In Schoondijke nu ook badmintonclub SVK Maribor klopt St. Aloy Wacht niet! amro bank (ÖJ Atledektop naar vijfde Heidecross „W5S HEBBEN ERG WEINIG ERVARING" Onderdeel van sportvereniging SSV GEWELD IN AREZZO Meneer Mo endijk met dat spaarboekje achter de hand. F.C. Amsterdamtrainer Van de Meent: Nederlaag Mor res 2. Probleem WOENSDAG 23 OKTOBER 1974 WËÊÊÊÈÈÈM I ÜI (Van onze sportmedewerker) GRAAUW - De Zeeuwse toptafeltennissers YVilfried Dumez en Paul Matthijssen van de Graauwse tafeltennis vereniging St.-Aloysius met als gastspeler de zesvoudig Belgische kampioen Norbert van der Walle, zijn er tijdens de internationale ontmoeting in Graauw niet in geslaagd de Joegoslavische spelers Danillo Cajknar, Miram Savnik en Danilllo Klinger van de ver eniging SVK Maribor een ne derlaag te bezorgen. Het werd uiteindelijk een 8-1 overwin ning voor de Joegoslaven, maar desondanks ging het pu bliek tevreden naar huis. Wat het drietal uit Joegosla vië in Graauw liet zien was van wereldklasse. Vooral Miral Savnik was in grote vorm. Zijn klasse bewees hij ook vorig jaar al, toen hij tijdens de Eu ropese jeugdkampioenschap pen de eerste plaats voor zich opeiste. De twee Graauwse spelers en de Belgische kampi oen gingen in hun duels tot net uiterste. Dat bracht met zich mee dat er verschillende keren een derde en beslissende game aan te pas moest komen, wat de nodige spanning mee bracht De Joegoslavische (staats)amateurs waren wel in het voordeel, want helemaal ingespeeld kon men aan de strijd in Graauw beginnen. Eerst had men in Amsterdam voor het Europacupduel tegen de formatie van Delta Lloyd moeten aantreden - het werd voor hen een 5-1 nederlaag - om daarna aan het zeven landen-toernooi in Den Haag deel te nemen, wat hun een tweede plaats opleverde. Du mez deed het in zijn eerste duel tegen Cajknar zeker niet on aardig, en vooral in de eerste game, die uiteindelijk in een krappe 21-19 voor Cajknar eindigde. In de tweede game liep Dumez bij de stand 14-7 plotseling van zijn tegenstan der weg, en won die met 21-13. De derde game moest de be slissing brengen, en pas in de eindfase kon Cajknar zijn ri vaal Dumez een 21-18 neder laag toebrengen. Het tweede duel tegen Klinger verliep voor Dumez niet zo succesvol. Na de eerste game met 21-14 verloren te hebben, ging hij in de tweede set met 21-8 ten on der. De derde partij tegen Sa vnik, werd het eveneens een nederlaag. Het was de Belgi sche kampioen Van der Walle die voor het enige (Zeeuwse) punt zorgde, en dat deed hij door Cajknar met 2-0 te ver slaan. De Belg speelde in deze partij sterk defensief en wat Cajknar hier ook probeerde de muur was niet te doorbreken. Eerder had hij met 21-16 en 21-13 van Savnik verloren, terwijl Klinger drie games no dig had omliem een punt af handig te maken. De eerste partij van Paul Matthijssen tegen Klinger ging verloren. Klinger won de eerste game na een licht overwicht met 21-17. In de tweede game nam Mat thijssen zelfs een 12-4 voor sprong, maar hij zou uiteinde lijk toch met 21-17 in Klinger zijn meerdere moeten erken nen. Het tweede duel van Mat thijssen tegen Savnik werd ongetwijfeld de topper van de avond Savnik speelde zonder meer groots,. Matthijssen trok zich aan hem op en Savnik moest tot het uiterste gaan, 24-22. De tweede game won Savnik met 21-16 Tegen Cajknar moesten er drie games aan te pas komen. D. Cajknar won de eerste met 21-10, Mat thijssen de tweede met 21-17, de derde game bleek Cajknar net iets