„Hontenisse hoort toch eigenlijk in derde klasse thuis" niet best T afeltennisvei ^niging O.N.A, Oostburg draait WACHTEN OP „REDDENDE ENGEL" Pop in Oostburg en Westdorpe Piet Waterschoot uit Kloosterzande Inkrimpen Competitie nodig groentje DONDERDAG 21 NOVEMBER 1974 OOSTBURG - Het gaat de Weitennisvereniging O N A (Ontspanning na Arbeid) momenteel niet voor de Het ledental is dras- lsch gedaald en de animo yoor de tafeltennissport is twijnende in Oostburg Toch oeft de tafeltennissport in "stburg niet de zeven ma llere jaren tegemoet te gaan, 'n"ien er zich een actief per- y°n beschikbaar stelt die 'en voor honderd procent ter de begeleiding van de eetieve tef el tennissers zet. p> ^oe is het mogelijk dat i. ac,ieve en zeer bedrijvige ta- 0^n,sve|,eniging zoals iaar r jP'0,selinB "P een goed vee t' ln 'ed<'n,al van vijfen- dert?'^ ™aar tw'n,'g vermin- Huidige voorzitter de heer de Kort weet wel waar deze sterke animovermindering van daan komt Hij zegt: „Ruim twee jaar terug zat de tafeltennisver eniging O.N.A. ver op zijn ach terste. Hij had toen nog zo'n twaalf leden. Voor mij stond het toen als een paal boven water dat daar verandering in moest komen Ik hen mij toen intensief met het werven van leden en ook de begeleiding die onontbeer lijk is- gaan bemoeien. Alles liep toen plotseling op rolletjes, het gehele kader zette zich toen min of meer achter het beleid in onze vereniging Wat was het gevolg? Een ledengroei van zo'n drie- honderdenvijftig procent Van twaalf naar 45 Het leek er toen sterk op dat wij op de goede weg terug waren. Maar vorig |aar beg. .iel al ik moesi rmjn activiteiten voor .1, i; .n grote mate in krimpen omdat mijn werk zaamheden het niet toelieten Onze secretaris die altijd goed znn best gedaan had liet het ook afweten en zodoende kregen de leden maar weinig aandacht meer Met het bekende gevolg de een na de ander het zich niet meer zien Momenteel zijn er nog zo'n twintig leden over. en dat voor een vereniging die naar mijn mening zeker zo'n vijfen zeventig leden moet kunnen omvatten, als je de woonkern Oostburg in ogenschouw neemt Maar hel ontbreekt gewoonweg aan een persoon die bijzonder veel ovei moei hebben voor ONA .en uiteraard daal ook de tijd vooi heeft Want het huidige bestuui meenl hel allemaal wel goed. maai deze ontbreekt het allemaal aan vrije tijd Op het bestuur is de vereni- gingsnaam O N A (Ontspan ning na Arbeid) zeer goed van toepassing, wanl de meeste heb ben een drukke baan En je be- pen rijpt wel dat begeleiding roodnodig is in een vereniging, althans wil deze een gezonde ba sis voor de toekomst vormen" Het is een duidelijke zaak dat voorzittei De Kort er mee zit dat de tafeltennisvereniging O N A in een dergelijke situatie gema noeuvreerd is. maar ook bij hem gaan de zaken voor de hobbv Niettemin zou De Kort graag zien dat ei zich iemand beschik baar stelde om de tafeltennis vereniging bles te heT| Ook in de competitie waarin een viertal teams van O N A ac tief zijn. is goed te merken dal hel niet zo formidabel meel draait als vorig jaar G de Kort Hel tweede seniorenteam gaat zonder meer linea recta terug naar de tweede klas Hel eerste team handhaaft zich nog goed en zal wel op een Iweedi "I derde plaats eindigen in de eer ste klas Je ziet wel, wij hadden beslist wel een goede selectie- groep tot onze beschikking Want de eerste klas is perslot Van rekening de hoogste klas hierin Zeeland Van onze jeugd- teams speel! er één in de tweede klas en een in de derde klas Voornamelijk deze laatste cale- gorie moet goed opgevangen worden, wil er het beoogde ren dement uit te halen zijn Wanl vergeel niet er is geen sport waai concentratie, reactie, techniek en lichamelijke conditie zo sa men tot uiting komen als in de tafeltennispsort Daarom moet een jeugdig latent wal vooruit wil. ontzettend veel trainen en tijdens die training goed ge coacht worden Er wordt bij ons drie maal op de week getraind maandag donderdag en zater dagmiddag Alles was er dus echt wel op gericht om tn de toe komst een zo goed mogelijke en en zo sterk bezet mogelijke ta feltennisvereniging op te bou wen Maar ja, het ziel er momen teel wel even anders uit Niette min blijven wij maar de hoop koesteren dat er een reddende engel (als het ware) opstaat die zich het lot van de tafeltennis vereniging O N A aantrekt Veel ook heeft onze tafeltennis