HOND GEEFT BAAS AAN NIEUWE GRIEKSE COUP VERIJDELD kganisaties: Oogstschade beloopt f200 miljoen Vandaag iGESAl lelpt snel en brandt niet op de huid Aantjes toch naar Zeeland Vanaf begin 1976 dienstplicht naar 14 maanden p naar de ranj enkte de ïsen al 'n week ïhoord hadden, n. Maar in de illeen het grote t hele huis ras en bleef wej ,nd naar het n de spelende lij knipoogde. Programma van Mies verdwijnt V Kind ontvoerd van rijke Italiaan Limburgse straten blank Eurocups: volle winst Nederland KOLONELS" GEDEPORTEERD l- m m. i 90.- 35.- Personeel AEG naar huis Militairen teleurgesteld Schoolbus onder trein: 7 doden KEURKOOP POSTORDERS KOOLDREEF fcecteur Dr. W. A. J. M. Harkx jfdredacteurL. Leijendekker •wtip- en administratie-adres uwstraat 9, Terneuzen, tel (01150) - 79 20 ^■ÈjHinementsprijs i 24,70 per kwartaal; 8,35 per maand. Losse nummers 45 cent. ^■ronummer 1114111 tnv Uitgeversmaatschappij De Stem B.V., ^gerstraat 16, Breda. VRIJE ZEEUW DONDERDAG 24 OKTOBER 1974 27e jaargang No. T493 Uitgeefster Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De Bredanaar van H. zal zich wel twee er bedenken voor hij zijn uvier nog een keer mee op Hefstal neemt. Een politiepatrouille had ernacht in de gaten, dat zich in de omgeving "de Ettensebaan verdachl r en probeerde de te horen. Deze zette het op een lopen en vluchtte via de begraafplaats Zuylen. Hij I liet zijn hond en een gesto len rol dakbedekking ach ter. De politiemensen, die zelf hond bij zich hadden, pnden dat dier niet inzet- omdat het gevolg daar in een wild gevecht tussen pee honden geweest zou zijn. Wel lukte het hen de bouvier mee naar het bureau te nemen. Daar kwam een slimme hondenbegeleider van de po litie op het idee de bouvier zelf zijn baas te laten opspo ren. Nadat het diet rustig was gewo,'den, kreeg het een lange lijn aan de halsband en nam de hondenbegeleider het dier mee terug naar de plaats waar de gevluchte man het had achtergelaten „En nu maar braaf naar huis", gaf de agent de bou vier mee. Het dier gehoor zaamde en liep rechtstreeks naar een poort in de buurt. Daarachter bevond zich een hondehok waarin het dier zich tevreden nestelde. P. van H. kwam daarop uit zichzelf uit de woning en gaf zich over. „Tegen zoveel be wijsmateriaal ben ik niet op gewassen", argumenteerde hij, waarna de politic proces verbaal kon opmaken. HILVERSUM (ANP) Het door Mies. Bouwman voor de AVRO-televisie gebrachte pro gramma „Een mens wil op de zaterdagavond wel eens even zitten en een beetje lachen, want er is al genoeg ellende op de wereld", zal van het scherm verdwijnen. De coördinatiecommissie wan de omroep heeft namelijk be sloten, dat dit programma niet gelijktijdig mag worden uitge zonden met het programma Bingo" dat de KRO op het zelfde tijdstip op Nederland I brengt. De commissie mag dit doen op grond wan de omroepwet, die zegit, dat gelijksoortige programma's niet tegelijk op het scherm gebracht mogen worden. De zender Nederland I heeft wat dat betreft voor rang, hebben de omroepen in dertijd afgesproken. Voor de AVRO betekent de beslissing van de coördinatie commissie dat Mies Bouwmans programma, dat tot nu toe een keer is uitgezonden- wordt stopgezet. De AVRO zoekt naar een oplossing voor een ander programma op de zater dagavond. De omroep sluit niet uit, dat mevrouw Bouw man een ander