Lensen nog steeds geblesseerd „Voetbal kan ik gewoon niet missen RIA NOG - TRAINER DENKT NIET AAN TITEL VAN Zwemmen in Goes en Vlissingen WINSTKANSEN VOOR TERNEUZEN Titelstrijd schaken in Middelburg „Van was verliezen in Axel voor sport Chris Evert Pil Titelstrijd dri(>l)(ind(>n Winst voor Het Witte Paard SUSKE EN WIJ ZATERDAG 2 NOVEMBER 1974 (Van onze sportredactie) AXEL „Ik voetbal nu tien jaar onafgebroken in het eerste elftal van Axel, en zoiets heb ik nog nooit meegemaakt. Nooit ben ik echt flink geblesseerd geraakt. Ik heb misschien eens een wedstrijd gemist omdat ik me niet lekker voelde, maar langdurig in de lappenmand was er niet bij", zegt Jaap Lensen, steunpilaar van derde klasser Axel, dat zijn verdediger nog voor onbepaalde tijd moet missen. Lensen zit er wat verslagen bij. De grootste pechvogel uit deze competitie raakte al in de eerste wedstrijd zwaar gebelsseerd. Lensen: „Dat was tegen Vogelwaarde. Bij een corner van Vogelwaarde viel ik op de grond. Van Dijk trapte per ongeluk op me, precies in de onderbuik en dat was een pijnlijke zaak. Een ongelukkige samenloop van omstandigheden. Maar ik sta inmiddels wel al negen weken buitenspel". De tegenslag voor Lensen. op en top Axelaar, die hier met graag weg zou willen gaan, kwam des te harder aan, omdat de jaren voor Lensen - hij is nu dertig jaar - gaan tellen als eer ste elftalspeler. Lensen: „Je hoort nu van die opmerkingen, als van je wordt een dagje ouder en dan geneest het zo snel met meer. Dat prikt. „Lenseniseerst vijf weken onder behandeling geweest van dokter Boor in Axel, die hem naar een arts in Sluiskil verwees. Lensen „Er is nog steeds met veel verbetering merkbaar. Ik train al wel lich tjes mee, maar telkens als ik een trap tegen de bal geef, dan voel ik een steek in mijn onderbuik. Die pijn blijft. Je zou eigenlijk (Van onze sportredactie) Axel - Voor Axel-speler Jaap Lensen is het ver schil in aanpak van de training door Rudi Steel en ex-trainer Toon v an de Velde bij de Axelse equipe groot. Lensen: „Steel is veel rustiger. Ziet het al lemaal betrekkelijker. Toon van de Wide vvas meer emotioneel. l)ie kon je meer opladen voor een wedstrijd. Zijn aanpak w as harder. Ik heb respect voor beide trainers, maar die harde aanpak sprak me toch meer aan. De sterke kant van Steel is vooral dat hij een uitste kende sfeer in de selectie- groep weet te scheppen". Lensen is blij dat er bij de KNVB plannen be staan om de amateur-' voetballers een x-bedrag aan onkostenvergoeding er wordt gesproken over twintig gulden per wed strijd - te betalen Len sen: „Ik hoop dat dat er door komt Momenteel wordt er door vrij veel verenigingen een klein bedrag betaald, maar het moet allemaal stiekum gebeuren. Het is beter dit te legaliseren. Dat bindt de spelers ook meer aan een bepaalde vereniging. Ze lopen dan niet zo gauw weg Bij Axel is die band trouwens altijd sterk ge weest. Alleen Verpootte. Herman en Van Gmk zijn naar België gaan spelen Maar daar is het ook niet alles. Dat blijkt wel Al die spelers zijn weer te ruggekomen Denk nou maar niet dat daar schep pen geld verdiend wor den Dat is er mooi met bij bij een sportarts terecht moeten kunnen. Misschien komt dat er nog van" Lensen laat zich echter niet ontmoedigen. Hij slaat ondanks zijn blessure geen enkele wed strijd van Axel over. Maakt alle tactische besprekingen van het team mee. Zou dat ook niet kun nen missen. Lensen: „Daarvoor ben ik teveel Axel-minded. Voetbal kan ik nu eenmaal niet missen. Mijn vrouw heeft daar gelukkig alle begrip voor Dat is wel nodig ook. Want neem nu vorig seizoen. Wespeelden met Axel een hele reeks wedstrijden als we de na- competitie er bij rekenen. De