zijn de voor rondes voortgezet in het per soonlijk damkampioenschap van Zeeland. In de hoofd klas waren de uitslagen: Op 't Hof - Boon 2-0, A. Quakkelaar - Veerhoek 0—2, Van Strien - Baa- yens 0-2, Goedhardt - Zeegers 2-0, Schuitema - Dusebout 0-2. Door deze resultaten gaan Boon. Op 't Hof, Dusebout, Goedhardt, Baayens en Veerhoek over naar de finale. De badmintonclub Terneuzen traint hard om het peil te verbeteren. GOES - In de eerste klas van de Zeeuwse badmintoncompeti- tie heeft Avanti II zijn kopposi tie geconsolideerd door van 1'erneuzen II te winnen met 5-3. Wings II bleef op de tweede plaats staan door Pluumpje I met 7-1 te kloppen. Wings II moest echter wel toestaan dat Marathon U op een gelijk aantal wedstrijdpunten kwam dooreen zege op datzelfde Wings II en een gelijk spel tegen Terneuzen 11. Rillandia I werd definitief op de laatste plaats gedrukt door Avanti 1U. dat de strijd met 7-1 in zijn voordeel besliste. In verband met de herstel werkzaamheden aan de Zee- landbrug werd m de tweede klas de ontmoeting Zierikzee I - Pluumpje II naar latere datum verschoven Sjuttel I moest zijn tweede plaats afstaan aan Ter neuzen III, dat met 6-2 baas bleef over Avanti IV Sjuttel daarentegen kon het niet bol werken tegen Marathon III 6-2. Terneuzen IV haalde de eerste wedstrijdpunten binnen, door met dezelfde cijfers te winnen van Astroiden II, dat zelf nog geen enkele wedstrijd heeft kunnen winnen. Met nul punten uit zes wedstrijden is het degra datiekandidaat nummer een geworden. In de derde klasse A haalde Pluumpje IV twee kostbare pun ten binnen door met het kleinst mogelijke verschil te winnen (Van onze sportmedewerker) 's-GRAVENPOLDER - Het wielercomité Luctor et Emergo uit 's-Gravenpolder organiseert (Van onze sportredactie) ZIERIKZEE - In de lurnzaal van de huishoudschool Prinses Irene te Zierikzee houdt de gymnastiekvereniging Delta- sport op zaterdag 23 november a.s., aanvang 14 uur, de kring kampioenschappen voor turners en turnsters van de Zeeuws Bra bantse TurnkriHg. Bij de turners zijn voor de wedstrijd „topsport" vijf in schrijvingen binnengekomen, dat zijn J v. d Sande, H Bom- meljé, M. Stoffers en W. Hel- mich van VTV uit Vlissingen en H. Mesu van Volharding uit Goes Het is de eerste maal in de Zebra dat een speciaal top sport knngkampioenschap wordt georganiseerd Gezien de deelname mag een op een hoog peil staande wedstrijd worden verwacht Aan de wedstrijd „wedstrijdsport" nemen acht turners deel De deelname aan het kring- kampioenschap turnsters afde ling wedstrijdsport is teleurstel lend te noemen Voor deze wed strijd zijn slechts vijf turnsters ingeschreven, het vorige jaar elf Wel zullen M. Corstanje en Ria Dekker van Volharding uit Goes en Cora Hoogstrate van Delta- sport Zierikzee aangevuld met de dames Groenewegen en de Witte van WIK St.-Annaland er ongetwijfeld voorzorgen dat het turnpeil mets te wensen over zal laten Het is echter een veront rustend feit dat op dit moment de aanvoer van nieuw talent in deze afdeling van de Zebra stagneert. vandaag in Ons Dorpsleven een grote bazaar waar men van 2 uur 's middags tot 11 's avonds te recht kan. Vorig jaar trok een dergelijke bazaar grote belang stelling en nu zijn er opnieuw veel fraaie prijzen te winnen on der andere op het rad van avon tuur, met het ballengooien, schiettent, spijkersiaan en der gelijke attracties. De Midden stand uit 's-Gravenpolder die volgens voorzitter Gerrit Blom altijd welwillend staat tegen over het wielercomité liet zich ook bij deze bazaar niet onbe tuigd. Het wielercomité organiseert deze bazaar weeral in het kader van de voorbereiding op het wie- lergala in de komende zomer. Na de Grote Wielerdag op 31 augus tus van dit jaar wil men in het komend seizoen zeker zo goed en zo mogelijk nog beter voor de dag komen Gerrit Blom: „Er zijn reeds contacten gelegd wat betreft het aantrekken van sponsors, maar het is natuurlijk nog wel even afwachten hoe de economische situatie zich in ons land ontwikkelt.. Moeten we grote stappen terugdoen op dit (Van onze sportredactie) GR.AAL'W - Het eerste team van St.