Lenzenhobbyist helpt zwak- zienden Financiële commissie achter belasting voorstellen De Stem/De Vr;;e lm Peugeot verloor Busroutes Terneuzen worden verlegd G. DINGEMANSE: „KANS OP SLAGEN Ongenoegen in raad over scholen situatie Donateurs- vereniging voor Betekoppen stad streek Doppenbril Ziekenhuis Aardenburgse raad wegens voetballen eerder bijeen Expositie over kinderboek Clinge ZAALVOETBAL OOSTBURG Terneuzens ziekenhuis krijgt televisie- oog DINSDAG 5 NOVEMBER 1974 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Enkelen zijn er mee gebaat, de meesten niet. Maar om die-enkeling die geholpen kan worden is het juist te doen". Zo omschrijft de Terneuzense opticien G. Dinge manse het werk dat hij doet om zwakziende mensen met opti sche hulpmiddelen weer wat van de wereld te laten zien. Brillenmaker Dingemanse met één van zijn kijkgar- nituren. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Met bedenkingen tegen enkele onderdelen van bepaalde belastingen is de financiële commissie van de ge meente Oostburg akkoord gegaan met een aantal belastingvoor stellen. Het betrof verhogingen die de raad overigens nog moet aannemen, van de straatbclasting, de opcenten personele belas ting, woonforensenbelasting, toeristenbelasting, hondenbelasting. „De morgenstond heeft goud in de mond", moet de commis sievoorzitter hebben gedacht, toen hij deze vergadering uit schreef voor maandagmorgen acht' uur. Niettemin waren de leden klaarwakker, en werd van verschillende kanten be zwaar aangetekend tegen be- paa'llde onderdelen van de voorgestelde verhogingen. Hierbij werden door de he ren H. Thomaes en I. de Hudlu gewezen op de grote problo- men waarmee thans de land bouw en ook de aanverwante bedrijven te kampen hebben. „De gemeenten moeten zich bij deze situatie aanpassen", aldus de heer Thomaes, die zei geen bezwaren te hebben te gen de verhoging vain de doel- beiLasLingen, maar wel tegen die van straatbelasting en de opcenten. De heer De Hullu zei dat de veer die de land bouw nu moet laten, niet on derschat mag worden. Hij wees op de verhoging van het dijkgeschot die onlangs is aan genomen, en de ophanden zijnde milieubelasting- De heer Cambder, die in grote lij nen dit betoog onderschreef, verklaarde zich ook principi eel tegen de hondenbelasting, omdat die alleen maar bedoeld is om aan geld te komen- „Dan kunnen we ook de kat ten belasten", zo meende hij. De heer F Baarends vond de voorgestelde verhogingen (20 procent) aan de forse kant. Hij sprak zich, even-als vorig jaar bij zijn algemene beschouwingen, uit voor een jaarlijkse trendmatige verho ging. Overigens was hij voor stander van de verhoging, om dat hierdoor kapitaalsinveste ringen voor de gemeente mo gelijk worden, wat gunstig is voor de werkgelegenheid. De heer van Schaick wees op de eilgen woningbezitters, die zwaarder belast ga-an worden. „Ik sta niet te dringen om ja e zeggen", zo zed hij. Burge meester A Schipper rekende voor dat de voorgestelde ver hogingen nodig waren om de voortwoekerende inflatie te neutraliseren- „Vijf procent per j-aar, en de belastingen zijn voor het laatst in 1970 vastgesteld". Niet aanneming van het voorstel zou beteke nen dat een rode streep door het urgantieschema 1975 moest, waarin overigens al fm-s is gesnoeid. „Hiermee wordt schade aan d-e streek berokkend", zo zei hij, doe