okke elers burg 1KKERS Gemiddelde in vierde klas hoog 0 I De Koeyer verovert titel doelschieten Titelkandidaten in Ozocompetitie maken deen fout Hans Boehlé verrast Slaf de Feber: 2-2 SLUIS KOMT NIET VERDER DAN DRAW Kritiek Bakker op subsidie beleid Zeeland RWDM SCOORT ZEVEN MAAL en de prijsbewuste automobilist heeft een enorm bedrag bespaard. Paridaen zevende Kunstgebitten TOONSTRA Velden 3ubliek Nu een hoger inruilbod op uw auto. De zuinigheid van deMercedes Diesel. De vele voordelen van de officiële Mercedes-Benz dealer. Mercedes Diesel. Klasse als geen ander. daG 5 NOVEMBER 1974 jor te krijgen is. Ik begrijp at eigenlijk niet, want overal il de jeugd graag voetballen, iaar hier leeft dat gewoon iet". Nee, het voetballen bij de sugd en ook de publieke be- ingstelling laat nog veel te /ensen over bij Oostburg, lant als Oostburg thuis moet pelen dan houdt het meestal /el op met zo'n vijftig toe ehouwers. Een begrijpelijke aak trouwens, want moest lost burg op een hoger niveau pelen dan zou de belangstel ing ongetwijfeld procentsge- djs toenemen. Leo Fokke: „Ja. ik geloof ok wel dat het daar aan ligt Jostburg was vierde klas ge- roon. en nu het een paar fikse tappen terug heeft moeten loen, laat ook het publiek het fweten. Maar dat komt wel erug daar ben ik niet bang oor Dit jaar misschien nog ;een kampioen, het is nog wat :ort dag, hoewel wij al wel in le lift zitten Maar volgend aar zeker kampioen en dan noeten wij ineens door zien te toten. Ach, er zijn nog tal van üngen die hier verbeterd kun- ïen worden, en waaraan ge- verkt wordt. Zo heb je bij voorbeeld het trainingsveldje lat is een ware moddermassa ■Vij kunnen daar niet fatsoen- ijk op trainen Gelukkig .vordt er binnenkort een vas- ere ondergrond op aange- jracht Ook aan nieuwe sport velden wordt gewerkt Daar lullen wij over twee jaar ge- iruik van kunnen maken Je het wel, de toekomst ziet er icht zo slecht nog niet uit voor Dostburg" zege via 15-7 veilig te stellen In de heren tweede klas heeft Eve Kijken nu duidelijk afstand ge nomen van de rest van hei vel tn het duel tegen naaste bel age Nivoc konden de zuidzandeita- ren hun technisch en aanvallen overwicht pas laat in de stan doen uitkomen Even K'jk moest in de derde set zelfs to staan dat Nivoc via 15-9 en t- voorsprong nam Daarna w het echtei met Nivoc gedaan werd de krachtsverhouding weer tot de normale proporu teruggebracht. (ADVERTENTIE) Geen losraken of verschuiven neer van be- Niemand, die een hoeft meer op een kritieK kunst- verlegenheid te raken, omdat zijn gebit losschiet of verschudt. Maa einde aan dit steeds dreigende mak. Een weinig Oentofix-poedet het gebit de gehele dag onwnkD zijn plaats. Dentoflx geeft U een g van zekerheid. Probeer het n°9 03 Bij apotheken en drogisterijen, fl. MAHU GRIJPT TITEL (Van onae correspondent) SINT-JANSTEEN George Mahu is de nieuwe kam- I pioen van de vierde klas libre van het district Zeeuwsch- Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond. Ongeslagen en met een moyenne die promotie inhoudt, eis te deze koelbloedige speler het predikaat kampioen voor zich op in een titelstrijd die op voortreffelijke wijze geor ganiseerd werd door de nog jonge biljartvereniging „Den Ouden Arend". De finale-partijen van dit toernooi tussen George Mahu