Competitie voor PSV is nu belangrijker Schoenmaker vecht voor twee kansen SPANJE REKENT OP VEEL GOALS VAN DE KERKHOF NOG NIET VAN DE PARTIJ VERVOORT KWAAD OP N.A.C. Katfa Open brief aan de vrouwen Hogere premie voor Cruyïf n Neeskens Verlies Gwardia voor de beker sport kenS See™ kwaad Recette van ],2 miljoen FEYENOORD 3000 FANS Lekkere drop van Langenberg theeoloog Stam tweede van Red Band natuurlijk DINSDAG 5 NOVEMBER 1974 11 12 13 OORi GREET BUCHNER Het boek Open Brief aan de Vrouwen, geschreven daw Emma Var lat, hoogleraar in je letteren te Leuven, eindigt m. merkelijkgenoeg met open brief aan de manDaarin uiijst de auteur de man erop dat hij eigenlijk maar een sukkelaar is, een pauvre type niettegenstaande zijn eisend waan, zijn belangrijke positie" zijn decoraties en zijn laat dunkende houding tegenover de vrouw. Dit verwijt aan het adres van de man sluit aan bij de inhoud van het boek: te weten het streven naar een samenleving waarin man en vrouw beiden op de allereer ste plaats mens zullen zijn. Naar de mening van Emma Vorlat is dit de enige juiste wijze om tot een betere sa menleving te komen, met ge lijke rechten en verantwoorde lijkheden voor man en vrouw. Emma Vorlat verzet zich 1 dan ook ten sterkste tegen die vormen van het feminisme die I van de vrouw een evenbeeld van de man willen maken. „Als ware dit een noorbeeld dat de moeite van het navol- gen waard is". Voor hac.r is de toekomst dan ook een toekomst van ge lijkwaardig opgevoede mm- I sen, die ieder voor zich hun eigen rol in het maatschappe lijk leven innemen, afhanke lijk van aanleg en capaciteiten en niet, zoals nu, afhankelijk van de sekse. Maar de auteu/r van de Open Brief aan de Vrouwen is reëel genoeg om in te zien, dat slechts weinig jonge vroutren ert ook mannen zich tevreden zullen stellen met zulk een tier toekomstbeeld. Daarom zoekt ze tegelijker tijd naar oplossingen op korte termijn voor het probleem van de achterstand van de vrouw in het maatschappelijk leven. Letterlijk schrijft 2rij: „Eerst wil ik vechten voor crèches en verkorte gespreide arbeids duur, voor liberalisering van abortus, voor betere schoolboe ken, voor gemengde scholen, voor een gezondere vrouwen pers, voor een open gezinstype En waar het nodig is wil ik de mannen een duchtige schop geven"- Ten aanzien van het moe derschap, dat naar haar me ning in onze samenleving ge- dut ende eeuwen de al te ex clusieve zorg en verantwoor delijkheid van de vrouw is geweest, merkt de auteur nuchter op, dat de komst van j een kind de vrouw voor de keuze stelt om haar beroepsar- beid een aantal jaren te on derbreken, of zonder onder breking door te btijnen wer ken met alle moeilijkheden vandien. De vrouw die hear beroepsactiviteit onderbreek, zal dit meestal doen tussen haar 20ste en 30 ste, a It geen lange beroepsopleiding heeft genoten, of tussen n 25ste en 35ste als ze Umt# gestudeerd heeft en dus getrouwd is. Deze werkonderbreking ver oorzaalct ontevredenheid haar werkgever die een 9 werkte kracht verliest, ook ontevredenheid W vrouw, die na acht a tien P weer helemaal °Pn'etuu',„i„CB beginnen met alle gev vandien zoals een lager P oen, blijvend lager }°or!' nig kans op promotie, geval een flinke achterstand de man. Ten dele kan deze denheid naar de men"'%wr- Emma Vorlat opgevang. den door de vrouw werkonderbreking v <jer voorbeeld acht cjn wille van de begeleiding J twee eigen k,nd.e^erekeninS geven op een doorbei van pensioen en van text. Na hervatting var i. i-jiiiprkQ2Ve leii. i\a nv i/M.