0orsele stemt onderwijs beleid af op toekomst Samensmelting van kleuter en basisschool Veel Belgen naar Zeeuwsch- Vlaanderen Krediet voor oogsthulpactie fee VTijdag vl3r" BIJBELSE BODEM VONDSTEN IN GOES MUSEUM V ogeltentoonstelling in Hansweert Filmfestival in Goes Voorlichting over openbaar groen Uitgebreide rondgang Presentatie prins in Hanzehal stad streak Oost-Souburg Westdorpe Sluiskil Clinc ige Vesl' De win" Hoo'-Jolaat St.-Jansteen Zuiddorpe Hulst OVERLEG 's-Gravenpolder Goes Vlissingen Bankgebouw in Goes geopend Propaganda- dag volksdansen in Goes St.-Nicolaas naar Goes op 23 november RUILBEURS IN KLOETINGE WWSÖAÖ >2 MOV£Mö6R W'74 7 markten 11 goes-krabbendijke, nov-. Groenten: Per stuk: bloemk. 6 per kr. 183. 8 per kr. 143, kropsla 1538, per kg' aardappelen 1620, torna ten A 93—116, C 51—65, groe ne sav.kool 1320, rode' kool 11—21, boerenkool 19, witlof 240—370, andijvie 60, prei 60- 71, spruiten A 112114, B 55—56, uien 18, peen 18—19. Aan bet politiebureau te Oost-Souburg zijn in de perio de van 30101974 t.m. 6 11—1974 zijn de volgende ge vonden voorwerpen gedepo neerd: zwarte port. met in houd, bos met sleutels, doublé dameshorloge, bruine port. met :nh. plus be taaipas. IJsrevue Ook Westdorpe- naren kunnen naar de ijsrevue „Holiday on Ice" in Antwerpen. ï)e bus met belangstellenden vertrekt op vrijdag 15 nov. om kwart over zeven bij het vere nigingsgebouw „Concordia"' Liefhebbers voor de trip kun nen zich opgeven bij de fami lie Audenaerde, Singel 15 te Westdorpe, de familie Van Hecke, Christinastraat 10 te Westdorpe of bij de familie Hemelsoet, Graafjansdijk B 73. Biljarten De topbil.iart- 1 Vereniging „Oud Raedhuis" uit Westdorpe heeft de wed strijd voor de competitie thuis tegen 't Anker met 13-7 ge wonnen. De individuele uitsla gen luiden: M, van Lent-W. Woninger 0-2, J. Martinet-J. Houlens 1-1, C. van Acker-G. Herreweg 2-0, W. Alomsiuis-J. Bouding 2-0, M. Teirtijnck-J. Baart 1-1, J Eggermont-E- Overmeire 2-0, R. vail Acker- J- Vinck 1-1, R- vain Daele-J. van Houte 2-0, Fr, van de Abeele-E, Wouter 1-1, M. v.d. Goes-J. Keyzer 1-1. Beker: M. Pluym-E' Boone 1-1, Zaterdag 16 november zal het „Oud Raedhuis" in Koewacht spelen tegen „Tovak". The Flamigo's Het drum- i en majorettekorps „de Flamin- f go's" uit Westdorpe heeft af gelopen zaterdag St. Nicolaas ingehaald te Zelzate (B). Na een rondgang ging het gezel schap naar de Eurohal, waar een show gegeven werd. Bowling In de competitie van bowungbond „De Vlaan deren" staat de heer Th. Neve op de eerste plaats, met een gemiddelde van 175, Individu en Uitslagen: 1. Th. Neve 175, 2C W. Dijselinok 152, 3. E. Ranschaert 146, 4. V. Neve 5. K. Barwolf 145. 6 R lammens 143, 7 J. Stracké 8. W. de Coene 137, 9. W. Lammens 137. 10. J. Broos Uitslagen teams: 1. Tref- I nrs,2L Praten' 2. Azijnhalzen i 3. Spare Pores 19, 4. Zwie- I Mrs 18. 5. In de Hootte 11, 6. "e Kneusjes 10, 7. De vijf n!?" 3' Toogplakkers 2 «l i l Zater<iag 9 november f d Vlaanderenteam het in Belgische nationale afde- r!??,eten dPnemen tegen »Ea Quille Barry". k» De katholie ke Vki?nTr Bouw en Hout- vso-r houdt op donderdag Daiw .«wwnbw in oafé e Sluiskil afee- de afrij? <?PgadeTing voor derint. h BluiskiI- De verga de aeen?? 0m halfacht- Op S»ekin<? Tder meer de 1975 van wsrkplam nep]„ r houdt de penso- van bet Sint- ee'w kenhuis te Sluiskil begint vond De avond, die totsin? .halfacht vindt "■«aekenhuk tiezaal V£e" "os'êwedstrijT ?n de Prog" t>e La-nHkf d,e ln «rafé te CUnge ge" 10ri aerT, n?men in totaal Burrr, r, J'T*an Hauten. C. Vilde VA Kruysen, R. de Van fi, "'ivenaars en W. 1 ttn naar?" np Prijs aat mevrouw Ivens. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND De gemeente Borsele zal haar toekomstig onderwijsbeleid^ moeten afstemmen op de algemeen te verwach ten samensmelting van kleuter- en basisonderwijs. Omdat dit pro ces nog vele jaren zal vergen, dient het gemeentebestuur in de aanloopfase een integratieplan op te stellen waarin alle kernen van de gemeente zijn opgenomen. Onafhankelijk van de komen de wettelijke regelingen kan Borssele op eigen initiatief toch alvast beginnen een zekere ma te van samenwerking tussen 't kleuteronderwijs en het lager onderwijs gestalte te geven. Maar in elk geval moeten ge durende de aanloopfase van de integratie de bestaande kleine Hokten toonstelling Tij dens de finale van die hokten- toonstellliinig va-n de duiven ver enigamig V.Z.V- te Hoofdplaat in zaal „Mairteins" is de heer E. Temmerman als winnaar geëindigd. Met drie doffers en duivinnen kwam tij tot een puntentotaal van 660,5. Met nog zeven amöiere duivenlief- hebbers had hij zdich gekwali ficeerd voor de finale. Aan de voorronde diedien 36 deelne mers mee. Deze tentoonstel ling, uitsluitend voor de leden van V.Z.V.. zal jaarlijks wor den gehouden. Op zaterdag 30 november en zondag 1 decem ber woa-dlt de algemene hok- tentoonstellirag gehouden- De verdere uitslag 2. Th. Steijaert 656,75. 3. H. de Poorter 656,75, 4. C. Sijnesael 655,75, 5. P. van Waes 655,75, 6. A. Die- ricks 655, 7. C. Sijnesael 652,75. 8. H- die Ruiijsscher 651,5- De keurmeesters waren de heren F. en G. de Wever (in de finale) en J. Cornells en G. van de Rie (in de voor ronden). NK V-kaartavonden Het rooster van de kaartavonden van de afd. St.-Jansteen van 't N.K.V. is enigszins gewijzigd. De datums zijn u als volgt vastgesteld: vrijdag 22 no vember, vrijdag 20 december, vrijdag 24 januari, vrijdag 28 februari en vrijdag 28 maart. De kaartavonden vinden plaats in het verenigingsgebouw en beginnen om 19.30 uur- Op de feestavonden in januari 1975 zullen de leden die 25, 40 en 50 jaar lid zijn van het NKV worden gehuldigd. Begraafplaats Om de r.-k. begraafplaats te Zuiddorpe te verruimen worden de bomen die er staan, momenteel afge zaagd en uit de grond getrok ken. De bomen werden er zes tig jaar geleden geplant. Buurtvereniging In een rondschrijven heeft de buurt vereniging Van de .Dulaert" de buurtbewoners op de hoog te gesteld van een aantal acti viteiten, die de buurtvereni ging de komende weken orga niseert: Vrijdag 15 november om 20 uur houdt de heer P. Brand, in het cultureel centrum „Den Dullaert" een lezing over de geschiedenis van Hulst. Veertien dagen later op za terdag 30 november komt St.- Nicolaas voor de kinderen van de „Dullaert". Om 2 uur rijdt de sint door de straten van de buurt en wordt daarna om on geveer drie uur ontvangen in „Den Dullaert". Een St.