inylchloride-normen hebben een invloed op Dow Chemical AAN OETIEK I. van der Hagen veertig jaar bankemployé II2500 GULDEN BOETE VOOR ILLEGALE FILMVERTONING De De Vrüe horse fabriek gesloten Para's maken vrije val boven IJzendijke Projectiel gevonden Nieuwe bedrijven I AEER;n> Beken Blommerde steil nieuwe pastoor voor in Schippers- internaat 15 jaar Gezin door huurschuld huis uitgezet stad streék 1 The Corner NKEMENT N BRUG vlier Am bachten praat over vogelstand Uitvoeringen Scheldegalm Bedrijven Wel haalbaar Inbreker sloeg op de vlucht Sluiskil [IJDAG 25 OKTOBER 1974 v v" - (ADVERTENTIE) voor intieme bruiloften i en diners RESTAURANT Steenstraat 16 HULST Tel. 01140-414S Onze keuken is open tot 22.30 uur Donderdags gesloten re viskotter De Katwijk 58 w Deze moderne viskotter is ;che kabel, die ervoor m«t g blijft. (Van onze correspondent) t schrij- t ge- wor- rlijke het- i een diniek >li-kli- die ver- rteerd. k zal zal n te Den ht en amen- ïhove- kliniek alle m men om de hulpvei ongewenst zwangw' voort te zetten, duur van de zwangi Het bestuur v® Nederland heeft dit nomen, niadat bekei worden dat de Blu kliniek door de mins. Justitie wordt geslota' zo wijst erop, dat het een kleine groep juist door de langere de ongewenste in ernstige nood zijn Deze vrouwen zijn erg jong (15-19 jaar), afkomstig uit alle de bevolking, maar meestal uit Brabant i| burg, aldus Stimezo. ■.SAS VAN GENT Don derdagimddag om vier uur i» een storing opgetreden in het anisch gedeelte van d* te Sas van Gent. Het (keer van en naar Sas van feit ondervond hiervan al boedig hinder, zodat er na kort» tijd, vooral aan de zijde van Sas van Gent, filevorming plaats had- Het verkeer werd omgeleid via Sluiskil en zo gelijk ook via Zelzate. Om uur gisteravond w-as het kement verholpen. zal mevrouw Ni dejournaliste uit een lezing houden soonlijkheid en mtf,| bijeenkomst begint a uur in het gemeemi trum Den Dullaert if Op woensdag 18 e worden de leden ut voor een fonduet* kerstsfeer in het p Wilihelminastraat, It i steen- dames engii rnsdag ïrsuit :n be tracht r nog ie ko- ■gram- stapje (Van onze correspondent) CADZAND Op het strand rij camping Welgelegen is voorwerp aangespoeld, dat bil nader onderzoek een zuur- (cilinder van een uit de [atste wereldoorlog afkomsti- VI bleek e zijn. Door de ifcopruiminigsddenst is de ci- idertop tot ontplossing ge- icht. ;an een onzer verslaggevers) ■TERNEUZEN Bij de Khmer van Koophandel en Fa- Kieken in Terneuzen zijn de «gelopen week de volgende nieuwe bedrijven ingeschre ven: schippersbedrijf ms- Doolaard van P-L. de Bruine te Terneuzen ma kei aai en laties in onroerende goede- :n E.F.R. Lockefeei' te Axel, Ijtersbed'i'ijf E.C.M. de Nijs te Terneuzen apotheek Hulst te Hulst van C.AM. Barones van Hövel tot Westerflier-Ver- water Wase begrafenissen van J F. L. Robbers te Hulst, han- il ;n meet- en rege'.appara- ur van L-D. van Eekeren n A.F J.O van Eekeren Ij (Va Jhu gaar.i heidl- |(Van onze correspondent). briS*f siek, kort of lang, met kraag en manchetten, of andere bontsoort ktia wordt in ons eiga" service. hb Noordstr. J'" eken oordsfraat 31, Tem» LST Zoals in voor- de jaren heeft de oud- ddkunclige kring „de Vier ibachten" ook dit seizoen ai aantal voordrachten voor len op het programma staan, (e heer G Sponselee, bioloog te Hulst, houdt donderdag #ovcmber de eerste voor- Mracht, getiteld: „veranderin gen in de vogelstand van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen". Deze ^Bijeenkomst wordt gehouden in restaurant ,,de Koning van JBttgeland" te Hulst en begint om 8 uur. De volgende bijeenkomst wordt donderdag 19 december «ohouden in het cultureel cen- F}llr "^e Halle" te Axel. De Ëfer I. van Hecke zal dan een «a-serie „de krekenroute van Jet Meetjesland'' vertonen, forvi' daarnaast de filn- •eaftinge" zal worden gedraaid 'aaid. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De strengere normen voor de verwerking en de produktie van vinylchloride, die het ministerie van So ciale Zaken onlangs lieeft afgekondigd, hebben geen gevolgen voor de Dow Chemical vestiging in Terneuzen. De vinylchloride, een kankerverwekkend produkt, wordt bij Dow in Terneuzen als tussenprodukt in een gesloten circuit vervaardigd. Volgens een woordvoerder van het bedrijf zijn de normen bij Dow veel strenger dan die van het ministerie. De produktie van vinylchlo ride, een basisprodukt voor het bekende PVC, polyvi- nylchloride, kwam in Neder land in april in de belangstel ling toen het PPR-tweede ka merlid L. Jansen vragen aan minister Boersma stelde over dit onderwerp. Hij wees hier bij op het grote gevaar van het inademen van vinylchlori declamp- Nadat ook klachten van de industriebond NW de minister bereikten besloot de ze een onderzoekscommissie in (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op 29 ok tober is het groot feest in het schippersinternaat „Koningin Juliana" in Terneuzen. Op die dag bestaat het internaal na melijk op de kop af vijftien jaar. Ter gelegenheid van dit feit worden een flink aantal festiviteiten op touw gezet door een speciaal opgerichte jubileumcommissie. Om acht uur 's morgens zul len na het hijsen van de vlag de eerste ballons worden op gelaten. Om twaalf uur is er een picknick, 's Avonds om halfaeht volgt de opening van de ontspanningskelder. Het o- peningswoord spreekt Frank Koulen. Het geheel wordt be sloten met een bonte avond. Op twee november houdt het schippersinternaat ter ge legenheid van het jubileum een open dag Tijdens deze open dag staat er in het schip persinternaat ondermeer een informatiestand. De andere programmaonderdelen zijn: een broodmaaltijd, een circus voorstelling, een rondleiding en gezellig samenzijn. Voor een algehele muzikale afslui ting van het jubileumfeest zorgt de „P-ogyband"- (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De toneelgroep Scheldegalm geeft dit jaar de jaarlijkse toneeluit voeringen op vrijdag 13 en zaterdag 14 december. Het stuk, dat na veel beraad, door Scheldegalm is gekozen heet „Een stuurman kwaim terug" en is gesfchreven door Hei-man van der Veer. Het is een to neelstuk in drie bedrijven- In dit stuk spelen mee William Assehnan, Thea van Overme- ren-Asselman, Beppy Goos- sens-van Meelen, Matty Ver merken, Jo van Overmeren, Ingrid van Goethiem, Peter Goossens en Wies Boogaart. De eerste repetities zijn al achter de rug. Men is er tijdig mee begonnen omdat het geen gemakkelijk te spelen stuk is De toneelvereniging houdt overigens ook dat jaar weer een actie om donateurs te winnen. Eveneens staat een lo terij op het programma. te stellen. In juni werd de maatregel afgekondigd, dat 50ppm, vijftig leitjes per miljoen in ee* werkruimte mocht bestaan uit vinylchlori de. Tevoren was het toegesta ne maximum nog 200 pipm. Een woordvoerder van Dow Chemical in Terneuzen, de heer I. Clemens, vertelde ons, dat dit bedrijf de regering al enkele stappen voor is ge weest: „We hebben tot nu toe steeds lppm aangehouden al* norm. We hebben een meet programma dat de zaak routi' nema-tig controleert". Volgen* deze woordvoerder produceert Dow geen PVC, het produkt vinylchloride komt echter wel voor als tussenprodukt bij de bereiding van een andere sterf ehloroteen genaamd. De Dow-functionaris verz* kert bovendien dat het pro dukt niet in de werkruimten kan komen, omdat het in een gesloten reactor vrijkomt. Hij