vereniging te danken aan me vrouw Flemm die de financiële zaken van onze vereniging be hartigt. Nee. ik zie persoonlijk de toekomst tnaar somher tege moet en als er dus niet snel iets verandert dan verwarhl ik dal hel bestuur andere maatregelen zal nemen Wanl het bestuur wil natuurlijk zomaar mei de ver eniging abrupt afbreken Mis schien. maar dal is nog geen ze kere zaak kan er iets lussen ko men, bestaal de mogelijkheid wel om een fusie aan (e gaan W'at zou je er anders mee moe ten? Wel. jammer" zucht <1 de Kort, „want het begon een jaar geleden zo lekker te draaien". (Van onze sportmedewerker) KLOOSTERZANDE „Neen, ik kan en mag niet zeggen dat nu het voetballen harder en gemener is. Vroe ger ging men er ook goed tegenaan. Het voetballen is alleen veel sneller geworden, en dat vergt van een speler op de dag van vandaag een per fecte conditie. Daarbij komt nu dan ook nog de tactiek, die bij de huidige wedstrij den zeer belangrijk is. Een tactiek die met zich mee brengt dat je soms zelf een straffe mandekking krijgt. Maar, ja, daar ga je gewoon mee leren leven. Vroeger werd er meer in het wilde weg getrapt, en dan maar lopen jongens. Kijk, dat is er nu allemaal niet meer bij. Zelfs bij ons - het amateurvoetbal rd. - wordt de toekomstige tegen stander al enkele weken van te voren bekeken, om hem zo enigszins „gewapend" te kun nen bestrijden. Een snelle spits bijvoorbeeld krijgt een vaste bewaker. Ook dat allemaal hoort hij de tactiek, dat is zeker niel alleen een bepaald systeem spelen. En als je dan naar de tv kijkt zie je nog veel meer: de bal een eind wegtrappen als de scheids rechter reeas gefloten heeft; ie mand op de hielen trappen; een speler die bijvoorbeeld een strafschop moet nemen hinde ren om hem zo uit zijn concen tratie te halen Dal laatste hoort dan misschien allemaal niet bij de tactiek, maar het gebeurt. De tv brengt dat elke zondagavond inde huiskamer. Voor mij moet dat laatste allemaal niet, want het heeft bijzonder weinig met voetballen te maken. Maar toch komt het, de kleintjes zien het van de groten" Aan het woord de op 5 decem ber jarige - en hij wordt dan 31 laar - Piet van Waterschoot uit Kloosterzande, de nog steeds snelleengevaarlijkespitsuit het eerste elftal van de voetbalver eniging Hontenisse Ondanks zijn bijna 31 jaren is hij vele jon gere verdedigers dikwijls te snel af, wat hem dikwijls in staat stelt te scoren Piet van Water schoot is dan ook zonder meer voor vele verdedigingen de „schrik" van Hontenisse Samen met Johan de Rijk, Johan Spon- selee en Henn.y Kegels vormt hij de bijzonder beweegehjke en 'p voorhoede van het eerste l van Hontenisse. En Piet Waterschoot is daarin de ge- loutineerde spits Een plaats waar hij hard voor werkt, een plaats waai hij twee keer in de week keihard voor traint Maar dat alles heeft hij er voor over, want Piet van Waterschoot is in hart en nieren een echte sport man. Een sportman voor één vereniging, en dat is natuurlijk Hontenisse Want Piet van Wa terschoot is een echte clubspe ler dal zal nier ind meer be twijfelen. Over zijn condiiu zegt hij: „Ik moet er veel meer vooi doen dan mijn veel jongere clubgenoten. Twee keer trainen per week is voor mij een eerste vereiste, dat heb tk gewoon nodig om mijn conditie op peil te houden In de vierde klasse vooral, maar ook in de derde klasse is een goede conditie van een speler brood nodig Maar dat alles heb tk er graag voor over Ik heb het al gezegd, de voetbalvereniging Hontenisse zegt bijzonder veel voor me. Daar komt verder nog bij dat het voetballen een stukje van mijn leven is geworden!' Zo kan Piet van Wa|erschoot ur°n vertellen over zijn geliefde voet balsport Een tak van sport waar hij ook al bijzonder vroeg mee begon Pas in 1962 kwarn hij bij de voetbalvereniging Hontenis se. Daarvoor had hij het voetbal len al vele jaren op kostschool beoefend. Na eerst enkele wed strijden in het derde elftal en daarna in het tweede te hebben gespeeld, stootte hij aan het einde van de competitie '61 -'62 door naar het eerste team En dat was zeker geen verrassing, zijn voetbalgaven kwamen al gauw naar voren Hontenisse - het speelde in die competitie voor net eerste seizoen in de tweede klasse - was in die tijd met al zijn talenten zoals Sjef Steyns, Paul Waterschoot, Wim Steyns, Jan Neteson, Ed Steyns, Fer van Kruyssen en de overbe kende doelman Bakx zover