gebrek aan tolken Turken hebben behoefte aan spreekuur Brugge bindt strijd aan met fluorverspreidim h. Staal was 40 jaar bij douane Verkeersovertreders voor rechter foe Sf« De Vri'e Zeeuw Diamanten echt paar in Terneuzen TELEFUNKEN É0V|hH.to?: rCornelis Smies- Belfortrally Expositie prent-praat Boekje over Terneuzen stad streek Terneuzen Burgerlijke stand c' d" Inschrijvingen handelsregister theemancïpatie Maak 's een vogelnestje op de vroege morgen. radio's. in zeeland Terneuzen WOENSDAG 6 NOVEMBER 1974 (Van een onzer verslaggevers) BRUGGE (B.) Burgemees ter Van Maele van Brugge heeft gisteren in Brussel oen onderhoud gehad met verte- eenwoordigers van het mims- Lie van volksgezondheid over de eventuele sluiting van de tegelflazuurfabriek Bayer- Rickmann, gevestigd in deze Belgische gemeente. Dit bedrijf, dat werft ver schaft aan 130 mensen, wordt verantwoordelijk gesteld voor de fluorvergiftiging die op be de plaatsen tanigs het ka- Brugge-Zeebru-gge is ge- istateerd. Hierbij is onder vee overleden. Het daig-e- lliij'ks bestuur vain de provincie West-Vlaanderen heeft de ver- guninamg van dit bedrijf opge schort, waartegen door B-ayer- Rickmainm beroep is aangete kend. Het bedrijf kan volgens deze procedure weer doorgaan met produceren. Dat gebeurt dan ook, zij het in zeer be perkte mate. Klachten over fluiorvergftd- gi-n-g, bereikten reeds endige ja ren geleden het Brugse stads bestuur. Op 5 september van d!i-t jaair werd offiiici'eel een klacht neergelegd, en op 10 oktober maakte burgemeester vam Maele bekend, dnt uit een gerechtelijk onderzoek was gebleken dat de gfazuurfa- briek die vervuiler was. Inmiddels waren ook vanuit de bevolking allerlei protesten tegen het bedrijf gerezen. Aanplakbiljetten op de huizen in de omgeving wijzen ook in deze richting. Zo wijst voorts de werkgroep „Tussen haven en polder" in een petitie aan het stadsbestuur er op dat in het betrokken' gebied heel wat mensen met kleine kinderen wonen, die bij de verdere groei problemen kunnen on dervinden van de aangetoonde fluorvergiftiigiinig. Voorts wil men in een wijk bij het be drijf duizend woningwetwo ningen bouwen. Hoezeer de omgeving is verpest blijkt wel Ulit sommige ontbladerde bo men. Steeds meer stemmen gaan op," om als de hogere overheden het bedrijf niet willen sluiten, dit te laten ge scliieden door de burgemeester in-zijn hoedanigheid van hoofd van de politie- De heer Van M-ae! e bezit deze bevoegdheid „maar" zoals een gemeente-lijk woordvoerder ons zei, „dat zal een weloverwogen besliss-irn; moeten zijn", gestoeld op ju-is te feiten. Want wordt het be drijf gesloten, terwijl later blijkt dat dit ongegrond is. dan kam de burgemeester aan spraikelijk worden gesteld voor de financiële gevolgen. Er zit dus een enorm risico in. Het is daarom dat de heer Van Maele overleg aan het plegen is met Brussel"- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - WESTDORPE Het is gebleken dat het spreek uur voor Turkse gastarbeiders te Westdorpe aan 'n bestaande be hoefte voldoet. Het eerste spreekuur dat de afgelopen maandag avond plaatst vond liep van het geplande uur uit, tot tweeënhalf uur.. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Op uitdrukkelijke wens van hemzelf vierde de heer H.W. Staal, hoofdassis tent-sectiechef bij de douane recherche m zijn woning te Sluis, in intieme kring met enkele genodigden zijn veer tigjarig ambtsjubileum bij de douane. De heer Staal, afkomstig uit Groningen, begon zijn loop baan in Philippine. Na slechts ruim een jaar in de veld dienst, werd de heer Staal reeds in mei 1936 overge plaatst naar Terneuzen. Op 1 april 1943 werd hij kommies- enstgeleider van de post luiskil en tevens 'waarne- end dienstgeleider van de DSt Philippine. Na de bevrijding werd hij last met recherehewerk- amheden in de Inspecties ssingen en Temeuzen. Op 1 juni 1946 werd hij leider van ambulante dienst der in- oerrechten en accijnzen in Zeeuwsch-Vlaanderen, welke nctie hij tot 1 juni 1961 ikleed heeft. Op 1 januari werd de heer Staal be- irderd tot hoofdassistent-titu- en op 1 december 1954 hoofdassistent. De ambulante en recherche van de heer Staal kreeg ote bekendheid bij d-e be strijding van de grote vee- en itersmokkelzaken in geplant- voertuigen. Bij de reorganisatie in de 'lastingdienst werd hij per 1 juli 1961 overgeplaatst naar het bureau douanerecherche van de F.I.O.D. te Amsterdam, hij op 1 juni 1963 werd 'vorderd tot hoofdassistent- "ctiechef. Na ruim 26 jaar Zeeuwsch aanderen beviel het de heer fctaal in het geheel niet bij landelijke recherche- ist en hij vroeg overplaat- 1 naar Sluis, waar hij op 1 oktober 1964 wijlen de heer jrster als hoofd van de door- 'atpost Sluis opvolgde. Bij de tweede grote reorga- iatie bij de belastingdienst U'd de heer Staal op 1 juni 'U wederom verplaatst naar ■neuzen waar hij als hoofd- stentseetiechef te werk rd gesteld bij de afd. recher- M- De heer Staal gaat 1 de- mber met pensioen. ^Geboren: Eef, z v J. van Es w Lauwers, Hoek; Marcel 1 H. Boekhout en M. Grot, ierneuzon; Lincey, d v 2 ™N- Aschobben, Ter- v enl Sandor, z v W. van noren en M. den Ouden ervliet; Sandra d v W. de erck ®.n S. de Maesschalek, w z v A. Termote Maat, Zuiddorpe: Pa Üi.' m v K- Scheele en L. ierneuzen; Maarten, z v Ondertrouw; Pieter Deij, 26 g «reuzen en Maria Segers, 2ï' ,egs4SeesL Jan Verlinde riw ,Tsiag en Maria van .Terneuzen,; Gooitzen O'lk 77j Hoek en Ma J Luyten, 65. Keulen. ^Getiouwh; Adrie Boddaert. en Elizabeth D'hert, 19 te Durris- 25 en euzmM ertens' 24 te Ter" I,, r,n; uMannus Hollebek, 27 'llena r,Die'eman- 24 'te el Mm: Franriscus Zaman "amslag Wissel- 21 te 65' Shhili on de G'isel- bmse 71 l Marinus Abra- Van der KlInrine"Zoe'' Te"ntje de l „V rtai 84- wed- v- «ian if'p' "ed v M- Dlete- Afneuzen, uriee Heene, (Van onze correspondent) SLUIS Zondag 10 novem ber wordt te Sluis voor de 19e maal de Belfortrally voor au to's gehouden met als inzet het prachtige koperen wand bord. voorstellende het Sluis- se Stadhuis, beschikbaar ge steld door het Sluisse gemeen tebestuur. De gemiddelde snelheid van deze oriëntatie'rit bedraagt 24 kilometer. Er wordt gereden volgens het KNMV-reglement. De Belfort-rally, een klassie ker onder Zeeuwsch-Vlaamse auto-ritten, wordt georgani seerd door de West-Zeeuwsch Vlaamse Autoclub (WZA) en telt mee voor het algemeen clubkampioensohap. De start van de rit, die vol ledig op Sluis grondgebied wordt verreden, vindt plaats vanaf 13.30 uur bij caférestau rant „Zeezicht" te Retranche- ment. De prijsuitreiking zal zo spoedig mogelijk na beëindi ging van de werkzaamheden van de rekenkamer geschieden in hotel „Het Hof van Brus sel", Kaai te Sluis. Bedrijven Bij de Kamer vam Koophandel en Fabrieken in Terneuzen zijn afgelopen week de volgende nieuwe be drijven inigeschrven: Architek- tenbureau Rosenkra-nz bv te Oostbung, W. Middelimamn bv, lasser van pijpleidingen te Hulst, Rud'i Maas, kleinhandel in tweedehands goederen te Terneuzen, „Heraut" en „Be- niuilux News" uitgeverij te Oostburg, nv Hollandse Dioon- teeringsmaatsehappij van 1939 te Temeuzen