programma zal brengen. Volgens de AVRO Mies Bouwman was het niet mogelijk het pro gramma van Mies Bouwman te verplaatsen naar een andere das- (Van onze redactie buitenland) ATHENE In Griekenland is gisteren, ongeveer drie we ken voor de eerste democrati sche verkiezingen sedert ze ven jaar, blijkbaar op het laat- •-c-VÖ-Ö,, $;W" p> AMP BEDREIGT LANDBOUW ZEELAND EN WE ST-BRABANT (Van een onzer verslaggevers) 3ES De akkerbouw in het kleigebied van zuidwest- Nederland hangt de grootste ramp sinds jaren boven het hoofd. Een ramp, die praktisch niet meer af te wenden ljjkt. Alleen al in Zeeland zit nog voor een waarde op kostprij .basis van ongeveer 118 miljoen gulden in de I jmhuI. Een deel van deze akkerbouwprodukten moet reeds verloren worden beschouwd. In geheel zuidwest-Neder land zit aan produkten nog voor een waarde van meer dan M miljoen gulden in de grond. IGrote bedrijven evenzeer als kleine zullen onherroepelijk no üjkheden komen. En het aantal boeren, dat naar de dokter loopt om kalmerende middelen, stijgt met de dag. iit is in een notedop het dat de drie landbouw- ities gisteren in Goes hebben gedaan over de huidi- gejsituatie als gevolg van de nis aflatende regenval. Op de perscol] ferentie waren ook de landbouwconsulenten van Zee land en West-Brabant aanwe zig. .M.-voorzitter J.B. Becu :1de. dat de boeren in het westelijk kleigebied sinds ast us zegge en schrijven 1 week goed met hun machines hebben kunnen werken. Sindsdien is er echter 20 mm regen gemiddeld per dag ge vallen. Het afgelopen week einde viel in Zeeland zelfs 50 mm regen. Als er met onmid dellijke ingang geen druppel regen meer zou vallen, zou het todh hog zeker 8 daigen duren (ADVERTENTIES) pierpijn, gewrichtspijn, lijve nek, zenuwpijnen, pijn in armen en benen W heeft geen onaangename geur Vwjtrijgbaar in tuben van 40 en 100 gr. e zeggen voor zo'n stoer ek van midrib corduroy tile nieuwe denkbare es, zoals de brede kraaglip- m de mouwen en in de tail 2 opgestikte en 2 steek»»» arm gevoerd. ijk geheel met zo'n e velours pantalon in P1 erfeW voordat het overtollige water via i bemaling en spuien vol doende geloosd zou zij-n om met de landbouwmachines de velden op te hunnen, aldus de situatietekening van de heer Beou. Landbouwconsulent voor Zeeland, de heer De Wit, gaf gisteren een overzicht van de produkten die nog in de grond zitten dan wel nog op het land liggen. Het meest zorgelijk is de situatie met de aardappe len. 9200 ha. moet nog worden gerooid, hetgeen 65 procent van het totale areaal is. In de meest westelijke hoek van West-Zeeuwsch-Vlaanderen is dit echter 95 procent. Daar is de aardappelsituatie het meest rampzalig. Wat betreft de uien is 3200 ha. nog niet binnen ofwel 80 procent van het Zeeuwse are aal. De sector bruine bonen, waarvan de Nederlandse pro- duktie volledig plaatsvindt in Zeeuwscih-Vlaanderen, ligt nog 90 procent (4750 ha.) buiten. De bruine bonen hadden in september geoogst moeten zijn. Van de suikerbieten zit nog 1-6.650 ha (75 procent) in de grond. Dit had op deze tijd 40 procent moeten zijn. Voor praktisch 100 procent zitten nog in de grond de gladiolen, de witlofwortelen, de knolsel derij, de winterwortelen en de korrelmaïs. De snijmaïs zit nog voor 85 procent in de grond. Voor elke hectare ak kerbouwgrond in Zeeland moet de schade worden ge raamd