ens bevolking volgens Expo-enquête LSporthal in Vlaanderenhal" :ooo ïefkok H. Smulders ■ert gouden jubileum De Stem /De Vrije Zeeuw Oostburg verkoopt grond aan Interbouw :heldeoord" Een maand voor heling stad streek 1nHHHuna DE BARON JONGE MAN FT3TS ïilipsorkest 9)i It in erneuzen Sluiskil Terneuzen-gids in het Engels Mogelijk weer Stihato-beurs Raad bezocht NSM MOTORCLUB UIT MOL IN TERNEUZEN Bewoners van Terneuzense straat boos over c.v.-tarief Clinge ZATERDAG ZONDAG zijn dat het ijn, nodigen wij ui; tot leoord des avonds Vafl [ZATERDAG 12 OKTOBER 1974 HET BESTUUR Genieten 'n R, TEN RESTAURANT WILDSPECIALITEITEN Breda - Tel. 01600-5j|' dags gesloten. >eschikbaar voor uw ft of party. kantoorwerk. N, Pierssensstraat 16, 01140 -4148. Irheijen vindt u het Izo'n 73 lampenfa- brengen. Lampen naakt voor u die Ingericht, of modern, |h. Ibij ons rondkijken- prijzen en óók U de grootste keuze met de laagste prij- beslist bij: .5 Van onze correspondent) ^tERNEUZEN Op vrijdag lBovemher aanstaande viert de heer H.G.A. Smulders, chefkok in hotel Rotterdam te Suzen, zijn gouden jubi- Aquadelta te Bruin Lkeling B.V. Weert konti Ifunktie van de technische bege' het bouwprojekt, I uitvoerende instantie5 ld op M.T.S.-nivo, lgeven op .-nivo, o'e bouwpr°le ling is gewenst. richten aan B.V., Istbus 10, Weert. fan onze correspondent) ^—IRNEUZEN Op uitnodi- van de Terneuzense cul- turei! raad geeft het Pliilips- orltest uit Eindhoven op za- terda 19 oktober aanstaande om 20 uur in het Zuidlandthe- ater een uitvoering. Het orkest staat onder lei ding van Louis Stotijn en voert werken uit van Gabrieli, Röntgen, Bizet, Dvorak, Grieg en de Falla. De Philips orkest- veren: ring bestaat ruim veer- hgl jaar en wordt gevormd door amateurmisici, voor wie net een bijzonder groot genoe gen s zélf bekende en minder bekende orkestwerken in te studeren en uit te voeren on der leiding van een deskundi- ge|cir:gent. Zo heeft het or kest hiertoe onder andere in staat gesteld door de stichting PrEips-de Jongh ontspan mngsfonds, reeds verschillen- delbekende dirigenten gehad, o.a. Hein Jordans, Henri Aren cis en Jan Brussen. Regelmatig treden bekende solisten niet het orkest op, ter wijl ook jonge en veelbeloven de musici in staat worden ge steld van hun kunnen blijk te geven. Naast de regelmatig te geven concerten voor eigen Publiek, verzorgt het orkest ook uitvoeringen buiten de agglomeratie Eindhoven, waar om erf I r het orkest begeerlijke zal 5? zoa's bet Amsterdamse t-oncertgebouw en de Rotter damse Doelen geen onbeken den zijn. Ook in België stelt "IEere^e'<l een optreden van het orkest op prijs. In mi werd in Luik deelgeno men aan een internationaal concours voor amateursymfo- me-orkesten. Bij deze geiegen- e'° werd het orkest onder scheiden met een eerste prijs. lisü leitM inde i (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT „Sas Promotion is er tijdens de „Expo '74" achter gekomen dat ruim negentig procent van de bevolking van Sas van Gent het dringend gewenst vindt, dat wanneer er in Sas een sportaccommodatie gebouwd wordt, dat het dan vooi alle groeperingen gebeurd en dat recreatie en sport en ont spanning in één groot complex komt". Zo omschrijft Radbout van Tol, de public relationsman van Sas Promotion de uitslag van een enquête, die Sas Promotion heeft gehouden tijdens de onlangs gehouden Expo '74. Bovendien is volgens del heer Van Tol uit gesprekken- met vooral oudere Sassenaren gebleken, dat vooral deze groep voorstander was van het ouderbrengen van allerlei ac tiviteiten in een gebouw. Aan de enquête werd door zesennegentig Sassenaren deelgenomen- De heer V-an Tol is vain mening, diait