Johan de Vries bundelt oude verhalen ecui De Stem /De Vriie Zee» UIT ZEEUWSCH-VLAANDEREN Tweejarig bestaan grenscontact met flinke taart gevierd Samenwc Fijn en over een verrassend nieuws mode, Hermine van Wie ringen OP DONDi stad streek W. van Ispen winnaar bier tapwedstrijd (I. MAGNUS WINT HENGELWEDSTRIJD J. Synesael viskampioen Heikant Prij s winnaart j es tekenwedstrijd Sluiskil naar kinderboerderij Axel In haven Gent Minder schepen in september M. de Bruijne viskampioen bij Sport en Ontspanning Lamswaarde i Sas van Gent Aardenburg verhardt brandgangen Informatie over samenwerking energie bedrijven DINSDAG 15 oktober 1974 'dinsdag 15 oktober 197 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Terneuzense schrijver Johan de Vries is bezig met de voorbereidingen voor een nieuw boek over Zeeuwsch-Vlaanderen. Wat de titel van het nieuwe boek wordt weet hij nog niet. Hoofdschotel van de bundel verhalen, waaraan hij op het ogenblik werkt wordt in ieder geval de beschrijving van een drietal moordzaken, die zich rond de eeuwwisseling in het Zeeuwsch-Vlaamse land hebben afgespeeld. „Er ls van verschillende kanten op aangedrongen om dit boek te schrijven. Ik had al een heleboel materiaal liggen en dat maak ik nu klaar. Wat de uitgever ermee doet, dat moet hijzelf weten", aldus de achtenzeventigjarige veteraan van het geschreven woord. De verhalenbundel van Jo han de Vries zal worden sa mengesteld uit een beschrij ving van het leven van een onderwijzer in Zaamslag tij dens de tweede helft van de achttiende eeuw. Deze onder wijzer, was de grootvader van de schrijver. Voor de bewo ners van Oost-Zeeuwsch Vlaanderen wordt de bundel interessant, omdat de gebeur tenissen rondom de overstro ming van Hontenisse in 1906 breedvoerig beschrven zullen worden. Het grootste deel van het boek zal echter in beslag wor den genomen door een drietal moordv-erhalen. Deze verhalen spelen zich achtereenvolgens af in Kuitaart, waar in 1903 een drievoudige moord plaats vond, rondom de Marolleput tussen Oostburg en Groede, eveneens een drievoudige moord en aan de Catspolder- dijk, waar op 1 oktober 1891 huwelijksmoeilijkheden van een Otheens molenaars echtpaar met een moord op de echtgenoot beslecht wer den. Om dit allemaal te weten te komen heeft Johan de Vries een groot aantal jaargangen van het politieblad uit die tijd doorgebladerd. Op het ver geelde papier van deze politie- annalen staat op drie en een (Van onze correspondent) IJZENDIJKE Zaterdag is onder grote belangstelling een biertapwedstrijd gehouden in het Hofzichttheater te IJzen- dijke. Deze wedstrijd was ge organiseerd door eigenaar Se- gers van het Hofzichtthea ter. Er waren 34 deelnemers. De wedstrijd ging over drie ron den. In de derde ronde bleven 10 deelnemers over, waarvan er drie geselecteerd werden voor de finaleronde. De uitslag van deze finaleronde was 1. W. van Ispen IJzendijke 2. mevrouw Van Opdorp IJzen dijke 3. P. Vasseur IJzendijke. De deelnemers mochten zelf het bier opdrinken dat zij ge tapt hadden. Wethouder Claeijs uit Oost burg reikte hierna de prijzen uit. De eerste prijs was een reis voor twee personen naar Amsterdam met een bezoek aan een brouwerij. Alle ande re deelnemers ontvingen een flesopener. Hierna werden nog vijf maal vijf consumptiebon nen onder de deelnemers ver loot. (Van onze correspondent) SLUISKIL Ondanks de minder gunstige weersomstan