WINST KORTSJNOI: SPANNING TERUG Rake klappen in Kerkrade 'Typsoos Lions wacht vergeefs op vliegtuig Van der Kuylen stevig aan kop Ajax ie Mastbos Keizer: seen belangstelling voor andere clubs RIITER STAAKT Antwcrp-Ajax niet op de tv. »tNntWerp had aa" «L':? ffaraL IT M dat PIJNEN/SERCl) AAN DE LEIDING Fernandez wereldkampioen kunstbiljarten gjp m Sill Selectie Italië %kmee die rol f van Red Band natuurnjk FRANKRIJK Registreer het geluid van een vallende speld. cassetterecorders. Experiment met blauwe kaart DINSDAG 12 NOVEMBER 1974 13 19 „IK BEN HET VOETBAL MOE" I (ADVERTENTIE) (Van onze verslaggever) AMSTERDAM Piet Keizer, die zaterdagavond in het tv-programma van Mies Bouwman aankondigde niet meer te zullen voetballen, heeft die verklaring maandagmiddag bevestigd. Tijdens de persconferentie, die Ajax hield in verband niet de woensdag te spelen tweede wedstrijd uit de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker tegen Royal Antwerp FC, hebben zowel Keizer als het bestuur van Ajax openheid gegeven over de zaak. I Voorzitter Van Praag vertel de dat Ajax gedurende de pe- [riode van 24 dagen toen het verschil van men.ng met Kei zer leidde tot het niet meer spelen van de 31-jarige voet- I baller. heeft getracht voor I Keizer een zo aanvaardbaar mogelijke oplossing te vinden. Van Praag: „Wij hebben altijd geprobeerd do goede verstand houding te bewaren. Wij zijn erkentelijk en dankbaar voor [alles wat Keizer voor Ajax heeft gedaan. Er ligt bij Ajax noch bij Keizer schuld aan een aantal minder juiste ver klaringen die naar buiten zijn I gekomen". De voorzitter staaf de die bewering met de vier |voorst.=llen die Keizer in deze periode zijn gedaan, namelijk: 1 Een eventuele vrije trans fer naar een andere vereni ging. 2. Medewerker worden van manager Hans Kraay op het technische vlak. 3. Voltooiing van het con tract zoals het bestaat tot juli 1976 als zou Keizer nog steeds actief spelen, waarbij hem on verkort zijn salaris en de daarbij behorende premies zullen worden uitgekeerd. 4. Een afkoopsom. Keizer vertelde dat hij, na besprekingen waarbij hij werd geassisteerd door zijn rechts kundige adviseur, geen be langstelling had voor punt een en twee. De afwikkeling zal worden geregeld met penning meester Henk Timman vol gens Ajax' voorstellen gedaan in punt drie en vier. Piet Keizer, die als 12-jar:ge bij Ajax begon te stielen, ver telde maandagmiddag dat SCHIPHOL (ANP) Het basketbalteam van Typsoos Lions heett maandag tever geefs gewacht op het vliegtuig dat de ploeg naar liet Joego slavische Serajewo moest bren gen voor de tweede Europacup- wedstrijd tegen KK Bosna. Na aciit uur wachtea op het vlieg veld van Schiphol kreeg het team uit Zandvoort te horen dat er uit Joegoslavië geen toestel van de JAT, waarhij de vlucht was geboekt, was vertrokken in verband met de dichte mist. Ook voor de ko mende dagen wordt zeer dich te mist verwacht. Typsoos Li- ons wordt door deze gang van zaken opnieuw gedupeerd. Voor de eerste wedstrijd in MEXICO-STAD (AFP) 0.e Ritter zal dit jaar geen Poging meer doen het wereld uurrecord te veroveren op Ed- Merckx. De 33-jarige Deense wielrenner heeft de ~'s!e weken in Mexico-stad tot drie keer toe geprobeerd