96 ter voorkoming afbraak deel van hans weert Ander kanaalplan naar minister Opper Kamp naar Willemstad Reimerswaal leent drie miljoen voor gemeentehuis PPR-fractie: „Middelburg heeft alleen (gedeelde) centrumfunctie Walcheren" 1 20784 278'4° Ondernemers- vertegenwoordiger uil kritiek B en W BORSELE WILLEN WEGEN NAAR ZWEMBAD VERBETEREN Brandweerdiploma's Actiegroepen Oosterschelde „Blij met dode mus gemaakt" GS: „Niet verder ingaan op bezwaren van landbouwer tegen rondweg Oosterhout te^verder n-aïd ln er gebeur' Hoofdplaat IDEE 's-Gravenpolder Heinkenszand Middelburg B. en W. geven geen antwoord op vraag om bescheidenheid en meer overleg met andere steden Psychiat VMZ-subsidie Antwoord Voorlopig kost 3ij vonnis van ae a iissementsrechtbant 3reda is, d.d. 25 i 1974, in staat van f^Sl nent verklaard- JOa*- I 1ENRICA MARTHA 3EN, exploitant planten- en boomC^I annex 'uincentrum I tiende te Hooee '-o-1 gemeente Hooge *aM Zwaluwe, Zandstr"3| met benoeming tot rerl,1 I commissaris van r frouw mr, J. M fh rechter bij de Arror^l DONDERDAG 31 OKTOBER 1974 rcv.-iii.ei uij ae Arrnni- mentsrechtbank te R en tot curator var _-)l J. H. Blijdenstein "KTi-irTolo4-o+ O T-v Vogelstraat 8 te Zevenbergen Zevenbergen, 28 okt i», GLADIOOLSTRAAT Goed onderhoudt woonhuis. Ind.: woonkamer 35 b! °Pen k^Umen' 3 sla* mers, badkamer, 20™e 68.500,— kJt den Berg 8t Co. (Anno 1896) Nw. Ginnekenstraat 4] Tel. 01 600-24421 «n consumentea vinden elkaar ka deze krant 250 350 113,68 M®-64 8 184,72 vestigih9srnateria 3 .W- Rijkspolitiemannen Kamp (links) en Dieleman. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE De raad van Reimerswaal heeft besloten 3,2 miljoen te lenen van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten, bestemd voor de bouw van een nieuw gemeentehuis aan het oude plein in Kruiningen. De raad stelde voorts een krediet van f 136.090 beschik- I baar voor de aanschaf van een I hogedruk-autoapuit ten behoe ve van de vrijwillige brand- weer in Kruiniiragen. Met alge- (Van onze correspondente) MIDDELBURG Binnen afzienbare tijd gaat de stich ting Zeeland zich bezinnen over haar eigen taak. De staf en het bestuur van het opbouworgaan, zullen een I uitgebreide brainstorming hou- 1 den. Men hoopt op deze wijze tot een duidelijke beleidslijn te komen. Drs. A.M. Van den Broecke bracht dat idee naar voren tijdens de bestuursver- Sadermg van de stichting Zee- land. Tijdens de vergadering die Ivoor het eerst openbaar was lïwam van het bestuurslid I "-M- Pel. (namens de werk- temersorganisaties in Zee- land) veel kritiek op de gang i zaken bij de samenstelling ■an het rapport over de Zeeuwse arbeidsmarkt, dat on- gs door de stichting Zee- -d is geproduceerd. In dat 'ft staat, dat vooral gelet worden op de aard van werk, dat door werklozen tvraagd wordt Volgens de Pel zou het niet meer dan irmaal geweest zijn wanneer, ue opzet van het rapport jntact was opgenomen met de *as opgenomen met de «euwse Raad van Arbeid. vakbeweging vraagt nu ,™r iaar met klem om een Verzoek nam- de kwaliteit van de arbeid", aldus de heer St'mti'jWaïneer men meer i"- CL W het samenstellen Mo, r,apport betrokken zou ooit de kwaliteit er den n yerwerkt kunnen wor- uen Het nu uitgebrachte rap- "at wel door de vakbe- noe wordt gewaardeerd zal hebben^erC Ultw«king nodig te heer' nVol8ens "tul Li m den Br°eeke die tandkom- ls blj de tot' «Mkommg van het rapport een daarbii vooral om .We zii^ te doorbreken. de st MZjer verontrust over I heid h? Is )eugdwerkloos- in eerste in«f V- 1 rapP°rt is de Stiobii ïtle gemaakt om bieer nf eeland zelf wat k bieden"rmaUe °p dit terrein mene