REGEN SPELBREKER Feyenoord krijgt het erg moeilijk GOED VOETBAL ONMOGELIJK Neeskens grote uitblinker in Michels-equipe Moeilijkheden over de t.v.- rechten Olympische Spelen WELLICHT OPLOSSING IN BIUARTCONEUCT Belangstelling in Polen niet groot René van de Kerkhof wil revanche RIJVERS: AANVALLi ahoy' koppelkoers PETERS BLUET BIJ NEC KEEPER MORA: HERSEN SCHUDDING QÜAARSf Europees kampioenschap Wie 714% rente wenst zonder boete of opzegtermijn neemt «een bank, maar de... Van Gerven in het doel I sport Reserve-geldrekening lxA°l'o Spaar by de Banque via uw bank-, post-, of gemeentegirorekening. banque de paris et des pays-basnv. theeoloog WOENSDAG 23 OKTOBER 1974 Jt (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Met bak ken te gelijk kletterde de regen gisteravond tn de Rot terdamse Kuip constant naar beneden. Op het veld werden steeds meer plassen zicht baar. Vandaar waarschijnlijk dat de spelers van Feyenoord even voor achten uit de tun nel kwamen om de warming- up op het hoofdveld te verrichten. Op die manier moet Feyenoord-trainer Wiel Coerver gedacht hebben, krijgen mijn mensen de kans om optimaal aan de slechte omstandigheden te wennen. Barcelona bleef rustig in de warme catacombe, terwijl het publiek, dat op het laat ste moment toch nog in gro ten getale opkwam (naar schatting iets meer dan 50.000 man sterk) kleumde in de vaak bittere koude. Het ergst waren de Spaan se journalisten eraan toe. Sommigen hadden van hun Nederlandse collega's hand schoenen geleend, omdat zij anders niet in staat waren hun schrijfmachines te be roeren. Een had kennelijk gerekend op de koude, want hij had een zeer dikke wol len shawl om zijn al kalende hoofd gebonden, om op die manier de temperatuur te lijf te gaan. Al met al verziekte de regen wel heel wat van de anders zo geladen sfeer voor en tijdens zo'n belang rijk Europa-Cup-duel. De tribunes van het stadion oog den geel van de vele regen pakken die de mensen had den aangetrokken. Maar voor de rest was er weinig vro lijkheid in de Kuip, behalve toen de Feyenoorders ver schenen. Zeker de binnen komst van Mladen Ramljak bracht een deel van de toe schouwers in vervoering, ter wijl op dat moment nog steeds niet bekend was of de Joegoslaaf zou spelen of niet. Later werd die onzekerheid werkelijkheid. Ramljak speelde. Pas toen de Euro band een Hand-in-Hand-Ka- meraden inzette, kwam er enige spontane reactie uit de kelen van de vele Feyen- oord-supporters. Maar het deed de neervallende regen niet vergeten, want ondanks het enthousiasme, dat overi gens snel luwde, bleef het maar een trieste, regenachti ge bedoening daar in de Rot terdamse Kuip. Verkleumd van de kou en beschutting zoekend tegen de regen, volgen de toeschouwers het duel. (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM Feyenoord zal het op 5 november in Spanje verschrikkelijk moeilijk krijgen om zich te plaatsen voor de kwart-finales van het toernooi om de Europa-Cup 1. Gisteravond kwam de landskampioen in de Rotterdamse Kuip niet verder dan een 00 gelijkspel tegen de Spaanse titelhouder CF Barcelona. En dat, terwijl Feyenoord con stant in de meerderheid was. Toch moet Feyenoord niet geheel kansloos geacht wor den, want in Spanje zal Michels voor een heel ander concept moeten kiezen. Nu be perkte Barcelona zich grotendeels tot defe nsief voetbal, met Neeskens als grote uitblin ker. Niet Cruyff dit keer, want hij kwam in het stuk niet voor. Niet alleen voor de Span jaarden was het natte veld een nadeel. Ook Feyenoord had er zeker in de beginfase last van. De combinaties van de Rotter