erika ger 1,39 2,69 94 4,95 5,95 1DEN Weinig kans op m.e.a.o.-school GROTE DEELNAME AAN ZAALVOETBAL De Stem De Vrije Zeeuw GEDEPUTEERDE DOET ZIJN BEST Hogere boeten voor draaien sex- films Onderscheiding voor A. M. de Feijter 9 TEAMS MEER IN OOSTBURGSE COMPETITIE 105 Bedrijfsvollybal weer van start BB-VERGADERING IN TERNEUZEN RAADSLEDEN UIT TOKIO NAAR TERNEUZEN TEENAGERS TREND stad streék MILDER ELEN vl ZATERDAG ïNCIA'S RST INEft SLIJTERIJ GE tMOUTH - HULST Zuidzande Nieuw-Namen Goedkoper dan alle andere. f 11,70 per half jaar. Bel 020 - 6 52 32 of schrijf antwoordnummer 70 Amsterdam, postzegel hoeft niet. Poule A Poule B Poule C Commando's demonstreren in IJzendijke ■espondent) in Amerika dit jaar minste,,| nderhalf procent van de dadt„ gaan dertigmaal zoveel m„. j maar daar begint een drastj.5 'rouwen hebben in de laatst» n in de Amerikaanse misdaad hologe aan de Universiteit v,l f n de hernieuwde veldslag 0( ren wordt gevoerd. In het verleden waren «1 slachtoffers van moordenaar®.'! sen meestal (v tochtgenote! Intieme vrienden en kinderej Rita Simon: „Nu kunnen jl van haar man scheiden, hafl lovers in de kou laten staal en hun ongeboren kinderen lil ten aborteren". De misdaad onder vroinj neemt het snelst toe ondaf teenagers. Volgens een stt van het „Instituut voor Je\ misdrijf onderzoek" in Chii zijn jonge meisjes actieyjl dan ooit op het gebied vgl winkeldiefstal, straatvechter,! illegaal wapenbezit, roof auto-onderdelen, inbraak openbare dronkenschap, hebben op deze terreinen t wel pariteit bereikt met jongs| mannen. WOENSDAG 16 OKTOBER 1974 Het FBI publiceert nog ete.. een lijst van de 10 gevaarlijk! ste misdadigers, die geïlli treerd in de postkanton, wordt opgehangen- In ffi prijkten vier vrouwen op t lij sit, onder wie twee stuck ten die bij een bankroof i politieman om het leven 1 den gebracht. Als de t. zich voortzet, aldus Rita mon, dan zullen binnen jaar vrouwen verantwoordeli, zijn voor de helft van fraud verduistering, diefstal en vil held in geschrifte in de Va nigde Staten. Ondanks vorderingen op weg naar getij,kberechtip worden misdadige vrouw nog steeds aanmerkelijk der behandeld dan crimii mannen. De slachtoffers, getuigen, de politie, de om bare aanklagers en de reciita passen nog steeds een dubbtl standaard toe in de behanJ ling van misdadige vrouwi Daarom zitten er dertigm zoveel mannen als vrouwen i| de Amerikaanse gevangenis sen. BERT VAN VELZI cunnen onze lezers u doen? jkten bij u kopen, e graag willen en! oeten u dan eerst weten te 5 KILO 15 STUKS 250 GRAM 150 GRAM PER FLES ~*f EïMPORTEERDE LITERFLES (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens de zitting van de Terneuzense kantonrechter, mr. C.J.M. van Hees, eiste de officier van jus titie, mr. W.G.C. Mijnssen, te gen N.H.P. uit Terneuzen een boete van zevenduizend vijf honderd gulden, wegens het ge ven van filmvertoningen ir het pand Lange Bellingst-aat 14a te Hulst, zonder daarvoor in het bezit te zijn van een schriftelijke vergunning van het college van b en w. De kantonrechter veroor deelde verdachte bij verstek conform de eis. Ook aan de eis van de officier, de verbeurd verklaring van het inbeslagge- nomene, werd door de kanton rechter voldaan. De exploi tant-beheerder, die de exploi tatie had overgenomen van Van E. uit Terneuzen, die eer der reeds boeten van respec tievelijk 250, 1000 en 