TELEURSTELLENDE KLEDINGACTIE Kinderwagen niet in AMZ-bus Facelift voor Houtenkwartier NIEUWE MOLENAAR VOOR STADSMOLEN terneuzep Boeren krijgen formulieren VERENIGINGEN KNAPPEN ZELF ZALEN OP Veel animo voor herfst vakantie- activiteiten in Sluiskil 1 [NOVEMBE Voor wat, hoort wat WIJS WEZEN STEM LEZEN Uitslagen van schietingen Ter neuzei krijgt gouden vaas aan gebod I I ZI stad streek Afscheid van Juffrouw C. de Kraker Kïoosterzande Politierapport FRUITMAND VOOR 90-.JARIG EX-RAADSLID Westdorpe Hulst Nieuw-Namen Terneuzen Hulst vraagt geld voor woningen in Moersehans r A 21GADERING AD VOOR RECREATIE Buien Koewacht ls 11 vjunw z.7 WIN. 1 wDcrc 1 y-q. "(Van onze correspondente) AXEL De klediilgactie van de stichting „Mensen in nood" uit 's Ilertogenbosch, die za terdag j.l. in Axel werd ge houden, heeft een bijzonder teleurstellend resultaat opgele verd. Werd vorig jaar nog 4.5 ton kleren opgehaald voor dit goede doel (de kleren worden over de hele wereld ver stuurd), het jaar daarvoor 4 ton, dit jaar kon men met moeite via de inzameladressen 1000 a 1200 kilogram bij el kaar krijgen. Mevrouw C. Roelands, die de actie in Axel heeft gecoördi neerd, noemde het verloop van de actie bijzonder slecht. „Er waren nauwelijs meer kleren voor ons over, omdat het Le ger des Heils nog niet zo lang geleden ook in Axel is ge weest om oude kleren op te Leger de3 Heils de actievoer- ze ook uit andere plaatsen be halen", aldus mevrouw Roe- ders van „Mensen in nood' lands, die verder vertelde dat richten had ontvangen dat het nèt voor was geweest. Een woordvoerder van de kledingophaaldienst van het Leger des Heils uit Goes ver telde gistermorgen het bijzon der jammer te vinden, dat de stichting „Mensen in nood" maar zo weinig kleren had gekregen. Inderdaad was het Leger des Heils nog geen drie weken geleden in Axel ge weest in verband met een kle- dingactie. „Maar", zo deelde de woord voerder van het Leger des Heils mee. „als we hadden ge weten, dat er binnenkort een andere actie zou komen, had den we Axel wel omzeild. We weten het lang niet altijd, maar we proberen met zulke dingen wel rekening te hou den. Wij komen 3 a 4 keer per jaar bij de mensen langs en willen dus een actie, die maar 1 maal per jaar wordt gehou den, niet dwars zitten. Laten de mensen, die een kledingac- tie willen voeren van tevoren even contact met ons opnemen, aan zullen wij proberen er rekening mee te houden. Onze ophaaldienst heeft bijvoor beeld vreselijk te kampen ge had met de kledingacties van Max Tailleur, waar we ook niets van wisten". XVan een onzer verslaggevers) HULST De stadsmolen van Hulst, een ronde stenen stelling of wal molen (naar men zegt het mooiste Hulster monument na de basi liek), heeft een nieuwe mole naar. Het is de Hulstenaar Willy Baart, die zich al enkele maanden lang 's zaterdagsmid dags inspant om het moeilijke molenaarsvak onder de knie te krijgen. Als opvolger van de molenaar, die jarenlang zijn maalderij in de molen dreef, de heer C.F. van Helsland, is hij thans druk doende met het uitvoeren van de talloze nood zakelijke raparaties. De eigenaresse van de mo len, de gemeente Hulst be paalde maanden geleden dat de molen maar weer moest gaan draaien. Talloze toeristen hebben er tot op heden zater dags van kunnen genieten, be langstellenden werden in de gelegenheid gesteld om gratis een rondgang te maken door het ingenieuze binnenste, waar zich het immens zware houten raderwerk bevindt. Nog steeds kan men er zaterdags te recht. Op het ogenblik wordt ge werkt aan de wieken. Het verrotte gedeelte van het lat werk is aan vernieuwing toe. Het betekent dat er nieuwe „voorzomen, achterzomen" en „heklatten" worden aange bracht. Als dat klaar