digheden namen nog 90 henge laars deel aan de laatste in dit seizoen gehouden voor het clubkampioenschap meetellen de zeehengelwedstrijd van de Zeehengelclub Sluiskil. De wedstrijd werd gehouden in de Westerschel-de bij de Ter neuzense watertoren. De vang sten waren redelijk tot zeer goed. Na afloop werden in café Dallinga de prijzen uitgereikt. Die uitslag was: 1. G. Magnus 1288 p; 2. A. Riemens 1117 p: 3. mevrouw van de Velde 1090 p; 4. R. de Waal 911 p; 5. R. de Block 902 p 6. A. van Iwaarden 849 p; 7. G. Hame- linck 833 p; 8. R. van Waes 823 p) 9 J. de Waal 788 p; 10. J. Harms 744 p. halve pagina het verhaal van de Terneuzense moord te lezen. Zelfs de illustraties, een teke ning van de moordenaar en zijn helpster, de vrouw van het slachtoffer, ontbreken niet. Een speciale editie van de Terneuzensche Courant uit die tijd doet het nog eens dunne tjes over. Johan de Vries heeft het allemaal uitgeplozen: „Ik heb me helemaal in deze za ken ingeleefd, ik heb stof ge noeg", aldus de bejaarde schrijver, die vervolgt: „Die moord aan de Catspolderdijk was de sensatie van die tijd, de moordenaar en zijn mede plichtige kregen allebei twin tig jaar". Deze Zeeuwsch-Vlaamse moordpartijen kregen ook nog een meer vrolijke folkloristi sche achtergrond. Johan de Vries vertelt daarover: „In de volksmond werden er liedjes op die moorden gemaakt. Die heb ik ook te pakken gekre gen en die komen ook in het verhaal". Naast vergeelde kranten heeft de schrijver vooral oude Zeeuwsch-Vlamingen als infor matiebron. Deze bronnen worden tot zijn grote spijt echter steeds schaarser. Slechts een enkeling weet nog iets te vertellen over de on derwerpen die Johan de vries tn zi]n boek zal aansnijden. De eventuele verschijnings datum van het boek weet hij ook nog niet: „Voorjaar 1975 misschien, ik ga me niet haas ten, maar tegen die tijd is het wel gereed. Dan heb ik pas m'n zin want dan ligt alles vast", of het boek dan ooit uitkomt is een kwestie, die Johan de Vries minder interes seert. Nadenkend over de titel van de verhalenbundel zegt De Vries: „Ik heb wel iets in m'n gedachten. Je zou het bijvoor beeld „Verhalen uit de oude doos" kunnen noemen". (Van onze oorrespondent) HOOFDPLAAT Met een kleine voorsprong van 6 gram op de kampioen van vorig jaar, de heer F. de Waele, is J. Sijnesael erin geslaagd alge meen kampioen 1974 te wor den van H.S.V. De Schelde te Hoofdplaat. Al jaren achtereen was de heer Sijnesael erin geslaagd enkele tweede seizoenplaatsen te behalen. Ditmaal lukte het hem voor de eerste keer kam pioen te worden. Na een vis wedstrijd. die onder regenach tige omstandigheden plaats vond, volgde om vijf uur de trekking van de verloting in het clublokaal. Bi] de daar,op volgende prijsuitreiking kreeg de heer Sijnesael uit handen van de vorige kampioen een fraaie zilveren schaal. De voorzitter reikte ook de verdere prijzen uit, J. Vonhout werd als jeugdkampioen 1974 gehuldigd. De uitslag van de kompetitie over 6 wedstrijden: 1 J. Siinesael 4508 punten; 2. E de Waele 4502, 3. F. de Jonghe 4113, 4. P. van Haneg- hem 3895, 5. I. Simpelaar 3433, 6. A Sijnesael 3327, 7. J. Von hout sr. 3198, 8. C. Hamelinck 3169 9. C. Pielaet 3101, 10. C. van Dierend.onck 3025. De uitslag van de zesde wedstrijd: 1. P. Puyenbrneck 842. 2. J. Vonhout sr. 626, 3. J Sijnesael 556. 4. J. Varin 405 3 J Beaakman 328. 6 De heer Miras 318. 7 F de .Tonvhe 309, 8. W de Smit 303. 