café en pensio-n- bednijf „De Pauw" te Kapelle- bruig, import en groothandel in motorvoertuigen en bijbeho rende accessoires V.IA- Ter- neuzer te Terneuzen, bar dis co „Mi Amigo" te Sas van Gent, detektive-bureau „Fost- U" te Philippine. (Van onze corresondent) TERNEUZEN De heer en mevrouw J. Faas-C. Zegers vierden gisteren hun diaman ten bruiloftsfeest. De gehele dag door kwamen familiele den en vrienden het echtpaar feliciteren. Dinsdagavond werd een receptie gehouden in hotel De Poste, waar ook burgemeester J.C. Aschoff van Terneuzen het diaman ten echtpaar kwam geluk wensen. Onder de vele ge lukwensen was er ook één van koningin Juli-ma en hef gemeentebestuur zond een bloemstukje. De heer Faas (84) geboren te Zaamslag was in zijn ac tieve jaren uienhandeiaar. Zijn echtgenote (81) werd te Axel geboren. Vele jaren v. oonde het echtpaar te Bier- vliet en kwam in 1946 naar Terneuzen. Sinds vijf jaar woont het in de Dijkstraat. De gezond toestand van bei den is naar omstandigheden uitstekend te noemen. De feestdag werd besloten met een «oud buffet voor het di amanten echtpaar, kinderen, klein- en achterkleinkinde ren, in totaal 45 personen. De Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening in de Ka naalzone verzorgt de spreeku ren, die worden gehouden in het Wit-Gele-Kruisgebouw te Westdorpe. De stichting heeft plannen om ook van deze „praatuurtjes" in Terneuzen te gaan houden. Een probleem wat hierbij om de hoek komt kijken is het grote gebrek aan Turkse tolken. De stichting heeft op het ogenblik één Turkse tok in dienst. De Stichting voor Maat schappelijke Dienstverlening heeft in 1973 ai de behwfte aan een spreekuur voor bui tenlandse werknemers gesig naleerd, speciaal voor de Turkse werknemers in de Ka naalzone. In het gebied tussen Sas vain Genten Terneuzen werken zo'n zeventig Turken, verdeeld over zestien bedrij ven- Het ministerie van CRM heeft de afgelopen zomer toe gezegd subsidie te verlenen aain het experiment: „spreek uur voor gastarbeiders". Ook de gemeenten geven subsidie voor dit werk. De directeur vam de Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening, de heer L. Horowitz, noemt het expe riment uniek voor Nederland- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Vanaf maandag 11 november tot en met zaterdag 30 november wordt in het Terneuzense stadhuis een overzichtsten toonstelling gehouden van de in de prentkunst toegepaste technieken vanaf 1400 tot he den. Speciaal ten behoeve van het onderwijs is aan dieze ten toonstelling een klankbeeld toegevoegd. Dit klankbeeld toont in beeld en geluid de verschillende door de diverse stadia, ep leidt de toeschouwer audiiopvisueel binner de fasci nerende wereld van de prent kunst. In d'e tentoonstelling zijn 110 oude en moderne prenten opgenomen van kun stenaars als, Lucas van der Leyden. Hendrick Goltzius Adriiaan van Ostade, Piranesie, Gustave Doré,Dalenoord, Veld hoen, Van Gelder, Escher, Struyken e.a. De tentoonstelling is op werkdagen geopend van 8.15 - 17.15 uur en op zaterdag van 14.30 tot 16-30 uur. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tegen de 75-jarige A.W. uit Hontenisse, die op 3 april op rijksweg 60, nabij Hontenisse een aanrij ding had veroorzaakt, eiste de officier van justitie, mr. E. Gelderman, tijdens de zitting van gisteren een onvoorwaar delijke en onbeperkte ontzeg ging. De zaak, die reeds eerder voor was geweest, werd opnieuw behandeld om getuigen te kunnen horen. W. had een auto willen inhalen en dat deed hij op het moment dat een andere personenauto, bestuurd door mevrouw W. de W.