99,- 675 645 265 otjes 75 ■■1 1 a ra teel ub Hulst een groot succes Liefhebbers wachten op wedstrijden Weinig pnbliek bij Dom Boys door ongunstige terreinligging SC. Van de Branden houdt rollcndnel D^i V>,- Tweemaal winst voor Den Ooden Arend Iamjbx* ij u thuis A(\s* Belangstelling erg groot Finale derde klas Libre in Hulst ram 54 voor OVERWINNING EORDBIMNING DEZE WEEK IN VRIJ NEDERLAND de winkel 5 voor er nu voor i 85 voor TP Vr punten^ sport SR wmm obstakel disipline Zijn er nog 'gewone' overhemden.. De november boekenbijlage; en een staatssecretaris Alle nummers tot nieuwjaar kado bij een abonnement tot juli '75 voor f 11,70. Geschenk-ideetje voor u? Bel 020 - 6 52 32 of schrijf antwoordnummer 70 Amsterdam, postzegel hoeft niet. onafhankelijk LOSSE NUMMERS f1.90 OVERAL VERKRIJGBAAR STANDENLIJSTEN DONDERDAG 21 NOVEMBER 1974 En dan het geschenk duo. Het koffiezet apparaat 3009, voor 9 koppen, samen met een mooie, praktische koffiemolen in een leuke geschenkdoos. -v.- 99 V. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN - Na heel wat moeilijkheden te hebben overwonnen en al is het wie- Ierseizoen 1975 wat betreft de wegwedstrijden nog ver weg, is de kans bijzonder groot dat volgend jaar de eerste wed strijden voor de categorie lief hebbers van de KNWU verre den zullen worden. Het resul taat van vele uren vergaderen en praten door consul Ben U- sebaert in samenwerking met het bestuur van de Wielerver eniging Zeeuwsch- Vlaanderen met renners en comités. Momenteel hebben er zich al ruim twintig renners in Zeeuwsch-Vlaanderen als KNWU-liefhebber laten in schrijven, zodat het wachten alleen nog is op de organise rende wielercomités en dat al les wil men voor de aanvang van het nieuwe wielerseizoen rond hebben. Consul Ben IJse- baert houdt in samenwerking met het bestuur van de Wieler- vereniging Zeeuwsch- Vlaanderen voor alle wieler comités uit Zeeuwsch- Vlaanderen dan ook twee bij eenkomsten. Gesproken zal worden over de nieuwe cate gorie liefhebbers, terwijl ook de categorie nieuwelingen aan de orde zal komen. Ter wille van de bereikbaarheid en de te verwachten drukte heeft men besloten om zowel in Oost- als in West-Zeeuwsch- Vlaanderen een bijeenkomst te beleggen. „Want", zegt voor zitter Willem Verplanke van de jeugdafdeling van de Wie lervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen, „het is onze taak als wielervereniging om in sa menwerking met de KNWU hier in Zeeuwsch-Vlaanderen die categorie liefhebbers er door te drukken. De renners zijn er nu. Het wachten is nu alleen nog maar op de comités om zo'n categorie in hun pro gramma op te nemen. Ook de categorie nieuwelingen komt aan de orde. Die jongens ko men tot nu toe slecht aan hun trekken. Het afgelopen seizoen waren er voor de nieuwelingen weinig wedstrijden. Duels voor de nieuwelingen zijn in het belang van de Zeeuwse wielersport. De jeugd staat immers garant voor het voort bestaan van de wielersport hier in Zeeuwsch- Vlaanderen". De bijeenkomst voor de organiserende wielercomités in West-Zeeuwsch- Vlaandcren - bij verhindering in hun eigen district zijn de comités uit Oost hier ook wel kom - vindt plaats op vrijdag avond 22 november in café De Windt, Zuidzandscstraat 7 te Oostburg. De bijeenkomst voor de co mités uit Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen zal plaatsvinden op vrijdagavond 29 november in café Het