ining lames Piet Keizer: „Ik ben als oud vuil behandeld DAMES JAPAN VEROVEREN WERELDTITEL Van Hanegem: „Ik mekker niet TWEEDE COiME MARGARET -RACK COURT U3ÖÖ<HÖ®[rD TELEFUNKEN Everaldo bij auto-ongeluk omgekomen INTER GELIJK Hoogoventoernooi met zeker W grootmeesters Straffen UEFA De lichtgewicht Singer Starlet 'rste plaats arin de Nijs sport Is een panter nou zwartrood gevlekt ofbruingeel? kleurentelevisie. theevenemeiit theeoloog theemlneixt Topscorers een miljoen gulden aan prijzen louden Ruststand 8-4 liep Sluiskil uit naar een van 11-5. Tóen zakte het >o van Sluiskil en gaf Dow ans terug te komen. En deze greep men aan. Via Alben else (tweemaal) en Johan ns (eenmaal) werd het 1 )_o ny Schelfhout zorgde via nooi sprongschot voor 12-fj rens Albert Bartelse weet nscoorde 11-9 De44-jariSP man Jan Pellikaan gaf Je skil-aanval toch niet die ;en die men zou verwachten nt loste hi) een break-out Sluiskil fraai op. Doortijdio rijn doel te komen. Na een ite krachtsinspanning van ikil kon Kees Hamelink 13-9 zorgen, door een ver- gingsfout van DOW De fte vijf minuten waren dui- k voor DOW. want verdedi- I bleef men goed overeind elloper Andre Bayle en elspeler Johan Moens be ien de eindstand op 13-u. net al ondervond Sluiskil r tegenstand dan men had 'acht. Maar toch won de cste, Sluiskil; ITSLAGEN: Meisjes pupil- Sluiskil-Walcheren 1-3, ;jes aspiranten tweede klas. skil-Walcheren 3 6-1, Da- eerste klas: Sluiskil- cheren 2 11-5, Dames junio- Sluiskil-Walcheren 1 5-10, ïes junioren tweede klas V-Walcheren 2 4-3, Dames ?de klas: Sluiskil 2-Zeeland rt 2 2-10, Heren tweede klas V 1-Zeeland Sport 30-1, ;n derde klas: DOW uiskil 11-13. voor nodig om deze set met te winnen. De veelbelo- de 3-1 overwinning was voor rres I. lorres II speelde geen geluk- wedstrijd. Doordat enkele elsters naar een Pax Christi ttocht waren werd met een rwakt team aangetreden ;n Zebra's uit Oudenbosch, eerste set stond Morres voor 3-6 maar toen namen de Ze- 's het initiatief over en werd 15-10. In de tweede set ver- rde Morres weer een 9-6 rsprong maar doordat de s en ook de set up te ver van net bleef konden de Zebra s ïgkomen en na een spannend 1 won Zebra's met 17—15. i de derde set hetzelfde feilen Morres. Ondanks goed serve van Jacqueline Biesbroeck Diana Fassaert moest Morres t een 12-7 voorsprong uit den geven en een 16-14 ne- laag incasseren waardoor e wedstrijd onnodig met 3-0 oren werd. erder uitslagen 2e div. C he- Herstaco - EWC Sarto3-2: eede divisie C dames Orkos - rathon 3-0. an onze sportmedewerker) ERNEUZEN - Karin de Nijs talentvolle B-meisje van de tiekafdeling van de Terneu- se sportvereniging „Schelde irt", is geselecteerd voor de lerlandse jeugdploeg. die t deelnemen aan de Europese ■tiekkampioenschappen. ir velen zeker geen verras- want nadat ze eerst Neder- ds crosskampioen bij de reisjes werd. behaalde ze la- ook nog de Nederlandse titel laar categorie op de 800 me- 'verigens werd diezelfde Ka de Nijs zondagmiddag in isendaal bi) de grote door >r georganiseerde cross eer bij de b-meisjes. terwijl haar |e op de tweede plaats ein de Bij de C-meisies wist F skens uit Hulst zicnalseers'c ilaatsen R Boers uit Hulst iigde als vierde bij de heren W Verbiest werd zestiende leren eerste klas: Herstaco- VC 2 - OVC 0-3. Marathon- rres-Hulst 3-2, Ovisa - BK» 2 3-0. Roelofs-Schelde Spp1j Voorwaarts 2-3, EVVL ■lofs-Scheldesport 2 3-0 tames derde k'as„, n -staco-E WC 2 - Ardito 2 3-u- -staco-E WC 3 - PZEM 2JM- staco-EWC 4 - Wiska 2al- ast. Marathon 3 - Ovisa 1 - rathon 4 - Ovisa 2 3-0- leren tweede klas A: Arait riamo 1-3, Herstaco-EVVV jj 'k '73 4 0-3, Ovisa 2 - CLvfj Ruiterschool - Blok 73 Marathon 2 - Wiska 0- r ^DINSDAG 29 OKTOBER 1974 ii!!! WIJK AAN ZEE (ANP)-Tien veerde. Kick Langeweg. Gena iniernationale grootmeesters Susonko en Jan Timman, de hebben reeds toegezegd te zul- kampioen van Nederland len deelnamen aan het 37e De Russische schaakbond zal (Van onze sportredactie) AMSTERDAM - Ajax en Piet Keizer zullen vanavond rond de tafel gaan zitten om Ie praten over de toekomst van de Ajacied. Zoals hekend voelt Keizer niets voor een plaats op de reserve-bank. Dal mondde anderhalve week geleden uil in een openlijke confrontatie lussen Ajax-manager Hans Kraa.v en Keizer. Hel gevolg was. dal de vroegere linker spits van Ajax uit de selectie werd gelaten en tegen Roda Jl'. Antwerp en Fevenoord niet van de partij was. Jan Mulder nam de plaats van Kei zer over. Wel op het middenveld een plaats die Keizer ambieerde na de komst van Willy Brokamp. die door Kraa.v als linkerspits werd gebruikt. Algelopen vrijdag hebben de partijen een gesprek gehad. Volgens hel vrij summiere communique dat daarna werd vrijgegeven waren de besprekingen in goede harmonie verlopen maar was er nog geen oplos sing gevonden voor hel geval Keizer. Intussen is hekend ge worden dal de Ajncied er ern stig over denkt om zijn artieve voetbalcarrière af te sluiten Keizer is teleurgesteld, omdat Kraa.v hem voor de start van de competitie beloofd zou hebben een plaats in te ruimen op het mlHHcm eld. Keizer liet voor die belofte een aanbod uit Frankrijk lopen. Kraav heelt Keizer inderdaad een paar wedstrijden als spelbepaler van Ajax laten spelen, maar de manager van Ajax scheen niel al tevreden, omdal Keizer zijn verdedigende laak van mid denvelder niel erg serieus nam. Kraa.v verweet Keizer onnodig balverlies en verkoos Jan Mulder op het midden veld. Het gevolg was. dat Kei zer de bespreking over de wed strijd tegen Roda verliet en daarna niet meer terug keerde in de selectie van Ajax. Op het ogenblik worden plannen uit gewerkt om Piet Keizer een andere functie Ie geven binnen het vuetbalhedrijf Atax. Keizer, waarvan Willem van Hanegem na afloop van Fevenoord-Ajax nog vertelde, dat hij danig wordt gemist in hel elftal van de Amsterdam mers. zoo graag als scout gaan fungeren. De Ajacied wil vol gende tegenstanders van Ajax gaan bekijken en jong talent opsporen. Ilel hesluur van Ajax zal vanavond in overleg bekijken in hoeverre men aan de wensen van Keizer lege- moei kan komen. Groot strui kelblok daarbij is een compen satie van de door Keizer te missen wedstrijdpremies. Kei zer staat nog tol het eind van dil seizoen onder contract bij Ajax. i Kraai) Keizer lijdt te reel balverlies op bet middenveld Keizer deelde gisteravond op een persconferentie mee dat hij weinig voelt voor de plan nen, die Ajax met hem heeft (het scouten), omdat Kraay voornamelijk naar inzet kijkt an Keizer vindt dat kwaliteit .*n inzet op een gelijk niveau moeten staan. Keizer, die ver klaarde dat de andere Ajax- spelers het ultimatum hadden gesteld Kraay of Keizer eruit, zei ook dat hij zich als oud vuil behandeld voelde Keizer, die het liefst weer had willen spe len, heeft een advocaat inge schakeld voor de afwikkeling van zijn contract dat in 'a"6 afloopt. Hoogovenschaaktoernooi, dat van 13 januari tot en met 1 fe bruari in Hotel Kennemerduin te Wijk aan Zee wordt gehou den Hei zijn de Amerikanen Walter Browne (winnaar in 1974) en Lubomir Kavalek. de Hongaar Lajos Portisch (win naar in 1965 en in 1972). de Joe goslaaf Svetozar Gligoric. de