Nieuw overleg over kabel-tv Broomchemie moet aan eisen voldoen Qe Stem/De Vrife Zeeuw Strijd om prinsenstoel Vrije van Sluis: in 1985 moet gebied veilig zijn Herstel van zeewering kost bijna een miljoen WENS WONINGBOUWVERENIGING: N.K.V.-Zeeland vergadert in Terneuzen TEAM WEEMAES KAMPIOEN B-KI.ASSE ZEVAC Waterschap neemt afscheid van drie gezworenen Celstraffen voor onder invloed stad streek Clinge Philippine Westdorpe VRIJDAG NOVEMBER 1974 5 ■IIIIIIWI—MUMMII! (Van een onzer verslaggevers) tfrNEUZEN De woningbouwvereniging Terneuzen ziet heil in één stichting kabeltelevisie zoals de gemeente Ter se"1 dje in de z(n had. Dit blijkt uit een nota „kabeltelevisie", ïeUZHe woningbouwvereniging gisteren heeft gepubliceerd. De u volgens de directeur van de woningbouwvereniging, de nota a Groenh0f bedoeld als een stuk herbezinning op de £e?r kwestie van de kabeltelevisie in Terneuzen. De door de ènte Terneuzen bedoelde stichting is deze week tevens af gewezen door het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland. He staan niet afwijzend te- kabeltelevisie. „„over kaociicicvia—.. Het is 1 noodzaak voor de inwo ners van Terneuzen. Maar we een stellen het op prijs dat een belangrijk project als kabelte levisie goed wordt opgezet. De «meent-overeenkomst van de gemeente met multivisie gaf L, punten tot bedenken. Daarom hebben we als bestuur (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Als Broomchemie niet kan vol doende aan de eisen, die wor den gesteld, dan komt dit be drijf niet naar Terneuzen. Vol doet liet bedrijf wel aan de eisen, die aan de vestiging in Terneuzen worden verbonden, dan moeten we er vertrouwen in hebben dat het bedrijf geen I bedreiging voor de omgeving zal betekenen". Dit zei gister avond wethouder J. Strijbos nadat in de Terneuzense raadsvergadering verschillende I raadsleden blijk hadden gege- I ven ongerust te zijn over de I vestigingsplannen van Rrooin- Iehemie in Terneuzen. Ontevreden waren vele raadsleden bovendien over het feit dat de ra-ad naar hun me- ning in een te laat stadium over de vestigingsplannen van Broomchemie is geïnformeerd. Van verschillende kanten kwam de vraag of in de toe komst tijdiger en vollediger informatie kan worden gege ven. Eén der verontrusten in de raad was drs. J. Hamelink, die meende dat met een bedrijf als Broomchemie, dat een van de meest giftige en gevaarlij ke stoffen vervaardigt, niet voorzichtig genoeg kan wor den omgesprongen. De plaats waar het bedrijf zich wil ves tigen achtte hij niet ideaal, „Er staat meestal een zuid westelijke wind en broom- damp kan gevaarlijk zijn, lichtte drs Hamelink toe. Ver der wees hij erop dat veel aandacht zal moeten worden geschonken aan zaken als aan- en afvoer, verwerking afva-1' produktem en aan maatregelen ingeval van calamiteiten. „Als we niet voldoende zekerheid hebben over de veiligheid van het bedrijf moeten we kijken of de grondaankoop ongedaan kan worden gemaakt," aldus drs, Hamelink. De heren H- de Jonge en W. Kolijn toonden zich vervolgens niet zo verontrust, wel echter de heren H Magermans en P, Remijnsen. De heer Mager mans vond het griezelig dat het havenschap al heeft kun nen besluiten tot grondver- koop aan het bedrijf. „Ik vind de structuur van de haven schappen geheimzinning en minder democratisch," zed de heer Magermans in dit ver hand. Hij vroeg zioh ef of havenschappen verkoop van grond in hun gebieden niet beter via G.S. kunnen laten lopen. De heer Remijnsen merkte ook nog op dat met de komst van Broomchemie het eenzijdige werkgelegenheids- patroon in de Kanaalzone Wordt versterkt Wethouder Strijbos