de enquête representatief te noemen is voor die mening van de bevol king van Sas van Gent: „We hebben het aan alle soorten mensen gevraagd, allemaal af komstig uit Sas van Gent jong en ond". Het onderzoek van Sas Pro- pwtiiom bestond uit een vijftal hoofdivraigen. Een van de eer ste vragen was, of men het wenselijk vond dat de activi teiten op het gebied van sport, ontspanning en recreatie zo veel mogelijk in een gebouw worden ondergebracht. Van de geënquêteerden antwoordde 91 procent op deze vraag ja, 4 procent nee, de overigen had den geen mening- Vindt U dat er in dit ge bouw „De Vlaanderen hal" meer activiteiten moeten plaatsvinden- was een andere vraag. Weer antwoordde 91 procent van -die omidervraaedei' met ja. „U heeft ongetwijfeld ge hoord, dat er een sportzaal ge bouwd zal worden en diat er een keus is tussen St-Albert leum. „Als de gasten boven can tafel zitten, moeten de ge rechten op tijd en stonde wor de; opgediend en dat betekent voortdurend op topsneldheid werken", zegt de heer Smulders Niet alleen moet een chef kok een goed vakman zijn, hij moet ook over het nodige or ganisatietalent beschikken en bijzonder goed kunnen impro viseren. Ook voor de buiten staander zal het duidelijk zijn dat er voor het bereiden van grote diners e.d. heel wal komt kijken. Toch kun je aan de heer Smulders niet zien dat hij al zoveel jaren een druk leven gewend is hij is de kalmte zelf. De gouden jubila ris, die eind september 65 jaar werd, dus eigenlijk, van wat men noemt, een welverdiende rust zou moeten genieten, werkt toch nog vrolijk verder, al is het dan nu slechts halve dagen De heer Smulders, Tilburge- naar van geboorte, begon 1 november 1924 als leerling in hotel Riche in zijn woonplaats. Hij werkte in de twintiger jaren in Baarn en op Texel, tijdens het zomerseizoen. In 1928 stapte hij op de Zeeland van de koninklijke Hollandse Lloyd en voer gedurende vijf jaren op dit passagiersschip op Zuid-Amerika. „Daar heb ik heel veel geleerd, al kende ik toch al het een en het ander van het vak", aldus de heer Smulders. Hij eindigde daar als tweede kok eerste klasse, ging vervolgens bij het Heck's concern in Leiden en vervol gens als gérant in hetzelfde concern te Arnhem, waar hij in 1944 moest vluchten en al les kwijt raakte. Hij kwam toen bij zijn broer in Hilver sum, de toenmalige bekende opera-tenor Kees Smulders te recht. „Mijn broer is later zangpedagoog geworden en Wim Kan, Corry Vonk, Jaspe- rina de Jong, Seth Gaaikema en vele anderen waren zijn leerlingen", vertelt hij tussen door. Tenslotte kwam hij weer terug in Tilburg en vervol gens, ruim acht jaar geleden in Terneuzen. „Ik zou hier niet meer weg willen", zegt de heer Smul ders, „ik heb een fijne werk kring, je hebt hier de ruimte en frisse lucht en in mijn vrije tijd ga ik met mijn brommer naar de Griete of naar de Braakman". (Van onze correspondente) MIDDELBURG De offi cier van justitie in Middelburg eiste een maand gevangenis straf tegen de 25-jarige Ter- neuzenaar C. van M. De man werd ervan verdacht t-v.'s, tu ners en platenspelers te heb ben gekocht en doorverkocht terwijl hij wist dat ze van diefstal afkomstig waren. De officier van justitie legde hem heling resp. schuidlieling ten laste- Tegen de politierechter wil de hij mets los laten over de mensen, waaraan hij d-e appa raten had geleverd. De politie rechter somde een aantal adressen echter moeiteloos op- Er vonden in april en mei drie transacties plaats- De politie rechter nam het Van M. nogal kwalijk dat hij stug volhield dat hij niet zou weten, dat zijn leverancier Van P. her haaldelijk voor diit soort feiten met de politie in aanraking was