dammers verliepen stroef om dat de bal vaak smoorde in de plassen op het veld. Zeker de technische gaven van Wim van Hanegem - Neeskens moest hem uiteraard schaduwen - leden daaronder. Miiichels hiaid trouwens voor niet ail te veel surprises ge zorgd. Barcelona trachtte in derdaad - Coerver voorspelde het - het speelveld zio klein mogelijk te maken. Zodra Feyenoord in balbezit kwam kropen de Spaanse linies te gen elkaar. Dat verhinderde Feyenoord echter niet reeds na luttele minuten Van Hame- gem in stelling te brengen, nvaar Barcelona-doelman Mora stopte bekwaam. Feyenoord veranderde snel van tactiek- Na een kwartier spelen bracht de Nederlandse kampioen meer diepte in het spel, en toen wankelde de Barcelona- defensie even. Costa-s had bij voorbeeld een zeer grove overtreding nodig om de vol uit sprintende Ressel te stop pen, terwijl een voorzet van Theo de Jong maat miste. Bar celona speelde in dfie periode louter op de counter en hoe gevaarlijk dat was, bleek wel (Van een onzer verslaggevers) NIJMEGEN Jan Peters en NEC zijn tot het besluit geko men dat dit seizoen alle con tacten met welke vereniging don ook die belangstelling heeft voor de Groesbeker ver broken zullen worden. Dat houdt tevens in dat het nog lang niet zeker is dat Feyen oord het komende seizoen ze ker kan zijn van de komst van Jan Peters. De NEC-speler wil voor alles proberen met zijn ploeg terug te keren naar de eredivisie. Aan het einde van dit seizoen wil hij dan graag zelf beslissen naar welke club hij eventueel zou willen over gaan. Het bestuur van Feyenoord is gisteravond op de hoogte ge steld van de beslissing zowel van NEC als die van Jam Pe ters zelf. (ADVERTENTIE) BANQUE Zonder opzegtermijn kunt u bedragen op nemen tot f 3000,- per maand. Voor bedragen boven f 3000,- per maand geldt een opzegtermijn van 1 maand. In ieder geval berekent de Banque géén retour-rente over opgenomen bedragen! du«M> Amsterdam - Arnhem - Breda - Den Haag - Dordrecht -Eindhoven Haarltin»tieerka-Maasttidit-Roemiood'Rotterdam»Utrecht'V^ma toen Cruyff zijn bewaker Jan sen kwijtraakte- voorzette waarna Rexach oarhard naast knalde. Na ee<n half uiur was de Rotterdamse ploeg eng diüht hij een treffer- Van Ha negem kraalde tegen de lat- terwdjil Kreuz tegen doelman Mora aankopte. Even daarna kreeg Costas terecht geel te zien van arbiter Glöekner om dat hij Kreuz onder de zoden trachtte te werken. Vlak voor rust haalde Theo de Jong nog vernietigend uit, maar Mora was attent. Ook in de tweede helft bleef Feyenoord de sterkere ploeg, maar de toestand van het ve'd deed zich steeds meer voelen. De klasse die de Rot terdammers tegen de Graaf- schaip ten toon spreidden bleek gisteravond doodeenvou dig niet te realiseren. Al had Kristensen pech, dat zijn inzet door de onderkant van de lat gekeerd word, nadat Kreuz voorlangs had geschoten. Wim van Haraegeim raakte kennelijk zo geïrriteerd, dat het niet lukte in zijn ploeg, dat hij zich even vergat. Bij terecht fluiten tegen hem, maakte hij het bekende gebaar naar het hoofd, alsof hij twijfelde aan de verstandelijke aapaciteiten van arbiter Glöekner. Geel was Van Hanegems beloning van de Oostduitser, die even latsr een doelpunt van Kreuz afkeurde wegens duwen- In tussen begon het publiek te begrijpen dat het voor Feye noord tijd werd tot doelpunten te komen- Lexie klonk het van de tribunes Coerver honoreer de dat verzoek van de Feye- noordsupporters door Schoen maker na vijftien minuten in de tweede helft in te zetten voor Kreuz- Schoenmaker be gon gelijk goed. Op een voor zet van Ressel ging hij