Wapen van Zee land, Plein 14 in Zaamslag Beide bijeenkomsten beginnen om 19 00 uur Verplanke „Als het nodig mocht zijn kan de categorie liefhebbers ook al tijd nog gesplitst worden in twee leeftijdsgroepen Maar dat is nog toekomstmuziek Punt is dat die jongens willen rijden, dus moeten er wed strijden komen. Dat moet kunnen lukken, waarom ei genlijk niet?" Alle wielercomités in Zeeuwsch-Vlaanderen hebben van de Wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen een brief ontvangen om de verga dering bij te wonen Verplan ke: „Het aantal profkoersen is toegenomen, evenals de pu blieke belangstelling bij die koersen. Dit in tegenstelling tot de amateurwedstrijden, die het publiek niet erg konden boeien". Bereikte het aantal wedstrijden voor junioren en vooral nieuwelingen aan het einde van de jaren zestig een piek, sindsdien is dat aantal sterk teruggelopen. Zeker een reden om ook deze laatste ca tegorie in de komende bijeen komsten eens sterk onder de loep te nemen. Verplanke „Het zijn juist de renners van die categorieën, die nog sport laten zien waar het publiek warm voor loopt" Een catego rie liefhebbers die is ontstaan doordat verschillende trim mers boos uit de volkskoersen stapten - wedstrijden die niet aan vaste reglementen zijn ge bonden - en een verzoek aan de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen richt ten om tot oprichting te komen van een hefhebberscategone in Zeeuwsch-Vlaanderen Lukte dat in de beginfase niet. langzaam maar zeker krijgen de liefhebbers in Zeeuwsch- Vlaanderen vaste voet aan de grond Met deze categorie lief hebbers zal het mogelijk zijn om gecombineerd met bij voorbeeld nieuwelingen of jeugd tot een compleet mid- dagvullend wielerprogramma te komen. Hierbij kan gebruik worden gemaakt van de dien sten en mogelijkheden die de Wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen aan de comités kan bieden. (Van onze sportredactie) HULST - De finale derde «iasse lil,re van het district •eeuwsch-Vlaanderen van de koninklijke Nederlandse Bil— lait Bond zal van 23 tot en met november in Hulst worden gespeeld. De organisatie van eze titelstrijd is in handen van j' Huisterse biljartvereniging "ue Kroon". Via de voorwedstrijden heb- de volgende spelers zich ge ur',1st voor ^eze eindstrijd 1. v Boussen (De Kroon, Hulst) Middelde2 95. 2 J Corveleijn i tv ®luislfl1) gemiddelde 2.96, Hi. de Jong (Het Groene La ren van Gent) gemiddelde -s«. 4 J de Mul (DOS, Hoek) gemiddelde 2 85. 5 F Raas (SBC, Sluiskil) gemiddelde 2.79, 6 L van der Hooft (BZN. Ter- neuzen) gemiddelde 2 68, 7 C. Schijve (ABC, Axelgemiddelde 2 62, 8 J de Meijer (DOS, Hoek) gemiddelde 2 45 Eerste reserve is A van Dron- gelen (Ed Horemans. Axel) ge middelde 2 44. tweede reserve F van de Velde (ZBC, Zaamslag) gemiddelde 2 28, derde reserve M de Pooter (ZBC, Zaamslag) gemiddelde 2.53. De movennegrenzen in de derde klassen lopen van 2 00 tot 3 50 De kampioen van deze dis trictstitelstrijd plaatst zich au tomatisch voor het gewestelijk kampioenschap dat Schouwen-Duiveland wori gehouden (Van onze sportredactie) HULST Sinds enkele weken heeft Hulst ook een karate club. Initiatiefnemer heet Eddy Bosschaert, die samen met zijn vriend Walter van de Branden uit Hulst - beide heren specialiseerden zich eerder in body-building - probeerde de karatesport in Hulst te introduceren. Via stencils werd jong en oud op