op f 1000,-. De heer J. Haenen, consu lent voor de akkerbouw en veehouderij In west-Noord- Brabant, schilderde hetzelfde beeld. In West-Brabant zit nog 4000 ha. aardappelen in de grond. Wat de suikerbieten betreft is dat 5500 ha. Van het totale areaal uien van 450 ha. moet 120 ha. reeds als verlo ren worden beschouwd, ter wijl 260 ha. uien op het land liggen, waarvan de kwaliteit met de dag vermindert. Van de gladiolen zit in West-Bra bant alles nog in de grond: 200 ha. Ook in West-Brabant is van elke hectare grond f 1000,- bruto-opbrengst zwe vende of verloren. (Vervolg op pagina 3) NEURENBERG (ANP) AEG-Telefunken heeft 4.300 van de 6.000 werknemers van haar fabriek voor huishoude lijke apparaten in Neurenberg voor de rest van de week naar huis gestuurd wegens de on gunstige ontwikkeling van de markt voor deze produkten in de tweede helft van dit jaar. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De fractie leider van de ARP in de Tweede Kamer mr. W. Aan tjes, zal zo goed als zeker door zijn partij worden voorgedra gen als kandidaat-commissaris der koningin in Zeeland. Gis teravond heeft de fractie er ruim drie uur over vergaderd. Officieel werden na afloop van dit gesprek geen medede lingen gedaan, maar er zijn duidelijke aanwijzingen, dat de fractie Aantjes niet wil dwarszitten in het nastreven van zijn persoonlijke amb; tie. Dit viel onder meer af te leiden uit de mededeling, dat de fractie „Aantjes node zal laten gaan". Ook trok de aan dacht, dat Aantjes morgen het partijbestuur zal raadplegen Zou de fractie onmiddellijk keihard hebben gezegd, dat ze Aantjes als leider wil behou den, dan zou zo'n raadpleging nog weinig zinvol ziin. Meest cruciale opmerking was volge-ns waarnemers ech ter, dat Aantjes „zijn gezin zal raadplegen". Zoiets doet men doorgaans alleen als er ingrij pende veranderingen op til zijn, in dit geval een verhui zing van Utrecht naar Middel burg. Hoewel het kabinet-Den Uyl Biesheuvel niet graag ziet te rugkomen, zal het kabinet Aantjes ook niet graag tegen diens zin passeren, omdat daardoor natuurlijk de verhou dingen in de landspolitiek eveneens zullen vertroebelen. Aantjes is op dit moment toch al wat „dwars", over het feit, dat het kabinet de PvdA voor zitter, André van der Louw, in Rotterdam heeft benoemd. Daardoor zou de verhouding tussen Den Uyl en Aantjes, maar vooral ook die tussen minister De Gaay Fortman (ARP) en Aantjes zo stroef zijn geworden, dat hij liever maar weg wil uit de politieke arena van het Binnenhof MILAAN Drie gewapen de en gemaskerde mannen hebben gisteren de zesjarige Daniele Alemagna ontvoerd, zoon van een van de rijkste industriëlen in Italië. De jongen werd ontvoerd toen hij van school naar hui* wilde gaan. De ontvoerders hebben nog geen contact met de familie op genomen om een losgeld te eisen. De aanhoudende regen heeft in Zuid-Limburg de Geul buiten de oevers doen tredendeze straat in Epen staat blank. - DEN HAAG (ANP) De ruim 4000 dienstplichtige mili tairen, die in maart 1976 (tweede lichting) onder de wapenen komen, behoeven in plaats van zestien maar Veer tien maanden te dienen. Deze diensttijdverkorting met twee maanden betekent een eerste fase van de reeds aangekon digde plannen in de defensie nota. De verkorting van de diensttijd is mogelijk doordat drie nu nog aparte legerkorps