maandagavonden was ik naar de cursus voor de opleiding tot D-oefenmeester (Dat diploma heeft Lensen inmiddels op zak. red) De dinsdagavonden trainde ik de A-junioren van Axel Een leuk team. dat mo menteel met Temeuzen de dienst uitmaakt in de Hoofd klasse Maar nadat ik de A-junioren getramd had begon voor mij zelf de traming met de selectiegroep van het eerste Donderdags hetzelfde recept Zaterdags was er weer de cursus en in de middaguren meteen met de A-junioren mee als trainer En dan zondag zelf spelen met het eerste van Axel Alleen de woensdag- en vrijdagavond was ik vrij Kijk dan moet je vrouw wel alle medewerking geven, anders wordt het niks Ze gaat nu ook steeds mee als ik moet spelen Met de kinderen, we hebben twee dochters Voor Lensen is het eveneens hard te zien dat het Axel dit sei zoen aanzienlijk moeilijker af gaat in de competitie dan vorig seizoen Lensen „In feite wel begrijpelijk We missen nu drie routiniers Keeper Verpootte is wint final#» gestopt en Leen Dey en Karei Verbunt mis je eveneens hard in de defensie Die leemte wordt met zomaar ineens opgevuld" Axel heeft er dan weliswaar Martens en Van Gmk als aanv al lers bijgekregen, maar dit duo heeft zich tot nu toe met waar kunnen maken Lensen woidt duidelijk gemist Vorig seizoen ontpopte Lensen, die zich zowel in de verdediging, op het mid denveld als in' de voorhoede thuisvoelt zich opnieuw als een klasserijk schutter Hij scoorde dat het een lieve lust was en h. d groot aandeel in de sucessen v; n de Axelaars, die op het nippertje promotie naar de tweede klas misten De schutterskwaliteiten van Lensen waren al eerder genoeg zaam bekend. Hij was een paar jaar geleden topscorer in de tweede klas met achttien doel punten. Lensen: „Toch speel ik liever in de defensie. In de spits is het moeilijk spelen Je krijgt weinig ballen. Als je elke wed strijd doelpunten maakt gaat het nog we) lekker, maar kom je in een paar duels niet aan de bak. dan voel je je ellendig. Nee, geeft mij de achterhoede maar". Lensen, die zijn prettigste her inneringen bewaart aan zijn eerste jaarbij Axel - „Dat was in het seizoen 1964-1965. toen we net kampioen geworden waren en naar de tweede klas promo veerden. Toen speelden we tegen Baronie en RBC. ploegen die te rug moesten uit het betaalde voetbal. Dat waren kleppers" - rekent erop dat Axel terug komt ditseizoen. Lensen „Het team is nog met homogeen, üe jongens zijn nog met op elkaar inge speeld na al die mutaties Voor het publiek natuurlijk wel een teleurstelling dat alles met met een naar wens verloopt Vooral na die overwinningen op Vogel waarde en Steen in die eerste wedstrijden Dan verwacht men teveel van je Maar die terugslag moest komen Dat zat erdik m Lensen zou graag weer in de tweede klas spelen. Naar zijn mening wordt er in die klasse technisch veel beter gespeeld. Is het voetbal in de derde klas meer gebaseerd op hardheid De Axelse loodgieter, die al eens in het Zeeuwse Afdelingsteam heeft gespeeld - tegen Feve- noord B onder meer - heeft maar een wens dat die blessure zo snel mogelijk geneest Lensen: „Ik wil zo snel mogelijk weer aan de bak Ik voel dat tk nog wel een paar jaar meekan in het eerste team' En daarna' Len sen „Ik heb mijn D-diploma. Wellicht kan ik in de toekomst op de een of andere manier bij Axel aan de slag komen in een trainersfunetie .Axel blijft toch trekken Maar dat is van latere zorg Als ik eerst maar weer eens gewoon kan spelen' HILTON HEAD ISLAND (SOUTH CAROLINA) (ANP) - Chris Evert heeft het damesen kelspel gewonnen van liet inter nationale toernooi te Hilton Head Island. Chris Evert ver sloeg in de eindstrijd Virginia Wade met 6-1 en 6-3. In het da mesdubbelspel verloren Chris Evert en Billie Jean King met 6-3. 