Doelman houdt eer aan zichzelf, STRAF KNVB Glöckner scheidsrechter bij Feyenoord-Barcelona Nederlaag voor voEeybalploeg Indeling winnaars- en verliezersgroepen Janssen: „Geen tijd meer Protest NDR Zege Pijnen Schuiten en Prijs voor Feyenoord sport I Hl - ZlAN [Vitesse toch in Europacup Gelijk spel Barcelona alleen super Dat geliefde jaSje- Varga naar Borussia Dortmund DONDERDAG 17 OKTOBER 1974 «MÉM STUY MAG WEG BIJ AJAX DRIEHUIS -"Heinz Stuy, reserve-doelman van Ajax, kreeg (eindelijk) zekerheid. De man die in het nog jonge verleden drie Europacups, twee Supercups en een wereldbeker over diverse voetbalvelden torste en sinds 1970 betrouwbare sluitpost was van het glorierijke Ajax, hoorde van manager Hans Kraay dat Ajax een jonge doelman wil aantrekken als tweede keeper achter Piet Schrijvers. „Ik ben met een fier hoofd zijn kantoor binnengegaan en na een kort gesprek met een fier hoofd weer naar buiten gestapt", herinnert Heinz Stuy zich nog. mil' 1 x*.- m f^Ê-Af A PARUS (AFP) - Als vertegenwoordiger van Feye noord, winnaar van het UEFAcup-toernooi in het afge lopen seizoen, heeft aanvoerder YVim Jansen gisteren de prijs in ontvangst genomen voor de bes te Europese ploeg van het sei zoen '73-'74. Een prijs, die over igens gedeeld moest worden met Bayern München, de Westduitse winnaar van de Europese beker voor landskampioenen. Bayern was vertegenwoordigd door Franz Beckenbauer. De uitreiking vond plaats na die van de gouden schoen, een jaarlijkse prijs voor de Europese topscorer Deze ging naar Hec tor Yazalde, speler van het Por tugese Sporting Lissabon en het Argentijnse elftal Yazalde, die 47 doelpunten maakte, werd ge volgd door Hans Krank) van Rapid Wien met 36 treffers (zil veren schoen) en de Westduit sers Gerd Miiller (Bayern) en Jupp Heynckes (Münchenglad- bach), die met 30 doelpunten in aanmerking kwamen voor de bronzen schoen De derde win naar van het brons, de in Stade de Reims spelende Argentijn Carlos Bianchi, ontbrak wegens een onlangs opgelopen been breuk. DEN HAAG (ANP) - Op het laatste moment heeft de ZLAN/Vitesse-combinatie uit Den Haag alsnog besloten deel te nemen aan het toernooi om de Europacup waterpolo voor be kerwinnaars. De eerste ronde zal op 25.26 en 27 oktober in het Westduitse Hamm worden ge houden. In eerste instantie had de Haagse combinatie besloten van deelneming af te zien. „Ik ben uit eigener beweging naar Kraay toegestapt en heb, dacht ik, zo de eer aan mezelf gehouden. Ik wilde doodeen voudig weten wat Ajax met mij van plan was. Nou, dat weet ik nu. Kraay heeft me toegezegd dat Ajax alle medewerking zal geven als een club voor mij be langstelling toont. Ik kan des noods volgende week al weg uit Amsterdam." Het ziet er dan ook naar uit dat Heinz Stuy niet al te lang meer in De Meer zal ronddwa len. Zijn routine, opgebouwd als broekie bij VSV, later bij Telstar en tenslotte bij het gerenom meerde Ajax, zou voor menige club uit het betaalde voetbal de hoop op nieuwe impulsen kun nen betekenen Geloof echter niet dat Stuy met plezier Ajax zal verlaten. „Als het zover is", zegt hij eer lijk. „zal het vertrek me toch wel pijn doen Vergeet niet dat ik veel hoogtepunten met Ajax heb ZURICH (SI) - De Europese voetbalunie (UEFA) heeft in Zu rich de KNVB (Koninklijke Ne derlandse Voetbal Bond) een boete opgelegd van 2000 Zwit serse frank, ongeveer 1800 gul den De oorzaak van deze straf is dat Johan Cruyff tijdens