is, kun nen de zeilen er op. dat is het uiteindelijke streven. De ge meente wil alles doen om de zaak weer maalklaar te krij gen. De lindebomen op de stadswal zullen daartoe een ingrijpende snoeibeurt onder gaan. Het is namelijk geble ken dat de bomen (ze zijn te hoog) te veel wind vangen. Dat is gevaarlijk, zo legt Willy Baart uit, een deel van de wieken vangen zo de wind op, met als gevolg dat ze gaan schudden of raggen. Men heeft het plan om daarom een deel van de lindebomen te verwij deren. Als het buiten- en bin nenwerk gerepareerd is, het binnenste moet onder handen genomen worden door een echte molenmaker, ligt het in de bedoeling dat er weer echt gemalen wordt. Zoals men het doet in de gerestaureerde mo len van Spui. Daar maalt men elke week een paar zakken graan ten behoeve van de kin derboerderij in Terneuzen. De suggestie om beneden in de molen een soort horeca bedrijf te beginnen is, zo zegt Willy Baart afgeketst. „Ik heb de gemeente ervan overtuigd, dat het niet kon. Ik zou altijd aanwezig moeten zijn, terwijl het een vrijwillige baan is. Bovendien, wie ruimt de rom mel op. Misschien komt er nu een landbouwmuseum in op de begane grond en de eerste verdieping. Alle mogelijke landbouwproducten en werk tuigen kunnen er getoond worden". Willy Baart is duidelijk bij zonder enthousiast over deze hobby. Hij vertelt dat hij als onderhoudsmonteur in het klooster van de zusters Fran ciscanessen en het internaat Baudeloo in Hulst, dagelijks de molen passeerde. Na het bekijken van een molenkalen der werd de beslissing geno men. Toen hij hoorde dat de gemeente zocht naar een mole naar, stapte hij er in. De op leiding valt niet mee. Naast de theorie, een aankomend mole naar wordt tegenwoordig ver plicht om zeven tot acht ver schillende molentypen van binnen en van buiten te ken nen, moet praktijkervaring worden opgedaan bij een mo lenaar van een werkende mo len. Dat laatste kan wel vier tot vijf jaar duren. Het is noodzakelijk, het werken met de wind is geen eenvoudige onderneming. Het beheersen van de wie-ken, die aan de uiteinden een snelheid van soms tachtig tot negentig kilo meter per uur bereiken vereist veel vakmanschap. Als de wieken doordraaien of op hol slaan kan dat de molen kos ten. Er is nog veel te doen en elke zaterdag wordt er volop gesleuteld. „Ik hoop dat hij volgend jaar lekker gaat ma len". aldus Willy Baart. (Van onze correspondent) BIERVLIET De hoofd leidster van de christelijke kleuterschool 't Haringschool tje, mejuffrouw C.M. de Kra ker te Biervliet, neemt aan staande vrijdag. 1 november afscheid wegens het bereiken van de' pensioengerechtigde leeftijd. De afscheidsreceptie vindt op de dag plaats in het ge bouw Kerkstraat 4 te Biervliet van 19.30 tot 21.00 uur. Tevens zal er gelegenheid zijn kennis te maken met de nieuwe leid sters, de dames Dieleman en Kools. Mejuffrouw de Kraker wera in januari 1946 aangesteld als hulpleidster van de kleuter school. In 1960 verhuisde zi] met haar kleuters naar de nieuwe school, omdat de oude te ernstig was getroffen door het oorlogsgeweld en niet meer kon hersteld worden. Ruun 46 jaar bespeelt mejuf frouw De Kraker, die ook les geeft in blokfluit en algemeen vormend muziekonderwijs aan de Terneuzense muziekschool, het orgel van de Nederlandse Hervormde kerk te Biervliet, w aarvoor zij de gouden ere medaille behorende bij de or de van Oranje Nassau ontving De nieuw-gepensioneerde heeft een groot aantal hobby's: schilderen, tuinieren, fietsen, lezen, handwerken en orgel- spelen, waarvoor zij nu meer tijd z'al krijgen om deze te beoefenen. Tenslotte is me juffrouw De Kraker al ruim 39 jaar leidster van de zon dagsschool. De Vogel De zeehengel- club De Vogel houdt op zater dag 2 november haar achtste en laatste clubwedstrijd van dit jaar. Er wordt gevist in de Westerschelde van 14.00 tot 17.00 u. a-an het Oude Gemaal in Ossenisse- Inschrijving en prijsuitreiking vindt plaats in café Modern in Kïoosterzan de. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE Op de krui sing rijksweg 18-Provinciale weg 7 nabij de Tolweg beeft maandagmiddag een aanrij ding plaatsgevonden tussen twee personenauto's die res pectievelijk bestuurd werden door P. van H. oud 44 jaar en afkomstig uit Sint-Philipsland en mevrouw J.C.P.-C. oud 60 jaar en afkomstig uit Zoute- lande. Tengevolge van deze aanrijding diende mevrouw P. en haar echtgenoot met inwen dige verwondingen per ambu lance overgebracht te worden naar het Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee. (Van een onzer verslaggevers) HULST Burgemeester P. Molthoif van Hulst was gister middag op f verjaarsvisite bij de heer Kees van Harenthals, Zomerstraat 15, in Hulst, die gisteren negentig jaar werd. De jarige genoot destijds grote bekendheid als gemeente raadslid Dat was hij van 1933 tot 1970. Ter gelegenheid van zijn zilveren raadslidmaatschap ontving hij op 24 maart 1958 de erepenning in zilver van de gemeente Hulst. Toen hij tach tig jaar werd op 28 oktobei 1964 werd hij onderscheiden met de eremedaille in goud behorende bij de orde van Oranje Nassau. De jarige kreeg gisteren van de gemeente een fruitmand aangeboden. Seriekaarting Op 9 en 10 november wordt er bij J. v.d. Goes-Pluijm een seriekaarting gehouden met als inzet hanen of droge worst. Inleg is een gul den en een kwartje. Biljarten De topbdljart- vereniging „Oud Raedhuis" zaïl zaterdag 2 november haar eer ste wedstrijd in de nieuwe competitie spelen tegen Mario nette uit Hulst. Geslaagd Aan èe Econo mische Hogeschool ln Tilburg slaagde voor het doctoraal examen rechten (fiscaal-juri dische studierichting) de ex- Hulstenaar, de heer F. E. Schauwaert, thans woonachtig in Eindho ven. Botsing Op het kruispunt Lange Nieuwetraat-Cornelis de Vosplein t« Hulst kwamen zondagmorgen om tien over zes twee personenauto's met elkaar in botsing. Beide auto's liepen zware schade op. De auto, bestuurd door A.L. de V. reed in de Lange Nieuwstraat en wilde reehtsafslaan toen uit de richting Markt de auto, be stuurd door J.M. de B. kwam. De B. remde, kwam in een slip terecht en botste tegen de auto van De V. De auto van De V. werd in beslag genomen omdat deze niet was verze kerd. De bestuurders kwamen beiden uit Hulst. Int. Vogelshow Tijdens het afgelopen weekend werd in café Thilleman in Nieuw Namen een internationale vo gelshow gehouden, georgani seerd door de vogelvereniging De Nachtegaal. De show lever de de volgende kampioenen op: algemeen kampioen: W, Goossens, Nieuw Namen. Kampioen kanaries e.k.: H. Serie, Nieuw Namen, Kampi oen kanaries o.k.: J. Goossens Nieuw Namen. Kampioen ka naries e.k.: P. A. Morel, Bres- kens. Kampioen postuur vo gels: W. Goossens, Nieuw Na men Kampioen grote parkie ten; P. de Coek, Boschkapelle. Kampioen kleine parkieten: W. Martens, St. Gillis. Kampi oen bastaarden: W. Goossens. Nieuw Namen. Kampioen tro pen. A. Naessens, Clinge Kampioen club: W. Goossens. Nieuw Namen. Kampioen der by: H. Nicolaas, St. Jansteen Kampioen stam-4: F. de Block, De Klinge. Bontshow De KVO Nieuw-Namen heeft in zaal Thieleman een bontshow ge houden, waarop 32 dames aan wezig waren. Een bontfirma uit Terneuzen verzorgde het geheel, eerst werd met dia's iets verteld over de verwer king van bont. Daarna werd er geshowd en was er gelegen heid voor de dames om te paseen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Na veel moeilijkheden en een lange periode waar in