MÊÊHÊÊÊÊÊÊt Togo komt tot goed resultaat: 4 - 4 ZUIDWESTERS LOOPT UIT Succes Zeeuwse teams AV'56 zit in een bestuurscrisis BB Sluiskil droogt .Walcheren af. Els van Tatenliove -grote uitblinkster- Veel hoge waarderingen de Zebra bij Overwinning Morres dames DAR VEE WEI telefunk Ria Elliot verrast Duden, sport [pcB©[LaO G®( 1®CTD sport Fittipaldi bovenaan Karpov ziek Eerste plaats Karin de Nijs Is een panter nc zwartroodgevli of bruingeels kleurentelevisi DINSDAG 29 OKTOBER 1974 r DINSDAG 29 OKTOB (Van onze korfbalmedewerkster) TERNEUZEN - In de Zeeuwse korfbalcompetitie vond zaterdag te Goes de be langrijkste wedstrijd in de eer ste klas plaats. Stormvogels uit Westkapelle mocht niet verlie zen om niet te ver achterop te raken bij Zuidwesters. Dal Togo momentcel echter een goede ploeg heeft, die uitstekend ge leid volkomen meetelt in de strijd om de bovenste plaats, bewees het ook nu weer. In een op behoorlijk peil staand duel ging het aardig gelijk op en bei de ploegen konden niet naar een grote voorsprong doordrukken. Met 4-4 kreeg ieder een punt, waardoor Zuidwesters, dat niet soepel draaiend, toch geen (Van onze sporteorrespondent) VENLO - In de landelijke ta- feltenniscompetitie zijn alle Zeeuwse teams afgelopen week end succesvol geweest. In de hoofdklasse B wist St.-Aloysius 1 in Venlo met 4-6 beide punten te veroveren tegen Blue Star 1 Met name René van Dijk die drie maal won en Wilfried Dumez goed voor tweemaal winst zorg den met de dubbelspelzege voor dit goede resultaat. Bovendien schoven de Zeeuwen weer een punt dichter naar leider Irene 1 toe want de Tilburgers verslik ten zich in eigen huis tegen Delta Lloyd 2 (5-5). Valkenberg - AMVJ 1 nam met 8—2 royaal afstand van Scylla 3. Voor een daverende sensatie zorgde St.-Aloysius 2 in de overgangsklasse door in ei gen huis het nog ongeslagen JCV 1 met 7-3 te kloppen Paul van Laere won al zijn partijen ter wijl Louwen en Boogaert elk tweemaal wonnen De Grauwse reserves werkten zich door dit fraaie resultaat uit de gevaren zone van de degradatie Hierin bevindt zich nu Diveko dat met 3-7 van het Roosendaalse Deso verloor terwijl Frisol 2 op de laatste plaats bleef na een 8-2 nederlaag bij Belcrum. De spanning in de promotieover- gangsklas H bleef gehandhaafd doordat de Walcherse derby tus sen Wilno 1 en MZ 1 gelijk ein digde. Evenals in de eerste ont moeting won Jeras al zijn par tijen voor Wilno terwijl De Vries en Kersten twee punten tegen scoorden. Ditmaal wonnen de Vlissingers echter het dubbe lspel maar in de laatste uiter mate spannende partij tussen Dert en Gabrielse bij een 4-5 voorsprong voor MZ in de derde game de remise werd bereikt. Wilno kan nu alleen nog hopen op een misstap van MZ in de res terende wedstrijden om de Mid delburgers van de titel te kun nen afhouden Steeds Hoger 3 hield met 9-1 Elan 2 op de laat ste plaats terwijl TOGB 1 dank zij een 2-8 zege op ge li j ke hoogte kwam met Salamanders 2 In de landelijke jeugdcompetitie werd alleen het meisjesduel tus sen St.