Belgische pers kraakt arbiter s en FRANZ BECKENBAUER: „Italianen kunnen Nederland niet verslaan" HOOGERHEÏDE VOORUIT DE HOOGSTE BIEDER FC Twente kan Gross inzetten INDIGE !N. t Nieuwste boek van windeHartog NIEUW Remia dieet halvarine met60-65% m.o.\i Twee PSV'ers in selectie fONALE IRS EN'S f TENbv. Lotto en toto Alles voor Piet en Piet voor Keizer ;erd Regionaal :>r verplegende beroepen nstreken" :oom. ANKWERKERS ELSEVIER Lactose vrij Voor zijn hart enhaar lijn. Overwinning UFzFA-team VOOR ORANJE Op ons bont zijn wij nogal trots.. theevohitie rsoneel voor haar filiaal larkten is het prettig vvet. isselende baan, werk je ss. je in kontakt met allerlei VRIJDAG 15 NOVEMBER 1974 19 23 rijgt alle steun van ons bij interne opleiding, ogelijkheden). zich melden bij onze be- NTOOR te Bergen op Zoom lefoon 01640 - 36750 van i 8,30 en 17.30 uur, waarna ij u thuis plaatsvindt. rit naar iemand, die tenmin- anverpleging A en bij voor van hoofdverpleegkundige. (Van onze sportmedewerker) iSTWEKPEN De Bel. „ische pers is het er una- üieni over eens dat de Duit- se scheidsrechter Weyland FC Antwerpen van de vol gende ronde heeft afgehou den in de strijd met Ajax. Het Laatste Nieuws uit Brussel meldt in de kop: „Duitse scheidsrechter wipt Antwerpen uit de cup". Ver der: „Het huidige Ajax is ge woon niet meer te vergelij ken met de superieure ploeg, die gedurende drie, vier sei zoenen een eenzame hoogte in Europa heeft gehad met ogenstrelend bewegingsvoet bal. Geen eenzame top meer, maar, aanvankelijk althans, nog wel duidelijk beter dan het Antwerp dat veel te ner veus aan deze wedstrijd be gon en zich liet intimideren tijdens het eerste kwartier van de eerste helft". Het Brusselse blad weet te vertellen dat Antwerp-voor- zitter Eddy W'auters na raadpleging van zijn overige bestuursleden hij de Noord- ierse UEFA-afgevaardigde Enon, een klacht heeft inge diend tegen de Westduitse scheidsrechter. Het Brusselse blad Het Nieuwsblad meldt: „Ajax houdt Antwerp uit achtste finale omdat de derde Ant werp-goal wegens vermeend buitenspel werd afgekeurd". En verder: „Het vroege en overbodige doelpunt werd woensdagavond aan de ver keerde kant gescoord". Het Nieuwsblad is van mening dat de Antwerpena ren de eerste 20 minuten het slachtoffer van hun zenu wen zijn geworden. „Het Ajax-doelpunt leidde tot een algemene ontzetting in het feestelijk opgesmukte stadi on", aldus dit blad. Het Nieuwsblad meldt ook dat voor de aanvang van de wedstrijd AntwerpAjax liet tot incidenten is geko men met woelige Ajax-sup- porters. Zo zouden op het grondgebied van Deurne Ajaxfans een tram hebben beschadigd. Het Gentse dagblad Het Volk spreekt in zijn kop over „een slopende thriller in het laatste halfuur". Ver der: „De Bosuil hoopte krampachtig op een wonder, maar in de 89ste minuut keurde scheidsrechter Wey land het derde Antwerp- doelpunt af. Een waar ex ploot dat echter in de gras mat van Deurne bleef ste ken. wat reeds zo dikwijls gebeurde, wanneer tegen Oranje veldslagen op leven en dood moesten worden ge- (Van onze correspondent) ROME „Fuffo" Bernardini, trainer van het Italiaanse nationale voetbalelftal zegt klaar te zijn voor de wedstrijd tegen Oranje, woensdag 20 november. Hij heeft nog een paar dagen bedenktijd gevraagd, wil daarom nog geen definitieve opstelling bekend maken (als hij die zelf al weet) en liet gisteren de uitnodigingen uitsturen aan die spe lers met wie hij naar Nederland reist. i ..Ik had er graag Fachettï bij gehad, een symbool van het Italiaanse gentleman-voetbal. Ik weet dat hij nog gebles- I