ians westerschelde - vervuiling niet van invloed Waterfabriek uit kinderziekten ntiek van belegging terdam modebrillen met de beste glazen Hoek maakt nu al plannen voor feestweek in mei RAAD WIL GEEN PARTIJ ZIJN Raadslid Eeklo beschuldigt schepen ervan misbruik van zijn ambt te maken De Stem/De Vrïle Teeuw I Filmliga vertoont Johnny got his gun GENT AKKOORD MET BOUW ACCOMMODATIES VOOR HAVENARBEIDERS Personeel had weinig animo voor taleltennis- volleybalclub ormeertu sens bij: -TERNEUZEN stad Politierapport Terneuzen Niet meer stacaravans in Braakman 6-128 CSTR. 27 Multlgon flneerblnnandco, Een lichte, maar oerdegelijke binnendeur, in stompe ot opdekuitvberim algewerkt met een traaie fineerlaag. U kunt kien uit zes lineersoorten al o! niet (blank) afgang. [jwmaterialen 1940, Kerkhoflaan "3 irneuzen e bouwvoorlichting! niet romantisch maar zijn vrouw gelukkig nan ten sieraad belegt rstandige manier. Alles rt. Diamant niet. arde. Diamant is het hardste materiaal op aarde. Dia mant slijt niet, heeft geen verzorging nodig, is onveranderlijk. Maar diamant wordt schaars. De mijnen raken uitge put. Overal in de wereld nemen mensen het ze kere voor het onzekere en zetten geld dat ze niet onmiddellijk nodig hebben om in diamant. Bij Heetman (diamant expert G.Ï.A.) hebt u alle mogelijkheden om geld in diamant te be leggen. Oók door bij voorbeeld de vrouw die u lief is te verrassen met een brillanten ring. Een solitair. Een ring van wit goud met één dia mant, een altijd fonke lende ster uit de hemel geplukt, een bezit voor het leven. Kom eens kij ken en praten bij Heet- PONDERDAG 31 OKTOBER 1974 (Van een onzer verslaggevers) „^uiivicv Voor de waterfabriek van de PZEM in de TERNEÜZ „polder aan de Westerschelde bij Temeuzen is Nieuwe i ;l.in de lucht. Beter gezegd er is geen vuiltje er ïe: Wbter het Westerscheldewater wel te verstaan. De wa- inIri.k maakt van Westerscheldewater zoet water ten be- tertabnek industrieën in de kanaalzone. In het verleden b.MVU riit nroces nogal wat moeilijkheden opgetreden. Metalen ":'.n werden^^door het water aangevreten. Er vielen gaten ?l)Pe het distillatieproces kwam stil te liggen. Door een uniek ïónltau-schoonmaaksysteem hebben de watermakers van de WEM die moeilijkheden overwonnen. dere concentratie, maar in de zelfde hoeveelheid weer in de Westerschelde terecht. We hebben de afgelopen Jen ontdekt dat Westerschel dewater geen zeewater is u aa Rfimpnn vertelt ir. A.A. Romeijn. De heer Romeijn is een van de mensen die zich veel bezig houden met de waterfabriek in Terneuzen. Deze waterfabriek I ueigenlijk maar een aan- I hangsel van het Zeeuwse energ.ebedrijf. De heer Ro- I Lijn weet echter met zonder I eiuïe trots te vertellen dat de 1 fabriek bij de ingebruikname, de grootste ter wereld was in lijn soort. Na die ingebruikname heeft de waterleverancier van de fa briek, de Westerschelde.de technici een vreemde en on verwachte poets gebakken. In de loop van 1971 vielen er plotseling een groot aantal ga ten in het buizenstelsel van de fabriek. Na een intensief on- i derzoek bleek, dat zich op de 1 buiswanden een koek van fos faten en klei gevormd had. Op plaatsen waar deze laag aan wezig was werd de pijp zelf niet door het zoute water aan gevreten. Waar de wand wel me- de pekel in aanraking kwam verschenen binnen de kortste tijd flinke gaten, waardoor het kokende water naar buiten kwam. Van de to daal 80.000 destilleerpijpjes knoesten er 5000 worden ver vangen. Totale lengte 85 kilo- fmeter pijp, van een prijzig soort nikkelmetaal, f Een oplossing voor het pro bleem van de klei-fosfaatkoek