stemmen besloot die ge meenteraad geen subsidie te verlenen aan de stichting vliegveld Midden-Zeelaind. Ge deputeerde Staten van Zee land hadden de gemeenten in Midden-Zeeland dringend ver zocht bij te dra-gen in het tekort van het vliegveld. Met uitzondering van burgemeester mr. C. Pijl Hogeweg huldigt het college van B. en W- van Reimerswaal het standpunt dat deze gemeente niet gere kend kan worden tot de be langensfeer van het vliegveld. Burgemeester Pijl Hogeweg acht het vliegveld Midden- Zeeland zakelijk voor Rei merswaal niet van belanig, maar hij voelde persoonlijk wel voor een gemeentelijke bijdrage in het tekort van het vliegveld uit een oogpunt van solidariteit. De raad ging hier in echter niet met zijn voorzit ter mee. Verscheidene raads leden waren weinig optimis tisch over de toekomst van het vliegveld. I Moet (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Voor de verbetering van de Noord- landseweg in Heinkenszand vragen B en W van Borsele de gemeenteraad een krediet van f 428.000 beschikbaar te stel len. B en W wijzen erop dat het in verband met de aanleg van het zwembad De Stelleplas noodzakelijk is de toeleidende wegen aar te passen aan het te verwachten verkeer, name lijk de Plattendijk en de Noordlandsedijk. Het college meent echter dat de Platten dijk over een grote lengte te smal ls en bovendien leidt naar het niet ongevaarlijke kruispunt Dorpsstraat-Clara's Pad. Daarom moet de voor keur worden gegeven aan een verbetering van de Noordland sedijk. Voor het te verwachten verkeer naar en van de Stelle plas tijdens de topdrukte is een verkeersprognose gemaakt waarhij ls uitgegaan van een duizend tot 1100 bezoekers. Voor de Noordlandseweg ls de prognose dat per dag en tij dens topdrukte gedurende an derhalf a twee uur zich 270 fietsers, 95 bromfietsers en 135 oersonen auto's daarover zullen verplaatsen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Opper wachtmeester J. Kamp, van de rijkspolitie te water, postcom- mandant te Terneuzen, is per 1 november a.s. benoemd tot adjudant-groepscommandant te Willemstad. Gistermiddag werd de heer Kamp op het gemeentehuis te Willemstad als zodanig geïnstalleerd. De heer Kamp, die op 1 augustus 1966 postcommaindant te Terneuzen werd, werd in 1920 te Vlissingen geboren. Dat hij bij de rijkspolitie te water terecht is gekomen, be hoeft geen verwondering te wekken als men weet dait zij vader 56 schipper is geweest en de scheepvaart vanaf de zeilen tot de motoren heeft meegemaakt. Op 1 sqptember 1945 kwam de heer Kamp bij de rivierpo litie te Rotterdam, op 1 juli 1946 werd hij, op zijn verzoek, overgeplaatst naar de post Wemeldinge, op 1 april 1954 als wachtmeester eerste klas naar Terneuzen, op 1 novem ber 1956 naar Vlaardirtgen en op 1 augustus 1966 als post- comm-andant opnieuw naar Terneuzen, waar hij dus ruim acht jaar dienst heeft gedaan. Als geboren Zeeuw houdt de heer Kamp van het water en in het bijzonder van de Zeeuwse wateren. „Het klinkt misschien erg stoer als ik zeg dat ik van ruw weer en mist houd", zegt de heer Kamp. „Maar die elementen vormen voor iemand die van het water houdt een uitdaging. Onder die omstandigheden kan men zijn vakmanschap bewijzen. Bij de politie mag „het kan niet" niet bestaan en als je bij slecht weer geen ervaring op doet, kun je het niet als het moet", aldus de heer Kamp. „Ik wil nadrukkelijk stellen dat ik alles wat ik in Terneu zen tot stand heb kunnen brengen, niet alleen gedaan heb. Ik had hier een uitermate goed team. Met adjudant J Bout uit Wemeldinge heb ik bijzonder goed kunnen samen werken en voor collega Diele man, die