seerd is. maar ik had hem er graag ais mentale coach bij ge had," ook op de spelersbank. H:i had als toerist mee kun nen gaan, maar de Inter-trai- j ner wil hem niet laten gaan omdat daardoor de kuur die hij nu volgt verstoord zou I worden". Het zij zo. Bernardini zal daar niet wakker van liggen. Het is ook maar een kleine tegenvaller, en Bernardini heeft wel grotere zorgen- Want zijn uitverkoren „Azzur- ri" mogen dan voor de statis tiek een overwinning tegen Bayern München noteren, glanzen deden de Italianen niet: de overwinning was nau welijks echt verdiend en met meer vrees dan ooit ziet Italië de ontmoeting met Nederland tegemoet. De Italiaanse bond had als laatste en als spectacu lair bedoelde sparringpartner de praktijkdocenten van de H ^07" A K-wielreiineU len vooreerst deel, de ver tuis" te Dordrecht en „Swirv perkt zich voorlopig tot de eel uit van de selectiepro» rorden verzocht schriftelijke Haaswijkweg Oost 69a te .regen bij de voorzitter, tele- briek: en tanks. tefeuille is deze uitgebreid et pijpleidingen onder e hriftelijk te richten aan b°- (Van onze sportredactie) DEN HAAG De Stich ting Hoogerheide Vooruit bleek gisteren in het ge- i bouw van de KNWU in Den Haag de hoogste bieder voor de organisatie van het Ne derlands kampioenschap op de weg voor dames, ama teurs en professionals. De stichting, die dit jaar de ti telstrijd voor deze categorie- en ook organiseerde, maar dan in samenwerking met de grote afwezige van gis termiddag Ton Vissers, bood een bedrag van 80.500 gul den. Tegelijkertijd diende bet bestuur van de stichting bet parkoers in, dat niet veel afwijkt van hetgeen dit jaar door de renners afge legd moest worden. Dat laatste was een eis van Bvv sf>or'c°mmissie van de I L' die van iedere in- I schrijver in totaal waren i het er vier naast het bedrag i °at men voor het recht van I gratie over had ook een 1 f^hrijving van het eventue- 1 parkoers wilde hebben. Dit I on sat de sportcommissie voor "et kampioenschap van het (ADVERTENTIE) |"in nog enkele vakah>reS In 30 en 45 jaar. l/eling- j lige baan met een 3 |emieregelingen. richten aan nsporten lenten in deze krant tbfrkoren Volk deel van de 8rote ÜMeliee romancyclus jkrijk van de Vrede. Aoniénf»1?3. xJn ertwee grote UanwiJ?c -Noordameri- het On,! "?e.nt die elkaar bij taiïn aers adie pendle Hill nei-r,, i.'?e 'treem van ontsnapte 2SÏÏiï^etzMenenhet Mar hun j nsP°rt van Indianen Kl0.0rhun blanke over- vaten rif ^geyezen reser- hoop 'ea 4n chtan: één van de Twee men. 3 e wanhoop, vaa asan die de ondergang Volken bSh se Indianen- met 'anger werkeloos Kunnen aanzien, I sluiten zich aan bij nun trieste tocht door ue wildernis. 320 blz. U8,90mPelband Bij elke boekhandel volgend jaar niet alleen uit gaat van het feit wie er het meeste geld voor over heeft om de Nederlandse titelstrijd te mogen organiseren, maar ook de aard van het parkoers en de organisatorische capaci teiten van de aanvrager(s) zullen in de beoordeling mee tellen. Naar verwacht zal de sportcommissie binnen veer tien dagen een definitieve uit spraak doen. Naast de Stichting Hooger heide Vooi-uit versche nen er dus nog drie andere gegadigden, op het Ume-ou- reau. Dat waren: de heer Klein uit Zuid-Limburg die voor het recht van organisatie 75.000 gulden over heeit. Zijn parkoers ligt in Berg en Ter- blijt. De Limburgse wielerver eniging De Ster wil 53.750 gulden betalen als het de kampioenschappen mag orga niseren. Precies als de heer Klein wil het bestuur van. De Ster de strijd in Berg en Ter- blij t laten plaatsvinden. De heer Marx van