Tsjechoslowaak Vlatimil Hort, alsmede de Nederlanders Jan Hein Donner. Frans Kuijpers. die ui» de meestergroep promo- MEXICO STAD (Reuter/AFP) - Japan is in Mexico Stad met grote overmacht wereldkam pioen volleybal bij de dames geworden. In de laatste en beslissende wedstrijd werd de uit aanzienlijk forsere dames bestaande ploeg van de Sovjet-Unie naar een afgetekende neder laag gespeeld. De Japanse dames, die hun gebrek aan lengte met een formidabele spring kracht ruimschoots compenseren, hadden iets meer dan een uur nodig om zich via de setstanden 15-10, 15-6 en 15-4 naar een 3-0-overwinning te spelen. Japan nam daarmee wraak voor de nederlaag tegen de Rus sische dames in het wereldtoer- nooi van 1970 in Sofia en het verlies tijdens de Olympische Spelen in München, "waar de Sovjet-Unie de titel behaalde Japan speelde een van zijn beste wedstrijden. Met snel en afwis selend aanvalsspel werd de Rus sische verdediging voor onover komelijke problemen gezet. Het dubbele Japanse blok bleek bo vendien vrijwel onneembaar Slechts in de eerste set kon de Sovjet-Unie enige punten ma ken met goede diagonale sma shes, maar nadat Japan tot 7-7 was teruggekomen, reikte de Aziatische ploeg naar een hoog spelpeil, dat voor de opponnent onbereikbaar bleek. De Japanse meisjes, die na de overwinning in tranen uitbarstten, hadden grote uitblinkers in de zusjes Ira en Shirai Takako en Echieo Maera. De Nederlandse dames be reikten de zestiende plaats door een overwinning van 3-0 op de Philippijnen. De setstanden wa ren 15-11, 15-11 en 15-3. De laatste uitslagen en de eindstand bij de dames is: Finale-poule Japan Sovjet-Unie 3-0 (15—10. 15-6, 15-4), Oost-Duitsland - Honga rije 3-0 (15-4, 15-6, 15-4). Zuid-Korea - Roemenië 3-0 (15-10, 15-7. 15-8). Troostronde: Nederland - Phi lippijnen 3-0 (15-11, 15-11. 15-3), Dominicaanse Republiek Porto Rico 3-0 (15-12, 15-14. 15-9), West-Duitsland - Frank rijk 3-1 (15-5, 10-15, 15-1. (ADVERTENTIE) 15-13), Polen - Verenigde Sta ten 3-0 (15-12, 15-5, 15-8), China-Brazilië 3-0 (15-7,15-4, 15-11). Eindstand: 1 Japan. 2 Sovjet-Unie, 3 Zuid-Korea, 4 Oost-Duitsland, 5 Roemenië, 16 Nederland. Bij de heren eindigde Neder land op de twaalfde plaats. De beslissing over de wereldtitel valt in de wedstrijd Polen - Ja pan. Polen is bij winst wereld kampioen. Japan is wegens een slechter setgemiddelde dan de Sovjet-Unie dat nu nog de lei ding heeft, al kansloos De uitslagen en de eindstand vanaf de vierde plaats bij de he ren is Finale-poule: Oost-Duitsland Roemenië 3-0 (15-4, 15-9. 15-2), Sovjet-Unie Tsjechoslowakije 3-0 (18-16. 15-12, 15-5) Troostronde: Cuba - Mexico 3-0 (15-7, 15-8, 15-8) Eindstand: 4 Oost-Duitsland. 5 Tsjechod'Mvakije. 12 Neder land Gelukkig laat de kleuren-t.v. van Telefunken u nimmer in het ongewisse. Altijd prachtige, natuur getrouwe kleuren dankzij het Telefunken PAL-systeem. U gelooft 't niet? Ga kijken bij uw winkelieren laatu overtuigen. ZDRICH (AFP) - Panathinai- kos en Ol.vmpiakos Piraeus - beiden uit Griekenland - moe ten hun volgende UEFA-cup thuiswedstrijd op vreemde grond spelen. Dit is gisteren be slist door de commissie van be roep van de Europese voetbalu nie (UEFA). Deze commissie bevestigt hiermee de maatregel die door de strafcommissie van UEFA was genomen De beide clubs, die de volgende wedstrijd nu moeten spelen op een terrein ten minste honderd kilometer ver wijderd van hun eigen stadion, kregen deze straf, omdat hun supporters zich tijdens wed strijden voor de Europese beker toernooien schuldig hadden ge maakt aan het afschieten van vuurwerk op