— werk kan ie wer^- en sta- zijn kant rekenen oV biele werkkracht, zee vrouw dan eventueel°°Krecht gebruik maakt van je op bijscholing. vakbonden en vrou wr. saties nu maar eens ïo» der zullen moeten u tot dan toe groitw"1 (Open brief aan ae f„ace door Emma v°r ht priiJ Lannoo, Tielt-Utrecht f 9,90) (Van onze sportredactie) EINDHOVEN Voor Kees Bijvers telt de wed strijd tegen Gwardia War schau amper mee. Niet dat hij een goed resultaat tegen je Poolse ploeg niet belang rijk acht, maar de riante 5 1 overwinning die PSV in Polen heeft geboekt, acht Rijvers voldoende om zich niet al te veel problemen te maken over het eindresultaat van woensdagavond. De ge dachten van Rijvers gaan momenteel eerder uit naar je wedstrijd van zondag te gen AZ. De magere resulta ten van PSV in de laatste twee weken geven daar ui teraard aanleiding toe. Rijvers: „Voor woensdaga vond maak ik me niet druk. De spelers moeten het dit maal zelf doen, dat moeten ze uiteraard altijd maar ik bedoel ermee dat ik er in de besprekingen niet zoveel aandacht aan zal schenken. Voor mezelf concentreer ik me meer op de wedstrijd van zondag. De competitie is op het moment belangrijker dan de Europacup, waarin we normaal gesproken de volgende ronde moeten be reiken". Dat Rijvers nu reeds aan de competitie denkt wil vol gens hem nog niet zeggen dat hij zich zorgen maakt over de verrichtingen van PSV die op vormverlies kunnen duiden. Rijvers: „Tegen Haarlem was het een ongelukkige sa menloop van omstandighe den. Gezien het spelbeeld en het aantal kansen dat wij hebben gehad, had het net zo goed 50 kunnen zijn in- plaats van 32- Tegen Wa- geningen lag het iets anders. In de eerste helft hebben onze spelers er niet hard ge noeg aan getrokken. En wan neer je een tegenstander als Wageningen in de eerste helft niet afmaakt, geef je ze net voldoende moed om in de tweede helft een hoop moeilijkheden te krijgen. Ik heb er tegen de spelers nog niet veel van gezegd, maar na woensdag zullen ze het beslist, te horen krijgen". Rijvers zal tijdens deze on getwijfeld hartige bespreking de spelers inprenten dat PSV in de toekomst nog meer van zulke tegenstanders als Wa geningen zal ontmoeten. De ploeg neemt nu eenmaal een topplaats in en het is logisch dat de overige ploegen het als een eer te beschouwen om tegen PSV een goed re sultaat te boeken. Rijvers: „En dat gebeurt dikwijls met niet al te fraaie middelen. Wageningen bijvoorbeeld mocht zondag van Keizer nogal veel. Er zijn in deze wedstrijd nogal flinke tikken uitgedeeld. Strik bijvoor beeld is behoorlijk geraakt en ook Van Kraay is er niet zonder kleerscheuren afgeko men. Ik geloof overigens dat deze twee woensdag wel zul len spelen. Ik wil dit harde spel echter niet als een ex cuus aanvoeren. Spelers van het niveau van PSV moeten er tegen bestand zijn. Zo simpel liggen de zaken nu eenmaal- Ik heb er alle ver trouwen in dat PSV dat ook zal bewijzen, maar met ze kerheid kun je zoiets nooit zeggen. Daarom wacht ik rustig de wedstrijd van zon dag af'. Kees Rijvers: „Geen zorgen voor het duel tegenGwardia (Vervolg van pagina 1) BARCELONA Wat is er allemaal met Mora aan de hand geweest bij en na de botsing met Schoenmaker in het eerste duel tussen Feyenoord en Barcelona? Mora zelf weet het niet zo precies: „Ik ben in Rotterdam enkele minuten knock-out ge weest. Van het laatste gedeelte van de wedstrijd weet ik niets meer. Pas vele uren la ter in het hotel heb ik gehoord dat het 00 was gebleven. Over de botsing met Schoen maker kan ik niets vertellen. Ik weet er niets van. Later hebben televisiebeelden me iets over deze kwestie laten zien, maar wat er allemaal exact is gebeurd, dat kunnen mijn medespelers beter vertellen". ■'aststaind