3000 had gekregen, werd enige tijd 1 geleden, eveneens door de kantonrechter te Terneuzen, tot 5.000 boete veroordeeld. Hoewel tijdens voorgaande wei-oordelingen de verdachten zich erover hadden beklaagd, dat deze financiële strop niet i te dragen was, waren zij er t toch me doorgegaan. Even tevoren werd, ingevol ge de eis van mr. Mijnssen, de bioscoop-exploitant J.V. uit l Rotterdam, die een bioscoop in de Lange Nieuwstraat te Hulst exploiteert en die wel aanwe- I zig was, door mr. Van Hees veroordeeld tot een boete van I 5.000, ondanks het feit dat verdachte nu een vergunning I van b en w heeft om in pand (gekeurde) films te vertonen. Dat V. nu wèl een vergunning bezit, maakte op de officier van justitie geen indruk. „Toen u een verbaal kreeg had u er geen", aldus mr. Mijnssen. Verdachte verdedig de zich door te zeggen dat de bioscoop-exploitanten reeds van toen zij de eerste boete kregen, een vergunning had den aangevraagd, maar dat die zo lang was uitgebleven door ziekte van een ambtenaar. Ook dat kon de kantonrechter niet vermurwen. Ook zijn ap paratuur werd, ingevolge de eis verbeurd verklaard. „Het zal nu de vraag zijn of er geen controle zal worden uit geoefend op het soort films dat u gaat vertonen, maar dat is een zaak van het Hulster college", zo werd vanachter de groene tafel waarschuwend gezegd. VERKEERSZONDAARS. Toen de Terneuzense ma troos-stuurman J.L.W. op 26 mei werd aangehouden, nadat hij met zijn motor een schui ver had gemaakt in de Burge meester Geillstraat in zijn woonplaats en daarbij licht gewond werd, bleek hij alleen in het bezit te zijn van een sedert een week verlopen oe fenvergunning. Eis en uit spraak 75. De vrachtautobestuurder R. d'H. uit Hulst wegens ziekte vertegenwoordigd door zijn werkgever, H. de M. uit Hulst, had op 22 opril op het kruispunt met de Oude Drij- dijk geen voorrang verleend aan een personenauto, waar door deze werd beschadigd Als enige verontschuldigin kon de werkgever van d'H. aanvoeren dat het uitzicht daar niet best is en er ter plaatse veel ongelukken ge beuren. De officier van justi tie, mr. Mijnssen eiste 75, de kantonrechter nam genoegen niet een boete van 60. De Belgische mevrouw A.v.d.H. -D. uit Kleinvos had i op 3 mei, rijdende over de Binnendijk, op het kruispunt 1 niet de rijksweg Terneuzen- Sas van Gent, geen voorrang verleend aan een vrachtauto van de firma F. uit Terneuzen. Verdachte verdedigde zich door te zeggen dat zij eerst geen auto had gezien, maar dat de vrachtauto waarmee zij in botsing was gekomen, vlak oij het kruispunt begon in halen, ten gevolge waarvan mj °P de linkerweghelft reed Een sympathieke manier var. rilden vond de kantonrechter het niet, „maar de vrachtwa genchauffeur mocht op di< voorrangskruising toch inha len". aldus de kantonrechter Hij vond het wel erg sneu do auto van mevrouw Van Uci H. total loss was en slechts tegen derden verzekerd. De officier van Justitie wilde de achikking van ƒ100 verminde ren tot 75. Mr. van Hees bepaalde de boete op 60. jK"*, De heer en mevrouw De Feijter. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De direc teur van het bejaardentehuis Scheldeoord te Terneuzen, de heer A. M. de Feijter, is giste ren door burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen onder scheiden met een gouden me daille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Het bej aardentehuis Schel deoord bestaat deze week veertig jaar. Ter gelegenheid van het feit -was er gistera vond een bijeenkomst in het rusthuis. Bij dit interne sa menzijn was ook de burge meester aanwezig. Hij speldde de volkomen verraste direc teur van Scheldeoord de ver sierselen op. De heer De Feij ter, die wel een beetje confuus was, heeft er dertig dienstja ren opzitten, in de bejaarden verzorging. Tijdens de bijeen komst in Scheldeoord werd door de heer J. C. Staal, voor zitter van het bestuur van het rusthuis een jubileumge schenk, een orgel, aan de be jaarden geschonken. Hij deed dit namens de diaconie van de Nederlandse hervormde kerk in Terneuzen. Direct daarop werd het ongel door de iieei G. Meijer, administrateur van Scheldeoord, ingespeeld. Ver volgens hield de heer P. Witte namens de bewoners van hel huis een korte toespraak. Later tp de avond volgde er nog een maaltijd en meditatie, die ge houden werd door dominee G. C. Vijzelaar uit Terneuzen. Vandaag woensdag is het nog feest in Scheldeoord, vanmiddag wordt er een re ceptie gehouden vo,or genodig den en vanavond is er een open avond. Dorpsbelangen De fractie Dorpsbelangen en Toerisme uit de Oostburgse gemeenteraad heeft de eerste openbare frac tievergadering gehouden in hotel De Zwaan. Aan de orde kwam de agenda voor de raadsvergadering van donder dag. Ten aanzien van de voor gestelde afrastering rond en kele kleuterscholen in Dorps belangen en Toerisme van me ning dat ook andere scholen hiervoor wel in aanmerking komen. De fractie zal voorts met voorstellen komen om te lefooncellen te plaatsen in verschillende kernen. Tijdens de matig bezochte bijeenkomst werd mevrouw C. Bolijn gekozen in het bestuur van Dorpsbelangen en Toeris me. Zij zal hierin de recreatie behartigen. Aan het eind van de bijeenkomst gaf raadslid I. de Hullu de aanwezigen een uiteenzetting over de onroe rend goed belasting die zoals bekend per 1 januari 1975 moet worden ingevoerd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Een M.E.A.O.-opleiding in Zeeuwsch-Vlaan- deren zit er op korte termijn nog niet in. Met name de Zeeuwse gedeputeerde voor onderwijszaken, de heer J. P. Boersma heeft er een zwaar hoofd in. Toch heeft bij gisterenmorgen tijdens een bijeenkomst met de M.E.A.O. stichting in het stadhuis van Ter neuzen laten doorschemeren, dat hij steun zal geven aan plannen voor een M.E.A.O.-school, die een kleine kans van slagen heeft. De besprekingen over M.E.- A.O.-onderwijs in Zeeuwseh- Vlaanderen zijn voorlopig nog lang niet in een eindstadium. Eerdere plannen vanuit Ter neuzen werden door het mi nisterie van onderwijs afgewe zen. De Terneuzense stichting voor M.E.A.O., Middelbaar Economisch en Administratief Onderwijs, heeft naast het eerste plan, de bpu-w van een geheel nieuwe school ook nog wel andere mogelijkheden in gedachten. Gedeputeerde Boersma ls verre van optimistisch. Tij dens een telefoongesprek ver klaarde hij: „Vijf procent kans dat we iets binnenhalen. Ik wil weinig illusies wekken. Je moet iets aanbieden wat spo ren van realiteit in zich draagt, wil het tenminste niet zo van de tafel worden ge veegd". De bijeenkomst, die gisteren pp het Terneuzense stadhuis gehouden werd, was een nade re bespreking over de moge lijkheden van het M.E.AO.