het wielerco- mité Valkenburg schreef voor een bedrag van vijftigduizend gulden in. Marx heeft drie parkoersen aangegeven: twee met de Cauberg er in en. een inBerg en Terblijt. Voor het kampioenschap voor nieuwe lingen, junioren en veteranen was er gisteren maar een „liefhebber", de wielervereni ging De Ster uit Zuid-Lim burg, die voor het recht van organisatie van deze kampi oenschappen een bedrag van 5.850 gulden over had. Een Rotterdams dagblad haalde het Nederlands merkenkampi- oenschap binnen met een be drag van 3.500 gulden. Opmerkelijk was gisteren de afwezigheid van Ton. Vis sers, die vorige week nog aan kondigde dat ook hij een bod zou uitbrengen. Dat wil echter niet zeggen dat de wielerma- nager uit Oisterwijk (gistera vond was hij voor commentaar onbereikbaar) definitief bui tenspel staat. Er bestaat een kans, dat de Stichting Hooger heide Vooruit als men de titel strijd krijgt toegewezen een beroep zal doen op Vissers, die over veel ervaring be schikt. J. C. Nelen, lid van het bestuur van de stichting: „We moeten natuurlijk eerst af wachten of we liet inderdaad krijgen, maar mocht dat luk ken dan sluit ik een bepaalde vorm van samenwerking met Ton Vissers niet uit. Maar om hem op dit moment te gaan benaderen, lijkt me een boe'"? voorbarig, omdat we in feite niets weten....". (ADVERTENTIE) Echte delikatessen komen alleen uit hun blik voor een Tefal elektrische blikopener. voor het nationale elftal de Europese kampioenen uit München gevraagd. De Duit sers zeiden grif „ja". Ze stre ken een dikke ton aan gages exclusief de kosten op, spaar den zich duidelijk voor hun dit jaar zorgwekkende eigen competitiewedstrijden, gingen zelden een duel aan en dokten poeslief mee met de Italianen, die elkaar in het middenveld voor de voeten liepen, maar Intussen hun enige spits Bo- mmseigna voor joker lieten staan. „Nou, en dat wisten we eigen lijk al. Daarvoor hadkten we in deze inflatietijd geen ton neer hoeven te tellen. Bernardini kan onmogelijk -in een paar maanden een „nieuw" Itali aans elftal tevoorschijn tove ren, maar de goede Bernardfini verliest nu. toch wel erg kost bare tijd o<m zich alleen nog maar eens te overtuigen van hoe het zeker niet moet en wat we allemaal al wisten". Aldus de duidelijk beginnende kritiek tegen Bernardini in de Italiaanse sportpers na de match van woensdlaig tegen Bayern. „Wij bunnen nu eenmaal niet dat „lange" voetbal spelen, we zaijn niet in staat te counteren. Het middenveld barst van de spelers dlie allemaal proberen de bal zelf zover mogelijk naar voren te brengen. We blijven solisten en we vallen door de mand als we proberen van dat verfoeide betanvoetbal af te komen". Ziedaar nog een rijtje met zelfanalyses die de Italianen weinig hoop laten voor een acceptabel treffen te gen Nederland. Fx-anz Beckenbauer had het woensdag al gauw gezien. „Geen van deze twee Italiaan se elftallen zal van Nederland kunnen winnen". Beckenbauer doelde met zijn twee elftallen op het feit, dat Bernardini na rust maar Mefst vijf spelers wisselde. Was Boninsegna voor rust de enige spits, de tweede helft speelde hij sa men met twee anderen voor waartse n, namelijk An-astasi (Juventus) en de jonge Brag- lia (NapolS). Die verandering gaf ongetwij feld iets meer vaart en actie, maar de Duitsers bleven zo onzichtbaar en vriendelijk mo gelijk todh de baas spelen. En heel gemakkelijk eigenlijk. Gerd MüLler vroeg zich na af loop verbaasd af waarom man nen als Rivera en Mazzolo ontbreken als ze duidelijk nog niet gemist kunnen worden. Dat vragen zich ook intussen veel