9. C van D'c^ndonck 280. 10. A Kot.vis 272. Toneel De toneelvereni ging ,,De Heikantse Komedie'' gaat de thriller „Bemoeial" bestaande uit drie bedrijven en geschreven door Jac. Pop- plewel oovoeren. De studie is al begonnen. Als regisseur zal weer optreden de heer A. Pie terser, uit Terneuzen. De «op voeringen zijn gepland voor januari 1075. Auteur Johan de Vries. (Van onze correspondent) AARDENBURG In het gemeentehuis van Aardenburg kwamen vertegenwoordigers van de feestcomit)s en de ge meentebesturen van Malde- gem, Moerkerke, Middelburg, (B.) St.-Laurijns, Sint-Mar- griete en Aardenburg bijeen voor het tweemaandelijks overleg. Burgemeester drs. W. Lockefeer van Aardenburg kon een groot aantal gasten verwelkomen. Hij pleitte voor voortzetting van gemeenschap pelijke acties, die erop gericht zijn het leven van de inwo ners plezierig te maken. „We moeten daarbij niet zelfge noegzaam naar de resultaten kijken", aldus de heer Locke feer, „doch de activiteiten ook kritisch blijven volgen. We blijven doorgaan met zwier en improvisatie". Voordat de eigenlijke werk vergadering begon maakte het gezelschap een korte excursie naar de Sint-Baafskerk waar president kerkvoogd J. Ros- seel de bezoekers uitleg gaf over dit meer dan duizend jaar oude godshuis. Voorzitter E. Cuelenaere van het evene mentencomité Aardenburg bracht de heer Rossee] dank, terwijl de enorme feesttaart werd aangesneden. De taart, compleet met twee kaarsjes vanwege de tweede verjaardag van het grenscontact, was ver sierd met de namen van de zes gemeenten en werd be heerst door een enorme kik ker. Voorzitter Cuelenaere me moreerde de hoogtepunten uit het afgelopen werkjaar: de zeskamp te Maldegem en de opening van de smokkelroute vanuit Sint-Margriete. Hij deed een dringend beroep op de gemeentebesturen er in de toekomst rekening mee te houden dat de hoeveelheid vrije tijd van de inwoners ook financiële consequenties heeft voor de gemeenten, „Er zuilen immers diverse initiatieven worden genomen om tot een zinvolle vrijetijdsbesteding te komen", zo deelde hij mee. De gemeenten besloten ver der om te proberen een Sint- Nicolaasviering te houden in alle zes gemeenten op zater dag 23 november. Sint-Nico- laas zou daarbij de gemeenten per helicopter bezoeken te be ginnen in Sint-Laurijns en te eindigen te Maldegem. Gedu rende de maanden mei tot en met september 1975 zal er op de eerste zondag van die maanden telkens een smokkel- routefietstooht worden gehou den. Op 28 november wordt voor 100 bejaarden uit de grens plaatsen een middag georga niseerd in de sporthal te Mal degem, compleet met orkest, dans, koeken en koffie. De zeskamp 1975 zal waar schijnlijk in Sint-Laurijns worden gehouden. Hoewel Aardenbiurg in de afgelopen wedstrijd als eerste eindigde en recht heeft op de organisa tie in 1975 besloot men de eer aan Sint-Laurijns te gunnen, omdat daar nog nooit zo'n evenement heeft plaatsgevon den. De vergadering werd be sloten met het uitspreken van de wens dat ook de dagelijkse besturen van de gemeenten onderling tot meer contacten zouden komen. Men wil in 1975 meer aan dacht schenken aan de jongere jeugd van de grensgemeenten. Afgaande op het aantal ver kochte beschrijvingen hebben ongeveer 10.000 mensen de smokkelroute gereden sinds 21 juli 1974. (Van een onzer verslaggevers) Dierentekendag De stich ting sociaal kultureel werk te Sluiskil heeft in verband met de dierendag te Sluiskil een tekenwedstrijd uitgeschreven. Een bezoek aan de kinder boerderij en het dierenasiel te Terneuzen was de hoofdprijs voor de kinderen vanaf 7 jaar. De persoonlijke uitslag is: 3 en 4 jaar: 1. Linda van Gende- ren, 2. E. Dhaenen. 