-Aloysius en MZ ge speeld. Hier trokken de Grauwse meisjes weer aan het langste eind met 9-1 waarbij Vi vian Blanckaert haar eerste ne derlaag leed tegen een goed spe lende Christa Slingert moeite had mei Blauw Wit (6-2) relatief weer al twee punten voorsprong heeft. Swift III zat het tegen Animo 0 niet mee. In de eerste opstelling draaiden de Middelburgers uitstekend, maar de vakwisselingen brachten Animo weer een overwicht. Tegen het einde stond Swift echter met 5-4 voor Een ver schot en een strafworp bracht Animo toch nog de winst met 5-6. waarmee Animo iets over- bedeeldwerd Volhardingen All Readv speelden in Yerseke een belangrijke wedstrijd in de onderste regionen Volharding bleefergdicnt bij. maar de winst ging toch met 4-5 naar All Ready, dat niet tot de prestaties van het vorige seizoen komt. Volharding doet het toch beter dan velen dachten want de ploeg uit Yerseke heeft nog geen en kele afgang moeten meemaken. Stand Zuidwesters I 6-12. Stormvogels I 6-9. Togo I 5-8. Ondo I 5-6, Animo II 6-6, AU Ready 15-4, Swift III 6-3. Blauw Wit I 4-0, Volharding I 5-0 Inde tweede klas had Top het niet zo gemakkelijk met Seolto II De Vlissingers verweerden zich uit stekend en Top kwam er niet zo gemakkelijk door Wel ging de winst met 2-4 mee en dat bracht hen naast Olympia op een ge deelde eerste plaats Zuidwes ters II maakte een misstap tegen Atlas, dat verrassend met 3-6 de winst meenam. Animo III klom wat op de ranglijst door Tjoba III te verslaan met 3-1. De groen-witten staan daardoor nog steeds puntloos, samen met Noad I onderaan. Stand Olvm- pia I 5-9, Top I 5-9, Atlas I '6-7, Animo III 5-6, Seolto II 6-5, Zuidwesters II 3-4. LuctorI 5-4, Tjoba III. NOAD I 5-0. In de de rde klas behaalde B K.C voorde vierde maal de dubbele cijfers. Ditmaal was het Atlas n dat deze onstuitbare ploeg tegen over zich vond Togo II is de enige ploeg die BK C nog kan volgen Tegen Zaamslag II ble ven de Goese reserves eveneens ongeslagen Het werd een duide lijke 7-2 zege. Jammer is dat de Goesenaars twee winstpunten (Van onze sportmedewerker) GOES - De zaterdag in de Goese sporthal gehouden Zeeuwse badminton kampioen schappen hebben geen verras singen van betekenis opgele verd. Alleen bij het dames enkel moest Ciska Duden toch wel tegen de verwachting in haar meerdere erkennen in de halve finale tegen Ria Elliot die won met 11-7 en 11-2. Nel Ririhena had daarvoor Anita Lammers teruggewezen in de andere hal ve finale met 11-5 en 11-0 en in de finale gaf Ririhena Elliot ook geen kansfl 1-2 en 11-1). Er wa ren 12 deelneemsters bij het da mes enkel. Het heren-enkelspel bracht 24 man op de baan. Coen Valcke- nier plaatste zich in de eerste halve finale zoals werd ver wacht voor de eindstrijd door Toby Lammers met 15-11 en oby 15-6 terug te wijzen Danny Mol hield Jan Willem Visser op af stand met 15-6 en nog eens 15-6 maar m de finale tegen Valcke- mer was Mol toch kansloos (15-10 en 15-6) Het dames dubbel ging naar het duo Ririhena-EUiot dat met 15-3 en 15-1 zegevierde over de Avanti dames mevrouw Smolders en Ciska Duden In de eerste halve tinale bij het heren dubbel (12 paren) zege vierde het Marathon duo Lammers-Mol over Smolders- Outermans (15-12 14-17 en 15-7) terwijl Valckenier en Bish het paar Scheen-Proos klopten (18-13 3-15 en 4—15) Met 15-8 en 15-5 behaalden Valckenier en Bish de titel Tien paren kwamen in actie voor het gemengd dubbel Driekwar tier op de baan bleven Ririhena-Lammers en hun tegenstanders Elliot-Fraanje (belden van Terneuzen) Het werd tenslotte winst voor eerst genoemde paar (15-11 6-15 en 15—2) In de andere halve finale kreeg mevrouw Rensma wegens ziekte van haar man. Lips van Marathon als partner toegewe zen. Ciska Duden en Coen Valc kenier wa ren te sterk voor eerst genoemd paar (12-15 en 5-15). In de finale wonnen Duden- Valckeniermet 15-4 en 15-1 Bij deze titelstrijd werden in totaal 52 partijen