-Nico- laas-prijskaarting voor alle liefhebbers op zaterdagavond 7 december om 20 uur in „Den Dullaert" besluit deze eerste reeks activiteiten. N-K.V. Het afdelingsbe stuur van het N.K.V. Hulst heeft het winterprogramma voor het komende seizoen vast gesteld. Naast de verschillende kaart- en pieravonden, waarvan de eerste plaatsvindt op 16 november, is het bestuur druk bezig met de voorbereidingen voor een grote feestavond, die gehouden zal worden in janua ri volgend jaar- Het N.K.V- Hulst zal ook zitdagen houden waarop leden in de gelegenheid worden ge steld met hun problemen op tafel te komen om die te be spreken. Tot zijn spijt moet het be stuur meedelen dat het Sint- NicUmsfeest dit jaar geen doorg; ng kan vind-en wegens gebrek aan accommodatie. scholen, die nu met opheffing wonden bedreigd, behouden blijven. Dit gelidt in het bij zonder voor de kleuterscho len. Dit alles stelt de onderwijs commissie van de gemeente Borssele in haar nota over de onderwijssituatie in de ge meente en l»et te voeren be leid in de toekomst. Op basis van haar studie komt de com missie tot een serie aanbeve lingen. Het opheffen van klei ne scholen in de huidige ont wikkelingsfase heeft valgens de commissie weinig zin. De basis schoot nieuwe stijl biedt na melijk wellicht voor elk dorp perspectief. Niettemin zal er toch gestudeerd moeten wor den op de gewenste grootte van de school. Volgens de commissie zal voor de basis school nieuwe stijl de voor beur gegeven moeten worden aan een omvang van ten min ste drie leerkrachten. Nage gaan moet dus worden in hoe verre scholen met twee leer krachten -levensvatbaar zijn- De commissie te wed van oordeel, dat elke kern als maar enigzins mogelijk is een onderwijsvoorziening moet houden. De rol van een school voor het sociaal-Culturele le ven in een dorpsgemeenschap mag niet worden onderschat, en speciaal voor bet jonge kind is het belangrijk dicht bij buis in de directe an veili ge omgeving van het onder wijs te profiteren. Vervoer naar andere scholen mag dan alleen, volgens de commissie, als het eigen dorp werkelijk geen verantwoorde onderwijs situatie kan bieden. Als blijkt, dat in een kern geen .mderwijsmogelijkheid in stand kan worden gehouden, denkt de onderwijscommissie Borssele aan alternatieven ais een streekschool, een samen werkingsschool of één school met diverse dependances. De oplossingen moeten in elk ge val ook op langere termijn bruikbaar blijven. De onderwijscommissie stelt nadrukkelijk van mening te zijn, dat bij het scheppen van een nieuwe onderwijsopzet in Borssele alle belanghebbenden in een zo vroeg mogelijk sta dium bdj het overleg moeten worden betrokken. In overleg met deze belanghebbenden moeten voorstellen worden op gesteld voor oplossing van on derwijsproblemen. Volgens de commissie zou de volgende werkwijze zijn aan te bevelen. Na behandeling van de gepre senteerde nota door b. en w moet de nota op grote schaail worden verspreid. Hierna kan er commentaar op de nota wonden geleverd en met het gemeentebestuur een beleids nota op te stellen, die opnieuw iln ove-rleggegeven moet wor den aan de belanghebbenden De uitvoering van het beleid kan daarna in fasen gebeu- Winkelende Belgen in Sluis. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN-HULST Vele Belgen hebben gisteren traditiegetrouw hun vrije dag gebruikt om een bezoek te brengen aan Zeeuwseh-Vlaan- deren. Dat was met name te merken in Hulst, Sas van Gent en Sluis en in mindere mate ook in Terneuzen. In Hulst schoof constant een grote menigte langs de etala ges in de winkelstraten en rond het middaguur was er in de restaurants geen plaatsje (Van een onzer verslaggevers) GOES De heer C.J. Buur man, voorzitter van de cultu rele raad Goes, heeft in het museum voor Noord- en Zuid- Beveland te Goes de tentoon stelling van