Italianen af, want als Franz Beckenbauer, die Italië geen kans geeft van Nederland te winnen. Bernardini deze spelers aan de kant zet vanwege hun leeftijd, waarom dan wel de bijna 32- jarige Juliano opgesteld? Bijna 70.000 Romeinen waien woensdag avond niettemin 'wil lig genoeg om hii'n favorieten' naar de overtvinning te schreeuwen- Bernardini was na afloop dian ook ingenomen met die positieve houding. Al moest hij wel kwijt dat het hem fors geprikt had, dat hij door een stelletje „als suppor ters vei-klede oproei-kraai- ers" zoals hijzelf zei, was uit gekreten voor fascist- „In de tijd dat we in Italië fascist waren waren we dat toch met z'n allen?", aldus Bernardini- De opstelling van de wedstrijd tegen Nederland is wel in gro te lijnen te distilleren uit de wedbtrij'd tegen Bayern. In doel uiteraard Zotf (Juven tus). Achter misschien Rocca (Roma), die wonderbaarlijk actief, snel en hard is, maar die met z'n vrije optreden de anderen ncigal in verwarring brengt. Vrijwel zeker achter Roiggi (Fiorentina)- Centrale verdediger zal de baardige Zecchimi (Milan) blijven, met. naast hem Martini (Lazio). Diens clubgenoot Re Cecconl kan zijn pla-ats wel vergeten, zoals oo-k de Napolitaan Orlan- ddni. Wel diens clubmakker Juliano? Ondanks zij-n „oudei- doim"? In dat middenveld verder dan Guerml (Fiorentina), Morini (Juventus) en de jeugdige Antognoni van Fiorentina. Als .spitsen" zouden don opereren Boninsegna, Anastasi (maar teruggetrokken) en Braglia, de laatste het nog wat onbei-eken bare, soms doldrieste, langha rige idool van Napoli. In deze opstelling geen Causio, tenzij Bernardini liever een Causio achter zijn mini-voor- noede aanzet, dan dat hij eeh eigenlijk kansloze aanval gaat vei-sterken. Speculaties die lood om oud ijzer zullen blij ken te zijn als Nederland op (ADVERTENTIE) „wereldkampioensdhap"-rai- veau gaat voetballen. Dan is er voor welk Italiaans elftal op dit moiment dan ook een voudig geen houden meer aan. ij FRANS WLTNANDS (ADVERTENTIE) Nee. Goedbeschouwd zijn een paar - nieuwe fidulpaunempff&i oyer- badiseJuxe (Van onze sportredactie) ENSCHEDE FC Twente kan vanaf zondag definitief beschikken over de enige maanden geleden aangetrok ken Westduitse doelman Gross. De Westduitser, die betrokken is geweest bij het Bundesliga- schandaal en daarna uit zijn land is „gevlucht" om in Zuid- Afrika te gaan voetballen, heeft zich deze week weer bij FC Twente gemeld. Dat gebeurde ruim een maand later dan Twente-trainer Spitz Kohn had gewenst, maar de Westduitser was zoals hij het zelf noemde zolang weggebleven, omdat hij in Zuid-Afrika nog enkele zaken moest regelen. Thans is deze financiële kwestie volkomen rond en kan ik me volledig op FC Twente concentreren", al dus Gross. De doelman heeft het bestuui van de Ensehedese ploeg wel te kennen gegeven dat hij voor de periode dat hij niet bij FC Twente was, ook geen enkele financiële vergoeding DEN HAAG (ANP) De uitslag van lotto en toto no. 11 van 10 november 1974 luidt: LOTTO 11 Aantal deelnemers: 1.037.654. Bruto inleg: f 3.874.602,-. Prijzenbedrag: f 1.948.398,-. Ie prijs: geen win naar. 2e prijs: 2 winnaars, die elk bruto f 167.233,- ontvan gen. 3e prijs: 219 winnaars, die elk bruto f 1.947,- ontvan gen. 4e prijs: 9.790 winnaars, die elk per kolom f 52,- ont vangen. 5e prijs: 10.487 win naars, die elk per kolom f 49.- ontvangen. Naar de jackpot van lotto 12 gaat een bedrag van f 150.423,-. TOTO NO. 11. Aantal deelnemers: 327.970. Bruto inleg: f 893.641,-. Prij zenbedrag: f 424.479,-. Ie prijs: 3 winnaars, die elk bru to f 56.597,- ontvangen. 