gespeeld Bondsge- delegeerde de heer J Kruson uit Breskens woonde dit kampioen schap bij. Hoofdscheidsrechter was de heer Dekkers uit Rotter dam en de prijzen werden uitge reikt door de voorzitter van het district Zeeland de heer J.C.C. ten Haaf uit Souburg. (Van onze sportredactie) de Goese atletiekvereniging AV'56 zit midden in een be stuurscrisis. Het zeven leden tel lende bestuur is en bloc opge stapt nadat een naar de mening van het bestuur te gering deel van het aantal leden positief heeft gereageerd op een door het bestuur gestelde vertrouwens kwestie. Het betrof het roye ment van AV'56-trainer Cees van Oosten. Van Oosten had zich in een serie brieven, onder meer aan de secretaris van Marathon, Wim Hofman uit Vlissigen; coördinator Niek Flipse van de Zeeuwse groep middenafstand- lopers uit Wolphaartsdijk; AV'56-voorzitter G.W Snel en de voorzitter van de KNAU Af deling Zeeland L. Simpelaar uit Terneuzen, dusdanig negatief uitgelaten, dal hij als AV'56- man schade berokkend had aan buitenstaanders en zijn eigen vereniging in diskrediet had ge bracht. Van de veertig stemgerech tigde leden spraken er 23 hun vertrouwen uit in het huidige bestuursbeleid, vijftien waren er tegen, één stem was ongeldig en er werd één blanco stem uit gebracht. Rekening houdend met het feit dat het complete be stuur vóór stemde (zeven man) bleek dat de stemmenverhou ding van zestien vóór en vijftien tegen een te wankele basis was voor het zittende bestuur om verder te gaan. Het bestuur van AV'56 - met mannen als voorzitter Snel, se cretaris Oggel. Niek Flipse, Hans Hoeksma, wedstrijdsecre taris Leme Polfliet en Hans Goovers- besloot dan ook er de brui aan te geven Het bestuur verwacht nu deze week een reac tie uit de leden voor het samen stellen van een commissie die het verder functioneren van AV'56 moet mogelijk maken 'i 1 -• ip",' nu: Yi V V;- Z: in mindering kregen, waardoor ze toch achterop zijn geraakt Stand B K.C I 5-10. Ondo II 6-7. Togo II 4-6. Stormvogels II 4-5. Atlas II 6-5. Zaamslag II 5-4. Animo IV 4-2. Zuidwesters III6-2. Swift IV4-1 In 3B kwam Zaamslag weer op kop Tegen Top II kwamen de Zeeuws- Vlamingen tot een uitstekende 0-11 overwinning, waardoor ze in wedstrijden gelijk kwamen met hun grootste concurrent Blauw Wit II Volharding II en Togo III kwamen met 4-4 ge lijkspel overeen, hetgeen van Volharding II een goede presta tie is Stand Zaamslag I 4-8. Blauw Wit II 4-7. Togo III 6-6 Top II 6-5. Volharding II 3-3. Olvmpia II .3-1. Seolto III 3-1. Swift V3-1 Bij de Junioren ging slechts éen wedstrijd door Lue- tor kreeg thuis een fikse 1-10 nederlaag te slikken van het sterke Stormvogels DeTerneu- zenaren blijken voor deze klas te zwak te zijn Stand: Tjoba J1 3-6. Seolto J1 4-6. Stormvogels J1 4-6, Animo J1 3-4, Swift J2 3-4, Blauw Wit J1 4-4. Togo J1 5-1Luctor J! 5-1 RIVERSIDE (UPI) - Wereld kampioen Emerson Fittipaldi (Bra) heeft op het circuit van Ri verside ondanks een derde plaats in de derde race de leiding behouden in de internationale race der kampioenen. De derde wedstrijd werd ge wonnen door de Amerikaan Bobby Allison Hij legde de 122,360 kilometer af in 46 minu ten met een gemiddelde snelheid van 160 kilometer per uur. De stand na drie wedstrijden is: l. Fittipaldi (Bra) 41 punten, 2. Unser (V.S.) 38 pnt, 3 Follmer (VS) 36 pnt. De laatste wedstrijd waarin alle coureurs opnieuw in Che- vrolets Camaro rijden wordt op 14 februari op het circuit van Daytona Beach