vona na een half jaar studie he'. KEMA-instituut in Arn hem. Door de pijpjes jagen nu continu, een groot aantal ruwe balletjes met een doorsnee van anderhalve centimeter, onge veer de dikte van de destil leerpijpjes. Van aanslag in de pijpen is er nooit geen spraKe meer geweest. Alleen na een storm, als er in de Wester schelde veel slib in het water zit, dan wordt er in de water fabriek een verhoogd klei-fos- atgehalte gemeten De nieuwe smeerpijp bij Waarde noch de steeds groei ende vuilproduktie vanuit Bel- |ië hebben de fabriek een overlast van fosfaten bezorgd. Het bijzondere van de hele taak lag in he* feit dat de combinatie van klei en fosfa ten voor de moeilijkheden irgde. In Rijnmond waar ook een waterfabriek staat pompt men het water uit de Rijn, die gevuld is met een vloeistof waarin zich alle fosfaatafval van het Puhrgebied bevindt. Hier zijn geen problemen op getreden, omdat er weinig slib in het water is. De heer Ro meijn zegt daarover„Het komt nergens anders voor. Wij tijn als enige zo gek geweest dat we een zeewaterfabriek aan een binnenwater neerzet ten" Volgens de heer Romeijn heef: de waterfabriek bij het distillatie-proces geen last van de andere vervuiling in de westerschelde. De ongezonde stoffen, die het PZEM-bedrijf Uit de zeearm pompt komen vla de fabriek in een iets an- De pomp, die het water aan zuigt, bevindt zich bij laag water drie meter onder de op pervlakte. Van olie die aan de oppervlakte drijft heeft de waterfabriek weinig last. Hoe ziet de heer Romeijn in dit verband de geplande uitbrei ding van Dow Chemical op de Mosselbanken. De nieuwe Braakmanhaven komt dichtbij de zoutwaterinlaat van de des- tillatiefabriek te liggen. De heer Romeijn: „Bij een cala miteit zou het wel iets anders worden. Als een tanker zou gaan lekken, dan kunnen er pro-blemen ontstaan". (Van onze correspondent) TERNEUZEN De stich ting Filmliga Terneuzen ver toont vandaag (donderdag) avond om 20 uur in het Luxortheater te Terneuzen de Amerikaanse film, Johnny got his gun, die door Dalton Trum- bo in 1971 werd gemaakt. De film vertelt de ge schiedenis van een Engelse majoor, die gedurende de eer ste wereldoorlog zo werd ge wond dat slechts de romp met een grotendeels verminkt ge zicht ter verpleging overbleef. Het overlevende en functione rende restant, blind en doof, was alleen bereikbaar door morsetekens te tikken op het voorhoofd. Van 1917 tot 1932 werd hij verpleegd in een voor ieder, zelfs voor de fami lie, verborgen gehouden zie kenhuis. Vooraf de film Glas, de meermalen bekroonde film van Bert Haanstra, handelend over mens en materie in de glasindustrie. Eveneens van Bert Haanstra, Rembrandt, schilder van de mens en van Flip Jansen, Kristal, waarin losse gebeurtenissen door mid del van filmische associatie op speelse wijze behandeld wor den. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) TERNEUZEN De tomaat rode personenauto Simca 1000 Special (kenteken 4952 FJ) van mejuffrouw T.K. die stond geparkeerd op het par keerterrein voor de Fahrenheit- flat werd in de nacht van maandag op dinsdag gestolen. De auto stond afgesloten. De vuiligheid verdwijnt weer in de Schelde. (Van oen onzer verslaggevers) GENT De oprichting van een dienstgebouw en drie an dere gebouwen met sociale in richtingen ten behoeve van de Gentse havenarbeiders zal van deze stad een uitgave vergen van meer dan 18 miljoen Belg. francs. De centrale overheid moet nog haar goedkeuring hechten aan deze projecten. De uitvoe ringskredieten zullen voorzien worden op de begroting van volgend jaar. Het besluit voor de havenar