PvdA-fractie wil efficiëntere begrotingsbehandelini OECK if huilt Gewestvorming verminking van Zeeland Erasmusflat niet helemaal taboe voor bijstand ontvangers Champagne op heipaal start van Apadelta- project Belastingverhogingen in raad Reimerswaai I? WELZIJNSWERK BEJAARDEN KRIJGT OFFICIEEL BESTOR Strand bij Katse Veer beter Meer fluor boven Borssele T.N.O.: Stof- gehalte boven Sloe niet on rustbarend 3 uit bentü Christelijke Groepering Goes tegen openbaarheid commissievergaderingen am [ELACTIE IALE PRIJS ZUIGER JINETTE Geivestvorming VANDAAG NOG HANDWERK TE ZIEN IN MIDDELBURG Terneuren V erontr eini gin g Sloegebied niet verontrustend SPORTVELDENCOMPLEX HANSWEERT VOORBARIG Nieuwe eilanden in Veerse Meer Goes iwaliteit 4,28 0,89 2,88 7,98 6,48 ',35 ',«9 0,89 ',35 0,89 ',25 DONDERDAG NASI-DAG 500 gr. 1,50 8,98 4,48 -- 9,71 7,98 '0,98 9,48 3,7) f«« ",9| 11,98 14,58 tsslagerij 140 - 257S 17.00 UUR kwaliteit kwallig le de voorraad Wan een onzer verslaggevers) GOES „De wijze waarop de algemene beschouwingen op de gemeentebegroting al jarenlang gehouden worden vinden wij weinig zinvol. Daarom willen wij in overleg met de raadsvoorzitter en de andere fracties tot een andere opzet komen. Het is de laatste keer dat wij op de voorlees- toer gaan". Dat zei de heer P. Duinkerke, voorzitter van de PvdA-fractie in de Goese ge meenteraad aan het begin van zijn algemene beschouwing op de gemeentebegroting van 1995- Gistermiddag begon de Goe se raad aan de behandeling van deze begroting en zoals de beer Duinkerke het uitdrukte was het een hele „toer" voor die raad en de publieke tribu ne om het voorlezen van de onderscheidene algemene be schouwingen aan te horen. De PvdA-fractie stelt zich voor om in het vervolg de op schrift gestelde algemene be schouwingen aan B. en W. aan te bieden. In de begrotingsver- gadering kunnen de fractie voorzitters zich dan beperken tot toespraakjes van hooguit vijf minuten en kunnen B. en W. goed voorbereid de opmer kingen en wagen van de frac tievoorzitters beantwoorden"- Wij geloven dat de door ons geschetste aanpak zowel voor het collage als de raad een betere behandeling van de jaarlijkse begroting tot gevolg heeft. En daar heeft ook de burger belang bij", aldus de heer Duinkerke. De heer J. P. G. van Ooijen (Christelijke Groepering Goes), begon zijn algemene beschouwing met een vraagte ken te zetten achter de saam horigheid tussen de wethou ders. Hij herinnerde daarbij aan de recente portefeuillever deling. De CGG blijft gekant tegen openbaarheid van verga deringen van de raadscommis sies. „Wat ieder individueel als zijn mening heeft uitge sproken is zaak van dat indi vidu en behoeft niet naar bui ten te komen. In de gemeente raad zal duidelijk blijken wat tenslotte het standpunt is". Weinig bewondering had de heer Van Ooijen voor de aan- biedingsinota bij de begroting, die volgens hem weinig meer is dan een opsomming van reeds eerder toegezegde nota's. Er is, zei de heer Van Ooijen, voldoende reden om een prin cipiële discussie over het te voeren beleid te voeren, om zich te bezinnen op de vraag of en hoe de gemeente Goes de saamhorigheid, het samen werken en samen dragen van verantwoordelijkheid gestalte kan en zal geven. Pleitend voor verbetering van het woonklimaat in de gemeente Goes drong de CGG-fractievoorzitter aan op een spoedige aanwijzing van een terrein voor landhuizen hij Kattendijke. Het in de ruilverkaveltnig Kapelle ge plande bosareaal van 40 hec tare zou dan gedeeltelijk bij Kattendijke gesitueerd kunnen worden. Bijzonder teleurgesteld ls de CGG-fractie over de gedachte gewestvorminig in Zeeland. „Dit is een voorbeeld van