- onderwijs in Zeeuwsch-Vlaan deren. Het gesprek vond plaats naar aanleiding van het bezoek van de staatssecretaris sen Veerman en Klein aan Middelburg deze zomer. Toen werd het eerste plan van de M.E.A.O.-stichtin-g Terneuzen afgewezen. De bewindslieden stonden weinig -positief ten opzichte van deze tak van on derwijs in Zeeuwsch-Vlaande ren. Bij de bespreking was ook de wethouder van onder wijszaken in Terneuzen de heer J.H. Strij-bios aanwezig. De heer V. Gena te Axel. is lid van de stichting M.E.A.O. en tevens bestuurslid van de MTS te Terneuzen. Hij ziet nog wel een gaatje voor het administratieve onderricht in de Zeeuwsch-Vlaamse regio: „Er ls nu in ieder geval overeen stemming tussen de drie be trokken scholen om te komen tot de optichting van een M.E.A.O.-school in Terneuzen. Uit de provincie gaan we een nieuw plan voorleggen 'aan Den Haag". De drie Terneuzense scholen die zich met de hele zaak bezighouden zijn. de scholen gemeenschap „Petrus Hondl us", de scholengemeenschap Terneuzen. Het bestuur van de stichting M.E.A.O. Is samenge steld uit een zestal leden, die tevens zitting hebben in de drie schoolbesturen. Voorzittet :s de heer G. de Koning te Zuiddorpe. Bij de voorbereidingen om tot een nieuiw plan vopr een M.E.A.O.-school te komen moet er onder meer eerst een leerplan komen, dat aangepast is aan de regio. Verder moeten er leraren gerekruteerd wor den uit de drie afzonderlijke onderwijsinstellingen, die zit ting hebben in de M.E.A.O.- stichting. De stichting heeft zich- onlangs in principe ak koord verklaard met het star ten van een M.E.A.O.-schopl In de MTS van Terneuzen, mits de staatssecretaris van onder wijs zijn toestemming vei- ïeent, wat voorlopig nog zeei de vraag is. Als de scnool in Zeeuwsch- Vlaanderen blijkt aan te staan xan worden overgegaan tot net uitbreiden van het aantal klassen. Volgens de woord voerder van het M.E.A.O.-be- stuur kan er als alles volgens plan verlpapt in 1975 al ge start worden. Het alternatieve plan van het M.E.A.O.-bestuui moet drie december gereed ajn. (Van onze correspondent). TERNEUZEN Ook voor deze winter is weer een be drijf svolley balcompetitie geor ganiseerd in Terneuzen. 26 te ams, verdeeld over drie klas sen, zullen wekelijks op de dinsdagavond in de sporthal 't Zwaantje deze vorm van vrij etijdsbesteding beoefenen. In de eerste klasse werden twee wedstrijden gespeeld. Scheldesport won in de ope ningswedstrijd met 30 van Van Bravenboer-Scheers en Gemeente 1 bleef met 31 baas over het eerste team van de Politie Sport Vereniging (PSV). In de tweede klasse begonnen de beide dit jaar gepromoveerde teams uitste kend. Philips 2 won met 31 vian exN-eerstókl asser Belas ting, terwijl PZEM 1 via een 21 zege op RWS (Rijkswa terstaat) de volle winst bin nenhaalde. In de derde klasse waren de uitslagen: Gemeente 2 - Promenade 3 22, PZEM 2 - Rabo 03, Amro - Ter Schorre 2—1. (ADVERTENTIE) DEGOE (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Kring- raad van de Bescherming Be volking in Zeeuwsch-Vlaande- ren houdt o-p vrijdag 18 okto ber een openbare vergadering in de Burgerzaal van het stad huis te Terneuzen. De aanvang van deze vergadering is 11.00 uur. Bejaarden schieting in café Picavet in Nieuw Namen werd een bej aardenschieting gehouden waaraan tien schut ters deelnamen. De heer Ch. Kindt werd keizer in plaats van koning, omdat hij in 1968, 1969 en in 1970 reeds koning- schutter geworden was. De twee prinsen waren ditmaal