wees de raad erop dat op alle vragen over de milieu-aspecten rond de vestiging van Broomchemie in Terneuzen nog geen ant woord kan word-en gegeven omdat over diverse vraagstuk ken nog volop «vordt gestu deerd. Hij merkte overigens op dat het havenschap niet zo maar heeft besloten tot ver koop van grond aan Broom chemie, maar dat hieraan heel wat overleg met deskundigen (zoals inspectie volksgezond heid en milieuhygiëne, arbeds- inspectie, RI.Z.A. en A.W.L. vooraf is gegaan- De heer Strijbos meende dat eerst de resultaten van de verschillen de onderzoeken moet worden afgewacht alvorens ook de ei- sen kunnen worden geformu leerd. Wethouder Huybrecht ging n°g even in de kritiek op het havenschap door erop te wij zen dat de gemeente in 1970 wegens gebrek aan financiële hiogeiijkheden beheer en ex ploitatie van de havengebie den wel uit handen heeft moe- ten geven, „Het is goed dat Vjc ui 1970 deze bevoegdheden k ii ^tf&raakt, want we hadden het financieel zelf niel de directeur van de woning bouwvereniging opdracht ge geven om te bekijken wat de mogelijkheden zijn om te ko men tot een gezonde opzet", zo vertolkt de waarnemend voorzitter van de woning bouwvereniging de heer W. J. van Driel de nota. De heer Van Driel wijst daarbij nog op het feit dat de vereniging de belangen van vierduizend leden behartigt. Overigens heeft de gemeente Terneuzen nog geen definitie ve overeenkmost met Multivi sie gesloten over de aanleg van kabeltelevisie. De heer Groenhof motiveert een van de bezwaren tegen de opzet van de gemeente: .,We hadden het anders voorzien. We wil len behoorlijik kunnen meespe len als belangrijkste partici pant". Volgens de ontwerp-statuten van de stichting „Kabeltelevi sie Terneuzen" zou het be stuur van deze stichting mini maal vijf leden tellen. Mini maal drie leden zouden be noemd worden door de ge meente, een lid door de wo ningbouwvereniging en een ander lid zou afkomstig zijn uit de particuliere sector. Een van de centrale vragen uit de nota is of een welzij ns- bevorderend werk, zoals ka beltelevisie door de woning bouwvereniging wordt be schouwd, het onderwerp mag zijn van winst. De mening van directeur Groenhof: „Als het een welzijnsbevorderende ac tiviteit is mag je doel niet zijn om winst te maken. De ge meente wil in zee gaan met Multivisie en die heeft wel aandeelhouders, die een winst uitkering krijgen. Daar gaan we niet mee akkoord tenzij Multivisie tegen kostprijs le vert". De heer Groenhof te kent daarbij aan dat ook in de kostprijs nog winstfactoren kunnen zitten. Verder stelt hij duidelijk dat de nota niet te gen de gemeente of tegen Multivisie gaat. Hij legt uit dat de nota een stuk bezinning is die de discussie over de kabeltelevisie open - moet bre ken. De nota is naar zijn zeg gen: „De visie van de woning bouwvereniging op kabeltele visie". De nota is eigenlijk een re actie op een brief van burge meester en wethouders van Terneuzen met de vraag aan de woningbouwvereniging om deel te nemen aan de stich ting. In de nota geeft de woning bouwvereniging een aantal suggesties aan de gemeente met betrekking tot de aanleg en het beheer van kabeltelevi sie. De heer Groenhof kan zich niet voorstellen dat de gemeente deze suggesties naast zich neer legt. Over die tips zegt hij: „We streven naar een heldere constructie in de organisatie. Ik noem het geen heldere verhouding zoals de regeling was tussen de ge meente en de stichting" Hij merkt daarbij op dat ook aan Multivisie zelf de rol van de stichting niet duidelijk was. Een aantal zaken die vol gens de woningbouwvereni ging eerst moeten worden na gegaan alsvorens er een nieu we stichting of een nieuwe beheerscommissie komt zijn: een inventarisatie van de hui dige antennesystemen, een on derzoek naar de financierings- mogelijkheden door de wo ningbouwvereniging en de ge meente, het vaststellen van de juridische structuur, en het onderzoeken van de verhou dingen van de belanghebben den en de personen of instel lingen waaraan dezen verant woordki-g schuldig zijn. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Het waterschap Het Vrije van Sluis wil alles op alles zetten om in 1985 de kusten in zijn verzorgingsgebied Delta-veilig te hebben. Plannen zijn daartoe in voorbereiding en gisteren heeft het dagelijks bestuur toestemming gekregen een functionaris aan te trekken, die belast zal worden met de afdeling Deltawerken van het waterschap. Tijdens de algemene verga dering in Du Commerce giste ren deelde dijkgraaf J. B. Be- cu mee, dat de goedkeuring van aanbesteding van het dijkvak Paulinahaven-Wevels- waailddjk uit Den Haag is ver- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het district Zeeland van het Nederlands katholiek Vakverbond verga dert op zaterdag 2 november in hotel Rotterdam te Terneu zen. Op de agenda van de vergadering staat ondermeer een inleiding van drs. H Hanekamp, verbondmedewer- ker van het NKV. De aanvang van de vergadering is tien uur. „Knelpunten in onze samen leving, waartegen wij vastlo pen", dat is het motto van de inleiding die de heer H. Hane kamp zaterdag voor de Zeeuwse NKV-leden in Ter neuzen gaat houden. De inlei ding is gebaseerd op een aan tal stellingen. Deze handelen ondermeer over de begeleiding van mensen in een industrieel klimaat. Een van deze stellin gen luidt: „In het bedrijfskli- maat is het „hebben en we ten" meer in tel dan het „zijn". Andere agendapunten zijn nog: een discussie over de inleiding van de heer Hane kamp en het jaarverslag van de penningmeester. zonden. Het bewuste papier ligt nu in Middelburg. „Bij een eventuele concessieverle ning voor inpoldering van de mosselbanken zal dit werk eenvoudiger kunnen worden uitgevoerd, maar we houden vast aan de aanbesteding be gin 1975. Ons devies is: de Paulinapolder stormveilig eind 1975 -aldus de heer Becu. Het principeplain voor de Deltadijk tussen Nummer Een - Hoofd plaat is voor goedkeuring op gezonden, en het bestek wordt klaargemaakt. Bedoeling is dit werk eveneens in 1975 aan te besteden. De „inlaag" bij Hoofdplaat zal de gemeente Oostburg als recreatieterrein ter beschikking worden ge steld. Er komt nu ook schot in de Deltaplannen voor Ga-d- zand-Haven. Het principepl-an, behelzende onder meer af braak van de hotels Noordzee en De Wielingen, vier won-in gen en e-ein pakhuis, is door rijkswaterstaat goedgekeurd Schattingsrap-porten wordnn opgemaakt en onderhandelin gen met de betrokkenen en de gemeente Oostburg zullen vol gen, aldus de heer Becu- Hij zei voorts dat het opslagter- rein en de loods in Cadzand van het waterschap eventueel beschikbaar kunnen worden gesteld als vervangend par keerterrein. De bedde hotels zullen aansluitend aan de nieu-w te maken duinen, her bouwd kunnen worden. Prognostiek Aan de prog- nostiekwedstrijd die in café De Landbouw te Clinge ge houden werd, namen in totaal 101 personen deel. De win naars waren F. Vlaeke en H, de Wit, terwijl de extra prijs gewonnen werd door E. de Wil. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Zoals Zeeland een commissaris van de koningin nodig heeft, zo heeft Sas van Gent een prins Carnaval nodig. Wat de keuze van de nieuwe prins Carnaval betreft, kampt Sas van Gent met dezelfde moeilijkheden als minister De Gaay-Fortman van binnenlandse zaken bij zijn keuze van Zeelands eer- steman. Het enige verschil is dat er in Sas van Gent maar twee kandidaten zijn. De strijd is er niet minder fel om. Wie wordt in Sas van Gent de opvolger van Prins Carna val 1974. Prolongeert prins Djzon de Eerste zijn prinsdom of moet hij plaats maken voor een nieuwe onbekende kandi daat. Volgens insiders uit de Sasse carnavalsvereniging „De Betekoppen" is er een machts strijd gaande tussen prins Dzjon en een andere sterke kandidaat. De man die de va cante zetel zal gaan bezitten zal ook in de voetsporen tre den van de bekende prins No- zemhis, die man die als prins Carnaval van Sas van Gent pas na elf jaar zijn zetel af stond. De man die tenslotte ,aan het langste eind trekt zal /op 16 november worden gehul digd als de prins Carnaval 1975. Dit zal gebeuren tijdens het jaarlijkse prinsenbal in de Vlaanderenhol te Sas van Gent. (Van onze correspondent). TERNEUZEN De beslis sing voor het clubkampioen- schap 1974 in de b-klasse van de Zeeuwsch Vlaamse Auto- mobielsport Club (ZEVAC) is met nog twee ritten voor de boeg reeds gevallen. Kampi oen zijn geworden bij de be stuurders de heer O. Wee maes, terwijl zijn vaste kaart lezer F. Weemaes de titel bij de navigators met het maxi maal aantal punten n.l. 135 voor zich opeiste. Het dit jaar bijzonder sterk rijdende Steens Equipe won dit seizoen niet minder dan 4 ritten. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Aan het eind van de algemene verga dering van het waterschap Het Vrije van Sluis in hotel Du Commerce heeft men afscheid genomen van drie gezworenen en een aantal hoofdingelanden, die niet meer in het water schapsbestuur zullen terugke ren. Bij de gezworenen moes ten de heren A. Kostense en R. de Badts aftreden wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd, en keert ook de heer A. de Zwart niet meer in het waterschap-nieuwe-stijl te rug. Dijkgraaf J. Becu dankte al de scheidende bestuursleden voor de inspanningen die zij hebben verricht voor het wa terschap. Voor iedereen hud hij een persoonlijk woord, ook voor de heer Kostense, die vanaf de oprichting van Het Vrije van Sluis in 1941 deel uitmaakte van het dagelijks bestuiur- In zijn dankwoord zei de heer Kostense het een goede zaak te vinden dat de water schappen zijn opengebroken, en een bredere ba-sis hebben gekregen nu ook vertegen woordigers- van de „vervui lers" hun Intrede doen- Hij vond het vooral een goede zaak dat ook een plaats was ingeruimd voor vrouwelijke bestuurders en wenste hierbij mevrouw ir. Van der Weel- Minderhout alle succes toe bij het waterschapswerk- Ten aanzien van de nieuwe taak van het waterschap zei dijkgraaf Becu aan het begin van de vergadering dat zo spoedig mogelijk in 1975 de overkoepelende technologische dienst in Zeeland gevormd zou worden. Plannen daarvoor lig gen al gereed. Getracht zal worden zo spoedig mogelijk een hoofd van deze dienst aan te trekken. Onderzocht zal ook worden hoe het laboratorium van de wetermaatschappij Zeeland bdj het onderzoek van het afvalwater kan worden betrokken. Deze maatschappij wil men ook inschakelen bij het innen van de zuiverings- Ias-tem. Over de hoogte van deze zuiverinigsliasten kon gisteren nog geen mededeling gedaan worden. Alle hiervoor beno digde gegevens zijn nog niet beschikbaar, evenmin als een inzicht van de variabele kos ten. Begin volgend jS-ar zal de aLgemene vergadering een onit- werp-heffingsverordening worden voorgelegd. Bingo De supportersclub Marinet" van de plaatselijke wielrenners organiseert op één november (vandaag) een bin go-avond. Dit