bij ons, over ons, maar zonder ons"- Verder drong de heer Van Ooijen aan op een spoedi ge beslissing inzake de regio nale woonwagencentra, een definitieve oplossing van de verkeerssituatie bij het kruis punt Ockenburg en een snelle uitvoering van de sluisplannen door het rijk. Tenslotte ver zocht de heer Van Ooijen het college zich spoedig te bezin nen over de verschillende huisvestingsmoeilijkheden voor de oudere .mens. Ganzebad De tijden waarop het Ganzebald gedu rende de herfstvakantie geo pend is- zijn de volgende: Maandag- 21 oktober 7.30- 11.45 uur- 13.30-1600 uur en 19 15-21.00 uur. Dinsdag, 22 oktober idem. Woensdag, 23 oktober 7.30- 11 45 uur, 15.00-17.00 uur. Donderdag, 24 oktober 7.30 - 11.45 uur, 13.30-16-00 uur en 19.1520-00 uur. Vrijdag, 25 oktober gelijk aan 21 en 22 oktober- (Van een onzer verslaggevers) GOES De start van het nieuwe college van B. en W. was minder gelukkig. Het geharrewar rondom de portefeuilleverde ling was teleurstellend en kleinzielig. Het eigen „ik" heeft het duidelijk gewonnen van de grote en algemene lijn. Dat is zeer jammer". Aldus de voorzitter van de PvdA-fractie in de Goese gemeenteraad, de heer P. Duinkerke in zijn algemene beschou wing over de gemeentebegroting. Goese lyceum I Onprettig vond hij ook de procedure rondom die benoe ming vain een nieuwe gemeen- I tesecretaris. „De raadsleden hebben bijzonder weinig tijd gehad krap een week om een gedegen keuze te ma ken- We kunnen ons niet aan de indruk onttrekken dat bij Ide aanbeveling meer dan al leen bekwaamheden een rol hebben gespeeld", zei de heer Duinkerke- Een doorn^ in het oog van die PvdA-fractie blijft het feit dat de gemeentelijke 1 (Van onze correspondent). MIDDELBURG In de Middelburgse concert- en ge hoorzaal is vandaag nog de tentoonstelling te zien van de Stichting Goed Handwerk. De I opening van deze tentoonstel ling werd dinsdagmorgen ver richt. De stichting Goed Hand werk organiseert tweemaal per 3 aai- en in steeds weer andere Nederlandse stenen dergelijke tentoonstelldinig aarvan het voornaamste is voorlichting te geven over ae verschillende soorten van handwerk en over de cur sussen die onder auspiciën van de stichting gehouden wor den. De tentoonstelling geeft een rzichtelijk beeld van de vele soorten handwerk Er zijn demonstraties op het gebied van weven, kantklossen en spinnen. Er zijn werkstukken dJe vervaardigd zijn door cur sisten van Goed Handwerk en bofendien zijn ede bekroonde bovendien zijn de bekroonde prijsvraag, die de stichting dit jaar heeft uitgeschreven. Aan de expositie wordt me dewerking verleend door een aantal professionele kunste naars en kunstenaressen met een collectie wandkleden en applicaties. De tentoonstelling is geopend tussen IQ en 16 uur. mavo en het nog niet zijn ondergebracht in een scholengemeenschap. Kri tiek heeft de PvdA -fractie op de overschrijding vatn de stiiehtingiskosten van scholen i>n 's-Heer- Hendri'kskinderen en 's- Heer - Aren dskerke. „Dit giaat ten koste van andere voorzieningen b.v. dn de woon wijken. Wij achten dit onaan vaardbaar". Hoog op de urgen- tieldjst van de PvdA staan de uitbreiding van subsidie voor peuterspeelzalen en de aan stelling van een jeugdwerker voor de buitenkomen. Verder pleitte de heer Duinkerke voor openbaarheid van ge meentelijke commissieverga deringen. „De burger moet de mogelijkheid hebben om, voordat er in de raad beslui ten vallen, te horen hoe zijn vertegenwoordigers er over denken voordat het te laat is. Het is een stukje openhartig heid dat past in eigentijds besturen". Mevrouw M- Mol-de Jager (VVD) vond een trendmatige verhoging van de plaatselijke belastingen niet