de hoogte gebracht van de bedoeling van bovenge noemd duo en dat had succes. Want al bij de eerste informa tieve bijeenkomst waarbij Eddy Bosschaert de 'gang van za ken in de karatesport uiteen zette en er een eerste training volgde, kwam er al een twintigtal geïnteresseerde liefheb bers opdagen. Karate, een sport waarbij af en toe een dierlijk gebrul schijnt te behoren, had in Hulst zijn intrede gedaan. De eerste keer was het voor het belangstellende gezelschap nog een kwestie van „eerst de zaak eventjes aankijken", maar dat de karatesport aansloeg bleek wel tijdens de tweede trainingsavond De „mannen van het eerste uur", waren op nieuw present en er was zowaar een tiental nieuwe leden meege komen. Dit dertigtal liefhebbers heeft inmiddels de training kei hard aangepakt. Eddy Bos schaert, Nederlander van ge boorte, maar woonachtig in net Belgische Stekene gaat zijn di- cipelen voor. Zelf beoefent hij deze tak van sport al ruim zes jaar. Is in het bezit van de zwarte band, eerste dan. Geen katte- pies. Duidelijk geen karate- katje om zonder handschoenen aan te pakken, hoewel het ver standiger lijkt er ook mét hand schoenen vanaf te blijven Tij dens de trainingen is Bosschaert graag bereid zijn kunnen op karate-gebied te demonstreren. Karate, een sport gericht op zelfverdediging. .- .-,.w. ,s die nu ook in Hulst kan worden beoefend Walter van de Branden, die voorlopig de administratie bij houdt, zegt over het tot stand komen van de karateclub in Hulst: „De plannen waren er al enige tijd. Enige obstakel was het vinden van een geschikte ruimte. Links en rechts kon er wel een zaal gehuurd worden, maar die huurprijs lag zo hoog, dat het voor ons als nieuwe ver eniging gewoon niet te doen was". Het duo bleef echter zoeken, totdat men terecht kon in de gymnastiekzaal van de St.- Willibrordusschool m Hulst. Daar kan men elke maandag avond tussen acht en negen uur de mannen van de piepjonge „Shotokan-en-karateelub Hulst" aan het werk zien. Van de Branden: „We hebben nu een geschikte traiiiingsruimte ge vonden. We kunnen nu ook de komende wintermaanden ge woon door draaien. De vereni ging heeft bestaansrecht naar mijn smaak. Dat blijkt wel uit het feit, dat we na een tweetal trainingen dertig leden hebben kunnen inschrijven". Onder die leden een aantal meisjes, vrouwen en eigenaars van winkelpanden in Hulst, die de eerste beginselen van de ka ratesport worden aangeleerd. De dames vinden het een ideale manier van ze eens onvoorzien heden komen. Geen onvoorstel bare gedachte in de huidige tijd. Toch kunnen er nog wel een aan tal leden bijkomen in de nieuwe Shotokan-en-karateclub Hulst, zo melden de initiatiefnemers optimistisch. Training instructeur Bosschaert: „Karate is een ideale zelfverdedigings- sport. Een jong meisje dat déze tak van sport goed onder de knie heeft is gemakkelijk m staat een man van honderd kilo te „vel len" als ze hem maar op de vitale punten van het lichaam weet te treffen. zelfverdediging als ■oorzien in moeilijk reactievermogen bezig ziet in Huist gelooft men zonder meer dat dat allemaal zo zal zijn. On danks dat Bosschaert in het be zit iS van de eerste dan en kan bogen op een jarenlange erva ring, volgt hij nog steeds trai ningen in Antwerpen om een nog hoger niveau te bereiken. Karate, een interessante tak van sport, waarbij het er uiterst ge- disiplineerd toegaat, zo blijkt wel tijdens