uri kondigde cties an in brief Woestijntank via Breda naar beurs isolinal Kinderen helpen Belgische boeren Pas vandaag beslissing over abortusdebat I MIDDENSTAND BLOKKEERT LOONAKKOORD Minister: Niet te snel met bestuurlijke reorganisatie een miljoen gulden aan prijzen Uitzonderingspositie Schmidt tevreden terug uit Moskou binnenland buitenland 1 Bode jeugd Beul In gevaar Conflict om statiegeld Jordanië en PLO werken akkoord uit Weer slachtoffer is in Duitsland tyfus DONDERDAG 31 OKTOBER 1974 11 VS «au oom parlementaire redactie) DEN HAAG - Wegens af- aiheifl van minister Van Art (Justitie) heeft de Twee de Kamer gisteren niet gede batteerd «ver de abortuskwes tie Minister Van Agt kon met in de Kamer aanwezig zijn omdat hij thans al zijn aan dacht moet geven aan de gij- lïïinesaffaire. De Kamer zal nu vandaag beslissen wat haar te doen staat. Van verscheidene zijden -rd erop aangedrongen mi eter Van Agt te verzoeken de effectuering van zijn voor nomen beleid nog wat uit te «Hen zodat de Kamer eerst •mét de bewindsman kan de- Weren Met name van de zijde van KVP en ABP voelde men daar niets voor. De mi nister is verantwoordelijk voor het vervolgingsbeleid. Hij kan daarvoor achteraf door de Ka mer ter verantwoording wor den geroepen. De Kamer moet niet proberen de volgorde om te draaien, zo is ongeveer de redenering van Andriessen (KVP) en Aantjes (ARP). Van progressieve kant werd opgemerkt dat 1 november niet de „fatale datum" is, om dat eerst nog de onafhankelijke rechter uitspraak moet doen op de vordering van de offi cier van justitie om de rech- ter-commissaris op te dragen huiszoeking in de kliniek te doen teneinde het instrumen tarium in beslag te kunnen nemen. Mevrouw Goudsmit (iD'86) merkte op dat de artsen van de Bloemenhove-kliniek is te verstaan gegeven dat zij vol gende week woensdag bij de rechter-commissaris moeten verschijnen. Volgens haar moet de Kamer in ieder geval daarvóór met minister Van Agt hebben kunnen overleg gen. Daarna wordt een kamer debat moeilijk omdat dan te recht gesteld zou kunnen wor den, dat de zaak „sub judice" is. Overigens heeft minister Van Agt de kamer laten we ten, dat de officier van justitie uiterlijk vrijdag a.s. zijn 'vor dering bij de rechtbank zal indienen. Intussen is geble ken, dat de KVP-fractie niet meer zo vierkant achter de eigen minister Van Agt staat als verleden week. In het fractieberaad ligt de opvat- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In Den Haag is grote beroering ontstaan M het publiceren in Vrij Nederland van drie brieven van de Palestijnse vliegtuigkaper Nuri, waaronder een aan minister-president drs. J. M. den Uyl. In die brief schrijft •uri. die samen met een Algerijn en de Nederlandse ge- tineerden Jantje Brouwers en Daan Denie de gijzelings- jtie in de Scbeveningse strafgevangenis uitvoert, zijn Iraf onrechtvaardig te vinden. Hij kondigde in de brief aan dal hij door een vliegtuigkaping weer vrij zal komen. ■Volgens een woordvoerdster van de Bode Hulp. een orga stic die zich inzet voor ■lp .tan linkse politieke ge- genen, is de brief van Nuri at twee maanden geleden ge reven. Het bleek echter ■iet mogelijk die direct aan emier Den Uyl te overhan- omdat niemand bij de Rode :lulp Arabisch kent. Een sfessionele vertaler zou te iel geld kosten. Dus ging men 4 nog steeds volgens deze trdvoerdster - op zoek naar iemand die het pro deo deed. Zo kon het dat premier Den Uyl de brief pas gisteren tying, aldus de Rode Hulp. 