al 17 jaar in Terneu zen is en vervangend bootcom mamdaint op de R.P. 10, heb ik heel veel respect". De heer Kamp vertelt dat de tankerrace op de Wseter- Schieting Aan de sehie ting, gehouden in café 4e Vriendschap te Hoofdplaat, werd door 57 schutters deelge nomen. De uitslag: hoogvogel A. van Dijk uit Lamswaarde; eerste zijvogel: R. van Acker uit Waarschoot (B), tweede zijvogel: B. Ivens uit IJzendij- Ke- Het hoogste aantal vogel (3 stuks) werd geschoten door P. Scheele uit Sluiskil en J. de Rooy uit Sluiskil. Op zater dag 16 november, aanvang 15 uur, wordt er de koningschie- ting. De volgende gewone uur volgt de beschrijfschde- ting. De volgende gwone schieting is op zondag 24 no vember. Kaarten De plaatselijke centrale van het N.K.V. te Hoofdplaat heeft het afgelopen weekend een geslaagde kaart avond gehouden in café De Vriendschap Alle 50 deelne mers behaalden leuke prijzen. schelde, die eindigde in een aanvaring ter hoogte van Dow hem, politioneel gezien, veel voldoening heeft gegeven. „Daarbij waren de Griek „Pan- chaiken" en de „Esso Ant werpen" betrokken. Op deze laatste tanker waren de kapi tein en de loods Belgen, de loods op het Griekse schip was eveneens een Belg. De Griekse kapitein verstond van de communicatie tussen Belgi sche kapitein en loodsen geen woord. Tot dan toe was het zo dat de loods vrijuit ging als er wat gebeurde, de kapitein was aansprakelijk, hetgeen ik on juist vond. Ik heb toen een rapport gemaakt en mijn be- mijr. ervaringen, werden in weringen daarin, gebaseerd op het waterloopkundig laborato rium nagetrokken. Ik hen toen gelijk gekregen", zegt de heer Kamp met begrijpelijke voldoening. „Ook de kanton rechter mr. Van Hees, heeft er veel toe bij-gedragen dat de loods nu ook aansprakelijk kan gesteld worden". (Van een onzer verslaggevers) WEMELDINGE De beste wensen van de gemeenteraad van Reimerswaal vergezellen het alternatieve schetsplan voor een nieuw sluizencomplex in Hansweert van wethouder C. Slab- bekoom op zijn weg naar minister Westerterp van verkeer en waterstaat. Voornaamste doel van het idee, dat een scherpe afbuiging van het kanaal door Zuid-Beveland in zuidwestelijke richting beoogt, is te voorkomen dat Hansweert-oost van de kaart zal worden geveegd. Dat zou namelijk gebeuren wanneer de nieuwe sluizen in Hansweert volgens de plannen van rijks waterstaat worden gebouwd. Wij vroegen wethouder Slabbekoorn wat hij zelf ver wacht van de toezending van zijn schetsplan aan minister Westerterp. „Ik hoop dat hij er een degelijke studie van maakt en zo veel mogelijk de voor- en nadelen van mijn idee tegenover elkaar plaatst. Ik hoop natuurlijk dat de voordelen de overhand zullen krijgen en het kanaal met sluizen volgens mijn schets_ plan wordt aangelegd. Als voornaamste voordeel zie ik het feit dat een kanaaltracé als door mij aangegeven de bebouwing van Hansweert- oost spaart. Daar wonen nog altijd zo'n zeven- a achthon derd mensen". De plannen voor een nieuw sluizencomplex in Hansweert dateren al van 1968. Wethou der Slabbekoorn: „Tot op he den hebben we nog steeds geen officieel plan van rijks waterstaat gezien, hoewel de gemeenteraad er herhaaldelijk op heeft aangedrongen bij rijkswaterstaat opening van zaken te geven. Ik geloof dan ook dat ze bij rijkswaterstaat nog steeds aan het dokteren zijn aan het nieuwe sluizen- plan. Dat komt goed uit. Mo gelijk kunnen ze onze alterna tieve oplossing in hun studie betrekken". Aankoop panden Tot de laatste panden die in het sane- ringsgebied in 's-Graven-polder nog door de gemeente moeten worden verworven behoren de panden 's-Gravenstraat 14 