onjuist- maar stelde daarbij tevens vast dat de belastingverhoging toch wel zwaar op bepaalde groepen burgers drukt, met name op bezitters van woningen en be drijven en grondeigenaren. De VVD-fraetie is tegen verho ging van de hondenbelasting. Zij vindt de vorming van twee Zeeuwse gewesten waarbij Reiimerswaall, Tholen en St- Philipsland bij een gewest Bergen op Zoom worden ge voegd een verminking van de huidige provincie Zeeland en voor Goes een onverteerbare zaak. De WD-fractóe pleit sterk voor een samenvoeging van West-Brabant- Zeeland- Goeree en Overflalkkee tot een gewest De SGP-fraictie maakte zich bij monde van de heer A. Malj aars zorgen over de hand having van het gezag en de toenemende criminaliteit. De fractie pleit verder voor rust op belastinggebied- Mevrouw J. Prévoo-v.d. Heuvel (PPR) betreurt het ten zeerste dat de bedragen per leerling voor het basison derwijs, ondanks de grote prijsstijgingen, in de gemeen tebegroting niet zijn verhoogd. Zij bepleitte een gecombineer de opzet van scholen en soci aal-culturele voorzieningen in de Goese polder. Zij legde de nadruk op de ontwikkeling van een goed beleid ten aan zien van de dorpskernen- De aanleg van fietspaden tussen Kapelle-Kloetinge en Wemel- dinge-Kattendd j ke -Goes noem de mevrouw Prévoo een ur gente zaak met het oog op de vele schoolgaande kinderen. Zeer dringend is ook openbaar vervoer naar Kattendijke. Erasmusflat in Goes. (Van een onzer verslag gevers) t MIDDELBURG Op initia tief van de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Zeeland wordt op donderdag 24 oktober officieel het be stuur geïnstalleerd van de stichting Gesloten circuit wel zijnswerk voor bejaarden Wal cheren De plechtigheid vindt plaats in de Burgerzaal van het stad huis te Vlissingen om 16.00 u. De installatie wordt verricht door dir. J. Weiten, directeur geneesheer van het reactive- rings- en verpleegcentrum Dommelhoef te Eindhoven- Een inleiding zal worden ver zorgd door de voorzitter van S® Provinciale Raad voor de volksgezondheid in Zeeland. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het Goese raadslid Tanis heeft B. en W. onlangs vragen gesteld over de mogelijkheid dat mensen die een uitkering ontvangen krachtens de algemene bijstandswet en die in de Eras musflat in Goes-Noord zouden willen wonen een subsidie ont vangen in de huurkosten van een flat. Op het ogenblik zijn tal van woningen in de Erasmusflat niet bezet. De oorzaak zal wel gelegen zijn in de hoge huurkosten, namelijk 445,per maand. TERNEUZEN Voor een zeer groot aantal belangstel lenden heeft dominee A.A. Kleine uit Gent in Terneuzen bekend om zijn serie voor drachten over Israël, geduren de het vorige winterseizoen in de Temeuzense Goe de Herderkerk zijn eerste in leiding gehouden over het Boek der Openbaringen. Vanuit de verre geschiede nis gaf dominee Kleine de verschillende inzichten en me ningen over dit Bijbelboek. Op maandag 28 oktober en voorts op gezette tijden ge durende het gehele winter seizoen zal dominee Kleine deze reeks van inlei dingen voortzetten. De organi satie hiervan berust bij chris tenen uit de verschillende Temeuzense kerken. In hum antwoord aan heer Tanis wijzen B. en W. erop dat blijkens een circulai re van CRM bijstandontvan gers, die kunnen voorzien in de algemene noodzakelijke kositen van het bestaan, uitge zonderd de in hun verhouding tot hun inkomen te hoge woonkosten en dde om die re den periodieke bijstand ont vangen, niet. langer uitgesloten worden van huursubsidie. Het Goese gemeentebestuur stelt zich op het standpunt dat tot le noodzakelijke kosten van het levensonderhoud in het al gemeen behoren