en Pierre Rammeloo werd niet het hoogte punt die normaal van een finale-partij verwacht mag wor den. Reden-: George Mahu was 's middags in zijn partij tegen San Andriessen via een zege reeds kampioen. In deze partij was Mahu toch wat nerveus. Dit nam echter niet weg dat hij San Andriessen naar het tweede plan verwees. Voor Pierre Rammeloo was het toen een duidelijke zaak- Ondanks dat hij met het beste alge meen gemiddelde stond, was Mahu onbereikbaar voor hem geworden. Hem restte alleen een prestigestrijd: de over winning behalen in de finale- partij tegen George Mahu. Het was echter tevergeefs want in 31 beurten moest Pierre Rammeloo een neder laag incasseren tegen een soe pel draaiende George Mahu. Eindstand: 7555. Pierre Rammeloo zakte door dit ver lies naar de derde plaats. Er werd wel opmerkelijk sterk gespeeld in deze finale, want maar liefst vijf van de acht deelnemers promoveerden naar de derde klas libre. Dit I opmerkelijk sterke spel ont- t aardde vorige week (toen de eerste partijen gespeeld wer den) in een meningsverschil. De speler maakte op een gege ven moment zo'n sterke in- druk tijdens een partij, dat L een drietal spelers hier tegen protesteerden. Belachelijk, bleek achteraf. Omdat dit I drietal ook eenzelfde sterke indruk achterliet. Tevens (ADVERTENTIE) Nu een kort gesprek met uw officiële Mercedes-Benz dealer... Als Mercedes dealer zijn wij in staat tijdelijk een vorstelijk bod te doen op uw auto, welk merk u ook rijdt. Dat bod ligt nu aanmerkelijk hoger dan u redelijkerwijs mag veronderstellen. Al bij zo'n 35.000 km per jaar kost een Mercedes Diesel per km minder dan een benzinewagen van rond de 13,5 mille. Afschrijving en renteverlies meegerekend. Bij ons werken speciaal geschoolde vakmensen met liefde en feeling voor Mercedes. Met behulp van moderne, van fabriekswege voorgeschreven apparatuur. Bij ons alleen "ent u zeker van optimale service, garantie en coulance. B.V., Goes, Couwervestraat 51, tel. 011H Yerseke. Oude Torensfraat 27, tel. Brlriil GARAGE 'T WESTEN B.V., Oostburg. Straat 23a, tel. 01170-2255. bemoeide ook nog een voor aanstaande oud-biljarter uit Zeeuwsdh-Vlaanderen zich met deze gang van zaken, ten nadele van eerstgenoemde speler. Hoogstwaarschijnlijk zal het districtsbestuur stap pen ondernemen tegen diege nen die zich onreglementair gedragen hebben. Toch mocht dit incident de pret en de sensatie, beleefd aan dit toer nooi, niet drukken- George Mahu werd ongeslagen kampi oen en is door zijn gemiddelde gerechtigd deel te nemen aan het Gewestelijk Kampioen schap. De hoogste serie eiste Pierre Rammeloo voor zich op. Na afloop werd de bondsme- daille overhandigd aan de kampioen door de districts voorzitter A. Meeuwse. Voor zitter van de organiserende vereniging, Jo Josiasse over handigde de prijzen aan de deelnemers. De eindstand Is respectieve lijk matchpunten, caramboles, beurten, gemiddelde en hoog ste serie: 1. George Mahu 14- 525-225-2,31-12; 2. Jan Mi- chielsen 10-479-208-2,30-17; 3. Pierre Rammeloo 8-449-179- 2,51-24; 4. Wim van Ham 8- 506-244-2,25-16; 5. San An driessen 8-437-213-2,05-20; 6. A. Dieleman 4-384-216-1,77-14; 7. Piet de Bruin 2-433-256- 1,69-18; 8- J. de Bot 2-243-246- 1.32-8. Beeld van het kampioenschap doelschieten dat in Goes gehouden werd. (Van