beiders genoemde gebouwen op te richten komt voort uit de staking in de haven van vorig jaar. Het gebrek aan sa nitaire installaties en kleedlo kalen was met name één van de redenen voor de dokwer kers om het werk neer te leggen. In de jongste gemeente raadszitting toonden de raads leden zioh akkoord met deze uitgave. Als de ge meente Terneuzen de beschik king krijgt over een geschikt pand, dan zal dat zeker ver huurd worden aan Turkse gas tarbeiders om er godsdienstoe feningen in te houden. B en w van Terneuzen hebben dit la ten wete nnaar aanleiding van ee verzoek van de kant van de buitenlandse werknemers om een ruimte voor het hou den van kerkdiensten. bosch optiek De bril gaat tegenwoordig steeds meer met de mode mee. Een goede zaak, want de bril bepaalt mede uw uiterlijk. Maar wat is nu ei genlijk een echte bril? Een rek vol monturen "eg geen rek vol brillen. Alleen de vakkundige opticien is in staat in het door u gekozen montuur op de juiste wijze 2 glazen te slijpen. Daarvoor moet hij grondig zijn opgeleid. Korte Nieuwstraat 3 Hulst, tel. 01140 - 2327 Noordstraat 43 Terneuzen, tel. 01150 - 4677 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Ik voorzie voorlopig nog niet de moge lijkheid van de uitbreiding van het aantal stacaravan plaatsen in de Braakman". Zo luidde het antwoord van dra. R.C.E. Barbé, voorzitter van het recreatieschap „De Braak man" gistermiddag op vra gen van de heer L. Coense over een mogelijke uitbreiding van de plaatsruimte voor cara vans. De heer Coense stelde zijn vraag in zijn functie als lid van het algemeen bestuur van het recreatieschap. „Een uitbreiding betekent onherroepelijk de aantasting van het groen en dat levert ernstige bezwaren op. Er mo gen geen bomen meer gekapt worden", aldus lichtte de heer Barbé zijn antwoord nog ver der toe. Een uitbreid-iimg was volgens hem alleen mogelijk als het hele gebied van de Braakman zou worden uitge breid. De heer Barbé werd tijdens de vergadering op het Terneuzense stadhuis gekozen tot voorzitter van het alge meen bestuur van het recrea tieschap „De Braakman". De vergadering aanvaardde een wijziging van de regels voor sta-caravans. Zo is de koper van een caravan im de Braakman voortaan verplicht om zijn nieuwe aanwinst bin nen een maand van het terrein te verwijderen. Het bestuur van het recreatieschap vindt deze maatregel noodzakelijk, omdat anders de koper gelijk met de aankoop van zijn cara van over een plaats zou be schikken. Dit terwijl een aan tal wachtenden, die vermeld staan op de wachtlijst voor de staoaravanplaatsen met lede ogen zou toezien. (Van onze correspondent) HOEK De programma commissie voor de feestweek „Hoek Totaal" onder voorzit terschap van de heer J.A. v.d. Lijke, heeft nu reeds haar eerst vergadering gehouden in restaurant Molenhoek, ter voorbereiding van de feest week die het volgende jaar van 30 april tot en met 5 mei wordt gehouden in verband met jubileumvieringen van di verse Hoekse verenigingen en de bevrijdingsfeesten. Op woensdag 30 april heeft de opening van de feestweek plaats, waarbij vooral de jeugd de aandacht krijgt. Er wordt een grote poppenkast- vertoning gegeven en 's mid dags herleeft op de Markt de tijd van Prins Maurits en daaromtrent, („wij kijken niet op een paar eeuwen verschil", redeneert de programmacom missie). De groep Hammy de Beuckelaere uit Rotterdam geeft een steekspel ten beste, er zal een heksenwaag te zien zijn, er wordt een os aan het spit gebraden en er zal een grote tent zijn waarin 's avonds het Oranjebal wordt gehouden. Op donderdag 1 mei ver zorgt de jeugd in de gehoor zaal een toneelvoorstelling voor de bejaarden. Na school tijd is er voor de kleuters een spel op hun schoolplein en 's avonds kan heel Hoek weer naar de tent voor allerlei fes tiviteiten, waaronder o.m. een dia-quiz met betrekking tot Hoek en omgeving. De volgende dag staat in het teken van de sporten, er zal onder meer 's avonds een ju dodemonstratie worden gege ven. Vijftien gezelschappen uit onze streek houden op zater dag 3 mei een groot drum bandconcours. 