de in Goes geldende gemiddelde huurprij zen voor gelijkwaardige voor zieningen. Elke aanvrage om huursubsidie dient, aldus B. en W., mede te worden getoetst aan de vraag of in de gemeen te beter passende woonruimte kan worden verkregen. Een overbrugging van de werkelij ke huurprijs inclusief service kosten en de gemiddelde huurprijs door middel van huursubsidie is volgens het college niet zonder meer mo gelijk. Verder zeggen B. en W. dat voor de verschillende huisve stimgsvor m en voor be jaarden geen alge mene criteria ten aanzien van noodzakelijk heid zijn gegeven De gemeen te zal dit van geval tot geval zelf hebben te bepalen. Het cri terium van noodzakelijkheid is niettemin een gegeven bij de beoordeling van bijstandsaan vragen. Een verklaring van enigerlei medische en-of socia le noodzaak is steeds gewenst, ^ot dusver heeft het Goese gemeentebestuur met betrek- de king tot de Erasmusflat het standpunt ingenomen dat deze voor bejaarden als een niet noodzakelijke voorziening moet worden beschouwd en dat de accommodatie de hoge huurprijs van f 455 niet recht vaardigt. In Goes bedraagt de huur van een be ja ard en woning ten hoogste f 240 per maand. In slechts een geval heeft de gemeente Goes bijstand ver leend aan een huurder van een woning in de Erasmusflat. De aanvraag om bijstand van deze huurder was aanvanke lijk afgewezen. MIDDELBURG De ver ontreiniging: in het Sloegebied geeft geen reden tot ongerust heid. Dit concludeert TNO aan de hand van meetresultaten in de omgeving van het gebied- De hoeveelheid verontreini ging is die wan weiniig geïn dustrialiseerde gebieden, aldus TNO in een rapport. De fluor - in het Sloege- TNO een apart heeft uitgebracht, is laag vergeleken met die ie het Watergebied. Industrie heeft de 1-ueht nauwelijks met fluor verontreinigd. TNO is tot deze conclusie gekomen na een jaar lang op vier punten te hebben gemeten- Op twee meetpunten werden in oktober j.l. vrij hoge fluorgemiddelden gemeten, maar TNO meent, diait dit een typsich verschijn sel in de herfst is Voriig jaar was dat ook zo. Nieuwe meet punten heeft TNO ingericht in Ritthem, Vlissinigen, Vrouwen polder, Terneuzen, Sluiskil en Sas van Gent. (Van een onzer verslaggevers) BRUINISSE Het uiteen spatten van een fles champag ne op een heipaal vormde gis teren in Bruinisse het start sein van het „Aquadelta-recre- atieproject". Het sein werd ge geven door gedeputeerde A.L van Geesbergen. Volgens de heer Van Gees bergen was voor Zeeuwse begrippen hier sprake van een mammoetproject- Er is een op pervlakte mee gemoeid van 140 ha. En er zulllen onder meer appartementen, een su permarkt, boetiekjes en een botenhuis verrijzen. Burgemeester Hokken van Bruinisse toonde zich gisteren erg blij met de realisering van dit project door projectontwik kelingsmaatschappij Wiima uiit Weert. Het zou te zijner tijd werk verschaffen aan ruim 190 personen, waarbij de in woners van Bruinisse contrac tueel de eerste keus hebben- Gedeputeerde Van Geesbergen was echter niet blij gestemd met de gang van zaken. Voor een harmonische ontwikkeling van het Grevelingenlbekken waren volgens de gedeputeer de twee zaken eng belangrijk: overheid en bedrijfsleven dienden te komen tot één sa menhangend concept en de uitwerking daarvan diende te gebeuren dloor één bestuurlij Ke organisatie- Beide voor waarden waren in Bruinisse niet vervuld. Bestuurlijk was hier volgens de heer Van Geesbergen het paard achter de wagen gespannen, iets waarmee men erg ongelukkig was. Wilma had als particulier grote oppervlakten recreatie- grond verworven in Bruinisse op een moment, dia* de over heid voor het gehele gebied nog niet