verreden. Spelmoment uit de korfbalwedstrijd Togo-Stormvogels (Van onze handbalmedewerker) TERNEUZEN - Voor de afde ling Zeeland is het zaalhandbal seizoen begonnen met een volle dig programma in de sporthal van Terneuzen. In de afdeling eerste klas dames ontving Sluis kil de reserves van Walcheren. Hoewel het damesteam van Henk van Eek erg stroef draaide, nam Sluiskil toch reso luut de leiding al snel na de aan vang via een mooi schot van Ans de Hamer. In de tiende minuut gaf Els Kips de reserve- doelvrouwe van Walcheren het nakijken dooreen lage schuiver. 2-0. Ook in de verdediging van Sluiskil klopte alles niet perfect. Daardoor kon Walcheren via een sprongschot iets naderbij komen. 2-1. Na 15 minuten be nutte Ans de Hamer een goed in gezette bal van een van haar medespeelsters, en scoorde 3-1. Nadat Walcheren kort daarna de achterstand weer iets ingelo pen was, 3-2. vond Sluiskil het welletjes, en zette door. Via doelpunten van Els Kips, twee maal en Ans de Hamer, twee maal, werd de ruststand 6-2 voor Sluiskil. Na rust wisselde Walcheren van doelvrouwe en dit bracht Sluiskil direct even in de problemen. Toch zorgde Ada Kest eerst nog voor 7-2. Jaque- line Vael gaf de Sluiskil- verdedigmg veel werk en toch kon zij fraai 7-3 scoren. Weer was het routinier Els Kip die ZELZATE (B) - Els van Ta- tenhove - de 16-jarige ster zwemster van de Braakman uit Hoek was zondagmiddag tijdens wedstrijden voor de Zeeuwse B-competitie, die in hel overdekte zwembad te Zei- zate, werden verzwommen, bij zonder gelukkig. Zij slaagde er namelijk in om het Zeeuwse ad- spirantenrecord opde LK0- meter vrije slag te brengen van 1.09.4 naar 1.09.0. Bovendien zwom zij zich op de 100 meter schoolslag dames naar een schit terende tweede plaats in de voor haar eveneens zeer goede tijd van 1.28.8. Vooral dit laatste nummer-de 100 meter schools lag dames-was bijzonder span nend. Aan de start kwamen immers de schoolslagvedetten Nettie Pladdet (Zeeuws recordhoud ster) Marlies Verduysse en Els van Tatenhove van de Braak man. Iedereen verwachtte dat de uiteindelijke winnares uit deze drie dames zou komen. Maar Yvonne Clasen van de Bruinvis wilde zich hierbij kennelijk niet neerleggen, en zij wist na een zeer goede start de leiding te nemen, die zij op verrassende wijze wist vast te houden. Bij de heren was de strijd niet zo spec taculair Alleen op de 100 meter vrije slag was er volop strijd. Frank Lucasse van de Ganzen was duidelijk de snelste. Ook Koen Dehulstervan De Bruinvis - fina list op de nationale zwem- (Van onze gymnastiekmede- werker) BERGEN OP ZOOM - De in de sporthal Gageldonk te Bergen op Zoom georgani seerde verenigingswed strijden voor 10- en 11- jarigen van de Zeeuws Bra bantse Turnkring zijn bij zonder succesvol verlopen. Zebra-voorzitter de heer A. Knol sprak in zijn dan kwoord van een fantastische wedstrijd met een bijzonder vlot. sportief en gezellig ver loop en met een uitstekende organisatie van Udi uit Be rgen op Zoom in samenwer king met de wedstrijdleider de heer L.C. Wisse uit Ka- pelle. Opvallend waren wel de zeer goede prestaties, die door de meer gespecialiseerde jongens en meisjeswedstrijdgroepen in de afdeling met moeilijke oefen stof werden behaald. Daar vie len vijf van de acht eerste prijzen, die op deze turndag werden behaald. Vooral de meis jeswedstrijd was van een uitste kend gehalte en dat leverde zeer hoge jurywaarderingen op. Dat de jury haar punten be slist niet cadeau heeft gegeven kwam duidelijk tot uitdrukking indien men het totaal aantal be haalde prijzen bekijkt. Men moest per wedstnjdonderdeel per deelnemer een jurvwaarde- ring van minstens 7 punten ont vangen (maximum 10) om voor een prijs in aanmerking te ko men Zesentwintig verenigings- groepen haalden dit hoge ge middelde juist niet en vielen buiten de prijzen Vierentwintig verenigingen behaalden een de rde prijs. 