's Morgens is er een garrze bordspel voor de jeugd en 's avonds een drive- in-discotheek voor de tie ners. In de feesttent wordt de volgende dag, zondag 4 mei, een oecumenische dienst ge houden met een klank- en lichtspel en waaraan ook een jeugdkoor zijn medewerking zal verlenen. In de middag wordit er een oriëntatierit ge houden. Op bevrijdingsdag, maandag 5 mei, organiseert de voetbal vereniging een veldloop en de dag staat verder voor een groot deel in het teken van het jeugdvoetbal. Mogelijk zal er ook een wandelfestijn over di verse afstanden worden ge houden en 's avonds kunnen de tippelaars (en anderen) deelnemen aan het „blarenbal in de grote temt. Daar kunnen mensen met een dichterlijke aanleg hun geestesprodukten voordragen, waarmee vele mooie prijzen (een vet varken voor degene die het leukste gedicht heeft) kunnen ge wonnen worden. Onder leiding van de heer Piet Vergouwe uit Hoek, een amateurfotograaf, die zijn spo ren al ruimschoots verdiend heeft, is er gedurende die da gen een foto-tentoonstelling waarbij het de bedoeling is dat ieder zich tijdens de fees telijkheden minstens één keer laat fotograferen, hetzij op de heksenwaag, aan de schand paal e.d. Ook deze foto's zul len dan op de tentoonstelling te zien zijn. (Van onze correspondent) EEKLO In de gemeente raadszitting van Eeklo heeft oppositieleider Coppieters er de schepen van Openbare Werken de heer Dhooge (die tevens senator is voor de Par tij voor Vrijheid en Vooruit gang) ervan beschuldigd mis bruik te hebben gemaakt van zijn ambt. Hij zou werken hebben laten uitvoeren door gemeentepersoneel voor eigen particuliere doeleinden. De schepen van Openbare Werken ontkende niet, dat hij de werken had laten uitvoe ren, maar zei dat hij geen ogenblik enig persoonlijk pro fijt heeft beoogd en dat hem alle werken d.m-v. vaste tarie ven en voor volle uren in re kening werden gebracht. De oppositieleider stelde echter dat de schepen op wat hij noemde een flagrante ma nier van zijn ambt misbruik heeft gemaakt en dat hij daar om een klacht heeft neerge legd bij de procureur des Ko- nirags en bij de provinciegou verneur van Oost Vlaanderen. Zijn motie waarin de gemeen teraad de gepleegde misdrij ven aan de kaak stelt en zich als burgerlijke partij opstelt "•ond echter geen meerder heid. De socialistische schepen Van Mosselvelde zei dat men de kleine stad Eeklo niet moest onderdompelen in een schandalensfeer- De beschuldi ging had vooral betrekking op het feit dat gemeentepersoneel van Eeklo deze zomer uren werkte aan een overdekt ter- ,-as en een solarium in de tuin van de schepen zonder dat de raad daar kennis van had- Een en ander lekte uit toen een arbeider een arm brak. Een interpellant stelde dat de schepen weliswaar de facturen betaalde maar in die betaling toch ver onder de maat bleef, Overigens veranderde da-t niets aan de overtreding, zei Coppieters. Volgens de schepen waren dit werken aan derden die al tijd al gebeurden te Eeklo. De reden dat die werken door ar- oeiders van de gemeente wer den uitgevoerd waren voor hem wel simpel. „Voor derge lijke zaken vindt men niet ge