Axel regelt opslag olie UKKEPUK NAAR EIGEN ONDERKOMEN Axeler Ambacht verhoogt geschot Boer verliest dertig kalveren :NV: E ELAN' Groot muziek concours in Clinge iPELDEP OP 9 NOVEMBER W. de Putter ziet niet veel in nieuwe ingelanden CNV: snelle beslissing brug-tunnel Raad voor a stad streek De Klinge The Corner DE STEM Disco-Show Vlaanderenhal Sas van Gent Ivan Hevlen naar Vogelwaarde ver gaderinj Sas van Gent Hoorzitting over herindeling Waasland Belgen wi bridge-clrivf in Hulst KVO Graai hield jaar Regenachtig VRIJDAG 18 OKTOBER 1974 11 Uitvoering van Jahres zeiten ('Van onze correspondente) AXEL Maandagavond a.s. worden er in de raadszaal van het Axelse stadhuis weer een drietal commissievergaderin gen gehouden. De commissies gemeentebedrijven en finan ciën hebben geen opzienbaren de voorstellen op de agenda staan. De commissie gemeen tebedrijven behandelt de ver koop van een aantal stukken bouwgrond en in de commis sievergadering van financiën zijn enkele voorstellen tot het vaststellen van begrotingswij zigingen opgenomen. Een commissie, die niet zo vaak vergadert (het laatst in maart 1973) is de commissie voor strafverordeningen. Maandagavond zullen in deze commissie twee voorstellen be handeld wprden, namelijk de bespreking van het voorstel tot vaststelling van een brand beveiligingsverordening en een bespreking van het voor stel tot vaststelling van een verordening voor opslag van gas-, huisbrand en stookolie. Een gemeentebestuur heeft niet alleen de taak te zorgen voor een goed brandweer korps, maar dient ook maatre gelen te nemen en voorschrif ten vast te stellen, die gericht zijn op het voorkomen van brand en brandgevaar. Het is gebleken dat er per gemeente grote verschillen bestaan in orandipreventieordeningen. Bo vendien hebben vele gemeente deze bepalingen niet aangepast aan de sterk veranderde omstandigheden. Reden voor de Brandweervereniging, de Ne derlandse Vereniging van Brandweercommandanten en de Vereniging van Nederland se Gemeenten om een geza menlijke modelverordening te ontwerpen. Deze modelverordening zal in de commissie voor strafver ordeningen ter sprake komen. Het naleven van deze verorde ning, zo staat in de stukken, zal een aanzienlijke taakver zwaring voor de verschillende gemeentelijke diensten bete kenen, waardoor het bij de Centrale Dienst wordt betwij feld of de uitvoering van de verordening wel voor 100 pro cent kan geschieden in ver band met de geringe bezetting van de uitvoerende afdeling. De commandant van de regio nale brandweerkring (de heer A.J. Vesseur) zal worden be last met het toezicht. In de gemeente Axel is op slaan, bewaren, bezigen of afle veren van brandbare vloeistof fen met een ontvlammingspunt van 55 graden of hoger (gaso- lie. huisbrandolie en stookolie) niet gebonden aan een vergun ning. Bij brand, ernstige ver ontreiniging van bodem en water, lekkende tanks, ge sprongen leidingen en illegale olieopslag is het toch beter als men weet, waar de brandbare vloeistoffen zijn en in welke hoeveelheid. De verordening die maandagavond eveneens behandeld zal worden voorziet dan ook in de registratie van de opslag (als die meer dan 400 liter is), installatie en con trole van opslagtanks en lei dingen door bevoegde installa teurs en regelmatige controle op de kathpdische bescher ming en het opsporen van lek kages. Ontwikkelingssamenwerking Het nationaal centrum voor ontwikkelingssamenwer king heeft besloten om in ver band miet de 11.11.11-organisa- tie met een nieuw actiemodel te komen' In de regio Waas land Noord (met elf gemeen ten en ongeveer 38.000 inwo ners), zal deze actie geleid worden door de heer Robert Van Duyse uit De Klinge. Hij heeft reeds een begin gemaakt