Vriie Zeeuw 1 ecumenisc lie happening in Goes Werknemers gebaat bij samenwerking bonden Samenwerking bij opvang buitenlandse werknemers Mossel teelt OP DONDERDAG 17 OKTOBER T CNV OP DISTRICTSVERGADERING TE GOES: Verlichting rondweg Sluis Oud-commandant marechaussee overleden Hulpmiddelen voor te zien in Goes RONDWEG BIJNA KLAAR Ambtenaren in Goes willen eigen man als secretaris Eerst kampieenen- dag in Lewedorp stad streék 1 Aardenburg verhardt brandgangen Informatie over samenwerking energie bedrijven Oud-marinier kreeg vakantie aangeboden Vltssingen Vergadering van Jeugd en Gezm Terneuren Heinkenszand Lezing voor NY Y-vrouwen over zeehonden Politierapport Goes Kwadendamme O. en W.-Souburg Gezondheids- markt in Middelburg Duivensport EHBO'ers KREGEN DIPLOMA'S 'dinsdag 15 OKTOBER 1974 Concertzaal Hani «toonstelling van de jing „Goed Handwerk", van 11.00-17.00 en van J100 uur- Rijksarchief, St. traat, Middelburgs mi •en in grootmoeders (t.m. 9 nov.). Open .00-12.30 uur en van 17.00 uur. 's zaterdags .30-12.30 uur- Zeeuws seum, expositie van foto', lege museumzalen (t.^ nov). Dagelijks behalve op terdag en zondag. Prov. otheek, expositie „Het boek sinds Gillis (t-m- 1 november). OOSTBURG Ledel Theater 20.00 Pikant gevrij iin de Al] 18 j. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Vlisslngen regionaal gaan samenwer- op het gebied van de .vang en begeleiding van tenlandse werknemers en _ere minderheidsgroepen. Vorig jaar nam de stedelijke raad voor maatschappelijk welzijn het werk dat de stich ting buitenlandse werknemers West-Brabant tot die tijd had laan» over. In het afgelopen jaar ging het stukken beter met het ont moetingscentrum in Vlissin- gen. Uit de nota categoriaal opbouwwerk in territoriaal perspectief opgesteld door een werkgroep buitenlandse werk nemers en de stedelijke raad voor maatschappelijk welzijn blijkt dat het bezoek aan het ontmoetingscentrum in het af gelopen jaar stijgende was, vooral dat er in het weekend zocht wordt door wtrknemers die elders op Walcheren werk zaam zijn rijpte het plan de zaak toch regionaal maar voor lopig Walohers op te zetten. meer in gezinsverband ge bruik van werd gemaakt. De Marokanen begonnen ook meer te komen en er bleek geen weerstand meer te be staan over het con tact tussen Yoegoslaven en een bepaalde waar dan alle groep Marokkanen. Het ont- groepen zoals moetingscentrum in Vlfeingen vervult een zeer belangrijke functie bij de opvang van bui tenlandse werknemers. Maar In dat het vaker geopend was en omdat het centrum ook be- die nieuwe organisatie minderheids buitenlandse werknemers, woonwagenbewo ners en Zuid-Molufckers el kaar moeten kunnen vinden. Tijdens de vergadering van de stedelijke raad van de haven in VMssimgen kon men het moeilijk eens worden over een dergelijke opzet. Dat het een moeilijke zaak is bleek ook een reactie van de heer P. van de Linden lid van de provinci ale voorbereidingsgroep bui tenlandse werknemers die ei genlijk wel graag vanuit Vüs- singen enkele bruikbare idee ën wilde horen voor de pro vinciale vergadering van 18 oktober. In Vlissinigen is men het verst met deze ontwikke ling stelde hij. De stedelijke raad Vlissingen die van den beginnen af had gesteld datr zij de opvang van buitenland se werknemers tot uiterlijk 1 januari 1974 wil begeleiden, liet maandagavond 'odj monde van zijn opbouwfunctionaris weten dat ze natuurlijk bereid is het sdhip zij het toch tijde lijk tot een definitieve oplos sing is gevonden ook na 1 januari te willen blijven stu ren. ROTTERDAM De Doelen (grote zaali 20.15 uur: „Nederlands