gebeurt ter on dersteuning van de renners in Philippine. Hiertoe behoren ook de Engelse wielrenners. Enkele van de te winnen prij zen zijn: elektrische koffiemo len en een elektrische scha renslijper. De aanvang van de bingo-avond is acht uur- In zaail Marinet. De supporters club telt ongeveer honderdzes tig leden. AXEL Jeugdhaven 19.30 uur: De monsters BERGEN OF ZOOM Luxor, 20.00 uur: In Tirol hangen de slipjes aan de Al pen 18 jr. Roxy, 20.00 uur: Alicia 18 jr. Plein 13 optreden circus Renz Hal stadhuis, Grote Markt- Kunstwerk van de maand van J. Raaymakers, Bergen op Zoom (t.m. 30 nov.) Open ma. t-m. vrij- van 8.30-12.30 en van 13.30-17.30 uur. Etcetera, Mol straat 10a, Expositie oliever ven en aquarellen van Friso ten Holt uit Amsterdam (t.m. 14 nov.) Open dagelijks van 13.30-17.00 uur. Op vrijd- bo vendien van 10-00-21-00 uur zat- en zonid. van 13.30-18.00 uur. BRESKENS De Vismijn: 20.00 uur: con cert Dizzy Man's Band. GOES Grand: 20-00 uur: Tiroier slippertjes 18 jr. 23.00 uur: waar ouders van wakker lig gen 18 jr. De Hollandse Hoeve, van 19-00-21-30 uur: expositie kleinvee. Museum v. N. en Z-Beve land, expositie tekeningen van Wèm Hofman (t.m. 2 nov.) Open dag van 10.00-12.00 urn en 13.30-17.00 uur- Behalve op ma. en zond. HULST Bioscoopgebouw, 20-00 uur: De kannonen van Navarane Boekh. v. Geyt, Steenstraat 20, expositie "Tien jaar kleine (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Het herstel van de zeewering bij Cadzand en Groede, na de hevige stor men van eind 1973, hebben het waterschap Het Vrije van Sluis tot nu toe bijna negen ton gekost. Een belangrijk ho ger bedrag dan was opgeno men in de begroting van 1974. Deze kosten zullen, evenals de grote kosten van de bemaling tijdens de laatste maanden, het resultaat over dit jaar na delig beïnvloeden. Overigens zou van de kosten, gedaan ten bate van de zeewering, via de doeluitkering zestig procent worden terug ontvangen. Dit zen gisteren dijkgraaf J. B. Becu tijdens de algemene vergadering van het water schap Het Vrije van Sluis. Ook het waterschap is getrof fen door de slechte weersom standigheden van de laatste maanden. „We kunnen ons ge lukkig prijzen dot we ons wa- terbdheersiragsplan voor een groot deel uitgevoerd hebben", aldus die heer Becu. De groot ste knelpunten zitten rond Biervliet- „We kunnen dan ook blij zijn dat de verbete ring van de afwatering via een kanaal van Biervliet naar Nol Zeven begonnen is"- Hij vroeg overigens de medewer king van die algemene verga dering voor het uitvoeren van de werken die hierna volgen, namelijk verbetering van de Gaternisse en het afwaterings kanaal van Cadzand naar Biervliet. De algemene vergadering ging gisteren akkoord met de begroting 1975 en de daaraan gekoppelde dijkgeschotvérho- ging tot f 118 per hectare. Niet echter dan nadat enkele hoofdingelanden met kritische geluiden ten aanzien van een aantal posten waren gekomen. De heer J- Govatrt vroeg on der meer uitstel van het we genplan on-, zodoende de kos ten te kunnen terugdringen. van een nieuwe atlas en het aanstellen van een tweede in genieur ontmoette bij hem be denkingen. Deze laatste me ning werd gedeeld door meer aanwezigen, onder andere de gezworene T. Cambi-er, die een reorganisatie bij de technische diens i bepleitte. Dijkgraaf Becu wees er op dat de nieuw te benoemen functionaris belast zou worden met de leiding van de afdeling Deltawerken, een functie die veel inventiviteit zou vergen, om in de werkgroep die hier voor in het leven is geroepen tegenspel te kunnen bieden aan o.a. de studiedienst van rijkswaterstaat. Benoeming op deze post