met het treffen van voorberei dingen. Verwacht wordt dat de verschillende jeugdorgani saties hun medewerking zullen verlenen. (ADVERTENTIE) VOOR INTIEME BRUILOFTEN EN DINERS RESTAURANT Steenstraat 16 HULST Tel. 01140 - 4148 Onze keuken is open tot 22.30 uur Donderdags gesloten (Van een onzer verslaggevers) HULST Op zaterdag 9 november wordt in de basiliek van Hulst een uitvoering gegeven van Joseph Haydn's oratorium' die Jahreszeiten. Dit majestueuze werk wordt vertolkt door het Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland, het Residentiekoor en de solisten: Anette de la Bije (sopraan), Chris van Woerkom (te nor), Lieuwe Visser (bas) en Tijn van Eyk (ciavecimbel). Het gehee! staat onder leiding van de Hulster dirigent Jo Ivens, Met de keuze van „Die Jah reszeiten", een project dat rond negenduizend gulden moet kosten, heeft de organi serende instelling: de „Stich ting Matthaus Passion" uit Hulst, gebroken met de pro grammalijn, zoals die tot vo' ng jaar werd aangehouden. Kort na de oorlog begon met jaarlijkse uitvoeringen van de Matthaus Passion in de basi liek. Dat duurde tot 1970. In dat jaar was er geen uitvoe ring In 1972 koos men de Johannespassion van Bach, het werd een succes. In hetzelfde jaar werd ook een uitvoering gegeven van Handels „Messi ah", een werk dat door het publiek met veel enthousiasme werd ontvangen. Voriig jaar stond de Johannespassion weer op het programma. Hoewel de uitvoering goed was, liet het publiek het afweten. Er werd door de stichting gezocht naar het antwoord op de vraag waarom er zo weinig belang stelling bestond voor dit popu laire werk. De stichting merk te dat in dezelfde tijd van het jaar bijzonder veel uitvoerin gen werden gegeven van de Johannespassion. En niet al leen in Zeeland, maar met na me in België. De markt was overvoerd. Dit jaar besloot men dus te breken met de traditie. Dat de keuze van „Die Jahreszeiten" goed blijkt, wordt wel aangetoond door het grote aantal aanvragen voor kaarten. Tot nu toe zijn reeds meer dan tachtig aan vragen binnen. De stichting kan dit dure werk brengen, enerzijds door de subsidies van gemeente en provincie, anderzijds door het belangeloos optreden van het Residenti'ekoor. Vooral door dit laatste is de exploitatie ge drukt. Het anjerfonds verleen de daarnaast een subsidie van vijftienhonderd gulden. Be roep werd gedaan op het Zeeuws-Vlaamse bedrijfsle ven, dat leverde reeds rond duizend gulden op. De stichting kreeg alle me dewerking van de VVV-Hulst en de lts St.-Bernard. Leerlin gen bouwden enkele jaren ge leden geheel belangeloos een houten podium dat straks weer plaats moet bieden aan ongeveer tweehonderd musici. De verwachtingen voor de ko mende uitvoering zijn hoog gespannen, men verwacht dat met name dit indrukwekkende muziekstuk bij het publiek in zeer goede aarde zal vallen. 'Van onze correspondent) CLINGE Zondag 20 okto ber wordt in de gymnastiek zaal van het gemeenschapscen trum Malpertuums een muziek concours gehouden, waaraan tien gezelschappen deelnemen, De fanfare Weldoen door Ver maak organiseert het festijn- Voor het goed doen verlopen van deze manifestatie die 's middags om 13.00 uur begint, zijn vijfentwintig commissa rissen aangesteld. Voor Weldoen Door Ver maak betekent de organisatie een hele opgave. De kosten zullen naar men aanneemt meer bedragen dan vijfen twinitighonderd gulden. Het wordt de derde maal dat een dergelijk concours in Clinge plaatsvindt. Voorzitter Fr Plassohaert zegt tamelijk ge rust te zijn op het welslagen van het geheel. De deelnemende gezelschap pen uit afdeling 2 zijn harmo nie De Scheldezonen uit Hoo- gerheide, afdeling 1 harmonie St. Cecilia uit Bavel, harmonie Euphonia uit Teteriogen, fan fare Moed en IJver uit Blik- kerswijk, afdeling uitmuntend fanfare Weldoen door Ver maak uit Clinge, fanfare Fide- lis uit Breda, harmonie St. Ce cilia uit Zegge, harmonie St. Cecilia uit Chaam, afdeling su perieur harmonie St. Cecilia uilt Princerahage, fanfare St. Joris uit Dorst. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Hoofdingeland W. de Putter van het waterschap Het Axeler Ambacht verwacht niet veel heil van de nieuwe ingelanden die volgend jaar hun intrede doen in de Zeeuwse waterschappen. Het zijn de hoofdingelanden die in de besturen de huishoudelijke en industriële vervuilers zul len vertegenwoordigen. „Deze mensen, vervuilers zal ik ze maar noemen, zullen wel mi lieubeschermers worden. Be stuur let daarom op uw zaak. Ieder plantje zal door hen voor een stuk vegetatie worden aangezien en daarom zeg ik: maakt voortgang met het scho nen van watergangen voor het te laat is", aldus de heer W. de Putter, die voor zijn op merking een applaus kreeg van zijn toehoorders. De heer De Putter, diie zijn speech een zwanezang noem de, kwam tot zijn opmerking omdat een bepaalde watergang nog niet geschoond was en voor verstopping en daardoor verhoogde waterstand verant woordelijk was. Uit het ant woord van het hoofd van de technische dienst, de heer Van de Waia, ing- bleek dat het slechte weer parten speelde in het schema van de schoningen. „We zijn enigszins achter, want we kunnen niet overal bij", zo zei hij. De vergadering die gister middag bijeenkwam in De Halle in Axel, verleende een krediet van 2 miljoen voor verbetering van een aantal waterlopen en kunstwerken in de Zaamslagpolder en de Groote-Huissenspolder. De ge loofsbrieven van de ndeuwge- kozen hoofdingelanden werden onderzocht en goed bevonden. De vergadering ging ook ak koord met voorgestelde sala rismaatregelen, dit evenwel met uitzondering van de heer Onghenae. die het niet billijk vond dat salarisverhogingen maar doorgingen en de land bouwers niet meer voor hun produkten kregen. (Van onze correspondente) AXEL Ruim drie en een half jaar heeft stichting Peuter speelzaal „Ukkepuk" gastvrij heid genoten in het jeugdge- bouwtje „De Ink" achter de Ichtuskerk in de Pironstraat in Axel. Nu kijkt men verlan gend uit naar het moment, waarop men kan gaan verhui zen naar een „eigen" ruimte. Als alles goed gaat (en waar om zou dat niet) hopen ou ders, peuters en leidsters be gin volgend jaar hun intrek te nemen in het voormalige ge bouw van de Regionale Zeeuwsch-Vlaamse Woning bouwvereniging aan de Wil lem de Zwijgerlaan. In die afgelopen jaren heeft „Ukkepuk" in een duidelijke behoefte voorzien. De peuter- tjes van toen zijn nu kleuters geworden en volgens diverse kleuterleidsters zijn de ver schillen goed te zien tussen kinderen die wel en kinderen die geen peuterspeelzaal heb ben bezocht. „Het misverstand, dat „Uk kepuk" alleen maar een crè che zou zijn, waar de kinderen tijdelijk onderdak krijgen, omdat de moeders ze om de één of asdere reden kwijt wil len, moet toch maar voor eens en altijd de wereld uit gehol pen worden", vindt Irene Mar- tens-Oosterbaan, kersverse nieuwe voorzitster van het stichtingsbestuur, ..Het is echt niet alleen maar een opvang centrum. De kinderen wor den liefdevol ontvangen en we proberen ze juist wat mee te geven voor de kleuterschool. Officieel luidt onze doelstel ling: het bevorderen van de ontwikkeling van jonge kinde ren door hen in groepsverband samen te breng met deskun dige leiding. Als die kinderen eenmaal naar de kleuterschool gaan, zie je het duidelijk: ze hangen niet meer zo aan moe ders rokken, ze gaan leuk pm met vriendjes en vriendinne tjes, ze zijn vrijer, spelen thuis ook veel bewuster