en 16. B. en w- van Borsele advi seren de gemeenteraad ak koord te gaan met de aankoop van genoemde panden voor een totaalbedrag van f 80.000,- Wethouder Slabbekoorn kwam op het idee van een ander tracé van het kanaal door Zuid-Beveland tussen de Vlaketunnel en de Wester- schelde nadat het Tweede-Ka merlid Roels vorig jaar nul op rekest had gekregen op zijn suggestie aan minister Wester terp om een brugverbinding op de nieuw te bouwen slui zen in Hansweert te realise ren. Slabbekoorn: „In mijn schets komt die wens van een brugverbinding te vervallen omdat door demping van de bestaande sluizen een vaste verbinding ontstaat Hans weert krijgt dan meteen naar beide zijden een goede verbin ding met de rijksweg" Volgens wethouder Slabbe koorn is de uitvoering van zijn alternatieve sluizenplan ook heel wat minder kostbaar dan de realisatie volgens de plannen van rijkswaterstaat. „Er hoeft minder grond aange kocht te worden en er zullen ook minder bedrijven hoeven te verdwijnen". Als nautische voordelen van zijn oplossing noemt de heer Slabbekoorn: de uitmonding van het kanaal door Zuid-Be veland in de Westerschelde zal meer naar Terneuzen gericht zijn waarheen de meeste sche pen zullen varen, de uitmon ding bevindt zich op een veili ge plaats in de Westerschelde (dit met het oog op de han delsvaart) en de inham Kapel- lebank zal als ruime vluchtha- ven kunnen dienen hij zware indoorwesterstorm. „De huidige uitmonding van het kanaal in Hansweert is heel ongunstig omdat het uitvaartpun-t recht op de vaargeul ligt". Wethouder Slabbekoorn ls er zich van bewust dat rijks waterstaat zeker niet voet stoots zijn schetsplan zal over nemen. „Er zullen natuurlijk bezwaren van technische aard worden aangevoerd. Onder meer zal men naar voren brengen dat een kanaal beter recht op een sluis kan toelo pen, daar zoals volgens mijn schets, in een bocht. Een an der tegenargument zou kunnen zijn dat de uitmonding van het kanaal in de Westerschel de zoals ik heb geschetst mo gelijk sneller zal aanslibben, maar achter dit argument zet ik een groot vraagteken. Kijk maar hoe vaak er op hetogen- moetworden". maar hoe vaak er Op het ogen blik in Hansweert gebaggerd moet worden". De heer Slabbekoorn kan zelf bij benadering niet zeg gen hoeveel de uitvoering van zijn idee zou kunnen kosten. „Je moet bij dit soort werken denken aan bedragen in de orde van 300 a 500 miljoen. Ik geloof niet dat de aanleg van een nieuw kanaal met sluizen bij Hansweert volgens mijn schets veel duurder of goedko per zal zijn dan de uitvoering zoals rijkswaterstaat die voor ogen staat. In ieder geval kan het geen kwaad al de minis ter kennis neemt van een al ternatieve oplossing die ook voor Hansweert van grote be tekenis kan zijn". De heer Slabbekoorn ver wacht binnen een maand of drie een antwoord van het mi nisterie van verkeer en water staat te ontvangen. Zijn schets ontwerp met toelichting heeft hij ook aan het Zeeuwse ka merlid Roels toegezonden. Benoeming B- en W. van Borsele hebben de gemeente raad een voordracht voorge legd ter benoeming van een vrouwelijke administratieve kracht bij de dienst gemeente werken. Deze voordracht luidt1. mej. M. Matthjjsse te Nisse, 2. mej. M.J.J. Franse te 's_Heerenhoek en 3. mej. E.P. v. Koeveringe te Borssele. Kleutermateriaal Het be stuur van Je prot. christelijke kleuterschool te 's-Gravenpol- der heeft de gemeenteraad verzocht medewerking te ver lenen voor de aanschaf van materiaal in verband met de integratie van het kleuter- en het basisonderwijs. B- en W. stellen de ra-ad voor deze me dewerking te geven. Scholieren tafeltennisten Het reeds