5 jaar: 1. G. Steenpaal. 2. P. van Haelst. 6 jaar: 1. Ilse Perdaen, 2. Cl. Visser. De kinderen die op zaterdag om 12.30 uur vanaf „het Gildehuis" naar de kin derboerderij en dierenasiel te Terneuzen reizen zijni 7 jaar: 1. Fr. Bauwit, 2. A. Hofman. 8 jaar: 1. R. Bleijenberg, 2. A. Ivens. 9 jaar: 1. D. van Koute ren, 2. M. de Vos. 10 jaar: 1. C. Fermont, 2. M. Beeldens. 11- en 12 jaar: 1. J. van de Vloeg, 2. Els Hamelink. Rektifikatle De aktivitel- ten rondom de kinderboeken week, die in de krant van gisteren werden aangekondigd, als aktiviteiten van de open bare bibliotheek te Terneuzen worden georganiseerd door de bibliotheek in Axel. (Van onze correspondent) GENT In september zijn er in de haven van Gent voor het eerst minder schepen bin nengekomen dan in éénzelfde periode het jaar ervoor. De havendiensten hebben daar evenmin een verklaring voor. Het aantal schepen dat binnenkomt hangt af van te veel verschillende factoren, zodat het dalend cijfer geen vaste conclusie kan worden verbonden. „Wij moeten nog de cijfers afwachten van okto ber en van de volgende maan den", zei een woordvoerder van de haven van Gent. Het aantal binnengekomen sohepen bedroeg 305, tegenover 324 in september 1973. De tonnemaat lag uiteraard ook lager, 774.417 tegenover 798.620. Anderzijds wijst het aantal binnengekomen schepen, tij dens de eerste negen maanden van dit jaar erop dat het scheepvaartverkeer zich op nieuw in een gunstige zin ont wikkelt, na de terugloop na de staking van vorig jaar. Van 1 januari tot 30 septem ber dit jaar kwamen net zo veel schepen binnen als in de zelfde periode in 1972, 3.043 schepen. Dit jaar lag de geza menlijke tonnenmaat echter een miljoen ton hoger. Gere kend volgens de gevoerde vlag kwamen vorige maand meest schepen binnen uit de Bonds republiek (71). Op de tweede plaats komt Nederland met 63. (Van onze oorrespondent) ZAAMSLAG 35 leden van de hengelaarsvereniging Sport en Ontspanning namen zondag deel aan een clubwed strijd in zeehengelen, die werd gehouden aan de Wes- terscheldedijk nabij de buurt schap De Griete. De vangsten waren redelijk tot goed. Kam pioen van de vereniging werd M. de Bruijne uit Terneuzen die door het behalen van een vierde plaats in deze wed strijd in puntentotaal niet meer kan worden benaderd. Na afloop van de wedstrijd werden in café Het Wapen van Zeeland te Zaamslag de prijzen uitgereikt. Uitslag; 1. Mevrouw Allart 931 p. 2. R. de Vos 650 p. 3. B. Daalman 602 p. P. Allen te Zaamslag 4. M. de Bruijne 575, 5. P. Aardewerk 535 p. bei den uit Terneuzen 6. mevrouw H. Meilink 378 p. 7. J. Lensen 373 p. 8. M. Verhelst 292 p. 9. C. van Alten 267 p. 10. D. Tolsma 256 p. allen uit Zaam slag. (ADVERTENTIE) Vrijheid-Eendracht Tij dens de kerstnachtmis wordt in de r.k.