de topprestatie van Merckx kilometer en 431 meter) verbeteren. Zondag kwam h'J tot 18 kilometer en 879 "'•er Fitter gaat nu een paar agen uitrusten in Acapulco. ™Mt !1 nove-ber neemt hij Iwn de zesdaagse van Zii- het Europaeuptoernooi dat in samenwerking met Levi's Fla mingo's in de Kennemer sport hal in Haarlem werd gehou den, leed de combinatie Lions- Levi's een verlies van onge veer 20.000 gulden. De FIBA, de internationale basketbal fe deratie, eiste maandagavond dat Typsoos Lions alsnog dins dag eventueel met de trein vanaf Münohen naar Serajewo vertrekt. Typsoos, dat zaterdag voor de competitie moet aan treden tegen Frisol, heeft na informatie over de tijdsduur van de treinreis besloten aan die eis van de FIBA geen gevolg te geven. Voorzitter Jan Termes: „Met de trein is een onmogelijke zaak. Als we dinsdag, en dat wachten we af, nog weg kunnen dan gaan we wel maar alleen met een vliegtuig. Ze kunnen ons toch niet dwingen om per fiets te gaart. Hoewel je van de FIBA alles kunt verwachten". Lions vliegt dinsdag met de KLM naar Belgrado en reist vandaar met de trein naar Se rajewo. Trainer-coach Hennie Blom: „Er is geen sprake van dat ik mijn team via lange reizen de vernieling injaag. We draaien net lekker. En voor mij en de jongens is de competitie echt wel belangrij ker. Als er ook nog maar één kink in de kabel komt gaan we direct terug naar huis". Door een eventuele weigering om in Serajewo niet te spelen loopt Lions de kans op een boete van ongeveer 2000 dol lar. LEERDAM Ant- te-1 J e' nitie In o- seen televisie-uitzending Antwerp de^sitA\d in Ajax, die SesncG i De"™e wordt «ItüKleH fec!: r ks. tin een samenvat- verh voorwaren de N«- rïriLV r':' ?n bet: prima,, kwart van de zette en ,,'c ver,tr' 'gen re- Pltiten werketijkc ont- 'Mien er wedstrijd, ejin, of Rlten verschil zou en overschot, was Antwerp bereid de uitzen- din ,r tis toe te staan De BRT ging in zijn aan- oieding niet verder dan ten hoogste 75-000 franken (ruim 3000 gu'.'en), waarbij even tueel nog eenzelfde bedrag van de NOS zou kunnen worden gevoegd. Dat aanbod was voer Antwerp onaan vaardbaar en daarop werd hestoten geen uitzending van tv-bee!den (niet rechtstreeks, u i t~!d of samengevat) toe te staan. Alle zitplaatsen voor het stadion in Deurne zijn uit- v 'ko tit. V-rwicht wordt dat de wedstrijd rond 40.000 toeschouwers zal trekken in een stadion dat een maxi mum capaciteit heeft van ruim 60.000 Ajax en hij misschien een verschillende interpretatie ge ven aan bepaalde nuances, maar dat de gang van zaken in die bespreking door voorzit ter Van Praag uit de doeken gedaan, jiuist w>as weengege ven. In de zomermaanden, die voorafgingen aan dit seizoen, heeft Keizer enkele aanbiedin gen, onder andere uit frank rijk, gehad waarop hij niet is ingegaan omdat hij meende zijn nog lopende contractuele periode van twee jaar bij Ajax te kunnen volmaken. Nu die gedachte sinds enkele we ken onjuist is gebleken, heeft Keizer geen gebruik gemaakt van mogelijkheden die er kwamen om elders te voetbal len. Waarom niet? „Het enige dat ik op dit moment wil, is niet meer voetballen. Ik ben alle belangstelling voor andere clubs kwijtgeraakt- Ik ga met vakantie en zal zonder twijfel