„WE KUNNEN MEER DAN HARDLOPEN" Teegelaar kansloos tegen Yan Bracht Karpov nog steeds twee punten voor WILLY VAN DE KERKHOF: Belgische biljarttop geschorst Transfer van Marwijk nog onzeker Krijnen weer laatste man Laat ïis wat van je Rentree Hulshoff DE GROOTSTE KOLLEKTIE LEREN ZITMEUBELEN IN Z.W. NEDERLAND Blessure Cees Stam sport Een unieke handleiding voor school-en beroepskeuze 416 blz. Elseviers Beroepen- Almanak 1975 7ATERDAG 19 OKTOBER 1974 Willy van der Kerkhof (links) in ■nnr.r.vrrr.r.-nn.nnrr^MMij duel met Ton Marijt van Haarlem AMSTERDAM (ANP) - De Koninklijke Belgische Biljart bond heeft vrijwel de hele top van wedstrijdbiljarters voorlo- Sig geschorst. De aanleiding iertoe was de weigering van onder meer Raymond Ceule- mans, Ludo Dielis, Tonnie Schrauwen, Willie Weezenbeek en Laurent Boulanger om don derdag in het toernooi om het Belgische kampioenschap anker kader 47/2 in twee poules van vier spelers te beginnen. Zij kwamen wel aan de start maar gingen weer naar huis toen de bondsbestuurders aan hun voornemen vasthielden. De schorsing zal mogelijk ge volgen hebben voor de samen stelling van de Belgische ploeg, die van 30 oktober tot en met 3 november in Amersfoort de Eu ropese titel in de landenvijf- kamp moet verdedigen. De ge noemde spelers zouden voor België uitkomen. Het is ook nog niet zeker of nu het toernooi om het Belgisch kampioenschap driebanden, dat voor volgende week op het pro gramma staat, wel doorgaat. Morgen zal het bestuur van de Belgische biljartbond over de affaire bijeenkomen. (Van onze sportredactie) DEVENTER - AUeen in het uiterste geval zal de Deventer erevivisieploeg Go Ahead Ea gles Bert van Marwijk naar Her- tha BSC-Berlijn laten vertrek ken. Vooral omdat de 24-jarige aanvalsspits nog een tweejarig contract heeft. Overigens wacht het Go Ahead Eagles-bestuur nog steeds op een officiële bena dering van de zijde van het be stuur van Hertha BSC omdat tot nu toe de contacten alleen nog maar via de voetbalmakelaar Berger hebben gelopen. (Van onze sportredactie) BERGEYK - „Dit is nog nooit vertoond. Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt", zei een verbouwereerde Bert Teegelaar de routinier in het Nederlands kampioenschap ereklasse driebanden in Bergeyk, nadat Rini van Bracht met een la ding dynamiet - in de vorm van 28 caramboles in drie beur ten - voor een onvergetelijk vuurwerk had gezorgd. Na 41 beurten wees het scorebord 32-29 in het voordeel van Van Bracht aan, zodat theoretisch nog alles mogelijk was. Ja, theoretisch zei Van Bracht, die eerst na een reeks van dertien caramboles scoorde en er daarna nog eens series van zeven en acht overheen knalde. In drie beurten 28 caramboles: een moyenne van negen ruim. Over die drie beurten. Dat is nog nooit vertoond in het driebandenspel. Teegelaar kon alleen maar grote ogen opzetten, een antwoord had hij uiteraard niet. Een 60-29 uitslag, hetgeen de geen verklaring voor. Ik heb derde overwinning in successie misschien het meest getraind betekende voor het 27-jarige van het hele stel en het wil niet Waalwijkse talent, dat twee lukken. Ik heb drie partijen om keer de nationale titel in zijn zak m'n oren gekregen en ik doe stak, maar de afgelopen twee mijn best. Echt. In het laatste jaar Jan Doggen op het hoogste toernooi tegen de Belgen speelde dienst en daar krijg ik geen kans om te spelen. Dat wreekt zich nu. Volgend jaar ga ik er echter zeker tegen aan. Ik weet dat ik beter kan. Dat heb ik in voor gaande wedstrijden