4-6. 3-6 van Evoniie Gool- agong en Virginia Wade. Bjom Borg, die in de eind strijd van het herenenkelspel Ilie Nastase zal ontmoeten, won in de laatste partij van het her endubbelspel. met Rod Laver, van Nastase en Stan Smith 7-6, 6-7. 2-6 Jimmv Connors, de aan staande echtgenoot van Chris Evert werd door de Ameri kaanse tennisbond een boete opgelegd van 1200 dollar (ruim 3000 guldenwegens wangedrag tijdens een toernooi in Salt Lake City Na beroep van Connors werd de aanvankelijke boete van 2500 dollar teruggebracht tot 1200 Voor een vergelijkbaar vergrijp werd Vitas Gerulaitis beboet met 400 dollar Jaap lensen ,,Ik voel me best thuis m de defensie Ik kan wel m de spits speten, maar ik vind dat werk ondankbaarder". (Van onze sportmedewerker) WESTDORPE - In de eerste klas van de zondagcompetitie van de KNVB-afdeling Zeeland hebben de meeste ploegen een kwart gedeelte van de competi tie achter de rug. Het is mis schien een beetje gewaagd om nu reeds te stellen dat de zaak in deze afdeling bekeken is, maar voor 60 procent kan men nu reeds een gokje wagen, dal nog slechts vijl' ploegen voor het fel begeerde kampioenschap in aanmerking zullen komen. Deze ploegen heten Kia (Westdorpe), DIS (Burgh). Philippine. Hoofdplaat en Walcheren (Vlis- singen). Voor de rest moeten er biina wonderen gebeuren wil nog een van de andere ploegen in deze afdeling - men denke bij- oorbeeld aan Aardenburg (vo rig seizoen op de valreep door Koewacht geklopt) - titelambi- ties koesteren. Het feit dat in deze afdeling Ria Westdorpe momenteel on geslagen aan de leiding staat (ook Philippine is nog ongesla gen. maar heeft twee wedstrij den minder gespeeld) maakt een bezoek bij de trainer van de Westdorpenaren. Willy Kra mers uit Hulst, verklaarbaar Willy Kramers is dil seizoen aan zijn tiende trainersjaar begon nen. Eerder trainde hij drie sei zoenen de senioren en zes sei zoenen de junioren van HVV '-'4 uit Hulst Wordt zijn eerste de cennia a Is trainer afgesloten met een kampioenschap'' Willv Kramers daarover „Stop. stop. dat woord kampioen wil ik liefst nog met horen voor we er twin tig wedstrijden hebben opzitten (ErZijn 24 wedstrijden te spelen, red.) Ik verkeer helemaal nog niet in een uitbundige stem ming Ik denk wel dat de kans groot is. dat we een redelijk sei zoen tegemoet gaan. maar over dat mooie woord waar iedere trainer van droomt, wil ik mo menteel liefst niet praten Ik moet toegeven, dat de perspec tieven ten opzichte van het vo rige seizoen thans veel beter zijn. ondanks het feit dat we met vrijwel dezelfde opstelling spe len We hebben nu twaal! pun ten behaald uit zeven wedstrij den. terwijl vorig seizoen drie punten in twaalf wedstrijden werden vergaard Een enorm verschil dus Eerlijkheidshalve moet ik toegeven dat we wel ujl thuis- en pas twee uitwedstrij den hebben betwist Maar het is geen wet van Meden en Perzen, dat je in uitwedstrijden slechter voor de dag hoeft te komen dan thuis Al verwacht ik. dat we thuis zeer moeilijk te kloppen zullen zijn Het team run HlA Westdorpe. dut een uitstekende kans maakt op de titel in de eerste klusse ran de tundaqcompetitie ran tie KWB Afdeling Zeeland./at bluft trainer Willg Kramers teer rtmrtichlig net :t)n prognoses Willy Kramers houdt er geen selectiegroep op na, want daar heeft hij volgens zijn zeggen te weinig echte keus voor. Een veertiental spelers zijn rijp voor het eerste elftal en dan is het lolgens Kramers zinloos om er een kerngroep op na te houden. De trainingsopkouist van het eerste elftal noemt hij hijzonder goed en de sfeer tussen spelers, bestuursleden en trainer idem dito. „Maar", voegt hij er voor