Bla» Ensemble. Schouwburg uur: ..President op blijspel van F. Scott Fj[j raid door de Toneelgroep ater Hofplein Theater uur: „Hé... mag ik mijn ecli, note terug?" door John ting's Theater van de Laehl Lantaren 20.30 uur: Hardin, componist van o.i,m was a carpenter" Piccolo ft ater 2015 uur: The met „Niet ilk - Krapp's band". SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, kade 71, expositie v Amerikaanse schilder Pfuelb (t.m. 27 okt). dag- van 900-12.00 uur i 13.30-18.00 uur, bovi vrijd. tot 21.00 uur, zon. 14.00-18.00 uur. TERNEUZEN Luxor 20.00 uur: noemden hem Platvoet a.l. VLISSINGEN za,u20ru3:0 Vest d.ktheater Vestzaktheater 20.30 i Film „Jeanne de la Franfai van Carlos Diegues. IJZENDIJKE Streekmuseum, ejq over de oorlogshandelingenJ en rond West-Zeeuw Vlaanderen (t.m. 19 janustf De Molen, expositie over log en verzet (t-m. 19 jan). ZIERIKZEE 't Lange Uus. Have™ 28, expositie Henk v.d met linosneden (t.m- 31 Open dii. t.m. zat. 9.00-1! uur en van 13.30-18.00 bovendien do. van 19.00-21, uur. ANTWERPEN Prov- Centr- Arenberg 14.00 uur: „Viermaal anè van Barillet en Grédy het Reizend Volkstelt Zaal Kon. Elisabeth, Astridplein 20.30 uur: eert door het Kamerorkest» Moskou o.l.v. Rudolf had. BRUGGE Stadsschouwburg uur: „Een roos bij het onl van Bari'llet en Grédy K-V.S. Brussel. Groeniuighemuseume: tie schilderijen uit Vla anil en Holland van tussen 1450 1750 afkomstig uit de Natii le Galerie Praag (tun. okt). GENT Museum V- Schone Kun exoositik. Emile Claus, 1" 1924 (t-m. 2 nov). plaatselijk nieuws (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Zeeuwse Provinciale Raad van Kerken «•ganiseert de jaarlijkse provinciale ontmoetingsdag op donder- 17 oktober in wijkcentrum De Hoogte in Goes. Het oecu- nenische ontmoetingsgebeuren begint om 18.30 uur en duurt ongeveer 21.30 uur. van de Zeeuwse Raad van Kerken. Deken Blommerde karakteriseert de ontmoetings dag in Goes dan ook meer als een happening, die openstaat voor elke belangstellende in de oecumene. De bijeenkomst krijgt name lijk met de gebruikelijke op zet van een vergadering met inleider en discussie. Het wordt veeleer een informatie markt. Veel ruimte in het pro gramma is opengelaten voor het informeel uitwisselen van oecumenische ideeën en erva ringen. Diverse actieve groe pen zullen in de Hoogte een stand inrichten. Zo onder meer cte gespreksgroep van Melle- straat Goes, de Jonge Ge meente Goes, de Goese Raad van Kerken, het Interkerke lijk Deltaberaad en waar- schi'jniijk ook die werkgroep Vredesweek. Daarnaast zal de oecumeni- sene jongerenoom-missle uit Vlissingen een rollenspel ver zorgen ofwel vertellen aan de band van zelfgemaakte affi ches over de activiteiten in het verleden. Verder zal een klankbeeld vertoond worden over Taizé en zal door dr. A. Houtepen in het kort iets ge zegd worden over de kerken- oonterentie 1074. De bijeen komst wordt ronid 21.00 uur officieel besloten miet een kor te gebedsdienst- Tegenover pessimistische geluiden de laatste tijd willen wij dit jaar een licht werpen op de positieve zaken in de |ecumenische ontwikkelingen. Want die zijn er ook", aldus een nadere toelichting van de ken A. Blommerde, voorzitter GOES, 14 oktober D-rur en II 290, groenten: per stuk: opsla 23- bloemkool 6 per r. 31—110. 