laten zien" (Van onze sportredactie) EINDHOVEN - De beide Van de Kerkhofs laten er in hun doen en laten weinig twij fel over bestaan dat ze twee lingen zijn. Vanaf hun eerste voetbalstappen bij het Hel- mondse MULO is de tweeling onafscheidelijk geweest. Zij trokken samen naar FC Twente en zakten na hun Twentse periode gezamenlijk af naar het zuiden, waar PSV- trainer Kees Rijvers zich met graagte over zijn ex-pupillen ontfermde. In Eindhoven zette de Van de Kerkhofs hun broederlijke eensgezindheid onverdroten voort. Ze vervullen nu een toonaangevende rol in PSV en uit de bepaald niet geringe re venuen die hun transfer naar het Eindhovense meebracht, lieten ze beiden ineen Eindho vense bungalowwijk een schit terend droomhuis neerzetten. Een niet onverdienstelijke gang van zaken voor knapen van 23 jaar die vijf jaar gele den nog in de derde klas ama teurs voetbalden. Slechts op één terrein dreigde Willy bij zijn broer René achter te raken: op het gebied van de publiciteit. De wervelende agressieve speel wijze van René sprak meer tot de verbeelding dan het dege lijke meer bezadigde spel van Willy die ook privé altijd de rustigste van de twee is ge weest. Maar tijdens zijn PSV- penode heeft Willy deze ge ringe achterstand (van enige rivaliteit is overigens geen sprake, de tweeling gunt el kaar het succes volledig), wel weggewerkt. In de goed voetballende ploeg die PSV momenteel is komt hét spel van Willy volle dig tot zijn recht In feite is Willy van de Kerkhof het pro totype van het spel van PSV met in een jagend tempo uitge voerd pressievoetbal jaagt hij zijn tegenstander anderhalf uur genadeloos op, een speel wijze die heel PSV zich tegen woordig eigen heeft gemaakt. Willy van de Kerkhof is geluk kig met deze ontwikkeling Hij vindt dat het oordeel over de voetbalcapaciteiten van de tweeling er een stuk gunstiger door is geworden. „Wij zijn meer gaan voetbal len. Ook René, al heeft hij af en toe nog dat flitsende in zijn spel Op zulke momenten voelt hij dat hij iedereen aankan en dan durft hij bij wijze van spreken het veld rond te lopen met de bal aan zijn, voet Maar hij speelt toch ook steeds met meer overleg. Zoals zaterdag avond tegen FC Utrecht Hij had bij dat vierde doelpunt ook zelf kunnen doorgaan, maar hij zag Willy van der Kuylen in nog gunstiger posi tie staan en hij gaf toen de bal toch nog af. Ik dacht dat het iedereen nu wel duidelijk is. dat de Van de Kerkhofs meer kunnen dan hardlopen" Als bewijs 'voor zijn eigen stelling wijst Willy van de Kerkhof op zijn uitverkiezing bij de laatste 22 voor de we reldkampioenschappen die hij, hoewel ze voor hem per soonlijk teleurstellend zijn verlopen, als een enorm leer rijke periode heeft ervaren Daarom vindt hij het ook jammer dat het op dit moment tussen de PSV-érs en de ver antwoordelijke mensen voor het Nederlandse elftal niet zo best botert „Het is in ieder geval niet onze schuld en nog minder die van PSV Wij hadden Knobel duidelijk genoeg gezegd dat wij na Zweden - Nederland best weer wilden spelen Des noods voor niets", zei Willy van der Kuylen „als het maar goed gaat" Maar PSV moest zo nodig gekraakt worden om dat wij zogenaamd niet pro fessioneel waren Maar het eerste wat de Feyenoorders in die kwestie met De Graaf schap deden was dreigen met niet spelen voor het Neder lands elftal Als ik zo iets lees moet ik hard lachen Trouwens we maken er ons toch niet zo druk om In onze ploeg heerst op dit moment een voortreffe lijke sfeer en iedere