zichtig aan toe. „een goede sfeer kweken is geen kunst als alles naar wens verloopt. Het ware karakter komt pas boven als de zaken een beetje tegen lopen". Kramers is echter op tegen slagen berekend, want hij is zich terdege ervan bewust, dat een elftal met een gemiddelde leef tijd van amper 21 jaar soms net zo grillig kan zijn als het weer Toch heeft hij veel bewondering voor de vechtlust van zijn jeug dig learn. Enorme bewondering heeft hij voor de activiteiten die bestuuren spelersontplooien en opzichte van de accommodatie waarover de boetbalverenigtng uit Westdorpe de beschikking heeft Kramers „Het is onge looflijk zo n slechte accommo datie heeft de voetbalvereniging RIA Westdorpe. Eigenlijk ver bazingwekkend hoe bestuursle den en spelers zich beijveren om er toch iets van te maken Op andere plaatsen zouden ze al lang gezegd hebben „Gemeente bezorg ons maar behoorlijke ac- commodatie. maar hier lijkt het wel of de gemeente denkt „Zet jullie schouders maar lekker omhoog. Al wat jullie doen. hoe ven wij immers met meer te doen Nee. de discriminatie ten opzichte van Sas van Gent ligt er hier wel een beetje duimendik bovenop yua accommodatie is trainei Kramers natuurlijk ge weldig achteruit gegaan, want op dat gebied was hij in Hulst duidelijk verwend In welke ploegen hij de grootste concur renten voor de titel ziet'' Kra mers ..Philippine. Hoofdplaat en WalcherenVooral Hoofd plaat heeft op mij een grootse indruk achtergelaten" En DES. thans nummer twee in de rangs chikking dan'' ..Nee' zegt Willv Kramers, „voor de plueg uit Burgh zie ik het direct met zo zitten Maar dat is dan mijn per soonlijke mening. Wellicht den ken anderen daar anders over". „Ook met Walcheren zal terdege rekening dienen te worden ge houden. want dat is technisch een van de best voetballende ploegen in deze afdelingaldus Willv Kramers Ook al mocht RIA Westdorpe geen kampioen worden, en daar is de man uit Hulst inderdaad Ie 1 nuchter voor. om daar reeds op te reke nen. dan bestaat er nog een kans dat de champagne aan het eind van het seizoen in Westdorpe toch zal vloeien. Immers, ook nummer twee van de rangschik king zal aan het einde van het seizoen naar de vierde klas pro moveren. door de nieuwe pro- motieregeling Willy Kramers tot slot „\'a 20 wedstrijden gaan we pas serieus over een kampioenschap praten. Hoewel, een kampioenschap na tien jaar trainen, zou een mooie bekro ning zijn Dat zal niemand wil len betwisten ui (Van onze sportredactie) TER NEL ZEN - C. Provoost en H. Berghuis de leden van de schaakvereniging Terneuzen. die het wereldduurrecord snel schaken in handen hadden-met 24 uur-zijn hun record kwijtge raakt. In het Belgische Eeklo werd dit record door twee Belgi sche snelschakers scherper ge steld op 25 uur en een minuut. De Koninklijke Nederlandse Schaakbond heeft veel reacties gekregen van Nederlandse schaakverenigingen, die veel voelen voor de organisatie van een duurrecordtoernooi De schaakbond gaat nu een wed strijdreglement maken, zodat in de toekomst zo n toernooi ge stalte zal krijgen Momenteel bestaan er in Engeland plannen het wereldduurrecord snelscha ken op 81 uur te brengen Slagen de Engelsen erin dit te verwe zenlijken. dan zullen deTemeu- zense schakers opnieuw een po ging wagen het wereldduurre cord te verbeteren zo hebben zij nu reeds aangekondigd (Van onze sportredactie) GROENENDIJK - De biljart vereniging GBC uit Groenen dijk heeft de organisatie in han den van het kampioenschap tweede klas driehanden klein biljart \an het district Zeemvsch-Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond. De titelstrijd wordt van 9 tot en met IK november gespeeld. Via de voorwedstrijden