-kerk in Lamswaarde opnieuw muzikale medewer king verleend door de muziek vereniging „Vrijheid-Een- dracht." een grote uitvoering in samenwerking met het ge mengd koor. De uitvoering vindt plaats in ,De Luifel". Dit optreden zal voor de meeste ionve *r>"-n,">v->ten het debuut betekenen. Het pro gramma v^rmeMt enkele mo derne stukken die worden aangevuld met moderne mar sen, de polka, klassieke wer ken en marsen. Het gemengd koor brengt moderne en klas sieke stukken ten gehore. waar u veel mee kunt gaan doen dit seizoen. Als u aan Het combineren slaat, met b.v. tricot vest, colpulli, (die draagt u onder de blouse) en rok, doe het met nuances van dezelfde kleur. De knie blijft bedekt, de lengtes variëren van juist onder de knie tot op de kuit. Mantels hebben een trenchlijn, buiten onze tricot kwaliteit brengen wij deze in corduroy en gecapi tonneerde chintz. Nieuw is de cape in zwart en bruin velours. Wij attenderen u graag op de beeldige nieuwe Vico leder en suède kollektie, die wij brengen in lange mantels met boni, lange en mantels in mouton en korte jasjes in diverse modellen. Wij signaleren in japonnen, deux pièces van de internationale huizen, wat échte mode is, ook in de grotere maten- WELKOM BIJ EXCLUSIVE KNITWEAR WILHEL/V.ii' 'ASTRAAT 8 TELEFOON 3 24 59 - BREDA 's Maandags de gehele dag gesloten BERGEN OP ZOOM Luxor 20 00 uur: Pait Gairret and Billy the Kdd 18 j. Roxy 20-00 uur: The exor cist 18 j. Etcetera, Molstraat 10a ex positie van de Bergenaren John van Kooten met grafiek en Jan Ha-aras met keramiek- (t.m. 17 okt). Open dag van 13.30-17.00 uur, op vrijd- ook van 19.00-21.00 uur, zat. en zond. 13.30-18-00 uur. Hal Stadhuis, Kunstwerk van de maand van Hein Vree, uit HoagerheddJe. (t-m. 31 okt)- Geopend ma. t.m. vrijd. van 8-30-12.30 uur en van 13.30- 17-00 uur. GOES Grand 20.00 uur: De drie musketiers 14 j. Museum v- N-- en Z.-Beve- land, expositie tekeningen van Wim Hofman (t.m. 2 nov.). Open dag. van 10.00-12.00 uur en van 13.30-17.00 uur, behal ve op ma. en zond. HULST Koning van Engeland 20-00 uur: Papilion 14 j. MIDDELBURG City 20.00 uur; Papillon. Muziek De boerenkapel ,De Betekoppen" uit Sas van Gent zal op zondagavond om 19.30 uur de dansmuziek ver zorgen tijdens de Vlaamse kermis te Sas van Gent. Te vens worden op deze avond de sportkampioen van Sas van Gent gehuldigd door de sport raad. Mode De heer en me vrouw Cappaert-Rij-nders zijn onlangs drie dagen naar Parijs geweest waar zij deel namen aan „Sections d'Art" en slaag den voor Modes et Creations Paris 1974-1975. Bowling De Sasse bow- linigclub „de Vlaanderen" is onlangs gestart in de Belgi sche cpwlingcompetitie. Dat houdt in dat de bowlingclub „de Vlaanderen" iedere zater dag een uit of een thuiswed strijd speelt. Deze uit ruim 100 leden bestaande vereni ging, kent ook een eigen com petitie, de stand hierin na drie weken is als volgt: 1. Th. Ne ve, 2. E. Ranchaert, 3. K Barwolf, 4. W. Dijsselinck, 5. R. Lammens. Biljart Vier leden van de biljartvereniging „het Groene Laken" uit Sas van Gent heb ben zich onlangs laten plaat sen op de nationale ranglijst driebanden grootbiljart tweede klas. De vier spelers Jaa-p de Blaay. Robert Claeijssens, Ge rard Snelders en Peter Snel- ders. zijn tot dit initiatief overgegaan, omdat in hun cluh lokaal het biljartcentrum zaal Reseda, sinds geruime tijd een groot biljart staat. De moge lijkheid ls nu geschapen, dat zii in Sas van Gent voorwed- stri.iden kunnen soelen. Andere jaren moest voor derceliike wedstrijden naar Noord-Bra bant uitgeweken worden. Tentoonstelling Op don derdag 17 oktober wordt er op de openbare kleuterschool „Hanneke en Janneke" een tentoonstelling gehouden met als thema „de Herfst". Tussen half drie en zes uur kunnen