speler denkt aan het belang van PSV. En voor het Nederlands elftal willen we best nog spelen, maar we zullen onszelf niet melden". Uit de woorden van Willy van de Kerkhof spreekt zelf vertrouwen en geloof in eigen kunnen en die van zijn ploeg genoten En niet ten onrechte wanneer men de manier be kijkt waarop zij in de eerste zes wedstrijden hun tegen standers hebben opgerold. Daarom ook ziet hij het ver loop van de competitie en de Europacup optimistisch tege moet „Wanneer wij de tweede ronde tegen Gwardia War schau overleven, wint PSV de Europacup 2. Ik weet dat het veelgezegd is, maar ik twijfel er niet aan En ook in de com petitie redden wij het wel. We hebben alles voor elkaar over, zo iets werkt door m het veld. De enigen die er niet gelukkig mee zijn, zijn onze tegenstan ders Zij reageren meestal agressief op onze speel wtjze Maar vraag het publiek maar eens hoe ze er over denken Wij spelen bijna iedere zaterdaga vond voor een vol huis" Maar ze gaan tegenwoordig ook vlot mee naar thuiswed strijden. Geloof maar dat er zondag bij NAC veel Eindhö- venaren van de partij zullen zijn. Ik denk dat ze niet voor niets komen. Wij onderschat ten NAC niet, maar ik heb er m mijn PSV-periode steeds van gewonnen Waarom zou het deze keer niet zo zijn? HARRY VERMEULEN podium zag plaats nemen. Zijn algemeen moyenne bestempelt Van Bracht - voorheen uiterst zelfverzekerd na zijn partijen maar nu wat voorzichtiger („Er kan nog van alles gebeuren") nadat hij een paar keer gefaald heeft - tot de grote favoriet. De manier waarop hij Bert Teege laar, toch geen wUlig slachtof fer, al was het alleen maar door zijn beheersing van het carotte- wapen, naar de slachtbank leidde was imponerend. Van Bracht: „De eerste dertig beur ten kreeg ik vrijwel geen knappe aanvangsstoot. Maar ja, dat weet je van Teegelaar. Ik weet echter goed wat ik zelf kan pres teren. Als ik in het begin weinig caramboles maak, komt dat la ter wel. Ik speel dat spelletje niet voor het eerst. Je moet geloven in jezelf". Dat geloof van Van Bracht brak Teegelaar in ieder geval zuur op. Op de tweede plaats, met een verllespartij - na de derde ronde - heeft zich een drietal spelers genesteld. Henny de Ruiter - plaats- en clubgenoot van Van bracht, Tiest Brosens en nie mand minder dan Herman Po- peyus, de man uit Etten-Leur die twintig jaar geleden zijn eer ste nationale titel veroverde en nu aan een prachtige come-back bezig is en dat nadat hij even op zijn retour geweest is. Henny de Ruiter maakte op regelmatige wijze korte metten met Jan Doggen. Doggen, de titelverde diger, die vergeefs naar zijn vorm loopt te zoeken, leed in 48 beurten een verdiende 60-47 nederlaag. Doggen: „Ik heb er Björn Borg, Manuel Orantes, Ilie Nastase en Franqois Jauffret hebben zich vrijdag geplaatst voor de halve finales herenen kelspel van het tennistoernooi in Barcelona. ik nog met een moyenne van bo ven de een en nu dit. Je moet het maar treffen De Bredase eigenaar van een fijn biljartcentrum Tiest Bro sens blijft goed in de running door een overtuigende zege op Joop de Wilde, die zijn naam met wild spel in het verleden alle eer aandeed maar nu veel rustiger is geworden. De Wilde kreeg klop in 49 beurten, 60-51 en dat houdt de moed erin voor Bro sens. Het hangt er helemaal van af of de Bredanaar mentaal sterk genoeg is in de laatste fase van dit toernooi dat twee Neder landse vertegenwoordigers moet opleveren voor het Euro pees kampioenschap dat in de cember in Rotterdam wordt ge