'erigens blijft de RVD ont- nner. dat de premier de j>f al heeft gekregen. Volgens Vrij Nederland diit blad de brieven in inden gekregen via deze Rode De brieven zouden voor de kapingsactie zijn ver- rd- et is niet duidelijk of de de legale weg hebben olgd of buiten de gevange nis zijn gesmokkeld. Als het juist is de gevange- ireétie zwijgt echter in al talen zou dat betekenen, dat men op de hooigte was van de inhoud van de brief. De "enlandse Veiligheids- tnst zou dan ook op de gte daarvan moeten zijn maar ook daar weet n van niets. De BVD zegt fel dat hij geen enkele be- $en:s meer heeft met poli- fte gevangenen die eenmaal ,iter de tralies zitten- Als er politieke gevangenen "Sven worden geschreven, «rvan de inhoud subversie ve activiteiten doet vermoe den, ligt het, nog steeds voü- s de BVD, aan de beleefd- "d van de justitiële auto riten om de BVD in te lich- ■Deze dienst houdt zich bezig het nagaan van activitei ten van personen, dde de vei- jjsjheid van de staat bedreigen. Kritieke terroristen zoals de yatestijnse vMegtuigkapers en •jfflplangs de Japanse bezetters jran de Franse ambassade, val- ten daar ook onder, evenals de jptiviteiten van de Rode in ons land. Opvallend dat Nuri het Nederlandse van de Rode Jeugd Lucien v®n Hoesel, die ook in Scbe- veningen een straf uitzat, heeft aangewezen als de man, die een mogelijke aftocht van de vier gedetineerden moet con troleren. In dii't vertband wijst men op de tip, die de Nederlandse au toriteiten enkele weken vóór de gijzeling kregen over een ophanden zijinde actie, een tip die door de Haagse politie zo serieus werd opgevat, dat rond de gevangenis extra werd ge patrouilleerd. Men was dus wel op de hoogte van een komende actie, maar wist niet precies wat voor actie. Het is niet duidelijk of de brief van Nuri en deze zaak met elkaar in verband staan. Elke autori teit op dat terrein zwijgt. UvA.' wmentaar Prossiers en andere handelspartners van fabrikanten van li- manades en frisdranken zijn met de fabrikanten in conflict ^^Brao> over de verhoogde statiegelden op de verpakking van produkten (zie onze financiële pagina). De handelaar wil van a°r'kant een redelijke vergoeding voor de moeite die hij ic 1 getroosten om de emballage netjes gesorteerd en Kelhuids terug te bezorgen Da» verzoek lijkt gerechtvaardigd. Even gerechtvaardigd et ons echter als ook de huisvrouw haar claim gaat leggen s at egelden. Zij immers zorgt er op haar beurt voor, dat haar ^■jeranoer zijn fles of verpakking in dezelfde ongeschonden .vee el nog nejjes gereinigd ook, terug ontvanqt als waarin het produkt ontving. Ais grossiers en handelspartners der fabrikanten een claim en ij e fabrikant, dan li|kt het ons een taak van huis te"°7TSatieS cor,sumenTenfc>onden om diezelfde en, nu ten gunste van de eigen portemonnee. In zijn brief aan dra- J.M. den Uyl schrijft Nuri het on begrijpelijk te vinden dat hij nog steeds alleen z'n straf moet uitzitten. „I!k ben in dit land aangekomen met mijn vriend Tamitmah. U hebt ons tot vijf jaar gevangenis ver oordeeld- Dat vonnis was on juist, maair nu wilt u ons ook nog van elkaar scheiden. Ik zeg u mede namens mijn vriend: Wij zijn hier geko men door middel van een vliegtuigkaping en we zullen weer vertrekken door een vliegtuigkaping". In z'n brief aan Den Uyl en ook in die aan „het Neder landse volk" schrijft hij ver- dei', dat de Palestijnen een rechtvaardige strijd voeren, die te vergelijken is met het verzet vain de Nederlanders in 40-45 tegen de Duitsers. Voor al koning Hoessein van Jordanië krijgt een veeg uit de pan-: hij wordt de beul van de Palestijnen genoemd. Het blijkt dat ook TamJmah al enige tijd geleden een brief heeft geschreven, waarin hij ting van minister Van Agt, dat zwangerschapsonderbreking binnen 12 weken, mits die met de nodige geneeskundige zorg vuldigheid wordt verricht, on gemoeid moet worden gelaten zoals de tot nu toe gevolgde praktijk is moeilijk. Dat komt omdat gevreesd wordt, dat hierdoor een ruimte voor ingrijpen zal ontstaan, die de KVP in haar eigen initiatief- ontwerp niet wil hanteren. Uit die reactie wordt duide lijk, dat de KVP de tot nu toe gevolgde praktijk via haar wetsontwerp