ïgen bre ms Knobel na gesprek akkoord met PSV Frisol datum reserveert ronde van Nederland koppelkoen kan knokken" Ajax Versvandepers: Wereldtitel voor Toeristsjeva ennia verzekeringen FEYENOORDER DICK SCHNEIDER: Suurbier geschorst 11 Europees kampioenschap sport ïelnemers ktra- Ibreklas >uikerdam- >ernooi terk bezet Simpel Sparta 'Voorlopige selectie Jong -Oranje Schorsing KEIZER SPEELT NIET WAT STORY DOET, D0ETST0RYG0ED. -7ATFRDAG 26 OKTOBER 1974 28 ou le Het Groene Laken (S. Gent): R. Claessen, Schiif de Jonge en A. Tack {al]i„ Groene Laken, Sas I t); R. de Waal (BZN, Ter izen). Voor het eerst in dese" ïedenis van het dist™ ■uwseh-Vlaanderen van H, nmhjke Nederlandse Billart ad heeft er ook een dame m- chreven voor de voorwei ijden derde klas libre. Het be! Et mevr. W van Tiel-Breure in de poule van Concord» neuzen is ingedeeld, de vet. ging waarvan ze zelf lid is fezande) en ABV (Vlissingen). Er is ook nog de C 2-klasse brin komen uit: Delta klijnsplaat). Dampoort (Mid- Iburg) en de kampioen vanvo- I jaar KOT uit Middelburg. In de C 3-klasse heeft TOG uit Irtgene de zware taak zijn titel Verdedigen. De overige teams 1: OBK ('s Heerenhoek), On- Ons (Goes), DOS (Ovezan- I, ALM (Goes) dn BVW (We- Jldinge). Je C 4-klasse is verdeeld over poules in verband met het ot aantal inschrijvingen (Ij). C 4 A komen uit: OHGL vadendamme), Delta blijnsplaat), Ónder Ons bes), VEG (Souburg), Cios Iriewegen), ABV (Vlissingen), I Toekomst ('s Heerenhoek) en lw (Wemeldinge). C B 4 be- |at uit: OHGL (Kwadendam- DOS (Ovezande), De Toe- nst ('s Heerenhoek), TOG ortgene, OKK (Kwadendam- I), HBC (Heinkenszand) en rw (Wemeldinge). (Van onze sportredactie) SLUISKIL - Zes topspelers het district Zeeuwsch- aanderen van de Koninklijke J-derlandse Biljart Bond heb- In ingeschreven voor de voor- pdstrijden nationaal in de ex- libre-klasse. Deze voorwed- tijden worden gespeeld in eale illinga in Sluiskil, waar debil- J-tvereniging SBC de organisa- I in handen heeft. Je voorwedstnjden in de ex- libre-klasse moeten tussen I oktober en 8 december zip bewerkt. De spelers die zich Jrvoor hebben aangemeld In: J. Blommaert (HBC, Hulst), TL Claeyssens (Het Groene Iken, Sas van Gent), A.E van Inenaam (ZBC, Zaamslagl, Ij. Verlinde (Ed Horemans, fel), F. de Rijk (HBC. Huistien van Fraayenhoven (ZBC, |ams!ag) IaMSTERDAM (ANP) - Niet Inder dan zeven internatio- |ie grootmeesters nemen deel de grootmeestergroep van •t zesde internationale sui- Irdamtoemooi, dat van 18 lo' J met 30 december in Amste'" lm wordt gehouden. Uil Ivjet Unie komen de oud- -reldkampioenen Andris And- |ko. ir. Iser Koeperman en atjeslav Tsjegolew als mede de bssische titelhouder AnaK»1 tntwarg. De drie overige deel- (mende grootmeesters zijn de l'derlandse kampioen Harm liersma, de Franse oudkampi' In Michel Hisard en de Senega- is Baba Sy. Frank Drost en lans Hermelink (beiden Nedej- pd), de Amerikaan Carol nith, de Fransman Je""' .erre Rabatel en de Senegal# issirou Ba (vorig jaar winnaa In de meestergroep) complete het twaalftal spelers m jiotmeestergroep. li n de meestergroep sPe'eVi«rc rert Bronstring, Robert U (ugdwereldkampioen). 