16 een tweede en 8 een eerste In totaal waren voor de beste veremgingsgroepen 13 ere prijzen te verdienen Deze wer den behaald door meisjes A: Olvmpia (Kapelie). Dcltusport (Zierikzee). Tuni (Nieuwdorp), Prins Hendrik (Breda), Volhar ding (Goes) en Spido (Oud- Vossemeer) Meisjes B: Delta- sport (Zierikzee) en Prins Hen drik (Breda); jongens C: UDI (Bergen op ZoomThor (Sas van Gent) en BTV (Bergen op Zoom); jongens D: VTV (Vlissingen) en Volharding (Goes) Opmerkelijk is ook dit jaar weer de fraaie prestatie van Tuni Nieuwdorp in de meisjeswedstrijd A Het wist beslag te leggen op een van de weinige eerste prijzen en be zette bij 47 deelnemende vereni gingen de derde plaats De verenigingspnjzen zijn als volgt over de verschillende ver enigingen verdeeld: Wedstrijd Meisjes A: Kwiek (Bruinisse) 3e prijs. OKK (Kortgene) 3e prijs; Volharding (Goes) 2e en 3x 3e prijs; Tuni (Nieuwdorp) le prijs, Olvmpia (Tholen) 2e prijs: Del- tasport (Zierikzee) le prijs, KGV (Kloetinge) 2e prijs. Turn- lust (Ovezande) 2x 3e prijs. GV Grijpskerke 2e prijs; DIO (Bres kens) 2e prijs. Prins Hendrik (Breda) 2x 2e en 2x 3e prijs: Udi (Bergen op Zoom); 2e prijs: Ex celsior (Poortvliet) 3e prijs; Thor (Sas van Gent) 3e prijs: GV Clinge 2x 3e prijs: Olvmpia (Ka pelie) 1. 2e en 3e prijs: BTV (Ber gen op Zoom) 3e prijs; Sparta (Krabbendijke) 3e prijs: WIK (St. Annaland) 3e prijs; Spido (Oud-Vosmeer) 2e en 3e prijs. GV Duiveland (Oosterland 2e prijs. Wedstrijd meisjes B Vol harding (Goes) 2e prijs: Delta- sport (Zierikzee) le prijs; Prins Hendrik (Breda) le prijs; WIK (St. Annaland) le prijs; Jongens wedstrijd C: Volharding (Goes) 3e prijs. Udi (Bergen op Zoom) 2e prijs; Volharding (Wisse- kerke) 3e prijs. Thor (Sas van Gent) 2e prijs. BTV (Bergen op Zoom) 3e prijs en GV Duiveland (Oosterland) 3e prijs. Jongens wedstrijd D Volharding (Goes) le prijs; MTV'69 (Middelburg) 3e prijs. VTV (Vlissingen) le prijs en Astrow (Souburg) 2e prijs. Sluiskil verder deed uitlopen, 8-3, voordat Walcheren met goed gerichte schoten inliep tot 8-5. Tijdig genoeg bémerkte Sluiskil het gevaar, en bleef de Walcheren-verdediging onder druk houden. Dit bracht Sluis kil op een veilige 11-5 ein dstand. In de tweede klas heren ontving Door Onderlinge Wils kracht de heren van Zeeland Sport uit Vlissingen. Zeeland Sport, dat met een speler te weinig verscheen, was geen tegenstander voor dit Terneu- zense team De grote fout echter van de DOW-ploeg was dat ie dereen te gehaast was om te kunnen scoren. Kansen waren er genoeg, maar men was te snel met de afwerking. De cirkello pers, die continu vrij liepen, kregen te weinig ballen. Na een ruime ruststand van 13-1 viel de verdediging van DOW vooral op, doordat er geen doelpunt meer door Zeeland Sport tegen- gescoord werd Het rustige aan- valsspel, dat DOW nu demon streerde, gaf de aanval de gele genheid de kansen beter te be nutten, en vooral Eric Coomans, Tonnie van Hoorn en Willem Prins waren hierbij de topscoor- ers. De eindstand 30-1, gaf het grote overwicht zeer duidelijk