wil terugdraaien. Enige wrijving tussen de KVP-fractie en minister Van Agt moet daarom niet uitge sloten worden geacht. Hier bo venop komt nog een zekere irritatie vanwege de duidelij ke druk die minister Van Agt namens het kabinet in zijn brief aan de kamer heeft uit geoefend op KVP en ARP om nu snel met het eigen initia- tiefontwerp te komen. De AR-fractie heeft met de druk van de tijd geen moeite. In die kring wordt gezegd, dat het de KVP-fractie is die de vertraging teweegbrengt. De WD-fractie 'heeft giste ren voor het eerst openlijk commentaar geleverd op Je gebeurtenissen van de afgelo pen weken. In die verklaring wordt aangekondigd zoals wij gisteren reeds berichtten dat-de WD overweegt met een eigen initiatief-ontwerp te komen. Dat zal gebeuren wan neer zou blijken, dat er te weinig mogelijkheden zijn om het wetsontwerp in VVD-zin te amenderen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De midden stand heeft de weg naar een centraal loonakkoord geblok keerd. Zij verwerpt het uit gangspunt, van werkgevers, boeren en tuinders, dat in 1975 de lonen bij vernieuwing van cao's VA% omhoog mogen en dat de totale loonkostenstij ging maximaal 13% mag be dragen. Het midden- en klein bedrijf is ervan overtuigd, dat de kleine zelfstandigen in de grootste financiële problemen terechtkomen, wanneer zij schrijft dait hij twee maanden geleden heeft verzocht bij Nu ri te worden opgesloten en wel met spoed, omdat Nuni het moeilijk heeft en voortdu rend in gevaar is. Dat was hem ook toegezegd, maar de gijzelingsactie in de Franse ambassade doorkruiste zijn overplaatsing, aldus Tamimah. Zelf schrijft hij weinig proble men in de gevangenis te heb ben. Maar Nuri is eenzamer dam ooit nu hij niet meer Arabisch kan praten. Tami mah zegt genoeg aan Arabi sche boeken te hebben- RABAT (UPI, AFP) Ko ning Hoessein van Jordanië en de PLO-leider Jasser Arafat zullen binnenkort in Amman de overeenkomst die zij in Ra bat tijdens de Arabische top conferentie hebben gesloten nader uitwerken, zo heeft ko ning Hassan gisteren op een persconferentie meegedeeld. De koning zei dat de vol gende stap nu aan Israël is, dat evenals de V.S. de PLO als vertegenwoordiger van de Palestijnen moet erkennen of wel „zien dat de Arabische militaire macht de balans snel ten gunste van de Arabieren laat overslaan". (Van een onzer verslaggevers) BREDA-DRUNEN Op de antieke automarkt die vrijdag, zaterdag en zondag in Lips Autotron te Drunen wordt ge houden, is ook een Daimler- pantsertank uit 1939 (zie foto) te koop. Het vervaarlijke voertuig, dat een jaar geleden door de Bredanaars Willem Sas en Gerrit Ende van de Engelse baron De Rothschildt werd ge kocht, heeft onder veldmaar schalk Montgomery nog de woenstijnoorlog van El Ala- mein meegemaakt en over leefd. Tien jaar na de oorlog werd de tank zelfs nojj van nieuwe bewapening en andere onderdelen voorzien. In 1957 werd ze het eigendom van ba ron De Rothschildt. Het transport van de tank naar Breda de heer Sas legt zich toe op het restaureren van oude auto's en op de ver huur van originele Rolls-Roy- ces was een avontuur op zichzelf, waarbij de motor ter hoogte van Dordrecht door brand verloren ging. De nieu we eigenaars wisten echter een nieuwe originele Dalmler- motor op de kop te tikken. De tank is een van de laatste twee die uit de epopee van de Tweede Wereldoorlog zijn overgebleven. De heer Sas hoopt dat hij een koper vindt onder de leden van de club „Keep Them Rolling", die ou de legervoertuigen verzamelt en bedrijfsklaar houdt. Ook kan de Daimler zeer geschikt zijn voor geldtransporten. De markt in het Autotron belooft zeer spectaculair te worden, want de inschrijving voor de beurs moest na hon derd twintig inschrijvingen worden stopgezet. Meer kun nen er met worden verhan deld. in DEN HAAG (ANP) Mi nister Boersma