wat onbesuisd door waarna Mora per brancard (gebroken rib) van het veld moest worden gedragen, hetgeen onder een enorm fluitconcert gebeurde. Sadurni kwam hem vervan gen. Feyenoord had toen nog een half uur om zich een re delijke uitgangspositie voor over veertien dlagen te verove ren. Barcelona trachtte het Mora-incddent Spaans op te lossen met veel theater. Toen Asensi geblesseerd in het Bar celona-strafschopgebied hij gleed tegen zijn eigen keeper op bleef liggen, liep Mi chels gewoon het veld in, ter wijl het spel volop bezig was. Ook voor Asensi moest er een brancard aan te pas komen. Perez verving hem. Feyenoord traéhtte door te drukken, ma-ar het vernuft ontbrak meer en meer. Nadat Rexach geel kreeg wegens spelbederf wist Feyenoord rich nog enkele kansen te scheppen. Eerst schoot Olsen in, maar Sadurni redde. Daarna knalde De Jong na een vrije trap van Kristen- sen naast- Barcelona beperkte zich toen al geheel tot de af- weer. En daarbij bleek dat Coerver gelijk had toen hij stelde, dat de Barcelona-de- fensie in het geheel niet zwak waa. Rob van Deursen WENEN (UPI) Een iep- gaand conflict tussen het orga nisatiecomité van de Olympi sche Speen van 19761 in Mont real en de „European Broad casting IJnion" zou, zoals de zaken er nu voor staan, kun- (Van onze sportredactie! ROTTERDAM Barcelona- doelman Mora, die halverwege de tweede helft in niet al te zachtzinnige aanraking kwam met invaller Schoenmaker, heeft naar alle waarschijnlijk heid een hersenschudding. Verder hield hij aan deze botsing ook nog een gebroken tand over. Asensi hield aan dit duel- bij kwam in botsing met zijn doelman Sadurni - eeD paar gebroken ribben over. nen betekenen dat Europese kijkers geen minuut van de spelen op htm beeldscherm krijgen. Dat heeft een woord voerder van het organisatieco mité meegedeeld in Wenen, waar momenteel de 75ste zit ting van het Internationaal Olympisch Comité wordt ge houden. In het geding is de prijs van de t.v.-rechten voor Europa, de organisators vragen een be drag van 12 miljoen dollar de EBU, een organisatie waarin 26 nationale radio- en televi siestations zijn vertegenwoor digd, zou niet verder willen gaan dan 2,1 miljoen dollar. '„Als dat alles is", aldus de AMSTERDAM (ANP) Er bestaat een kans, dat het con flict tussen de topspelers en het bestuur van de Koninklij ke Belgische Biljartbond opge lost wordt. Zoals bekend wer den diverse topspelers, onder (Van een onzer verslaggevers) WARSCHAU René van de Kerkhof is een speler die nog wel eens een tik wil uitdelen, maar dat hij ook kan incasseren is iets dat zeker is. Afgelopen zondag werd Van de Kerkhof in de wedstrijd tegen NAC krim pend van pijn van het veld gedragen. Een mogelijke kuitbeenbreuk werd door clubarts Van Brekel niet uit gesloten. Twee dagen later stapt die zelfde Van de Kerkhof opge wekt in een vliegtuig met de PSV-selectie voor de reil naar Gwardia Warsahau, ter wijl hij in feite nog steeds in onzekerheid verkeert hoe het nu werkelijk met zijn bles sure staat. René van de Kerkhof: „Tijdens het onder zoek in het St. Anna zieken huis in Gel'drop is niet dui delijk geworden of het om een bloeduitstorting of om een spiersüheuring gaat. Door I die bloeduitstorting namelijk was dat niet te constateren". Todh verwacht René van de Kerkhof vanavond van de partij te zullen zijn. Massa ges die tot nu toe door Sjaak van der Ven en fysiothera peut van Schijndel op hem zijn toegepast hebben duide lijk geholpen en hij ver wacht dat de massages die hij kort voor de wedstrijd krijgt, voldoende zullen zijn om hem speelklaar te