geweest. Ook vond de po litierechter het een vreemde zaak dat Van M. niet wist waar de cocaïne vandaan kwam, dlie de politie rechter bij hem aantrof. De verdediger mi-' Tichel man jr. stelde in zijn pleidooi dat heling in deze zaak beslist niet bewezen was en dat zelfs de term schuldheling niet he lemaal oip zijn plaats was. Het kan toch heel goed zijn diat mijn cliënt niet wist dat P. gezeten had. Het gebeurt wel vakea dat een collega zoals P- er een was iets te koop aan biedt. Dat is toch niet zo'n abnormale zaak. En oude t.v. toestellen koop je ook bij de handelaar voor een prik- Vol gens mr. Tiggelman zou Van M- al zoveel ellende hebben gehad door de zaak dat hij het zeker niet zal wagen zoiets een tweede keer te doen. De politierechter meende dat Van M. wel degelijk schuldig was- Als je voor zo weinig geld dergelijke waar devolle zaken koopt dan kun je weten dat het gestolen spullen betreffen. Maar omdat je bij het zoeken naar nieuw werk zwaar gehandicapt zult zijn door een gevangenisstraf en ook omdat je nog nooit eerder veroordeeld bent wil ik de gevangenisstraf van één maand dan nog geheel voor' waardelijk opleggen met een proeftijd van 2 ja-ar, zo zei hij. Filmvoorstelling —De afde ling Sociaal Cultureel werk te Sluiskil draait zondagavond een film in ,,'t Gildehuis"- De titel van deze film is „Bullit De entree bedraagt een gulden en een kwartje. De film, die handelt over misdaadbestrij ding is toegankelijk voor kin deren van twaalf jaar en ou der. en de Vlaarnderemhail. acht u vestiging in de Vlaanderenhal mogelijk"? Deze vraag werd door 78 procent bevestigend beantwoord. Van de onder vraagden vond 15 procent dat „De Vlaanderen niet geschikt was voor een sportaccommoda tie. Voor de n-ee-zegigeris speel de vooral de faktor ombouw kosten een rol- Verder ward aangevoerd dat het dak van de Vl-aainderenhial te laag was en dat de bevolking van St-Al- bert wat activiteiten betreft toch al geïsoleerd is. Van de Sassenaren wil 93 procent inspraak in een beslis sing over de vestiging van een nieuwe sportzaal. Voor 91 pro cent is het geen bezwaar dat ■,De VTaairaderenhal" een com merciële opzet heeft- Dit per centage van de ondervraagden vindt dat „Die Vlaanderenhal" een duidelijk gemeenschappe lijk belang heeft voor Sas van Gent. Op die antwoordformulieren, is door enkele bewoners van de zogenaamde Witte Wijk van Sas van Gent gepleit voor „de Vlaanderenhal" als sport centrum om diezelfde reden, die enkele bewoners van St.- Aibert aanvoerden om dit cen trum in hun wijk te bouwen, namelijk de isolering van de Witte Wijkbewoners van het •,de teen- Het re sultaat van de enquête zal door Sas Promotion a-an b en w en aan de gemeenteraad van Sas van Gent worden toe gestuurd. sportgebeuren, wanneer Vlaanderen niet als spo: ge- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het meentebestuur van Terneuzen heeft de Terneuzengids, nu ook in het Engels doen ver schijnen. Reden hiervan is de buitenlanders, die een bezoek aan het gemeentehuis brengen een exemplaar hiervan ter hand te stellen, teneinde zich beter over Terneuzen en zijn mogelijkheden te kunnen oriënteren. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Deze week heeft een aantal leden van de stichting „De Vliegende Hol lander" in hotel Rotterdam vergaderd over de mogelijk heid of er in de nabije toe komst een handelsbeurs in Terneuzen opgezet kan wor den. Deze handelsbeurs zou ei genlijk een soort herleving zijn van de „Stihato" een han dels- en industriebeurs die zo'n vijf jaar geleden in Ter neuzen werd gehouden. De bijeenkomst in hotel Rotterdam was bedoeld als een eerste oriënterende be spreking over de levensvat baarheid van een dergelijke tentoonstelling. Het initiatief om de „Stihato" nieuw leven in te blazen is uitgegaan van de stichting „De Vliegende Hollander" (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Door Interbouw Zeeland is eind juli begonnen met de bouw van een zestal garages in het plan Tragelwijk zonder dat de grond waarop gebouwd werd was gekocht van de gemeente Oostburg. Een voorstel van de raad om de grond te verkopen was in dertijd nog niet gedaan omdat het betrokken bedrijf de waarborgsom die aan een der gelijke transactie voorafgaat, niet had gestort. Na de consta tering dat met de bouw was begonnen heeft de gemeente contact met deze bouwfirma opgenomen o>p 1 oktober, waarna de verschuldigde koopsom is gestort. De raad wordt nu voorgesteld om de betrokken grond te verkopen met de bepaling dat over het bedrag van de koopsom vanaf 29 juli tot 1 oktober een rente van tien procent betaald moet worden. De raad zal zich hierover uitspreken op de vol gende week donderdagavond te houden raadsvergadering. De raad zal ook een princi pebesluit worden gevraagd over de grondslag waarop de in te voeren belasting op on roerend goed moet zijn geba seerd. Tijdens een iinfornele bijeenkomst heeft de raad al informatie over dit onderwerp gehad. Ook bij de financiële commissie gisteravond is uit voerig hierover gesproken. Een ambitieus herbestratings- plan is als E-object aange meld bij de dienst ACW. Het betreft herbestrating van de Zandstraat, Noordwal, Prins Mauritsstraat, Vestingstraat, Schoolstraat en Voldersraat. Hiervoor wordt de raad een krediet van een kwart miljoen gevraagd, waarvan bijna 170.000 gulden als subsidie wordtterugontvangen. Kredie ten worden onder meer ge vraagd voor het plaatsen van (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het college van b. en w. en de gemeente raadsleden van Terneuzen brengen a.s. maandag (14 ok tober) een bezoek aan de Ne derlandse Stikstof Mij. N.V. te Sluiskil. De gasten komen om 10 uur in de vergaderzaal van het dienstengebouw, waar de directeur, ir. V. Bizzotto, een welkomstwoord spreekt en door de algemeen directeur, ing. J.M. Boudewijn, een inlei ding houdt. Vervolgens geeft ir. Bizzotto een technische uit eenzetting. Rond elf uur gaat het gezelschap per bus rond het bedrijf, om aan diverse productie- en onderhoudsafde- lingen een bezoek te brengen. Tenslotte is er een lunch in hotel de Post te Terneuzen. hekwerk rond de nieuwe openbare kleuterscholen in Breskens en Oostbung (15.000 gulden), het vervangen van drie oliegestookie c.v.-installa tiés door gasgestookte in het gemeentehuis en het jeugdge- bouw in IJzendijke (f 26.000,-), vervanging toiletwagen en aanschaf van nog een schaft- toiletwagen (f 17.000). Bij de ingekomen stukken bevindt zich ook een motie van de gemeente Kapelle, waarin de afkeuring van deze raad wordt verwoord over de wijze waarop tijdens een ver gadering in het PZEM-gebouw vertegenwoordigers van ge meente die zitting moeten ne men in de raad van bestuur van de PZEM zijn uitgeselec teerd. Het college van B. en W. in Oostburg stelt voor deze motie voor 'kennisgeving aan te nemen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Van daag zullen de leden van de koninklijke Motorclub uit Mol (B) met genodigden, in totaal ongeveer zestig perso nen, een bezoek aan Terneu zen brengen. Om half elf wordt het gezel schap verwelkomd door de ge meentelijke voorlichtingsamb tenaar, de heer J. Robesin, in de burgerzaal van het stad huis. Daar zal tevens een kor te uitleg over de gem jnte worden gegeven. Vervolgens wordt er een bezoek gebracht aan het informatiecentrum en aan het sluizencomplex. Om