doorgedrongen Piet van Water schoot was daartussen het jonge talent. Een talent waar zowel voorzitter Cor Schel fout als trainer Ronny Boechoute. en dit ondanks zijn 31 jaren nna bij zonder trots op zij n Piet van Waterschoot ..In die tijd waren dat heel wat klin kende namen, en het was voor mij als groentje een hele eer om daarmee mee te mogen spelen" Maar de tweede klasse bleek uiteindelijk toch te zwaar te zijn. Aan het einde van de com petitie '62-'63 degradeerde men opnieuw naar de derde klasse „Ik kan het me nog als de dag van gisteren herinneren", zegt de altijd lachende sympathieke Piet van Waterschoot. „We had den 19 punten en dat was net één te weinig Ja, ik heb prachtige tijden meegemaakt, maar ook enorme teleurstellingen gekend. De grootste daarvan was toch wel de degradatie vong jaar naar de vierde klasse Maar de sfeer onder de jongens bleef ge weldig Er werd niet gekankerd en gemopperd, iedereen legde zich bij de degradatie neer En dat alles heeft er zeker zijn deel toe bijgedragen dal het nu weer zo goed gaat'!. Kampioen? „Ik hoop natuur lijk van wel. maar de competitie is nog lang Maar laten we eer lijk zijn, Hontenisse hoort toch in die derde klasse thuis „En kele weken geleden - en dat ge beurde dan in de thuiswedstrijd tegen Koewacht - speelde Piet van Waterschoot zijn 424ste wedstrijd voor het eerste elftal van zijn geliefde vereniging Hontenisse Een aantal wed strijden waarin hij totaai 151 doelpunten scoorde, en waarin hij zelfs nog geen enkele waar schuwing van een scheidsrech ter kreeg Want binnen de voet balsport staat ook bij hem de sportiviteit op de eerste plaats. Een speler die met zo i, gioot aantal wedstrijden en een blanco strafregister zonder meer als een voorbeeld gesteld mag worden Momenteel is hij aan zijn veertiende seizoen in het eerste team bij de Vereniging Hontenisse bezig Een seizoen waarin hij misschien voor de eerste keer tn zijn loopbaan een kampioenschap kan vieren Zijn team is in ieder geval goed op weg, en aan Piet van Water schoot zal het zeker niet liggen. Hij staat voor de volle honderd procent achter zijn team en zijn vereniging. PIET DE MAAT WESTDORPE-OOSTBURG - De Zeeuws- Vlaamse pop-liefhebbers kunnen de komende dagen enigszins in eigen streek aan hun trekken komen. Aanstaande zaterdag speelt in de CoCobar in Oostburg de formatie „Zeeland". Het hoeft geen betoog, dat deze groep alhier uit de klei is getrokken. Het wordt het eerste optreden van de groepen aangezien het voor twee van de leden een debuut voor publiek betekent, moet dit optreden als een try-out worden gezien. Maar daarom kan er nog best een aardig stukje muziek gebracht worden, en wie z'n oren eens wat anders dan de normale discotheek-stamppot gunt, moet zaterdagavond maar eens aaan luisteren in Oost burg. Volgende week zaterdag (30 november) is het weer raak in disco Poly Pam in Westdorpe. Daar speelt tussen acht en twaalf uur 's avonds de groep „Fontessa" Dat is een vrij jonge Nederlandse groep, maar met enige door de wol geverfde muzikanten. Vader van de groep is de 22 -jarige Hagenaar Frank van den Kloot Deze gitarist speelde in DRAMA, verschillende studio-sessions. Met Barry Hay en met Peter Koelewijn Samen met de inmiddels weer verdwenen Bredanaar Shel S-. fwit k. legde hij de basis voor Fontessa De overige leden zijn Jan Pijnenburg (drums). Paul Heppener (bas), en Otto Cooymans (piano) De muzikale achtergronden van Van den Kloot zouden de indruk kunnen wekken, dat Fontessa hard-rock speelt De groep DRAMA pakte het immers ook helemaal niet zachtzinnig aan Maar die indruk is verkeerd, bij Fontessa staat de emotie voorop Dat heeft tot gevolg, dat Fontessa een zeer bluesy geluid laat horen Of het de moeite waard is, kunt u volgende week zaterdag gaan horen in disco Poly Pam in Westdorpe. Trouwe lezers en lezeressen van deze rubriek moeten deze week niet vergeten ook even bij de UlT-rubnek in ditzelfde blad te kijken Aldaar meldt Aart Jaszen het een en ander over J'UIT In de top-4 veranderde deze week weinig lCarl Douglas, Kung Fu Fighting (55 punten), 2. Spooky en Sue Swinging on a star (50), 3 Classics, Yellow Sun of Ecuador (20), 4. George Vic Grae, I can't leave you alone (15 punten) Top-4 samensteller Ferckle tipt tenslotte nog De Shoes met hun „Make up your make up".

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 11