fERKOOP VAN BRACHT KLOPT DE RUYTER Titelhouder Doggen start met verlies W ereldkampioenschap voetbal werkt nog na Geld lenen Lotto Spaarrente tot NMB Niets Nog geen beslissing over tv-nitzending Feyenoord n M1YUIEII Q. P. RMEItS jonge Jenever Oost-Dnitsland tegen Barcelona KIMVB-straffen betaald voetbal Laai 'ns waf van je site bqrseiê ite oostburgI p gevraagdl aafte middelbl dieselmonteil ring? Ender in topvorm sport endmaking GELD NODIG? PORTLAAN 6 RKT ran 10/'i Dertiende partij afgebroken VRIJDAG 18 OKTOBER 1974 van Borsele maakt 1 1 21 oktober 1974 ge[ gemeentesekretarie i ;enevate 10 te HeinJtg^, jntwerp tot wijziging irschxiften, deel uitra,i' gsplan 's Gravenpolde, :ing deel A". ;enoemde termijn van belanghebbenden van jepaste voorschriften ntuele bezwaren schril meenteraad. jktober 1974. jurgemeester voornoem^ I E. M. van Waes. jur van Oostburg maakt I ireau Sociale Zaken asil vergebracht naar 't genm s JHUISPLEIN 14. ij ft ongewijzigd: tijdens», t 12.00 uur en op woei» tot 16.00 uur. verse prijsklassen: huizen, alows - boerderijen, ede projecten voor rel ie, woning en bungalow.f renovatieplannen triële objecten. middelburg londensekaail tel.O1180-12« 36 mnd. 48 mnd. Op 60 mul f 10.000 IK f 15.000 I f 20.000 IC f 25.000 !f nancieringskantoor (4 liinen}ï-Binnen 24 uur gerec formatie Werkgever; zijn uw markt, markt ijn er velen nastraat 72. Vcryl - Jersey - wollen Jersi stoffen - Trevira 2000 i D HAAST U vice-afdeling dan moge'f" chikken over kennis van®0 en. na een inwerkpebode, gen zelfstandig werkzaal" nen- en buitenland rein betreft de provincie lettijd. onder opgave van lei iten aan: 'DOR DIESEL-211 (ADVERTENTIE) (Van een speciale verslaggever) BERGEIJK - Een als herboren Herman Popeyus heeft in de openingsronde van het nationaal kampioenschap driebanden in het Brabantse Bergeijk voor een verrassing gezorgd door titelverdediger Jan Doggen de eerste nederlaag toe te brengen. Met de duidelijke cijfers 54-60 in 64 beurten stelde Popeyus twintig jaar nadat hij de eerste van zijn zes nationale driebanden titels had behaald op vijftigjarige leeftijd daarmee opnieuw zijn kandidatuur voor een kampioenschap. Popeyus, die m de jaren vijftig liefst vijf keer achtereen kampi oen werd en als de uitvinder van de harmonicastoot mag worden beschouwd, had een moeilijke tijd achter de rug. Z ijn ruige spel van weleer was altijd goed ge weest voor een moyenne van even boven de 0,8, maar daar mee kwam hij er de laatste jaren met meer aan te pas Sterker nog, twee jaar geleden leek de rol van Popeyus totaal uitge speeld toen hij in de voorwed strijden zelfs de inmiddels tot 0,8 verhoogde minimumgrens niet haalde en degradeerde. Wilskrachtig als hij is, besloot Popeyus toen offers te brengen ten behoeve van zijn sport Hij slaagde. Met het vorstelijke ge middelde van 1 030 liet hij de hoofdklasse weer voor de min dere goden en speelde zich ver volgens met 0 930 resoluut inde finale van de ereklasse. En nu pakte hij meteen maar na een spannende partij Jan r Doggen. Popeyus had in het be gin al een voorsprong (9-20), die echter geheel verloren ging toen HONKBAL - Oakland Athle tics is door zijn overwinning in de vierde wedstrijd van de zoge naamde honkbal „world series" nog een punt verwijderd van de totaal-triomf Oakland Athle tics won het vierde duel met de Los Angeles Dodgers met 5-2 en leidt in de serie die om vier overwinningen gaat met 3-1. GERA (ANP) - Kornelia En- der heeft haar topvorm nog steeds. Vijf weken rust hebben de Oostduitse zwemster haar topvorm niet ontnomen. Bij testwedstrijden in het 50- meterbad van Gera zwom de wereldrecordhoudster de 100 meter vrije slag alweer in 57.53 seconde. Ook de 200 meter vrij leverde haar een zege op in de uitste kende tijd van 2.06,67 De 400 meter vrij legde zij af in 4.27,08, de 