feit blijft dat Mora wonderbaarlijk snel van zijn blessure was genezen. Verde diger Costas: „Mora is een ij- ze-sterke knaap en daardoor kan hij de onbehoorlijke actie van Schoenmaker zo goed en *nel verwerken. Elke andere keeper in Spanje was voor minstens een week of drie uit geschakeld geweest". En over de botsing die Schoenmaker, volgens Costas dan, met opzet heeft veroorzaakt, zegt de Spanjaard: „Natuurlijk staan er- in Europacup-wedstrijden FEYENOORD LEEFT OP 'N VULKAAN (Van onze speciale verslaggever) BARCELONA Feyenoord leeft op een vulkaan. Op een andere wijze valt de sfeer niet te beschrijven die er aan de vooravond van de strijd tegen Barcelona in het Rotter damse kamp heerst. In het luxueus gelegen Grand Hotel Rey Don Jaime, op zo'n 20 kilometer afstand van Bar celona in het aan de kust gele gen stadje Castel di Fels is niet alleen in de spelersgroep duidelijke tweespalt. Ook in de technische begeleiding loopt het allemaal niet zo per- fekt. Aanleiding tot dit alles is ongetwijfeld geworden de gang van "Wim Rijsbergen naor de Limburgse fysio therapeut Coumans, die de Feyenoorde: de afgelopen dagen plotseling heeft ge maakt. En niet ten onrechte. Want hij schijnt ineens van zijn knieblessure, die hem vier maanden buitenspel heeft gehouden verlost te zijn. Na Rijsbergen heeft trainer Wiel Coerver nu ook de Deen John Steen Olsen naar Frits Cou mans gezonden en sinds zon dagmorgen voelt plotseling ook deze Deen zich stukken gezonder. (Van een onzer verslaggevers) BARCELONA Johan Cruyff en Johan Nees kens ontvangen samen, wanneer Barcelona er in slaagt om Feyenoord voor het verdere Euro pacup-toernooi uit te schakelen, het grootste deei van de ruim 200.000 gulden, die het bestuur van de Spaanse club be schikbaar heeft gesteld als winstpremie voor de spelers- "inus llichels heeft na melijk het bestuur zover weten te krijgen dat zijn Nederlandse vedetten van een half miljoen pe seta's (25-000 gulden de man) verzekerd zijn, wanneer Feyenoord wordt verslagen. De an dere spelers krijgen per man een kwart miljoen Peseta's (12.500 gulden). Michels: „Voor de beide Johannen is het natuur lik extra moeilijk om Wist tegen Feyenoord te voetballen. Als zij dan onder deze moeilijke omstandigheden toch een kaait prestatie leveren, mm moet dat ook extra gehonoreerd worden". Bij de spelers van Bar celona heeft de extra °ge premie voor Cruyff gezet. Verdediger „o 'a Cniz: „Er wordt van •jeeskens en Cruyff in duel erg veel ge- taagd. En die extra ar beid moet gewoon be loond worden". vergelijking met de mte Europcun-wed- H van dit seizoen eelt het bestuur van Barcelona de winstpre- ,..o belangrijk opge- Voor het uit- ÏÏ^en van het Oos- vi„ Vös' bi»* ont- t„jon de spelers een '-mremie van 150.000 Peseta's Thans Iigt to u" '5 m'lj<>en pese- as ie wachten. Men zou dus zeggen: allemaal punten waardoor de stemming bij de Rotterdammers opti maal zou moeten zijn. Coer ver: „Het meespelen van Rijs bergen tegen Barcelona is geen probleem meer voor mij. Hij staat in de ploeg. De mo gelijkheid dat Olsen speelt is eveneens groot, terwijl de blessures van Ramljak en Theo de Jong ook steeds min der ernstig worden". Hoopvolle berichten dus voor het duel tegen Barcelona. Maar toch dreigt er duidelijk tweespalt in het Rotterdams gezelschap. En dat alles is veroorzaakt na de strijd tegen FC Den Haag. De blessures van De Jong, Rijsbergen. Ol sen, zelfs Kristensen en Raml jak hadden Coerver er zater dagavond toe gebracht om pas kort voor de wedstrijd te be slissen welke spelers in aktie zouden komen. En uit de hoge hoed van Coerver kwam zater dag een