voor de zevende maal gehouden herfsttoernooi voor scholieren van de lagere scholen in de wijken Zuid en Dautwendaele in Middelburg is voor de organiserende vereni ging MZ weer in alle opzich ten een geslaagd evenement geworden. Ruim 280 leerlingen hadden ingeschreven in de di verse leeftijdsklassen en na de puntentellingen op het eind van de diverse persoonlijke toernooien bleek ditmaal de Chevronwissel-beker opnieuw in handen te zijn gekomen vaai de Zuidburchschool. Voor da eerste maal werd dit mon- stertoernooi gehouden in de nieuwe Kleine Zaalsportac commodatie aan de Kruitmo- lenlaan. Bij de jongens oudste cate gorie was het dit jaar Jan Henk Bomhof (Zuidburch), reeds vorig jaar winnaar in de jongste groep, die zich in de finale de meerdere toonde van Peter Slagter (Gaudeamus). In dezelfde categorie meisjes won Monique Geljon (Zuidburch). In de jongste leeftijdsgroep jongens was in de finale Dick van Iren (Zuidburch) de sterkste. Bij de jongste groep meisjes won Ankie Kersten (Prinsenhove). Heinkenszand De leden van het vrijwillige brandweer korps te Borssele en te 's- Heerenhoefc, resp. de heren J. van Nieuwenhuijzen en J Witkam slaagden voor het di ploma brandwaagt Ie klasse afgenoemen wegens de inapec- zen- (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het comité Samenwerking Oosterschelde (SOS) de Stichting Natuur en Milieu en de Vereniging Mi lieudefensie hebben in een brief aan de ministerraad h-un ernstige bezorgdheid uitge sproken over „de aarzeling van de ministerraad bij het doen van een keuze" met be trekking tot de afsluiting van de Oosterschelde. Zoals bericht heeft een aan tal ministers grote moeite met het madden dit jaar naar bo ven gekomen plan om de Oos terschelde af te sluiten door middel van doorlaatcaissons met Ingebouwde stormvloed kering. De actiegroepen schrijven de ministerraad het gevoel te hebben blij gemaakt te zijn met een dode mus- Zij vinden tegelijkertijd d-at de kosten voor de dam met doorlaatcais sons onnodig hoog zijn opge schroefd. De milieugroepen zijn, het een en ander in aanmerking genomen, tot de conclusie ge komen d-at het het beste is op korte termijn de zwakste dij ken langs de Oosterschelde op Delta-hoogte te brengen. Intussen zouden volgens de milieuorganisaties Rijkswater staat en de aanmemerseombi- natie Dijksbouw Ocsterschelde een studie moeten maken over de betrouwbaarheid van een reeks permanente open docr- 1-aatcaissons (kosten, inclusief de beperkte dijkverhoging, minder dan twee miljard gul den)- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Middelburg kan zeker niet gel den als de centrumgemeente voor geheel Zeeland en zelfs niet voor Midden-Zeeland. Middelburg heeft al leen op Walcheren een centrumfunctie en deelt die met Vlissingen. Daarom moet Middelburg niet streven naar voorzieningen, die zijn eigen positie te boven gaan. Middel burg moet zeker ook niet concurreren met de nabuurste den Goes en Vlissingen, maar in goed onderling over leg tussen deze steden en rekening houdend met elks eigen omgeving moeten de nodige voorzieningen worden gepland en verwerkelijkt. Deze stelling heeft de P.P.R.