1 de Meerendonk en, j, Irkevisser (aUen Neder an® eksander Mogiljanski (n»,J dale Nimbi (Zaire), Wal® liar (Suriname), Jean-rie lbois (Frankrijk), MiljenKO Ipsjitsj (Joegoslavië) ent' pne Habv Kane (Senegal) v'oor de grootmeestergroep fcestergroep, geldt, i (jkmg van de glementen. dat geen rem Eg worden overeengeko»e or de tijdscontrole na de l Indien de spelers z1^ rt. bt aan houden, wordt net„ B Itaat van hun partij als poteerd. De suggestie v ge nieuwe spelregel komt Franse meester Gp°st' or de organisators van |ikerdamtoemooi is 0KC Van Gelder: „Positief gesprek" (Van onze sportredactie) EINDHOVEN/ROOSENDAAL - Bondscoach George Knobel en PSV-manager Ben van Gel der hebben onlangs een ge sprek gehad waarin de bereid heid van het beschikbaar stel len van de spelers van PSV voor hel Nederlands elftal, alsmede het eventuele selecte ren van die spelers door Kno bel ter sprake is gekomen. Zowel Van Gelder als Kno bel verklaarden dat het betref fende gesprek in een bijzonder positieve sfeer is verlopen. Van Gelder: „Wij hebben een ge sprek over de situatie rond het Nederlands elftal. Daarin hebben wij een aantal zaken doorgesproken. Na het ge sprek met Knobel heb ik con tact opgenomen met onze trainer (die op dat moment in Polen was) en de selectiegroep. Zowel trainer Rijvers als onze spelers hebben verklaard dat er geen redenen meer zijn om zich niet beschikbaar te stellen voor het Nederlands elftal. Ze wachten gewoon de selectie af„. Bondscoach Knobel: „Ik heb steeds beweerd dat er geen kwestie PSV rond het Neder lands elftal is geweest. Omdat er echter een aantal misver standen waren ontstaan vond ik dat ik uit hoofde van mijn functie van bondscoach met PSV over deze zaak moest pra ten. In dat gesprek heb ik dui delijk gemaakt dat wanneer ik over een paar weken mijn se lectie voor de wedstrijd tegen Italië bekendmaak er net zo goed PSV-ers in aanmerking komen voor de selectie als spe lers van welke club dan ook. Over de selectie kan ik nu ech ter nog geen zinnig woord zeg gen. Dat is pas over een paar weken interessant". George nobel: „Er is nooit een misverstand geweest" (Van onze sportredactie) DORDRECHT - De Stichting Frisol Sport heeft uit voorzorg een datum gereserveerd voor een volgend wegseizoen eventu eel te verrijden ronde van Ne derland. Op de in Parijs samen gestelde internationale profka lender is er ruimte gecreëerd van 21 tot en met 26 augustus. De stichting werkt op het ogenblik de plannen uit voor een ronde van Nederland voor profs. Be- DICK VAN DIJK VIA GRAP BIJ MET SPAANSE MURCIA (Van een onzer verslaggevers) MllRCIA - Het nieuws kwam vlak voor de nieuwe voetbalcompetitie als een volslagen verrassing. Dick van Dijk, de 28-jarige ex-international van Nice naar het Spaanse Real Murcia. God in Frankrijk verliet de witte stad aan de Cote d'Azur, waar de Middellandse Zee blauwer is dan elders om te gaan spelen en wonen in een provinciestad in Spanje, waar de rol van voetbalkoning al meer dan een jaar is gereserveerd voor ene Johan Cruyïï. Hoe kwam het zover? Wat bezielt hem? Van zijn vierjarig contract bij een van Frankrijks rijkste voetbal clubs waren er pas twee om. In Nice verdiende Van Dijk veel geld. Toch ging hij weg. Het begon allemaal met een grapje op Mallorca. Murcia hoofdstad van de pro vincie Murcia telt 200 000 in woners en valt erg mee. Vergele ken met de armoedige stadjes en dorpen inde omgeving is Murcia dat vanaf de Middellandse Zee kust ongeveer een uur rijden in het binnenland ligt, een ver ademing. Langs de brede straten staan veel bomen, er zijn parken en er is een imposant uitgaans centrum. Een universiteit, het I gerechtsgebouw en drie kazer- i nes bepalen de standing van I deze stad, waar uitgezonderd de importartikelen alles nog goed- koop is. Dick van Dijk, in Spanje wordt zijn naam net als in