-Aloysiiis, de bekende ta feltennisvereniging uit Graauw, speelt vandaag om 14 uur in het clubhuis aan de Dorpsstraat in Graauw de belangrijke wed strijd tegen Delta Lloyd II. St.-Aloysius, uitkomend met Paul Matthijssen - de laatste weken verrassend sterk spelend - Wil fried Dumez en René van üi|k heeft een bijzonder goede kans op het kampioenschap in de hoofdklasse B. St.-Aloysius staat twee punten los van de concurrentie en wordt deze laat ste thuiswedstrijd van deze competitie gewonnen, dan heeft het Graanwse team volgende week tegen AMVJ 1 uit aan een gelijk spel voldoende om de titel in de wacht te slepen. Morele steun in de vorm van een fikse belangstelling kan het Graauwse team in dit stadium dan ook zeker gebruiken. punt dan zou ook de sportwereld daar zeker schade bij gaan lij den. Ons comité za) niettemin naar wegen blijven zoeken om ook in 1975 het grootste wieier- evenement in Zeeland te creë ren". Luctor et Emergo dat kortge leden nog twee bestuursfuncties vacant had prijst zich voorts ge lukkig dat mevrouw J. Spaans van der Steen (de moeder van wielrenner Cees Spaans) zich bereid heeft verklaard zitting te willen nemen in het bestuur Zij gaat het secretariaat beheren en het wielercomité meent dat deze belangrijke post nu weer repre sentatief en uitstekend is bezet. Ook de andere post van be stuurslid zal binnen korte tijd zijn bezet, naar ons werd mee gedeeld Gerrit Blom: „Er be staat bij ons geen enkel pro bleem om gestaag door te gaan met het plan de wielerfans in Zeeland elk jaar iets aan te bie den waar men warm voor loopt. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - De perso neelsvereniging Zeeuwsch- Vlaamse kantoren van de Neder landse Middenstands Bank houdt op 14 december een na tionaal zaalvoetbaltoernooi waaraan zal worden deelgeno men door een vijftiental teams bestaande uit personeelsleden van NMU-vestigingen. Cees Steenbakker, penning meester van de organiserende Personeelsvereniging Zeeuwsch-Vlaamse kantoren „We hebben bewust het aantal deelnemende teams op vijftien gezet Meer kan echt niet omdat de accommodatie ontoereikend is een grote inschrijving toe te staan We hebben de teams uit de directe omgeving voorrang gegeven" Het toernooi wordt gehouden in de Terneuzense sporthal 't Zwaantje De deelnemende teams zijn ondergebracht in drie poules De poule-indeling ziet er als volgt uit Poule 1: Roosendaal, Purme- rend; Middelburg, Postkamer Hoofdkamer Amsterdam, Ber gen op Zoom Poule II: Eindhoven, Velp. Centraal Kantoor Amsterdam, Leiden Nederlandse Midden stands Spaarbank Poule 111: Terneuzen; Alk maar; Amsterdam- Noord;Zaandam; Gouda Het toernooi wordt georgani seerd in samenwerking met de afdeling Sport en Recreatie van het hoofdkantoor van de NMB Alle reglementen van de KNVB zijn van toepassing op het toer nooi De wedstrijden zullen worden geleid door KNVB- afdelingsarbiters De spelers die aan het toernooi willen deelne men moeten dan ook lid zijn van een vereniging die bij de KNVB is aangesloten. Het toernooi begint op 14 de cember 's-morgens om elf uur. De prijsuitreiking is gepland op 18 00 uur De wedstrijden in de voorronden duren twee keer vijf minuten, de halve finale wedstrijden twee keer 7'/2 mi nuut en de finale twee keer tien minuten. van Sjuttel II. Pluumpje IV ls daardoor vrijwel zeker van plaats in de promotiepoule, ten. zij Smash I het de Goeseiiaap onverwacht nog lastig kan ms. ken In de derde klasse B isdestrijd om de plaatsen in de promotie poule hoog opgelaaid Terne- zen V kon door zijn gelijke spel tegen Astroiden II zijn promo. tieplaats nog niet helemaal vei lig stellen, al gaat het nog steeds aan de leiding in deze klasse Wings IV en Astroiden 11 bin. ven twee gevaarlijke concurren. ten