- fractie in de gemeenteraad van Middelburg gedeponeerd tijdens de algemene beschou wingen. De fractie voegde er aan toe te beseffen dat uitvoe ring van deze stelling diep in zou grijpen in een groot deei van het beleid. Volgens de fractie van de Partij van de Arbeid lijkt sa menwerking met andere ge meenten geen gemakkelijke taak. Wel vroeg deze fractie er naar te streven. Gevraagd werd ook naar eventuele re sultaten van het gezamenlijk werven van bedrijven door Middelburg. Goes en Vlissin gen. De PvdA_fractie achtte het verder wenselijk dat de woningbehoefte in de regio gezamenlijk wordt onderzocht Nadere informatie wil-de de ze fractie ook over de vraag of er een vorm van samenwer king bestaat tussen Middel burg. Vlissingen en Goes over de verdeling van diverse vor men van voortgezet onderwijs. De fractie vroeg B. en W. ook aandacht voor twee vormen van onderwijs welke de pro vincie nog niet kent: een school voor dove en slechtho rende kinderen en een school voor zeer moeilijk opvoedbare kinderen. Nadere informatie over de wervingsactiviteiten voor be drijven vroeg ook de C.D.A.- fractie. Deze fractie wilde ook meer weten over een mogelij ke regionale concentratie van van overheidsdiensten. De C.D.A.-fractie vond bet verder gewenst, dat Walcheren, waar democratisch het zwaartpunt van Zeeland ligt, passende psychiatrische ziekenhuisvoor zieningen zou gehouden. Dit dient te gebeuren door de be staande psychiatrische afdelin gen van de ziekenhuizen te versterken en uit te breiden, ook wat mankracht betreft, zo zei men. De C.D.A.-fractie stond een gematigde voortgang van de woningbouw voor, maar lan ceerde het idee om alle nog geplande hoogbouw te vervan gen door laagbouw. De V.V.D.-fractie zei te wil len, dat de gemeente geen subsidie meer zou verlenen aan de Vereniging Milieuhy giëne Zeeland (V.M.Z.). De doelstelling van de V.M.Z. had wel de instemming van deze fractie, maar niet de maniei waarop de doelstelling werd nagestreefd. Deze vereniging is teruggezakt to' een negatiel gerichte aktiegroep, waarvan geen enkele positieve bijdrage meer te verwachten is, zo stel de de V.V.D.-fractie. Het arti kel in he4 V.M.Z.-bulletin over het afscheid van mr. J. van Aartsen als commissaris der koningin in Zeeland vormde voor de V.V.D.ïfractie de be kende druppel die de emmei had doen overlopen. In hun antwoord op de alge mene beschouwingen ging hel Middelburgs college niet ver der in op de door de P.P.R. gevraagde bescheidenheid van Middelburg, ook op andere za ken, waarbij regionale aanpak of onderzoek werd gevraagd, ging het college summier in, Burgemeester drs. P. Wolters zei wel van gevoelen te zijn, dat Middelburg het op de eer ste plaats weer moet gaan zoe ken binnen het tweestedeno- verleg met Vlissingen. Wethouder Baars gaf de raad nog een overzicht van de huidige leegstand van wo ningen. De netto leegstand in oktober bedroeg 571 woningen, waarvan 424 flats. De wethou der toonde zich voorstander van een gematigde voortgang van de woningbouw. Veel aan- dacht krijgt momenteel wel de vernieuwbouw in de binnen stad. Volgens wethouder Baars komt de minister van volks huisvesting en ruimtelijke or dening nog dit jaar de voort gang van de renovatie in de Middelburgse binnenstad be kijken. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURGS HEERENHOEK— Gedeputeer de Staten van Zeeland advise ren Provinciale Staten niet verder in te gaan op de be zwaren, die landbouwer M. Vermue uit Ovezande heeft gemaakt tegen de aanleg van de rondweg VHeerenhoek In de statenvergadering van 22 november komt deze kwestie aan de orde. Door de geplande aanleg van de rondweg zou volgens de heer Vermue een onhoud bare toestand ontstaan voor zijn bedrijf. Bepaalde be- drijfsgronden kan kan hij slechts bereiken via een om weg van 2,5 km. G.S. geven de staten uitvoerige informatie over deze zaak. Ze zeggen verder dat de heer Vermue voor bepaalde zaken schiade- vergeoding heeft ontvangen en dat hij andere vergoedingen heeft geweigerd. Bovendien zijn tijdelijke voorzieningen getroffen, aldus G.S. markten GOES-KRABBENDIJKE, 