Frankrijk I net als Van Diek uitgesproken, hij doet het daar trouwens zelf ook, woont midden in de stad in een groot appartement met uit zicht op de bergen H ij zit er pu- pulair gezegd gebeiteld. Van Dijk verdient ook bij de besch eiden provincieclub goed geld. VARNA (AFP) - De Russische turnster Ljoedmilla Toerists jeva heeft gisteren in Varna (Bulgarije) haar wereldtitel Olympische achtkamp met suc ces verdedigd. Toeristsjeva (22) eindigde in het klassement met ruime voorsprong als eerste. Haar puntentotaal was 78.450. Landgenote Olga Korboet werd eede met 77.650 punten, de derde plaats was voor de Oost- duitse Angelika Hellmann met 76.875. Ljoedmilla Toeristsjeva legde voor de eerste maal beslag op de wereldtitel vier jaar geleden in Ljubljana. Gisteren kreeg zij i voor haar oefeningen drie keer 9.80 en een keer 9.90 punten, bij een maximum van 10. Het hoog ste cijfer was echter voor de 15- jartge Oostduitse Annelore Zin- ke, die voor haar vrije oefening door de jury werd beloond met het cijfer 9 95 In totaal werd zij :esde, achter de Russinnen El vira Saadi en Raissa Sisjaroelid- Hij is populair en hij voelt zich zonder moeite Spanjaard met de Spanjaarden Maar Murcia is Nice met. Inde witte stad voelde Van Dijk zich juist zo happy. Waarom weg uit Nice? „Het is allemaal heel simpel", stelt hijzelf „Natuurlijk kon ik nog twee jaar bij Nice blijven Ik had het ook heus wel gewild, want de club kreeg een nieuwe trainer (Markovic van Standard Luik) en met die man zag ik het wel zitten. Ik had me er dan ook he lemaal op ingesteld dat ik zou blijven. Toen kwam plotseling dat aanbod van Murcia uit de lucht vallen. Ik had dat eerlijk gezegd, nooit verwacht, omdat ik het laatstejaardoor blessures met best had gespeeld. Het Spaanse aanbod was erg aan lokkelijk Ik wist bij Nice wat ik had en het was gewoon een kwestie van optellen en aftrek ken. Ik heb er echt geen spijt van Murcia is dan wel geen grote club, maar wel een team waar leven in zit Wij moeten al tegen een zeer oninteressante tegenstander spelen, willen we minder dan 25 000 toeschou wers trekken Spanje is hele maal gek van voetbal. Het is daarom fijn om hier te spelen" Dick van Dijk maakt in Murcia de gekste dingen mee. Als hij zijn appartement verlaat en in zijn auto stapt, moet hij eerst handtekeningen aan schoolkin deren uitdelen. Zelfs meisjes verzamelen ze in Spanje. „Op de training is het soms helemaal le gek", zegt Van Dijk, „als de ter reinknechten per ongeluk de poort van het stadion open laten staan komen in een mum van tijd 3.000 mensen naar het trainen kijken. En maar sch reeuwen. Niet te geloven, als je op doel schiet en de bal suist huizenhoog over, dan slaan ze nog te klappen en te juichen. De laatste weken zorgde de club er voor, dat de hekken gesloten blijven, want met al die mensen kwam er van trainen gewoon niets terecht". den HAAG (ANP) - Als- i voorbereiding op het duel tegen I Jong-Italië, dat op 1!) november tn het kader van het toernooi om de Europa-cup voor landen ploegen onder de 23 jaar in Den Bosch wordt gespeeld, heeft bondscoach Knobel twee een- Hole trainingen gepland De eerste keer, dat de spelers hij el kaar komen is op 3(1 oktober. De volgende spelers zijn uit genodigd Schellekens (NEC), tëS„?e,rven lpsv>' Van Kraav l/c ^ubse (PSV). Meutstege (Sparta), Wickel (Excelsior), Blus ba ba (Ajax), Van Rijnsoever Bav.o Vosmaer (AZ'67), Kist ■ftZ67), Thijssen (FC Twente). Zuidema (FC Twente), Arntz «Go Ahead Eagles), Van