onze sportmedewerker) GOES De 33-jarige Piet de Koeyer uit Yerseke heeft zaterdag in zaal Krijger te Goes de titel veroverd van persoonlijk Zeeuws kampi oen doelschieten (met hand boog). De Koeyer die al van af zijn 15e jaar actief is in deze tak van sport vestigde met 272 punten een nieuw Zeettwo record. De kampioen van vorig jaar Joop Ribbens uit Zierikzee behaalde toen 259 punten- Het prestatieniveau lag trouwens over de gehele lijn aanmerkelijk hoger dan vo rig jaar. Een bewijs dus dat er in de gelederen van de doalschieters intensief wordt gewerkt. De vereniging St.- Sebastiaan uit Yerseke waar de nieuwe kampioen lid van is, kwam in deze titelstrijd waarvoor 40 schutters zich gemeld hadden, uitstekend voor de dag. Op de tweede plaats eindigde namelijk L. de Koeyer en als derde P. Gelnum, beiden lid van ge noemde vereniging. Bij de dames was het ui teraard een Zieritozeese aan gelegenheid omdat er mo menteel nog maar één da- mesisehietvereniging in Zee land bestaat. Kampioene werd mevrouw Bos met res pectievelijk mevrouw Broer en A. Ribbens als tweede en derde. Jeugdkampioen werd Wim Sfcroo van Eendracht uit Vlissinigen. Zijn clubgenoot André Parent werd tweede en Ineke Broer uit Zierikzee eindigde als derde. De prijzen werden na af loop uitgereikt dioor de twee de voorzitter van het district de heer Broer uit Zierikzee. (Van een voetbalmedewer ker). TERNEUZEN Sluis valt toch wat terug in de eerste klas van de zaterdagcompetitie van de KNVB-afdeling Zee land. De Zeeuwsch-Vlamingen komen na de 00 tegen Wis- senkerke verder achterop, want Colijnsplaatse Boys won met 21 van Bruse Boys Nieuwdorp kwam dichterbij, zelfs naast Sluis, door een 3 0-zege op Apollo, dat nn weer onder aan de ranglijst zijn po sitie hopelozer ziet worden, want Wissenkerke speelde 0 0. Brouwershaven won met 21 van GPC. SLUIS - WISSENKERKE De 00 is de enige juiste uit slag. Beide ploegen hebben hard gewerkt, maar de schaar se kansen die er kwamen le verden niets op. Het was geen grootse wedstrijd. Toch had Sluis nog de beste kans om de zaak in zijn voordeel te beslis- (Van onze sportmedewerker) HULST In de zesde OZO-bedrijfsvoetbalcompeti- tie, waar in Hulst en omstre ken een grote belangstelling bestaat en die gespeeld wordt op de OZO-terreinen in Hulst versloeg FC Monky 2 uit Kloosterzande met 31 en het eerste elftal van de Trimvere- niging Hulst ilet FC Het Cen trum 2 uit Hulst kansloos: 4 0. Toch hadden de „trimmers" voor de rust nogal wat moeite met het tweede elftal van Het Centrum. Er vielen dan ook geen doelpunten. Na de rust kwamen die wel. W. v.d. Wiel zorgde voor 10. Door L. v.d. Lavoir en J. Her- rewegh werd het 30 en M. Buys bracht de eindstand 40 op het scorebord. FC Niks 1 leidde met de rust door doelpunten van Buisragge en Van Cadsand al met 20, maar Monky 2 kwam goed te rug. Toen Menu de stand tot 21 terugbracht, was de wed strijd weer helemaal open. Verwey stelde de zege echter veilig. Met een fraai doelpunt bracht hij FC Niks 1 op een 31 voorsprong, wat ook de eindstand werd. FC Lampo uit Hulst is er na een slechte start weer helemaal terug. Dat be wees het in zijn competitie wedstrijd tegen de trimvereni- gin,g Hulst 2. Toch had het in die eerste helft veel moeite met het team van de „trim mers". Na 10 