-S. uit Goes die achter ver dachte reed, reeds aan een in haalmanoeuvre was begon nen. W. begon een voor hem rij dende Belgische auto in te ha len toen hij zich ongeveer op gelijke hoogte bevond met de auto bestuurd door mevrouw de W. De drie auto's liepen schade op, waarbij die van mevrouw de W. een paar keer over de kop ging en total loss was. Mevrouw, die all risks verzekerd was met een eigen risico van honderd gulden venste W niet voor dit be drag aansprakelijk te stellen. Verdachte die nooit een ver- lordeling had gehad en zei traag te gaan vissen, kon iaarmee de kantonrechter- mr. C.J.M van Hees enigszins ver murwen. Hij werd veroordeeld •ot een boete van honderd gul len en een voorwaardelijke mtzegging van de rijbevoegd leid met een proeftijd van 2 iaar Toen de kantonrechter aan de vrouwelijke tolk, een huis vrouw uit Vlissingen vroeg of de verdachte, de Franse stu dent D.F.R. Nederlands ver stond, antwoordde zij: „Alleen maar vieze woorden". Maar die deden, volgens mr. Van Hees op dat moment niet ter zake. R. had op 7 juni te Sas van Gent, op rijksweg 252, met een snelheid van 76 kilometer gereden. De eis van de officier van tachtig gulden, liet hem onbewogen, maar toen mevrouw hem vertaalde dat dit tachtigduizend (oude) Franse franks is, schrok hij toch wel even. De kantonrech ter maakte er zestig gulden van. V r ach t<t ulo De vrachtautobestuurder J.M. uit Terneuzen had op 22 mei, 's nachts om een uur zijn 14 meter lange trekker met oplegger geplaatst aan de An na Bijnsstraat te Terneuzen, een verboden parkeerplaats voor vrachtauto's. De bestuur der vond het onzin dat hij daarvoor een proces-verbaal had gekregen, want zijn com binatie had er maar een uur of drie gestaan en hij had in de krant gelezen dat dit toege staan was. Bovendien uitte hij zijn kritiek op het gemeente bestuur, dat het op die manier noodzakelijk maakte om mid den in de nacht nog een eind naar huis (Driewegen) te fiet sen. „Ik kwam net uit Frank rijk en een paar uur later moest ik weer weg", aldus de bestuurder. Op de suggestie om daarover met het gemeen tebestuur te gaan praten zei verdachte dat je daar niet toe gelaten wordt. De eis luidde 20,uitspraak 11,om verdachte gelegenheid te geven in hoger beroep te gaan. Dronken T.S., pijpfitter te Terneuzen was in de nacht vc/ 6 septem ber om halfvier door de poli tie in de Rozenstraat opgepakt wegens openbare dronken schap. „Zijn ogen waren bloeddoorlopen en hij sprak wartaal. Soms iiep hij tot half weg de rijbaan", zo stond in het procesverbaal. Verdachte ontkende dit. De kantonrech ter constateerde dat hij al vier veroordelingen achter de rug had en dat zijn proeftijd van de laatste veroordeling nog niet om was. „Ik zal deze zaak aanhouden om de getui gen te horen", concludeerde mr. Van Hees. „Dat vind ik mooi", waren verdachtes laat ste woorden Bromfietsers W. de J-, scholier uit Hoede- kenskerke, had op 13 mei te Westdorpe op een onverzeker de bromfiets gereden. Hij voerde hier tegen aan dat zijn motor stuk was en dat hij zich op zondag niet kon verzekeren. Eis en uitspraak 50, Een zelfde bedrag eiste de officier tegen mevrouw J.P.Z.