met speel goed en passen zich over het algemeen veel beter aan". Ukkepuk heeft er al een he le geschiedenis opzitten. In april 1971 waren de heren J. Schieman en G. Maas afzon- derderlijk van elkaar bezig met de verwezenlijking van een peuterspeelzaal. De heer Maas had al een heleboel rond en zou ruimte krijgen in het Gezellenbuis, maar kreeg op het laatste moment geen toe stemming van de onderwijsin spectie. Beide heren namen toen contact op met de heer De Regt, die de toezegging gaf. dat het gebouwtje „De Ink" voor dit doel mocht wor den gebruikt. „Natuurlijk erg fijn", zegt Irene Martins, „maar het nadeel is, dat' er ook nog anderen gebruik van maken, zodat er veel tijd ver loren gaat aan het uitpakken en opruimen van materiaal, omdat we niets kunnen laten staan". De heer Maas verhuisde naar Breskens waarna het voorzitterschap van bet stich tingsbestuur in verschillende handen is geweest. Het pas gekozen nieuwe bestuur be staat behalve mevrouw Mar tens nu uit de dames Dekker en De Cocq, en de heren Jonkvorst en Bakx. De hoofd leidster, die 5 ochtenden per week, het jonge volkje bezig houdt wordt geassisteerd door een paar stagiaires en een as sistente (meestal een moeder, die een paar ochtenden helpt). „Er zijn 20 kinderen per och tend", vertelt Irene Martens, „daar hoort meer leiding bij. We willen nogmaals proberen de moeders meer in te schake len bij dit werk. Het contact Het huidige verblijf van Ukkepuk. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT „Als de rege ring werkelijk ernst wil ma ken met de bestrijding van de werkloosheid, dan zal ze snel akkoord moeten gaan met de plannen om een vaste oeverver binding over de Westerschelde te bouwen". Dit zegt de hout en bouwbond CNV in zijn bondsblad. De bond vraagt zich af waarom de regering zo lang draalt het project, dat vijf jaar lang gemiddeld 700 mensen werk zal verschaffen. In het tweede jaar zullen zelfs 1400 mensen aan het project kun nen werken (exclusief de toe leveringsbedrijven), aldus de bond. Een snelle beslissing van de regering is des te gewenster, omdat een rapport van het Economisch Technologisch In stituut voor Zeeland aangeeft, dat volgend jaar in deze pro vincie veel bouwvakkers zon der werk zullen komen. Er zijn dan veel projecten klaar zonder dat er nieuw werk voor in de plaats komt. Het is de bouwbond een raadsel waarom bet fiat van de rege ring zou lang uitblijft. De fi nanciering is rond, het project (een zgn. brugtunnel) is klaar en het tracé is uitgestippeld. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het bestuur van het waterschap Het Axeler Ambacht wil volgend begro tingsjaar het dijkgeschot ge steld zien op 87,- per ha (was 82,-) teneinde hierdoor 120.000 gulden meeropbrengst te verkrijgen. Dit inclusief de verhoging op het geschot voor de gebouwde eigendommen met 1,67 van de belastbare opbrengst grondbelasting, waarmee het percentage komt op 29 procent- „Dat de begroting 1975 een tekort zou vertonen was nu te voorzien. Het dreigt eentonig te worden, maar de verklaing daarvoor is dat de waterschap pen de kosten van de verho ging van prijzen en lonen zelf moeten opvangen. Zij kunnen zelf weinig doen aan inper king van de uitgaven". Dit staat te lezen in de be geleidingsbrief bij de begro ting die gisteren tijdens de algemene vergadering van het waterschap in De Halle in Axel werd aangeboden. Opge merkt wordt dat de rijkssubsi dies maar langzaam meegroei en met de trend. Het bestuur is voorts van mening dat bij het onderhoud van de wegen een betere finar.cie- ringsregeling uit de bus moet komen willen de waterschap pen hun taak op een verant woorde wijze kunnen uitvoe ren. De begroting voor 1975 toont een tekort van ruim anderhal ve ton, die men enerzijds wil dekken door geschotverhogiing (ruim 120 mille) en anderzijds door 25 mille van een wegen- reserve over te boeken naar de gewone dienst. Voorts wil men 3 mille van een als reser ve geboekte afkoopsom over boeken naar de gewone dienst en de post onvoorzien met ruim f 3.000 verlagen zodat het tekort volledig is gedekt. De post onvoorzien wordt dan on geveer 158.000 gulden, waarin overigens al 117.000 gulden zit voor verwachte salarismaatre gelen in 1975. 