de ouders van de kinderen de werkstukjes welke door de kinderen gemaakt zijn bewon deren Tijdens deze tentoon stelling bestaat er voor de ou ders gelegenheid om met de leidsters van hun kinderen van gedachten te wisselen. Ook de ouders van toekomsti ge leerlingen zijn welkom. Concertzaal Haa tentoonstelling van de tóng „Goed Handwerk" van 11.00-17-00 en van 21-00 uur- Rijksarchief, St. straat, Middelburgs ven in grootmoeders (t.m. 9 nov.). Open da 9.00-12.30 uur en va# 17.00 uur- 's zaterdag/l 9.30-12-30 uur- Zeeuws seum, expositie van foti,| lege museumzalen (;.-i nov). Dagelijks behalve terdag en zondag. Prov, J otheek, expositie „Het kj boek sinds Gillis Zoet^ (t-m- 1 november). OOSTBURG Ledel Theater 20.00 Pikant gevrij in de Alt 18 j. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal 20.15 uur: „Nederlands Ensemble. Schouwburg T uur: -.President op blijspel van F. Scott raid door de Toneelgroep ater. Hofplein Theater uur: „Hé... mag ik mijn note terug?" door John ting's Theater van de Lac Lantaren 20.30 uw; Hardin, componist van o.ij was a carpenter" Piccolo! 5 ater 20-15 uur: The F; met „Niet ilk - Krapp'sij band". SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, kade 71, expositie va Amerikaanse schilder Pfueïb (t.m. 27 okt). dag- van 9-00-12.00 uur e 13.30-18.00 uur, vriid. tot 21.00 uur, 14.00-18.00 uur. TERNEUZEN Luxor 20.00 uw: noemden hem Platvoet al VLISSINGEN za ,u20ru3:0 Vest d.ktheater Vestzaktheater 20.31 Film „Jeanne de la Franf van Carlos Diegues. IJZENDIJKE Streekmuseum, over de oorlogshandelii en rond West-Zi Vlaanderen (t.m. 19 j; De Molen- expositie oven log en verzet (t-m. 19 jan), ZIERIKZEE 't Lange Uus- Haver 28, expositie Henk v.d- met linosneden (t.m- 3 Open di. t.m- zat. 9* uur en van 13.30-18.01 bovendien do. van 19. ANTWERPEN Prov- Centr- Arenbtnj 14.00 uur: „Viermaal at'I van Barillet en Grédy het Reizpnd Volksftil Zaal Kon. Elisabeth, Astridpleim 20.30 uur eert door het Kamerorkrt| Moskou o.l.v- Rudolf had. BRUGGE Stadsschouwburg - uur: „Een roos bij het o::| van Barillet en Grédy K V.S. Brussel. Groen inghemuseum srj tie schifflderijen uit Visas; en Holland van tussen 'fS 1750 afkomstig uit de Ie Galerie Praag (tr!:3 okt). GENT Museum v- Schone Kia exoositk. Emile Claus, 1924 (t-m. 2 nov). plaatselijk nieuws (Van onze oorrespondent) VLISSINGEN Vlissinge il regionaal gaan samenwei ■n op het gebied van d vang en begeleiding va itenlandse werknemers e _ere minderheidsgroepen Vorig jaar nam de stedelijk id voor maatschappelij Izijn het werk dat de sticli g buitenlandse werknemer West-Brabant tot die tijd ha aan- over. (Van een onzi MIDDELBURG De Zeem rganiseert de jaarlijkse provi lag 17 oktober in wijkcentrm nenische ontmoetingsgebeurer ongeveer 21.30 uur. Tegenover pessimistische eluiden de laatste tijd wilier dit jaar een licht werpen de positieve zaken in d« ëcumenische ontwikkelingen Want die zijn er ook", aldus een nadere toelichting van de ken A. Blommerde, voorzittel markten GOES, 14 oktober Drui ven II 290, groenten: per stuk' ^kropsla 23- bloemkool 6 pei kr. 31110- 8 per kr. 13, afw. 2223. Per kg.: tomaten A 84—96, B 82—98, C 42—53, CC 18, rode koo-J I 25, II 1117, gr. sav- kool 1125, witte kool 1819, boerenkool 1320, kroten 1926, diubb. pr. bonen U 37173, snijbonen II 290- fijvie 2941, prei 3539, ien 1625, peen 2325, ruiten A 8291, B 5657, lirapen 4- U and; lurer