lend op die impuls die op de werkgelegenheid kan uitgaan ■van dit soort projecten. Hon denbelasting vond hij logisch gezien de overlast die de ge meente vam deze dieren onder vindt. „De goede eigenaars na tuurlijk uitgezonderd". Niettemin bleef onder andere de heer Cambier de straatbe- lastiing op ongebouwde eigen dommen onlbiiillijk vinden. Hij zou die willen afschaffen. Burgemeester Schipper wees er op dat d-e gehele straatbe lasting zou worden afgeschaft bij invoering van de onroe rend goed-bela-sting- „Waar schijnlijk per 1 januari 1976 Het zou vreemd zijn d-at wij ons beleid, dat beslist niet slech is geweest, voor een jaar gaan ombuigen". Nadat nog enige tijd was gefiloso feerd over de toeristenbelas ting, die volgens de voorzitter met 30 cent per overnachtimi aan de laige kant is, kon de commissie zich in grote lijnen verenigen met het voorstel, zij het dan d-e aangevoerde be zwaren grotendeels gehand h-aafd bleven. Aansluitend op zijn vak van opticien is de heer Dingemanse begonnen met het in elkaar knutselen van allerlei optische hulpmid delen. Hij bouwde een geheel eigen onderzoeksysteem op. Dat systeem kwam onder de aandacht van de oogarts dr. C.D Binkhorst uit Terneuzen. Deze heeft ervoor gezorgd dat de heer Dingemanse een eigen spreekkamer kreeg in het Ju- lianaziekenhuis in Terneu- De heer Dingemanse vindt dat zijn werk veel weg heeft van een flink uit de hand gelopen hobby. Hij is net te rug van een tentoonstelling van optische hulpmiddelen voor slechtzienden in Goes, Hij heeft in het ziekenhuis een spreekkamer en boven zijn winkel een uitgebreid as sortiment lenzen. De heer Dingemanse vertelt zelf hoe zijn liefhebberij uit de hand is gelopen: „Ik ben me gaan interesseren voor de mensen, die medisch gezien wat betreft hun ogen weinig hoop meer hebben. De oogart sen kunnen er niets meer aan doen- Ze komen bij mij met een verwijsbriefje. Wij heb ben een groot aantal optische hulpmiddelen, die in sommige gevallen wel kunnen helpen". Voordat de Terneuzense opti cien zo ver was, las hij veel vakliteratuur, oriënteerde zich in het buitenland en volgde een cursus oogmeetkunde, in vaktermen „optometrie" ge noemd. De vergaarde kennis ging de heer Dingemanse de mensen die bij hem kwamen anders behandelen. Hij probeerde de zwakziendheid niet meer te verhelpen met een loupe al leen. Met behulp van een vak bekwame horlogerhaker knut selde hij de meest vreemde „kijkgarnituren" in elkaar. Hij noemt er zelf een voorbeeld van: „Mijn patiënten noemen het een doppenbril. Het is ei genlijk een verrekijkerbril. Zonder dop op de glazen kun je ermee in de verte kijken, naar televisie en met de dop, die ook een iens bevat kun je ermee lezen". Een ander voorbeeld: „Een man die in Rotterdam veel met de tram meeging kreeg erg slechte ogen. Via de oog arts kwam hij bij ons. We hebben een loupe op zijn ring gemonteerd. Hij doet nu zijn hand voor zijn oog en door de loupe kan hij zien welke lijn eraan komt"- Vr eemdsoorti g Alle optische hulpmiddelen zijn eigenlijk door de heer Dingemanse bij elkaar ge veegd. Begonnen met eenvou dige loupjes hielp de opticien zijn cliënten vervolgens aan verrekijkerbrillen met meest vreemdsoortige constructies. Hij schafte dozen met lenzen aan van Zeiss. Het enige wat hem eigenlijk nog ontbreekt in zijn onderzoeksysteem is een zogenaamde