Geen souvenirs maar zakjes suiker voor Engelands toeristen Kalan loods Ster Kadett SterAscona Ster llflnfü NU NOG VOOR OUDE PRIJZEi t t t t Boeiend spel van Zwarte ■heater in Terneuzen H GARAGE KERCKHAERT E.Y. T GROENE GOLF VOOR SPOOKAUTO'S Ha en Jar V Expedities Schok Weinig publiek rei onze iezeró de ruimte via ruime informatie om de weg naar L uw zaa te vinden VRIJDAG 18 OKTOBER 1974 VRIJDAG 18 OKTOBER 1974 Dankbaar voor wat hij voor ons heeft mogein betekenen tijdens een arbeidzaam leven voor zijn gezin, geven wij u kennis van het plotselinge overlijden, voorzien van het H. Oliesel, van mijn dierbare man, onze onvergetelijke vader en grootvader, broer, schoonbroer, oom en neef MARCELLUS CAMILLUS BUIJSSE echtgenoot vam Martha Catharina Verinue op de leeftijd van 68 jaar. Oostburg M. C. Buijsse-Vermue Bergen op Zoom O. Buijsse R. Buijsse-Vervaet Schore M. Rijk-Buijsse B. Rijk Mariska IJzendijke J. Vervaet-Buijsse M, Vervaet Carolien en Miranda Axel M. van de Vijver-Buijsse R. van de Vijver Nieole, Stanny en Edwin Oostburg W. Buijsse M. L. Buijsse-Uitdewilligen en Bianca New Vork (USAJ J. Buijsse Oostburg Theo Buijsse Familie Buijsse Familie Vermue Oostburg 16 oktober 1974 Mr. J. E. Risseeuwstraat 39. De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de teraardebestelling, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op maandag 21 oktober a.s. om 10.30 uur, in de parochiekerk van de H, Eligius te Oostburg. Eucharistieviering, zondag 20 oktober a.s. am 10.30 uur in de kerk. De overledene is opgebaard in het mortuarium van het ziekenhuis te Oostburg. Bezoek dagelijks van 19.30 tot 20.00 uur en zon dag van 11.30 tot 12.00 uur. Enige en algemene kennisgeving Met droefheid geven wij u kennis dat heden ge heel onverwacht van ons is heengegaan, onze lieve vrouw, moeder en oma WILHELMINA TAK echtgenote van Cornelia Verstraeten op de leeftijd van 79 jaar. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Familie Verstraeten St.-Annaland, 16 oktober 1974 Hoenderweg 70. De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 19 oktober om 12 uur in de r.-k. kerk te Oud-Vos- semeer Gelegenheid tot condoleance in de kerk, Dorp- weg 90, Oud-Vossemeer. Slechts kort nadat wij afscheid namen van vader kwam nu het toch nog vrij onverwachts heen gaan van moeder. Bedroefd geven wij u kennis van het overlijden in het bejaardencentrum De Lindenhof te Zuiddorpe op de leeftijd van 80 jaar van mevrouw MARIA A. CLAEYSSENS weduwe van Raymond Verhelst Terneuzen L. L. van Assche-Verhelst P. R. van Assche Mirjam, Jeroen Sas van Gent C. M. R. Verhelst M. J. A. Verhelst-Pladet Maud en Steven Vlissingen M. L. I. A. Cattoir-Verhelst E. H. Oattoir Hans. Karin, Franck, Veronique Sas van Gent R. A. E. Verhelst L. P. M. Verhelst-Bruyns Jents-Peter, Harald Sas van Gent, 17 oktober 1974 Condoleance-adres Europalaan 1, Sas van Gent. De gezongen uitvaartdienst zal plaatshebben op maandag 21 oktober aanstaande om tien uur in de parochiekerk van de H. Maria Hemelvaart te Sas van Gent. waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Samenkomst voor de begrafenis aan bovenge noemde kerk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in hotel Royal, Gentsestraat 12. Daten wij haar in de eucharistieviering van za terdagavond om 19.15 uur bijzonder geden ken. Zeer bedroefd, maar dankbaar voor wat hij voor ons allen is geweest, is plotseling van ons heen gegaan op de leeftijd van 56 jaar, mijn geliefde man, vader, behuwdvader. grootvader, broer, oom en neef. de heer PETRUS SEGHERS echtgenoot van mevrouw Florentina Maria Hiel Wij bevelen de ziel van de overledene in uw gebeden aan Clinge F. M, Seghers-Hiel Hulst M. M. Buijsse-Seghers B. A. M. Buijsse. Jilca en Jessy Temeuzen R. F. Kint-Segers E. J. C. S. Kint en Darwin De familie Seghers De familie Hiel Clinge, 17 oktober 1974 Gravenstraat 210. De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben op maandag 21 oktober a.s. om 10.30 uur in de pa rochiekerk van de H. Henricus te Clinge, waar na de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Zondagnamiddag om 17.00 uur rozenkransgebed in bovengenoemde kerk. Samenkomst voor de uitvaartdienst om 10.15 uur aan de Gravenstraat 210 te Clinge. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het Liduinaziekenhuis te Hulst, bezoekdag zondag van 14.00 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief ontvin gen, geleven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Met leedwezen geven wij u kennis van het over lijden van onze medewerker PETRUS SEGHERS Direktie Morres Meubelbedrijven B.V. Hulst. Met leedwezen geven wij u kennis van het over lijden van onze kollega PETRUS SEGHERS Personeel Morres Meubelbedrijven B.V. Hulst. DANKBETUIGING Hiermede zeggen wij, aan familie, vrienden, buren en bekenden heel hartelijk dank voor de felicitaties, bloemen en geschenken, die wij bij ons 50-jarig huwelijk mochten ontvangen. Ook het bestuur van de Bejaardenbond en het muziekgezelschap van St.-Jansteen, hartelijk dank. P. Jansen E. Jansen - d'Hont Vogelwaarde, oktober 1974 Kastanjestraat 14. Dankbaar voor zijn lang en zorgzaam leven, ge ven wij u met droefheid kennis van het heen gaan van onze beminde vader JACOBUS AARTS weduwnaar van Joanna Cornelia de Jong Voorzien van de H. Sacramenten der Zieken overleed hij in de gezegende ouderdom van 103 jaar. Auckland (Nw. Zeeland) G. C. M. Aarts - M.H.M. Gilze C. M. J. Aarts Gilze, 16 oktober 1974 Nieuwstraat 21. Wij nodigen u uiit met ons de H. Eucharistie te vieren op zaterdag 19 oktober om 10.00 uur in de parochiekerk St.-Petrus Banden. Bijeenkomst dames en heren in de kerk. Gebedsoefening vrijdag onder de H. Mis van 19.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Hotel „De Kronen", Nieuwstraat 50. Wij vragen degenen die onverhoopt geen uitno diging mochten ontvangen, deze advertentie als zodanig te beschouwen. (Van onze speciale verslaggever) BONN „Groene golf' heet het toverwoord van de ver- keersplanners in de industrielanden sedert de voortschrijdende motorisering vooral in de kerngebieden een regeling van de voertuigenstroom door automatische verkeerslichteninstallaties onvermijdelijk maakte. De bemoeiingen van de ex perts tenminste op de belang rijkste wegen de aanrollende voertuigenstroom tijdrovend oponthoud voor de rode ver keerslichten te besparen, vin den bun grens steeds bij een wisselend opkomen van et verkeer of bij verschillende rijsnelheden. Bovendien moe ten de automobilisten in krui sende zijstraten ten gunste van een doorstromend verkeer op de hoofdwegen vaker op de rem trappen. Bij de Maat schappij voor Wiskunde ea Dataverwerking in Birlingho- ven bij Bonn (West-Duits land) tracht men nu, met be hulp van moderne computersi mulaties een oplossing van dit alledaagse probleem te vin den. Een ideale aanpassing van de verkeersliehtenfasen aan de verkeerssituatie kan volgens de gebruikelijke methoden met een vast besturingssys- teem telkens slechts voor een aaneengesloten reeks van we gen worden geprogrammeerd als men niet op centrale ver- keerscomputers met gecompli ceerde meetinrichtingen v,oor iedere verkeerslichteninstalla- tie kan teruggrijpen. Met de elektronische dataverwerking zou achter de simulatie van het gehele wegennet onder verschillende verkeerssituaties mogelijk moeten zijn. De we tenschapsmensen realiseren dit plan in een eerste fase van het experiment voor een systeem van vier verkeerswegen, die elkaar op vier plaatsen kruis ten. Op deze imaginaire stra ten rijden elektronische spook- auto's, stoppen bij rood licht, accelereren bij groen of slaan in een van de zijstraten af. Het vpordeel van het we gennet in de computer ligt voor de hand. Zonder op tijd rovende waarnemingen en experimenten in