makkelijk de geschikte men sen en het nodige personeel was op dat moment juist be schikbaar, Ik betaalde toch immers de vastgestelde tarie ven aan het gemeentebesuur", zei hij. De vergissing die hij begaan had aldus nog de schepen van Openbare Werken was er geen rekening mede te hebben ge houden dat in de gemeente raad van Eeklo mensen zete len voor wie laster en ver dachtmakingen normale ge dragslijnen zijn- BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 uur: In Tirol hangen de slipjes aan de Al pen, 18 j. Roxy 20.00 uur: Alicia, 18 j. Hal Stadhuis, kunstwerk van de maand van Hein Vree uit Hoogerheide (t.m. 31 okto ber). Geopend ma. t.m. Vrijd. van 8.30-12.30 uur en 13.30- 17.00 uur. Etcetera, Molstraat 10a, Expositie olieverven en aquarellen van Friso ten Holt ui1 Amsterdam (t.m. 14 nov.). Open dagelijks van 13.30-17.00 uur. Op vrijd. bovendien van 10.00-21.00 uur zat en zond. van 13.30-18.00 uur. GOES Grand 20.00 uur: Tiroler slippertjes, 18 j. Circustent 16.15 en 20.00 uur: optreden circus Boltini. De Veste 20.30 uur: Film (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De per soneelsvereniging O.N.A. van de bedrijven Zuid Chemie b.v. en de Glasfabriek (Sas van Gent) b.v. heeft het afgelopen jaar twee sportafdelingen opge heven. De tafeltennis- en de volleybalafdeling, dit door de minimale belan Jtelling, die er voor deze afdelingen bestond. Hiertegenover stond wel de oprichting van de nieuwe bowlingafdeling, hoewel deze momenteel nog maar met ma tig succes functioneert. Dit werd bekend gemaakt op de onlanigs gehouden jaarverga dering van de vereniging, in het cul'ureel centrum „de Speye" te Sas van Gent. Nog een nadelig punt op deze ver gadering was het financieel tekort waar de vereniging dit jaar mee kampt. Een oplossing was snel gevonden. De bedrij ven zullen hun jaarlijkse bij drage verhogen. Tijdens deze vergadering 'raden er vier bestuursleden af, waarvan drie zich herkies baar stelden; voorzitter de heer C. Nanninga, penning meester de heer R. Raes en de heer D. van Aalst. Niet her kiesbaar stelde zich de heer H. Uytterhoeven, secretaris van O.N.A., die deze taak zo'n negen jaar vervulde. De drie bestuursleden die zich her kiesbaar stelden voor hun functies werden herkozen. Voor de vakante functie van de heer Uytterhoeven, waren drie gegadigden, de heren De Vrieze, Van Belleghem en Kwisthout. Hét bestuur deelde de vergadering mee, dat be houdens de vakature van se cretaris ook behoefte was aan een vol'allig bestuur. Alle drie de leden werden aan het bestuur toegevoegd. Od een nog nader te bepalen bestuursvergadering, zal een nieuwe secretaris gekozen wor den. Bij de rondvraag stelde een oer leden voor om de kaartwedstrijden, in een ande re gelegenheid *e houden dan in de ongezellige kantine van de Zuid Chemie, besloten werd om bij wijze van experiment, de kaartavond om en om te houden in de kantine van de Zuid Chemie en het vereni gingsgebouw St.-Albert te Sas van Gent. „Tirez sur le pianiste" van Francois Truffaut. Museum v. N. en Z.-Beve land, expositie tekeningen van Wim Hofman (t.m. 2 nov.. Open dag. van 10.00-12.00 uur en 13.30-17.00 uur. Behalve op ma. en zond. HULST Boekh. v. Gey', Steenstraat 20, expositie „Tien jaar kleine formaten" (t.m. 1 dec.). Open op werkd. van 9.00-12.00 uur en van 13.30-18.00 uur. KLOOSTERZANDE De Groene Molen 13.30 uur: Schieting voor bejaar den. MIDDELBURG City 20.00 uur: Charley Varrick. Rijksarchief, St. Pieter straat, Middelburgs muziekle ven in grootmoeders dagen (t.m. 9 nov.). Open dag. van 9.00-12.00 uur en van 13.30- 17.00 uur, zaterdags