de wedstrijd. Finland Nederland (voorronde Europees kampioen schap) met rugnummer veertien heeft gespeeld Volgens de reg lementen moeten de spelers van elk team rugnummers 1 tot en met elf dragen. CF Barcelona zal zijn wed strijden voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tegen Feyenoord moeten spelen zonder Pina Marcial Deze spe ler werd door de UEFA voor drie wedstrijden geschorst naar aan leiding /an misdragingen tij dens de eerste wedstrijd voor de eerste ronde tegen Vöst Linz. beleefd. Dat doet je iets. Dat gum je niet zo maar uit" De komende weken (of maan den) zal Heinz Stuy uitkijken naar een nieuwe werkgever, die bereid is geld op tafel te leggen voor een gelouterde doelman „Ik weet niet hoeveel Ajax voor me vraagt Ik heb altijd goed verdiend Afhankelijk van het bedrag dat Ajax voor me vraagt, wil ik zelf ook nog wat verdie nen". Ook zonder Ajax zal Heinz Stuy echter niet brodeloos zijn. Hij drijft met een compagnon een bistro in Driehuis die vrij veel klanten trekt. Verlaat Stuy Driehuis, dan weet hij dat zijn zaak in goede handen achterblijft. En omdat - zakelijk gezien - niets hem bindt met Nederland, zal hij ook geen „nee" zeggen als een buitenlandse club bij hem zal aankloppen. Stuy wil in ie der geval nog enkele jaren op hoog niveau „ergens" het doel verdedigen. Vindt hij zelf niets geschikts of zal niemand hem benaderen, dan neemt hij een makelaar in de hand. Smds de dag dat Piet Schrij vers door Ajax bij Twente werd weggehaald, verdedigde Stuy, behoudens enkele wedstrijden in de oefenperiode, enkele ma len het doel van Ajax-C. Weg publiek, weg sfeer. „Of er nu 120 000 mensen naar me kijken of 1000, dat maakt me niets uit", vindt hij „Ik ben in het doel altijd zo ge concentreerd dat ik niet let op het aantal toeschouwers" Dat deed hij ook al niet toen hij als 16-jange knaap het doel van VSV, het latere Telstar, ver dedigde, in welke ploeg toender- tijd ook Cor Brom speelde Toen de Fortuna-trainer naar Ajax ging als assistent van Michels, herinnerde Brom zich nog die forse, talentvolle doelman Hij maakte Michels attent op Stuy en een verbintenis was toen snel rond Aan die verbintenis, die zeven onvergetelijke jaren duurde, lijkt spoedig een einde te komen Heinz Stuy, 29 jaar. vader van de 4 jaar jonge doch ter Vanessa, is te koop En met hem een brok ervaring, waar in Nederland op dit moment geen enkele andere doelman op kan bogen. ZÜRICH (SID) - De Oost- duitser Rudi Gloeckner is door de UEFA aangewezen het duel Feyenoord - CF Barcelona, dat op dinsdag 22 oktober in Rot terdam wordt gespeeld in het kader van het toernooi om de Europa Cup voor landskampi oenen, te leiden De return- wedstrijd, die op dinsdag 5 no vember in Barcelona plaats vindt, is toegewezen aan de Engelsman Burns. In «iet toernooi om de Eu ropa Cup /oor bekerwinnaars zal de Griek Zlatanos op woensdag 23 oktober in War schau het duel Gwardia-PSV leiden en op woensdag 6 no vember in Eindhoven de Joe goslaaf Gugulovic. In het toernooi om de mm 0 -■ 'i||*ÉiÉiÉrr k V' WÊMWÊk mBKÈÊÊM BarLbnaCkner: 9™te duel Feyenoord. UEFA-cup heeft FC Twente tegen RWD Molenbeek in En schede de Tsjech Jursa en in Brussel de Schot Davidson De Engelsman Taylor leidt in Mi laan de wedstrijd Internazio- nale Milan - FC Amsterdam en m het Olympisch stadion staat het duel onder de supervisie van de Oostenrijker Woehrer Ajax krijgt thuis tegen FC Antwerp te maken met Rey