voegt daar nog aan toe: „Voor ons zijn die maatregelen van generlei belang". Over de bij verschijnselen van vinylchlori de zegt hij „Als je een keer een snifje inademt is dat niet zo erg. Als je het regelmatig inademt heb je kans op lever kanker, maar als je veel rookt heb je ook kans longkan ker" De vinyldhloride als grond stof, wordt in Nedenland door een vijftal bedrijven geprodu ceerd door Shell, Rotterdam, Akzo Zoutehemie in Delfzijl, De Staatsmijnen in Limburg, ICI in Rijnmond en door Dow in Terneuzen in minder grote hoeveelheden. In totaal zijn vijfhonderd werknemers bij de produktie van vinykhloride betrokken. Nog niet zo Iantg geleden heeft het Amerikaanse congres besloten om de ngrmen voor vinylchloride te verlagen van SOppm naar lppm. Prompt zijn twee grote PVC-bedrijven in Amerika naar de rechter gestapt om deze maatregel on gedaan te maken- Volgens de ze l^edrij ven. BF Goodrich en Dow Chemical is een dergelij ke verlaging van de ppim- graad technisch niet haalbaar. Het zou tot gevolg hebben dat een aantal werknemers ontsla gen zou moeten worden Naar de mening van de heer Clemens is een vergelijking van Dow Terneuzen met de Amerikaanse vestiging moei lijk te maken: „Voor ons is het technisch wel haalbaar. Of het haalbaar is voor een fa briek die bij zijn produktie gebruik maakt van honderd procent zuiver vinyichloi'ide dat weet ik niet". De Internationale Federatie van Vakbonden houdt op 23 oktober in Genève een congres over de beveiliging van arbei ders tegen vinylchloride. Iieze federatie wil de in de V.S. geldende veiligheidsmaatrege len doorvoeren in alle West- Europese landen- Intussen heeft de Noorse PVC producerende fabriek „Norsk Hydro" de eonsequen ties al getrokken De fabriek is gesloten omdat de diirektie het niet langer verantwoord vond, dat de arbeiders werden blootgesteld aan de vinylchlo ride. De tweehonderd werkne mers konden bij zusterbedrij ven worden te werk gesteld. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Op een keer kwam er een soort mars kramer aan de balie. Die wou krediet hebben, weet je waar voor? De leidsels van z'n paard waren versleten. Ik zou een krediet van tweevijftig voor nieuwe leidsels willen hebben, zei hij". Volgens de heer IJ. van der Hagen, per een november veertig jaar in de bankwereld werkzaam is dit een van de dingen, die je als bankemployé mee kan maken. Overigens staat de heer Van der Hagen allang niet meer achter de balie. Op het ogenblik is hij werkzaam als onderdirecteur bij de Am- ro-bank in Terneuzen, De huidige onderdirecteur stapte op een november 1934 als jongste bediende binnen op het kantoor van de Amster- dstmsche Bank in Hulst. Daar voor was hij als afgestudeerd middelbare scholier nog korte tijd in dienst geweest bij een plaatselijke notaris. Tegen een netto-loon van vijftien gulden per maand verrichtte hij in die tijd de eerste klusjes, die een jongste bediende krijgt toegeschoven. De moderne ban-kapparatuur had In die tijd zijn intrede nog niet gedaan. De heer Van der Hagen: „We hadden toen net de eerste schrijfmachine". De heer V-a-n der Hagen doorliep op het Hulster kan toor allerlei rangen. In april 1948 werd hij overgeplaatst naar Terneuzen waar hij be noemd werd tot algemeen pro curatiehouder van de toenma lige Amsterd-amsche Bank. Na de fusie van de Amsterdamsche en de Rotterdamsche Bank kwam de heer Van der Hagen in het kantoor van de Amro- ba-nk in de Nieuwstraat te werken. Tegenwoordig houdt de po tentiële jubilaris zich veel be zig' met personeelszaken en de begeleiding en opleiding van jonge mensen. Wat de heer Van der Hagen aantrekt in het bankwereldje vertelt hijzelf: „Je leert een heleboel