de tribune Olym- piakos kreeg er nog een boete van ongeveer 9000 gulden bij. omdat net al dne keer gewaar schuwd was Costas Elefthera- kis van Panathinaikos werd voor drie wedstrijden geschorst wegens gewelddadig optreden tegen een tegenstander tijdens de wedstrijd tegen Grasshop pers uit Ziinch. De commissie van beroep ver laagde maandag de schorsing van de Griekse voetbalbond voor het internationale jeugd- toernooi van de UEFA van drie tot twee jaar De commissie bevestigde ver der de 5000 gulden boete voor Sporting Lisboa wegens af schieten van vuurwerk op de tribune tijdens het duel tegen St -Etienne De opgelegde boete van 4500 gulden aan alle spelers van AC' Turijn - het gevolg van hun ge drag inde eerste ontmoeting var dit seizoen tegen Fortuna Düs seldorf - werd verlaagd tot on geveer 2700 gulden Nello San tin van Turijn, die wasgeschorsi voor vier wedstrijden behoef' maar dne wedstrijden langs dt kant te zitten. ROTTERDAM (ANP) - Het Belgisch/Neder landse duo Patrick Sercu en Rene Pijnen heeft in het sportpaleis Ahoy' in Rotterdam de strijd om het Eurpees kampioen schap koppelkoers ge wonnen. Zij hadden een ronde voorsprong op Kemper/Gilmore. De uitslag is: L Sercu/- Pijnen (Bel-Ned) 100 ki lometer in 1 uur, 57 minu ten en 48 seconden. Ge middelde snelheid. 50 983 km/uur Dit koppel be haalde 13 punten op een ronde 2 Kemper/Gil more (Wdl-Aus) 7 punten op twee ronden 3. Schui- ten/Renz(Ned-Wdl) 22; 4 Karstens/Stam (Ned) 12 5 Bugdahl/Thurau (Wdl) 7, op drie ronden 6 Brac- ke/Bal (Bel-Ned) 7op vijf ronden. 7 Hempel/Haritz (Wdl) 17; op zes ronden: 8 Aubey'Cluzeau (Fra) 6: op zeven ronden 9 Dela- torre/Morbiato (Ita) 4. op tien ronden 10 Debos- scher/Fens (Bel-Ned) 6, op veertien ronden: 11 Balk/Van Leeuwen (Ned) I punt PORTO ALEGRE - De Brazi liaanse voetballer Everaldo is zondag verongelukt. Hij werd bij een auto-ongeluk zo ernstig gewond dal hij ter plaatse over leed. Everaldo was linksachter in het Braziliaanse elftal dat in 1970 in Mexico de wereldtitel voor de derde maal veroverde. Everaldo keerde terug van een politieke bijeenkomst, die ge houden werd in verband met de verkiezingen van 15 november a s en reed met grote snelheid. Op ongeveer 45 Kilometer van Porto Alegre botste zijn auto met geweldige vaart tegen een wagen die geparkeerd stond bij een pompstation. Everaldo en zijn echtgenote vonden daarbij de dood. terwijl hun beide doch tertjes en zijn ouders, die achter in zaten ernstig werden gewond. De chauffeur van de andere auto ontsnapte aan de dood. Everaldo Marques da Silva, die zowel links-, als rechtsach ter kon spelen, maakte zijn de buut als international in 1969 Hij speelde tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap in Mexico alle wedstrtjden mee. Hij is 30 |aar geworden nog twee sterke grootmeesters afvaardigen. Gevraagd is oud wereldkampioen Tal, die tn 1973 winnaar werd en de verliezer van de match Kortsnoj - Karpov in te schrijven. Voorts zijn uit genodigd de Joegoslaaf Ljubo- mir Ljubojevee. de Bulgaar Lueben Popov, de Tsjechoslo waak Jan Smejkal en de Nederl ander Hans Ree De grootmees- tergroepzal bestaan uit 16 deel nemers van wie er 11 de titel van internationaal grootmeester be zitten Het toernooi behoort tot categorie 12 van de wereldsch- aakferieratie (FIDE) De par tijen voor de eerste ronde wor den op 14 januari gespeeld Ook de meestergroep bestaat uit 16 spelers. Toegezegd naar Wijk aan Zee te komen, hebben reeds Dieks, Ligtermk (beiden Nederland). Bukic (Joegosla vië). Ek (Zweden). F Portisch. Vadasz (Hongarije). Schmidt. Sznapik (beiden Polen) en Sigur Jonnson (IJsland) Uitgenodigd zijn voorts Grefe, Martz (beiden Ver Staten), Cio- caltea (Roemenië). Makansjev (Sovjet-Unie), Timman. Boehm en Enklaar (allen Nederl (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - Zondag avond Iaat nog belde Ajacies Arie Haan vanuit Winsch oten Willem van Hanegem op. Haan en Van Hanegem waren 's middags tijdens het duel tussen de beide natio nale voetbalgroten Ajax en Feijenoord eikaars directe tegenstander geweest en de confrontatie tussen de twee middenvelders was bepaald geen zachtzinnige, zoals uit gebreide slow motion beel den op de tv nog eens over duidelijk aantoonden. Be schuldigend wezen een aan tal A^acieden na afloop van het spectakelstukje in De Kuip in de richting van de Kromme die volgens hen op onverantwoorde wijze tekeer was gegaan en en passant ook nog met scheidsrechter Jan Keizer had lopen grollen. Ane Haan zei in de koffieka mer van het stadion zelf „Zo n mentaliteit hoort op het voet- PERTH - Margaret Court. 32 jaar en moeder van twee kinde ren, wil volgende maand in Zuid-Afrika beginnen aan haar tweede come-back. Enkele weken geleden kwam haar streven opnieuw naar de top van de tenmsladder te klimmen op losse schroeven te staan door een blessure aan haar rechter kuitspier Een behande ling door haar oude coach Stan Nicholes heeft de afgelopen twee weken echter wonderen (ADVERTENTIES) Moet je meemaken. 40 3M duikertjes voor de lekkerste thee voor maar 1.30 Theekenners bij uitstek: 3M. Maken die touwloze duikertjes. Lekker en goedkoop. 3M Duikertjes. Uitstekende thee. Die niet duur is bovendien. Maar wel makkelijk. voor de spier gedaan. Margaret Court „De behandeling was nogal pijnlijk, maar de moeite waard Mijn kuitspier is bijna weer de oude" De terugkeer op de baan van de Australische tennisvedetle wordt gevolgd door het uitgeven aan het eind van het jaar van haar tweede boek In dit boek zal Margaret Court vermoede lijk weer ingaan op het gedrag van haar Amerikaanse collega Billy Jean King op de baan In Perth vertelde Margaret Court „Ik kan bewondering hebber voor Billy Jean voor de maniet waarop zij het tennis beheerst Maar naarmate ze ouder wordt krijgt ze meer sterallures Haar gedrag op de baan - bal len i n het publiek slaan, met haar racket gooien en schelden op hjnrech- 'ers en scheidsrechters - is voor naar een onderdeel van haar werk Vroeger het ik me erdoor uit mijn spel halen, maar Billie kan me er nu niet meer mee in timideren" Margaret Court wil in Zuid- -\frika terugkomen in het grote ennis omdat zij daar door hei grote aantal deelnemers, waar -chijnlijk ..rustige' eerste ron- ien heeft en een betere kans -enjgt haar oude vorm te hervin den oalveid niel thuis' Een uit spraak, die zeer bitter klonk, twee dagen nadat Van Hanegem de kledingboetiek van de Aja cied in Winschoten had ge opend Een verbaasde Van Ha negem kreeg zondagavond laat plotseling Haan aan de lijn. om dat zoals de Kromme verklaart, „hij met die uitspraak toch in zijn maag zat Arie had tegen de journalisten nogal wat verve lende dingen over mij gezegd en hij vond het correct me alvast voor te bereiden op wat ik de volgende dag zou lezen. Samen hebben we de zaak toen volledig uitgepraat en ik geloof dat onze verstandhouding nog steeds goed is" Toch heeft Van Hanegem wat verrast aangekeken tegen de kritiek van Haan en ook tegen de opmerkingen van de andere Ajacieden „In de krant klaagt Arie dat ik hem een opgezwollen knie heb bezorgd Maar ik kan je ook wat laten zien. Mijn knie ligt open. mijn voet is tot mijn tenen blauw