Deinsen I Jp? Ahead Eagles), Swanenburg I L Den Haag) en Everse (Feve- fioord). J Dick van Dijk is blij met zijn 3-jarig contract bij Murcia Hij is erg tevreden dat het zo gelo pen is Deze zomer was hij ook serieus met Sparta in onderhan- deiing Van Dijk „Sparta is ver schillende keren bij me geweest in Nice De onderhandelingen sprongen af en.als ik nu lees dat Sparta nauwelijks 5.000 toesch ouwers trekt, lijkt het me toch geen lolletje om op Spangen te spelen. Nee, dan zijn de suppor ters hier veel enthousiaster". Hoe kwam Van Dijk in Murcia terecht' Het is een vermakelijke geschiedenis. „Ik was op Mal lorca op vakantie. Daar kom ik trouwens elk jaar. Op Mallorca verschijnt ook een krant, die uiteraard een sportredactie heeft. Als nu bekende voetbal lers of andere sportmensen op Mallorca vakantie vieren, gaan de verslaggevers altijd een in terview maken. Bij mij waren dezelfde mensen al drie keer op bezoek geweest en drie keer hadden ze zo'n beetje hetzelfde verhaal gehoord. Toen ze dit jaar weer kwamen en weer de zelfde vragen stelden, heb ik naar ze geroepen: jullie weten het toch zeker nog wel van de vorige keren? Nou, dat wisten ze dan nog wel. Maar ze vroegen ook hoe ik het als Nederlander zou vinden om in Spanje te spe len nu Cruyff er zo'n succes had en Neeskens ook al naar Barce lona ging. Ik zei dat ik altijd al graag in Spanje wilde voetbal len. Enfin, die mensen gingen weg en ik twee dagen later ook. want ik moest twee weken met Nice tn een trainingskamp ter voorbereiding op de competitie. Wat denk je dat er gebeurt? Vlak voordat ik naar Frankrijk ver trek, staat er iemand van IMurcia voor me, die de krant van Mal lorca heeft gelezen. Hij bood me aan voor Murcia te komen spe len. De zaak was snel rond. Na dat ik met Nice twee keer in een trainingskamp had gezeten, te kende ik voor Murcia. Nu zit ik hier" De start van Dick van Dijk bij Murcia was met overrompelend In de eerste competitiewedstrijd uit tegen Hercules Ahcante (2-2) scoorde Van Dijk eenmaal. De tweede wedstrijd verliep voor hem ongelukkig Hij kreeg de witte kaart (vergelijkbaar met de gele kaart in Nederland) voor een overtreding en spuwde op de grond Van Dijk „De scheids rechter maakte ervan dat ik hem in het gezicht heb gespuwd. En ik moest eruit. Op de televisie heeft later iedereen kunnen zien, dat dat met waar was, maar de scheidsrechter werd toch geloofd en ik werd voor dne wedstrijden geschorst. Iedereen sprak er schande van De schor sing is nu voorbij Ik mag weer spelen en ik zal laten zien dat ik nog doelpunten kan maken". (ADVERTENTIE) Lees in dit blad het verslag van het Een van de wielerevenementen in het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy mogelijk gemaakt door (voor wie of wat u lief is) kend is al dat het geen „echte" ronde wordt, maar gestreefd wordt naar een aaneenschake ling van klassiekers. Afgelopen seizoen organi seerde Frisol drie profklassie- kers, te weten Midden Zeeland, Zuid Holland en Gelderland. De stichting voert onderhandelin gen met andere comités van amateurklassiekers om tot een reeks van zes klassiekers te ko men, die dan van 21 tot en met 26 augustus worden verreden. Het is waarschijnlijk, dat Frisol deze komende weken de organisato ren van de Omloop van Zeeuwsch Vlaanderen en die van de Omloop van de Barome zullen benaderen, of die comités er voor voelen om volgend sei zoen met profs te draaien binnen het kader van een „ronde van Nederland." Piet Liebregts, de ploegleider