acht het voor alsnog ongewenst de uitzon deringspositie van journalisten voor wat betreft hun arbeids- en rusttijden ongedaan te ma ken nu het overleg nog gaande is om via een c.a.o. tot een aanvaardbare oplossing te ko men. De bewindsman van Sociale Zaken heeft dit gisteren ge antwoord aan de kamerleden Barendregt (PvdA) en Herm- sen (KVP), die er schrifte lijk op hadden gewezen dat journalisten wettelijk geen en kel recht kunnen doen gelden op voldoende rust omdat zl] uitgezonderd worden van de op basis van de arbeidswet bestaande werk- en rusttijden regelingen. MOSKOU (DPA) De Westduitse bondskanselier Helmut Schmidt heeft gisteren op een persconferentie in het Kremlin zijn voldoening uitge sproken over zijn drie dagen vergende gesprekken met de Sowjet-leiders. Wel verklaarde Schmidt, dat er tijdens de ge- dachtenwisselingen met de Sowjet-partijleider Leonid Brezjnjew „aanzienlijke moei lijkheden" geweest waren. Maar alles was tot een goed einde gebracht. Bij de wegens de omstreden Berlijnse vraagstukken nog niet ondertekende bilaterale overeenkomsten over weten- schappelijk-technische samen werking en rechtshulp waren zodanige vorderingen gemaakt, dat voortzetting van de arbeid succes belooft op te leveren, al dus Schmidt (Van onze parlementaire redactie). DEN HAAG Tegenover de kritiek uit de Tweede Ka mer, dat hij te langzaam zou werken aan de bestuurlijke reorganisatie (structuurschets, gewestwet) heeft minister De Gaay Fortman (Binnenlandse Zaken) de Kamer gewaar schuwd tegen overhaasting. „Niemand kan er meer dan ik van overtuigd zijn dat we in ons land naar een bestuurlijke reorganisatie toe moeten. Maar dat kan niet in een handom draai. We zijn bezig een be stuurlijke organisatie die ge golden heeft vanaf het ont staan van het koninkrijk prijs te geven. Als we dat doen moeten we het wel goed doen, want een nieuwe organisatie kun je en mag je niet opzetten voor een jaar of vijf of tien". De minister zed begrip te kunnen opbrengen voor het ongeduld van Stoffelen (PvdA), Fiévez (KVP) en Evenhuis (VVD). Maar zei hij, ik heb ook de grootste moeite mijn ongeduld te bedwingen. „De structuurschets zal overi gens half november m open baarheid komen. Daarin wordt uitgegaan van 44 „ruimtelijke eenneden". Dat is geen heilig aantal, aLdius de bewindsman, maar een getal dat voortkomt uit de bestaande bestuurlijke en maatschappelijke relaties en de toekomstige ontwikke ling en taakstelling. Ook ais besloten zou worden tot een geringer aantal gewesten is het volgens de bewindsman toch uitermate nuttig om te weten waar we mee bezig zijn. Door de structuurschets kan in de praktijk en door inspraak worden vastgesteld of de begrenzing van de ruim telijke eenheden juist is en in de praktijk als juist kan wor den ervaren. Op basis daarvan kan verantwoord worden vast" STUTTGART (DPA) Gisteren is in Stuttgart weer iemand aan tyfus overleden. Het was een 73-jarige vrouw. Begin deze week bezweken in Stuttgart en Ludwigsburg twee mensen aan deze ziek te. rest e lei hoe en of er gecombi neerd en gesplitst kan worden om tot grotere eenheden te komen- Over de gewestwet had de bewindsman weinig nieuws te vertellen. Wat hij erover zei was vrijwel een herhaling van vat hij verleden jaar hij de behandeling van de begroting te berde bracht en wat daarna nog via antwoorden op vragen bekend is geworden. Een wets ontwerp kwam in het voor jaar van 1974 gereed, maar, zo zei De Gaay Fortman „de ver dere gang van zaken, met name ook het tempo, heb i-k zelf niet in de hand. Een commis sie uit de ministerraad in gesteld op verzoek van de mi nister van Binnenlandss Za ken is thans bezig de ver dere behandeling van de ge- westvormingsproblematiek in de ministerraad voor te berei den. In antwoord op concrete vragen van mr. Stoffelen (PvdA), zei de bewindsman, dat het kabinet