waarin zeer sterk is gespeeld ge tuige de moyennes hebben zich de volgende acht spelers ge plaatst J van Glansbeek (KOT Terneuzen) 0 498 A M Koomen (Ed Horemans. Axel) 0 491 J Leeraert (POP. Axel) 0 487. J van Tiel (Concordia. Terneuzen) fl 490. L van der Hooit (B/A' Terneuzen) 0 498 P Baart (WBC, Walsoorden) 0 488 R Baart (WBC. Walsoorden)0 491 J Taelman (De Kroon. Hulst) 0 4ófi Eerste reserve is. J Corye- leijn (SBC. Sluiskil) tweede re serve B de Waal (De Kroon Hulst) en derde reserve F Die- leman (ABC. Axel) GOES - Dc KNVB. afdeling Zeeland houdt vandaag (zater dag) de algemene vergadering in de grote zaal van (•ale- restaurant „De Prins van Oran je", aan de Nieuwst raat in Gors. De vergadering begint 's mor gens om half tien. (Van onze zwemmedewerker) GOES/VEISSfNGEN - Za terdagmiddag zullen in Gors en zondagmiddag in Vlissingen de eerste recreatieve zwemwed strijden worden gehouden voor de Zeeuwse competitie. Om de duur van de wedstrijden wat te verkorten een wedstrijd duurde meestal 8 tot .'{'2 uur - heeft de commissie recreatief zwemmen van de kring Zeeland KNZB, de clubs verdeeld over •Irie afdelingen. In totaal zullen »lle clubs vier wedstrijden wemmen. V nummers een en twee van e afdeling plaatsen zich voor naIe om de Zeeland-cup dn op 2b april 1975 in Zeeuwsch- V laanderen wordt verz wem men De winnaar van de cup is gelijk Zeeuws clubkampioen In Goes zullen de tearns van Luctoi uit Middelburg. Zeelan- dia uit Retmerswaal. De Schelde uit Terneuzen en De Ganze uit Goes de strijd aanbinden waar bij Luelor toeh wel de beste kan sen heeft op de overwinning De ploegen van De Stormvogel uit Vlissingen. t Vrije uit Sluis. De Braakman uit Hoek en Onder dak uit Zienkzee zullen elkaar bekampen in Vlissingen In ei gen bad moet De Stormvogel wel in staat worden geacht de sterke formatie van Tnderdhkv erslaan (Van onze sportredactie) TERN EU ZEN- AXEL-GOF.S Door het onregelmatige com petitieverloop in hel amateur voetbal -tal van afgelastingen de afgelopen weken- heeft de stand een zwaar vertekend be eld gekregen. Zo staat Terneu zen in de tweede klasse B sleehts in de middenmoot met vijf pun ten uit vier wedstrijden, maar relatief gezien staal Terneuzen er stukken beter voor dan het als tweede geplaatste Rood Wit (ne gen punten uit zeven wedstrij den). Terneuzen staat er dus fln- risant voor, als is het dan wel nodig dat de „inhaalwedstrij den" in winst omgezet worden. Zondag krijgt de formatie van trainer Kattouw bezoek van BSC en op eigen terrein moeien er voor de Terneuzense equipe goede winstkansen inzitten. In de derde klasse D-de klasse met de meeste derby's- is Jong Ambon-Breskens het enige „Zeeuwse" duel Het restant van de ontmoetingen betreft West- Brabant-Zeeland-duels Vo gelwaarde. eenzaam onderaan de ranglijst bengelend -een vreemde voor de ploeg van Van der Meijden- krijgt DOSKO op bezoek, dat op de voorlaatste plaats staat Een duel van het grootste belang voor Vogel waarde. dat bij verlies in een hopeloze positie komt te verke ren. al is de competitie nog jong Axel. nog steeds zonder de ge blesseerde Jaap Lensen. gaat naar METO Op papier staat er Axel er beter voor en heeft het winstkansen, maar Steel is er nog met in geslaagd een hecht team te formeren Axe! speelt nog te wisselvallig dit seizoen. Om aanspraken te kunnen blij ven houden op een promotie plaats mag echter niet worden verloren Alhance-Steen is een duel tussen t Wee gelijkwaardige tegenst anders, waarbij een pun tenverdeling de meest voor de hand liggende uitstag lijkt Het zelfde geldt voor de wedstrijd Jong Ambon-Breskens Jong Ambon kan hierbij profiteren van- het terreinvoordeel De ploeg debuteert voortreffelijk in