maken. „Als ik nu loop doet het nog enorm veel pijn. Maar ik denk toch niet dat er een spier ge scheurd zal zijn. Wanneer ik echter vandaag niet voor de 100 procent fit ben, speel ik zonder meer niet. Ik wil de ploeg op geen enkele manier benadelen". René van de Kerkhof zegt het zonder aarzelen, maar achteraf blijkt toch dat het hem veel pijn zou doer, neer hij «vanavond nie; kunnen spelen. Van Kerkhof is namelijk 0, vanohe belust. De den schorsing die hij k Twente tegen Mönchengladlbach heeft lopen, hebben hem tw«. van het Europacup-toneel houden. Daarom wil hij in de eerste kans die voordoet zich manifes als de andere René yjj Kerkhof. Niet langer dt Ier die het louter van sohe akties moet maar die ook tijdens de" strijd aan zijn ploeg- denkt. Een instelling dj( alleen zijn manier van heeft verbeterd, maat positief heeft gewerkt opzichte van zijn karakter „Het heeft in het be wat moeite gekost volledig in het systeem PSV in te passen. Tejji, geef je een stuik van je - vrijheid af wanneer jt collectief speelt als PSV doet. Maar in dienst vat hele elftal te spelen b digt je uiteindelijk meer. Ik heb het gevoe ik nu voetballend mijn recht kom". Over Gwardia W- weet René van de Ker' al net zo weinig alt ploeggenoten. De ervari: van Feyenoord en het bezoek van Rijvers aanï schau zijn de enige riA' nen waarop de Eindhov ren zich kunnen richten. de Kerkhof: „Het enige ik kan zeggen is dat we niet zo gemakkelijk j" krijgen als tegen het ierse ADS. Maar het P#: voetbal acht ik toch weer niet sterk genoeg een ploe° als PST knieën te krijgen". HARRY VERMEI heer Simon St.-Pierre, die na mens de organisators onder handelt met de EBU, „dan kunnen we beter dadelijk naar huis gaan". Een andere official. Ray mond Beauchemin, verklaarde dat Montreal 47 miljoen dollar aan „t.v.-inkomsten" nodig heeft. De „American Broad casting Company" (ABC) heeft de rechten voor Amerika voor zijn rekening genomen a raison van 25 miljoen dollar. Uit kringen van de EBU wordt intussen vernomen dat de uiterste grens 2,5 miljoen dollar zou zijn, eenvoudig om dat er niet meer geld kan worden omgebracht. wie de voltallige ploeg voor de Europese titelstrijd in de landenvijfkamp volgende week in Amersfoort, tot 1 ja nuari 1975 geschorst, omdat zij weigerden de Belgische kam pioenschappen in poules van vier te spelen. Het zag er naar uit, dat er geen oplossing mogelijk zou zijn, toen beide partijen maan dag verklaarden niet te willen toegeven. Maar dinsdagmiddag meldde de vice-voorzitter van de Belgische bond, de Antwer penaar Julien van den Berghe, dat er toch een gesprek komt. Het zal waarschijnlijk vana vond plaatsvinden. (Van een onizer verslaggevers) WARSCHAU In het gezel schap vian PSV beviradt zich ook fysiotherapeut Van Sahijnidel vergezeld van al zijn apparatuur. Van Schijndei 'is speciaal meegegaan oim de blessure van René van de Kerkhof te verzongen. -Maar", zea Kees Rijvers, „ik wil er todh wel een gewoonte van maken om bdj iedere cupwed strijd fysiotherapeuten te laten meegaan. Want nu profiteert er niet alleen René van de Kerkhof vain, maar nog vier anidiene spelers die licht ge blesseerd zijn. Wiüly van de Kerkhof heeft nog altijd last van zijn polls, Harry Lulbse is ook raiet hele- (Van een onzer verslaggevers) WARSCHAU Jan van Be- veren staat vandaag definitief niet in het doel van PSV. Van Beveren is volledig hersteld van zijn oude blessure, maar hij is door Rijvers conditioneel nog niet sterk genoeg bevon den om te spelen. Rijvers wil slechts tot vervanging van de uitstekend keepende Van Ger ven overgaan, wanneer