mensen kennen en je maakt kennis met een groot aantal zaken, die zich in het gebied afspe len, maar de omgang met het publiek ti-ekt me toch wel erg veel aan". In dit verband zegt 'de heer Van der Hagen met een ondertoon van spijt in zijn stem: „De tijd van het praatje over het weer aan de balie is voorbij". Er is in al die jaren heel wat bij de bank veranderd. De heer Van der Hagen heeft een veertigjarige .ontwikkeling meegemaakt. Zijn korte defi nitie van die ontwikkeling in het bankwezen: „De behande ling van de cliënten staat bij de 58-jarige onderdirecteur op een zeer voorname plaats, hij zegt daarover: „De behande ling, de balie is het visite kaartje van de bank". (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op last van de woningbouwvereniging Ter neuzen is door de gerechts deurwaarder A. van Damme, het gezin E. aan de Kastanje laan te Terneuzen uit zijn wo ning gezet, wegens een achter stallige huurschuld van ru-irn 2.000 Het echtpaar E. heeft twee kinderen van respectie velijk vier jaar en vijf weken. Toen de meubels uit de wo ning verwijderd werden, was mevrouw E. thuis. De echtge noot was op zijn werk en de kinderen waren bij kennissen ondergebracht. Het gezin heeft eon tijdelijk onderkomen go vonden in een huisje aan de Van,Bovenstraat te Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE Vijf leden van het Korps Commando's zullen volgende week woens dag een vrije val maken vanaf eesi hoogte van 2.200 meter. Zij zullen strijden om de Gro te Prijs van IJzendijke. De vijf zullen springen vanuit een Fokker Friendship van de Ko ninklijke Luchtmacht, nadat 30 andere commando's met be stuurbare parachutes gespron gen hebben vanaf een hoogte van 700 meter. De demonstratie van de commando's vindt plaats In het kader van de Oorlogs- en Verzetstentoorri-telling van het Streekmuseum in IJzendijke. Na de parachutelandingen zul len de betrokken commando's een demonstratie ongewapend vechten verzorgen op de Markt, gevolgd door een de monstrptie touwafdaling vanaf de trans van de r.k. kerk in IJzendijke. De Grote Prijs van IJzendij ke zal bestaan uit een fles jenever, geplaatst op het mar keringspunt voor de vrije-val- parachutisten. De para die het dichtst bij dit punt daalt wint de Grote Prijs, die verder be staat uit een reusachtige be ker. De jenever is beschikbaar gesteld door het hotel Hof van Koophandel. Daarnaast stelt de plaatselijke winkeliersvere niging Ons Belang een vat bier voor de overige comman do's als troostprijs beschik baar. Om 16.00 uur vindt een be sloten bijeenkomst plaats in het Streekmuseum, in verband met de wisseling op de ten toonstelling. De stand van de commando's zal verdwijnen. De plaats wordt ingenomen door de Dienst Opruiming Ex plosieven, waarvan kapitein Donze 14 dagen in het mu seum aanwezig is om tekst en uitleg over de werkzaamheden van zijn dienst te geven. Na deze bijeenkomst wordt een receptie aangeboden. Van de zijde van het organiserend comité werd meegedeeld dat het streekmuseum voor scho lieren in klasseverband gratis is te bezoeken. Ook voor hen zal kapitein Donze beschik baar zijn. Tot op heden heb ben 2500 betalende bezoekers het museum bezocht, daar naast bezochten ook 800 scho lieren de expositie, die tot be gin volgend jaar te zien zal zijn. ■(Van een onzer verslaggevers1 CLINGE Zoals bekend is «kapelaan J. van der Heyden te Rulst benoemd tot pastoor in Clingc. Deken dr. A. Blom 'erde zal hem zondag 3 no- ember voorstellen aan de pa- och tanen in Clinge tijdens de Bcharistieviering van half- Jaalt Na afloop is er in de kerk gelegenheid om pastoor Bran 4er Heydeii met zijn be- ^•oenrung te feliciteren (Van onze correspondent) OOSTBURG