verder was gekomen da-n een aanduiding op de streekplankaart. Het project ging van start terwijl nu ook pas een program van eisen werd opgesteld. Dit diende vooraf te gebeuren- Nu be stond het levensgrote gevaar van recreatieve ontwikkelin gen ad hoe. De heer Van Geesbergen 'zei te vrezen dat zowel het sa menhangende ontwikkelings concept voor het Grevelingen- bekken als de bestuurlijke or ganisatie te lang in de stu deerkamer blijven. Men was nu ail acht jaar aan het stude ren. Maar het is intussen de hoogste tijd geworden voor een recreatieve en toeristische aankleding van het gebied. De heer Van Geesbergen achtte het daarom dringend gewenst dat nu op korte termijn be sluiten worden genomen met betrekking tot een gemeen schappelijke regeling voor de Grevelinigen (Van een onzer verslag gevers) YERSEKE De gemeente raad van Reimerswaai heeft deze week besloten tot een aantal belastingverhogingen voor volgend jaar. Van de zes voorgestelde verhogingen werd er echter slechts één met algemene stemmen goedge keurd. Dit was de verhoging van de haven- en liggelden, het laad- en los- en opslagloon in de gemeente. De V.V-D.-fractie stemde te gen alle overiige belastingvoor stellen- de CHU tegen de meeste verhogingen- terwijl de A.R-P. zich een tegenstander toonde van een verhoging van de straat- en riool-belasting- Het meeste tegenstand onder vond de verhoging van de per sonele belasting: tegen stem den de CHU, WD, ARP en KVP. Met name de VVD betoogde dat de voorgestelde verhogin gen niet direct nodig zijn ge zien de objecten waaraan geld besteed zou wordlen. Hierbij speelde vooral de voorgeno men aanleg van een sportvel- dencomplex iin Hansweert een grote rol. De heer Griep van de WD vond de plannen hier toe voorbarig, omdat nog on bekend is wat er precies ga-at gebeuren met de verbreding van het kanaal. Dus kunnen deze plannen nog wel even wachten, zo vond hij. Het col lege betoogde echter, dat de aanleg van sportvelden lange tijd vergt en dat de plannen klaar moesten zijn wanneer de kanaalplannen definitief wor den. De verhogingen der belas tingen volgden de algemene trend van tien tot elf procent. Uitzondering hierop vormen de haven- en liggelden, die met zeven procent werden verhoogd Hiertoe werd beslo ten na overleg met het be drijfsleven. De gemeenteraad had met deze geringere verhoging aan- (Van een onzer verslaggevers) GOES In de vergadering van het algemeen bestuur van het Veerse Meer, die op vrij dag 1 november in de Koren beurs te Goes wordt gehouden, komt een voorstel van het da gelijks bestuur aan de orde om een subsidie van f 58.580 beschikbaar te stellen voor het opspuiten van het strandje bij Katse Veer ten behoeve van dagrecreanten. Tijdens de ver gadering wordt ook de begro ting voor 1975 behandeld. Te vens zal afscheid worden ge nomen van enkele oud-leden van het algemeen bestuur. VLISSINGEN Het aantal recreatiie-eiianden in het Veer se Meer wordt uitgebreid met vier. Er zijn al zeven eilanden in het Meer, twee natuurlijke en vijf kunstmatige. Voor de nieuwe eilanden is men al druk bezig met het opspuiten De nieuwe eilanden krijgen de namen Bastiaan de Lange plaat, Spierin-gplaat, Zand- kreekplaat en Soelekerk- plaat vankelijk echter nogal moeite. De overige bevolkingsgroepen kregen toch ook gewoon een verhoging van tien procent op gelegd. De raad vond: gelijke monniken gelijke kappen. Het college betoogde echter, dat wat betreft de jachthaven de belastingen in het verleden al scherp waren opgetrokken en dat de Yersekse jachthaven geen duurteeiland mocht wor den ten opzichte van naburige jachthavens. Wat betreft de vissershaven wees het college op de