bijbelse bodem vondsten geopend. Een groot deel van het geëxposeerde bestaat uit pot- tenbakkerswerk, dat in de bo dem van Israël, vaak wonder lijk gaaf, werd opgegraven- Er zijn voorwerpen bij die ge bruikt werden door tijdgeno ten van de richteren, profeten en koningen var het volk Is raël. Dat wil zeggen dat het aardewerk verscheidene dui zenden jaren oud is. Een bijzonderheid van deze expositie, die samengesteld werd door de Israël Galerie in Amsterdam, is dat een aantal van deze antiquiteiten voor niet eens zo verschrikkelijk hoge prijzen te koop is. De heer Buurman richtte woorden van dank tot de heer J. Abel man, de conservator van het museum, en mevrouw Martha Wiessing van het werkcomité voor de inrichting van de ex positie, die tot en met 14 de cember te belzichtigen is. onbezet. Op de hoek van de markt en de Steenstraat regel de de politie het verkeer. 01 iedereen tevreden naar huis ia gegaan, is de vraag. Heel wat fout geparkeerde auto's wer den van een bonnetje voor zien. In Sluis was het gisteren even druk als op een normale zondag. De zondag in Sluis ia meestal de drukste dag van de week en er komen dan nog meer Belgen dan op de zater dag. Ook in Sluis waren er parkeerproblemen. „Maar als men een beetje zoekt, dat ia er altijd wel een gaatje te vinden", zo werd in Sluis meegedeeld. In Sas van Gent was het gisterochtend nog rustig, maar in de middaguren was het er enorm druk. Parkeerplaatsjes waren toen zeer schaars. De Belgen trokken zich ook hier niet veel aan van het toch vrij koude weer. „Dit soort weer is goed om te winkelen, Als het goed weer is komen ze niet zo gemakkelijk inkopen doen", verzekerde een middenstan der. (Van onze correspondent) HANSWEERT Zaterdag en zondag houdt de vogelvere niging De Nachtegaal in zaal Zeelandia een grote vogelten toonstelling die op zaterdag van 14.00 uur tot 23.00 uur en zondag van 14.00 uur tot 22.00 uur geopend zal zijn. Op deze tentoonstelling wor den circa 250 vogels van aller lei klassen en kleur geëxpo seerd. Deze dieren kan men in zaal Zeelandia gratis gaan be zichtigen terwijl men dan te vens in de gelegenheid is een aantal prijzen te winnen met het rad van avontuur. Zondag avond zal tevens de trekking plaatsvinden van de grote lo terij. Verkoping De Hervormde Vrouwengroep te 's-Graven polder houdt op 13 november in het Dorpshuis aan de Poel voordestraat een verkoping ten bate van de hervormde kerk. Voor jong en oud is er wat te koop- Er worden ook bakken. Dc verkoping is geo- oliebollen en babbelaars ge pend. Wegens ziekte van de uur en 's avonds van 7 tot 10 St. Nicolaas Op uitnodi ging vain de Goese Midden stand Centrale koont Saint Ni colaas op woensdag 27 novem ber op bezoek bij de kinderen van de leden van de GMC. Dat gebeurt in de grote zaai van slot Os temde. Tot die bin nenkomst van Sint worden die kinderen bezig gehouiden dooi* het theatergezelschap De Vos uit Vlissingen. Versnaperingen en geschenken zullen niet ont breken- In de periode van 3010 1974 t-m, 6—11—1974, zijn de volgende gevonden voorwer pen aan het hoofdbureau van gemeentepolitie te Vlissingen gedeponeerd: paraplu (Knirps), bruine gebreide handschoen, dameshorloge, port. met inhoud, 1 paar kin derschoentjes, bos sleutels, fietsslot, rode damesport. met inhoud, pak met vlees. (Van eeai onzer verslaggevers) GOES Voor het in wer king stellen van een geldlift heeft burgemeester mr. F. G. A. Huber