nog wel eens gaan kijken naar wedstrijden waarvan ik denk dat die leuk kunnen worden". Van Praag viel na die woor den onmiddellijk in met: „Dat zullen dan voornamelijk wed strijden van Ajax zijn". Piet Keizer bevestigde noch ont kende ïfet. Zijn duidelijk aanwezige, zij het meesterlijk verborgen, te leurstelling over het einde van zijn voetballoopbaan kwam naar voren toen de afscheids- wedstrijd die Ajax hem, niet alleen omdat hij daar contrac tueel recht op heeft, aanbiedt, ter sprake kwam. Keizer: „Wij zullen de mogelijkheden die er zijn onderzoeken en zo snel mogelijk tot een beslis sing komen. Ik weet nog niet of ik zelf meedoe in die wed strijd". Hans Kraay, de manager van Ajax, besloot het gesprek met en over Keizer. „Ik hoop dat Piet weet hoe ik over hem denk als voetballer. Hij is op dit moment als speler zeker nog bruikbaar voor Ajax maar er bestaat een verschil van mening over de manier waarop van hem gebruik kan worden gemaakt. Ik kan er alleen maar blij om zijn als een oplossing wordt gevonden die ook voor Keizer bevredi gend is". MiiNCHEN Maandag had den de Belg Patrick Sercu en de Nederlander René Pijcien de leiding in de wielerzes- daagse van Münehen. Het Franse koppel Alain van Lancker-Jaoky Mourioux be zette de tweede plaats. De Australiër Graham Gil more bracht het baanrecord (200 meter) voorts op 10,85 seconden. De stand was: 1 Pijnen-Ser- cu (NED-Bel) 134 punten; 2 A. van Lancker-Mourioux (Fra) 123, 3 Schulze-Haritz (WD1) 89. Op één ronde: 4 Renz-Gilmore (WDl-Aus) 117, 5 Peffgen-Tschan (WD1) 99, 6 Kemper-Hempel (WD1) 84, 8 Godefroot-Karstens (Bel-Ned) 56, Op zes ronden: 9 Stam-De Loof (Ned-Bel) 105. ST.-NI KLAAS (BELGA) - De Spanjaard Ricardo Fernan dez heeft maandag in St.-Ni klaas beslag gelegd op het we reldkampioenschap kunstbil jarten. Hij werkte het pro gramma vi\n 76 verplichte stootbeelden het best af met een score van 254 punten (maximum 500), dat is 50.8 procent. Tweede en derde waren cto Belgen Floor de Jonghe en Leo Corin met reap. 205 en 184 punten. De Spaanse wereld recordhouder Domingo (304 punten) werd met 181 punten vierde. Piet Keizer heeft gisteren te kennen dat hij inderdaad een gewapende vrede met Ajax getekend. Keizer gaf ook definitief met voetballen stopt. VANAF 1975 zal bij aile evenementen op Europees iu- veau (Europese kampioen schappen, Europacup) een controle op anabolica worden gehouden. Dat is een van de besluiten van het congres van de Europese atletiek unie, dat momenteel bijeen is in Za greb. (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) Tegen alle verwachting in is de spanning in de match tussen Karpov en Kortsjnoi weer teruggekeerd. Nog maar een week geleden had Karpov een comfortabele voorsprong van 30, daarna liet hij zich in de negentien de partij een aanvankelijk eenvoudig eindspel afnemen en nu in de 21e partij liet hij in een moment van totale verblinding toe dat Kortsj noi met een eenvoudige wending op de dertiende zet een directe winst kon for ceren. De hele partij telde slechts 19 zetten en duurde niet langer dan een uur. Kortsjnoi speelde dezelfde opening als in de vijfde partij, waar Karfiov toen heel be hoorlijk uitkwam, al kwam Kortsjnoi later in die partij