houden. Op die manier blijft een tweede plaats aantrekkelijk voor de deelnemers aan dit drie bandengevecht. De Wilde heeft echter wel veel pech. Het bete kende zijn tweede verllespartij met een moyenne van boven de een en dat is geen alledaagse ge beurtenis. Popeyus had het nog het las tigst van het op de tweede plaats azende drietal. Tegenstander Van de Smissen - streekderby want Van der Smissen komt uit Sint-Willebrord - werd het een marathonzitting die tachtig beurten in beslag nam, 60-58 Geen partij voor de snoepers dus, maar de winst was binnen. Popeyus: „Tegen Van der Smis sen is het moeilijk spelen. Ik ben een showspeler, wil het publiek wat bieden. Van der Smissen heeft veel te veel tijd nodig. Dat werkt op je zenuwen. En Van der Smissen: „Voor mij is het de eer ste keer dat ik in een drieban denkampioenschap meespeel. Het is vreemd. Bovendien heb ik geen tijd gehad om te trainen. Ik zit nu zeven weken in militaire In de vierde ronde viel Her man Popeyus lelijk uit de boot. Tegen Joop de Wilde kwam de vertegenwoordiger uit Etten- Leur niet verder dan 25 caram boles tegen De Wilde 60, die ein delijk eens geluk had. Popeyus: „Ik zat helemaal vast. Dat kan gebeuren. Het voornaamste is dat ik er weer helemaal bij ben. Ik wilde terug komen en dat is gelukt". Tiest Brosens die pas een suc cesvol toernooi door Amerika achter de rug heeft, blijft de'be- langrijkste belager van lijstaan voerder Van Bracht. Brosens versloeg in een „streekderby" Jan Doggen in een slopende par tij: 60—54 'in 57 beurten. Zoals bij deze titelstrijd gebruikelijk begint te worden had Doggen aanvankelijk een kilometers grote achterstand, maar hij kwam in laatste instantie toch nog gevaarlijk dichtbij Brosens. lip éi#" TON KOOMEN van de derde De uitslagen ronde: Brosens 60 49 6 1.224 De Wilde 51 49 8 1.040. Popeyus 60 80 5 0.750 V. d. Smissen 58 80 4 0.725. Teegelaar 29 44 5 0.659 Van Bragcht 60 44 13 1.363 Doggen 47 48 5 0.979 De Ruiter 60 48 6 1.250. Uitslagen vierde ronde: Pope yus 60-48, De Wilde 60-48; Doggen 54-57; Brosens 60-57. Jan Doggen: niet in vorm (Van onze sportredactie) BREDA - Wanneer de lichte blessures die Frans Vermeulen en Frans Bouwmeester afgelo pen zondag tegen Excelsior hebben opgelopen genezen zijn, speelt NAC tegen PSV met hetzelfde elftal als waar mee het tegen Excelsior zo goed draaide. Dat betekent dat Jan Kruyssen weer als rechter vleugelverdediger wordt op gesteld en dat Ad Krijnen als laatste man opereert. NAC trainer Henk Wullems „Zo als het er nu uitziet spelen Frans Vermeulen en Bouw meester Ze zijn nog wel niet helemaal fit maar zondag zal het wel lukken" Wullems heeft opnieuw voor Kruyssen en Krijnen gekozen omdat de achterhoede in de samenstelling van afgelopen zondag behoorlijk draaide Martin Vreijssen, wiens vader afgelopen week is overleden, zal zondag toch van de partij zijn. Wullems „Op uitdrukke lijke wens van zijn vader Die had gezegd dat hij zondag ge woon moest voetballen Ik heb overigens groot respect voor Martin, zoals hij zich deze week heeft gedragen Hij is nu in feite de vader van het gezm geworden Maar ondanks deze zware verantwoording is hij deze week toch nog twee keer komen trainen en speelt hij zondag mee Die jongen heeft in alle opzichten karakter Wullems, die afgelopen zater dag PSV tegen FC Utrecht aan het werk heeft gezien is duide lijk geïmponeerd door de spec taculaire speelwijze van de Emdhovenaren „Maar" zegt hij, „dat wil nog niet zeggen dat NAC zich zomaar gewon nen