dermate verrassende formatie, dat zowel Schoenma ker als Kreuz op voor hen vreemde plaatsen kwamen te staan. Beide spelers faalden en geven elkaar nu de schuld. Gevolg: ze praten niet meer tegen elkaar. Daarnaast speelt natuurlijk oak nog altijd de medische begeleiding van Feyenoord bij de spelers een rol. Een gedeel te van de groep heeft geen enkel vertrouwen meer in het werk van clubarts Abarbanel. „Ik had gewild dat ik eerder naar Coumans was gegaan, dan was ik zeker al een maand terug in de hoofdmacht van Feyenoord te vinden ge weest", oordeelt Wim Rijsber gen. „De bandage die Cou mans heeft aangelegd is der mate goed dat ik geen pijn meer in mijn kniegewrichten heb. De knie is stevig inge pakt, maar desondanks kan ik alles met dat been doen. Maar de zaak zit wel zo stevig vast dat de gewrichten gewoon niet meer van plaats kunnen ver sohuiven. En dat alles heeft in het verleden pijn gebracht". Dokter Abarbanel vindt het niet zo'n probleem dat ver schillende van zijn spelers naar Limburg zijn „gevlucht". „Ik heb niets tegen deze ban dages". stelt hij nuchter. En Coerver: „Wij verschillen niet van mening met de medische staf. Wat namelijk Frist Cou mans doet heeft niets met me dische zaken te maken. De man pakt alleen maar de knie goed in. Medisch grijpt hij to taal niet in. Coumans heeft een grote ervaring in het leg gen van bandages gekregen, omdat hij al zo'n 30 jaar lang de mensen helpt die in d mijnen een bepaalde kneuzing hadden en hebben opgelopen. Ik ben stom geweest dat ik een figuur als Rijsbergen nooit eerder naar hem toegestuurd heb". Zondag is Rijsbergen voor de tweede maal naar Limburg ge weest en in zijn gezelschap bevond zich John Steen Olsen. Na de wedstrijd tegen FC Den Haag was het namelijk nood zakelijk dat bij Rijsbergen een nieuwe bandage werd aangelegd. Coerver: ,.Het was niet zinvol om Coumans mee naar Barcelona te nemen, want hij weet de zaak derma te goed in te pakken dat de knie voor een aantal dagen gegarandeerd is. Alleen mogen de jongens niet met het been in bad en ook tijdens de trai ning mag er geen overmatige transpiratie optreden. Dan gaat de kracht van de bandage verloren". Bij het zeggen van deze woor den kijkt Wiel Coerver gelijk tijdig wat benauwd naar bui ten, waar voor het eerst sinds enkele welken een donker wol kendek zich boven Barcelona had samengepakt en de eerste regen viel. „Als het hard gaat regenen tijdens de wedstrijd (Van een onzer verslaggevers) BARCELONA De 100.000 toeschouwers dio dinsdagavond in het sta dion „Nou Camp" van FC Barcelona de gigan- tenstrijd tussen de Spaanse ploeg en Feye noord gaan volgen brer.- gen samen met de tv- rechten een totaalrecette bijeen van ruim 25 mil joen peseta's oftewel 1,2 miljoen gulden. Voor de ze wedstrijd ligt de en treeprijs tussen de tien sa vijftig gulden per kaartje. Feyenoord in training op het Barcelona-terrein: v.l.n.r. Van Daele Kreuz en Rijsbergen. hier kunnen er voor Rijsber gen wel weer problemen op treden, maar onze masseur zal er dan alles aan doen om de bandage toch weer strak om de knie te krijigen". In het Grand Hotel Rey Don Jaime ontwikkelde zich daar na nog een facet waardoor de gespannen sfeer in de groep duidelijk werd. Bestuurslid Gerard Kerkum had ergens in het hotel een ruimte gereser veerd waar de spelers en trai ner Coerver met de pers kon den praten. Ruim een kwartier voor het door Kerkum geplan de tijdstip gaf Coerver in een andere ruimte al zijn perscon ferentie. „Ik wist niet dat we een speciaal tijdstip hadden afgesproken voor het persge- sprek", vertelde Coerver zijn bestuurslid. Daarna was het de