voor de Terneuzense p]oe. doordat Terneuzen VII met T-j van Pluumpje V won, heef, Pluumpje V de aansluiting me; de kopgroep verloren en staal nog met twee punten op devoot laatste plaats, gevolgd door Smash II met 0 punten. In de derde klasse C werden er geen wedstrijden gespeeld. (Van onze sportredactie) HULST - Op zaterdag 7 de cember wordt door de sectie Jeugdzaken van het district Zee- land van de Nederlandse Volle bal Bond in samenwerking mei de sectie Technische zaken een jeugdsportdag gehouden in sporthal „Den Dullaert" In II ulst. De sportdag begint al om 9.01) uur. Op dit toernooi zullen bij vol doende inschrijvingen de ver enig! ngsteams en scholenteams afzonderlijk spelen, dus elk in een eigen poule. Het juiste aan tal aanmeldingen van teams is nog niet binnen, want de in schrijving sluit op 1 december Gedurende het toernooi zullen tevens selecties plaatsvinden voor de samenstelling van de districtsteams, zowel voor ju nioren als aspiranten. In de na middag komt het districtsbe- stuur in vergadering bijeen. Be sproken zal onder meer worden het herziene subsidiebesluit van de Provinciale Staten van Zee land, dat voor de NeVoBo in Zeeland gunstig is uitgevallen Daarnaast staan nog enkele be langrijke punten op de agenda "-"9TFN"' (Van onze basket ballmedewerker) OOSTERHOUT - Zaterdag zal Pioniers aantreden tegen WVBA uit Wychen. De eerste ontmoeting was een slechte par tij van Bredase zijde. Toen werd het een 79-56 nederlaag. Tocb moet er een mogelijkheid zijn deze wedstrijd positief te beëin digen, gezien het schotvaardig optreden van Cramer en Van de Genugten in de laatste wedstrij den. WYBA, dat op een tegenval lende 4e plaats op de ranglijst staat, zal er echter alles doen om zijn positie te verbete ren. De wedstrijd begint om 16.00 uur in Bavel sporthal De Huif. Een uur eerder zullen de Bredase reserven spelen tegen Fortuna 3 (Den Bosch). De wed strijd Eastwood Tigers- Jumping Crabs is uitgesteld i.v.m. een dramatisch ongeval in de Oosterhoutse gelederen. in ue le klas is dit nog met bekend De resultaten van za terdag waren daar Linthout - Blankenburg 1-1, Schrijver - Van Soelen 1-1. Noorddijk - Wiskerke 1-1, Walrave - Van Zielst 2-0, Groenenberg - Grim 2-0. Baayens - Versluijs 2-0, Ridderhof - Vinke2-0, mevrouw Kats -Houmes 0-2, Van Horssen Nieuwenhuijze 1-1 Bij de jeugd won Filius van Sipma en Lodder van de Wild. Baayens versloeg bij de adspiranten de Wolf en hetzelfde deed Wattel tegen Loov (Van onze zwemmedewerker) GOES- In het zwembad te Goes wordt vanmiddag liet tweede programma van de Zeeuwse B-zivemcempetitie afgewerkt. In deze competitie leidt bij de dames de ploeg van De Braak man uit Hoek en hij de heren liet B-team van De Stormvogel uit Vlissingen. De standen luiden Dames; 1 De Blaakman 1312,2 punten. 2 De Ganze 1387,9 punten, 3 De Stormvogel B 1390,4 punten 4 De Bruinvis 1398.1 punten. 5 Luctor B 1501,9 punten, 6 Scheldestroom 1535.0 punten Heren: 1 De Stormvogel B 1310.3 punten. 2 De Ganze 1321.7 punten 3 De Bruinvis 1340.8 punten 4 De Braakman 1349,5 punten, 5 Luctor B ojo.y punten. 6. Schelde stroom 1413.6 punten Vooral bij de heren zijn de onderlinge verschillen erg klein, zodat er flinke strijd verwacht mag wor den Bij de dames zal het gevecht om de tweede plaats bijzonder ïnteressant worden, omdat het verschil tussen de nummers twee en vier slechts 10,2 secon den bedraagt Zowel bij de da mes als bi] de heren staan de 50 meter vlinderslag, de 100 meter rugslag en de 200 meter wissel slag op het programma Els van Tatenhove van De Braakman moet m staat worden geacht deze nummers op haar naam te schrijven Bij de heren heeft de Goesenaar Frank Lucasse goede winstkansen De wedstrijden tn het Goese zwembad beginnen om 16 60 uur WAT STORY DOti. DOET STORY GOED Vanaf zaterdag 2.1 november ie koop. Bij uw bladenman en overal in de winkel.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 30