1975 zal ook voor het water schap Het Axeler Ambacht een nieuw jasje met zich brengen. Zoals bekend wordt de taak van de waterschappen uitgebreid met die van de wa terzuivering en worden verte genwoordigers vaai huishoude lijke en industriële vervuilers opgenomen in het water schapsbestuur. „Er zal veel van de nieuwe besturen gevraagd .worden om op zinvolle en ver antwoorde wijze gestalte te geven aan deze nieuwe op- bacht. „Met vereende krachten bacht- „Met vereende krachten moet het mogelijk zijn deze taak te verwezenlijken, waar bij wij ervan zullen moeten uitgaan dat het om verschil lende redenen, waarbij organi satorische en financiële, niet zal mogelijk zijn dit in een of twee jaren te volbrengen", zo staat in de aanbiedingsbrief te lezen. (Van een onzer verslaggevers) DOEL De veestapel van de landbouwer Roger van den Berghe uit het Belgische lin ker-Schelde-oever dorp Doel, is dit jaar geteisterd door een sterfte van graskalveren. In minder dan twaalf maanden, stierven dertig kalveren een „spontane" dood, steeds in hetzelfde stuk weiland. Naar een verklaring wordt nu ge zocht. Het afgelopen maandag gestorven kalf is gisteren meegenomen door ambtenaren van het parket in Dendermon- de. Met regelmatige tussenpozen werden de zeer jonge dieren dood aangetroffen. Een enkele maal zelfs drie op een dag. De totale waarde van het gestor ven vee ligt naar schatting van de heer Van den Berghe tussen de dertig én de zeven tigduizend gulden. De eigenaar is niet verzekerd. Merkwaar dig is, dat de plaatselijke vee arts geen verklaring heeft kunnen vinden voor dit feno- Symptomen van bekende besmettelijke ziekten werden niet aangetroffen. De kalveren stierven soms direct nadat ze de wei in werden gelaten. Soms duurde het minuten, soms enkele uren. De getrof fen boer meldt dat het vee in de wei soms bedekt wordt door een dun kleverig laagje van een onbekende stol. Het zelfde spul werd door een buurman aangetroll in lak ken met regenvat"i 7 teer Van den Berghi t de stof aan in waterputter. Het zijn sleohts de jongste kalveren, die aan het nog onbekende kwaad kapot gaan. Buren wer den tot nog toe niet getroffen. De heer Van den Berghe geeft als verklaring, dat in de om geving haast geen klein vee buiten staat. Oudere kalveren en koeien, blijken nergens last van te hebben. In de omge ving van de boerderij in de oude Doelpolder wordt gesug gereerd dat de sterfte veroor zaakt is door chemische indus trie. Buren van het slachtoffer zeggen dat de kleverige stof uit de lucht komt als het zwaar regent en de wind zuid west staat. Dat zou dus, zo wordt gezegd, mogelijk kun nen dirden in de richting van de industrierijke Zeeuws- Vlaamse kanaalzone. De heer Van den Berghe zelf verklaart zelf echter nadrukkelijk niet te denken aan een schuldige industrie. Hij wil eerst het onderzoek afwachten, dat nu door de overheid wordt inge steld. Drs. P.J. Born, directeur van de vleeskeuringsdienst Zeeuws-Vlaanderen desge vraagd: „Nog nooit is er door een Zeeuws-Vlaamse industrie acute sterfte veroorzaakt, wel een chronische achteruitgang van de gezondheid van vee De oorzaak moet te achterha len zijn. Als men de kleverige stof analyseert. Er kan