30 oktober Groente: per stuk: knolselderij met groen 1923, bloemkool 3 per kr. 174, 4 per kr. 128146, 5 per kr. 136, 6 per kr. 154, afw. 4550. Per kg: Aardappelen 933, toma ten A 123, B 131, C 69, groene sav. kool 14-36- rode kool 8 27, boerenkool 1025, en doordr.; snjjbon enl 420, II 330, witlof 170280, andijvie 40 62, prei 3758, spruiten AH 68—74, Bil 17—28, uien 14— 30, peen 10, kroten 14. MIDDELBURG, 29 oktober Aardappelen: Bintje Bon ken: 2526, grote 2224, DRIELINGEN 14—15, kriel 26, koopmans blauwe: grote 40 18; suikermaïs 12, tomaten: A I 60—913 I 61—91, Cl 42— 64,CC I 42—52, A II 51—111, C II 88, paprika:per stuk 19 33, Conference II: 50-60 21, stoofperen I 55 3746, Gieser Wildeman II: 50-60 88, 55-65 89, Cox Orange Pippin 1: 80 105, 701 85 103,75 -80 102, 70- 75 111, 75-70 77, Cox Orange Pippin II: 75 84^-85, 70-75 85—86, 65-70 73, Saint Rémy II: 75 55, 65-75 54—6, 60 51- 53,60-65 43, Doyenné du Co rnice II: 80-85 47, 75-85 42— 43, 65-7 40—42, 65 49, Gou- dreinette II: 85 70, 75-85 65, 65-75 54, Groenten: glasveldsla 378, natuursla 67, glassla 20—47, andijvie 4671, kas- snijbonen 351459, peterselie per kistje 392—565, struiksel derij per kilo 121148, blauw- koprapen 3541, knolselderij met blad 2843, uien 10—35, prei 2356, savooye kool 10 22, rode kool 721, witte kool 4—13, boerenkool 530, kro ten 832, breekpeen 2628, witlof: A 331—340, B 268— 276, spruiten: All 3399, B I 40, B II 50—72, C I 31, D I 110 D II 3643, komkommers II: 51-61 39—51, 41-51 4 ,236- 41 41-43, 31-36 31-41, 31 24, stek per kilo 20-38, bloemkool X: 4 137144, 6 123, bloemkool II; 4 111—153, 6 46—131, 8 22—82,10 2651, 12 34. KAPELLE-TERNEUZEN, 30 oktober Kroetappelen wit 22, rood 18, valappelen 1213, kroetperen doordraai. Confe rence 165 6264, 60 5658, 55 54, 1150 42, 45 16. grof 35, fijn 24 Doyenné du Com. n80 40 43 .75 49, 70 48—52, 65 43—46, 60 25—36, grof 19—22, fijn doordr. N.O.Z. 1180 37—42, 75 38, 70 41, 65 31. Br. A. Lucas 175 32, 65 41, 1175 28. 65 33, 60 26. Lucas Bronse 170 26, 65 26, 1160 17. St.-Remy 170 52—55, 60 49—50, 1170 45. 60 44, 50-60 3033, grof 28, fijn doordr. Comt. de Paris 165 17, 60 12, 1165 13. Legipont 175 29, lid 16. Br. Hardy 170 40. 65 41, 60 40, 1170 33, 65 34, 60 31, 55 2131. G. Wildeman 170 131, 65 120—133, 60 109—119, 55 90—92, 50 64—69, 1165 115 123, 60 98 55 72—94. 50 55— 69, lid 37—44, grof 21—60, fijn 2127. Nouv. Poiteau 1165 12, 55 10. Jodenpeer 1155 11, 50 9. Golden Delicious 180 47, 70-80 44—49, 65 35, 60 22, 1180 39—41, 70-80 38—41, 65 31— 33, 60 22—25. grof 22, geel 180 55, 170-80 53—55, 65 46, 60 34. 1180 45, 70-80 4445, 65 40, 60 22. Cox's Orange P. 180 '6 77 75 81—85, 70 82—84, 65 72—76, 60 51—58, 1180 74, 75 73—80 70 73—78, 65 69—73, 60 49—60, 55 36—44, grof 29— 31. Goudreinette 195 52, 85 67, 75 77, 65 64, 1195 49. 85 65 75 73, 65 62, lid 38, grof 31. Rode Goudreinette 195 6365, 85 77—78, 75-85 88—89, 65-75 69—70, 1195 55, 1185-95 72, 75- 85 82, 65-75' 66, Illgrof 44. Spencer: 180 3944, 170-80 41—56, 65 30—37, 60 22—26, 1180 39, 70-80 42—43, 65 27— 37, Illgrof 25. Jonathan 175 45—52, 65-75 36—42. 60 23, ri75 37—41, 65-75 30.50—32.20, 60 18 Zoete Ermgaard: 170 1.29, 65 1.21—1.30, 60 1.09— 1.11. 55 76—79, 55 68—72, d 31—43, Illgrof 23—42, Illfijn doordraai. Crimson Cox 175 68—71, 70 66, 65 61, 60 50. Laxton Superb: 1175 38, 70 35, 65 2527, 80 39. Sterappel [160 64 Ingrid Marie 75 47. 65 42. 60 31, Groente: bloemkool 1,20. rode kool 2729, savoi.ie- kool 1836. uien 26. andijvie 26, Kassniibnnen 2.304.30, knclseMerij met groen 1317, aardappelen 2022.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 9