van Frisol lijkt vooral te streven naar het „bin nenhalen" van de Omloop van Zeeuwsch Vlaanderen. De in ternationale kalender, die nog moet worden goedgekeurd door de UCI ziet er als volgt uit: 1 maart Omloop „Het Volk", 9-15 of 10-16) maart Parijs-Nice, 19 maart MUaan-San Remo, 29 maart Amstel Gold race, 13 april Parijs-Roubaix, 23 april-llmei ronde van Spanje; 16 mei-8 juni ronde van Italië, 22 juni natio nale kampioenschappen, 27 junt-20 juli ronde van Frank rijk, 21-26 augustus ronde van Nederland, 31 augustus wereld kampioenschappen op de weg, 27 oktober trofeo Baracchi. (Van onze sportredactie) UTRECHT - Ajacied Wim Suurbier zal morgen niet kun nen aantreden met zijn ploeg tegen Feyenoord. De strafcom- missie van de KNVB schorste Suurbier gisteravond voor een wedstrijd. Suurbier kreeg afge lopen zondag een gele kaart in het treffen van Ajax met Roda J.C. Dick van Dijk met echtgenote en dochter aan het strand Leo vao de Ruit (Van onze correspondent) ROTTERDAM - Al mag Feyenoord - Ajax ook dit sei zoen worden gerekend tot de absolute nationale voetbal toppers, in Rotterdam heerst nog steeds niet de koorts die gewoonlijk voor een treffen tussen beide voetbalgroot heden te bespeuren valt. In Rotterdam kaart men nog steeds na over de thriller van afgelopen dinsdag tegen Barcelona, teleurgesteld als men is over de uitslag. De voetbalkenners in de Maas stad zoeken naar oorzaken en filosoferen over de kansen straks in Barcelona. „Feyenoord - Ajax hangt er deze keer zo'n beetje bij", erkent ook Dick Schneider, Feyenoords laatste man en vorige week op nieuw gekozen in de spelersraad van de Rotterdamse club. „Be grijpelijk, want Feyenoord - Barcelona was voor iedereen, ook voor ons, een absolute top per. En de wedstrijd van zondag is er een op een ander niveau. Maar daarom voor ons beslist niet minder belangrijk." Dat laatste wil de 26-jarige ex-Deventemaar duidelijk on derstreept zien. „Feyenoord kan zich beslist met veroorloven in dit stadium van de competitie nog verder achterop te raken PSV en Ajax zullen een enorme psychologische opkikker krij gen als wij vier punten achterop komen en voor ons zal het dan zeer moeilijk worden terug te komen, vooral omdat er nu nog minder clubs zijn dan in het ver leden die voor een verrassing kunnen zorgen" Schneider brengt de uitslag van het duel tegen Barcelona in direct ver band met de belangrijkheid van de wedstrijd tegen Ajax. „Ieder een snapt dat het voor ons strak in Barcelona een zeer moeilijk, zaak zal worden Maar omdat de mogelijkheid nu zeer reëel is dat we uit het Europa-Cuptoernooi worden gewipt, moeten we ons nog meer op de competitie con centreren om ons voor het vol gend seizoen opnieuw een plaats in het Europese bekervoetbal te verwerven". Overigens kampt trainer Wiel Coerver voor de wedstrijd tegen de Amster dammers nog met enkele blessu reproblemen. Jörgen Kristen- sen, die in feite net hersteld was van een lastige enkelblessure, zakte donderdagmiddag tijdens het trainen opnieuw door zijn enkel. Hii moest de training on middellijk staken en wordt nu door fysiotherapeut van Breuke- len en masseur Gerard Meyer in tensief behandeld. Ook Feye noords andere Deen, John Steen Olsen heeft last van een blessu re. Hij zal zeker niet spelen, zo dat Coerver tegen Ajax tyeer het oude middenveld zal inzetten, bestaande uit Van Hanegem, Jansen en De Jong. Gelukkig voor Feyenoords Limburgse coach is de Joegoslaaf Ramljak weer volledig fit, zodat deze de achterplaats