de derde klasse Goes -op de tweede plaats staande- mag tegen het veel zwakker geachte Sprundel be wijzen dat de 5-0 afgang tegen Vosmeer vorige week op een zware vergissing berustte Vos- meet staat momenteel vorstelijk bovenaan de ranglijst met drie punten voorsprong op Goes Voor HW'24 een zware opgave om Vosmeer in bedwang te hou den Het is de waag of Vosmeer de race lang kan volhouden Vo rig seizoen immers stortte het team aan het eind van het sei zoen 1 n elkaar na een voortreffe lijke competitiestart In de vierde klasse H kanHon- tenisse doorgaan in zijn race naar de titel Het team van voor zitter Schelfhout is nog steeds ongeslagen en ook Noormannen lijkt met in staat om Hontentsse een duimbreed in de weg te leg gen Sluiskil krijgt het dit sei zoen teleurstellende Clinge op bezopk Sluiskil heeft de puntjes evenals vorige seizoenen weer hard nodig nu het op de voor laatste plaats staat, en wellicht kan de winst worden gepakt Al moet Clinge dan wei slechter draaien dan zondag, toen ineens flink werd uitgehaald tegen Zee- landia (5-0) Biervliet kan zijn positie op de ranglijst wat ver stevigen tegen Domburg, dat zonder een enkel puntje e. I zaam op de minst aantrekkehv laatste plaats staat Koen,;,' en Com Boys zijn aan elka, gewaagd. Beide teams aZ met een puntenverdeling co. tent kunnen zijn In de eerste klasse E Vlissingen Dongen kunnen J ken en hetzelfde geldt voor M» delburg ten UNA I AXEL- In café de La Paixq, Rein Dieleman in Axel wore: gedurende twee weekeind,, -vandaag en morgen wordt k gonnen-een biijarttoemooi houden waaraan buitenlands die in Zeeuwsch- Vlaander,, werkzaam zijn zullen deetn, men. Een invitatietoernooi de door biljartenthousiast g,i( Dieleman op poten is gezet. D, deelnemers zijn woonachtig,, Hulst, Westdorpe, Biervliet er Terneuzen. Het deelnemersveld ziet era volgt uit: Anton Digiactnlo (Joegoslavië), Radovan Mfa. kovic (Joegoslavië). Iwtls The- mislov (Joegoslavië). Hm, Pielsch (West-Duitsland), He® Cordbrünning (West Duitsland), Hems Drenk,, (West-Duitsland), Heinz Junck (West-Duitsland), Siesel Her- sfeld (Noorwegen). Reserve a Klaus Sweigert (West- Duitsland). Siesel Hersfeld mi Noorwegen is de enige dameds I aan het biijarttoemooi de, neemt Zij moet vijfentwintig caramboles meken tegen hu: mannelijke tegenstanders 5) Zaterdag wordt om 18 uur be- gonnen en zondag om 14 uur PARIJS (Reuter)-GuillermoVj. las is gisteren in de kwartfinihs van een internationaal tennis- toernooi in Parijs verrassend uitgeschakeld door de Ameri- kaan Eddie Dibbs. De 22-jarige Argentijn, aanvoerder van d, ILT Grand Prix-lijst. verloor met 2-6. 7-5, 6-8. De uitslagen van de kwartfi nales zijn: Dibbs (V S.) - Vdas (Arg.) 6—2. 5-7. 8-6: Fillol (Chil I Solomon (V S.) 6-2, 7-5. Ashi (V S. - Koch (Bra >6—4.2-6.6-2. Gerulaitis (V S. - Moore (Z.-Af 7-6. 3-6, 7-5. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - Het eerst, I team van de srhaakveremgin( Terneuzen heeft in de eersle klasse Zuid van de Zeeuws, Schaakbond een ruime Li- nederlaag geleden tegen H,l Witte Paard I uit Sas van Gent De gedetailleerde uitslag van I deze wedstrijd luidt Temeuzer I - Het Witte PaardK Cohen- A den Hamer 0-1, A. Beishuizer. VV Cardon 0-1, J de Zwart ■1 Luteyn 1-0, C. Provoost-J Die- rickx 1-0, H. Provoost - H O don 0-1. J. Slabbekoom - A Oosterhout 0-1. K. van Kampen H Cardon 0-1. (Van onze sportredactie) MIDDELBl RG - In dc aula van de Christelijke MAVO aan de Nassaulaan in Middelburg be ginnen zaterdag 2 november de eerste wedstrijden voor het toernooi om de persoonlijke schaaktitel voor senioren van de Zeeuwse Schaakbond In totaal hebben zich 24 spelers aange meld voor dit toernooi die zich