tv-loupe. De tv-loupe in een televisietoestel met een ingebouwde kamera die teksten op het scherm pro jecteert. Volgens de heer Din gemanse is de tv-loupe voor sommige mensen een laatste redmiddel om te kunnen le zen. Toen het systeem van de heer Dingemanse merkbaar resultaten ging boeken zorgde dr. C.D. Binkhorst ervoor dat hij een ruimte kreeg in het Julianaziekenhuis in Terneu zen. Vanaf die tijd worden de patiënten niet meer in de win kel geholpen. Het samenvoegen van opti sche instrumenten en het uit zoeken van het juiste hulp middel voor de juiste patiënt is lang niet bij iedereen doel treffend. Dat ontkent de heer Dingemanse met klem- „Bij de meesten lukt het niet. Als het niet gaat verwijs ik ze door naar de Zeeuwse blindenbond. Als ze in die kring terecht komen, dan weten ze dat ze niet alleen staan". (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG De ver gadering van de Aardenburgse gemeenteraad zal, in verband met de voetbalwedstrijd Bar celona - Feyenoord, vanavond een uur eerder beginnen. De raadsleden, die nu om 18.30 uur bijeenkomen, krijgen overigens een niet al te zware agenda te behandelen. De begroting 1975 aal for meel worden aangeboden. Me dewerking wordt de raad ge vraagd door de stichting Ka tholiek Onderwijs in Eede, voor de aanschaf van overgor dijnen voor de plaatselijke kleuterschool en voorts zaïi de huur voor het diepvriesge bouwtje in Eede worden be ëindigd. De raad zal zicih ook buigen over subsidieverzoeken van het St.-Nieolaasoomiité, NKV- Aardieniburg, waarbij het ooile ge voorstelt niet in te gaan op het verzoek, omda/t inwilliging een precedent zou scheppen- De grensbodlers in Eede vra gen f 300 in verband met de feestelijkheden rond de huldi ging van de bolkeizer, dlie lid is van deze vereniging- Voor gesteld wordt f 200 te verle nen. Het college wil verder f 50 geven aan de gehandicapten organisatie Nederland, afde ling Zeeland. Tenslotte kontt Sn de raad de verkoop van een aantal stukjes tuin- en bouw grond aan de orde. (Van onze correspondent) TERNEUZEN —De Terneu zense wethouder voor onder wijszaken, de heer J. Strijbos opent morgen (woensdag) om 14.00 u. in het Zuidlandtheater, de tentoonstelling „Het Kin derboek sinds Gillis Zoete- koek". Deze tentoonstelling over de geschiedenis en ontwikkeling van het kinderboek is speciaal bedoeld voor de leerlingen van het basisonderwijs. Voor het publiek is de tentoonstelling geopend op zaterdag 9 en 16 november van 13.30 tot 16 uur. Op schooldagen van 9 tot 12 uur en van 13.30 tot 16 uur. De tentoonstelling duurt tot en met 22 november Prognostiek Aan de prog- mostiekwedstrijd die iin café de Landbouw te Clinge werd ge houden, namen in totaal 100 personen deel. De winnaars waren J. de Wit. F. Serrarens. A. Luyckx, J. van Roeyen, R Seghers. G. Suy, C. Wiilaert en F. de Kayser. De extra prijs werd gewonnen door G. Moens. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) OOSTBURG In poule A van de zaalvoetbalcompetitie zag deze week het niet spelen de Verduijn (Breskens) hoe de naaste belager Peugeot met 52 door M.C. Fiehuiqua werd verslagen. WIK (Sluis) handhaafde zich aan de kop van de rang lijst dank zij een overigens krappe 54 zege op Velocitas en het feit diaf het 2 wedstrij den meer heeft gespeeld dan Verdiudjn. Oktopus (Groede) kwam duii/deiijk in de lift dow met 31 van Administratief Personeel te winnen- Stand: Verduijn 4 4 0 0 8, WIK 6 3 1 2 8, MC Fiehuiqua 6 3 1 2 7, Oktopus 4 3 0 1 6, Peugeot 5 3 0 2 6, Hof Termu- de 4 2 0 2 4 4, Hofzicht Varkens 4 2 0 2 4, Velocitas 6 2 0 4 4, Administratief Perso neel 6 114 3. Jansen Sport 4 0 0 4 0. In poule B namen de Lera ren KWL dank zij een 64 overwinning op de Verduijn- reserves de leiding over van Vain Hall en Kareis (Sluis), dat deze week niet op d-e sporthal vloer van De Veerhoek ver scheen. Het Aardenburgse Tri en Noble won met de oneven goal van Winkeliers (10), Stand: Leraren KWL 4 4 0 0 8-, Van Hal en Kareis 4 3 1 0 7, Trico Noble 5 3 117, Amro 4 3 0 1 6, Verduijn 2 5 2 1 2 5, Winkeliers 5 2 0 3 4. Alheo 5 1 0 4 2. OBV 40131, Hokey Pökey 4 0 0 4 0. In poule C tenslotte liet Bar Bistro de kans oim de kop van de ranglijst over te nemen le lijk liggen door met 31 van het team van Aers te verlie zen. Bron Internationaal trans port (Waterlandkerkje) dat wel iswaar met 40 van Vier Em mers verloor, blijft aan de lei ding, miaiar heeft meer verlies- punten dan de 5 achtervolgende teams. Uitslagen Leraren Bloy Trimclub 81, Riemens Diepvries 33, Aers - Ber Bis tro 3—1, Vier Emmers - Interna tionaal Transport Bron 40. Blijf Pit - Diepvries 2Aers - Leraren Eloy 22- Stand: Bron Internationaal Transport 7 4 0 3 8. Aers 531 17- Diepvries 6 3 1 2 7. Bar Bistro 4 3 0 1 6, Rabo King 4 3 0 16, Vier Emmers 6 2 0 44 42. B-lijf Fit 6 2 0 4 4, Leraren Eloy 6 114 3, Trimclub 510 4 2- Programma maandaig 4 no vember. Alheo - Hokey Pokey, Leraren KWL - Amro, Trico Noble - Van Hal en Keizer Verduijn 1 - MC Fiehuiqua, Hofzicht Varkens - Admini stratief Personeel. Dinsdag 5 november: Blijf Fit - Trimclub. Leraren Eloy - Diepvries, Rielmens - Bar Bis tro. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Wanneer op korte termijn de rondweg rondom Terneuzen in gebruik zal worden genomen, zal er in Terneuzen een nieuwe ver keerssituatie ontstaan. Om die nieuwe situatie tot stand te laten komen moet er op ver keerstechnisch gebied echter nog heel wat gedaan worden Direct na de ingebruikname van de rondweg gaan de bus lijnen Breskens-Hulst en Sas van Gent-Perkpolder een an dere route door Terneuzen volgen. Bij de gemeente hoopt men dat de wijzigingen nog in de loop van de maand novem ber kunnen worden uitge voerd. Voor het gedeelte rondweg van het postkantoor naar de rotonde bij het Julianazieken huis gaat aan beide zijden van de weg een stopverbod gelden. Dit gedeelte rondweg heeft nog geen naam. Het aantal oversteekplaatsen op het resterende gedeelte, de Roosveltlaan en de Churchill- laan, ondergaat binnenkort een aantal wijzigingen. Op de Rooseveltlaan ter hoogte van de scholen aan het Wagnei-hof komt een met verkeerslichten beveiligde voetgangersover steekplaats. De lichten zijn af komstig van de oversteek plaats op de rotonde van Drie wegen. Op de kruising van de Brahmslaan - Rooseveltlaan - Karei Doormanlaan zal de middenberm worden doorge trokken. Bij de kruising van Sloelaan en de Rooseveltlaan komt een voetgangersover steekplaats. Een aantal licht bakken zorgt hier voor de be veiliging. In de bocht ter hoogte van de school voor ver pleegkundigen komt een knip perlicht als waarschuwing voor deze oversteekplaats. Op advies van de ANWB heeft de gemeente de hoeveelheid kruisingen met de