van 9.30- 12.30 uur. Zeeuws Museum, exposi'ie van foto's van lege museumzalen (t.m. 1 nov.). Dagelijks behalve op zaterdag en zondag. Prov. Bibliotheek, expositie het Kinderboek sinds Gillis Zoetekoek (t.m. I november). ROTTERDAM De Doelen (grote zaal) 20.15 uur: Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Willem van Ot'erloo. Solist Mayuni Fujikawa, Viool. Schouwburg 20.15 „Het Koffiehuis" door Publiekstheater. Hofplein Theater 20.16 uur: Marjol Flore met begeleiding van het trio Nico van der Linden jr. Luxor theater 20.15 uur: „Cabaret-capriolen" met Tony Huurdeman, Johnny Kraay- kamp en Joop Doderer. Picco lo Theater 20 15 uur: „Ta fels" door Toneelgroep De Ap pel. SAS VAN GENT De Vlaanderen 19.15 uur; Schie'injg. TERNEUZEN Luxor 20.00 uur: „Johnny got his gun" van Dalton Trumbo voor Filmliga Terneu- VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur; La dy sings the Blues. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie over de oorlogshandelingen in en rond West-Zeeuwsoh- Vlaanderen (t.m. 10 jan.). ZIERIKZEE 't Lange Uus, Havermarkt 28, expositie Henk v.d. Horst met linosneden (',m. 31 okt.). Open di. t.m. zat. van 9.00- 12.00 uur en van 13.30-18.00 uur, bovendien do. van 19.00- 21.00 uur. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg 20.00 uur: „Glazen speelgoed" van Tennessee Williams. Fak keltheater 20.30 uur: „Pech en de oorlog op de 3e verdie ping" van P. Kohout. Meirthe- ater 20.30 uur: „En ook de bloemen worden geboeid" van F. Arrabal. Sportpaleis 20.00 uur: IJsreveu Holiday on Ice. BRUGGE Korrekelder. Kraanplaats 20.30 uur: „Ingeblikt" van Victor Lanoux met Nolle Ver- sijp en Roger Dewilde. GENT Museum v. Schone Kunsten, expositie Emile Claus 1849- 1924 (t.m. 2 november). Uitgave: Uitgeversmaatochm-më rip Stem B V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN- Nieuwstraat 9, tel Oi 150-7920 (4 lijnen): HULST: tel. 01100-8030 (3 lijnen). Steenstraat 14. tel 01140-3751 (3 lijnen): GOES: Klokstraat 1. KANTOORUREN; Maandae t.m. vrijdag 8.15 - 12.30 en 13.30 - 17 00 uur BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: Maandag t.m. vrijdag van 19.00 - 20.00 uur. tel 01B00 - 22341. zaterdag van 10.00 - 11.00 uur, tel. 01600 - 49900, zondag van 20.00 - 22.00 uur. tel 01600 22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel 01140 - 3751 of 01150 - 6297. Midden- Zeeland 01100 - 4944. REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen, tel. 01150 - 7920. privé Lorentzlaan 50. Terneuzen, tel. 01150- 5745; algemeen redacteur Zeeland drs. J. Bouwmans, kantoor Klokstraat 1 Goes, tel. 01100 - 8030, privé Zuidvliet- straat 53, Goes, tel. 01100 - 8138; redacteur Midden-Zeeland: G. van Berkel, kantoor Klokstraat 1, Goes tel. 01100- 8030, privé Voorburcht 37, Kapelie tel. 01102 - 2320; redacteur voor Terneu zen en Kanaalzone P de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 - 7920 privé Debussy hof 67, Terneuzen, tel. 01150 - 2639: redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen A. van der Vuurst de Vries, kantoor Steenstraat 14. Hulst, tel. 01140 -3751, privé Beestenmarkt 21, Hulst, tel. 01140 - 4159; fotojournalist voor Zeeland C. J de Boei, kantoor Nieuwstraat 9. Temeuzen, tel 01150 - 7920, privé Langs de Kreek 56. Terneu zen, tel 01150-3137; sportredactie Zeeland: A Koomen. Troel- stralaan 8. Axel. tel 01155 -2594 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland; P Konings. tel 01150 - 6297 ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C Menu. tel. 01100 - 4316.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7