na moeilijke verwikkelingen in het voordeel. Karpov deed het nu anders, maar zeker niet beter, want op het moment dat hij zijn verschrikkelijke blunder maak te had Kortsnoi al een klein maar duidelijk voordeel. De stand is nu 32 voor Kar pov en er zijn nog drie partij en te spelen, waarvan twee met Karpov als witspeler. Normaal gesproken zou Kar pov zijn voorsprong moeten kunnen handhaven, maar zijn twee recente nederlagen kun nen hem danig geschokt heb ben. Als de stand na 24 partij en gelijk zou zijn zal door loting beslist worden wie de u tdager van wereldkampioen Fischer wordt. Wit: Kortsjnoj zwart: Kar- pov: 1 D2-D4 PG8-F8. 2 PG1-F3 E7-E6. 3 G2-G3 BfB6. 4 LF1- G2 T-C8-B7. 5 C2-C4 LF8-E7 6 PBt-C3 0-0. 7 DD1-C2 C7- C5. 8 D4-D5 8E6xD5„ 9 PF3-G5 PB3-C6 10 ^"xDS G7-G6. 11 DC 2-D2 PFfixD5. 12 LG2xD5 TA8-B8. 13 PG5xH7 TF8-E8. 14 DD2-H6 PC6-E5, 15 PH7- G5 LE7xG5, 16 LClxG5 DD8xG5, 17 DH6xG5 LB7xD5, 18 0-0 LD5xC4. 19 F2-F4, zwart geeft op. ;v Kortsjnoi, geobserveerd door Karpov, zorgde gisteren voor een formidabele verrassing door zijn concurrent te verslaan. (Van een onzer onzer verslaggevers) KERKRADE De voorzit ter van de jeugdafdeling van de Kerkraadse derde klasser Miranda Jo de Bijl (30) heeft maandagavond bij de Kerk raadse gemeentepolitie aan gifte wegens mishandeling ge daan tegen de 51 jarige Martin Broeksz uit Eygelslioven en tegen diens zonen Piet (16) en André, (de 21-jarige verdedi ger van Roda JC en het Ne derlandse militair elftal). De aanklacht is een gevolg van een incident dat zien voordeed tijdens de algaLopen zaterdag op het Miranda ter rein gespeelde wedstrijd tus sen het Al elftal van Miranda en het A2 teaim van Roda JC. Bij de stand 30 voor Miran da ontstond er een vechtpartij tussen vader Broeksz die als toeschouwer aanwezig was en de als grensrechter fungerende Jo de Bijl. Tijdens die twist voegde zich de bij Roda A2 spelende Biet Broeksz bij het veahltende tweetal en toen moesten er rake klappen ge vallen zijn want Jo de Bijl kwam er nogal gehavend uit te voorschijn. Het bloed gutste uit zijn neus die evenails zijn gelaat erg toegetakeld was. Over de rol die André Broeksz bij het gebeuren heeft gespeeld lopen de meningen uiteen- Jo de Bijl zegt erover: „Hij stond helemaal aan de ROME (AP) De coach van het nationale Italiaanse voetbalelftal, E'uivio Bernardi- ni, heeft maandag de opstel ling bekendgemaakt van zijn pioeg die woensdag een oefen wedstrijd zai spelen tegen Bayern Münehen en die op 20 november te Amsterdam zal uitkomen tegen de Nederland se ploeg. DE OPSTELLING: Zoff (Juventus uit Turijn) - Rocca (Roma) en Roggi (Van Fiorentina te Florence) - Or- landini (Napoli), Morini (Ju ventus) en Zecchino (Milan) Causio (Juventus), Recceconi (Lazio, uit Rome) Boninsegna 'Internazionale. uit Milaan) en Juliano (Napoii) - Antognoni (Fiorentina). Wisselspelers: Doelman Al- bertosi (Milano), achterspeler Martini (Lazio) en voorhoe despelers Guerini (Fiorenti na). Ann-stasi (Juventus) en Braglia (Napoli). overkant en had even tijd no dig om tot bij de plaats van het gevecht te komen, maar toen hij er was takelde bij mij even goed toe als zijn vader en broer. Hij trok me zelfs zodanig aan mijn haren dat vrienden van