hij er van overtuigd is dat Van Be- veren voor de volle honderd procent fit is. Van Beveren maakt zondag zijn rentree in de wedstrijd tegen Haarlem. In hetzelfde hotel waar de PSV'ers zich bevonden (het Grand hotel) was nog meer Nederlands voetbalgezelschap te vinden. Scheidsrechter Charles Corver en zijn grensrechters Bart Ram en Kees de Bruin logeer den daar ook. Het Nederlandse arbitrale trio moet vandaaig de thuiswed strijd van Ruch Chorzow in de Europese beker voor lands kampioenen leiden. (ADVERTENTIE) maa'l fit, Genry Dejttj kelt nog met zijm lie dré van Gerven heeft i wedstrijd tegen NAC tik opgelopen". Toch verontrusten de» blessures Riijvers niet, t zandend René van de 1 (zijn kans op meespelen i procent)', verwacht Rijven alle spelers voldoende SI len zii'jn om het tegen C Warschau op te kunnen men. Het optimisme ra vers komt tot uiting it taktiek diiie zijn spelers moeten uitvoeren. .•Rijvers: „Ik ga nog altiji vain het standpunt dat Jt val de beste verdrisaf We zullen ook hier i schaiu aanvallen Nat niet zo fel alls in de ttti strijden, maar we aita slist ni'et gaan Trouwens dat speltype W helemaal niet. Onze pl«j niet ingesteld op Ik ga er vanuit dat wij wedstrijd moete spel wordt ben ik noj den" (Van een onzer verslaggevers) WARSCHAU Tussen de kille lege tribunes van het im mense Legia-stadion in War schau trainde de selectiegroep van PSV gisteravond voor de laatste maal. Overigens zal het trieste beeld van de training van gisteren niet veel ver schillen met de wedstrijd die vandaag wordt gespeeld. De belangstelling voor het duel is minimaal. Dit komt enerzijds (ADVERTENTIE) Theekenners bij uitstek: 3M. Maken dietouwloze duikertjes. Lekker en goedkoop. door de matige prestaties van Gwardia in de Poolse competi tie en anderzijds doordat de Poolse televisie rechtstreekse beelden van de tweede helft uitzendt, terwijl van de wed strijd van Ruch Chorzow de eerste helft wordt uitgezon den. De verwachting is dat er van avond hooguit 10.000 toeschou wers in het stadion van Legia (dat 90.000 toeschouwers kan bevatten) zullen zitten. Gwar dia speelt zijn wedstrijd nor maal in zijn eigen stadion dat een capaciteit heeft van een kleine 30.000 toeschouwers. Omdat echter het stadion van Legia de enige voetbalarena is met een lichtinstallatie is Gwardia voor zijn thuiswed strijd naar het Legia-stadion moeten uitwij ken. Vrijdag 25 oktober Aanvang 20.00 uur Sportpaleis Ahoy' Rotterdam met o.a. Schuiten-Renz Sercu-Pijnen Kemper-Gilmore Karstens-Stam Een van de wielerevenementen in Ahoy' mogelijk gemaakt door verzekeringe (Van een onzer verslage* WARSCHAU - Bertffi Q' is gisteren niet me' 1 lersgroep van PSV nffi sohau vertrokken. O*®3 thuis gebleven tengevd? een kaakontsteking helft van zijn gezic» noeg heeft verlamd haid reeds verleden w» van de ontsteking. niet in die mate dat zich ongerust over w® maken. Maandagavond kwam de ontsteking zetten, diat dtabarts va» kei hét onmogelijk atT Quaiairs mee naar Was0"' laten reizen. De vervanger van 0» de jonge Posthuma. f® is een 18-jariige spel» elftal van PSV met aanvallende kwaliteit» tus Quaars zelf was in teleurgesteld over de» vain zaken. Quaars ®M... stens 2 weken binnen» hetgeen betekent dat M tuele blessures geen W» hem kan worden waardoor hij nog wachten om zich W kunnen bewijzen- VOETBAL - I Eerste divisieclub P® een contract tot 1 i gesloten met de J Lukac Slobodan, de Slobodan zal bij P® als linkerspits worden maar moet daarvoor toestemming van de - vische voetbalbond he"

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 14