de vorming van zware gewesten overal in Nederland noodzakelijk acht, dat er nog geen opsomming is te geven van concrete taken en bevoegdheden (daarover gaat nu juist het gevecht in de ministerraad), maar dat er in ieder geval bevoegdheden van rijk, provincies en gemeenten aan het gewest zullen moeten worden overgedragen, dat ge westvorming voorwaarde is voor herverkaveling van rijks- en provinciale taken, dat de gewesten ook financieel, onaf hankelijk van de gemeenten zullen zijn. deze loonsverhoging moeten betalen. Een loonsverhoging van een half procent vindt de middenstand meer dan vol doende. Deze verdeeldheid onder de ondernemers was voor de vak beweging aanleiding het over leg over een centraal akkoord op te schorten. Echte onder handelingen over de betaling in centen en-of procenten van de loonsverhoging, een mini mum in de prijscompensatie van 175,— per procent prijs stijging en niet-materiële ver beteringen in de cao's zijn gis teren in het topoverlegorgaan van het bedrijfsleven (Stich ting van de Arbeid) daarom niet gevoerd. Alleen het rap- port van oen commissie van loondeskundigen van werkge vers, werknemers en mede werkers van het centraal plan bureau (CPB) is besproken. De niet geheel onverwachte harde houding van de midden stand wordt ingegeven door zijn vrees, dat vele kleine zelfstandigen in 1975 hun za ken kunnen sluiten, wanneer zij 13% of meer moeten beta len aan loonkosten (lonen plus sociale premies). Volgens voorzitter Perquin van de ka tholieke middenstand (NKOV) moeten juist de kleine zelf standigen veel meer gaan be talen voor het (hogere) mini mumloon, het minimumjeugd loon en de z.g. incidentele loonsverhoging (via promoties en toeslagen) dan de grote on dernemers, aluds de NKOV- voorman. Hierdoor wordt de loonkostenstijging van 13% bij een iy2%-loonsverhoging ruimschoots overschreden. De georganiseerde landbouw sloot zich niet aan bij de mid denstand, omdat zij minder nadelige gevolgen van de post „incidenteel" verwacht voor de loonkostenstijging in de land- en tuinbouw. Wel delen boeren en tuinders de zorg van de middenstand om de loonontwikkeling volgend Jaar. Werkgevers, boeren en tuin ders hebben gisteren hun uit gangspunten die overeenko men met de berekeningen van het CPB, gehandhaafd, dat in 1975 de loonkostenstijging 13% en de „start"-loonsverho ging 114% bedragen. Wel blijven alle ondernemers ge kant tegen de eis van de vak centrales om de lonen direct met 3%. te verhogen. Via deze eis, zo hebben deskundigen van de ondernemers berekend, zal de loonkostenstijging vol gend jaar 14,8% bedragen. De werkgevers hanteren echter als uitgangspunt bij hun bere keningen, dat in 1975 de prij zen snel zullen stijgen. De verbondsraden van NW, NKV, en CNV hebben gistera vond het stuklopen van de besprekingen over het centraal akkoord kritisch doorgenomen. De vakcentrales zijn van plan, aldus NW-voorzitter Kok, vast te houden aan hun uit gangspunten. Nu zullen zij via CAO-onderhandelingen probe ren een „start"-loonverhoging van 3% te verwezenlijken om daardoor de verbetering van de koopkracht voor de gemid delde werknemers 2^4 a 3% veilig te stellen. Ook eil een lading folders van de Sint in uw brievenbus gekregen? Moet je daaruit eens alle mooie spulletjes op tellen die je eigenlijk hele maal niet nodig hebt. Daar word je misselijk vam. Waarachtig je begint er aan te wennen dat er een gijzeling aan de gang is. (Tenminste, zo was het gisteravond nog). En meteen krijg je ook weer een soort gelijkgerichtheid in ons volk. Wie drie of vier uur achtereen geen radio- of tv- journaalrubriek heeft beluis terd of gezien, vraagt al gauw: Nog iets gehoord van de gijze ling? Waarop dan eikaars vi sies (of wat daarvoor door gaat) op het gevangeniswezen, of dit kabinet en op de hele maatschappij worden uitge wisseld. Ik