min. spelen liet Theo de Wit 10 aantekenen. Na de rust was FC Lampo duidelijk heer en meester. Het was opnieuw Theo de Wit die scoorde. P. v.d. Walle zorgde daarna voor 30 en J. Pies- sens maakte er 40 van. FC de Pijl uit De Klinge (B) maakte er tegen PC Niks 2 een waar schuttersfestijn van, en won met 71. Voor Rust had FC Niks 2 door De Bruyn een 10 voorsprong genomen. Na de rust kwam FC Niks er niet meer aan te pas. FC Het Centrum uit Hulst blijft een kans op de titel behouden, het versloeg met 31 FC Stoffels uit Terneuzen. Huidige stand: 1 Trimvere- niginig Hulst 1 8 7 0 1 14 pnt. (36-5), 2 FC Niks 1 Hulst 8 7 0 1 14 pnt. (26-3), 3 FC Monc- key Kloosterzande 7 6 0 1 12 pnt. (22-5), 4 FC Het Centrum 1 Hulst 8 6 0 2 12 pnt. (34-8), 5 FC De Pijl De Klinge (B) 8 4 1 3 9 pnt (23-7). 6 FC Monckey 2 Kloosterzande 7 4 0 3 8 pnt (22-11), 7 FC De Roeck St.-Jansteen-De Klinge 5 4 0 1 8 pnt. (15-7), 8 FC Het Centrum (9-20), 10 FC Niks 2 Hulst 7 2 0 5 4 pnt. (13-34), 11 MOC Terneuzen 6 2 0 4 4 pnt. (5-28), 12 FC Stoffels Terneuzen 7 1 0 6 2 pnt (6- 20), 13 Trimvereniging Hulst 2 7 1 0 6 2 pnt. (12-2). sen, maar Vercouteren schoot tegen de lat. Het bleef 00- NIEUWDORP - APOLLO Een ruime en verdiende over winning voor Nieuwdorp. Met de rust was het al 10 door Baas en na de thee voerden Goedegebuure en Van Boven de voorsprong op tot 30. BRUSE BOYS - COLIJNS PLAATSE BOYS Een kei hard duel. De Boys wonnen toch niet onverdiend. Vooral na de rust moest er veel ver dedigd worden, maar de ploeg bleef ,goed overeind en kwam bij een uitval toen zelfs op 0 2. In de eerste minuut al had Kramer zijn team op 0—1 ge zet. De Boys speelden daarna wel wat beter, maar moesten na de rust helemaal terug. In de slotfase kon Kees Willemse er nog 12 van maken. BROUWERSHAVEN - GPC De eerste helft was voor de thuisclub. Binnen tien minuten was de Vlissingse combinatie op 20 gezet door Van Gruns- ven en Bokelaar. Meulmeester maakte er nog voor rust 21 van. De tweede helft was wel veelal voor GPC, maar de stand bleef ongewijzigd. De stand: Colijnspl, Boys 8la, Wemeldinge 813, Nieuwdorp 811, Sluis 811, Veere 810, Arnemuiden 2 88, Brouwershaven 87, WIK 45, Bruse Boys 64, "s-Heer Arendskerke 74, Wissenkerke 74, GPC 72, Aipolio 72- (Van onze correspondent) KLOETINGE De Zeeuwsch-Vlaamse crosser Guido Paridaan was in het afgelopen weekend wat min der succesvol in België' dan in de voorgaande weken. Zater dag in Bellhem reikte Pari- daan naar een zevende plaats in een wedstrijd voor profs en amateurs. Winnaar werd daar Erik Desruelles. In Stekene waren zondag 59 vertrekkers (profs en ama teurs). André Geirlant won in een uur en zes minuten. We reldkampioen der amateurs Bep Vermeire werd tweede en de Duitser Wolfshohl die en kele jaren op non actief was, vierde zijn come-back met een vijfde plaats. Paridaan werd tiende. (Van onze sportmedewerker) HULST In dc eerste klas se van de HuZaVo-zaalvoet- balcompetitie die gespeeld wordt in de sporthal „Den Dullaert" in Hulst zorgde het zaalvoetbalteam van Hans Boehlé uit Hulst in zijn compe titiewedstrijd tegen koploper Staf de Feber uit Sluiskil voor een grote verrassing. Het veel sterker geachte team van Staf de Feber kwam niet verder dan een 22 gelijkspel. Hans Boehlé nam zelfs twee keer een voorsprong. Het