A- de Waal en C. Linthout. De houdster van het clublokaal bood de schutters een maaltijd aan. Gouden bruiloft Op 25 ok tober viert het echtpaar P. Nonneman-Picavet in Nieuw Namen het vijf tig-jarig huwe lijksfeest. In de Hrulsterloos- traat, waar het echtpaar woont, is een buurtfeestcomité opgericht om het echtpaar een passende huldiging te bezor gen- De Scheldezonen De mu ziekmaatschappij „Dc Schelde zonen uit Nieuw Namen is met twee bussen naar de „Wieze" oktoberfeesten ge weest. De vereniging nam deel aan een folkloristische optocht. Bij de optocht waren in totaal ongeveer tachtig muziekgezel schappen betrokken. Er werd een rondgang gemaakt door het dorp. OOPSTE (Van onze correspondent) OOSTBURG Het zaal voetbal in de gemeente Oost burg heeft voor dit seizoen een enorme uitbreiding onder gaan. Er hebben dit jaar niet minder dan 29 teams inge schreven, die sedert enkele weken bezig zijn met een wa re marathon-competitie, die pas eind mei van het volgend jaar zal zijn voltooid- Door de toename dit jaar met negen teams in vergelij king tot het vorig ja-ar moet de sporthal De Veerhoek twee avonden per week beschikbaar zijn. De deelnemende teams in de A-poule en de B-poule spe len op de maandagavond, de C-teams komen op dinsdaga vond op de sporthalvloer- Hoewel de competitie nog maar in het beginstadium is, belooft het in alle poules een spannende strijd te worden, zowel boven als onderaan de ranglijsten. In de A-poule, waarin vorig jaar MC Fiehui- qua en Velositas veruit de sterkste waren en lange tijd ongeslagen de ranglijst aan voerden, hebben beide teams nu sa vier wedstrijden reeds drie, respectievelijk vier ver- liespunten moeten incasse ren. Uitslagen A-poule: MC Fie- huiquia - Administratief Perso neel 130, Hof ter Mude - Velositas 6—2, Verdudjn 1 - Hofzicht varkens 80, Okto pus - Jansen Spoirt 43, WIK - Peugeot 41, Hofzicht var kens - Hof ter Mude 135, Velositas MC Fiehuiqua 4 2, Administratief Personeel - WIK 33, Peugeot - Oktopus 52, Verduijn 1 - Hof ter Mude 43, Hofzicht Varkens - Velositas 43, MC Fiehuiqua duijn 1 - Jansen Sport 71, Personeel - Peugeot 16, Ver- - WIK 33. Administratief Hof ter Mude - MC Fiehuiqua 25, Vleosi samd A-isnticrt a- 25, Velositas - Administra tief Personeel 10. Stand: Verduijn 1 3 0 0 6 194, MC Fiehuiqua 4 2 115 23—9, Peugeot 3 2 0 1 4 12—7, WIK 3 1 2 0 4 10—7, Velositas 4 2 0 2 4 10—12, Hof ter Mude 4 2 0 2 4 16—24, Oktopus 2 1 10221 0 12 58, Hofzicht Varkens 3 1 0 2 2 1716, Administratief Personeel 4 0 1 3 1 1023, Jansen Sport 2 0 0 2 0 4 Uitslagen poule B: Winke liers - OBV 63, Alheo - Van Hal en Kareis 1—7, Tricono-ble - Hokey Pokey 31, Alheo - Verduijn 2 43, Leraren KWL - OBV 52, Amro - Van Hal en Kareis 1—4, Verduijn 2 - Triconoble 44, Winkeliers - Alheo 21, Hokey Pokey - Amro 15 Van Hal en Kareis - OBV 3—3, Leraren KWL - Alheo 8—1, Verduijn 2 - Win keliers 65. Triconoble - Am ro 24. Stand: Leraren KWL 3 3 0 0 6 174, Van Ha-1 en Kareis 3 2 10 5 14—5,Amro 3 2 0 1 4 107, Winkeliers 4 2 0 2 4 11—14. Triconoble 3 1113 99, Verduijn 2 3 1113 13 13. Alheo 4 1 0 3 2 7—20, OBV 3 0 2 1 8—14, Hokey Pokey 2 0 0 2 0 28- Uitslagen C poule: Internati onaal Transport - Bar Bistro 12, Aers - Rabo Kin-g 6—1 De Poorter - Blijf Pit 45 Internationaal Transport Trimclub 50, Diepvries Bar Bistro 25, Rab King - De Poorter 61, Blijf Fit - Leraren Eloy 64, Riemens - Internationaal Transport 34, Trimclub Diepvries 42, Aers - De Poorter 63, Rabo King - Blijf Fit 53, Leraren Eloy - Internationaal Tran sport 24. Riemens - Trim club 31, De Poorter - Lera ren Eloy 32, Aers - Diep vries 24, Blijf Fit - Riemens 28, Internationaal Transport - Diepvries 23, Trimclub - Bar Bistro 24. Stand: Bar Bistro 3 3 0 0 6, Internationaal transport 5 3 0 2 6, Riemens 3 2 0 1 4, Aers 3 2 0 14. Rabo King 3 2 0 1 4. Diepvries 4 2 0 2 4. Blijf Fit 4 2 0 2 4. De Poorter 4 1 0 3 2. Trimclub 4 1 0 3 2, Leraren Eloy 3 0 0 3 0. BERGEN OP ZOOM Luxor 20 00 u.t Pat Gar ret and Billy the Kid 18 j. Roxy 20.00 u.: The exorcist 18 j Etcetera, Molstraat 10a, ex positie van de Bergenaren John van Kooten met grafiek en Jan Haans met keramiek (t.m. 17 okt.). Open dag. van 13.30- 17.00 u., op vrijd. ook van 19.00-21.00 u., zat- en zond. 13.30-18.00 u- Hal Stadhuis, Kunstwerk van de maand van Hein Vree, uit Hoogierheide (t.m. 31 dkt.)- Geopend ma. t.m. vrijd. van 8.30-12-30 u. en van 13.30-17.00 u. GOES Grand geen filmvoorstel ling- Maria M- kerk 20.00 u.: concert door het Rotterdams FhilHiarmonisch Orkest o-l-v. Edo de Waart. Soliste Emmy Verhey, viooi- Museum v. N.- en Z.-Beve land, expositie tekeningen van Wim Hofman (t.m. 2 nov.). Open dag. van 10.00-12.00 u en van 13.30-17 00 u., behalve op ma. en zond. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE Het korps Commandotroepen uit Roosen daal zal op woensdag 30 okto ber een demonstratie parachu tespringen verzorgen. De orga nisatie hiervan, gesprongen wordt onder meer met de vrije val om de grote prijs van IJzendijke, is in handen van het streekmuseum „West- Zeeuwsch-Vlaanderen presen teert". De demonstratie vindt plaats op het terrein van de fa. Ha- verbeke aan de Schoondijkse- weg E23. Begonnen wordt om 14.00 uiur. Om 15.00 uur zullen de commando's een demon stratie touwenafdeling geven vanaf de trans van de r.k. kerk in IJzendijke. De commando's komen naar IJzendijke ter gelegenheid van de wisseling in de expositie van de Oorlog»- en Verzets- tentoonstelling. De afdeling die thians wondt ingenomen door materiaal over de com mando's zal dan ingericht wor den voor een expositite van de dienst Explosdeven, Oprui ming. Het museum is die dag geopend tot 22.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Een dele gatie van gemeenteraadsleden uit de Japanse hoofdstad To kio brengt op vrijdag 25 okto ber een bezoek aan de elektri citeitscentrale van de NV PZEM te Terneuzen- De Japanners zijn vooral geïnteresseerd in de ontzil- tinigsinstallilatie. De delegatie bestaat uit zes leden. Tijdens hun vierdaagse bezoek aan Nederland zullen zij behalve de waterfabriek in Terneuzen ook de Rotterdamse ontzil- tingsinotallatie en een irriga- tieprojeot van de gemeente Amsterdam gaan bekijken. MIDDELBURG City 20.00 u.: Lec choses de la vie Zuiderbaken 13 AO ui Jeugdtheater, wisselapaL Concertzaal Hamdwerk- tentoonstelling van de stichting „Goed Handwerk". Open van 10.00-17.00 u. en van 19-00- 21.00 u. Rijksarchief, St.-Pieters- straat, Middelburg muziekle ven in grootmoeders dagen (t.m. 9 nov.)