De kan tonrechter te Oostburg, mi. C. J. M. van Hees, heeft tij dens de zitting van donder dag te Oostburg, M. van der L. en R. H bij verstek ver oordeeld tot elk 2.500, boete en H. bovendien tot de verbeurdverklaring van de in beslag genomen film apparatuur en filmspoelen, wegens het exploiteren van een (sex) bioscoop in het pand Kaai 23 te Sluis. „Toen de politie op 23 juni de zaal binnenkwam, was de vertoning net stop gezet inaar er zat een tiental per sonen in de zaal en de film pro ieel or was nog warm' blus de kantonrechter. De varkenshandelaar W. van B. uit Eede, die voorheen ook handelaar was in rundvee stond terecht omdat een va-n zijn in de wei lopende stieren was uitgebroken, waarschijn lijk omdat één (of enkele) runderen in de wei van buur man C. de stier alle hindernis sen (er was een afrastering van pindraad en een van schrikdraad) deed overwin nen. De kantonrechter, mr. Van Hees, herinnerde zich dat van B. enige tijd geleden nog een-s voor hem verschenen was voor eenzelfde feit. Tot zijn veront schuldiging voerde verdachte aan dat het de laatste tijd niet zo best ging tussen hem en zijn buurman. Men was er op tijd bij geweest om de stier weer in de wei te jagen waar hij thuis hoorde en tenslotte dat hij geen stieren meer liuodt. De officier van justitie mr. E. Gelderman, wilde we ten of er „schade was aange bracht", namelijk of de stier had gedaan wat des stiers is, maar na een klein rekensom metje -het feit had zich op 18 juni voorgedaan- kon de kans op die mogelijkheid verwaar loosd worden. Toch stelde de officier bij zijn eis van een voorwaardelijke boete van ƒ50,- de bijzonder voorwaarde dat er rekening moest worden gehouden met een eis tot mo gelij ke schadeloosstelling door C. Die voorwaarde achtte de kantonrechter niet noodzake lijk en veroordeelde Van B. tot f 50,- voorwaardelijk. C,A.R. uit Zuidzande was op 5 juni te Sluis aangehouden, wegens bet besturen van een personenauto, zonder in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs. R. klaagde dat hij al vele jaren auto reed en wel al zes keer examen had gedaan, telkens voor het praktische gedeelte geslaagd was, maai de theorie niet onder de knie Icon krijgen. De kantonrechter vond dit wel een vervelende zaak en de officier van justitie merkte op dat de wet geen uitzonderingen toestaat. De kantonrechter vond de eis van f 100,- boete, die de officier stelde. wel wat sneu. Omdat verdachte zei dat hij geen au to meer zou besturen voor hij het rijbewijs heeft gehaald, maakte mr. Van Hees er f 50,- onvoorwaardelijik van en de overige ƒ50 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Mevrouw E. de B. uit Ter neuzen was op 30 augustus nabij Tivoli te IJzendijke niet gestopt op een kruispunt met een voorrangsweg. Mevrouw zei wel heel langzaam te heb ben gereden. Zij zag een Bel gische auto komen en zij dacht „daar heb je er weer zo een", naar aanleiding van het feit dat even te voren een Belgische personenauto, zon der van te voren enig teken te geven, vanuit de berm de weg dwars opreed om te keren. De officier van justitie, mr. E. Gelderman, zei het jammer te vinden dat de wetgever geen nuanceringen toegeeft. Verder vond mr. Geiderman dat er genoeg Nederlanders zijn die zich op Belgische wijze gedra gen. Daar hij mevrouw De B. wel voorzichtig vond. eiste hij een boete van f 35,-. Uitspraak Vlo. G.F. uit Oostburg, vishande laar, was op 22 mei met een heftruck over het trottoir van de Veerhoeklaan te Oostburg gereden. Hierbij zou een aan tal tegels zijn beschadigd Verder zou de gemeente Oost burg een eis tot schadevergoe ding instellen. Verdachte vond het vreemd dat er schade aan de tegels zou zijn