beurt aan manager Brox om bijna door het „stek" te sprin gen. Hij was namelijk niet aanwezig op het moment dat Kerkum vertelde dat de Feye- noorders geen extra premie voor de strijd tegen Barcelona kregen. „Alles is bij voorbaat in het contract geregeld. Het bereiken van iedere volgende Europacup-ronde levert meer geld op". Coerver vulde toen nog aan: „Ik heb bij de spelers geen enkele opmerking over geld gehoord, dat vind ik wel op merkelijk. Ze denken geloof ik alleen maar aan het sportie ve resultaat". Kort daarna verscheen manager Brox in de perszaal. Hij: ,.De premie voor de spelers....". Bestuurslid Kerkum hoorde deze woorden en riep Guus Brox naar de tafel. En toen sprak Kerkum: „De prestatie in -het veld gaat uitmaken, wat de spelers voor deze wedstrijd gaan verdie nen". De zoveelste kortsluiting bin nen enkele dagen was net voorkomen, maar in een hoekje gnuifde Wim Jansen: „Ze ko men echt wel over de brug met de eenten, wanneer we hier met een goed resultaat wegkomen". En trainer Coer ver tenslotte: „Natuurlijk is verder deelnemen aan de Eu ropa-cup-strijd belangrijk, maar ons eerste doel blijft ge woon opnieuw kampioen van Nederland zien te worden". JACK ARENTSEN (Van onze speciale verslaggever) BARCELONA Heel Spanje rekent vanavond op een doel puntrijke EuropacuP-strijd (Van onze sportredactie) EINDHOVEN René van de Kerkhof is woensdagavond tegen Gwardia Warschau be slist niet van de partij. De blessure van Van de Kerkhof, die zich na een onderzoek in een ziekenhuis in Geldrop niet zo ernstig liet aanzien, geneest vrij langzaam. Zodanig zelfs dat Kees Rijvers zich daarover ernstig zorgen maakt. Het leek eerst een bloeduitstorting, maar het wil maar niet beter worden. Deze week worden er weer foto's gemaakt- Ik hoop niiet dat er iets ern stigs wordt anitdekit, wamt we kummiem René todh niet zo best miilssen- Er wordt door nie mand veel ophef over ge maakt, maar tenslotte is het toch maar zo dat PSV al een paai" weken een geweldige kracht moet missen. Ik hoop diat hij in iedere geval tegen AZ weer kan spelen, maar iik zie het nog niet zo zitten." Een meevallei voor Kees Rijvers ils dat Bertus Quaors gisteren voor het eerst weer heeft meegetraind. Quaars A'erd twee welken terug ge veld door een zenuwontsteking in zijn kaak die vrij vlot is genezen. Rijvers: „Ik weet nog niet of ik Bertus woens dag zal opstellen, maar hij be hoort in ieder geval tot de groep. BARCELONA Reeds zon dagmiddag zijn de eerste char tervliegtuigen met Feyenoord- supporters op het vliegveld van Barcelona aangekomen. Gisteren en vandaag hebben nog een tiental toestellen een gedeelte van het „legioen" naar de Spaanse stad overge vlogen. In totaal mag ver wacht worden dat zo'n 1000 Nederlanders, waaronder een groot aantal voetbalfans die een extra vakantiereis per au to naar Barcelona hebben on dernomen, vanavond onder de honderdduizend Spaanse fans in het stadion „Nou Camp' zijn te vinden. (ADVERTENTIE) (25 soorten!) tussen Barcelona en Feyenoord. Barcelona-aanvaller Rexach: „We moeten allebei aanvalleD en dat betekent gewoon dat er vele goals zullen vallen. En daardoor krijgen wij het extra moeilijk. Want Feyenoord zal ook scoren en ieder gelijk spel betekent dan gelijktijdig dat wij uit het Europacup-toernooi worden gewipt". Rexach re kent overigens zelf op een 42- overwinning voor Barcelona. Johan Cruyff is iets voorzich tiger in zijn voorspelling. Hij: „Ik geloof dat het geluk vana vond een belangrijke rol gaat meespelen. Daarnaast is het voor Feyenoord gewoon van levensbelang in welke vorm bijvoorbeeld spelers als Ressel en Kristensen spelen. Zijn