sterker te zijn, 21-18. Voor de aanvang van de wed strijden overhandigde burge meester Molthoff van de ge meente Hulst de drie spelers en begeleiders een herinnerings teken van de gemeente Hulst. (ADVERTENTIE) Bi] de Amro Bank krijgt u 7'/«% op het nieuwe Spaar-Plus-Boek|e. zonder vastzetten. Dat is op zijn minst 2% méér dan op dat boekje svan u meneer Molendijk. j Daar staat dan wel tegenover dat wij u 1 in rekening brengen van de bedragen die u opneemt. Maar dat is alleen maar ongunstig als het om grote bedragen gaat en u dat binnen een half jaar doet. Gebeurt dat niet of is de kans klein, dan is het nieuwe Spaar-Pius-Boek|e alleen maar voordeliger voor u. En niet alleen voor u, maar voor iedereen die serieus spaart en niet zo vaak geld opneemt Wacht daarom niet AREZZO (DPI) - De Itali aanse voetbalclub Arezzo, spe lend in de tweede divisie, wacht met angst en beven op een be slissing van de voetbalbond, na dat zondag de wedstrijd tegen Parma in een veldslag ontaard de. De supporters van Arezzo, dat thuis speelde, waren hoogst ontstemd over de nederlaag van 1—2 van hun favorieten. Onmiddellijk na het laatste fluitsignaal begonnen de aan hangers met stenen te gooien en ook andere, harde, voorwerpen belandden op de grasmat Vele supporters klommen over de hekken en baanden zich een weg naar de kleedkamers, die via een tunnel zijn te bereiker In de ca tacomben werd eveneens alles kort en klem en gegooid. De ma nager van de bezoekende club en een sportverslaggever waren er het ergst aan toe De manager kreeg een steen vol in het gezicht en de journalist kreeg een pak slaag met een parapluie, omdat de man. die daarvoor verant woordelijk was, het met eens was geweest met enkele uit spraken van de verslaggever Buiten het stadion had zich een menigte van zeker 1.000 mensen verzameld, die alle ruiten in gooiden en alles vernielden wat maar mogelijk was (Van onze sportmedewerker) SCHOONDIJKE - Sinds kort is er in Schoondijke de mogelijkheid geschapen om de zo sierlijke badminton- sport te beoefenen. Op initia tief van Becu (een enthou siast tennisspeler) en Frans ten Broeke (idem dito), is er sinds zo'n vijf weken een badmintonafdeling in het le ven geroepen. Deze badmin tonafdeling zal, evenals sport zoals volleybal, gym nastiek en tennis een onder deel vormen van de sportver eniging SSV (Schoondijkse Sport Vereniging). Een ver eniging die nu al reeds 12 jaar bestaat en zo een begrip geworden is in Schoondijke. Niet mis om in zo'n kleine woongemeenschap (ongeveer 2000 inwoners) een dergelijke vereniging in stand te houden. Ook niet mis om daar nog eens een toch niet zo bekende tak van sport als badminton te introdu ceren. „Het is mij meegevallen", zegt de voorzitter van SSV en één van de initiatiefnemers ter verwezenlijking van de badmin tonafdeling, Frans ten Broeke: „Ik zag het in het begin niet zo zitten met deze badmintonafde ling, maar gelukkig bleek mijn vermoeden ongegrond, want bij de oprichtingsvergadering was er wel degelijk interesse voor de badimintonsport. Dat resul teerde in zo'n 10 a 12 belangstel lenden die zich ook spoedig aan sloten bij de betreffende afde ling. Momenteel is dat ledental al gegroeid tot 16, geen aantal om over te gillen, maar je moet natuurlijk ook het kleine inwo nertal van Schoondijke in ogen schouw nemen. Wij als initia tiefnemers vinden het zo slecht nog niet. Waarom wij met een badmintonafdeling gestart zijn? Nou voornamelijk omdat wij eens wat oudere