aan. In de derde klas heren werd, de derbv Sluiskil tegen de reser ves van DOW een wedstrijd tus sen twee ploegen die elkaar weinig ontlopen. Na twee snelle openingsdoelpunten van Sluis kil kon Tonny Mink tegensco- ren, 2-1. Sluiskil bleef aan de sterkere kant, en kon de voor sprong steeds op 3 tot 4 doelpun ten houden. Ruststand 3-4 w rust liep Sluiskil uit naar^ stand van 11-5. Tóen zakten tempo van Sluiskil en gaf Dow de kans terug te komen. En de» I kans greep men aan. Via Alben Bartelse (tweemaal) en JoU Moens (eenmaal) werd het l]-t Johnny Schelfhout zorgde vi- een mooi sprongschot voor 12-8 alvorens Albert Bartelse tegenscoorde 11-9. De44-jari» doelman Jan Pellikaan gaf |j( Sluiskil-aanval toch niet d,( kansen die men zou verwachten Attent loste hij een break-ow van Sluiskil fraai op. Doortijdip uit zijn doel te komen. Na laatste krachtsinspanning van Sluiskil kon Kees Hamels voor 13-9 zorgen, door een vet. dedigingsfout van DOW. üi laatste vijf minuten waren dui- delijk voor DOW, want verdedi. gend bleef men goed overeind Cirkelloper Andre Bayle en vleugelspeler Johan Moens bei paalden de eindstand op 13-n Al met al ondervond Sluiskil meer tegenstand dan men had verwacht. Maar toch won dt sterkste, Sluiskil. UITSLAGEN: Meisjes pupil, len Sluiskil-Walcheren U; meisjes aspiranten tweede klas' Sluiskil-Walcheren 3 6-1, Da. mes eerste klas: Sluiskil. Walcheren 2 11-5, Dames junio. ren: Sluiskil-Walcheren 15-10, Dames junioren tweede klas' DOW-Walcheren 2 4-3, Dames tweede klas: Sluiskil 2-Zeeland Sport 2 2-10, Heren tweedeklas DOW 1-Zeeland Sport 30-1, Heren derde klas: DOÏ 2-Sluiskil 11-13. kampioenschappen - was in zijn leeftijdsgroep onder de 14 jaar een klasse apart. Hij won de 100 meter rugslag met 12 seconden voorsprong op zijn tegenstan ders. De stand in de B-zwemcompetitie geeft wel verrassingen te zien. Zo heeft de Bruinvis de leiding genomen en is de Stormvogel B-ploeg als laagste geklasseerd. De onder linge verschillen zijn echter niet zo groot, zodat er nog van alles kan gebeuren. De stand in die competitie luidt: 1. Bruinvis met 2738,4 punten; 2. Ganzen. 2760,0; 3. Luctor B 2855,7; 4. De Braakman 2864,7 punten; P Scheldestroom 2868,9; 6. Stormvogel B 2902.6 punten. De uitslagen waren: 100 meter vrije slag dames: 1. E. van Tatenhove. Braakman. 1.10.3; 2. M. Ver- cru vsse, Braakman, 1.16.1; 3. M Klompe, de Ganzen. 1.18 1. 100 meter vrije slag heren1 F Lu casse de Ganzen. 1.04.9. 2. J Kokkee, Stormvogel, 1.06.7; 3. R. Bron. De Bruinvis, 1.07 .0.100 meter rugslag meisjes onder 14 jaar P Buysse, de Braakman. 1.27.5: 2. E. Parma, Ganzen 1.29.0: 3 A. Wartenberg, Stormvogel B 1.29.1. 100 meter rugslag jongens onder 14 jaar: 1. K Dehulsters. van Bruinvis, 1.13.7; 2. R van de Guchte. Luc tor B. 1.25 4: 3 J. Klompe. de Ganzen, 1.26.9; 50 meter vlinde rslag meisjes onder 12 jaar: 1 M. Veraonck. Bruinvis, 42.6; 2. E. Parma, de Ganzen, 43,8; 3 R. Verzee. Braakman 44.0: 50 me ter vlinderslag jongens onder 12 jaar: 1. P Polderman. Schelde stroom. 39.4; 2. H. Stroo. de Stormvogel B 45.0; 3. werd R. Oostinga, van Stormvogel, in 46 0. 100 meter vrije slag meisjes onder 16 jaar- 1 E. van Taten hove. Braakman. 1.09 0: 2. M Klompe de Ganzen, 1 18.2; 3 P Buysse, Braakman, 1.20 5. 100 meter vrije slag jongens onder 16 jaar: 1 F Lucasse, de Gan zen. 1 05.7; 2 J. Kokkee Storm vogel. B 1.07 0: 3.K. Dehulsters. Bruinvis. 1 08 4; 200 meter wis selslag meisjes onder 14 jaar: 1 M Verdonck.Bruinvis.3.17 7:2 E Parma, De Ganzen. 