daarmee akkoord hebben ver klaard met de strengere voor waarden die er voor dit seizoen zijn gesteld door de competitie- leiding. Alle deelnemers hebben zich verplicht gedurende het winter seizoen negen zaterdagen voor dit toernooi, dat in een andere vorm is gegoten, te reserveren Er zal worden gespeeld volgens het Zwitserse systeem Dit houdt in dat de spelers steeds tegenstanders van gelijke kracht tegenover zich zullen vinden Er wordt onder geen en kele voorwaarde dispensatie verleend, zelfs met in geval van ziekte Het speeltempo bedraagt vijftig zetten per 2'<2 uur, waarna de klok een kwartier te rug wordt gezet en de spelers dan in dat kwartier moeten pro beren dertig zetten te doen Is de partij dan nog niet ten emoe een zeldzaamheid - dan krijge' de spelers nog de kans de part'.' binnen een week uit te spelen De lijst van deelnemers aand, titelstrijd ziet er als volgt uit A Geertse (Gnjspkerkei H ertse (Oostkapelle). W Geert* (Oostkapelle). J Gommers(Ka- pellei, H van de Graaf lOof1' Souburg), A den Hamer (56 van Gent). B Henderiks senkerke). S. van der HeiF1 (Middelburg). M J den Hol»11' dei (Hansweert). C Jansen (W* pelle). M Krijger (Renessel - de Lange (Kloptingel. H terhout (Sas van Gent). C r» voosl (Terneuzen). S Sand'- (Middelburg). A Scheels- wekerk), J Swart (BruinissfL Tholenaar ,f« Arendskerke), R van de W* (Ziertkzee). C van der (Middelburg); M Wester»* (Kamperland); M Wisse O"'- smgen). W van Wijnen (G°f- en C de Wolf (Middelburg! De tweede ronde zal word gespeeld op 23 novembff Middelburg in de aula «an Jacob Roggeveenhuis en op december en 4 januari zi)B wedstrijden voor de PeBS° hjke Zeeuwse schaaktitel g v land in Goes 7ATERDAG2 NOVED NEDERLAND I TELEAC 10.30 De gemeenteraad - les k 11.00 Computerkunde - herh les 30. NOS 16.00 Journaal. KRO 16.02 De Rode Autobus. 16.30 Tarzan en de jagerinner spieelfilm met Johnn; Weismüller (1947). NOS 18.45 Paulus de Boskabouter. 18.55 Journaal. KRO 19.05 De nieuwe avonturen vat Peppi en Kokki, kinder serie. 19.25 Q Q. jeugdserie KRO/RKK 19.50 't Zand 33. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.20 De Berend Boudewiji Kwis. 21.55 Brandpunt. 22.40 Great Mysteries - een se rie adembenemende ver halen. NOS 23.05 Journaal. 23.10 Jumping Amsterdam. NEDERLAND II TELEAC 18.15 Natuurkunde is overal herh. les 8. NOS 18.45 Paulus de Boskabouter. 18.55 Journaal. VARA 19.05 Nederpopzien NOS 20.00 Journaal. VARA 20.20 Zaterdagavond Festival operamuziek en ballet. 21.20 De Kommissaris, politie serie. 22.20 Een groot uur: U. NOS 23.20 Journaal. IKOR/NCRV 23.25 Het lied van de week. DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Actualiteiten en muziek 10.25 Reportage uit Bonn. 10.50 Muzikaal amusements programma. 11.35 Sport. 12.20 Actualiteiten. 12.50 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 14.30 Journaal. Aansluitend Programmaoverzicht voor het weekend. 14.45 Kinderprogramma. 15.15 Jeugdprogramma. 16.10 Muziek - onderhouding informatie. 16.45 AKD-economisch- 17.15 Vesperdienst, magazine. 17.45 Journaal. 17.48 Sportjournaal. (Regio naai programma: NDR 18.30 Mein Sohn, tv-serie. 19.00 Actualiteiten. 19.15 Amusementsprogramma 19.58 Programmaoverzicht. WDR 8.05 Schooltelevisie. 18.33 Elefantenboy, tv-serie. 19.00 Actualiteiten. 19.36 Der Wilde und der zahm Westen, tv-sene 20.00 Journaal en weerberirh 20.15 Am laufend, n Bant amusementsprogramma 2' 45 Loterijuitslagen. Aar sluitend Journaal e weerbericht; Epiloog. 05 Rio Grande, Amer kaanse speelfilm 1950 i.,.45 Journaal. {Wffl jij pr dón soms rdddop Df0f(?££N QddJ mooa LRMBIK Vicnmr Mfi U[T (l VLIE6TUI6 urn KONODO

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 28