van een der eigen functionarissen bleek niet mo gelijk, zo zei de dijkgraaf- Hij wees er op dat als een inge nieursbureau zou moeten wor den ingeschakeld de kosten beduidend hoger zouden zijn Het hoofd van de technische dienst, ir. L. Uildriks, zei in een uitvoerig betoog dat reor ganisatie van de dienst we gens te krappe bezetting on mogelijk was. Ten aanzien van de nieuwe atlas weid er vanaf de be stuurstafel op ge wezen dat het tijdelijk inhuren van een der gelijke machine zeer diuur is, te meer daar er dan nog niet volledig over beschikt kan worden. Revisie van de oude dragline die nog in gebruik is, zou een fors bedrag vergen, terwijl daarvoor meerdere personeelsleden nodig zijn. De heer De Bruyne, die aan vankelijk voorstelde het gehe le wegenplan te schrappen, stelde vervolgens voor verbre ding van de St.-Jamsdijk dan maar af te voeren, omdat het daarvoor benodigde geld goed oor de waterbeheersing ge bruikt zou kunnen worden „De weg wordt overigens voor 19 procent voor recreatiever- keer gebruikt", zo zei hij. De besparing d-ie zijn voorstel op zou leveren, was op jaarbasis f 18.000, wat de vergadering toch te weinig vond om de verbreding te schrappen. Het wegenplan werd overigens aangenomen, met 37 stemmen voor en 30 stemmen tegen „Wij moeten er overigens re kening mee houden, dat in ons gebied ook nog andere iinwo ners dan boeren wonen", aldus de heer Becu, die vond dat ook hun stem moest doorklin ken in de vergadering- „Wij draaien elk dubbeltje om en de begroting is zo rationeel mogelijk gehouden. De boeren zitten als groep in de knel, naar daaraan kan het water schap niets doen", zo zei de dijkgraaf- Nadat met 8 stem men tegen het voorstel was aangenomen om een tweede ingenieur te benoemen, nam de vergadering do begroting zonder wijzigingen aan, en be loofde de heer Becu met de gemeente contact op te nemen om te bezien of die gedeelte lijk wil meebetalen in de ver betering van de St.-Jansdijk- (Van onze correspondent). MIDDELBURG H. de G. destijds bewoner van het woonwagenkamp in Sluis, reed op 14 juli jongstleden onder invloed over de Abs- daalseweg in Hulst. De bloed proef wees een alcoholprocmil- lage aan van 2,25 promille. Dat is vier en een half maal te veel. Meld de officiei van jus titie hem voor. De eis luidde twee weken gevangenisstraf en negen maanden ontzegging, waarvan drie voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Omdat De G. zijn auto voor zijn werk hard nodig heeft, verminderde de politie rechter de ontzegging tot acht maanden, waarvan drie voor waardelijk, met een proeftijd van twee jaar. MIDDELBURG CR- utt Terneuzen reed onder invloed van alcohol en medioijnen met zijn aiuto tegen enkele andere auto's. Donderdagmorgen kreeg hij van de politierechter een week gevangenisstraf en een ja-ar ontzegging van de rijbevoegdheid opgelegd. Disco-show Vandaag f vrijdag) wordt in cafetaria Eemams te Westdorpe een dri- ve-in-discotheek gehouden. Deze wordt verzorgd door disco ..Polv-Pan" De aanvang van de disco-show is halfacht. formaten" (t.m. 1 dec.) Open op werkd. van 9 00-12-00 uur en van 13.30-18.00 uur. KLOSTERZANDE Krokodilbar, The Williams MIDDELBURG Concertzaal 20 00 uur: Con- ceert Hulster Gemengd Koor, m-m.v. Tijn van Eyk Kuiperspoort, 20.30 uur: Film "Tirez sur le pianiste" van Frangois Truffant. Rijksarchief, St. Pieter- straat, Middelburgs muziekle ven in grootmoeders dagen (t-m- 9 nov.) Open dag. van 9.00-12.00 uur en van 13.30- 17.00 uur, zaterdags van 9.30- 1230 uur. Zeeuws Museum, expositie van foto's van lege museumzalen (t.m. 1 nov.) Dagelijks behalve op zat. en zond. Prov- Bibliotheek, expo sitie het kinderboek sinids Gil les Zoetekoek (t.m. 1 novem ber) OOSTBURG Ledel theater, 20.00 uur: pi kant gevrij in de Alpenwei 18 ir. ROTTERDAM De Doelen (gate zaal) 20.15 uur: Rotterdamsch Ptv.lharmo- rnsoh Orkest o.l-v. Willem van Otterloo. Solist Mayumi Fuji kawa, viloöl. De Doelen (klei ne zaïal). 