situatie in deze bedrijfs tak en het feit dat geen mis bruik mocht worden gemaakt van het feit d'at Yerseke de centrale aanvoerhaven is van het produktschap. De raad stemde er tenslotte mee in. (Van een onzer verslag gevers) MIDDELBURG De stof - vormige luchtverontreiniging in de omgeving van het Sloe gebied geeft geen reden tot ongerustheid. Dit kan worden geconcludeerd uit de metin gen, die T.N.O. heeft verricht in de periode juli 1972-juli 1973. Wat betreft de fluorveront- reiniging in de omgeving van het Sloegebied zegt T.N O. in een rapport- dat de gemeten waarden in de periode oktober 1972 - oktober 1973 laag zijn in vergelijking met het nieu we Waterweggebied. De geme ten waarden die overigens wel van vorig jaar dateren komen overeen met een eigen T.N.O.- m-eetpunt in Delft, waarvan mag worden aangenomen dat het nauwelijks direct door de industrie met fluor wordt be last- Volgens T.N.O. vormen de hoeveelheden stofvormige luchtverontreiniging rond het Sloe niet meer dan een basis- verontreiniiging van weinig geïndustrialiseerde gebieden. In vergelijking met het voor tgaande meetjaar was het fluorgehalte op het Nieuw- dorpse meetpunt vrij sterk ge daald. De meetresultaten in Borssele zijn op een uitzonde ring na wat gestegen. Twee meetpunten in Nieuw- dorp en Nieuwland zijn in middels opgeheven. Nieuwe meetpunten werden opgericht m Ritthem, Vlissingen, Vrou wenpolder, Terneuzen, Sluiskil en Sas van Gent. Het zojuist vrijgegeven rap port behandelt de meetresulta ten van de meetpunten Oost- Souburg, Nieuwdorp (Lewe- dijk), Borssele, Lewedorp, Nieuwdorp Sohelpkreekweg en Nieuwland). Het T.N.O. zegt verder, dat aan de hanid van berekeningen kan worden vastgesteld dat de invloed van de zee op de fluo- ridebepaling te verwaarlozen Jeugdactie Het jeugd Ro de Kruiswerk, van het Neder landse Roide Kruis, kring Zuiid-Beveland-west, is met de eerste actie, namelijk met het maken van rampsets voor Baoighla-Desh en Honduras van start gegaan. De leerlin gen van de Kohnstammeschool en de r.k. Mariusschool uit Goes hebben reeds zo'n kleine honderd van die rampsets klaargemaakt De inhoud van deze rampsets bestaat uit een bal, zakdoeken, een potlood, blocnote, zeep, handdoek, plas tic beker, kam, lepel, etc- De ze jeugd Rode Kruis-actie heeft elders in het land veel succes gehad, De rampsets worden nu aan de kinderen in de rampgebieden uitgedeeld Oe jeugdafdeling van het Ro de Kruis gaat mu verder met de nieuwjaarskaarten- actie en hoopt dat hieraan vele scholen zullen meewerken. TERNEUZEN-KAPELLE, 16 oktober 1974 Sla per stuk 2: 18-43. Bloemkool A2 147- 150. B2 86-90. C2 44-60. Af wijkend 29-89. Groene kom kommers 35-39. Knolselderij 17. per kilogram- Aardappelen Bintje Bonken 18. Grote 12-13. Andijvie 25-46. Breekpeen 9- 18. Kroten 18. Prei 27-40. Priinsessenbonen 166. Kassnij- bonen 294. Tomaten A 62-103. A2 47-101. B 101-108. B2 76- 114. C2 44-50. Savoie kool 6- 15. Rode kool 6, 5-7- W'tte kool 11. Spruiten 75-83. Uien, grof 17-24. Middel 12-13. On gesorteerd 14-15. Witlof A2 283-296. Afwijkend 148-226. Peren, conference. 1-60: 40. 55 25-29. Zoete appelen 2-60 80. 55-54. V. GOES - KRABBENDIJKE, 16 oktober 1974. Druiven 240. Groenten: per stuk: Kropsla 6—7. Komkom mers 945 Bloemkool 3 per kr. 132, 4 per kr. 110150, 5 per kr. 131. 6 per kr- 82121, afw- 35. per kg: Aardappelen 13—16- Tomaten A 83—114 B 83—94, C 42—50. Spitskool 13—15. Rode kool 1 17—26, II 11—12. Groene sav kool 1219. Boe renkool 23. Koolrapen 6- Kro ten 21. Komkommers 33. Peeri 23. Prei 3238. Dubb pr. bo nen 165178. Snijbonen 340— 350. Andijvie 1432 Uien 26. Spruiten A 51—77. B 17—77. KAPELLE-TERNEUZEN, 16 oktober Kroetappelen wit markten 26. 