en mijn dijbeen lijkt wel een schilderpalet Alleen ik mekker er niet over na de wed strijd. Dat hoort erbij als je wilt winnen Ik vind het niet sterk als je met dat soort dingen te koop loopt" Volgens Van Hanegem ont breekt het bij al diegenen die klagen over te hard spel en die de schuld bij anderen zoeken aan een werkelijke professio nele instelling „Dat ik donderdag m Winsch oten die zaak van Arie heb ge opend datstaat helemaal los van die wedstrijd Die moesten wij winnen en dan doe je daarvoor alles wat binnen je bereik ligt" De kritiek van het jeugdige duo Van Santen-Dusbaba. die zich vooral loespitst op het ge drag van Van Hanegem jegens scheidsrechter Jan Keizer, laat de Kromme ijskoud. „Wie is Van Santen eigenlijk en wie Sus- baba. Wat hebben die jongens tot nu toe gepresteerd. Die twee komen nel kijken. Ze moesten eens een voorbeeld nemen aan Ruud Krot. Dat is een vakman. Hij deelt uit en incasseert zon der dat je hem erover hoort. Of neem Hulshoff. Dat was nog half geblesseerd. Toch ging ik kei hard tegen hem aan. De anderen spreken er schande van. Maar Barrie heb je er niet over ge hoord. Die snapt waar het in dit vak om draait" Toch werd de Kromme giste ren ook uitvoerig in de pers ge kapitteld. wegens zijn provoce rende houding tegenover de Vo- lendamsp arbiter die door de Kromme enkele malen voor jo ker werd gezet evenals de twee grensrechters „Het voetbal wordt tegenwoordig steeds mechamseher Hot showelement verdwijnt, maarmen vergeet dat het publiek voor de show komt en niet voor twee mechanisch spelende elftallen Een man als Cruvff werd zondag broodnodig gemist. Die kan in zijn eentje voor de show zorgen Ik ben daai ook gevoelig voor, sommige si tuaties buit ik bewust uit Ook als ik met de scheidsrechter be- zigben Maar wat ik zondag nou Milan, tegenstander van rC. bijvoorbeeld he,b gedaan kon Amsterdam in de tweede ronde MILAAN (REUTER) - InU. reglementair beslist volledig door de beugel Van Henegem gaat verder met: „Toen die Ajax-muur niet op negen meter stond, had ik toch het volste gelijk van de we reld dat ik er iets aan deed Kei zer heeft dat zelf toegegeven En toen ik voor hem op mijn knieii ging liggen, nadat hij mijn doel punt had afgekeurd deed ik ook niets strafbaars al ga ik een half uur zo zitten Van Hanegem geeft toe dat dergelijke acts spontaan in hem opkomen Maar hij bekent ook dat hij zich somsin het vuur van het spel teveel laat gaan als het arbitrale duo een volgens hem onvergeeflijke blunder maakt Vorige week leverde hem dat in het duel tegen Barcelona op nieuw een gele kaart op omdat hij Rudi Glöckner duidelijk maakte dat de Oostduitser iets aan zijn ogen mankeerde - „Die kaart heeft gelukkig geen gevol gen voor de return in Barcelona, maar het is echt met zo dat Coerver of Brox er bij mij op aan hebben gedrongen dergelijke dingen voortaan achterwege te laten, zoals links en rechts nu is gesuggereerd Er is over derge lijke zaken niel gesproken en ik zie ook niet in waarom In feite loop ik net zoals de anderen ge woon in de pas Van Hanegem betreurt het wel dat een deel van zijn soms pikante uitspraken vaak ver keerd wordt overgebracht, waardoor het beeld ontstaat van iemand die meent dat hij zich alles kan permiteren „Ik weet net zo goed als ieder ander dat er grenzen zijn Maar neem nu af gelopen zondag Keizer had ge zegd dat hij heus wel de baas bleef in het veld Toen heb ik gezegd, voor de gein natuurlijk „Ja maar ik ben ook een baas in mijn eigen stadion en van mijn eigen publiek' Als ik nou van daag zie wat ze daarvan ge maakt hebben dan