8 per kr. 13, afw. -23. Per kg.: tomaten A -96, B 82—98, C 42—53, CC 8, rode kooi I 25, II 11—17, gr. sav. kool 1125, witte kool 18—19, boerenkool 1320, eten 19—26, dtubb. pr. bonen 37173, snijbonen II 290. idijvie 2941, prei 35—39, ien 1625, peen 2325, fruiten A 8291, B 5657, ülrapen 4- schappij De Stem B V. ;Van een onzer verslaggevers) EEDE Bij de gemeente lenburg worden plannen bereid om alle brandgan- in in de gemeente van een irharding te voorzien. Klaeh- n over met name de brand ingen achter de Mgr. de Bac- irestraat en de Nieuwstraat ibben het gemeentebestuur irover aan het denken ge- t. Regelmatig worden in de smeanteraad vragen gesteld over de slechte situatie van de brandgangen in deze twee Ee- dese straten. Enkele weken deden werd een handtekenin mactie gehouden en het re- .taat hiervan samen miet een tekening naar de gemeente ge- lurd. Het college heeft laten als het wat meer werk baar- weer wordt en man kracht beschikbaar komt voor lopig de brandgangen bij deze Straten warn een provisorische verharding te voorzien. ,Het is hard nodig", aldus de heer H. van Ri-e, animator vam de laatste handtekeningenac tie. Brandgangen staan blank, maar ook de tuinen bij de bejaardentehuizen. Dat is toot die mensen ook niet leuk. Er Wordt hier en daar wel door particulieren wat voorzienin gen getroffen, maar die wor den dan weer weggehaald. En laagje rivierzand dat de teente heeft aangebracht is liddels met de heftige re genval vam de laatste tijd al weer weggespoeld. H-et water kan nu helemaal niet weg en hopelijk wordt het nu eens gauw opgeknapt" 01150-7920 (4 lijnen): HUI. lijnen); GOES: Klokstraal n 13 30 - 17 00 uur. - 20 00 uur. tel. 01800 - tel. 01600 - 49900, zondag 3751 of 01150 - 6297, MÜ* gustijn, kantoor Nieuwstraa' vé tel 01150 - 5745; Algej? ^ns. kantoor Klokstraat l <jj, traat 53. Goes, tel 01100 - Berke) kantoor Klokstraa te Terneuzen en Kana» raat 9. Terneuzen. tel j van der Helm. tredactie Zeeland: T. Kof xel, tel 01155 - 2237. E: 1 01150 - 6297. >1100 - 4316. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Woens dagmiddag geven de besturen van de energiebedrijven in Limburg de deelnemers aan Zeeland, Noord-Brabant en bet georganiseerd overleg (waaronder personeel en vak bondsbestuurders) van deze drie bedrijven informatie over de studie omtrent samenwer king van de elektriciteitspro ducenten. Aanwezig zijn dan onder meer enkele leden van de drie besturen en de directies van de bedrijven. De bijeenkomst wordt gehouden op verzoek van het georganiseerd overleg, dat te kennen heeft gegeven paag meer informatie te wil len hebben over eventuele fu sieplannen. VLISSINGEN De uitrei king van de vakantiereisjes naar aanleiding van de actie Geef Max de Zak kreeg maan dag in Vlissingen een hijzon der plezierig tintje. Ze lever den een dolgelukkige 82-jarige Vlissingse oud-marinier een onverwachte reis op naar Mal- Iorca. Woensdagmiddag kregen vijf Vlissingers van burge meester drs. Th. Westerhout te horen dat zij via de opbrengst van de actie Geef Max de Zak 14 dagen naar Mallorca op va kantie mochten. Er was in Vlissingen 13.000 kg vodden opgehaald- Na enig rekenwerk bleek tijdens de feestelijke b'ieenkomst dat nog een zes de Vlissinger op kosten van de actie mee op vakantie mocht. Zoals gebruikelijk werd onder de vijf mariniers, die geholpen hebben bij het ophalen van kleding ook een reis verloot, maar zij besloten spontaan het reisie weg te ge ven aan een 82-jarige oud- collega. Na het vernemen van het heuglijke nieuws meldde de bejaarde zich dolgelukkig in het stadhuis. Daar kreeg hij zijn reistasje met vliegticket overhandigd (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Rijkswaterstaat heeft een plan op tafel gelegd om het kruispunt in de rond weg om Sluis met de weg naar Heille te verlichten. Zo als bekend was Rijkswater staat dit aanvankelijk niet van plan maar protesten