onderdelen in 1975 geleidelijk mobilisabel zullen worden ge steld. De personeelssterkte van het legerkorps thans circa 35.000 man zal hier door met ongeveer 1300 man verminderen. Tegelijkertijd echter zal als gevolg van een snellere doorstroming van per soneel bij de onderdelen de opleidingssector worden ver groot. Het ministerie van defensie heeft gisteren deze uitvoerings plannen bekend gemaakt. On der de onderdelen, die volgend jaar mobilisabel zullen wor den, is het in Oirschot gele gerde 16 pantserinfanterieba- taljon. De Algemene Vereniging (AVNM) is verontwaardigd. Volgens de vereniging is deze gang van zaken in flagrante strijd met alle beloften, die steeds weer aan het adres van de dienstplichtigen zijn ge daan door minister Vrede- ling. „Iedere keer heeft hij hen aan het lijntje gehouden met een twaalf maanden durende diensttijd met de uitvoering waarvan een begin zou wor den gemaakt in 1975", aldus de AVNM, die s-preekt van een leugenachtige beleidsvoe ring en acties aankondigt. De Vereniging van Dienst plichtige Militairen (VVDM) heeft zich inmiddels eveneens bijzonder teleurgesteld ge toond over deze gang -van za ken. (Van onze sportredactie) BREDA Alle vier Neder landse polegen, die gisteren voor Europacupvoetbal binnen de lijnen kwamen, hebben de volle winst behaald. PSV kwam in Polen voor Europa cup II zeer overtuigend langs Gwardia Warschau (15). FC Amsterdam boekte een verras sende overwinning voor Euro pacup III in de uitwedstrijd tegen Inter Milan (12). Ajax en Twente behaalden magere overwinningen, ook in de strijd om de Europacup III, in hun thuiswedstrijden tegen respectievelijk Antwerp (1— 0) en Molenbeek (21)- (Zie ook onze sportpagina's) OPKLARINGEN Op de meeste plaatsen droog- Enkele opklarin gen. Hier en daar ook mist. Matige wind uit westelijke en noordelijke richting. Maximumtem peraturen rond 11 gra den. STAD EN STREEK Rechter vindt beter ram penplan voor kerncen trale niet nodig. Pagina 3 FINANCIëN EN ECONOMIE Rotterdam durft iedere concurrentie aan. Pagina 13 BINNEN- EN BUITENLAND Na vijf jaar geen werk vergunning meer nodig voor gastarbeiders. Pagina 15 RADIO EN TELEVISIE Hawkeye uit Mash schrijft familieblijspel. EEN krachtige aardbeving heeft zich voorgedaan in de buurt van de Satomoneilanden. De kracht werd aangegeven als 7,2 op de schaal van Rich ter. Over slachtoffers of scha de -its nog niets bekend. ARAGO N (Reuter) Ze ven kinderen zijn gisteren in Aragon in de Amerikaanse staat Georgia om het leven gekomen en 24 gewond toen een schoolbus op een spoorwe govergang werd verpletterd door een trein. ste ogenblik een rechtsgerichte machtsgreep verijdeld. Volko men onverwacht zijn vijf sleu telfiguren van de vroegere mi litaire junta, onder wie de ex- premier Georgios Papadopou- ios, naar het boomloze eiland Kea in de Egeïsche Zee gede porteerd. Eén van de belangrijkste fi guren, brigade-igeneraal Dimi- trios Ioannides, die de feitelij ke macht tijdens de junta zou hebben gehad en voormalig hoofd van militaire veiligheids politie was, zou volgens inge lichte kringen naar een kazer ne van de mariniers in de stad Korinth-e zijn gevlucht. Behalve Papadopoulos zijn Styliamos Pattakos, Niokolaos Makarezos, loannis Ladas en Michael Roufogaiis gedepor teerd. Volgens een bekendma king van de regering hielden deze personen