- Open dag. van 9.00-12.30 u. en van 13.30-1700 u- 's zaterdags van 9.30-12.30 u. Zeeuws Museum, expositie van foto's van lege museumza len (t.m. 1 nov.). Dagelijks behalve op zaterdag en zon dag. Prov. Bibliotheek, exposi tie „Het kinderboek sinds Gil lis Zoetekoek" (tan. 1 novem ber)- ROTTERDAM Schouwburg 30.14 tt.i Ne derlands Dans Theater met „Divertimento". Hofplein Theater 20-15 u.: „Hémag ik mijn echtgenote terug?" door John Lambing'* Theater van de Lach. Piccolo Theater 20-15 u.: The Family met „Niet ik Krapp's laatste band". SAS VAN GENT De Roselaer 20.00 u.: Film „Die Dole Doff" van Jan Troell- Galerie Uilenspiegel, West kade 71, expositie van de Amerikaanse schilder Robert Pfuelb (t.m. 27 okt). Geopend dag- van 9.00-12.00 u. en van 13.30-18-00 u., bovendien vrijd. tot 21.00 u., zond. van 14.00- 1800 u. TERNEUZEN Zuidland Theater 20.00 u.: Het zwarte Theater met legenden van het oude Praag. VLISSINGEN Vestzaktheater 16.13 u.: Jeugdtheater. Wisselspel. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie over de oorlogshandelingen in en rond West-Zeeuwsch-Vlaan- deren (t.m. 19 januari). De Molen, expositie over oorlog en verzet (t.m- 19 jan-). ZIERIKZEE Concertzaal 20-00 u.: Ton* Jansen met „Kwartetten". 't Lange Uus, Havermarkt 28, expositie Henk v. d. Horst met linosneden (tm. 31 okt-). Open di. t.m. zat. 9.00-1-2.00 u. en van 13.30-18.00 u., boven dien do- van 19.00-21.00 u- ANTWERPEN Augustijner Theater, IJzeren Waag 20.15 u.: „Doublé Jeu" van Robert Thomas door het Théatre du Méridien. BRUGGE Stadsschouwburg 17.30 u-: Het folkloristisch baiiet „Bihari Janos" uit Boedapest, georg. door Jeugd en Muziek Brugge. Korrekelder, Kraanplaats 20.30 u.: Opvoering van „In geblikt" van Victor Lanoux met Nolle Versijp en Roger Dewilde. Groeninghemuseum, exposi tie schilderijen uit Vlaanderen en Holland van tussen 1450 en 1750 afkomstig uit de Nationa le Galerie Praag (t.m. 20 okt.). GENT Schouwburg 2000 u.: Chansonavond met Miel Cools. Musrum v. Schone Kunsten, expositie Emile Claus 1849- 1924 (t.m. 2 nov Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN ?T?IH'7SrZEN: Nieuwstraat 9. tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST: tel. 01100-8030 (3 lijnen). Steenstraat 14. tei. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, KANTOORUREN; Maandag t.m. vrijdag 8.15 - 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: Maandag t.m. vrijdag van 19.00 - 20.00 uur, tel. 01600 - 22341 zaterdag van 10.00 - 11.00 uur, tel. 01600 - 49900, zondag van 20.00 - 22.00 uur. tel 01600 --22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140 - 3751 of 01150 - 8297, Midden- Zeeland 01100 - 4944. REDACTIE: HUISAANSLUITINGEN: Chef Zeeuwse redactie S. C Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 - 7920 privé tel 01150 - 5745: Algemeen redacteur Zeeland drs. J Bouwmans. kantoor Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 8030. privé Zuidvlietstraat 53. Goes, tel 01100 - 8138; redacteur Midden-Zeeland G van Berkel. kantoor Klokstraat I, Goes. tel. 01100 - 8138: redacteur te Terneuzen en Kanaalzone P. de Schipper, kantoor Nieuwstraai 9. Terneuzen. tel. 01150 - 7920; redacteur W -Z.-Vlaanderen R van der Helm, Melkweg 40, Oostburg. tel 01170 - 3370: spoïtredactie Zeeland: T. Koomen, tel 01155 - 2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J. de Boer. Trumanlaan 10, Axel. tel. 01155 - 2237. ABONNEMENTEN -EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland, P Konings. tel 01150 - 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C Menu, tel. 01100 - 4316.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5