denk en ik weet het zeker ook dat een van de kwalen van onze dagen tis dat er alleen in brede lagen gedis cussieerd wordt over zaken die op het moment „heet" nieuws zijn. Volgende week praat leder een weer over iets anders. Terwijl je een week of meer later een (dan niet meer zo actuele) zaak vaak veel rusti ger, minder emotioneel en doordachter zou kunnen be spreken. Maar daar ts geen aandacht geen tijd en meer voor, want te velen hebben het dan alweer druk met het napraten van wat anderen de vorige avond op de tv hebben ge zegd. Geen Aantje de voorste in Zeeland. Kamer tot De Gaay Fort- man: Weet je gewestwetje. En morgen is het 1 novem ber, sprak de blaaspijpfabri- kant: Daar moet op gedronken worden, hi, ha, hoi Gijzen-ling van het Vati- caan. (Uit het Roermondse)- De leus „drink jij of drink ik" verandert niets aan het probleem dat er al was bij de leus „rij jij of rij ik". Dat probleem is: betaal jij of be taal ik .de rekening, een even tueel blaaspijpje, de eventuele bekeuring, ie eventuele taxi Boer Koekoek melkt niet al leen koeien maar ook huisjes, zo verneem ik De maat is weer vol. Groe ten. MERIJN. (ADVERTENTIE) Dit Solina orgel model A 100 t.w.v. 1800,- is deze week weer één van de weekhoofdprijzen. Dit prachtige elektronische orgel heeft 2 klavieren van ieder 31/2 oktaaf en een 13-tonig voetpe daal, 12 registers voor verschil lende klankkleuren en 8 extra effekten zoals vibrato, percus sion, vibra, repeat, enz. Dit orgel kunt u winnen, wanneer u voor ƒ1,- óxincomt aan de Nationale Puzzeiaktle voor het zilveren Kon. Wllhelmina Fonds. (Van onze correspondent) BRUSSEL In een aantal kerken en scholen in Vlaande ren vooral in die gebieden waar aardappelen, bieten, maïs witlor en andere groen te gevaar lopen weg te rot ten- klinkt in deze aanhou dend natte dagen steeds maar weer de bede: „Onze-lieve-Heerke. geef mooi weerke. geef mooi dag, dat het zonnt- ke weer schijnen mag". Maar het blijft niet bij bidden alleen. Tot nogtoe heeft het le ger driehonderd soldaten inge zet om de boeren bij de oogst te helpen en zelfs schoolkinde ren komen bij tientallen de landbouwers te hulp. In de komende dagen zullen in West-Vlaanderen nog eens duizend militairen extra wor den ingezet om van de oogst nog te redden wat er te red den valt, terwijl studentenor ganisaties een beroep hebben gedaan op hun leden en op schoolkinderen om hun ko mende vrije dagen rond Aller heiligen te besteden aan het binnenhalen van de oogst Maar aan alle hulpvaardigheid kleeft één grote maar. Blijft het regenen of gaat het onver hoopt ook nog vriezen, dan is alle hulp vrijwel zinloos. En toch ziet het daarnaar uit. Het weerkundig instituut in Ukkel geiuort al min ot meer in eeu naderende koudegolf. Ukkel gaf ons gisteren enkele cijfers over de regenval var. de laat ste twee r.a*rcvr. septem ber viel 1*4 l''»i ragen per vierkante r ei»! en oktober uuteerde tot vandaag al 129 liter per vierkante nieter. Uk- kei heeft dan ook nimmer een dergelijke natte herfst gecon stateerd. Bij het ministerie van land bouw in Brussel is men nog zeer voorzichtig met een prog nose inzake de uiteindelijke schade die de landbouw heeft gelegen. Maar nu al is zeker dat zeker vijftig procent van de aardappelen in het land dit Jaar "ngeschikt zai zijn voor cotiSU:.»pti«. dat ook d» groen teteelt rampzalige gevolgen ondervindt ren de txmAvloed en dat ai» de co.na'iment tow*] *nor d» rest van tilt j«ar «la ook ln 1975 moet rekenen op extra prijs verhogingen v**>r groente. Niet óm bonren, ook de gewone man Se* ft hi*r en daar in België veel overlast van het water. Voorn 1 in de «treek van de rivier de Dender (Den- dermonde) is eigenlijk geen enkele weg meer normaal be gaan Daar Niet alleen honder den kelders maar ook huizen zijn hier t i

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 13