nolds uit Wales en in Antwer pen met de Westduitser Wey- land Charles Corver zal op woensdag 23 oktober in Chor- zov het duel Ruch Chorzov - Fenerbahce Istanbul, in het toernooi om de Europacup voor landskampioenen, leiden Voor hetzelfde toernooi moet Leo van der Kroft op woens dag 6 november in Zv, eden Atvidaberg - HJK Helsinki in goede banen houden In het toernooi om de UEFA-cup heeft Theo Boosten op woens dag 6 november het duel Real Zaragoza - Grasshoppers toe gewezen gekregen De Bredase scheidsrechter Frans Derks is aangewezen voor het duel Hongarije-Canada dit in het kader van de voorronden voor het Olympisch voetbaltoer nooi. Gans en Wellinga zijn de arbiters. Ajacied Heinz Stuy op zoek naar een andere club. MEXICO (ANP) - De Ne derlandse herenvolleybal- ploeg heeft tijdens de we reldkampioenschappen in Mexico zijn eerste nederlaag geleden. Mexico won, on danks het verlies van de eer ste set toch nog moeiteloos met 3-1 (9-15, 15-3, 15-4 en 15—8). Het duel tussen de Ne derlandse herenploeg en Mexico, dat werd bijge woond door tienduizend hys terisch wordende Mexi caanse supporters, is bijzon der incidentrijk verlopen. Geert Trompetter werd een der ernstigste slachtoffers van de zwakke leiding en kreeg de „gele kaart" De wedstrijd duurde bijna twee uur en was bijzonder spectaculair, ook al omdat Nederland de eerste set naar zich had toegetrokken. De laatste set duurde vijftig minu ten en kende talrijke spectacu laire momenten en incidenten, daar de scheidsrechters steeds meer de greep op de spelers gin gen verliezen. Ondanks de nederlaag, Neder land had zich reeds geplaatst voor de eindronde en deze wed strijd was uitsluitend van be lang voor de bezetting van de eerste plaats in de poule, is het moreel onder de spelers goed. Trainer Ben Krysik was zeer te vreden, hetgeen niet gezegd kon worden van de begeleidende arts, dr Kriek.,.Er zijn nogal wat blessures en dit zal zonder meer van invloed zijn op de ko mende wedstrijden aldus dr. Kriek. De ploeg vertrok gisteren naar Toluca voor de komende wedstrijden De uitslagen zijn: Heren Tunesië - Domini caanse Republiek 3-2 (7-15, 10-15,15-2,15-4.15-5) Mexico Nederland 3-1 (9-15, 15-3, 154, 15-8); Cuba - Oost- Duitsland 3-0 (15-8, 15-8, 15-6), China - Canada 3-4) (15-6, 15-8, 15-10), Polen - Sowjet-Unie 3-1 (15-9, 6-15, 15-6, 15-11), Bulgarije - Brazi lië 3-2 (12-15, 10-15, 15-12, 15-13, 15-13); Tsjechoslowakije Roemenië 3-2 (17-15, 9-15, 15-13, 12-15, 15-9); Japan - België 3-0 (15-10, 15-5, lf-i2). Dames Mexico - Verenigde Staten 3-0 (15-5, 15-7, 15-4); Hongarije - Roemenië 3-2 (12-15, 10-15, 17-15. 15-10, 15-13); Sowjet-Unie - Oost Duitsland 3-0 (15-7, 15-3, 15-9); Japan - Polen 3-0 (15-1, 15-6, 15-0); Bulgarije - Tsje choslowakije 3-2 (16-14,15-17, 8-15, 15-13, 15-6). Stand groep A; (heren) 1. Mexico 3 3 0,2. Nederland 3 21; 3. Tunesië 3 1 2; 4. Dom. Repu bliek 3 0 3. Stand groep A (dames): 1. Sowjet-Unie 3 3 0; 2 Oost- Dut tsland 3 2 1, 3..Dom. Repu bliek 3 1 2; 4. Nederland 3 0 3. (ADVERTENTIES) MEXICO-STAD (ANP) - De Nederlandse herenploeg is in het toernooi om de wereldkam pioenschappen volleybal te Mexico in winnaarsgroep drie ingedeeld met Bulgarije, Japan en Roemenië. De Nederlandse dames treden in verliezersgroep een aan tegen Frankrijk, Bulga rije en Noord-Korea. De heren spelen in Toluca, de dames in Mexico-stad. De indelingen zijn: heren, winnaarsgroepen groep een (Mexico-Stad) Mexico, Polen, Oost-Duitsland, België Groep twee (Puebla) Cuba, Tsjecho slowakije, Brazilië, Sovjet- Unie Groep drie (Toluca) Bul garije, Japan, Nederland. Roe menië Verliezersgroepen groep een (Guadalajara) Tunesië, Ver enigde Staten, Venezuela, Ca nada Groep twee (Monterrey) BARCELONA (AP) - Een vriendschappelijke voetbal wedstrijd tussen FC Barcelona en MSY Duisberg is geëindigd in 1-1 Heredia van Barcelona maakte het eerste doelpunt in de 7e minuut De gelijkmaker van midvoor Worms, volgde in de 42e minuut De wedstrijd werd gespeeld in het nieuwe stadion van Barcelona en bijgewoond door circa 60.0,00 toeschouwers. Frankrijk. China, Domini caanse Republiek, Panama en Egypte, Dames. winnaarsgroepen groep een (Guadalajara) Mexi co, Zuid-Korea, Oost- Duitsland. Peru Groep twee (Monterrey) Japan, Cuba, Ver enigde Staten, Hongarije Groep drie (Tijuan) Sovjet-Unie, Roemenië. Polen, Canada Ver liezersgroepen: groep een (Mexico) Frankrijk, Bulgarije, Nederland. Noord-Korea Groep twee (Puebla) Domini caanse Republiek, Brazilië, West-Duitsland, Tsjechoslowa kije Groep drie (Toluca) China, Porto Rico, Bahamas en Philip- pijnen TENNIS - Betty Stöve is in de eerste ronde van het toernooi om het tenniskampioenschap van Los Angelos uitgeschakeld De Nederlandse speelster verloor in twee sets van Billie Jean King 6—4. 6-2 HONKBAL - Oakland Athle tics heeft de derde wedstrijd in de world series met 3—2 gewon nen van de Los Angelos Dodgers en leidt in deze serie nu met 2-1 De held van de eerste twee ont moetingen, Joe Ferguson die als buitenvelder had gefungeerd maar nu als ach'ervange.' was opgesteld om de slagploeg te versterken, maakte twee fouten, die de zege van Oakland bete kenden. Philips batterijen, die gaan maar door (Van onze sportredactie) PUTTE - Jan Janssen heeft weloverwogen het be sluit genomen om te be danken voor de functie van vice-voorzitter van de Ver eniging Van BeroepsWiel- renners (VVWB). Voor naamste reden van de be slissing is dat Jan Janssen het veel te druk heeft ge kregen met zijn manager- schap van de SBBW (Stich ting Bevordering Beroeps-Wielersport) en zijn groothandel in race fietsen, die hij verkoopt onder de naam Jan Janssen-fietsen. Daarnaast zijn er echter ook proble men ontstaan rond de fi guur van voorzitter Eddy Beugels, die eveneens te kennen heeft gegeven te stoppen met zijn werk voor de WBW. Janssen: „Ik houd er ook mee op. omdat Beugels stopt. Beugels is de drijvende kracht achter de WBW en als die verdwijnt dan blijft er weinig meer over". Verder is er ook nog een stevig meningsver schil tussen diverse bestuurs leden van de WBW Aan de ene kant wil Karei Jansen, ook voorman van de WCS graag meer sociale zekerheid voor de beroepscoureurs in Neder land. Janssen: „Karei wil dat de jongens beter verzekerd worden en dat ze een WW- uitkering krijgen zodra ze zonder sponsor zitten, maar ik vraag me af of dit wel de juiste weg is". Janssen. Geen tijd meer voorde WBW". Jan Janssen zegt echter, dat dat laatste niet zijn belang rijkste motief is geweest om zich terug te trekken uit het bestuur van de WBW. Jans sen: „Het belangrijkste argu ment voor mij blijft, dat ik er geen tijd voor heb. De laatste tijd werd de frequentie van vergaderingen steeds groter en als je nu weet dat ik bijna nooit een avond thuis ben dan kun je wel begrijpen dat je eens moet zeggen: stop. Want als ik wat doe dan wil ik het goed doen en voor