me naderhand zeiden „We dachten dat hij je kaal trok". Vader Martin Broeksz is echter fel in zijn verweer waar het de beschul diging tegen André betreft. Hij zegt: „Ik zelf hob geslagen uilt noodweer omdat de man over de afrastering kwam met de vlaig noig in zijn handen. Het is ook mogelijk dat Piet geslagen heeft. André heeft pertinent niet geslagen. Hij is alleen maar gekomen om ons uit elkaar te halen. Als men zegt dat hij geslagen heeft of iets anders, dan is dat een grove leugen". André Broeksz zelf was pover in zijn mede delingen toen men hem naar zijn mening over het gebeurde vroe;y Het enige wat hiij los liet was: „Ik heb geen hand uitgestoken, wel heb ik het vechtende tweetal uit elkaair gehaaid". Daar hebt u natuurlijk wel even een perfecte cassetterecorder voor nodig. Gelukkig dat-ie er is. Telefunken maakt 'm. Hij is uiterst gevoelig. Handzaam in het gebruik En fraai om te zien. Stap eens binnen bij uw winkelier en ontdek zelf de voortreffelijke kwaliteiten van Telefunken cassette recorders. DEN HAAG (ANP) Wil ly van der Kuylen gaat onver poosd door met doelpunten te maken. Opnieuw troi ue PSV- captain tweemaal doel en bracht daarmee zijn produktie- op 14 uit 10 wedstrijden. Hij heeft nu een riante voorsprong op zijn „concurrenten", van wie Geels niet scoorde, maar zijn clubgenoot Edström een maal. De stand is: 1. van der Kuy len (PSV) 14; 2. Geels (Ajax) 10; 3- Eds'.röm (PSV) 9; 4- Kreuz (Feyenoord') 8; 5. Ven- neker (Sparta) 7; 6. Brokamp (Ajax), Bish (Roda Jc.), Res- sel (Feyenoord), Hazelhekke (De Graafschap), Couperus (Telstar), Zuidema (Fc. Twen'e), Van Hanegem (Fey enoord), Nann nga (Roda Jc.), 14. Jnnren (Fc. Amsterdam), De Jong (Feyenoord), Vreys- sen (NAC), Van Veen (Fc, Utrecht), Roggeveen (Excelsi or), Reu (Ajax) en Veen (De Graafschap) 4; 21. Kristensen en Schoenmaker (Feyenoord), Van Leeuw en Swanenburig (Fc. Den Haag), Walbeek (Sparta), Lubse (PSV), Thys- sen (Fc. Twente), Keerver (Roda Jc-), Groend'ijk (Wage- mngen) en van Mauriik (Fc. Utrecht) 3. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM De Aja- cieden namen gisteren onmid dellijk na de training en de persconferentie hun intrek in het hotel Mastbos in Breda om zich voor te bereiden op de confrontatie met Royal Ant werp in de beruchte hel van Deurne, waar een magere 10 voorsprong verdedigd moet worden. Ze blijven daar tot 2 uur voor de wedstrijd en gaan vervolgens per bus naar Ant werpen. Alle contracts-pelers werden meegenomen, inclusief de nog niet speelgerechtigde Willy Brokamp. MONACO Tijdens het UEFA-,jeugd toernooi van 13 tot en met 19 november in Monaco zal de internationale voetbal fi derails (FIFA) twee nieuwe regels uitproberen. Aan het toernooi doen acht landen mee waaronder Neder land. De eerste regel is dat een "■ne'er bij een directie of een indirecte vrije scliop niet buitensnel kan steen. De tweede regel is de intro ductie van de „blauwe kaart". Deze kan een soeler krijgen voor een overtreding waar ge woonlijk een vpfe kaart voor wordt gegeven. De betreffende soeler moet dan tien minuten buiten het veld „afkoelen" Een voetballer kan per wed strijd slechts één „blauwtje" lopen.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 13