20.15 uur Accor deonvereniging Vieux Camara- des m-m.v. RET-Mannenkoor o.l.v- Piet Struyk. Schouw burg, 20.15 uur "De bruiloft van Figaro" door «tadstoneel Rotterdam- Hofplein Theater, 20.15 uur: Marjol Flore, begeleid door trio Nico van der Linden j-r. Luxor Theater 20 00 uur: Cabaret-capriolen. Piccolo Theater. 20-15 uur: "Tafels" door Toneelgroep De Appel. SAS VAN GENT Galerij Uilenspiegel, West kade 71. Expositie grafiek van Leonard Ma-as (t-m. 29 nov) open ma. t.m- zat. van 9.00- 12.00 en van 13.30-18.00 uur. vrij. tot 21.00 uur, zon. van 14.0-18-00 uur. woensdagmid dag gesloten. TERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: Papillon, 14 jr. VLISSINGEN: Alhambra; 2000 uur: Lady sings the blues 23.00 uur: Wat meisjes lekker vinden 18 jr. Britannia: 20.00 uiur: Jaspe- rina solo. IJZEND IJ KE Jeugdgebouw, Pop-concert door The Dizzy Mans Band. Streekmuseum, expositie over d-e oorlogshandelingen in en rond West-Zeeuwsch- Vlaanderen (t.m- 19 jan.) ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20.00 uur: "De Toverfluit" van Mo zart Kon- Ned. Schouwburg, 20.00 uur "Glazen speelgoed"' van Tennessee Williams Fak keltheater, 20.30 uur "Pech en de oorlog op de 3e verdieping" van P- Kohout. Meirthcater, 2-0.30 uu-r "En ook de bloemen worden geboeid" van F. Arra- ball. Sportpaleis, 15 00 en 20.30 uur: Ijsrevue Holiday on Ice GENT Kon. Opera: 20.00 uur: "De Tsarewitsj" van Léhar. Schouwburg, 20-00 uur: "De dans van de rei ger" van Hogo Claus door N.T.G. Museum v. schone Kunsten, expositie Emine Claus 1849- 1924 (t.m. 2 nov. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen): HULST: tel. 01100-8030 (3 lijnen). Steenstraat 14. tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat I, KANTOORUREN; Maandag t.m. vrijdag 8.15 - 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: Maandag t.m. vrijdag van 19.00 - 20.00 uur, tel. 01600 - 22341, zaterdag van 10.00 - 11.00 uur, tel. 01600 - 49900, zondag van 20.00 - 22.00 uur, tel 01600 22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140 - 3751 of 01150 - 6297, Midden- Zeeland 01100 - 4944. REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen, tel. 01150 7920, privé Lorentzlaan 50, Terneuzen, tel. 01150- 5745; algemeen redacteur Zeeland drs. J. Bouwmans, kantoor Klokstraat 1 Goes. tel. 01100- 8030, privé Zuidvliet- straat 53. Goes, tel 01100- 8138; redacteur Midden-Zeeland: G. van Berkel, kantooi Klokstraat 1, Goes. tel. 01100-8030, privé Voorburcht 37. Kapelle tel. 01102 - 2320; redacteur voor Terneu zen en Kanaalzone P de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 - 7920 privé Debussyhof 67, Terneuzen, teL 01150 - 2639; redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen A. van der Vuurst de Vries, kantoor Steenstraat 14, Hulst, teL 01140 - 3751, privé Beestenmarkt 21, Hulst, tel. 01140 - 4159; fotojournalist voor Zeeland C. J. de Boer. kantoor Nieuwstraat .9, Terneuzen, tel. 01150 - 7920. privé Langs de Kreek 56. Terneu zen, tel 01150 - 3137; sportredactie Zeeland: A. Koomen. Troel- stralaan 8, Axel, tel. 01155-2594. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konings. tel 01150 - 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C Menu. teL 01100 - 4316.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5