100 meter vlinderslag in 1.05.99 en de 100 metei rugslag in 1.06,53 Andere toptijden wa ren: UlrikeTauber2 25,42 op de 200 meter rugslag en 2.26,24 op de 200 meter wisselslag, Anne- katrin Schott 5.09.47 over de 400 meter wisselslag. LONDEN (Reuter) - Dave Sexton, de onlangs door Chelsea ontslagen manager, is donder dag in dezelfde functie benoemd door Queens Park Rangers, een andere Engelse eerste divisie club, eveneens uit Londen. Sexton (44) toonde zich uitermate ingenomen met zijn aanstelling „Queens Park Ran gers staat bijna onderaan, maar daar zijn de spelers veel te goed voor", aldus Sexton, die de op volger is van Gordon Jago Deze werd enkele weken geleden de laan uit gestuurd en werk! nu bij tweede divisievereniging Mill- wall. Doggen in een explosie in negen beurten 24 caramboles maakte Popeyus was echter knap mee gegaan en slechts een paar pun ten achter geraakt. Hij kwam te rug. Met een serie van vijf lie/p de import-Brabander weer weg tot 39-47 maar ook dat was nog met genoeg. Want Doggen vocht zich weer langszij (49 gelijk) maar was tenslotte toch niet op gewassen tegen de eindsprint van Popeyus. Een vrijwel identiek verloop had de ontmoeting tussen Rini van Bracht en Henny de Ruyter, die per traditie als clubgenoten tegen elkaar moeten starten Het verschil was echter dat Van Bracht het hoofd boven water hield. Meestal eindigde dat duel ook m winst voor de jonge Bra bander Dit keer echter dreigde hij na een voorsprong van 36-20 in 44 beurten nog te verliezen. Want De Ruyter kwam sterk te rug en liep zelfs uit tot 48-52 in 61 beurten Van Bracht bleek dit keer tegen de tegenslag opge wassen en besliste de ontmoe ting met koel spel nog in zijn voordeel 60-55 in 69 beurten. Het met belangstelling tege moet geziene debuut van de 20- jarige Chnst van der Smissen in de ereklasse driebanden werd een teleurstelling Hij kon niet snel genoeg wennen aan het gloednieuwe materiaal en was kansloos in de geroutineerde handen van de Delftse timmer man Joop de Wilde 60-52 in 77 beurten De beste winnaar van de openingsronde was de kleine Bredanaar Tiest Brosens, die ve teraan Bert Tegelaar met 46-60 m 61 beurten als een figurant neerzette. De eerste uitslagen van de tweede ronde zijn: Van Bracht 60 58 4 1.034; Doggen 43 58 4 0.741; De Ruvter 60 53 5 1.132; De Wilde 53 53 8 1.300. Rini van Bracht: overwinning op De Ruyter De uitslagen van het Neder lands kampioenschap drieban den dat in Bergeijk is begonnen zijn; Joop de Wilde (Delft) 60 77 7 0 799 Christ van der Smissen (St.-WiUebrord) 54 77 4 0 701 Rini van Bracht (Waalwijk) 60 69 5 0.869 Henny de Ruvter (Waalwijk) 55 69 5 0 797 Jan Doggen (Roosendaal) 54 64 5 0.843 Herman Popevus (Etten- Leur) 60 64 6 0 939 Bert Tege laar (Ridderkerk) 46 61 6 0.754 Tiest Brosens (Breda) 60 61 7 0983 (Van een onzer verslaggevers) ZEIST - Het verrassende re sultaat dat IJsland, een van de „voet bal dwergen" van Europa, op de door vele ploegen ge vreesde bodem van Oost-Duits- land bereikte (1-1), deed de Oostduitse voetbal coach George Buschner verzuchten: „Een we reldkampioenschap is mooi, maar ik heb nooit beseft, dat een dergelijk monstertoernooi nog zulke grote naweeën voor een ploeg kan hebben George Buschner, de coach die in hef wereldkampioenschap een groot aantal jonge spelers in zijn ploeg bracht, verduidelijkte BARCELONA (SID) - Oost- Duitsiand zal als vervanger van Nederland optreden in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Barcelona ter gelegenheid van het 75-jarige bestaan van de Spaanse vereniging. De ontmoeting met Nederland werd geschrapt daar de ploegen die de internationals leveren be zwaar maakten in verband met overbelasting van de spelers en de KNVB stelde dat Cruijff en Neeskens in Oranje moesten meespelen De wedstrijd tussen Barcelona en Oost-Duitsland