lach ik me rot Want ze vergeten er wel bij te schrijven dat ik ook nog heb gezegd, hoe je ook tegen de scheidsrechter aanpraat hij er de bal toch met voor je influit Waarmee ik maar wil zeggen dat hij op het veld natuurlijk wel de baas blijft en daar kun je toch echt met aan tornen Het is duidelijk dat zolang Van Hanegem op een voetbal veld zal blijven rondlopen, hij ook zijn grappen en grollen om zich heen zal blijven strooien „Nogmaals voetbal iseenshow Doodzonde dat een jongens als Keizer nu zo bij Ajax behandeld wordt na veertien jaar topvoet bal Hij kon de show ook maken Zulke persoonlijkheden worden steed zeldzamer van het Uefa-toemooi, is in zijn thuiswedstrijd tegen Bologna niet verder gekomen dan een ge lijk spel van 1-1. De ploeg miste sterspeler Facchetti die wegens een gebroken rib enige weken niel zal kunnen spelen. Hij zal naar verwachting ook volgende week in Amsterdam voor de tweede ontmoeting met de lie verdjes niet aantreden. Amster dam won "de eerste wedstrijd in Milaan verrassend mei 2—1. De overige uitslagen van de Italiaanse competitie zijn Ce- sena - Florentine 1-1; Juventus Ascoli 4-0. Vicenza - AC Torino 1-0, AS Roma - AC Milan 0-1, Sampdona - SSC Napoli 1-1. Ternana - Lazio Roma 1-1, Gag- han - Varese l-l De stand na vier wedstrijden is 1 Lazio 7 punten, 2 Napoli en Fiorentina 6 pnt4 Juven tus. ACToruioen Bologna 5 pnt BOKSEN: De Amsterdamse profbokser Iwan Roesli heeft in hel Belgische Zele verloren van Rudv Haeck In del weede ronde staakte de scheidsrechter het gevecht wegens een wenk- brajwblessure van de Nederl andse lichtgewicht DEN HAAG - Zowel Van der Kuylen, als Geels en Edström scoorden elk eenmaal en verwijderden zich daarmee van hun achtervolgers. De PSV- aanvoerder Van der Kuy len heeft nog steeds een riante voorsprong van twee treffers op Geels, die op zijn beurt Edstrom weer op een treffer achter zich weet. De stand is: l Van der Kuylen (PSV) 11: 2 Geels (Ajax) 9; 3 Ed strom (PSV) 8. 4 Kreuz (Feyenoord) 75 Venneker (Sparta) en Brokamp (Ajax) 5; 7 Jansen (FC Amsterdam), Zuidema (FC Twente), De Jong (Fe yenoord), Nanninga (Roda JC). Vreyssen (NAC) en Ressel (Feye noord) 4; 13 Kristensen'en Schoenmaker (Feye noord), Rep (Ajax), Van Leeuwen (FC Den Haag), Walbeek (Sparta), Van Veen (FC Utrecht). Lubse (PSV). Thijssen (FC Twente), Koerver en Bish (Roda JC) 3. Herman Heskamp van PEC Zwolle heeft de lei ding genomen op de lijst van topscorer in de eerste divisie Hij trof eenmaal doel, terwijl zijn concur rent. de Heerenvener Toonstra, ditmaal niet thuis gaf De stand is: 1 Heskamp (Pee Zwolle) tl: 2 Toonstra (Heeren veen) 10: 3 Polko (Her acles) 8; 4 Groeneweg (SVV), Kreekels (Eindho ven), Jovanovie (FC WV) en Bleyenberg (SC Cam- buur) 6, 8 Hulshof (Vites se). Billy Bond (Volen- dam), Haan (SC Cam- buur). Jacobs (Eindho ven) en Gntter (FC Gro ningen) 5; 13 Bloemersen Van der Pas (Eindhoven), Prauser, Bloten, Berg en Erkens (FSC), Hofs, Bos veld en Bursac (Vitesse). Kwakman (Volendam). Hoogendoorn (NEC) en Eimers (FC Groningen) 4 (ADVERTENTIE) De kleine compacte lichtgewicht machine van Singer met de slimme „één-hands-greep". Hij kan zig-zaggen en blindzomen. Maakt moeiteloos knoopsgaten en zet razend snel knopen aan. En dat is heel wat voor zo'n compacte lichtgewicht. Winkelwaarde 599,— En als u niet wint, heeft u nog geen pech, want er is al een automatische Singer zig-zag voor 349,— Te winnen in de Puzzelaktfe Geven voor Leven in deze krant t.b.v. de kankerbestrijding in Nederland, Puzzel mee!

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 15