leden in onze sportvereniging wilden hebben, en misschien ook wel omdat ik vroeger zelf badminton beoe fend heb. Maar dat laatste is beslist niet doorslaggevend geweest, want het idee op zicb om een derge lijke afdeling op te richten kwam van Jan Becu. Je mag er nog niet op rekenen dat wij met deze badmintonafdeling in competitieverband gaan spelen. Dat zie ik echt niet zitten. De opzet is voornamelijk om onder ling lekker recreatief badmin ton te spelen. Dit houdt niet in dat wij zo nu en dan niet eens vriendschappe lijk tegen een andere vereniging spelen, wat dat zal beslist wel eens voorkomen. Competitie, nee dat is niet mogelijk, dan moet je ten eerste over een vaste kern beschikken en ten tweede moet je over spelers en speel sters beschikken met een ruime badmintonervaring. Dat laatste is bij ons niet het geval, omdat het praktisch allemaal beginne lingen zijn". De badmintonafdeling van SSV is dus meer een gezellig on deronsje dan een sportafdeling. Dit is bij SSV ook het geval met de tennis- en de gymnastiekaf- deling. „Bij de volleyballers ligt dat anders", zegt Frans ten Broeke. Zij spelen nu niet op hoog niveau, maar zij spelen toch in competitieverband, en dan neem ik aan dat men sport wil beoefenen. Bij deze volley balafdeling spelen wij met éen heren- en één damesteam in competitieverband, in de laag ste klas. Maar dat komt weer door de kleine woongemeen schap. Het ligt voor de hand dat er in een grote woongemeen schap veel gemakkelijker een sterk team geformeerd kan wor den dan bij ons. Toch zijn wij wel tevreden over de gang van zaken in onze sportvereniging. We hebben momenteel zo'n honderd leden, die allemaal be hoorlijk intensief met hun sport bezig zijn. Ja ik weet wel er zijn nog wel punten waarbij het veel beter zou kunnen. Bijvoorbeeld de sportdag. Het ligt in de be doeling dat wij jaarlijks een dergelijk evenement organise ren, maar dan zullen er toch meer deelnemers moeten zijn dan afgelopen jaar, want anders geef ik er geen stuiver voor. Op de vraag of de accommodatie voldoet om dergelijke sporten te beoefenen zoals bij SSV ondergebracht zijn, zegt Frans ten Broeke het volgende: „Ach, dat kan er wel mee door. Natuurlijk, het kan nog veel beter maar we kunnen ons ermee behelpen. De maan dagen is het de tijd voor de gym- nastiekafdeling, woensdag badminton en donderdag vol leybal. Het tennis ligt momen teel stil. maar nu kunnen de le den van de tennisvereniging, in dien zij daar behoefte aan heb ben zich uitleven met badmin ton, want dat gaat winter en zo mer gewoon door" Op de foto een vijftal leden van het organisatiecomité van de Internationale Heidecross in Heikant Van links naar rechts: l Weemaes, Jo Thuy, hue. Ringoot, Jan van de Branden en Lex van Rie (Van onze sportredactie) HEIKANT/HULST - Na een maandenlange periode van voorbereiding is het op 10 no vember weer zover dat Heikant overspoeld zal worden door honderden atleten en atletes. Aangetrokken voor een groot deel door Heikantse atletiek- spetters als Piet Vonck, Jo Sch out, August Boers en Arnold Schout terwijl de actieve sup portersclub Heikant Sport in samenwerking met de Hulstcrse atletiekvereniging RKHAV de rest van de organisatie in han den nam. Door een voor treffelijke samenwerking tussen beide verenigingen, kreeg Hei kant zijn eerste internationale Heidecross, een evenement dat enorm goed bleek aan te slaan, i> Een nieuwe wedstrijd was „ge boren" en de organisators wis ten dit evenement