uit de Sluisse bevolking en het nader bestuderen van gegevens heb ben deze instantie ertoe ge bracht alsnog een verlichtings- plan voor dit punt op te stel len. „Aanvankelijk dachten wi] dat zo'n tiental kinderen het Kruispunt dagelijks moest oversteken, maar het blijkt dat ook de middelbare school jeugd die in Oostburg de lea sen volgt, van diit kruispunt gebruik gaat maken. Dat wor den er dan zo'n 150", aldus de heer ir. M.J. van der Hoff m Terneuzen. Hij wijst erop dat net kruispunt al fiks verbe terd is ten opzichte van de aanvankelijke plannen. „Er ligt een vrij brede midden berm tussen de twee rijrich tingen zodat veilig in twee etappes kan worden overgesto ken- Voorshands verwachten wij op dit kruispunt geen pro blemen". Ook zullen nog een aantal voorrangsborden voor fietsers worden geplaatst, maar aan verkeerslichten wordt nog niet gedacht. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT —Op 75- jarige leeftijd is in Sas van Gent overleden de heer A Pauwels. De heer Pauwels was tot zijn pensionering in 1959 commandant van de ma rechaussee brigade in Sas van Gent. Hij was drager van het Oorlogsherinneringskruis en de ere-medaille in goud met de zwaarden. Tijdens de oorlog heeft hl) vijf jaar in Engeland gediend en werd na zijn repatriëring ingedeeld bij de politieke op spormgsdïenst (POD). In 1948 volgde zijn overplaatsing naai Sas van Gent, een gemeente die hij na zijn pensionering als blijvende domicilie koos De heer Pauiwels, die geboren werd ln Clinge en jarenlang in Graauw heeft gewoond, was een markant figuur die velen zich nog zullen berinneren. Na zijn npr.-mnnr'-.a ontoopte hij zich als verwoed tuinier. Gevonden In de periode van 2-10-1974 tot en met 10- 10-1974 zijn de volgende ge vonden voorwerpen aan het hoofdbureau van gemeentepo litie te Vlissingen gedepo neerd: dameshorloge, groene pukkel (schooltas), jongens horloge, bos sleutels, gouden armband, hondenriem, roei bootje, port. met inhoud, 2 pa raplu's, gestreepte opblaasboot, groen sleuteletui met sleutels, damesschoenen, knipport. blauw met inhoud, kindertas je, dameshorloge. De volgende dieren werden gevonden,: hond met lichtblau we riem, beige herder, licht bruine spaniel, mecbalse her der, wildkleur ong. 1 jaar oud, bastaard poedel, zwart-bruin ong. 4 mnd. oud, bastaard zwart dek witte bef ong. 3 jaar oud, bastaard zwart met witte bef ong. 2 jaar oud. Ook zijn verschillende poezen naar de politie gebracht. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Stich ting voor Jeugd en Gezin ln Zeeland houdt een algemene openbare bestuursvergadering op donderdag 1" oktober om 19.00 uur in het bureau van de stichting te Middelburg. Er zal onder meer worden gesproken en gediscussieerd over de vrij willigheid in de hulpverlening bij het adviesbureau van de stichting. Verder komt de nieuwe landelijke bestuurlijke organisatie van de jeugdbe scherming ter sprake. Messteek In de nacht van zaterdag op zondag werd de 23-jarige F.L. uit terneu zen tijdens een vechtpartij m de Korte Kerkstraat met een mes in het dijbeen gestoken. Herbestrating In Hein- kenszand zijn de Nassau Odijkstraat en de Van Schen- gestraat aan de beurt voor herbestrating. Als gevolg daar van zullen beide straten voor alle verkeer in beide richtin gen worden afgesloten tot on geveer 14 december. (Van een onizer verslaggevers) GOES Op zaterdag 2 no vember wordt in de ontvangst hal van de lts aan de Berg weg in Goes een expositie ge houden van hulpmiddelen, die ten dienste staan van visueel- gehandicapten. De tentoonstel ling wordt gehouden door de contactcommissie voor visueel gehandicapten in Zeeland in samenwerking met het Neder landse Blindenwezen. De heer J. Huyers, directeur van het Nederlandse Blindenwezen, zal een inleiding houden over het doel en streven van deze instelling. Dg expositie wordt om 14 uur geopend. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De asfal- teerders hebben van het mooie weer gisteren gebruik ge maakt om weer een stuk tapijt te leggen op de rondweg van Terneuzen, De asfaltmachine heeft zijn werk geconcen treerd op de rotonde bij het Julianaziekenhuis. Omgeven door een wolk van stoom en gevolgd door een wals werd de hete zwarte brij over de weg gespreid. Zoals het er nu naar uitziet zal het verkeer binnen nu en drie weken ge bruik kunnen gaain maken van dit gedeelte van de Terneu- zense rondweg. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tijdens een NV V-vrouwenbijeen komst, donderdag zeventien oktober in café De Vriend schap ie Terneuzen houdt me vrouw Suzanne de Jonge uit Axel een lezing met dia's en film over de zeehondenjacht in Canada. De dia's die door mevrouw De Jonge worden vertoond, zijn eigen dia's- Die zijn ge maakt tijdens een bezoek aan de robbenjagers in Noord-Ca nada. De film die gedraaid wordt, handelt eveneens ovei de bloederige robbenjacht. De aanvang van de bijeenkomst in café De vriendschap is acht uur- SAS VAN GENT Op de rijiksweg ter hoogte van de Suikerunie te Sas van Gent. kwam de personenauto, be stuurd door F.A. uit Gent (B) ln botsing met een half op de weg staande vrachtauto, be stuurd door de Schot J.R-C. Deze wilde ter ulaatse keren, en kwam aanvankelijk met zijn auto in de berm vast te zitten. Toen hij met zijn wagen dwars op die weg stond, kwam de Belgische autobestuurder aangereden en ontstond de botsing. WESTDORPE Zondaga vond om elf uur verleende de autobestuurder J.Y. uit West- dorpe op het kruispunt Molen- verkorting-Provinciale weg, geen voorrang aan de voor hem van rechts komende J.B. uit Terneuzen. Beide auto's liepen zware schade op. Ei- werd niemand gewond. HANSWEERT Zondaga vond heeft op de Hansweert- sestraatweg een eenzijdig on geval plaatsgevonden. De 22- jarige bestuurder van een per sonenauto, de heer W-L.A. Smets afkomstig uit Hans- weert, raakte door onbekende oorzaak met zijn auto van de weg af en reed tegen een boom. De auto werd geheel vernield, de bestuurder diende zwaar gewond per ambulance overgebracht te worden naar het Bergzichtziekenhuis te Goes. Hij verbeert in zorg wekkende toestand. NIEUW- EN ST.-JOOS- LAND Jongelui hebben met stenen zestig gebrandschilder de ruitjes van de Nederlands Hervormde Kerk te Nieuw- en St.-Joosland vernield. De schade is groot. Door de poli tie wordt een onderzoek inge steld. Interbouw Aain Initerbouw Zeeland b.v. is een bouwver gunning verleend voor een nieuw kantoorpand op de hoek van de Voorstad Oostsingel. Momenteel is deze onderne- ming gevestigd aan de Nas- saulaan in Goes. De bouw werkzaamheden zijn gisteren begonnen. Straatafsluiting In verband met uit te voeren herbes tratingswerkzaamheden zal de Kerkeboomgaard- straat te Kwadendamme voor alle verkeer in beide richtin gen gesloten zijn tot ongeveer 16 november a.s. Gevonden In het politie bureau te Oost-Souburg zijn de volgende gevonden voor werpen aangegeven: bruine plastic bal, bos sleutels, gou den kinderring, lips sleutel, zilveren kinderarmband met naam, bruine glacé dames- handsclroen, zwarte regen broek. (Vervolg van pag. 1) Intussen betekent het moge lijke teloorgaan van de mos selteelt in Zeeland wel, dat er nog meer mosselpercelen moe ten komen