zich bezig met samenzwering, veroorzaakten zij onrust en schiepen zij voorwaarden voor een versto ring van de vrede en kalmt» van het volk. De -geruchten over een voor genomen staatsgreep werden gisteravond door twee kranten bevestigd. Beide bladen meld den dit uit betrouwbare bron nen te hebben vernomen. Het bestraffen van de ..kolo nels" voor zeven jaar militair regime en vermeende marte ling van politieke tegenstan ders, is een voornaam punt geworden in de strijd voor de verkiezingen die de nieuwe burgerregering in november houdt. (ADVERTENTIE) HilMHiliHUM en meer bieden wij u aan op een aantal, meest licht be schadigde prtikelen. Vele huishoudelijke artikelen zoals pannen, frituurpannen, serviezen, bak- en braadovens, centrifuges enz. tegen be lachelijk lage prijzen. Vele koopjes in huishoudtextiel zoals: bad- en keuken doeken, washandjes, lakens en slopen. Maar er zijn ook restanten tegen idioot lage prijzen. Onderstaand wat voorbeelden. Note- en teakhouten bureaus met grote bladmaat, nu vanaf 69, Prachtige mimisets in diverse uitvoeringen, vanaf 69, Geweldige korting op prachtige notehouten garde robemeubels. Uniek meubel met kleerhaken, spiegel, bergruimte en twee kastjes. Geweldig populair. Nu nog slechts 12 exemplaren. Door vervoerschade van 249,— voor de unieke prijs van 99,Dat is 150, korting Komplete Black Decker cirkelzaagmachine van 99,voor 79, Zag u ooit zo'n voordeelaanbiediing transistor-wereld ontvanger met 8 banden. De meest komplete radio ontvanger die bestaat. Hij vliegt dan ook weg voor 277,We hebben 27 stuks met lichte krasjes met een unieke korting van 50%. Nog één keer gedurende deze verkoop voor 138,50 Stereo-radio-salonmeubels met kleine krasjes, van 798,nu vanaf 398, Zacht zoemende filmprojektors voor super en dub- bel-8. Perfekt werkend mechanisme, met lichte be schadiging aan het huis; daarom 120,korting. Van 349,voor 229, Bovendien projektiescherm kado Stereo grammofoon, kompleet met twee teakhouten speakers; éénmaal zo voordelig. Normaal 229,Super voordeelkoop slechts 98, Uniek aanbod cassetterecorders met twee golflengtes, radio en tijdklok; automatisch muziek op elk gewenst moment. U staat er zelfs mee op. Licht beschadigd. Daarom 100,korting. Van 398,voor 298, Let op: de eerste 25 kopers krijgen nog eens 100,— extra korting Dus u betaalt dan slechts 198, Gouden en doublé dames- en herenhorloges en sieraden met volledige garantie voor de halve prijs. Geweldig aanbod drinkglazen. Wat u ook uitzoekt, per stuk 0,40 Fijne, zuiver spelende cassetterecorder Licht beschadigd. Daarom voor de halve prijs; nu 75, Enorme voordeelaanbieding.Grammofoon, stereo-cas setterecorder, stereo radio-ontvanger, alles in één kast; de nieuwste uitvoering. Wegens lichte beschadi ging een geweldige korting van 30% Normale prijs 1098,Speciale prijs 750, De eerste 5 kopers ontvangen bovendien nog een korting van 75, De mooiste keukenmessen, nu voor weggeef prijzen. Ver schillende modellen, groot en klein. Belangrijk minder dan de halve prijs; nu voor1,25 Profiteer van deze éénmalige verkoop, uitsluitend tegen kontante betaling. Openingstijden: vrijdag 25 oktober van 17.00-21.00 uur zaterdag 26 oktober van 10.00 - 12.00 uur (Industrieterrein Westrand met groot parkeerterrein) ROOSENDAAL

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 1