de trainingen in Hulst. De aspirant-liefhebbers weten nu waar ze terecht kun nen. (Van onze sportredactie) AXEL - In café De la Paix van Rein Dieleman in Axel werd een invitatietoernooi lihre voor bui tenlanders werkzaam en woonachtig in Zeeuwsch- Vlaanderen - gehouden. Win naar van dit biljarttoernooi, dat flinke publieke belangstelling trok, werd de Westduitser Cordbrüning, die de enige dame die deelnam aan dit toernooi - de Noorse Hertzfeldt nipt voorbleef. De eindstanden van het toer nooi (achtereenvolgens aantal matchpunten, algemeen gemid delde en hoogste serie) luidt als volgt: 1. H. Cordbrüning Duitsland) 10 1.05 7 (West- 2. S. Hertzfeldt (Noorwegen) 8 0.30 3 3 H. Pietzsch (West-Duitsland) 6 0.59 6 4. H Degiacinto (Joegoslavië) 4 0.67 6 5. H Drenker (West-Duitsland) 2 0.51 5 6. R Milinkovic (Joegoslavië) 0 0.55 6 (Van onze sportredactie) ST.-JANSTEEN - De actieve biljartvereniging Den Ouden Arend uit St.-Jansteen heeft in café „Den Ouden Arend" weer een tweetal wedstrijden ge speeld in het kader van het ne- derlaagtoernooi bandstoten (over twintig beurten) dat deze vereniging dit seizoen houdt. Den Ouden Arend boekte twee overwinningen. Tegen De Steense Carambole (eveneens uit St.-Jansteen) zegevierde Den Ouden Arend met 275 tegen 205 caramboles en KOT (Axel) leed een 337-130-nederlaag. De gedetailleerde uitslagen luiden: Den Ouden Arend - KOT (Axel): E. Picavet 65 - P Diele man 13; J Josiassen 42 - C. Piasmans 45; E Nachtegaal 71 - P Hoogstraten 13; J. van Kerk hoven 60 - P Pel 13; F. van Eek 19 - J Koek 7; Chr Jansen 10 - W Baremans 7; P de Bruijn 32 - De Jonge 19; J Blanckaert 38 - W. Dieleman 13, (Van onze sportmedewerker) SAS VAN GENT - Corn Boys trekt iedere zondag bij zijn thuiswedstrijden slechts een ge ring aantal bezoekers. Een ont moedigende zaak voor deze ver eniging, waarvan het bestuur steeds bezig is het de leden zo goed mogelijk naar de zin te ma ken. Je vraagt jeaf hoe bet moge lijk is dat in een behoorlijk grote woonkern als Sas van Gent, zo weinig belangstelling voor voetbal bestaat. Voor die mini male belangstelling zijn natuur lijk wel enkele argumenten aan te voeren. Zoals bijvoorbeeld de positie waarin Corn Boys al een aantal seizoenen zit. Dit houdt in dat Corn Boys steeds geen degradatiemoeilijk heden heeft gekend, maar evenmin een rol speelt als het op een promotieplaats aankomt Een weinig spectaculaire positie in de voetbalcompetitie dus. Maar de belangrijkste oorzaak van het lage bezoekersaantal bij de thuiswedstrijden is volgens het Corn Boys-bestuur toch wel de ongunstige ligging van het tCorn Boys-terrein. Een be stuurslid: „Het voetbalcomplex ligt op zo'n twee kilometer van het centrum van Sas van Gent. Je begrijpt dan ook wel dat wij op al wat oudere mensen niet meer hoeven te rekenen. Ook de andere leeftijdscategoneën moeten we - zeker op deze tijd van het jaar, met minder pret tige weersomstandigheden - ze ker niet verwachten. De weg die naar sportpark „De Valcke" leidt, loopt langs de suikerfa briek. Een modderige bedoening op deze tijd van het jaar. Ik zie het wel aan onze junioren, ais die met de fiets naar de training gaan. Die zijn van onder tot bo ven besmeurd met modder Ik blijf erbij dat sportpark De Valcke te ver buiten de woon gemeenschap ligt. Als je bij voorbeeld in de avonduren de training wil bijwonen ben je wel verpacht een zaklantaarn mee te