2e prijs: 80 winnaars, die elk bruto f 1.326,- ontvangen. 3e prijs: 1.339 winnaars, die elk per kolom f 110,- ontvangen. wenst: en dit ondanks het feit dat dit wel in zijn contract was geregeld. Gross, die reeds eenmaal voor FC Twente in het doel stond en dat was in de door Arie van Gemert geleide en be rucht geworden wedsti-ijd te gen Ajax, zal zondag overi gens niet voor FC Twente In actie komen. Henny Ai-desch zal in de wedstrijd tegen Wa- geningen het doel verdedigen. (ADVERTENTIES) Van frituren in een Tefal Super Frileuse ruik je niks. Zo zijn bitter ballen nog eens een verrassing. MONACO (BEI.GA) Tij dens het jaarlijkse UEFA- jeuijidtoemiooi in Monaco, heeft Nederland in zijn eerste wed strijd een zege van 32 be haald op België. De Nederlandse treffers kwamen op naam van Kok (2) en Korte. In een andere wed strijd won West-Duitsland met 10 van Noorwegen- De Westduitser Faïterhad liep een blauwe kaart op, hetgeen in hield, dat hij voor tien minu ten naar de kant moest. Deze nieuwe regel wordt in dit toernooi door de UEFA uitge probeerd. (ADVERTENTIE) Een tulband die uil een Tefal bakvorm glijdt zegt sssllsj. Lekker geluidje. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Bondscoach George Knobel heeft gisteren de zestien geselecteerden be kendgemaakt, waaruit het Ne derlands elftal zal worden sa mengesteld voor de wedstrijd van woensdag a.s. in het Feije- noordstadion van Rotterdam tegen Italië. Deze ontmoeting geldt voor groep 5 van het Europees kampioenschap. Bij de zestien geselecteerden be vinden zich voor het eerst in het nieuwe seizoen ook twee PSV'ers, namelijk Willy van de Kerkhof en Willy van der Kuylen. De zestien geselecteerden zijn: Jongbloed (FC Amster dam); Schrijvers, Haan, Suur- bier, Krol en Rep (allen Ajax); Van Hanegem, Jansen en Rijsbergen (allen Feye- noord): Willy van de Kerkhof en Willy van der Kuylen (bei den PSV): Cruyff en Neeskens (beiden Barcelona); Rensen- brink (Anderlecht); Notten (FC Twente) en Peters (NEC). In vergelijking met de se lectie voor de ontmoeting te gen Finland (die Nederland met 31 won) zijn er vijf veranderingen: De Jong, Res- sel, Schneider. Van Ierssel en Geels hebben moeten plaats maken voor Suurbier, Rijsber gen, Willy van de Kerkhof. Willy van der Kuylen en Jan. sen. En dat mag toch...? Want u zult het met ons eens zijn indien u zelf komt kijken hoe groot en veelzijdig onze bont-kollektie is. Behaaglijk-soepele bont mantels met veel chic... en veel elegance... Soms nogal sportief en altijd raak van model. Precies zoals de nieuwe mode dat vraagt. En bovenal- van hoge kwaliteit en betrouwbare duurzaamheid. Op de bontmantel, die u bij ons koopt, zult u jarenlang trots zijn! Want u koopt het beste en het mooiste bont dat in die prijs klasse leverbaar is. Iedere bontmantel wordt door ons immers gegaran deerd. Komt daarom snel eens kijken hoe fraai, modern en jong u in bont gekleed kunt gaan. Er zijn reeds korte bontjasjes voor 498.-. En lange bontmantels voor 998.-. Tja, zelfs op onze bont-prijzen zijn wij trots... (ADVERTENTIE) 17 wilt toch wei ijs-toe vóór Moeder dag 1975? Dan geeft u die Tefal ijsbereider gewoon nu. Er is heden weinig reden tot juichen. De beurs is lusteloos, de ali mentatie springt omhoog. En ten plattelands moesten zon dagmorgen 117 roodkoppip» boeren na de mis, het wijwa ter en de brandewijn, wan de iets om te blazen. Het pesak- fcer rolde tot over de provinci ale grenzenEn nu wordt de borrel nog duurder ook. Oók in Tel Aviv, waar het Ierse dames-bridgeteam toch te laat maar wel