sluiting dreigde, omdat een gedeelte van het gebouw niet voldeed aan de brandbeveiligingseisen, heeft het activiteiten centrum „Het Houtenkwartier" in Hulst zich steeds steviger ge nesteld in het midden van het Hulsterse sociale leven. Het centrum herbergt thans niet minder dan zeven verenigingen en instellingen. Per week komen er naar schatting van beheer der John Steenbergen rond vierhonderdvijftig mensen „bezig zijn". De gemeente is zelfs'zo overtuigd geraakt van het nut van dit oude gebouw dat tot ongeveer vier jaar ge leden dienst deed als techni sche school, dat een aanvang is gemaakt met het opknappen van de buitenboel. Er worden kilo's verf tegenaan gesmeerd. Binnen zijn de verenigingen zelf druk doende met het soig neren van de zalen. Het sinds kort in het gebouw gevestigde vormingswerk jong volwasse nen gaf een goed voorbeeld- Op eigen kracht werd een on ooglijke ruimte ongetoverd tot een sfeervolle „huiskamer", de entree vooir velen werd er door vergemakkelijkt. Begin dit jaar moest de tweede verdieping worden dichtgemetseld wegens het ontbreken van nooduitgangen. Met moeite werd bereikt dat het gebouw niet tegen de vlakte hoefde. John Steenber gen acht het nu eohter niet denkbeeldig, dat als er in Hulst duidelijk gebrek komt aan ruimte voor verenigingsac tiviteiten, het toch rendabel zou worden om de kosten te maken voor de aanleg van de noodzakelijke brandvoorzie- ningen. Men zou er weer een verdieping bijkrijgen. Misschien komt het door de wat achteraf gelegen positie vlak bij het 's-Gravenhofplein, tegen de stadswallen, maar de leiding van het gebouw vreest dat de Hulstenaar toch niet voldoende op de hoogte is van wat er allemaal in het cen trum gebeurt. „Je kunt aan een willekeurige voorbijgan ger vragen wat het Houten- kwartier betekent en dan we ten de meesten niet wat er gebeurt- Het is een goed draaiend cen trum, dat aan de bevolking talloze mogelijkheden biedt", zo zegt de beheerder. Gedacht wordt aan de mogelijkheid een soort open dag te organi seren in de nabije toekomst. Daartoe is een werkgroep ge formeerd waarin vertegen woordigers van alle verenigin gen zitting hebben. Men wil het Houtenkwartier promoten en iedereen duidelijk maken dat de functie van het cen trum belangrijk ls. (Van onze correspondent) - SLUISKIL Het pakket vakantie-activiteiten, dat vo rige week door de stich ting Sociaal Cultureel werk te Sluiskil aan de plaatselijke jeugd is aangeboden heeft erg veel belangstelling getrok ken. De meeste interesse bleek er te zijn voor de „doe het zelf' -instuif die dinsidag werd ge houden en voor een aantal films Deze werden gisteren morgen vertoond voor 180 be- zoekertje». Op de instuif kon den de kinderen op verschil lende stands kleien, verven, tekenen en knutselen. Hon derdtwintig gegadigden hiel den zich hiermee bezig. Op woensdagmorgen draaide er een film. Vooraf konden de kinderen in de vorm van een ruilbeurs allerlei grote en kleine spullen verhandelen en ruilen. Verder was er deze week ook nog een doe-mdddag met onder meer stokbroodbak- ken en zelf kleren maken. Woensdagavond werd er ge danst. Een ddsc-jookey praatte de plaatjes aan elkaar. De dropping van donderdagavond trok zesentwintig deelnemers- Het totaal aantal deelnemers aan deze afctiviteiten was ruim 850. (Van onze correspondent) GOES De A.M.Z.-bus die zondag om ongeveer halfdrie uit Goes naar de boot te Krui- ningen moest vertrekken had een oponthoud van ongeveer twintig minuten, omdat de chauffeur, de heer J. de Schipper uit Goes, de familie Kwint uit Terneuzen niet toestond om de kinderwagen met de bus mee te nemen. Het meningsverschil hierover liep zo hoog dat de politie er aan te pas moest komen. Het edhtpaar Kwint met twee zoontjes vam 11 en 14 jaar en een dochtertje van zes maanden 'ging vorige week woensdag op familiebezoek naar Zwolle. Voor alle zeker heid werd er bij de Z.V.T.M. geïnformeerd of de kinderwa gen met de bus naar Goes mocht meegenomen worden. Mevrouw M.S-J. Kwint-Wie- land, nog steeds geëmotio neerd over het voorgevallene, vertelde dat er vam Z.V-T.M.