nemen. Want als de schijn- Het reactievermogen en dis- ipline zijn enorm belangrijk in deze tak van sport. Je moet als beoefenaar van de karatesport in geval van nood je tegenstan der onmiddellijk buiten gevecht kunnen stellen. Dan is een snelle reactie, gevolgd door een juiste slag of stoot op de juiste plaats beslissend". Ais men Eddy Bosschaert, met zijn fabelachtige techniek en werpers en de lichten in het kleedlokaal gedoofd zijn, zie je geen hand meer voor je ogen Toen destijds het sportpark ge reed kwam zijn ons ook lan taarns beloofd om en nabij het sportpark. Daar is echter nog steeds niets van terecht geko men Je maakt nu de gekste din gen mee Onlangs kwamen en kele junioren op de terugweg van de training langs de weg een stomdronken kerel tegen. Je be grijpt wel dat die jongens de schrik van hun leven kregen Wij doen er als vereniging alles aan de spelers en speelsters zo goed mogelijk op te vangen. Steeds zijn er mensen pro deo in de weer voor hun vereniging. Alles om de belangen van Com Boys zo goed mogelijk te behartigen Als je dan eens bekijkt onder wat voor omstandigheden dal moet gebeuren, vraag je jezelf wel eens af hoe ze het volhou den En dan zondagmiddag bij die thuiswedstrijden zie je tel kens dat magere aantal toe schouwers Dat doet je als be stuurslid pijn Dan denk je bij jezelf, waar doen we het eigen lijk voor A<;h, voptde rest gaat het goed met de vereniging Wij beschikken over twaalf jeugd- elftallen, vijf senioren teams en één dameselftal. Ik dacht wel een gezonde basis voor de toe komst Ik hoop dat de Sassena- ren zich het lot van Corn Boys een beetje aantrekken. Het kun nen opbrengen eens wat meer een bezoek te brengen aan de thuiswedstrijden, want dat is in feite waamar we streven". (ADVERTENTIES) Sommige mannen schrikken tegenwoordig als zi| zich in zo n hyper-slank-shirt moeten persen Een onnodige huiver want in onze speciaalzaak vindt u een altijd prettig passend en toch modern overhemd Precies zoals u het wenst In de nieuwe goede kleuren van de herfst en winter 74/ 75 Jazeker maar ook in klassiek wit ot in die geliefde engelse werk|es en ruiten Niets is herrie-achtig of buitenissig in onze speciaal zaak voor de moderne man. Zo ook bi| onze over hemden Een ware. eerlijke stijl in wit ot kleuren en dessins Prettig in het dragen Perfekt te kombmeren met uw kostuum en das Een ri|ke keus van inter nationale merken als Arrow King Stylemaster ligt voor u gereed Idee voor u. mevrouw: Uw cadeau-overvloed vopr hem Kunt u prachtig vervol maken met een modem shirt Voor een luxe-geschenk- verpakking wordt (gratis^ gezorgd (Van onze sportmedewerker) HULST - De supportersclub van amateurwielrenner Theo van de Branden uit Heikant houdt zaterdag 23 november in samenwerking met de Toerclub Hulst rollenwedstrijden in café Wenzeler in Hulst. Niet alleen komen vele Zeeuwsch-Vlaamse en Belgische volkskoersers in actie in Hulst, maar ook de ama teurs zijn present. De baten van deze sportavond zijn bestemd voor de kas van de supporters club van Theo van de Branden, die domicilie heeft gekozen in café Wenzeler. Theo van de Branden kan bij de amateurs op grote concurren tie rekenen Op de eerste plaats van Peter Gödde, winnaar van de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen, maar voorts van spetters als Lon Strobbe uit Lamswaarde en Co Tolhoek, de routiniffl uit Yerseke. (ADVERTENTIE) DE MEEST GUU iS reurs ingeschreven De eerste wedstrijden beginnen om 19.30 uur. HOI do '«or, brker<rn - Vrij bind 'nfornialie, nuances RtvU 8»ngeo van redju-i,.,. *ed«chle- a, df l c 00 °*de Nederlanders va" alle weekblad. Vjcr n' cen "P'nit- en 'ec" Vrii ^rland" Bij VN deze week de Tweede grote huckcuhijhigc van hel najaar. 