eerste doelpunt kwam reeds na acht min. spelen, en werd door B. Verbraeken gemaakt. Staf de Feber kwam via P. Kouyzer op gelijke hoogte, maar weer zou B. v. d. Berghe Hans Boehlé op voorsprong schieten, ten. In de eindfase van de strijd was het Adrie van Cadsand die voor Staf de Feber het toch wel verdiende punt uit het vuur wist te slepen. FC Taalman uit Hulst had het vooral na de rust gemakkelijk tegen stadsgenoot Rapide-De Clipper. FC Taalman nam na vijf minuten spelen door P. Taalman een 10 voorsprong, maar enkele minuten later liet H. Dujardin de gelijkmaker aantekenen. Door doelpunten van P. Taalman (2x) en E. Taalman lx werd het uitein delijk 41. J. Fassaert zorgde nog wel voor 42, maar P. Taalman had het laatste woord, 52. In de tweede klasse deed het team van de buurtvereniging, Den Dullaert een goede zaak, en versloeg het onderaanstaande G.T.I. uit Terneuzen met 53. Den Dul laert nam door Dophemont een 1-0 voorsprong, maar Naeyaert en Huyssen bogen de stand om in 'n 2-1 voorsprong voor GTI. G, v. Campenhout en G. Thuy bezorgden B.V. Den Dullaert een 32 voorsprong, maar Huyssens maakte toch nog 3— 3 gelijk. Binnen vier minuten waren het weer Thuy en Van Campenhout die het lot over G.T.I. uit Terneuzen bezegel den. Het team van Bouwbedrijf Goossens moest in zijn duel tegen café Lybaert uit Hulst tot het uiterste gaan. Het werd een krappe 32 zege. Toch was R. v.d. Velden die café Ly baert op voorsprong bracht, maar Mahu maakte gelijk. Het team van Goossens kwam door W. Roose zelfs op voorsprong, maar nu was het G. v. Damme die er 2-2 van maakte. In de DEN HAAG De Heeren- vener Toonstra heeft zich naast Heskamp van PEC- Zwolle aan de kop van de topscorerslijst in de eerste di visie geplaatst. Ook de Hera- clied Polko kwam een doel punt dichterbij en heeft nu een productie van negen tref fers. De stand is nu: 1 Heskamp, PEC-Zwolle en Tosra, Heeren- veén 11 punten; 3 Polko, Her acles 9 4 Jovanovic, FC VW 7; 5 Groeneweg, SW Kree kels, Eindhoven; Bleyenberg, SC. Cambuur; Haan, SC. Cam- buur; Jacobs, Eindhoven 6 10 Hulshof, Vitesse; Billy Bond, Volendam; Gritter, FC Gronin gen; Hoogendoorn, NEC 5; 14 Bloemberg en Van der Pas, Eindhoven; Prauser, Bloten- berg en Erkens, FSC; Hofs, Bosveld en Bursac, Vitesse; Kwakman, Volendam, Eimers, FC Groningen, Hoogmoed, FC Dordrecht 4 punten slotminuten schoot G. Kint het team van Goossens naar de eindzege. Huidige stand A-klasse: 1. Staf de Feber CCP-Sluiskil 3 2 10 5 pnt. (15-3), 2. FC Bleyko Hulst-Walsoorden 3 2 10 5 pnt. (10-5), 3. Hans Boehlé Hulst 3 1 2 0 4 pnt. (5- 2), 4- FC Taelman 4 112 3 pnt. (11-14), 5. Bar de Smidse Hulst 3 1 0 2 2 pnt. (5-7), 6. Eggermont R.B. Hulst 3 10 2 2 pnt. (2-9), 7. Rapide-De Clipper Hulst 3 0 12 1 pnt. (3-11). B-klasse: 1. FC Het Centrum Hulst 3 3 0 0 6 pnt. (11-1), 2. B L.Z. Hulst 3 2 10 5 (15-"6), 3. B.V. Dullaert Hulst 3 2 0 1 4 pnt (8-10), 4. BouWbedr. Goossens Klooster zande 3 1113 pnt. (6-9), 5. Café Lybaert Hulst 3 10 2 2 pnt. (13-13), 6. FC v. Kerck- hoven Kloosterzande 3 10 2 2 (6-6), 7. G.T.I. Terneuzen 4 0 0 4 0 pnt. (12-27). Programma voor vrijdaga vond 8 november: 20.00 uur Bouwbedr. Goossens - Van Kerckhoven, 20.40 uur Bley ko - Staf de Feber, 21.20 uur café Lybaert - FC Het Cen trum, 22.00 uur Eggermont Hans