in de Waddenzee, waar de mosselkwekers in de concurrentieslag liggen met de garnalenvissers. Om de percelen zo eerlijk mogelijk over de mosseltelers en de garnalenvissers te ver delen, moet er zo snel moge lijk een structuurplan voor de Waddenzee komen aldus het gevoelen van bijna de hele Kamercommissie, die daarover een motie indiende. Deze mo tie, die bij het komende Ka merdebat pver de begroting van Landbouw en Visserij in Stemming komt, zal zonde twijfel een grote meerderheid halen en heeft tot doel de minister onder druk te zetten om het structuurplan „door te douwen". De kritiek, die er in door klinkt. is vooral dat de be windsman te veel hoopt op een minnelijke regeling tussen de garnalenvissers en de mossel kwekers van de Waddenzee. De Kamerleden willen dat de bewindsman de knoop door hakt en een eind maakt asn wat Van der Stee gisteren zelf noemde: „De Hoe-ksche en Ka beljauwse twisten". (Van een onzer verslaggevers) GOES De gezamenlijke chefs van de afdelingen van de Goese gemeentesecretarie hebben zich in een brief ge wend tot de Goese gemeente raad inzake de benoeming van een nieuwe gemeentesecreta ris. De dhefs spreken hun te leurstelling milt over het feit dat ze niet gehoord zijn over hun ideeën over de functie van hoofd v-an een gemeente secretarie. Op de tweede plaats laten ze de gemeente raad weten, diat ze de benoe ming van de enige kandidaat uit eigen kring aanvaardbaar a-chten. Met de kleinst mogelijke meerderheid is het college van B, en W. namelijk tot een aan beveling van kandidaten kun nen komen voor de functie van gemeentesecretaris te Goes. Op de eerste plaats staat de heer J. Stam, gemeentese cretaris van Alblasserdarn, op de tweede plaats dt heer A- van Duijvenbodie, gemeentese cretaris van Oud-Beijerland en op de derde plaats de huidige waarnemend-secretaris van Goes de heer J. A. Hoste- De diverse afdelingschefs van het Goese stadskantoor hebben zich nu voorstander verklaard van de heer Hoste. De Goese gemeenteraad beslist op 18 oktober over deze benoe ming. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De stich ting „Het Zeeuwse Kruis" or ganiseert in samenwerking met een aantal, voornamelijk plaatselijke organisaties te Middelburg van 28 oktober tot en met 7 november een ge- zondheidsmarkt te Middel burg- Deze gezondheffdsmarkt wordt gehouden in het ont moetingscentrum Dauwendae- le. Gelijktijdig met de gezond- heidsmarkt vindt het röntge- nologisch borstonderzoek plaats. Op de gezondheids- markt wordt via demonstraties en film in speciaal daarvoor ingerichte stand op ruiime schaal voorlichting gegeven over gezonde voeding, meer bewegen, gevaren vain het ro ken, milieuproblemen in de dagelijkse leefomgeving, kan kerbestrijding, reumabestrij ding en dergelijke. Tijdens de gezorndlheiüs- miarkrt worden speciale pro gramma's geboden aan de hoogste klassen van de basis scholen, bejaarden en andere belangstellende groepen. De markt zal dagelijks zijn geo pend van 9-00-12.00 uur, 13.00- 17.30 uiur en 18.30-21.00 uur. (Van onze correspondent) HULST —Niet Hulst maar Lewedorp zal dit jaar de rij van de 4 Zeeuwse kampioe- nendagen openen. Dit houdt in dat de Lewedorpse kampioen dag dit jaar gehouden zal wor den op zaterdag 2 november. Tijdens deze dag zullen be halve een verkoop van jonge duiven geschonken aan de or ganisatie ook de diverse kam pioenen van de Concours Bond Zuid-Beveland en bet Rayon West-Zuid-Beveland worden gehuldigd. De Hulster kampi oendag wordt dit jaar gehou den op zondag 10 november. De Le- (Van onze corresnondenten) 's-HEERENHOEK EHBO-verenigingen van wedorp en 's-Heerenhoek heb ben vrijdag in De Jeugdhoeve de diploma's uitgereikt aan de geslaagde leden van 's-Hee renhoek. 