64 pag. op muga/ine-tormaal. Met o.a. herwaardering van ScolÉ l il/geruid: llilleniiis. Sprekend een Dier; l.ittle Nemo. Iwee uitgevers; /eer veel hoekenintormatie. In V Interview met Win» Meijer, staatssecretaris van K\l. «ver de (cultuur! politiek van Den liyl ('liet is menens!*» I n tn»k de ex-eigenaar van Candy, xex- haron Peter Muller ziet terug op zijn daden: "Mat hel» ik aangericht?" Vertier P/V Interview inel James Baldwin, n.m. over hel Nixon- (jjdperk ('De strategie van de slil- le'l/Sal Santen en de Vierde Interna- tionale/t >e\/trek («er van Pik over beeldende kunst en kuustenaar./Ds. Beyers Naudc «ver de loek«inst van Zuid Afrika./lou l ichtveld (Albert Helman» schrijft in VN «ver Surina- meJAtuilvsr de teloorgang van de M.M/.Sfn/ri heelt voetbal nog toe- koinst?M"u/vsi' hel kabinet en de werkloosheid./Mohilisatie in Israel. belekvi l>ai o,aalj, daarover ad" U,,daS'nS is. a< adverfeniie vol- Dl koop Kende week a OV('r,fl een V\ P P'aa«" Landelijke competitie: Senioren: Hoofd klas B: tafeltennis St. Aloysius 1 8-13 Seylla 3 Valkenberg/AMVJ 8-11 Irene 1 8-10 Delta Lloyd 2 Overgangsklas D: Deso 1 8-13 St. Aloysius 2 Belcrum 1 8-11 Diveko 1 JCV 2 8-10 Frisol 2 8-6 8-3 8-7 8-5 8-2 Landelijke competitie jongens: St Laurens 1 8-15 BKE 1 7-11 MZ 1 8-10 B-klas meisjes: St. Aloysius 1 9 Junioren: B-kias Twenty O. NOAD 1 Frisol 1 U 1 7-4 7-3 7-1 Avantl 1 MZ 2 15 7-13 8-10 Tatie Avanti 2 Quick '32 7-4 8-4 7-0 Afdel ingscompetitie: Senioren: le klas: Wilno 2 6-12 Big Smash 1 6-5 Zand 1 6-9 St Aloysius 3 5-1 ONA 1 6-7 ONA 2' 5-0 2e klas A: MZ 2 7-14 MZ 5 7-7 Laurens 1 6-8 Big Smash 2 7-2 Zand 3 7-8 Goes 2 6-1 2e klas B: MZ 3 7-14 MZ 4 7-7 Goes 1 7-9 Laurens 2 7-5 Zand 2 7-7 Goes 3 7-0 2e klas C: Effect 1 6-11 St. Aloysius 4 5-9 STV 1 5-5 3e klas A: Zand 4 6-12 Wilno 3 5-8 MZ 8 6-6 3e klas B: MZ 6 5-10 MZ 9 4-4 3e klas C: MZ 7 6-12 MZ 10 6-7 PNL 1 5-6 3e klas D: Sl Alovsius 5 7-13 Effect 3 7-11 Zuidwesters 1 6-8 4e klas A: MZ 11 7-14 Laurens 3 7-12 Kapelle 1 7-8 4e klas B: Wilno 4 6-9 Marathon 4-8 MZ 12 6-5 4e klas C: Veere 1 7-12 Arnemuiden 3 6-10 Zand 6 7-8 RWS Effect 2 Arnemuiden 1 Goes 4 PNL 2 Zand 5 Big Smash 3 Arnemuiden 2 PZEM 1 SAR 1 STV 2 Schans MZ 14 PNL 3 Scaldina 1 Veere 2 Scaldina 2 MZ 13 Kapelle 2 6-3 6-0 5-2 6-0 4-2 3-0 5-3 6-0 7-4 7-4 6-0 6-3 6-2 7-1 4-4 6-0 6-7 7-3 7-0 4e klas D: AKF Effect 4 SAR 3 7-14 7-11 7-9 SAR 2 Effect 5 Zuidwesters 2 7-6 7-2 7-0 Afdelingscompetitie: Junioren: Ie klas: Laurens 2 MZ 3 Wilno 1 7-11 7-10 6-7 St Aloysius 2 MZ 4 Zand 1 6-6 7-6 7-0 2e klas A: ONA 1 MZ 5 Effect 1 5-10 6-10 5-4 Zand 2 Laurens 3 6-4 6-0 2e klas B: MZ 7 MZ 6 Wilno 2 6-12 6-8 5-5 Zand 3 Big Smash 1 6-3 5-0 3e klas A: MZ 8 ONA 2 MZ 10 5-10 6-10 5-3 Effect 2 Wilno 3 6-3 6-2 3e klas B: MZ 9 MZ 11 Laurens 4 5-9 5-9 6-6 Scaldina 1 Schans 1 4-2 6-0 4e klas A: MZ 13 Zand 6 MZ 16 7-14 7-11 7-9 Schans 2 MZ 15 Kats 2 7-5 7-3 7-0 4e klas B: Arnemuiden 1 7-14 MZ 12 6-10 MZ 14 7-6 Laurens 5 Scaldina 2 Kats 1 7-5 6-4 7-1

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 21