het nieuwe pand van de Nederlandse Crediet- bank aan de Wijngaardstraat in Goes officiëel geopend. Er bestond voor dit gebeu ren grote belangstelling. Mr. L. v-an de Loo, directeur kan toren van de NCB, belichtte in zijn welkomstwoord de eigen plaats van Goes als handels-, nijverheids- en cultureel cen trum in Zeeland. Burgemees ter Huber zei dat de banken onmisbaar zijn voor nieuwe maatschappelijke ontwikkelin gen en de bevordering van de werkgelegenheid. De heer J Kosters bood als geschenk van de Nederlandse Credietbank de Zeeuwse Koorschool een tafelbiljart aan. Leerlingen van deze instelling luisterden de openingsplechtigheid op met enkele liederen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De finan ciële commissie van de Zeeuwse provinciale staten heeft gisteren zijn grote tevre denheid uitgesproken over het feit, dat Gedeputeerde Staten een krediet van f 100.000,- be schikbaar willen stellen voor het garantiefonds oogsthulpac tie Zuidwest-Nederland. Waarschijnlijk komt dit voorstel in de staten aan de orde tijdens de buitengewone vergadering vrijdag over het regeringsbesluit ten aanzien van de Oosterschelde. Deze suggestie van gedeputeerde J- van d-e Bos werd door de com missie met instemming ont vangen. „Gezien tegen het licht van de omvang van de ramp is 1 ton niet veel", zo zei commissievoorzitter Van den Bosse. Maar de middelen van de provincie waren even min onuitputtelijk. De financiële commissie be handelde verder een subsidie- voorstel lektuurvoorziening provinciale bibliotheekcentra le. Wat betreft het onderdeel bibliobussen waren zowel de heer W. Don (PvdA) als de heer Balkenende (CDA) niet te spreken over het feit dat de provincie 40 procent van de kosten betaalt en de gemeenten niets. De heer Balkenende sprak zelfs van een parasitaire situatie. Beide heren maakten dan ook een voorbehoud voor dit onderdeel. Met de voorge stelde subsidie aan het Zeeuws coördinatie-orgaan voor landschaps-, milieu- en natuurbescherming kon de commissie unaniem instem men- De heer Balkenende vroeg wel of hieronder Ook de suhsidie aan de V.M.Z viel Dit werd ontkennend beant woord, tot tevredenheid van de heer Balkenende. Ten aanzien van de subsidie aan de stichting vliegveld Midden-Zeeland maakten de heren Don (PvdA) en Van Waterschoot (PPR) een voor behoud. De heer Van Water schoot vroeg zich met name af hoe dit vliegveld nu in feite functioneerde en of het niet voornamelijk ten behoeve van de recreatie was. Het vlieg veld bleef voor hem financieel een moeilijke zaak. Volgens mevr. Doppegieter kreeg de vliegclub Midden-Zeeland een verkapte subsidie Zij vroeg of hiertegen, ondanks een goed gekeurde reglement, iets te ondernemen was Met de ge vraagde subsidie door de Zeeuwse vrouwenraad ten be hoeve van een voorlichtings actie over baarmoederhalskan ker en borstkanker had de commissie geen enkele moeite Wat betreft de gewone jaar lijkse subsidie aan de Zeeuw se vrouwenraad stond de com missie eveneens positief De heer Don vroeg wel of de Zeeuwse vrouwenraad niet met een tekort zat op haai rekening 1973 en 1974- Hij vroeg het college van G.S hierover contact met de vrou wenraad op te nemen, zodat een eventuele aanvullende subsidie tijdig rond kon ko men. Gedeputeerde Stenvert achtte dit echter de omge keerde wereld. „Net alsof we dan gaan leuren van: moet je nog subsidie", zo meende hij Mevr. Doppegieter kon in elk geval reeds