20 Kandidaten van 's- Heercnhoek en 4 kandidaten van Lewedorp siaagen voor het EHBO-diploma, Nadat voorzitter P. Faes de geslaagden met hun genodig den had verwelkomd, richtte hij een bijzonder woord van welkom tot de docenten, de heer H. Zwartele, zuster Fran- ka en de heer Geldof. Namens het gemeentebestuur was wet houder L. Peeters en namens de PZEM was de heer C. Ver donk aanwezig. Met een toepasselijk woord reikte vervolgens de heer Zwartele de diploma's aan de geslaagden uit. De heer Geldof, voorzitter van de Nationale Bond van EHBO-verenigingen, afdeling Zeeland spoorde de geslaagden aan het geleerde in de praktijk waar te maken. Voorzitter Faes richtte een speciaal dankwoord tot de heer Verdonk, die namens de PZEM een bedrag van 1000 gulden bad geschonken. Na het officiële gedeelte volgde een gezellig samenzijn dat tot in de kleine uurtjes duurde. De muzikale omlijsting werd verzorgd door de Apollo's uit Hoogerheide. In 's-Heerenhoek slaagden: mevr. Van Agthoven, mevr. T. van Craenenbroeck-de Hond, mevr. Van Dijk-Muurmans, mej. Th. de Jonge, mevr. T. Koole, mevr. Kuiper, de heer C. de Konlnck, de heer J. Leijs, mej. L. Rijk, de heer A. Knuit, mevr. Raas-Knuit. de heer J. Traas, de heer C.F. Vermeulen (Ovezande), mevr. Verdonk-Huigen, de heer M.N. van 't Westemde. mevr. De Winter-Goense, mej. M. Pee ters en de heer Th. de Jonge (Goes;. In Lewedorp slaagden mevr. De Jonïe-de Pundert, mevr. Menheere-de Pundert, mevr. Arts-Steenbakker en de heer C. Driediik. (Van een onzer verslaggevers) GOES Nauwe samenwer king tussen de vakcentrales en de aangesloten bonden is in het belang van de werkne mers. Op dit standmint hebben zich zaterdag de vertegen woordigers van de afdelingen Zeeland en west-Brabant van de Industriebond C.N.V. ge steld tijdens de districtsraads- vergadering in Goes. De vergadering stelde daar bij echter, dat deze nodige sa menwerking dient te geschie den met respect voor eikaars verschillende uitgangspunten Aan de basis van de vakbewe ging blijkt deze samenwerking veelal mogelijk, zo stelde de C.N.V.-districtsvergadering vast. Dit werd afgeleid uit het functioneren van plaatselijke overlegorganen en diverse be- drijfsledengroepen. Kritiek was er op de huidi ge structuur van de Industrie bond C.N.V. ten aanzien van de inbreng in he* totale beleid van de bedrijfsledengroepen. Deze inbreng werd onvoldoen de geaebt. Besloten werd daarom regionale overlegver gaderingen in te stellen, zowel voor afdelingsleden als be drijf skaderleden. Deze verga deringen zullen worden belegd in de plaatsen Middelburg, Goes, Sluiskil en Roosendaal. Intussen blijkt het ledental van de Industriebond C.N.V. zich in het district Zeeland- West-Brabant in stijgende lijn te ontwikkelen. De districtsvergadering be sprak tenslotte een voorstel tot wijziging van de statuten. Dit wijzigingsvoorstel komt aan de orde op het binnenkort te houden landelijke congres van de Industriebond C.N.V. De districtsvergadering zag in het aanvaarden van de bij bel als norm voor het denken en handelen, ook op sociaal- economisch terrein, unaniem de grondslag voor een christe lijke vakbeweging. Vele leden van het C.N.V. zijn echter een andere levensbeschouwing dan de christelijke toegedaan. De vergadering was daarom van mening, dat statutair het „in stemmen" van de leden met deze grondslag werd gewijzigd in het „respecteren" van deze grondslag.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5