laveloos op het Eu ropese kampioenschapsappel verscheen om blind grote slems te bieden en met 17-3 te winnen van de broodnuchtere Nederlandse damesLoon voor ronde zonde, straf voor door nen deugdTen overvloede dreunt Wint Ruska een haber doedas op de kaak van Chris de Korte waarop deze man niet eens aan zijn verwondin gen bezwijkt. En tenslotte heeft de arme benedictijner monnik, broeder Mattheus ook niet in zijn agtste ontbijtkoek het zaagje gevonden waarop juist hij onderhand toch recht heeft. Wat mij ook dwars zit, dat zijn de menigvuldige aanval len op de dienstplichtige arts W., die in Keizersveer twee gebroken beenderen van de Koninklijke Landmacht over het hoofd zag. „Ik heb het bot horen kraken", zei soldaat Ni co Luiks nog. W. blijkbaar niet. Hij ontkende de kraak en gaf Nico wat zalf, wat pijnstil lers en een brevet van „goed voor de dienst". Nico's vader echter heeft de Militaire Ge neeskundige Dienst niet hoog en schakelde zijn huisarts in- Deze baanbreker liet foto's maken en zo kwam aan het licht, dat Nico al tien dagen op een gebroken kuitbeen liep. Met de verbeten moed een dragonder waardig- Moge een lintje dra zijn brave borst sie ren. Soldaat Johnny ten Have tuut het aan de pols. Die kon wel eens gebrokenzijn, had de sportleraar gezegd. Malar daar moet ja bij W. niet mee aan komen. Die zei tegen John: „Ben jij arts of ben ik het." Recht voor zijn raap. Een hele maand later mocht toch een foto worden gemaakt. Weer raak: gebrokenDokter W- heeft een kei van een punt achter de zaak gezet met de ferme uitspraak: „Er is geen sprake geweest van nalatig heid, en daarmee is voor mij de kous af". De man heeft gelijk- Geen nalatigheid, maar slechts onkunde en dat is niet strafbaar Het langst lip ik echter wak ker van Piet. Ik sta nog steeds pal achter mijn devies: Alles voor Piet en Piet voor Keizer. En daar ben ik dan kei- en keihard m. Zo schrijf ik Kraai in plaats van Kraay. En Hans laat ik weg. Gewoon Kraai sec. Nou, die Kraai vindt dat Pvet voet- baltechnisch aan de bejaarde, en voetbaltactisch aan de luie kant is. Dat kan, maar dat hoef je die jongen dan nog niet recht in zijn gezicht te peggen- Zoiets, breng je een fijnbesnaard. wóetbalfecminkje omzichtig bij. Je begint met hem ,fiuwe jongen" te noe men. Dan ga je hem verster kende middelen uerschaffen en laat je je schoonmoeder een bouffante voor hem breien. In tussen loopt het wel tegen Sinterklaas en die laat je Jae ger-ondergoed rijden. Dan be gint het bij Piet vast te dagen. Onder de kerstboom na drie bellen cognac en met B'ng Crosby's Witte Kerst op de achtergrond vraag je, maar dan wel langs je neus weg. of Piet nou drie of nog slecli+s twee seizoenen spelen wil. Zo maak ie dot. Max van Praag is ook goea. Die heeft het lef Piel vijf voorstellen ie doen. Piet mag er ééntje kiezen. Maar dat gaat met door, want met de steun van ere kiezers is Piet sterk genoeg om alle voorstel len aan te nemen. Dc. wordt dus een vrije transfer, plus een topfunctie in het technisch apparaat van Ajax, plus uitbe taling van het volle spelerssa laris compleet met premies, plus een at koopsom en daar dan nog een afscheidswed- strijd met belastingvrije inpal ming der recette bovenop- De zaak wordt afgesloten met een receptie ten stadhuize, waar we madame Keizer met bloe men in de eer laten delen. Alles voor Piet en Piet voor Keizer. Kraai voor de bijl, en Max krijgt de zak- JAN W1NTRAECKEN (ADVERTENTIE) Het builtje dat z'n erbodige aanhang liet vallen 3M theeduikertjes.' Mmm.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 19