20, rood 21, valappelen wit 18, kroetperen 6, delicious on- ges. hagelschadie 28. Br- Ha-rdy I 70 37—38, I 65 35, I 60 28 30, II 70 31 ,11 65 21-23- II 60 25. II 55 23. Conférence I 65 53, I 60 51—53, I 55 36, II 65 48, II 60 46, II 55 34, II 50 22. II 45 16, grof 22—27, N.O-Z. I 65 50, I 60 50, I 55 32, II 65 fijn 6, N.O.Z.: II 80 47, [I 75 18, II 45 16, Doijenne du oom. I 80 52. 1 75 62—63, I 70 64, I 65 59. II 80 47—49, II 75 57, II 70 60—62, II 65 57—59. II 60 37—38, II 50 25, grof 28— 30, fijn 6, N.OZ.: II 80 47, I I 75 53, II 70 56, II 65 51, Br. A. Lucas I 75 25, I 65 34, II 75 21, II 65 27, II 60 23—24, B. Louise I 65 54, I 60 52, I 55 37, I 50 16, St.-Remy I 70 61, I 60 64. II 50 36. grof 33, win- terrietpeer I 70 56, I 60 60, II D 47 grol' 35 Legdpont I 65 38 I 60 28, I 55 16, Pres- Loutreille II 80 24, II 75 25, II 10 25, II 65 24, II 60 19, Cox's Oranje P. I 80 87, I 75 88, I 70 91—92, I 65 79 —81, I 60 71, II 80 77- II 75 82—86, II 70 80— 82. II 65 75. II 60 58—67, II 55 3641, grof 33, Goudrenet I 95 52 1 85 74, I 75 78—80. I 65 69 II 95 47, II 85 69, II 75 72, II 65 65—66, IID 34, grof 35, Rode goudrenet I 95, 62—63, I 85 82, 8 75 87—89, I 65 67—68, IID 35, grof 36—37, Iragrid Marie II 75 47-61. II 65 42, II 60 29, Lobo II 80 39, II 70 36, Zoete Ermgaard I 70 129, I 65 129, I 60 107, I 55 100, II 60 1 13, II 55 79, IID 4246, Golden delicious I 80 57, I 70-80 53—62, I 65 46, I 60 37, II 80 40—58, II 70-80 36—55, II 65 32—43, II 60 28 35, grof 26, geel: II 70-80 65— 70, n 65 53—54, II 60 37, Glorie v. Holland II 80 4142, II 70 43 —46. II 65 36, grof 26, Spencer I 70 72—79, I 65 53, tuinzoet 1 60 99, J- Grieve II 65 40, aardbeien p. doos: II 100144, Bramen p, doos I 123, noten p.st. 7tfe, mispels p. kg. 132, aardappelen grote 1519, bonken 18, groenten: bloemkool 26112, rode kool 18, sav. kool 10, spruiten 51, prei 2233, dub-b. prins, bo nen IIX 200, uien 16. MIDDELBURG, 15 okt. Aardappelen: Bintjes, bonken 1920, grote 19, drielingen 7. Koopmans blauwe, grote 36 38 drielingen 1920. Tomaten II 91—129, BI 84—122, Cl 5275, All 4998, Meloenen: netmeloen 5, ogenmeloen 55 70. ananasmeloen 80. Paprika per stuk 1230, Zoete Erm- gard II 60-70 86. Rode G'-ud- reinette I 65 48, Cox Orange Pippin I 80 111, 75-80 89. 70- 75 80—83, 65-70 72—75, 60-65 6164. Cox Orang* Pippin II 65-70 30—46, III gr. 65-70 6669. D.oyenné du Co rnice II 80-85 55, 75-85 50—59, 70-75 51, 70-80 58, 65-75 48, 6-7 5 48, 65-7 0 3 0—46. II Igr. 31—43, IID 25—42, Goudrenet- te II 85 63—66, 65-70 45, «0-70 63. Beurré Alexander Lucas I 65 24, 60-70 20—21, 70 23, Beurré Alexander Lucas H 55- 65 18, Peren diversen I 3639. Conference II 55-65 4748, Lobo I 65-75 42, 75-85 57, 85 71. Winterrietperen II 70-80 58, 65-75 65, 60-70 52, 55-65 43, III fijn 36. Winterrietperen I 75 57. 65-75 61, Saint Rémy II 65 60, Val 30, kroet 7. Lom- bartsealville II 60-70 20. Groenten: Kassla 630, Veldsla 4051. Natuursla 26 34, Andijvie 1459, Spinazie 1587, Prei 2029, Savooie- koo] 1334, Rode kool 632, Witte kool 740, Boerenkool 3587. Prinsessenbonen 86 200, Snijbonen 70-182, Kas- srndj bonen 168372, Pronkbo- nen 124, Peterselie per kistje 403453, Struikselderij per kil0 4999, B] au wkoprapeti 225, Kroten per bos 1223, Kroten per kilo 1126. Knol selderij met blad 2739, Uien 132b. Spruiten: Al 61, All 117, BI 56. Dl 79, DII 115, Komkommers: 81-76 49, 51-61 45—47, 41-51 38—46. 36-41 4041 31-36 27, Stek per kilo 27. Bloemkool I: 3 172, II 3 160, 4 75—165, 6 22—153, 29—90, 10 22—56. 12 22—26, Witlof A 300—304, B 261—28», Stek 9.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7