kan bezetten. Everse zal tegen Ajax als voor stopper fungeren in plaats van Dick Schneider. „Ja, ik heb dui delijk voorkeur voor deze posi tie", geeft Schneider toe. „Ach terin leiding geven ligt mij wel, ik houd van verantwoording van aanwijzingen geven. En in deze positie is dat allemaal moge lijk", verklaarde Schneider. Die ook toegeeft, dat een dergelijke positie in. het elftal meestal wordt ingenomen door een ou dere speler, die zijn laatste jaren als ausputzer volmaakt. Dick Schneider is het niet met het gros van de Feyenoordaan- hang eens dat de Rotterdam mers deze keer weinig moeite met hun Amsterdamse tegen standers zullen hebben. „Ik ge loof ook wel dat Ajax aan kwali teit heeft ingeboet, maar de meeste Feyenoordsupporters vergeten dat ze er dit seizoen keihard voor knokken. Zij heb ben nu een echte vechtersmenta liteit, en compenseren dat kwa liteitsverlies grotendeels. Trou wens, Ajax heeft ook in dit elftal nog kwaliteit genoeg rondlopen, zou ik zo zeggen. Het zal voor ons zeer moeilijk worden, maar daar staat tegenover, dat als Fe yenoord eenmaal op toeren is, we ook zeer moeilijk zijn te stoppen. Als we tenminste niet spelen onder zulke abnormale omstandigheden als afgelopen dinsdagavond". De Feyenoord-verdediger hoopt op een sprankelend duel in de Kuip. „Want, zo verklaart hij, Feyenoord - Barcelona is voor al die mensen die dik geld voor hun kaartje hebben be taald, of naar de tv hebben ge keken, een regelrechte anticli max geworden Daarom zou het zo fijn zijn als deze wedstrijd kwalitatief en ook qua tnhoud een echte topper zou worden" Als vrije verdediger zal er veel van Schneider afhangen, maar hij waardeert het dat Coerver hem deze vertrouwensplaats in het elftal heeft toebedeeld. De zelfde Coerver waarmee hij voor het seizoen een tijd lang op voet van oorlog stond. Daarover merkt hij nu op: „Ik zat toen op de reservebank en dan zet je je vanzelfsprekend tegen de trainer af. Nog steeds verschil len Coerver en ik over een hele boel dingen van mening, maar we zullen elkaar geen hak zet ten. Ik zal b v nooit iets in een interview over hem zeggen dat ik niet eerder in zijn gezicht heb gezegd De communicatie tussen ons is goed, en de basis van sa menwerking is eerlijk en dat is een goed ding". Vanuit zijn ervaringen voor het voorseizoen kan Dick Schneider begrip opbrengen voor Joop van Daele. de man wiens piaats hij nu inneemt. ,,lk zie Joop niet als een concurrent en hij mij hopelijk ook niet. We zijn collega's en werken alle maal aan een doel, daar wordt Feyenoord zo goed mogelijk van, dan gaat het ons tenslotte ook goed". AMSTERDAM (ANP) - Piet Keizer speelt morgen niet met Ajax tegen Feyenoord. Het ge sprek dat de 31-jarige Ajacied gisteren met manager Hans Kraay heeft gehad, zal volgende week nog een vervolg krijgen. Kraay en Keizer hebben gis termiddag, aldus een communi qué, gesproken in aanwezigheid van Ajax-voorzitter Jaap van Praag, penningmeester Henk Timman en de heer C Geudeker, vertrouwensman van Piet Kei zer. Besproken zijn, weer vol gens het communiqé, „de moei lijkheden in het technische vlak". Een en ander is verlopen „in een vriendschappelijke sfeer". ZEIST (ANP) - lr. Ad van Emmenes is in het sportcentrum in Zeist tijdens een diner door de voorzitter van de KNVB, de heer W. A. G. M. Meuleman, tot bondsridder benoemd. (ADVERTENTIE) Vanaf zaterdag 26 oktober te koop. Bij uw bladenman en overal in de winkel.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 27