de ze spelers zwak, kunnen zij zich niet aanpassen aan de aparte sfeer van ons stadion, dan ligt voor ons de weg naar de volgende ronde open. Voor mij blijft het een open strijd, waarin zelfs op papier geen winnaar is aan te wijzen". En Johan Neeskens: „Nog dui deliiker dan in andere wed strijden zal vanavond de be slissing vallen rond het eerste doelpunt. Komen wij voor te staan, dan is er niets aan de hand. Feyenoord zal dan over de kop worden gedraaid Heeft Feyenoord het geluk dat zij de eerste goal scoren, dan zal het erg lastig worden om onze spelers weer in het ritme te krijgen. Tegen Atletico is h"t we? Tel t om zelfs een 2- 0-achterstand in te lopen, maar dat is voor Spaanse voetbalbegrippen al een unie ke zaak. En daarom verwacht ik ook niet dat wij binnen vier dagen een dergelijke prestatie nog eens zouden kunnen leveren". grote belangen op het spel. Maar we zijn allemaal prof en we moeten aua ook respekt voor eikaars lichaam hebben We moeten met z'n allen een show opvoeren; en dat moeten dan ook alle 22 spelers doen. En dat is Schoenmaker verge ten. Hij was er al enkele minuten eerder op uit om onze doelman op unfaire wijze uit te schakelen. En dat neemt iedereen hem in Barcelona kwalijk". Maar in de kwestie Schoenma ker speelt ook nog een andere zaak een belangrijke rol. Es- pagnol, de grote concurrent van Barcelona in de Spaanse stad en die ploeg die momen teel voor Barcelona de eerste plaats in de nationale competi tie inneemt, is het afgelopen seizoen lang in kontaict ge weest met....Schoenmaker. Maar Feyenoord vroeg als transferbedrag 800.000 gulden, Espagnol wilde niet verder gaan dan 500.000 gulden. De Spaanse club moest namelijk ook nog eens een soortgelijk bedrag als handgeld aan Schoenmaker betalen. Op het scheiden van de transfermarkt ging om die reden de over gang van Schoenmaker naar het Spaanse voetbal niet door. En daaT was iedere Barcelona- supporter erg gelukkig mee Maar Espagnol heeft nu al la ten doorschemeren dat men nog altijd belangstelling voor de Nederlander heeft. „We staan nog steeds in kontakt met Schoenmaker", zegt Es- pagnol-vertegenwoordiger Gargallo. „En dat weet men bij Barcelona en daarom wordt nu alles in het werk ■gezet om Schoenmaker in het stadion „Nou Camp" een lasti ge avond te bezorgen. Schoen maker moet van de eerste tot de laatste minuut op afkeuren de reakties van de honderd duizend man op de tribunes rekenen". Lex Schoenmaker, door Feye- noord-trainer Wiel Coerver overwegend betiteld als een veel te weke voetballer voor het harde profvak, lachte m Barcelona wat om de reakties van de Spanjaarden. „We zul len wel zien hoe de zaken gaan lopen. Natuurlijk is het moeilijk om in een stadion te spelen, waar het publiek bij voorbaat tegen je in opstand komt. Maar voorlopig weet ik niet eens of ik wel van de partij zal zijn". Mocht Schoenmaker door Wiel Coerver opgesteld worden dan zal hij voor twee kansen vech ten. Schoenmaker: „Als ik met Feyenoord hier een goede wedstrijd speel, dan ben ik er zeker van dat Espagnol voor mij het geld op tafel zal bren gen, wat Feyenoord en ik vra gen. Dinsdagavond zou voor mij wel eens de avond van mijn leven kunnen worden. Het incident met Mora doet mij in ieder geval niets. Ik ben me er bewust van dat ik tegen deze jongen niets heb uitgehaald." (ADVERTENTIE) Theekennars bij uitstek: 3M. Maken dietouwloze duikertjes. Lekker en goedkoop. En tenslotte Rinus Michels „Geen gezeur over een uitslag. Wij moeten gewoon winnen Ik heb er de spelers voor om de belangrijkste Feyenoord- krachten uit te schakelen. Als iedereen zich aan mijn op dracht