zal op 27 november in Barcelona worden gespeeld. HILVERSUM (ANP) - De NOS heeft nog geen beslissing kunnen nemen over een recht streekse televisieuitzending van de voetbalwedstrijd Feyenoord Barcelona op dinsdag 22 okto ber a.s. Deze beslissing is in be langrijke mate afhankelijk van de vraag of de KNVB ook toe stemming zal geven voor een rechtstreekse uitzending van de wedstrijd Barcelona - Feyen oord op dinsdag 5 november. Deze tweede uitzending speelt een doorslaggevende rol bij de vaststelling van het bedrag dat de NOS aan Feyenoord wil beta len voor de eerste wedstrijd. Zoals tot nu toe steeds gebruike- lijk is, wil de NOS de wedstrijd tn Rotterdam met gesloten beurs aanbieden aan de Spaanse tele visie in ruil voor de wedstrijd in Barcelona. Via het dooi NOS aan Feyenoord te betalen be drag verkrijgt de NOS derhalve het recht op uitzending van bei de wedstrijden Het aan Feyen oord te betalen bedrag wordt mede hierdoor bepaald. Als de voorgenomen ruil ech ter niet kan doorgaan bijvoor beeld omdat de KNVB voor uit zending in Nederland van de tweede wedstrijd geen toe stemming zou geven, zal de NOS het aan FeyenT rd te betalen bedrag met de helft dienen te verminderen Feyenoord zal dan moeten bepalen of men met zulk een vermindering akkoord gaat. Dit zijn de uitgangspunten van de NOS. De onderhandelingen zijn nog niet afgesloten. de zaak nog verder: „Ieder land, dat aan de strijd om de wereldti tel heeft deelgenomen, vond voor het toernooi en tijdens de strijd voldoende inspiratie om voluit te spelen. Zodoende kon den topprestaties geleverd wor den. Maar is het aan de andere kant dan ook niet logisch als je eerst tegen ploegen als West Duitsland. Nederland, Argenti nië en bijvoorbeeld Brazilië hebt moeten spelen, dat het je in de eerstvolgende ontmoetingen met zwakkere ploegen aan ie dere inspiratie ontbreekt." Oost-Duitsland staat ove rigens niet alleen in de proble men na het wereldkampioen schap Met het Westduitse top voetbal is het al niet veel beter gegaan. Met moeite won de na tionale ploeg met 2-1 van Zwit serland en Bayern München, de ploeg, die het grootste aantal spelers voor de wereldkampioen leverde, is zich nu pas aan het herstellen van een afschuwe lijke inzinking „De accu is leeg, het vuur is geblust", reageerde Franz Bec kenbauer na de eerste serie ne derlagen van Bayern En nu „Een nationale voetbalbond moet na een wereldkampioen schap ook eens iets aan nazorg doen Volgens mij zijn alle Eu ropese topvoetballers. die aan het wereldkampioenschap heb ben deelgenomen, te abrupt weer m het normale werkpa troon .gestort. Na een inspan nend toernooi is bijna overal de competitie te vroeg gekomen. Niemand heeft zich volledig kunnen herstellen en daarvan hebben de „kleintjes" geprofi teerd Ook de resultaten van Neder land zijn nog maar weinig opval lend Na de 5-1 op Zweden ging het met de „Zilveren Winnaars" van West-Duitsland snel bergaf waarts Natuurlijk, de ontmoe tingen tegen Finland (3-1) en Zwitserland (1-0) brachten nog geen paniek in de Oranje- formatie, maar van het verbluf fende spel waarmee eens in Dortmund. Gelsenkirchen en Hannover tegen ploegen als Zweden. Argentinië, Uruguay, Oost-Duitsland. Bulgarije en o.a. Brazilië werd gespeeld, is nog maar weinig overgebleven. Keeper Jan Jongbloed: „Je ziet het aan de spelers voor je, dat de instelling anders is ge worden. We hebben natuurlijk met z'n allen een brok zelfver trouwen gekregen, maar aan de and, re kant worden de zaken snel te gemakkelijk aangepakt. Het zal echt nog wel even duren eer we die sfeer van München te pakken hebben Voor ons is het maar te hopen dat we volgende maand in de thuiswedstrijd voor het Europese kampioenschap tegen Italië (20 november) weer allemaal tot de tanden gewa pend in het veld komen en dat de concentratie er weer