spri. kool (Van een onzer verslaggevers) Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN: Nieuwstraat 9. fel 01150-7920 (4 lijnen): HC Steenstraat 14 tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES: KloksM tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN; Maandag t.m vrijdag 8.15 12.30 en 13.30 - 17 00 uur. BUITEN KANTOORUREN; ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: Maandag t.m vrijdag van 19.00 - 20 00 uur. tel 01600 zaterdag van 10.00 - 11.00 uur, tel. 01600 - 49900, zondaj 20.00 - 22.00 uur. tel 01600 22341. BEZORGKLACHTEN; Zeeuwsch-Vlaanderen- tel 01140 Zeeland 01100 - 4944. EEDE Bij de gemeente ■denburg worden plannen Voorbereid om alle brandgan gen in de gemeente van een Verharding te voorzien. Klach ten over met name de brand gangen achter de Mgr. de Bac- ïerestraat en de Nieuwstraat hebben het gemeentebestuur hierover aan het denken ge let. Regelmaitig worden in de eenteraad vragen gesteld over de slechte situatie van de -digamgen in deze twee Ee- se straten. Enkele weken ileden werd een handtekenin- mactie gehouden en het re- dtaat hiervan saimen met een ■ning naar de gemeente ge- xtrid. Het college heeft laten n als het wat meer werk baar weer wordt en man- ljracht beschikbaar komt voor lopig de brandgangen bij deze straten wam een provisorische verharding te voorzien. ,,Het is hard nodig", aldus de heer H. van Rie, animator vanl de laatste handtekeningenac tie. Brandgangen staan blank, maar ook de tuinen bij de bejaardentehuizen. Dat is voor die mensen ook niet leuk. Er wordt hier en daar wel door particulieren wat voorzienin gen getroffen, maar di,e wor den dan weer weggehaald. En een laagje rivierzand dat de gemeente heeft aangebracht is inmiddels met de heftige re genval van de laatste tijd al weer weggespoeld. Het water kan nu helemaal niet weg er) hopelijk wordt het nu eens gauw opgeknapt" 3751 of 01150 - 6297, REDACTIE: HUIS AANSLUITING EN: Chef Zeeuwse redactie S. C Augustijn, kantoor Nieuws"1 Terneuzen. tel 01150 7920 privé tel 01150 - 5745: Aid? redacteur Zeeland drs. J Bouwmans. kantoor Klokstraat 1 tel. 01100 8030, privé Zuidviietstraat 53. Goes, tel 01109 redacteur Midden Zeeland G van Berkel kantoor Klokst Goes tel. 01100 - 8138: redacteur te Terneuzen en Kana'j P. de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen. tel 7920; redacteur W -Z - Vlaanderen R van der Helm. Melk®' Oostburg. tel 01170 - 3370: sportredactie Zeeland: T, tel 01155 - 2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J de Boer, Trumanlaan 10, Axel. tel 01155 - 2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konings. tel 01150 - 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C Menu. tel. 01100 - 4316. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Woens dagmiddag geven de besturen van de energiebedrijven in Limburg de deelnemers aan Zeeland, Noord-Brabant en het georganiseerd overleg (waaronder personeel en vak bondsbestuurders) van deze drie bedrijven informatie over de studie omtrent samenwer king van de elektriciteitspro ducenten. Aanwezig zijn dan onder meer enkele leden van de drie besturen en de directies van de bedrijven. De bijeenkomst wordt gehouden op verzoek van het georganiseerd overleg, dat te kennen heeft gegeven paag meer informatie te wil len hebben over eventuele fu sieplannen.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 4