Roosevelt laan zo klein mogelijk gehou den- Voor de hele rondweg wordt na de ingebruikname een snel heidsbeperking van vijftig ki lometer van kracht. Nu is dat nog zeventig kilometer Voor beide busdiensten, die Terneuzen aandoen komt er bij het postkantoor een nieu we halte. Vervolgens gaan bei de lijnen naar een nieuwe overstapplaats bij het gemeen tehuis. Bij het Julianazieken huis vlak voor de rotonde komt voor de twee diensten eveneens een nieuwe stop, Daarna gaat de dienst naar Hulst, via de halte Bachten- dieke naar de Leeuwenlaan- Willem de Zwijgerlaan en de Guido Gezellestraat. De dienst Sas van Gent-Perkpolder gaat via de Churchilllaan naar de prof. Zeemanstraat. Hier komt een halte, die de huidige halte bij Ter Schorre gaat vervan gen. Vervolgens gaat het naar de Serlippenspolder en de Ja cob Catsstraat om hier de hui dige halte mee te nemen. TERNEUZEN Het Juliana-ziekenhuis in Terneuzen krijgt een zo genaamde tv-loupe. Dit apparaat, vaak de laatste hoop voor zwakzienden kost ongeveer zesdui zend gulden. Het gold voor het apparaat dat het Julianaziekenhuis krijgt is beschikbaar ge steld door Dow Chemical In Terneuzen. Dr. C. D. Binkhorst, oog arts te Terneuzen is zeer verguld met het ge schenk. De heer Bink horst: „Het apparaat vergroot zx/n vijfender tig maal. Mensen die nergens meer mee kun- netn ziein, kumnem door dlie tv-loupe nog gehol pen worden". Een vraagpunt voor de heer Binkhorst is wel de kostprijs van het appa raat: „Hoe moet je het in het ziekenfondspakket krijgein, niet iedereen kan zo'n ding kopen". Volgens de Terneuzen se opticien G. Dinge manse is er wed een re geling te treffen via de Wet op de Arbeidsonge schiktheid en via de Bij standswet. „En", aldus de heer Dingemanse, „als er een medische in dicatie is moet het via het ziekenfonds odk mo gelijk zijn". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het Ter neuzense VVD-gemeenteraads- lid W. de Zeeuw heeft tijdens de donderdagavond gehouden raadsvergadering zijn onge noegen geuit over de inwoning van het christelijk onderwijs in do openbare school „De Meerpaal" in hof Zeldenrust. Zijn mederaadslid, de P.v.d.A.-er A.J. Rekveld deel de dat ongenoegen in iets min dere mate. Wethouder J- Strij bos van onderwijs was van mening dat de moeilijkheden tot augustus volgend jaar wel te overbruggen waren. In een vrij lamg betoog zette de VVD-er De Zeeuw uiteen wat naar zijn mening onjuist was in het beleid van B. en W. van Terneuzen. De heer De Zeeuw uitte met name zijn verontwaardiging, over het feit dat de gemeente „De Meerpaal" betitelde als op- vangschool. Dat vind ik on juist en misleiden, aldus de heer De Zeeuw. Hij wees ver der op de gemeentelijke plan ning dit voorspelt dat de Meerpaal in januari vijfkias- sig wordt. „Als het meezit, dan zit de Meerpaal in augustus bomvol", merkte het raadslid daarby nog op. Hij vroeg wet houder Strijbos in dit ver band, welke maatregelen hij dacht te nemen om deze „on zalige ontwikkeling tegen te gaan". Hij kreeg na zijn betoog bij val van de heer Rekveld, P.v.d.A., die het zei te betreu ren, dat men de Meerpaal in activiteiten beperkt. „Wij ach ten het voor dit ja-ar nog wel houdbaar, maar wat gebeurt er na één augustus", zo vroeg de heer Rekveld zich bezorgd af Hij bepleitte bij B. en W. dan ook een duidelijke uitspraak over de lokalensituatie