- de F. uit Terneuzen. Haar zoontje van 13 had stiekem een brommer uit het schuurtje gehaald en was er op met afgezette motor, die overigens niet functioneerde gaan rij den Uitspraak conform De kantonrechter verweet B.J.J.C te Terneuzen zijn van weinig sociaal gevoel getui gend gedrag, toen hij in de nacht van 7 op 8 augustus zo tegen zijn vrouw te keer gin-g, dat de buren de politie belden ,-Ik was woest", zei verdachte, „Jammer, dat ik maar dertig gulden kan eisen", zei de offi cier, mr. Gelderman. Uit spraak conform. Tegen de autobestuurder F.H. uit Sas van Gent, die in de Koolstraat te Hulst zonder kentekenbewijs gereden had in een auto, waarvan de uit laat niet deugde eiste de offi cier respectievelijk 50,en 25,^-. Uitspraak conform. Oefenbewijs De L.T.S.-seholier H.W. uit Sluiskil had wel een oefenbe wijs voor zijn motor voor Sluiskil, maar niet voor Axel, waar hij op 22 september in de Bylokestraat was aange houden. De officier, mr. Gel derman, eiste 100,Mr. Van Hees kreeg wel de indruk dat verdachte niet in de stijl van de Heli's Angels had gereden. Hij halveerde de boete on voorwaardelijk en de andere helft met een proeftijd van twee jaar. De in Terneuzen verblijven de Turk I.H. vond dat hij werd gediscrimineerd toen de politie hem een bonnetje gaf, wegens het parkeren van zijn auto in de Noordstraat. Twee andere auto's hadden geen briefje zei verdachte en hij schreef dit toe aan het feit dat hij een Turk is. Mr. van Hees de kantonrechter constateerde dat dit zijn eerste veroorde ling is. hoewel hij ai ac-ht jaar in Terneuzen'woont „Van dis criminatie is er geen sprake" aldus de kantonrechter, die van de J"~25,tien gulden af deed. Het unieke zit volgens hem iin he. feit, dat ziijin stichting het spreekuur verzorgt. Gewoon lijk wordt dit gedaan door de stichting voor buitenlandse werknemers. Deze stichting heeft in Zeeland echter geen afdeling. Over het probleem oim erva ren tolken te pakken te krij gen zegt de heer Horowitz'; „het zoeken naar tolken is het moeilijkst'. We hebben tot rau toe een tolk, een Turk, die goed Nederlands spreekt. We hebben eir eigenlijk twee no dig voor Sas van Gent en Westdorpe. Als we er drie hebben kunnen we ook in Terneuzen een spreekuur star ten". De heer W. van Doom gen, h-oofc maatschappelijk werker vult hem daa-rbij aan „In Westdorpe zijn we erg kwetsbaar, als die main ziek wordt dam zitten we*. De hui- dige talk van de Stichting de heer I. Hosgö-r is werkzaam bij de NS-M te Sluiskil. Hij krijgt van dit bedrijf alle me dewerking voor zijn werk zaamheden. Naar de mening van de heer Van Doon-gen is het Turkse spreekuur een belasting voor het personeel vam de stichting: „We houden er één m-anweek werk aan over. Je pleegt zo doende roofbouw op je perso neel". Directeur Horowitz ziet de maatschappelijke hulp aan de Turkse werknemers als een duidelijke taak vam de stich ting- De heer Horowitz: „We moeten ons dienstbaar stellen aan de hele gemeenschap, aan de Nederlandse zowel als aam de Turkse of de Joegoslavi sche. We moeten iedereen de zelfde diensten aanbieden' B-ij het aanbieden van die diensten is de stichting op de taalbarrière gestuit. De heer Horowitz: „Voorheen was het altijd handen en voetenwerk- We hebben nu ook de bedrij ven aamgesohrven om contact personen aan te stellen voor buitenlandse werknemers", dat hebben de meeste al gedaan. Met welke problemen heb ben d-e Turken in Zeeuwsch- Vla-a-nderen het meest te kam pen? De heer Van Dongen: „De meeste problemen li© in de werksfeer, vand-a-at die contactpersonen. Het gaat bij het spreekuur in vele gevallen om bemiiddaling en in enikele gevallen om begeleiding. De problemen vam de Turken ko men net zo goed bij Nederlan ders voor. Het enige verschil is dat de buitenlandse werk nemers ook aanpassingsproble men hebben". Het spreekuur voor Turkse werknemers in Westdorpe staat omider leiding van de heer M. Parein, m-aatechappe lijk werker en van mevrouw L. Kimpe. Na een periode van ongeveer drie ma-ahden zal de Stichting voor Maatschappelij ke Dienstverlening met de verschillende betrokken in stanties rond de tafel ga-an zit ten o-m te bekijken of met het spreekuur in de huidige vorm moet worden voortgezet ofdat het moet worden uitgebreid of ges-topt. (ADVERTENTIE) Eindelijk wordt thee recht gedaan. 