- zijde werd gezegd dat het ei genlijk niet müdht, maar dat er geen bezwaren waren als de wielen er afgehaald konden worden. Toen de familie Kwint in Terneuzen in de bus stapte, maakte de chauffeur dan ook geen enkel bezwaar. Anders ging het er zondag in Goes naar toe. Chauffeur De Sohipper beriep zich er op dat het meenemen van kinder wagens met een bu-s wettelijk verboden is. „Ik heb een week geleden nog een uitbrander van de controleur gekregen omdat i'k een kinderwagen meenam en ik kreeg de mede deling dat ik er uit zou vliegen als het nog eens zou gebeu ren", zo zou de chauffeur te gen de heer Kwint gezegd hebben. De heer Kwint plaatste de wagen voor de bus en dreigde er zelf voor te zullen gaan liggen als de bus zonder zijn gezin en de kinderwagen ver trok. Ook de toezegging dat men de wielen zou afnemen en men voor vier personen wi'lde betalen, maakte geen iti- druik bij chauffeur De Schip per. „Ofechoon je wel kon merken dat hij het zelf ook vervelend vond", voegde me vrouw Kwint aan haar relaas toe. Toen de inmiddels aangeko men Goesse politie aanbood om het wdelstel mee te nemen en er voor te zorgen dat het in Terneuzen zou komen is de familie Kwint in de bus ge stapt en kwam men twintig minuten te laat aan te Krus- ntogen. „Het is onbegrijpelijk, de houding van die man", zegt mevrouw Kwint. „Wij waren de enigen die in de bus ziaten, dus niemand had last van ons.". Inmiddels bleek de Z-V.T.M. gewaarschuwd te zijn, want toen de boot in Perkpolder. aankwam stond er een speciale Z.V.T.M.-bus om de onfortuinlijke reizigers naar Terneuzen te brengen. DINSDAG 29 OK „Ondertussen heb ij stel nog niet 0#t, klaagde mevrouw G termid'dag. ;i De directie-secret®;, I A.M.Z., de heer J.M vertelde dat het weit, boden ls voorwerp^ nemen, die hinder Kunnen veroorzaken vestigde dat chauS» Schipper één a twej geleden een berispin, kregen omdat hij wagen had meeg^ zei te kunnen begrijp de chauffeur im „Dit is bij de A-M-Z. maal verboden", aldu' rectle-secretans. Dr. H-J. van Zuijla, teur van de Z.V.T.M, het standpunt uit voersonderneming Z.V.T.M. de reizigeij mogelijk van dienst" „Elk bedrijf is in vrij te doen wat h» aldus de Z.VTM^, „Zomers kan het J lastig zijn, als er vervoer is en het van een kinderwa$T lijkheden kan Daarbij stellen ook -p dat het onderstel o» dient te zdjn- Ik k>j standpunt van de cnau-ffeur wel indent] geven onze chauffeuis van handelen, want op zijn bus en wij net algemeen altijd a ■beslissing". (Van een onzer verslaggevers) GOES Het bureau van de gewestelijke raad voor Zeeland van het landbouwschap is gisteren begonnen met de inventa risatie van de behoefte aan hulp voor de oogst in het kleigebied van Zuidwest-Nederland. In totaal worden er zo'n 12.000 for mulieren aan de landbouwers rondgestuurd. De zuidwestelijke boeren wordt gevraagd in te vullen hoeveel hectare op elk bedrijf, nog binnen moeten worden ge haald en hoeveel mankracht en machines men denkt nodig te hebben. Inmiddels hebben gisteren de secretarissen van alle gewestelijke raden van het Landbouwschap in Neder land overleg gepleegd over de organisatie van de hulpactie aan het zuidwestelijke kleige bied. De Zeeuwse secretaris W. Goeman werd belast met de coördinatie van de hulp. Naar de heer Goeman gisteravond kon meedelen zijn concreet tot nu toe de volgende hulpmid delen reeds