Boehlé. (Van onze sportredactie) GOES In zijn inleiding tijdens de jaarvergadering van de KNVB afdeling Zeeland in De Prins van Oranje in Goes heeft afdelingsvoorzitter I.W. Bakker de vloer aangeveegd met het sportbeleid zoals dat door Gedeputeerde Staten be staande uit een zestal heren met een politieke signatuur, voor joker gezet. Dit jaar zou er een nieuwe subsidieregeling komen voor de sport in Zee land. Dit zelfs op verzoek van Gedeputeerde Staten, die op dracht had gegeven aan de Zeeuwse Sportraad om de zaak uit te werken. Tewerk zou warden gegaan op basis van een drietal uitgangspun ten. 1 Loskoppeling van een garantiesubsidie, 2 Rekening houdende met het aantal le den; 3, extra subsidie voor vorming en cursuswerk. Van de 33 aangesloten bonden bij de Zeeuwse Sportraad lieten 20 bonden het jammer genoeg afweten de noodzakelijke be scheiden te overleggen. Nadat alles geregeld was zou Gede puteerde Staten een bedrag van f 30.000 voor de sport beschikbaar stellen. Op het laatste moment echter heeft men de zaak weer ingetrokken en besloten alles op de oude voet door te zetten- Dat scheelt de KNVB afdeling Zeeland een bedrag van f 5.000 per jaar. In vergelijking met andere provincies komen we er in Zeeland zeer bekaaid af. De afdeling Noord-Holland krijgt een subsidie van f 15.082,36. Zuid-Holland f 35.000 en Drente f 30.000. In Zeeland wordt op de begroting een totaal bedrag uitgetrokken van ruim vier miljoen gulden aan subsidies. Daarvan gaat dan f 30.000 naar de sport. Op een totaal van 60.000 georgani seerde sporters betekent dat een bedrag van welgeteld vijf tig cent per sporter. Geen be drag om over te gillen"- Optimistischer geluiden liet Bakker horen over de velden- situatie in Zeeland. Bakker: „Uit het onderzoek n aar de veldensituatie is gebleken dat van de 89 velden in de afde ling er 24 op vooruit zijn ge gaan in het afgelopen seizoen. Een verarming trad op bij vijf velden en de situatie van 47 terreinen is hetzelfde geble ven. Bij dertien verenigingen be staan er uitbreidingsplannen. Het percentage „we hebben genoeg" bedroeg vier jaar ge leden twintig procent tegen nu veertig procent. Dat betekent dus een snel toenemende er kenning van de problemen van de sport door de gemeen tebesturen Het aantal vereni gingen dat zich kan behelpen bedraagt achttien procent. Specifieke probleemgevallen wil ik hier niet noemen. Dat hangt vaak samen met proble men van grondonteigening en dergelijke. De gemeentebestu ren erkennen in ieder geval dat blijkt wel uit dit onder zoek volledig dat sport een element van welzijnsbeleid is, zich richtend op het leefbaar der maken van het directe woon- en leefmilieu. Dit in tegenstelling tot Gedeputeerde Staten, getuige het subsidiebe leid". Het voorstel van de voetbal vereniging Middelburg ver dedigd door de heer Keijzer met betrekking tot het eer der laten beginnen van de jeugdcompetitie werd aange nomen. De competitie zal nu beginnen op de laatste zater dag van augustus of zoveel eerder als mogelijk, maar nooit eerder dan twee weken nadat de lesuren voor het voortgezet onderwijs begonnen zijn. Gepleit werd tevens om in de toekomst de afdelings vergadering te houden voordat de districtsvergadering aan bod komt- De heer Simonse lid van de studiecommissie amateurbepalingen