3.19 13 A Wartenberg, de Stormvogel. 3.21.0 200 meter wisselslag jon gens onder 14 jaar: 1 K. Dehul sters. de Bruinvis, 2.49.9: 2 J de Vries Scheldestroom, 3.0M.2; 3. P Polderman. Scheldestroom. 3 03 4. 100 meter schoolslag dames: 1 Y Clasen. Bruinvis. 1 28 6: 2 E van Tatenhove. De Braakman. 1.28.8: 3. N Pladdel. Braakman. 1.29.1 100 meter schoolslag heren: 1 R Bron de Bruinvis. 1.23.7: 2 P Romkes. Luctor 1.25.8: 3. D de Braai. Bruinvis. 1.26.3. Viermaal 50 meter wisselslag estafette meis jes onder 16 jaar: 1 Braakman in 2.35 4; 2 Braakman 2 in 2 45 4. 3 Luctor B in 2.518 Vijfmaal 50 meter estafette vrije slag jongens onder 16 jaar 1 Stormvogel 2 41 8: 2 de Ganzen 2 54 9 en 3 de Braakman 3 (lil 7 MOSKOU (AFP) - De zeven tiende partij in de schaaktwee kamp tussen de Russische grootmeesters Viktor Kortsnoi en Anatoli Karpov, die gisteren zou worden gespeeld is uitge steld wegens ziekte van Karpov. Een andere datum voor deze wedstrijd is nog niet vastge steld. (Van onze volleybalmede- werker) HULST - Het eerste da mesteam van Morres Hulst heeft zich in het Limburgse Tegelen schitterend gere vancheerd voor de zwakke competitiestart. N.D.I. Va- luas D nam in de eerste set een vrij snelle 5-2 voor sprong. Maar toen kreeg het deze dag goed spelende Mor- resblok volledig zicht op de NDI aanval. Er was voor de Venlose meisjes geen door komen meer aan. Dat gaf Morres meer gelegenheid om aandacht aan de eigen aan val te besteden. Doordat het stoppen zeer goed verzorgd was konden de op dreef zijnde spelverdelers Yvonne de Booy en Gabv Aarts het blok van de tegenpartij dik wijls misleiden waarvan vooral de hard slaande Tiny Everaars profiteerde. Morres kwam zo op 8-6 voor sprong NDI kwam nog even op 8-8 terug maar de veldverdeling onder impuls van Odette Arts keerde het Venlose offensief zo dat het initiatief weer volledig voor Morres was dat de set nu gemakkelijk met 11-15 won. NDI speelde nu duidelijk onze kerder Morres ging dan ook in de tweede set enthousiast door en liep uit naar 5-1. Toen kwam NDI langzaam terug tot 8-8. Vooral door een iets mindere pass bij Morres ging NDI met taktisc e ballen aanvallen Spe ciaal door uitstekend werk van aanvoerster Tillv van der Veeken had dit slechts matig succes Morres concentreerde zich weer meer en ging terug tot het offensief. Vooral Hanneke van Bavel had veel succes. En ook die tweede set leverde een 11 -5 overwinning op voor Mor res Hulst In de derde set waren verschillende Morres meisjes duidelijk hun concentratie kwijt, wissels hielpen niet en NDI won deze set gemakkelijk met 15-6 Morres begreep waar het schortte en in de vierde set was de ploeg er weer helemaal. NDI werd volledig overspeeld terwijl, het Morresblok geen en kele fout maakte en er waren dan ook slechts vijf sevicebeur- ten voor nodig om deze set me 15-2 te winnen. De veelbelo vende 3-1 overwinning was voor Morres I. Morres II speelde geen geluk kige wedstrijd. Doordat enkelt speelsters naar een Pax Chnsti voettocht waren werd met een verzwakt team aangetreden tegen Zebra's uit Oudenbosch De eerste set stond Morres voor op 8-6 maar toen namen de Ze bra's het initiatief over en werd I het 15-10. In de tweede set ver overde Morres weer een 94 voorsprong maar doordat d» pass en ook de set up te ver van het net bleef konden de Zebras terugkomen en na een spannend spel won Zebra's met 17-15 In de derde set hetzelfde feilen bij