meedelen, dat de Zeeuwse vrouwenraad over 1974 kampt met een tekort van f 2.000,-. Oorzaak: de overweldigende helangstelling voor de studiedag. „Hoe wilier we won-en in Zealand" Gere kend was op 150 deelnemers, het waren er meer dan 400 geweest. Nu reeds pleitte zij voor een gunstige reactie van G.S. op de in aaantocht zijnde aanvullende subsidieaanvrage door de Zeeuwse vrouwen raad. (Van onze correspondent) GOES Het filmfestival, dat zaterdag in het Grand Theater werd gehouden kon zich in een redelijk goede be langstelling verheugen. Van 's morgens half tien tot 's mid dags half zes werden in totaal 13 films vertoond; tekenfilms, excursiefilms, documentaires en speelfilms. De filmshow werd dit jaar georganiseerd door de werkgroep Filmfes tijn. Vorige jaren werd dit ge daan door de contactgroep jeugd en oecumene. Het film festival werd vooral georgani seerd voor mensen, die deze films kunnen gebruiken bij het sociaal cultureel werk, of het werk voor onderwijs jeuigd- en actiegroepen, dat wij verrichten. (Van een onzer verslaggevers) GOES De heer W. J. J. de Koning, chef van de afdeling beplanting van de dienst open bare werken in Goes, zal van daag in het stadhuis een inlei ding houden voor de leden van de gemeenteraad. Hij zal spreken over het on derwerp: "Waar gaat het met het openbaar groen naartoe?", wat kan de bevolking hieraan doen?". Aanleiding tot deze bijeenkomst is het feit dat reeds meermalen vanuit de commissie voor de ruimtelijke ontwikkeling bij de behande ling van kredietaanvragen voor de aanleg van groenvoor ziening de wens geuit is om meer achtergrond informatie te krijgen. Het openbaar groen gaat in de gemeente Goes een steeds belangrijkere plaats in nemen. In de aanbiedingsnota bij de begroting werd opge merkt dat gestreefd wordt in de nieuwe Destemmingsplan nen in een zo vroeg mogelijk stadium over te gaan tot aan leg van grootschalig groen. Bij het opmaken van de groenplannen worden de be woners zoveel mogelijk inge schakeld door tevoren hun wensen en meningen te polsen en deze voor zover mogelijk in de plannen te verwerken. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Nederlandse Volksdansvereniging organi seert in Goes op zondag 24 november een volksdanspropa- gandadag- De manifestatie zal worden gehouden in zaal Juli ana aan de Beestenmarkt. De propagandadag voor het volksdansen duurt van 14.00 tot 17.00 uur en staat on dei leiding van Marius Korpel. De toegang is gratis. Als attractie zal optreden de dansgroep Nit- sanim uit Den Haag- De Ne derlandse Volksdansvereniging organiseert verder in samen werking met volksdansvereni ging Vodago uit Goes een aan tal vod'ksdamscursussen. Het gaat hierbij om een cursus kinderdans voor het kleuter en basisonderwijs, een cursus internationale dans voor 14- jarigen en ouder en een cursus beatdans ook voor 14-jarigen en ouder. Deze cursussen wor den bij voldoende deelname in Goes gehouden. Opgaven bij mevr. G- Mer+ens Lepelstraat 14 te Goes, tel 01100-8453 of de heer G v:»» Tamme te Goes, tel 011üü-79üb. GOES St. Nicolaas aal dit jaar op zaterdag 23 november zijn intocht houden in Goes. Rond twee uur 's middags zal de sint aankomen in de nieu we jachthaven op de schoener Anita Jacoba. De padvinderij zal met drie of vier boten van 13.45 uur tot 14-00 uur een show geven in de haven, in afwachting van de komst van de sint. De officiële route vam de imtocht is als