3M Duikertjes. Makkelijk, lekker en niètduu' BERGEN OP ZOOM Luxor - 20.00 uur: De hel van Duinkeer k.n Rx,y02 oOO. van Duinkerken. Roxy, 20.00 uur: Alicia 18 jr. Hal stadhuis, Grote Markt Kunstwerk van de maand van J. Raaymakers Bergen op Zoon- (t.m. 30 nov.) Open ma. t.m. vrij. vam 8.30-12-30 en van 13.30-17-30 uur- Etcetera, Mol straat 10a, expositie olieverven en aquarellen van Friso ten Holt uit Amsterdam (t.m. 14 nov.) Open dagelijks van 13.30-17.00 uur. Op vrij. bo vendien van 10.00-21.00 uur zat. en zond. van 13-30-18.00 uur. Museum Markiezenhof, Expositie „Vrucht van stille ven" van Marinus Schipper (t.m. 30 nov-) D-aig- van 10.00- 12.00 en van 14.00-17.00 uur. uur. GOES Grand, 14.30 uur: Pl-ppi lm Tak-a Tuka-land a.l., 20.00 uur: The concert for Bamgla Derfi a.l. HULST Boekh. v. Geyt, Steenstraat 20, expositie „Tien jaar kleine formaten" t.m. 1 d-ec. Op«m op werkd- van 9.00-12.00 uur en van 13.30-19.00 uur. MIDDELBURG Rijksarchief, St. Pieter- straict, Middelburgs muziekle ven in grootmoeders dragen (t.m. 9 nov.) Open diag. van 9.00-12.00 uur en van 13.30- 17-00 uur, zaterdags vam 9-30- 12.30 uiur. Zeeuws Museum, Expositie „Zevenluik met bed en bezoekers" van Alain Teister t.m. 6 dec. Werkd. vain 10.0-0-12.30 en van 13.30- 17.00 uur. ROTTERDAM De Doelen (hal), 12.45 uur: Koffieconcert Hans Oudenaar den, De Doelen (grote zaal), 20.15 uur: Rotterd-a-ms Philhar- moniisch Orkest o.l.v- Willem van Otterloo, Solist Gérard (ADVERTENTIE) En doe dat dan 's op de kristalheldere tonen van een Telefunken radio. Stap 's binnen bij uw winkeber. En ontdek dat Telefunken portables maakt, maar ook alles weet van kwadrafonie. Poulet. viool. Groote Schouw burg, 20.15 uur: „Het koffie huis" door Publiekstheater. Luxor, 20.00 uur: Cabaretca- priolen- Ir den Twijfelaar, 14.30 uur: Poppentheater Pop pentheater Regenboog, 14.00 uur: „Sneeuwwitje en rozen rood". SAS VAN GENT. De Roselaer, 20.00 uur: Film „Boff" van Claude Faral- do. Galerij Uilenspiegel, Westka de 71. Expositie Grafiek va-n Leonard Maas (t.m. 29 nov) open ma. t.m zat. van 9.00- 12.00 em vam 13.30-18-00 uur, vrijd tot 21.00 uur, zond. van 14.00-18.00 uu», woensdagmid dag gesloten. VLISSINGEN Alhambra, Geen filmvoor stelling. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie over de oorlogshandelingen in en rond West-Zeeuwsch- Vlaanderen (t.e.m. 19 januari). ZIERIKZEE. 't Lange Uus, Haven-park 28, Expositie foto's over Zierikzee van Johan Berrevoets (t.e.m. 30 nov.) open di. t-m- zat. vam 9.00-12.00 em vam 14.00-18.00 uur. ANTWERPEN. 15.00 en 20.00 uur: IJsrevue Holiday on Ice. Zaal Kon. Eli sabeth, 20.30 uur: Concert door het Orquestra Sinfonica Brasi- leira o.l.v. Isaac Karabtchewsky. Solist Jacques Klein, piano. (Van onze conresporuden-t) TERNEUZEN Rond 25 november verschijnt er van de hand van de gemeentelijke voorlichtingsambtenaar te Ter neuzen, de heer Joh. Robesin (tekst) en H. Hommers (fo to's) een nieuw boekje over Terneuzen, getiteld: „Temeu zen bij de tijd"- Het boekje, 17 x 17 centime ter omvat 64 pagina's u en 47 foto's. Het is het eerste in een serie over Ter neuzen, die de auteurs