sprake zijn van een besmettelijke ziekte. Als er sprake zou zijn van vergiftiging door de in dustrie, dan zou de sterfte ook op andere bedrijven moeten voorkomen. Mogelijk staat het grondwater plaatselijk erg hoog en is er miltvuur opge treden. Het kan ook aan een verkeerde buitenlandse voe ding hebben gelegen". (ADVERTENTIE) zaterdagavond 20.00 uur in de te Met medewerking van Ed ward Niessing en de Lena- da Dance Group Speciale attrakties voor alle bezoekers. Entree 3,per persoon. Start winterseizoen in dorpshuis (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Tijdens de komende wintermaanden zullen in het dorpscentrum in Vogelwaarde diverse activitei ten plaatsvinden. Veel wordt verwacht van het optreden van de Belgische zanger Ivan Heylen, die op zaterdag 2 no vember begeleid door een muziekgezelschap twee maal drie kwartier op de planken staat. Tussen de bedrijven door wordt die avond opgetreden dioor New Angels. Dit orkest verzorgt na het optreden van Ivan Heylen, de dansmuziek. De voorverkoop (dagelijks van 18.30 tot 19.00 uur) in het dorpscentrum is intussen be gonnen. De organisatie ver wacht, dat ongeveer driehon derd zitplaatsen spoedig uit verkocht zullen zijn. Na de start van het winter- programma, volgen nog een film- en bingo-avond' een dis co-avond voor de oudere jeugd, een dansavond voor de wat oudere dansliefhebbers, een toneelavond, een kinider- middag enz. Nadat het stichtingsbestuur net vorige seizoen wat minder activiteiten organiseerde, om dat enkele activiteiten wat te gen vielen, heeft het bestuur gemeend er dit jaaT weer wal steviger tegenaan te moeten lan. Van vele kanten i!s daar, aldus het bestuur op aange drongen. Men vreest, dat uit gaan buiten de eigen gemeente na 1 november, de datum waarop de nieuwe alcohol-wet in werking treedt, problemen met zich gaat brengen- met de ouders laat u wensen pyer. Laten d, eens wat meer binnJ om een praatje te make' Vanaf 2 jaar tot <Jtt schoolleeftijd kunnen deren hier terecht vee per ochtend. Men o\> echter om een baJJ.; maand te gaan invoert kort wordt er ook iet, voor melk gezorgd, zo leuk zijn, als we het nieuwe gebouw gen ook zouden k®, bruiken", zegt Irene j „daar komen dan spec oudere kinderen voor merking, die het al middagslaapje kunne. We zijn al een jaar gemeente bezig over 1 huisvesting, maar het nu naar uit, dat het w, gaal. Er hebben zich a] aangemeld om te helJ meren en metselen" (Van onze correspa GRAAUW - 1" meenschapshuis heeft tholieke Vrouwen Or afdeling Graauw de dering gehouden. Er belangstelling voor. r« zitster mevrouw G. Staal sprak over de het bestaan in het ff"! de agrarische wereld. De periodiek aftreoe» vrouw Mangmus-SW herkozen. Er werd - missie geformeerd aanstaande zilveren voorbereiden. Er «'e® gesproken over het en kringprogramma. J wezigen werden 8e-, op koffie en gebak es zich wat ontspannen del van spelletjes enkele prijzen verte® ren. Mevrouw Ver* Zaemslag hield over binnenhuisarchi" zeehengelwedstrijd zeehengelwedstrijd CP C telde 3 s» f Ondanks het slechte de vangst rede'ijk 'e De uitslag: eerste P^l' schaert 516 punten. Causemaeoker 269. -nan 255. 4. L. Sche* J. de Putter 307. Zutter 172, 7. J. r i 151. 