de verkeers- werkelijkheid aangewezen te zijn, kunnen de meest ver schillende verkeerslichtenpro- gramma's getest en met elkaar vergeleken worden. Een sto ringsvrij verkeersverloop is gegarandeerd, de elektronische auto's gedragen zich zeer ge disciplineerd. Daarbij verbluft hun snelheid: 2.600 voertuigen passeren het geconstrueerde net in slechts twee minuten. Op een gewone dag in het verkeer zouden vergelijkbare waarden alleen na urenlange controles kunnen worden ver kregen. Met veranderde schakelin gen van verkeerslichten en rijsnelheden kan op het ab stracte wegennet direct reke ning worden gehouden en men kan deze op hun bruikbaar heid berekenen. Zo spoort men tenslotte een optimaal schakelschema voor de reali teit van de verkeerswegen op. Voorwaarde voor een praktisch gebruik is echter het rekening houden met empirische gege vens, die door verkeerstellin gen gewonnen en in de com puter moeten worden opgesla gen. Theoretisch zijn er dan geen onoverwinnelijke moei lijkheden, het model op een groter wegennet uit te brei den. Zo zou het misschien mo gelijk zijn, de maximale door- gangssnelheid en daarmee de beste belasting voor alle be trokken verkeerswegen ook zonder kostbare verkeerscom- puter te vinden. (Van onze correspondent) LONDEN Groot-Brittan- nië bereidt zich voor op een scherpe verhoging van de sui kerprijzen. De tijd van goed kope suiker, waaraan de Brit ten gewend waren, is voorbij. Ai sinds begin juli heerst in Groot-Brittannië een ernstige schaarste aan suiker. Winkels en warenhuizen zitten gere geld zonder. Dit is bijzonder onprettig voor het doorsnee Britse huisgezin dat in norma le omstandigheden veel meer suiker verbruikt dan andere Westeuropese gemiddelde ge zinnen. De oorzaken van de Britse suikercrisis zijn duister en in gewikkeld. Sinds half juli le veren de fabrikanten aan win kels en warenhuizen-13 procent minder suiker dan afgelopen jaar. Ofschoon zij beweren, dat de crisis een gevolg is van schaarste aan grondstoffen en overdreven hamsteren, kan men zich niet gemakkelijk onttrekken aan de indruk, dat zij met hun suiker wensen te speculeren tot de prijzen een nieuw hoogtepunt bereikt heb ben. Bij het begin van de Britse suikercrisis werd er uiteraard verwoed gehamsterd. In win kels en warenhuizen bleef weldra geen korreltje suiker meer over. Nadien besloten zij de verkoop van h'un schaarse nieuwe voorraden zelf te be perken. Die eigen vorm van distributie is momenteel nog steeds van kracht. Invoer van kleine hoeveelheden Franse suiker, duuiraer dan de Britse, voistaat niet om de crisis op te lossen, Bruse toeristen, die terugke ren van het vasteland, brach ten deze zomer geen souve nirs mee, maar wel do-zen en zakjes suiker. Hele drommen Engelse huisvrouwen trekken op suikerexpeditie naar Frankrijk. Vooral in Boulogne wordt de suiker opgekocht door Britse dagjesmensen vaak tot -grote verontwaardi ging van de Fransen, die daar door onvermijdelijk zelf ook suiker beginnen te hamste ren. Het grootste probleem voor de Britse regering is de prijs. Ontwikkelingslanden van het „Commonwealth" (Gemene best) zoals Guy a-na, kregen tot n-u toe van Groot-Brittannië 83 pond sterling voor 1 ton sui ker, in het kader van de oude suikerovereenkomst van het Gemenebest, die dit jaar ver strijkt. De wereldprijs, die echter van toepassing is op slechts eentiende van de we- reldsuikeropbrengst (de rest wordt verhandeld in h'et kader van speciale akkoorden zoals dat van het Gemenebest) be draagt momenteel ai minstens 350 pond per ton. Voor het einde van dit jaar is Guyana contractueel nog 136.000 ton suiker aan de Britten. Het oude prijs van 83 pa„,: evenwel onrealistisch' se minister van heeft in Guyana akkoord gesloten. In de Britse hoofjj moedt men, dat hij 150 pond per ton zal wat toch nog aanzis-ï der is dan de wereidj.' Suiker uit ante van de EEG kost tannië rond de