uit te bouwen tot een internationaal cross spektakel. Zondag 10 november staat de vijfde editie van de Internatio nale Heidecross - opnieuw ge sponsord door dagblad De Stem - op het programma. Grootser van opzet dan in voorgaande ja ren en natuurlijk met een ster kere bezetting. Kwamen er vorig jaar nog „maar" 400 atleten en atletes aan de start, deze keer zullen het er zeker 600 zijn, zo rekent het organisatiecomité. De nationale top van crossers zal acte de presence geven even als een fiks aantal Belgen. Abso lute topper van deze vijfde In ternationale Heidecross/Grote Prijs dagblad De Stem is onge twijfeld de 8000 meter, waarop alle cracks van naam in actie zullen komen. Het organisatiecomité - be staande uit de heren L. Ringoot (voorzitter), P. Weemaes (secre taris), J. Herrewegh (penning meester), J Thuy (vice- voorzitter), A. Schalkens (ere voorzitter), A. van Rie (techni sche zaken) en de leden J. van de Branden, E. van Hoey en L. van Waes - heeft vele uren gestoken in de voorbereiding van dit atle- tiekspektakel. Lex van Rie, die het technische gedeelte voor zijn rekening neemt zegt: „Het wed strijdverloop moet vlekkeloos zijn. De vele nummers moeten vlot achter elkaar kunnen wor den afgewerkt. Anders zou het publiek zich gaan vervelen. Er moet strijd zijn. Dat trekt pu bliek". Is men organisatorisch rond met de gehele zaak. toch zijn er nog een paar problemen. Secre taris Piet Weemaes, die de ge hele administratie voor zijn re kening neemt: „We zijn net tot de ontdekking gekomen dat Steen op zondag 10 november een thuiswedstrijd speelt. En tot overmaat van ramp een streekderby tegen buurman Vo gelwaarde. Dat houdt voor bei de partijen concurrentie in. We moeten samen tot een oplossing proberen te komen. Voor ons is het niet mogelijk de atletiek wedstrijd naar een, andere da tum te verschuiven, omdat de Internationale Heidecross op de tiende november op de atietiek- kalender in België en Nederland is geplaatst. Voor Steen moet het naar mijn mening mogelijk zijn eventueel een andere datum te kiezen of bijvoorbeeld op zater dag te spelen We zullen hier over contact opnemen met het Steen-bestuur en ik dacht wel dat we belden tot een aanvaard bare oplossmg zouden kunnen komen" Behalve de vele nummers voor de KNAU- en KBAB-atleten, vormen de prestatielopen - het zijn er dit jaar zelfs twee - zon der meer de hoogtepunten van deze vijfde Internationale Hei- decross/Grote Prijs dagblad De Stem De sportmiddag wordt om een uur geopend met een jeugd- prestatieloop Lex van Rie: „Deze prestatieloop is speciaal bedoeld voor de schooljeugd. We hopen dan ook dat er heel wat inschrijvingen binnen zullen komen van jongens en meisjes in de leeftijd van 7 tot en met 14 jaar De organisatoren zullen vast kunnen rekenen op de sch olieren uit Heikant, Hulst, Koe wacht en St.-Jansteen, maar Van Rie en zijn mannen bena drukken dat de hele Zeeuwse jeugd welkom is in Heikant. De Heidecross sluit met een prestatieloop voor dames, heren en trimmers over een afstand van 4000 meter, de zogenaamde volkscross. De jeugd- prestatieloop heeft een lengte van 2500 meter Voor iedere declnemer(ster) ligt er na afloop een aardige herinnering te wachten. Tussen de prestatielo pen door is er dan het ware cross-geweld van de specialis ten. Bij de KNAU-heren zijn bij voorbeeld behalve de RKHAV- atleten Piet Vonck, Jo Schout, Arnold Schout, Gust Boers, Verbiest. Van Laarhoven en Van Houten ook toppers als Egbert Nijstad en