zich voorstellen te schrijven. In het eerste boekje wordt een ver gelijking getrokken tussen Terneuzen rond die eeuwwisse ling en nu en wil de contras ten tot uiting brengen tussen de levenssfeer van toen ten deze tijd. De foto's laten dam ook beel- die. van Terneuzen zien, zoals het vroeger was em vanuit het zelfde standpunt gen-omen, zo als het er niu uit ziet. De periode die in dit eerste deel tje wordt behandeld loopt tot ongeveer 1920. Dat het kamaal Gent-Terneuzen en de Wester- schelde hun stempel op Ter neuzen hebben gedrukt, willen de auteurs zoveel, mog-elijik tot uitdrukking brengen. Een groot deel van die documenta tie heeft de heer Ro-besiu ge put uit het belangrijke archief van de heer A.LB. IJsebaert, diie vele kostbaarheden uit vroegere tijden in zijn bezit heeft en van ouid-Tern-euzen (bij-na) alles afweet. Artikof Zonder officiële poes-pas heeft Digna Blaa-uw uit Terneuzen haar min of meer alternatieve koffeeshop „Artikof' geopend. Digna ver koopt er allerlei orodukten die ze zelf vervaardigd heeft. „Ar tikof" bestaat uit twee gedeel ten- Het ene gedeelte is voor zien va-n een aa-nta-l tafeltjes en kistjes waarop de kunst werkjes va-n Digna Biaauw tentoongesteld staan. De afdelln Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse vereniging var- ingenieurs organiseert op dins dag twaalf november een bij eenkomst die in het teken z? staan van de Nehalennia-ai taarvondsten en de betekenis van de burg-na^en Ir. J A Trinrpe-Burger houdt eer voordracht over dit onder werp. De bijeenkomst van de Ni RlA-a-fdeling Zeeuwsch Vlaan deren vindt p-liaa-ts in hotel Pays-Bas in Terneuzen. De aanvang is acht uur. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel. 01)50-7920 (4 lijnen); HULST: tel 01100-8030 (3 lijnen). Steenstraat 14 tei 01140-3751 (3 lijnen): GOES: Klokstraat 1, KANTOORUREN; Maandag t.m vrijdag 8.15 12.30 en 13.30 - 17 00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: Maandag t.m vrijdag van 19 00 20 00 uur tel 01600 - 22341, zaterdag van 10.00 11 00 uui tel 01BÜÜ - 49900, zondag van 20.00 - 22.00 UU1. tel 01600 22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen tel 01140 - 3751 of 01150 - 6297, Midden- Zeeland 01100 4944. SEDACTIE: Chef Zeeuwse redactie S C Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, terneuzen, tel. 01100 792U. onve Lureniziaan 50, Terneuzen, tel. 01150-5745 algemeen redacteur Zeeland drs J Bouwmans, kantoor Klokstraat 1 Goes) tei 01100 8030. privé Zuidvliet- straat 53, Goes, tel 01100-8138 redacteur Midden-Zeeland: G. van Berkel. kantoor Klokstraat I Goes tel 01100 - 8030, privé Voorburcht 37. Kapelit tel 01102 2320; redacteur voor Terneu- en en Kanaalzone 1- de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9, terneuzen, tel 01150- .'920 privé Debussy hol 67, Terneuzen, el. 01150 - 2639 redacteur voor Oost Zeeowseh-Vlaanderen A. an der Vuurst de Vries kantoor Steenstraat 14. Hulst. tel. '140 - 3751. privé Beestenmarkt 21. Hulst, tel 01140-4159; Redacteur voor West Zeeuwsch-Vlaanderen- R. van der Helm, Melkweg 40 Oostb'itg. tei 01170 - 3370; foto journalist voor Zeeland C. J. de Boer kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen. tel 11150 7920 privé Lange de Kreek 56 Terneuzen, tel. 01150 - 1137; sportredactie 'Zeeland- A. Koomen, Troelstralaan 8. Axel, tel. 01155 - 2594. BON NEM ENTEN-EXPLOIT ATIE: nspeeteui Zeeland P Knnings tel 01150 6297 VDVERTENTIE-ÉlXPLorr/\TIE: Inspecteur Zeeland- C Menu tel 01100 - 4316.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5