de WBW kon ik haast geen tijd meer vinden. Op zo'n moment moet je verstandig zijn en er uit stappen, want anders ga je het half doen en worden de coureurs er de dupe van en dat wil ik in geen ge val. DEN HAAG (ANP) - De Stichting Nederlandse Draf- en Rensport heeft het be stuur van de KNVB met klem verzocht de cupwedstrijd Feyenoord - Barcelona niet van woensdag 23 naar dins dag 22 oktober te verschui ven. Dit in verband met het feit dat op dinsdagavond op de baan te Hilversum de met ruim 90 mille gedoteerde internationale draverij om de Prijs der Giganten wordt verreden. In totaal wordt op deze avondmeeting een bedrag van 117 500 gulden aan prijzen uit geloofd In haar brief wijst de NDR op de desastreuze gevolgen die een verschuiving van de wedstrijd van Feyenoord voor de draf- en rensport m ons land zal hebben, waarbij nog als voorbeeld wordt genoemd dat het WK voetbal voor de paar densportorganisaties al een in komstenderving betekende *an circa 350 000 jolden. Verschui ving of annulering van de Prijs der Giganten is door de aange gane internationale verplich tingen niet meer mogelijk. Voorts stelt de NDR dat iedere organisatie met een vaststelling van de data van alle mogelijke evenementen rekening houdt met de concurrentie van het voetbal en dat het derhalve on gerijmd is dat thans voetbal clubs zich hieraan niets gelegen laten liggen door af te wijken van lang van tevoren door de UEFA voor cupwedstrijden vastgestelde data. BERLUN - Roy Schuiten en René Pijnen hebben dinsdaga vond de internationale wieler- zesdaagse van Berlijn gewon nen Zij eindigden met een ronde Wellicht dweept u ook met dat sportjasje-van-gisteren. Het draagt zo gemakkelijk.. De kleur is zo prettig... Die ruime pasvorm ideaal Steeds weer grijpt u naar dai lievelings-jasje... Gelukkig voor u zijn er weei veel van die fijne sport- kolberts in onze speciaal zaak. In klassieke stijl entoen heel eigentijds. Zie b.v. die sportkolberts van dat ruige, nandgeweven en huis-geverfde engelse tweed (228.-). In uni ot aantrekkelijke ruiten Of onze blazer, dat bijna onmiskenbare attribuut uit de ware garderobe voor de man In één rij-model of double-breasted En bekijkt j Jan gelijk eens die voortreffeli|ke pantalons, In zuiver scheerwollen twills of flannels Fraai passend bi| uw geliefde iasje En met een ruime en toch slankkledende pasvorm voorsprong op de Westduitsers Peffgen en Tschan De derde plaats was voor het Westduitse duo Bugdahi-Kemper, op twee ronden De eindstand van de 70e editie van de zesdaagse van Berlijn is: 1 Roy Schuiten-René Pijnen Ned 213 punten, op een ronde Peffgen-Tschan Well 158, 3 op twee ronden Bugdahi-Kemper Wdl 111, 4 op drie ronden Thurau-Renz Wdl en Hempel- Fritz Wdl 176, 6 Sehulze-Haritz Wdl 7. op 12 ronden Spahn- SavaryZwit 116,8 op 13 ronden Cees Stam- Romain de Loof Ned. Bel 106 11 en laatsteop41 ron den Morbiato-Della Torre Ita. 139 DORTMUND (DPA) - De Westduitse voetbalbond (DFB) heeft gisteren zijn toestemming gegeven voor de transfer van de Ajaeied Zoltan Varga naar de Bundesligaelub Borussia Dort mund. Varga was destijds be trokken in het Bundesliga- schandaal en werd daarvoor tot 30 juni 1974 uitgesloten voor com petitievoetbal in West- Duitsland. Varga zal voorlopig tegen een transfersom van ruim 80.000 gulden tot 30 juni van het vol gend jaar voor de Dortmundse vereniging gaan spelen.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 17