toegezegd: 65 vak mensen, 24 tractoren, 16 wa gens en 14 aardappelrooima- chines. Volgens de heer Goe man zal de grootste hulp moe ten komen van de provincies Groningen en Friesland. Ande re provincies hebben namelijk zelf problemen ofwel hebben Bijkantoor De Rabobank ln Terneuzen heeft gisteren een nieuw bijkantoor geopend in de Zuidlandstraat- Het bij kantoor is zonder verdere offi ciële plichtplegingen in ge bruik genomen. machines die wel geschikt zijn voor de zandgronden maar niet voor de kleigronden. (Van onze correspondent) HULST De gemeenteraad van Hulst is er tijdens de laatstgehouden raadsvergade ring akkoord mee gegaan, dat uit de rijkskas drie geldlenin gen zullen worden gevraagd voor de bouw van 32 woning wetwoningen in het bestem mingsplan Moersehans, door de Hulsterse woningbouwvere niging. Voor het in eigendom ver werven van het benodigde ter rein is nodig f 254.092,-. Voor het bouwen van de huizen f 1.516.581,-. De installatie van de centrale verwarming gaat f 107.435,- kosten. (ADVERTENTIE) Breng een abonnee aan op De Stem en U ontvangt als attentie 2 spellen kaarten in handige cassette De nieuwe abonnee ontvangt tet kennismaking De Stem de eerste 2 weken GRATIS NAAM: - ADRES: PLAATS: 1 en wil net abonnementsgeld betalen: per kwartaal Bank/Giro31,70 O kwitantie 32.20 per maand Bank/Giro 10,68 kwitantie f 10.93 GIRO NR.: BANK NR.: ,rrfijeeRA" NAAM BANK: V JRWAVVJ. - Oeze Don in open enveloppe ZONDER POSTZEGEL opsturen naar OE STEM Antwoordnummer 112, Breda (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK Aan de zaterdagschieting op twee wippen, gehouden bij P. van Dijk, namen 3-0 schutters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vo gel en eerste zijvogel: P. Claessen uit Lamswaarde; tweedie zij vogel: A. Wentzler uit Vogelwaarde: grootste aan tal (6): A- van Dijk wit Vogel- waarde.Op wip twee: hoge vo gel: R. van Esbroeck uit Lamswa-ar-de; eerste zijvoge-1: H van Waterschoot uit Hengstdijk; tweede zijvogel: A. de Rooy uit Vogelwaarde; extra hoge vogel: H. van Wa terschoot uit Hengstdijk; grootste aantal (7): Ch. Burm uit Hengstdijk. KOEWACHT Afgelopen za terdag organiseerde de sehu-t- tersmaatsobappij Willem Teil een sohieting op de lig gende wip in de zaal bij P. v.d. Steen in Koewacht, Bel gië. Hieraan namen vijfenvijf tig schutters deel met de vol gende uitslag: hoogvogel: \lph. de Bock, Koewacht; eer ste zijvogel: V. de Schepper, Moerbeke; tweede zijvogel: J Vermei-re, Koewacht. Meeste kleine vogels: P. vd. Steen, Koewacht, (vier stuks). De volgende sohieti-ng bij P. v. d. Steen vindt plaats op vrijdag 1 november. Aan de zond-agschieting In café de Kind namen tweeën zestig schutters deel. De uit slag was als volgt: hoogvogel en eerste zij vogel werden in de wacht gesleept door Jo de Waal ui-t Koewacht. Tweede zijvogel was voor Alb. de Vos uit Koewacht. De meeste zij vogels werden geschoten door Gijs de Schepper uit Koe wacht, vier stuks. Aan de zondagschietin-g in café G. van Rumste in Koe wacht Beltgië namen tweeën vijftig schutters deel. De uit slag was als volgt: hoogvogel en eerste zijvogel vielen in handen van Ch. Vereeeken uit Koewacht, tweede zijvogel was voor Jo Hense uit Axel- De meeste vogels werden ge schoten door G- van Damme uit Koewacht (vier stuks). LAMSWAARDE Aan de zondagschieting op twee wip pen, gehouden bij R. Heyens, namen 56 schutters deel. Uit slag: Op wip één: hoge vogel: G. Mangnus uit Boschkapelle; eerste zij vogel- De Yoe-1 uit Nieuw Namen; tweede zijvo gel: R. van Esbroeck uit Lamswaande; extra hoge vo gel: A. de Rooy uit Stoppel dijk; grootste aantal (6): K. Claessen uit Lamswaaröe. Op wip twee: hoge vogel: C- van Gassen uit Hulst: eerste zijvo gel: A. de Bakker uit Hengst dijk; tweede zijvogel: R- van Esbroeck uit Lamswa-arde; ex tra hoge vogel: C. van Gassen uit Hulst; grootste aantal (5) K. Scheerder® uit Hulst. (Van een onzer verslag TERNEUZEN - li meente heeft van eti inwoner de heer W.G.4 ter een gouden vaas a den gekregen Deze erfstuk van de f; Feijter, werd in 185! gedaan aan de wedi Feijter, die op dat m de boerderij „De Li aan de huidige Leen woonde. De vaas was deau van niemand «li de Engelse koningin Ij a. Burgemeester en Wet van Terneuzen zijn hun schik met het aa de heer De Feijter. moet het aanbod nog gemeenteraad aanvaard den, omdat de brief bij de ingekoM ken op de raak donderdag 1 novemte Hoe de beker in fc, gekomen van de fa* Feijter staat te leze:' van de eerste boetak Terneuzense schrijver de Vries. )e Terneuzense wethouders vember in het „drooggelegde (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op wljbnsdag 13 november houdt de provinciale raad voor de recreatie in Zeeland een ver gadering in de Statenzaal te Middelburg De vergadeifing begint om 14.30 uur- Op de agenda staat onder meer de stand van zaken bij recrea tie onderzoek en de voorbereiding van de provinci- ^Bfcecreatien-ota en de regio- basisplannen voor de openduchtre creatie. De provinciale reereatieraad jBook de inspraakmogelijk heden onder de 1-oep nemen. Esjdienen volgens een nottitie inspraakmogelijkheden ge schapen te worden bij zowel ^^Ranvorming als bij het be- Vooruitzichten voor woensdag en ponderdag, opgesteld door het JKNMI op maandag om 18-00 uur: Af en toe buien en vrij ikoud. Weersvooruitzichten ^^Kfers gemiddeld over Ne- d. Op vijftien lag een Engels «kait logssohepen door een' dende storm verwa». Put van Terneuzen. Ir- Terneuzen gingen d-at het eskader, d zoek aan Antwerpen rug had, ook de nan-klijke familie had. Die geruchte» waar te zijn, want 's voeren twee w-al met koningin prins Albert. De ninklijke familie de stad Terneuzen en naar Axel naar de vt herberg 't Zwaantje, gens bezochten hoogheden de „land- van de familie De Fe. de huidige Leeuwen- der het dak van de „De Leeuwtjes" wera'j doorgebracht. Eenmaal terug bleek kon; gin "li. gastvrije onthaal to; lie De Feijter niet v®* zijn. Op drieëntwint'8 ber 1852 leverde werpse kunstenaar entwinttg cenitimewk gouden va-as af „Leeuwtjes"-boerdeni vaas. die een eeuw liebezit is geweest, geboden aan de geme neuzen. Het apschrih vaos luidt; aan de 1 „widow De Feijter ;1 andere kant ..V.R- '1 is een afkorting Tar' Regina- Collecte De col^ de wereldmissiedal. in de r. k.-kerk i» heeft f 629,80 gul®- bracht. tbor woensdag: aantal uren jHO tot 5. Min- temp.: om- 4 g-raid-en. Max, temp.: omstreeks 8 graden. Kans op een Idroge periode van min- 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: *J»p>cent. ^por donderdag: aantal uren ^10 tot 5. Min. temp.: om- 3 graden. M-ax. temp.; ^^fceeks8 graden. Kans op ^^•urofie periode van min- |12 uur: 80 procent. Kans geheel droog etmaal: 'lufsliinden f„,^t!latanz 341 Plas 1, Rhein- felden 298 plus 8, Plittersdorf 13 plus 30, Maxau 572 plus m' Horigen 218 plus 3, .^»heim 423 -22, Steinbach oa! E* - Mainz 422 -14, Bingen 444 iTsa VKu?b 366 _16' Trier ?3-23, Koblenz 402 -22, Keu- 433 "24. Ru-hrort 630 -17, "I' Pannerdense ~SB 1224 Nijmegen 1062 rlfj IJsselkop 1089 plus 2, Uefde IJssel 620 plus 20, De- venter 482 plus 20, Monsin vjWplus 2, Borgharen 4160 - Belfeld 1328 -18, Grave oenfflen de Sluis 600 - 23 ^Morgen, woensdag 30 okt. loir" °P Zoom 3-07 en Hansweert 2.21 en 14.28, terbeuzen 1-47 en 13.49, $EhS?n 1-12 en 13.20, "emeldinge 2.57 en 15.10. st VI ti zi k< ai U vv in m di af m V£ Zi ni gc de ni hc m d< di B h

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2