houdt, dan kan Feyen oord het Europacup-avontuur verder rustig vergeten". WARSCHAU (PAP) Gwardia Warschau, morgen in Eindhoven voor de tweede keer de opponent van PSV in de tweede ronde van het toer nooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars, is gisteren met| vijftien spelers in de lichtscl gearriveerd. De Poolse ploeg, die het eerste duel tegen de Eindhovenaren kansloos ver loor met 15, werden zondag voor de Poolse beker onaange naam verrast door Gdansk Club Mrks. Deze regionale ploeg wipte Gwardia met een zege van 10 uit de beker. Vorig seizoen was Gwardia nog finalist. De vijftien spelers zijn: Doel: Andrzej Sikorski en Ma- rek Salawila. achter: Jan Sro- ka, Ryszard Kielak, Stanislaw Dawidczynski, Krystian Mi- chailik en Adam Lipinski. midden -n voor: Jerzy Kraska, Edwari Lipinski, Miroslaw Polakow, Jan Malkiewiez, Sta nislaw Terlecki, Andrzej Si korski II, Jacek Pawlikowski en Andrzej Wisniewski. DORTMUND (SID) Cees Stam is 35 meter van de we reldbeker voor stayers geble ven. De wereldkampioen moest de eerste prijs in de wedstrijd over 50 kilometer laten aan Dieter Kemper, die in de Dortmundse Westfalen- hal op „eigen baan" reed- De 6000 toeschouwers zagen dat Kemper in de laatste minuten zijn overwinning veilig stel de Wilfried Peffigen eindigde in de eindstrijd, met ruim een ronde achterstand, alls derde Met uitzondering van Theo V-erschuieren stonden alle vooraanstaande stayers aan de start voor dieze grote wedstrijd op de Dortmundse wiinterbaan. Willie Debosseher verraste als stayer door de finale te berei ken. In de eindstrijd echter kwam Debosseher ten val en brak een sleutelbeen. (Van onze sportredactie) BREDA „Het pro grammaboekje van NAC is van zeer goede kwali teit", liet scheidsrechter Joop Vervoort zich tegen over het NAC-bestuur uit voor de aanvang van de wedstrijd NAC - Tel star die door hem werd geleid. De lovende me ning van Vervoort wij zigde zich echter dras tisch toen hij een passa ge tegenkwam waarin werd vermeld dat de fluitsoiist voor NAC - Telstar de heer Vervoort was, de man waarom zo veel te doen is geweest in de jongste scheids- rechtersrei. „Vervoort was aanleiding voor het gesodemieter in de scheids rechterswereld dat nu aan de gang is", vermeldde PRO NAC let terlijk. ,,Hij is voorzitter van de BSBV (Blije Scheidsrechters Blijven Vluiten). Vorig seizoen was hij niet zo best vol gens de beoordelings commissie die hem toen van de zesde naar de twaalfde plaats liet ver huizen. Maar de BSBV conformeerde zich niet aan dat oordeel en liet Vervoort zesde staan", aldus PRO NAC. Toen een van de be stuursleden van NAC Vervoort verzekerde dat de redactie van het clubblad buiten de ver antwoordelijkheid van het NAC-bestuur valt, antwoordde Vervoort: „Voor alles wat onder de NAC-vlag gebeurt, is NAC verantwoordelijk". Daarop pakte Vervoort (drie kwartier voor de wedstrijd) zijn spullen en ging naar de scheids- rech terscabine. Na de wedstrijd ver klaarde Vervoort tegeno ver voorzitter Nienhuis van NAC dat hij de zaak aanhangig zou ma ken bij de tuchtcommis- sie. „Voor de wedstrijd wil ik me altijd concen treren door een kopje koffie in de bestuurska mer te drinken", aldus Vervoort. „Toen ik ech ter die zinnen gelezen had, was mijn concen tratie verdwenen". Ver voort, hij floot overigens niet erg overtuigend, weigerde ook om na de wedstrijd nog in de be stuurskamer van NAC te verschijnen, hetgeen ui teraard niet verplicht maar wel gebruikelijk is. Scheidsrechter Ver- voort was gisteren niet voor commentaar bereik baar. (ADVERTENTIE) CT.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 11