noemde het een hoogst verwerpelijke zaak dat de KNVB niet alle gele dingen van de KNVB tijdig op de hoogte zijn gesteld van de plannen van de commissie. Si monse: „In de KNVB afdeling Brabant is er bijvoorbeeld met geen woord over gesproken. Een onvergeeflijke fout, die ik zeker zal aanroeren tijdens de komende bondsvergadering. (Van onze sportmedewerker). ANTWERPEN Op de drempel van het Europacup- treffen waarvoor FC Twente zich woensdagavond te Brus sel tegen RWDM ziet ge plaatst, moet trainer Kohn zich toch niet meer zo zeker voelen als enkele weken ge leden, toen hij na de Brusse laars te hebben geobser veerd, verklaarde: „RWDM is een echte uitploeg; thuis komen zij moeilijk tot sco ren". Achter deze uitspraak moeten we na de 12e speel dag in de Belgische hoogste afdeling een groot vraagte ken plaatsen. Immers de Brusselse formatie haalt te gen Diest vernietigend uit Met 7I werd het bezoeken de Diest naar huis gestuurd. Het Nederlandse duo Koens - Boskamp nam Vier van de zeven doelpunten voor zijn rekening, waarvan Koens drie. Voor de andere treffers zorgden Nielsen, Wellens en Teugels. De topwedstrijd Standard Luik - Anderlecht werd een bikkelhard gevecht, waarbij de Belgische toparbiter Lo- raux af en toe dubieuze be slissingen nam. Zo werd Standard Luik een duidelijke strafschop onthouden toen Van den Daele Henrotay neerlegde. In dit toPduel speelden de Ne derlandse doelman Jan Rui ter, die enkele bijna zekere doelpunten wist te voorko men en Robbie Rensenbrink een hoofdrol. Het was ook Rensenbrink die op de 21sle minuut het enige en beslissende doel punt achter doelman Piot kopte. Hoewel aan beide zijnden nog diverse scorings kansen ontstonden, konden toch beide doelverdedigers die sterk speelden, (ongeveer 14.000 toeschouwers) hoe een Wiifried van Moer een scheenbeenbreuk opliep, en is voor minstens vier zonda gen uitgeschakeld. In de Waaslandse derby Beveren - Lokeren zagen 14.000 toeschouwers hoe een beter spelend Beveren vooral in de tweede helft zijn 31 overwinning ruim schoots verdiende. Ex-Go Ahead-speler Hans Engbersen was de meest be jubelde man, daar hij twee van de drie thuiscluhdoel- punten voor zijn rekening nam. Lokeren was sterk begon nen, hetgeen in de zevende minuut leidde tot de ope ningstreffer. Devrindt scoor de na aangeven van Puis. Vijf minuten voor rust zette Engbersen een hoekschop rechtstreeks in een doelpunt om. De tweede helft gaf een beter Beveren te zien. Beveren kwam na een kwartier via Sompel op voorsprong nadat doelman Hoogeboom een bal van Jan sen niet onder controle had gekregen. In de 77ste minuut bracht Engbersen met een kopbal de stand op 31. Intussen wordt de kloof tussen de twee Brusselse ploegen RWDM en Ander lecht met de achtervolgers groter. Op de derde en vier de plaats staan nu twee Ant werpse ploegen, Antwerp en Beerschot. Antwerp liet in Ostende in het laatste kwartier een 02 voorsprong glippen, nadat het door twee doelpunten van de Oostenrijker Riedl rechtstreeks op een zege scheen af te gaan. Het werd tenslotte nog 22. Beerschot behaalde op het veld van Club Brugge een zeer verdienstelijke 12 overwinning waarbij de Briiggenaren opnieuw beves tigden geen sterke thuisploeg te zijn. Jr *sT

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 13