helemaal is." VOETBAL - Het Oostenrijkse militaire elftal heeft in Wenen een kwalificatiewedstrijd voor het CISM-kampioenschap tegen derlancfheeft zich in deze groep reeds geplaatst voor de eindron de. (ADVERTENTIE) ZEIST (ANP) - De tuchtcom- missie van de KNVB heeft de volgende straffen uitgesproken: FC Amsterdam: H. Otto. een wedstrijd voorwaardelijk met de proeftijd van een jaar en een boete van 100 gulden. FC Utrecht: H. van der Kemp ge schorst, 100 gulden boete en verweer tegen omzetting van voorwaardelijke straf in on voorwaardelijk. J van Maurik, een bindende wedstrijd uitge sloten, een wedstrijd voorwaar delijk met een proeftijd van een jaar en 150 gulden boete. FC Vlaardingen M Otte een berisping, alsmede lopende voorwaardelijke uitsluiting aangehouden H van der Meij- den. twee wedstrijden onvoor waardelijk, 100 gulden boete, alsmede verweer tegen omzet ting van voorwaardelijke straf in onvoorwaardelijk SVV B Klepke. een wedstrijd uitgeslo ten Wageningen. J van Osen- bruggen, twee wedstrijden ge schorst en 125 gulden boete Sparta A. Heyerman, een wed strijd voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar en 150 gulden boete. J van der Veen, een wedstrijd geschorst en 200 gulden boete. Excelsior: F van der Heide, een wedstrijd ge schorst en 125 gulden boete FC WV R. van der Kempen, een wedstrijd voorwaardelijk proef tijd van een jaar en 75 gulden boete Sparta: P Verbeek, twee wedstrijden geschorst en 100 gulden boete. FC den Haag: W. Berckenkamp, een wedstrijd ge schorst, een wedstrijd voor waardelijk met een proeftijd van een jaar, plus 100 gulden boete NEC J. van Erp, een wed strijd geschorst, alsmede gele genheid tot verweer voor omzet ting voorwaardelijke in on voorwaardelijke straf Willem II: J Huybregts, een wedstrijd geschorst, en 100 gulden boete. J Peters, een wedstrijd ge schorst en 100 gulden boete, MW J Dijkstra, een wedstrijd voorwaardelijk geschorst, proeftijd een jaar en 150 gulden boete. en oebouwDaai tmaeNMB Moo' alle doeleinden Ook voo' hei verbeteren van u< wonmg Geen 'n'ormahe bn werKgever Kwiyscheiding b'i OverludPn ini.chtmgenb'ia'ieNMB Kantoren NEDERl ANDSCHE MIDDENSTANDSBANK voor uw auto yQQr OOO» voor uw meubilair vOO' uw keuken vOOr uw caravan MOSKOU (ANP) - De der tiende matchpartij in de schaak tweekamp tussen Anatoli Kar- pov en Viktor Kortsjnoi is don derdag afgebroken. Er waren teoen 96 zetten ge speeld Het is de langste partij tot dusver met een totale speel- duur van tien uur en veertig mi nuten Vandaag begint de veer tiende partij en de afgebroken dertiende wedstrijd wordt op de eerstvolgende vrije dag uitge speeld Karpov heeft de leiding met twee winstpartijen. VOETBAL - De uitslagen van de gespeelde wedstrijden in de Belgische eerste afdeling luiden Beringen - FC Brugge 2-4, Cercle-Brugge - Diest 1-0 KANOVAREN - Arend Bloem en Lo Jacobs hebben zich tijdens de wereldkampioenschappen kanovaren op de baan van Xo- chimilco bij Mexico-stad ge plaatst voor de halve finales K-2 Het Nederlandse duo dat aanvankelijk in de series tekort kwam won de herkansing. (ADVERTENTIE) De rente die wij vergoeden op spaargelden loopt van 51/4% tot 11 Dit laatste percentage op onze VTS met een looptijd van 5 jaar. Vraag bij een van onze kantoren ook eens naar ons spaarpapier dat, afhankelijk van de gekozen looptijd, teen rente geeft van 7-101/2% 11% NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK DEN HAAG (ANP) - De uit slag van toto en lotto week 7 luidt: TOTO Aantal deelnemers 339 786 Inleg f 922 141 Pnjzenbedrag f 489 828 le prijs: 78 winnaars, die eik bruto f 2.910 ontvangen 2e prijs: 2.804 winnaars, die elk f 39 ontvangen 3e prijs 28 095 winnaars, die elk f 5 ontvangen. LOTTO Aantal deelnemers 943 683. Inleg f 3 430 343 Prijzenbe- drag f 1 763 993 le prijs geen winnaars 2e prijs 8 winnaars, die eik bruto f 37 989 ontvan gen 3e prijs 112 winnaars, die elk bruto f 3 440 ontvangen. 