zal geven Wij zullen zo hard knokken als mogelijk is. Het zou overdreven zijn om te zeggen dat we gaan winnen, maar dat we voor spektakel zullen zorgen is iets wat zeker is" AMSTERDAM (ANP) - Barry Hulshoff maakt zondag aan staande tegen Roda JC zijn competitierentree in de hoofd macht van Ajax. De baardige stopper heeft de proef in bet duel tegen de Wassenaarse ama teurclub Blauw-Zwart (dins dag) goed doorstaan en de me dische staf van Ajax heeft hem vrijdag, na een grondig onder zoek, volkomen genezen ver klaard. Hulshoff raakte op 17 fe bruari van dit jaar in het duel tegen NAC geblesseerd en is in totaal acht maanden buitenspel geweest, afgezien van een uit erst kortstondig heroptreden in :en benefietwedstrijd. Hij leemt in het eerste elftal van Ajax zondag zijn vaste plaats in ie achterhoede in, waardoor lohn Dusbaba naar de reserve- jank is verwezen. (ADVERTENTIE) MOSKOU (TASS) - De veer- tiende partij van de tweekamp Karpov - Kortsjnoj, waarin Karpov de witte stukken han teerde, is vrijdag na 30 zetten in remise geëindigd. Karpov heeft in de tweekamp de leiding met 2-0. Elf partijen eindigden in remise. De dertiende partij, waarin 96 zetten zijn gedaan is nog steeds niet uitgespeeld. Het verloop van de veertiende partij: Wit: Karpov, zwart: Kortsnoj 1. e2 - e4 e7 - e6, 2. d2 - d4 d7 - d5, 3. Pbl - d2 c7 - c5, 4. e4 x d5 e6 x d5, 5. Pgl - f3 Pb8 - c6, 6. Lfl - b5 Lf8 - d6, 7. 0 - 0 c5 x d4, 8. Pd2 - b3 Pg8 - e7, 9. Pb3 x d4 0 0, 10. c2 - c3 Lc8 - g4, 11 Ddl - a4 Lg4 - h5, 12. Lb5 - d3 Ld6 - c5, 13. Tfl - el h7 - h6, 14. Iel - e3 Ic5 - b6, 15. h2 - h3 DD8 - d6, 16. Id3 - e2 Tf8 - e8, 17. Lal - dl DD6 L f6, 18. Pf3 - h2 Ih5 x e2, 19. Tel x e2 19pc6 x d4 20. Ie3 x d4 df6 c6 21.da4xc6 b7xc6 22.tdl-el lb6 x d4 23 c3 x d4 kg8 - f8 24. ph2 - f3 pe7 - g6 25. g2 - g3 te8 x e2 26. tel x e2 f7 - f6 27 kgl - fl ta8 - b8 28. te2 - c2 tb8 - b6 29. kfl - e2 tb6 -a6 30 b2 - b3 kf8 - el Remise HONKBAL - The Oakland Athletics is winnaar geworden van de worldseries, het offi cieuze wereldkampioenschap honkbal. In de vijfde wedstrijd versloeg Oakland Athletics Los Angeles Dodgers met 3-2. De stand in de worldseries is daar door 4-1 geworden. (ADVERTENTIES) DORTMUND (ANP) - Cees Stam, de wereldkampioen der profstayers, is vrijdagmiddag in de zesdaagse van Dortmund ge neutraliseerd. De Nederlander, die rijdt met de Belg Deloof, heeft last van zadelpijn. De wedstrijdleiding heeft de Spanjaarden Hortelano en Tril- lo, die kans zagen in korte tijd een achterstand van zestien ronden op te lopen, uit de koers genomen. Vrijdagavond was de stand: 1 Renz/Thurau (Wdl) 41 pun ten, 2 Hempel/Haritz (Wdl) 16, 3 Tschan/Fritz (Wdl) 16, 4 Bug- dahl/Schulze (Wdl) 12, 5 De- loof/Stam (Bel/Ned) 7 (Stam ge neutraliseerd). Op 1 ronde: 6 A. van Lancker/Godefroot (Fra/Bel) 32, 7 Kemper/Gilmore (Wdl/Aus) 28, 8 Sercu/Pijnen (Bel/Ned) 15, 9 Peffgen/Kar- stens (Wdl/Ned) 8. Bestel nu uw ex. door storting van 16,90 op giro 1872 van B V Uitgeversmij. Bonaventura, Amsterdam, met vermelding van bestelnummer 8ER- 150 Ook verkrijgbaar bij uw boek- of tijdschriftenhandelaar. 't Pilsje loopt wat uit. Een band loopt leeg. Een oud collega loopt even aan kortom: het loopt een beetje uit de hand. Als je dan ook nog een uurtje reizen moet, voordat je thuis bent, dan hel je even op. Da's aardig. En 's avonds na zessen of in het weekend bel ie voor half geld door heel Nederland. nieuwe markt,9 roosendaai

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 27