Morres. Ondanks goed sene- ren van Jacqueline Biesbroeck en Diana Fassaert moest Morres weer een 12-7 voorsprong uil handen geven en een 16-14 ne derlaag incasseren waardoor deze wedstrijd onnodig met 34 verloren werd. Verder uitslagen 2e div C he ren: Herstaco - EVVC Sarto3-2 Tweede divisie C dames Orkos - Marathon 3-0. (Van onze sportmedewerker! TERNEUZEN - Karin de Nijs het talentvolle B-meisje van de atletiekafdeling van de Temen- zense sportvereniging „Schelde Sport", is geselecteerd voorde Nederlandse jeugdploeg. die gaat deelnemen aan de Europese atletiekkampioensc happen. Voor velen zeker geen verras sing. want nadat ze eerst Neder lands crosskampioen bij de B-meisjes werd, behaalde ze la ter ook nog de Nederlandse titel in haar categorie op de 800 me ter. Overigens werd diezelfde Ka rin de Nijs zondagmiddag >E Roosendaal bij de grote door Thor georganiseerde cross eer ste bij de b-meisjes. terwijl haar zusje op de tweede plaats «J- digde. Bij de C-meisies wist R Nijskensuit Hulst zien alseersle te plaatsen R. Boers uil Hulst eindigde als vierde bij de herer en W Verbiest werd zestiende volleybal Oi- Tweede divisie C dames: kos - Marathon 3-0 Heren tweede divisie F: Herstaco-EVVC 1 - Sarto 3-2. Tweede klas B dames: Atha- natos - Kikkers 2 2-3. SSV - Sa- vok 2-3 Dames eerste klas: Herstaco-EVVC - Kikkers 3-2, Marathon 2 - Morres-Hulst 3 0-3. Ardito - OVC afgelast, Even Kijken - PZEM 3-1, Blok '73 - Wiska 3-0. Heren eerste klas: Herstal' EVVC 2 - OVC 0-3. Marathon- Morres-Hulst 3-2, Ovisa - Blok '73 2 3-0. Roelofs-ScheldeSpor 1 - Voorwaarts 2-3, EVNC Roelofs-Scheldesport 2 3-0 Dames derde klas Herstaco-EVVC 2 - Ardito 2 3-» Herstaco-EWC 3 - PZEM 20-4 Herstaco-EWC 4 - Wiska 2 gelast. Marathon 3 - Ovisa 1 Marathon 4 - Ovisa 2 3-0 Heren tweede klas A: Ardito- Dynamo 1-3, Herstaco-Eyvv Blok '73 4 0-3, Ovisa 2 - CL» 1-3, Ruiterschool - Blok 3-1, Marathon 2 - Wiska 0-3 MEXICO STAD (Reut pioen volleybal bij de d aanzienlijk forsere dam laag gespeeld. De Japai kracht ruimschoots coi setstanden 15-10, 15-6 Japan nam daarmee voor de nederlaag tegen de sische dames in het werele nooi van 1970 in Sofia e verlies tijdens de Olymj Spelen in Milnchen, "wa Sovjet-Unie de titel beh Japan speelde een van zijn wedstrijden. Met snel en i selend aanvalsspel werd d( sische verdediging voor or komelijke problemen geze dubbele Japanse blok blei vendien vrijwel onneem b< Slechts in de eerste set k Sovjet-Unie enige punter ken met goede diagonale shes, maar nadat Japan te was teruggekomen, reik Aziatische ploeg naar een spelpeil, dat voor de oppo onbereikbaar bleek. De Ja meisjes, die na de overwi in tranen uitbarstten, hi grote uitblinkers in de zus; en Shirai Takako en E Maera. De Nederlandse dame reikten de zestiende plaat een overwinning van 3-0 Philippijnen. Desetstande ren 15-11, 15-11 en 15—3 De laatste uitslagen i eindstand bij de dames is Finale-poule Japan Sovjet-Unie 3-0 (15—10, 15-4), Oost-Duitsland - H rije 3-0 (15-4, 15-6, Zuid-Korea - Roemenii (15-10, 15-7, 15-8). Troostronde: Nederland lippijnen 3-0 (15-11, 15-3), Dominicaanse Repi Porto Rico 3-0 (15-12, 1 15-9), West-Duitsland - F rijk 3-1 (15-5. 10-15, (ADVERTENTIE) Gelukkig laat de kleuren-t.v. van Telefunken u nimme het ongewisse. Altijd prachtige, natuur getrouwe kle dankzij het Telefunk "AL-systeem. U gelooft't niet? Ga kijken bij uw winkelier en laat u overtuigen.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 14