in hof Zeldenrust. In zijn antwoord aan de raad 'beroep wethouder Strijbos zich op de beleidslijn inzake de lokalenkwestie, die door vroegere colleges was uitgestippeld. De heer Strij bos: ,,Die beleidslijn houdt in dat scholen van verschillende richtingen In de wijk mogen starten. De wethouder herin nerde de WD'er eraan, dat wanneer het openbaar onder wijs in de Meerpaal zich uit breidt, gebruik kan worden ge maakt van een halve gemeen schapsruimte. „Dat ligt dan niet aan de lokalen, maar aan het gebrek aan organisatie bij de leerkrachten", aldus de wet houder. Over de moeilijkheden, die na augustus 1975 zouden kunnen ontstaan zei de wet houder nog: „Er wordt hard aan gewerkt. De scholensituatie in Hof Zeldenrust hoort tot de prioriteiten". BERGEN OP ZOOM Luxor, - 20.00 uur;De hel van Duinkerken. Voor de club van Filmvrienden. Roxy - 20.00 uiur: Alicia 18 jr. Hal stadhuis, Grote Markt Kunstwerk van de maand van J. Raaymakers Bergen op Zoom (t.m. 30 nov.) Open ma. t.m. vrij. van 8.30-12.30 en van 13.30-17.30 uur. Etcetera, Mol straat 10a, expositie olieverven en aquarellen van Friso ten Holt uit Amsterdam (t.m. 14 nov-) Open dagelijks van 13.30-17.00 uur. Op vrij. bo vendien van 10.00-21.00 uur zat. en zond- van 13.30-18.00 uur. Museum Markiezenhof - Expositie "Vrucht van stille- (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Sinds kort kent Sas van Gent de club van 111. Wie denkt, dat de club 111 een afsplitsing is van de raad van Elf, die heeft het mis De club van 111 is dit najaar opgericht, met de doelstelling een donateursvereniging te worden van de Sasse carna valsstichting „De Betekop pen". In haar korte bestaan heeft de club al vijftig leden weten aan te werven- Elk lid maatschap kost honderd gul den per jaar. „Het is een idee, wat al jaren in Sas van Gent leeft, iedereen mag lid worden. Het doel is om geld bijeen te brengen voor het werk van de carnavalsvereniging", zo legt een van de initiatiefnemers de heer J. Sanderse uit Sas van Gent uit. Hij rekent voor, dat wanneer de club 111 leden krijgt «r elfduizend gulden in kas komt ten bate van het oarnaval. De initiatief nemers J.J. Tor- bijn en J. Sanderse uit Sas van Gent hebben tot nu toe zo'n zeventig brieven aan ad- spirant-leden van de club van 111 rondgestuurd. Vijftig le den zijn er al en van de reste rende twintig aangeschrevenen worden er zeker nog vijftien lid, aldus de heer Sanderse. Het geld dat de club van donateurs inzamelt is onder meer bestemd voor het rond brengen en bekostigen van het traditionele fruitmandje voor de zieken, voor de uitbreiding van het bal voor de bejaarden On voor een groot tienercarna- val voor jongeren in de leef tijd van twaalf tot zestien jaar. Het lidmaatschap van de club van 111 heeft als voorde len een gratis entree op alle oarnavalsevenementen die door de Betekoppen worden georganiseerd, het krijgen van een oorkonde, ondertekend door prins Carnaval en zijn eerste minister. Tevens mag gratis worden aangezeten aan de boerenmaaltijd. Eind van dit jaar zal er een bestuurs verkiezing worden gehouden- Het bestuur gaat toezien op de besteding van de uitgaven van de club. ven" van Marinus (t.m. 30 nov) Dageiiik' 10.00-12.00 en van lij uur. GOES Grand 20.00 mir; slippertjes 18 jr. HULST Boekh. v. Geyt, 20, expositie "Tien jaar H- formaten" t-m. 1 dec jv werkd. van 9.00-12,00 van 13.30-18.00 uur. MIDDELBURG Rijksarchief, St. straat, Miiddeliburgs ro ven in grootmoeder V (t.m. 9 nov) Open du 9.00-12.00 uur en van n 17-00 uor, zaterdags var; 12.30 uur. Zeeuws 5W Expositie "Zevenluik mat en bezoekers" van Alain y ter (t-m. 6 dec.) Werkd- 10.00-12.30 en van 13* uiur. OOSTBURG Ledel theater - 20.