Haico Scharn van de partij. Ook Eric de Beek uit Bel gië nij won dit jaar de Interna tionale Landencross in het Itali aanse Monza - is in Heikant pre sent. Bij de dames is de deel name reeds zeker van de Belgi sche topatlete José van Santbe rgen en de Nederlandse top be staande uit Joke van Gerwen, Tinke Kluft, Corrie Konings en Anja Mattakena om er maar en kelen te noemen Kortom, een atletiek-programma dat klinkt als een klok in het Zeeuwsch- Vlaamse Heikant. (ADVERTENTIE) Jan Jongbloed: internationale ervaring. (Van onze volleybalmede werker) HULST - Morres Hulst 2 heeft een duidelijke nederlaag gele den tegen het bezoekende zLer geroutineerde Rovok uit Rotter dam. Morres Hulst 2 speelde niet slecht, maar de langdurige ral ly's vielen steeds in het voordeel uit van Rovok. Rovok kon grote set-overwinningen halen: lo-6 en 15-2. Het spel van Morres Hulst 2 was toch beter dan de setstanden doen vermoeden, maar de grote routine van Rovok gaf de doorslag. (Van een speciale verslaggever) MILAAN - Pim van de Meent, de trainer van FC Amsterdam is zeer beslist in zijn uitlating. „Wij starten niét met defensief voetbal tegen Inter. Het hangt er natuurlijk van af hoe de wed strijd zich gaat ontwikkelen, maar het accent speciaal op de verdediging te leggen, daar voel ik niet veel voor". De oefen- meester is noch optimistisch noch pessimistisch. ..Inter heeft nog altijd een naam die een ze kere angst inboezemt. Vooral met mijn aanvallers, die nog erg jong zijn en hijzonder weinig er varing bezitten. FC Amsterdam dat in de twee laatste wedstrijden in de vader landse competitie twee 2-1 ne derlagen leed - thuis tegen Ajax en uit tegen FC Den Haag - kampt met het probleem van on ervarenheid Om de ploeg reeds enigszins in de ban te brengen van het Uefa-cup treffen tegen inter werd de ploeg enkele uren voor het vertrek uit Amsterdam geconfronteerd met de video beelden van de ontmoeting Ajax Inter in de finale van het toer nooi om de Europa-cup 1twee jaar geleden „Tenslotte spelen e'r nu nog zo'n man of zes van het elftal mee", aldus Van de Meent. „Ik achtte het daarom wel nuttig dat de jongens eens even konden zien wat hen te wachten staat Ik ben er van overtuigd dat de in- terploeg van nu, niet meer van hetzelfde niveau is als toen. maar er lopen nog altijd een paar jongens rond, zoals Maz- zola en Boninsegna, die weten wat voetballen is en bovendien alle trucjes kennen om jonge jongens te intimideren". FC Amsterdam heeft slechts drie man in de gelederen die in ternationale of Europa cupervaring hebben: Jongbloed, Flinkevleugel en Bianchi. De anderen zijn allemaal debutan ten en Van de Meent weet dat daar konsekwenties aan ver bonden zijn Konsekwenties die beslissend kunnen zijn voor het verder bekeren „De ploeg is nog steeds aan het groeien, Lang zaam maar zeker komt de vorm van het vorige seizoen terug, on danks die twee nederlagen die wij nu achter elkaar hebben ge leden. Ik heb nog niet helemaal kunnen peilen hoe zwaar de ne derlaag tegen Den Haag is aan gekomen Dat merken we even tueel vanavond wel Voorlopig heb ik er mee te maken dat de jongens gefrustreerd in het veld komen Het idee dat zij de min deren zijn van Inter moet ik pro beren uit te bannen. Dat is mijn eerste taak ik heb er echter wel vertrouwen in, want er zitten erg veel Amsterdammers bij en die zijn over het algemeen niet zo snel te intimideren". (ADVERTENTIE) UIWIVMillI

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 15