ljj ton. Dit is de prij, stralië, nu probeert-, van zijn suiker, ij! een akkoord om de i» aan Groot-Brittannk zetten op lange term:- Oorspronkelijk Britten, wetens hut schap van de EEG januari 1975 geen st kopen van de Vertegenwoordigers Australische regerinil den zich momenteel om te onderhandel!, nieuwe overeenko! hebben beloofd, dat 200.000 ton suikeri aan Groot-Brittaim;' de „kritieke" maani; ber en j anuari. De meeste waan*; wachten, dat de prij gelse suiker nu spit wel zal verdubbe) schien zullen de tot het besef komt, stijging van de kostej levensonderhoud een gevolg is van ding tot de EEG. (Van or Zeeland ROTTERDAM (ANP) Opnieuw was er gisteren een intensieve politiecoiitii rosse wijk Katendrecht te Rotterdam. Familieberichten uit andere bladen Overleden: Axel: Jan Kayser 60 j. Hoek: Petrus de Backer weduwnaar van mevrouw Maria The- resia Carolina Groothaert 69 j. Domburg: Jan Wattel weduwnaar van Cornelia Versluys 76 j. Vlissingen: Pieter Faas 86 j. Goes: Cornelia E. Polderdijk. DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij, mede namens onze kinderen en kleinkinderen, onze hartelijke dank aan familie, buren en kennissen voor de vele bloemen, felicitaties en cadeaus, die wij moch ten ontvangen ter gelegenheid van ons 45-jarig huwelijksfeest. J. Herrewegh evens Kapeliebrug, oktober 1974 Gentsevaart 87. (Van onze correspondent) -NEUZEN „Uit iland" opende het seizoen, r wat Zeeuwsch aderen betreft: woensdag avond in het Terneuzense [landtheater, met e telling door het Zwarte ter uit Praag, dat momen teel een aantal voorstellingen in Nederland geeft en waar- Terneuzen een dankbaar k heeft gemaakt om dit winerprogranuna op te it gezelschap, waarvoor Ji- -rnee vo-or het draaiboek, [uziek en de regie vera-nt- delijk is- bracht een aan- legenden uit het oude Deze korte vaak poëti- geschiedenissen, die el-k ,ts enkele minuten in be namen werdein door dans óme, begeleid door mu- opgevoerd. Het bijzondere H deze voorstelling was dia-t het Itoneel geheel in het duis- as gehuild en de toe- er alleen de uitvoeren- sonen en de daarbij be ide attributen kreeg te Door middel van een in- sMckeld verli ch tin-gssy st eem dit mogelijk. Het resu-1- wa-s een reeks van uiter boeiende vertellingen, it publiek kon des te be handelingen en de be en volgen, omdat, voor okje werd opgevoerd-, kort de inhoud werd De kostuums, maskers niet mirad-ere m-ate de üdin-g door de acteurs en ces waren zeer suggestief de effecten die met de erpen, die vaak- evenals ojj} personen, over het toneel zweefden, weren zonder meer verrassend- Het aantal bezoe kers was voor deze voorstel ling lammer genoeg bedroef end Wan. Enigszins onbegrijpelijk almen weet dat het Zwarte Theater uit Praag zo ongeveer een werel-dreputatie heeft en optredens op rijn programma heeft (na Nederland) in België •■Bjkri.ik, Italië, Zwitserland en Noord- en Zuid Amerika. Jen (zaterdag) treedt het Bschap op in Midd-el'burg. ^_ïlijk zal de belangstelling daaj groter zijn. T kende gister I tigheif neuzei verkli haven moete Met gebrui overi: in beJ pervla slagpl, Meyer gewor sprak hoop goed twee de p 25.000 ter. Di der d; was tweed* ling v; ken. een t' 55 1 (Van SAS openba neke een als th herfstt richt ii kleiutei fel ha herfsfb met ba len b het I tentoor Verd| gekleet stronk* tuuirliji uit de te d'ei waren kening lerh-aniq guren maken hiinig o« bouter' kon d* armen iswaar kele 1 had gej De mididiai laagste re lag' Gent de kle Ham-nel leerling 'tl Ti Gratis Bitaccen Matten Wielsierringen Verchroomde uitlaat Matzwarte motorkap Rally zijflanken Gratis A.M.-radio Bitaccen Gratis F.M.-radio Bitaccen S-7KAM uw officiële Opel-dealer voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen incl. Biervliet Absdaalseweg 41 -Hulst Telefoon 01140-3451 Rooseveltlaan Terneuzen Telefoon 01150-3553

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 4