volgt: Turf kade, 's-Heer Hendrükskiinderen- straiajt, Ramusstraat, Nieuw- straat, Beestenmarkt, Water straat, Wijngaardstraat, Zus terstraat, Sinjgelstraat, Korte Kerkstraat,, Westziiijde Grote Markt, oprit Grote Markt, Magdalemastraat. Ked zerstraat, Bierkade, Grote Kade, Oost- singel, Zonnebloemsitraat, Voorstad en zo naar café Boomstedie, waar de aankomst gepland is omstreeks 15.00 uur. Tot zo ver zal het muziekge zelschap Euphonia de tocht begeleiden. Vanaf café Boom- stede wordt de goedheilig man muzikaal begeleid door het ge zelschap Excelsior. De stoet gaat dan van café Boomstede naar de Stenenbrug, Ganze- poortstraat, Lange Vorststraat, Oude Vismarkt, Lombard- straat, noordzijde Grote Markt, Rijfelstrast, Vlasmarkt, Wijn gaardstraat, St. Adriaanstraiat, zuidzijde Grote Markt, Lange Kerkstraat, Klokstraat, Lange Vorststraat, Oude Vismarkt, Lombardstraat, Noordzijde Grote Markt, westzijde Grote Markt, Korte Kerkstraat, Sin- gelstraiat, Klokstraat, Lange Kerkstraat, Grote Markt, Kor te Kerkstraat, Singel straat, KreuikeLmarkt, Keizersdijk, Ganzepoortstraat, Klokstraat, Singelstraat, Korte Kerkstraat, Grote Markt, Magdalemastraat, Beestenmarkt, Nieuws traat, waar de intocht eindigt bij de Prins van Oranje- Op zaterdag 30 november zal st. Nicolaas te paard en vergezeld van enige zwarte pieten nog een korte rondgang maken door uitsluitend het centrum van Goes. Rond 14.00 uur is hij die dag in centrum Noord- Omstreeks 14.30 uur in de Korte Kerkstraat-St. Adri- aanstraat, om 15.00 uur in de Lange Kerkstraat en Klok straat, om 15.30 uur in de Lange Vorststraat, Ganze poortstraat en Voorstad en om 16.30 uur verdwijnt de sint dan weer naar elders- (Van onze correspondent) GOES Het liegin van de carnavalstijd zal ook in Goes met een traditioneel elfde van de elfde bal ingeluid worden. De stichting Arti-carnaval or ganiseert een dergelijk feest dit jaar echter op 16 november in de zalen van slot Osten- de. Het belangrijkste gebeuren op deze avond is de presenta tie van prins carnaval en de raad van elf, die het komend jaar het bestuur over Hanze- had zunlen voeren. Dit Hanze- hat krijgt in elk geval een nieuwe prins, want Ton Ja- link, die vele jaren als prins Fonske de eerste de scepter zwaaide over het Goese carna valsvolk, heeft definitief be sloten zijn ambt neer te leg gen- Hij blijft overigens nauw betrokken bij het carnavalsge- beuren in Goes, want in het stichtingsbestuur bekleedt hij nu de functie van penning meester. Op het komende elf-elf bal zorgen de muzikanten van de hofkapel de Deurdouwers uit Hansweert voor de feestklan ken. Samen met de raad van elf zal de kapel het carnavals lied 1975 introduceren. Deze openingsavond krijgt een zeer bijzonder tintje door de komst van dp carnavalsvereniging de Flepsteppers uit Tilburg. On geveer veertig leden van deze vereniging zullen rond half tien hun interede doen op het bal van de Hanzehatters. De leut breekt om acht uur los. /an een onzer verslaggevers) KLOETINGE Op zater dag 16 november houdt „Phi- la^elica Goes en omstreken" een ruilbeurs in bet vereni gingsgebouw Amicitia in Kloetinge. De beurs begint om 10.00 uur en zal duren tot ongeveer 17 00 uur Om 15.00 uur wordt er - een veiling gehouden- Op de beurs zullen de nieuwe uit gaven var de laatste maanden te koop o-in ->n verder een gr< to ve oicl aain al bums en stockbueken.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7