4e rijs 7.253 winnaars, die elk 64 ontvangen 5e prijs 11415 winnaars, die elk f 40 ontvan gen. Naar de jackpot voor de le prijs van week 8 gaat een bedrag van f 140.975. MEXICO CITY (ANP) - De organisatie van de wereld kampioenschappen volleybal lijkt veel op het chaotische straatbeeld van Mexico-City. Organiseren moet je dan ook niet aan Mexicanen overlaten. Ieder moment van de dag wor den dingen veranderd, waar van niemand op de hoogte blijkt te zijn. De wedstrijd tus sen de heren van Mexico en Nederland werd bijv op het laatste moment een paar uur vervroegd, omdat de t.v. er an ders niet rechtstreeks bij kon zijn. De organisatie is heel wat anders dan de Nederlandse de legatie zich er van had voorge steld, toen deze arriveerde Met politie-escorte - alle toe gangswegen werden afgezet - werd men van het vliegveld naar de hotels gebracht Ook naar tedere training wordt men door een politieman, ge zeten op een zware motor be geleid. Is er dan een automobi list, die zijn stopteken niet op volgt, dan wordt deze inge haald door de welgevoede po litieman en kan hij tijdens het rijden een flinke trap ver wachten Een kras op zijn auto mag hij als herinnering mee nemen Dergelijke incidenten zijn voor de spelers welkome afwisselingen in deze slopende dagen Met het naderen van de officiële opening van zaterdagavond merkten de Nederlanders, dat er nog ai wat schort aan de organisatie Zo wist men bijv niet in wat voor kledij te moeten verschij nen Pas tijdens de openings wedstrijd tussen de Dom Re publiek en Mexico schenen de organisators er achter te ko men dat de vloei veel te glad was Vele malen gleden spelers uit en was verder spelen van de bal onmogelijk Toen de Ne derlandse officials vroegen om verbetering werd dit onmid dellijk toegezegd Zou men het euvel niet kunnen verhelpen, dan zou een andere accommo datie gezocht worden, wat na tuurlijk een onmogelijke zaak was Een alternatief voor dit prachtige Auditono Nacional met zijn 18 000 zitplaatsen is in heel Mexico niet vindbaar Waarschijnlijk werd de vloer 's nachts nog een keer geboend want de volgende dag was deze nog steeds spek glad Om onduidelijke redenen werden dinsdagmorgen een uur voor aanvang van een wedstrijd de lijnen nogmaals geverfd, zodat na desbetref fende wedstrijd natuurlijk hei hele veld besmeurd was met verf Dit deed een journalist opmerken er een bordje „Just painted, don't play on the li nes" te plaatsen Die journalisten lopen er zeer slecht gehumeurd bij Uitslagen van wedstrijden daags ervoor gespeeld zijn in het perscentrum dikwijls met bekend en in de telex-kamer wordt slechts incidenteel ge werkt, waardoor de interna tionale communicatie een ho peloze zaak is. Dit werd de enige Nederlandse journalist te bar en hij besloot de be- richtgeving.voor Nederland te stoppen. Van de onvoorstelbare slor digheid van de organisatie we ten vele Mexicanen (waarvan vele in bittere armoede leven) dankbaar gebruik te maken Honderden met pistool en gummiknuppel uitgeruste po litiemannen lopen rond. maar zij verwaarlozen hun taak zo danig. dat iedereen de hele dag het sportcentrum vrij in en uit kan lopen Vele Mexicaanse toeschouwers komen daarom een paar uur voor aanvang van de wedstrijd en wachten, sla pend op de tribunes, op het be gin van de wedstrijd Het is maar te hopen, dat mensen met sabotageplannen niet in de buurt zijn. (ADVERTENTIE) Hoe lang hebt u nou al niks gehoord van en die in wonen? Bel dan zélf's op En praat weer lekker bij. U hoeft dan niet op een paar minuten te kijken. Want 's avonds en in het weekend belt u voor half geld door heel Nederland. 1 n, Postbus 608, Zwolle- mder nummer (05200)

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 17