8. Ph. Bryssjf, I A Ploegaert 119, 78 punten. ('Van een onzer verslui WAASLAND Bet delen van Waasland, meeniten is reeds gei in volle gang. De int nale vereniging van J.' van Waas (de overkot intergemeentelijke v« heeft nu een werkgi mengesteld, die de Maatschappelijk Opbo draagt. De werkgroep de maanden november cember een aantal bi den beleggen, ten ei bevolking over de hen nader in te lichten. gemeente De Klinge heer Robert van hooravondenonganiserei (Van onze correspx HULST Bridge verschillende plaatsen derland en België i deelgenomen aan de bridgeclub Hulst georj de traditionele Stad-Hnlj ve. Winnaar werd het Jansen-Verrijdt uit Zij ontvingen uit hi burgemeester Molthoff ning van de stad Hl tevens een extra prijs beste buitenlandse heer Molthoff zei vei zijn voor de derde ai volgende maal de peur dé Stad Hulst aan Bt bridgers uit te kunne ken. De uitslag van d( meerde drive was: 1 hl sen-Verrijdt Mechelen mw. Biesbroeck-hr maert Hulst 316, 3 !t| seeuw-Verstraten, 314, 4 echtpaar Pelil neuzen 304, 5 mw. De Bus Antwerpen, 295, Bochner-Worms. Ant 291, 7 h.h. Al-Geelen, Gent 288, 8 h.h ft Meeusen, Terneuzen mw. v.d. Zande-hr. v,d Terneuzen 275 punten. VRIJDAG 18 OKTOBER 1974 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op voorstel ;ii vakbondsbestuurder C. [Pinxteren (CNV) legt de Zeeuwse raad voor de arbeids markt bij de landelijke raad de wens neer dat op zo kort mogelijke termijn een beslis sing wordt genomen over voor 'Zeeland belangrijke projecten, die al jaren ter discussie zijn, roals vaste oeververbinding, laalboekkanaal, afsluiting losterschelde. Reimerswaal- plan. tweede nationale lucht haven e.d. j De Zeeuwse raad voor de arbeidsmarkt, die gisteren in Terneuzen vergaderde, stuurt EEi [VER] [(Van een onzer verslaggevers, SAS VAN GENT Sn na volging van vijftiende-eeuwse „alles" uitvinder Leonardo da Vinei heeft Ferry Sarneal uit pas van Gent een zogenaamde speldeprikkamera vervaardigd- J)eze fotografeerdoos bestaat lit zwartgeschilderd verpak- pngskarton voor Liga-koeken, een stukje aluminiumfolie en «n paar reepjes pleister. Met lit wonder van techniek heeft lasse Ferry onlangs de eerste Uolo's geproduceerd, met een belichtingstijd van ongeveer vijftien minuten. Het idee voor de zeer simpe- B fotodoos heeft de elfjarige perry opgepikt uit een stencil ■ver fotograferen, dat hij op School, de St.Michaelschool te Bas van Gent had gelezen. Ge- lol pen door een paar tips uit pet boekje „De Camera" en zijn tóraar vervaardigde hij im on geveer drie lesuren zijn „spel- Teprikkamera". Ferry's kunst- ituk komt aan deze naam om- lat de lensopening gemaajtt is por een speldeprik. f Als Ferry een foto maakt ge' hij de Liga-doos op een I tafel. Trekt het stukje kleef- tfeister weg voor de lens en at het hele geval zo onge ler een kwartier staan. Als S foto die wordt geprodu- erd op een stukje klein- I leldfilm „gaar" is, dat gaat f ij naar het toilet waar het L pnker is en dan ontwikkelt H Ij zijn films. Ferrv heeft als amateurfolo- :aaf al enkele foto-attributen _)als bijvoorbeeld een ontwik- keltankje. Zijn eerste fototoe stel heeft hij gewonnen met ^n tekenwedstrijd. Ferry wil per een echte donkere kamer ebben. Hij heeft bovendien lannen om lid te worden van in fotoclub. LMiniHE -^*-*»lïï"i»ll Ivoor uitzichten voor zaterdag 9 zondag opgesteld door het .NMi op donderdag om 18.00 uui Af en toe regen. Ook opklaringen en weinig veran- «Brwi'f in temperatuur Weers- ■poruitzichteri in cijfers ge- ■uddr ld over Nederland. ■oor zaterdag: aamtal uren zon 1 tot 7. Minimum tempera- tuur omstreeks 7 graden. Maximum temperatuur om ^fet reeks 12 graden. Kans oft een droge periode van min- ■stens 12 uur 70 procent. I Kans op een geheel droog etmaal 40 Procent voor zondag: aantal uren zon K 0 tot 5. Minimum tempera- I tuur omstreeks 6 graden. Maximum temperatuur om streeks 11 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur 70 proeent. Kans op een geheel droog etmaal 30 procent oogwater Morgen, zaterdag 19 okt. *rgen op Zoom 6.01 en 18.10 «answeert 4.39 en 17.18 Terneuzen 4.22 en 16.42 <P'Ssingen 3-52 en 1611 WneLdinge 5.51 en 18.00 r B Si ex dö lx A

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2