ontstaan, omdat hij met dit lichte voer tuig (breedte 85 centimeter, volgens verdachte) stukken van tegels zouden zijn afge broken terwijl hij er thuis regem-atig mee over het trot toir rijdt, als hij ermee naar buiten moet. „Waarom zijn ze van de gemeente niet gaan kijken", klaagde verdachte, „ik heb er uitdrukkelijk om gevraagd maar de gemeente had er geen belangstelling voor" Voor een nader onder zoek en verhoor van getuigen, vond de officier van justitie aanhouden van deze zaak noodzakelijk. „Laat een des kundige de zaak schatten, dan komt u volgende keer niet met lege handen", zo raadde de kantonrechter verdachte aan. BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 uur, The Exor cist, 18 j. Roxy, 20.00 uur Alicia, 18 j. Stad, kermis „Ons Bergen", Goudbloem straat - Expositie fotoclub „Obscura" (t.m. 27 okt.). Hal Stadhuis, kunstwerk van de maand van Hein Vree uit Hoogerheide (t.m. 31 okt.). Geopend ma. t-m. vrijd. van 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur, Etcetera, Molstraat 10a- Expo sitie John van Kooten, Grafiek en Pan Haans Keramiek (t.m. 24 nov.). Dag', van 13.30- 17.00 uur, vrij. ook van 19.00- 21.00 uur, zat. en zon- van 13.30-18.00 uur. GOES Grand, 20.00 uur: De kanon nen van Navaronne, 14 j., 23.00 uur: Vroegrijpe meisjes en hun tijdelijke partners, 18 j. Museum v. N. en Z. Beve land, expositie tekeningen van Wim Hofman (t.m 2 nov.). Open dag. van 10-00-12.00 en 13.30-17.00 uur. Behalve op ma. en zond- HULST Bioscoopgebouw, 20 00 uur: Een burcht vol vrolijke on tucht, 18 j. Circustent, 16.15 en 20.00 optreden circus Boltini. Boekh. v. Geyt, Steenstraat 20, expositie „Tien jaar kleine formaten" (t.m. 1 dec.)- Open op werkd. van 9.00-12.00 en 13.30-1800 uur. Den Dullaert, expositie van kindertekenin gen (t.m. 28 oktober). KLOOSTERZANDE Krokodilbar, Frans Bonne. LAMSWAARDE P. Claessens, 19.30 uur: Prijskaarting N-K.V., afdeling Lamswaarde. MIDDELBURG City, 20.00 uur: Ben Hur. Kuiperspoort, 20.30 uur: Film „Nathalie Granger" van Marguerite Duras. Rijksarchief, N St -Pieters- straat, Middelburg, muziekle ven in grootmoeders dagen (t.m. 9 nov.). Open dag- van (Van onze corespondent) TERNEUZEN In de nacht van woensdag op donderdag werd mevrouw W. de S. wo nende in de Ndeuweddepstraat te Terneuzen wakker door ge> ruoht dat ziij beneden hoorde Toen zij ging kijken stond in de kamer een ongeveer 25 jaar ouc'e man, die via het gebro ken raam, waardoor hij ook was binnen gekomen, de vlucht nam. Hij had nog geen kans gezien iets te stelen. Feestavond Vandaag is er om acht uur in 't Gildehuis in Sluiskil een feestavond voor de medewerkers van de orga nisatie van het 75-jarige jubi leum van de Sluiskilse eapu- cijners. De feestavond is be doeld voor de medewerkers van achttien jaar en ouder. Morgenavond, zaterdag, is er een feest voor de jongere hel pers in de leeftijdsgroep van beneden de achttien jaar. Tij dens de feestavond zullen de medewerkers een presentje van capucijners krijgen aange boden. 9.00-1,2.00 en 13.30-17.00 uur, zaterdags van 9.30-12-30 uur. Zeeuws Museum, expositie van foto's van lege museumza len (t.m. 1 nov.). Dagelijks behalve op zaterdag en zon dag- Prov- Bibliotheek, exposi tie het Kinderboek sinds Gillis Zoeteslcoek (t.m. 1 novem ber). OOSTBURG Ledeltlieatcr, 20.00 uur: Pi kant gevrij in de Alpenwei, 18 ROTTERDAM De Doelen (grote zaal), 20.15 uur: Rotterdam Philhai- monisch Orkest o.l.v. Edo de Waart- Solisten Raymond Del- noye (fluit), Bart Berman (pi ano) en Michel Roche (cello); 24.15 uur: Jazz-festival. The big show'74 met Count Basie tn zijn orkest. Oscar Peterson, Big Joe Turner. De Doelen (kleine zaal)1, 20.15 uur: Vooa- iistenserie met Peter Schreier (tenor) en Rudolf Dunkel (pi ano). Hofplein Theater, 2015 uur: „Hé.... mag ik mijn echt genote terug"? doör John Lan- ting's Theater van de Lach. Schouwburg, 20.15 uur: „Het koffiehuis", door Publieksthe- ater. Piccolo Theater, 20.15 uur: „Macbeth", door Toneel groep De Appel. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West kade 71, expositie van de Amerikaanse schilder. Robert Pfuelb (t.m. 27 okt.). Geopend da:g. van 94)0-12.00 en 13.30- 18.00 uur, bovendien vrijd. tot 21.00 uur, zond. van 14.00- 18 00 uur. TERNEUZEN Luxor, 2000 uutr: Papilion, 14 j. Zuidland Theater, 20.00 uur: Mime-programma van het Consortium Waste of Time. Porgy and Bess, 22.00 uur: The Hein Huysmans Quin tet. VUISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: Kelly's heroes, 14 j.; 23-00 uur: Ste wardessen-rapport, 18 j. Vestzaktheater, 20.30 uur: „Krapp's laatste band - Niet ik", door de Toneelgroep The Family. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie over de oorlogshandelingen in en rond West-Zeeuwsch- Vlaanderen (t.m. 19 jan.). ZIERIKZEE 't Lange Uus, Havermarkt 28, expositie Henk v.d-Horst met linosneden (t.m. 31 okt.). Open di. t-m. zat. 9.00-12.00 uur en van 13.30-18.00 uur, bovendien do. van 19.00-21-00 uur. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20.00 u. Madame Butterfly v. G. Puccini leger. Muziekconservatorium, 20.30 u-ur: Uitwisselingsooncert door studenten van het Con servatorium National van Pa rijs. Gitaar, piano en viool. BRUGGE Korrekelder, Kraanplaats - 20.30 uur„Ingeblikt", van Victor Lanoux met Nolle Ver- sijp en Roger Dewilde- Toren theater. Blanikenbergsesteen- weg - 20.00 uur: Optreden van de Nederlandse artiest Jules de Corte- GENT Kon. Opera, 20.00 uur: „Al- da" van Verdi. Museum v- Schone Kunsten, expositie Emile Claus 1849- 1924 (t.m. 2 november). Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN: Nieuwstraat 9. tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST: tel. 01100-8030 (3 lijnen) Steenstraat 14. tei. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1. KANTOORUREN; Maandag t.m. vrijdag 8.15 - 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda Maandag t.m vrijdag van 19.00 - 20.00 uur. tel. 01600 - 22341, zaterdag van 10.00 - 11.00 uur, tei. 01600 - 49900, zondag van 20.00 - 22.00 uur, tel 01600 22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel 01140 - 3751 of 01150 - 6297, Midden- Zeeland 01100 - 4944. REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 - 7920, privé Lorentzlaan 50. Terneuzen, tel. 01150 - 5745; algemeen redacteur Zeeland drs. J. Bouwmans, kantoor Klokstraat 1 Goes, tel. 01100 - 8030, privé Zuidvliet- straat 53, Goes, tel. 01100 -8138: redacteur" Midden-Zeeland G. van Berkel, kantoor Klokstraat 1, Goes. tel. 01100 - 8030. privé Voorburcht 37, Kapelle, tel. 01102 -2320; redacteur voor Terneu zen en Kanaalzone P. de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 - 7920 privé Debussyhof 67, Terneuzen, tel. 01150 - 2639: redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen A. van der Vuurst de Vries, kantoor Steenstraat 14, Hulst, teL 01140 - 3751. privé Beestenmarkt 21. Hulst, tel. 01140 - 4159; fotojournalist voor Zeeland C. J. de Boer, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel 01150 - 7920, privé Langs de Kreek 56. Terneu zen, tel 01150-3137; sportredactie Zeeland: A. Koomen, Troel- stralaan 8, Axel, tel. 01155 -2594. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland, P Konings. tel 01150 - 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: fiisppcteur Zeeland' C Menu tol 01100 - 4316

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5