(0 - Pikant gevrij in de 18 jr. ROTTERDAM De Doelen (grote 20.15 uur: Rotterdams 1 harmonisch Orkest o.l,v, lem van Otterloo. Soij- rard Poulet, viool T - 20.00 uur: "Un BalloE edhera" door de Net Operastichting. Luxor i 20.00 uur: Cabaret-rap» De Lantaren - 20.30 tui bal Village Trucking - ny. SAS VAN GENT. Galerij Uilenspiegel, fr kade 71- Expositie gra Leonard Maas (tm. open ma. t.m. zat. vsn I 12.00 en van 13.30-18.00 .vrij- tot 21.00 uur, zon. - 14.00-18.00 uur. woe® dag gesloten. TERNEUZEN Luxor - 20.00 uur: 14jr. VL1SSINGEN Alhambra - 20.00 uur: dlog-enloze achtervolger jr. Vestzaktheater: Film "Tirez sur le pir van Francois Trufiant. IJZENDIJKE Streekmuseum, over de oorlogshandebnt en rond Zeeuwsch-Vlaanderen jan.) ZIERIKZEE 't Lange Uua, Havenpart 1 Expositie foto's over Zie: van Johan Berrevoets Iti nov.) open di. t.m. zat 9100-12.00 en van H*! ANTWERPEN. Sportpaleis 20.00 uur 1' revue Holiday on lee Kon. Elisabeth. 20 31 :Conoert door het orkest uit Den Haag «Ut Krenz, Solist Horado 1 rez, piano Kon. Ned. f burg. - 20.00 uur: "Lwt- naakt" van Feydeau er. lectie" van Harold Pinter het Nederlands Toneelj- schap Globe. Prov. Arenberg -"Domino" vin I cel Aehard. BRUGGE Stdsschouwburg "De dans van de reiger Hugo Claus door N.T. f Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN t TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen)! tel. 01100-8030 (3 lijnen). Steenstraat 14, tei. 01140-3751 (3 lijnen): GOES: KANTOORUREN; Maandag tm. vrijdag 8.15 - 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: Maandag tm. vrijdag van 19 00 - 20 00 uur. tel. W®.-' zaterdag van 10.00 - 11.00 uur, tel. 01600 - 49900, 20.00 - 22.00 uur, tel 01600 22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140 - 3751 of 01150 - f297,» Zeeland 01100 - 4944. REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie S. C. Augustijn, kantoor NieUJ^ Terneuzen, tel. 01150 - 7920, privé Lorentzlaan tel. 01150- 5745; algemeen redacteur Zeeland drs.2-"5 kantoor Klokstraat 1 Goes, tel. 01100-8030, privé straat 53. Goes, teL 01100 - 8138; redacteur Midden-' G. van Berkel, kantoor Klokstraat 1, Goes. tel. 01100 - Voorburcht 37, Kapelle tel. 01102 - 2320; redacteur voor zen en KanaalzoneP. de Schipper, kantoor Terneuzen, tel. 01150- 7920 privé Debussyhof 6'- tel. 01150 - 2639: redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaand van der Vuurst de 'Vries, kantoor Steenstraat 14 01140-3751, privé Beestenmarkt 21, Hulst. tel. V Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen: R. van de" Melkweg 40 Oostburg, tei 01170 - 3370; foto journal's Zeeland: C. J. de Boor, kantoor Nieuwstraat 9, Tern®u.j|j; 01150 - 7920, privé Lange de Kreek 56, Terneuzen, 3137; sportredactie Zeeland; A. Koomen Troelstralaan tel. 01155 - 2594. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland; P. Konings, tel 01150 - 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu. teL 01100 - 4316.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 4