ongeveer half drie gaan de bezoekers naar Philippine voor een mosselmaaltijd en 's avonds is er een diner in res taurant De Braakman, waar de jachtopziener van dat gebied, de heer C. Riemslag, met een serie dia's het een en ander over de flora en fauna van het recreatiegebied zal vertellen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De bewo ners van de Corellistraat zijn zeer ontevreden over de gang van zaken met de ombouw van hun centrale verwarming naar de Individuele gasge stookte verwarming- Een groot aantal van de gezinnen, die half de maand september of begin oktober van verwarming zijn afgesloten moeten toch het tarief voor de heïe maanvl aan de woningbouwvereniging betalen- Bovendien vinden Ie bewoners dat ze te lang zon der verwarming moettn zit ten. De wijkbewoners die in sep tember werden afgesloten van de centra-Ie verwarming, h-ab- ben toch het volle pond van zestig guildien per maand moe ten beitalen. Dat heeft hiier en diaair nogal wat wrevel ver wekt, te meer omdat tijdens de periode d'at de huizen van ver warming zijn afgesloten, er elektrisch aistookt wordlt Drempel Bij de bouw van tuius werden de deuren voor- Zien van dorpels, die enigszins verhoogd waren. Vooral bij het betreden varn het gebouw- was er een sterk hoogtever schil. Dit hoogteverschil bleek voor veel mensen een be zwaar- Mede door het feit dat veel invaliden de laatste tijd gebruik maken van het ge bouw, heeft het bestuur van Malpertuiuis deze kwestie gron dig aangepakt. De meeste ver hoogde dorpels zijn nu weg. Het voetpad, dat naar de in gang leidt, iis over lengte verhoogd. de totale E.H.B.O. In het gemeen- sohapseentruim Malpertuus hield de plaatselijke afdeling van d-e EH.B.O een bijeen- komst voor leden. Er was veel belangstelling. Bij de bestuurs verkiezing werden de aftreden de leden W. van Broeck, mevr. Gooseen en Theo Verstraeten herkozen Het aftredende be stuurslid Joh. Heye. die zich niet meeT herkiesbaar stelde, werd vervangen door Jo. van Hoye. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST' 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1. tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN; Maandag t.m. vrijdag 8.15 - 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: Maandag t.m. vrijdag van 19.00 - 20.00 uur, tel. 01600 - 22341 zaterdag van 10.00 - 11.00 uur, tel. 01600 - 49900, zondag van 20.00 - 22.00 uur, tel. 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140 - 3751 of 01150 - 6297, Midden- Zeeland 01100 - 4944. REDACTIE: HUISAANSL UITINGEN: Chef Zeeuwse redactie S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen, tel. 01150 - 7920. privé tel. 01150 - 5745; Algemeen redacteur Zeeland drs. J. Bouwmans. kantoor Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 8030, privé Zuidvlietstraat 53, Goes, tel. 01100 - 8138; redacteur Midden-Zeeland G. van Berkel, kantoor Klokstraat 1. Goes, tel. 01100 - 8138; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone P. de Schipper, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel. 01150 - 7920; redacteur W -Z.-Vlaanderen R. van der Helm, Melkweg 40 Oostburg, tel. 01170 - 3370; sportredactie Zeeland: T. Koomen. tel. 01155 - 2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J. de Boer, Trumanlaan 10, Axel, tel 01155 - 2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland; p. Konings, tel. 01150 - 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100 - 4318. BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 en 23.30 uur: Op de Franse toer, 18 j. Roxy 14.00 uur: The Aristocats a.l. 18.45 en 21.15 uur: The exorcist 18 j. Kerk H. Maagd, Gr,ote Markt 20.15 uur: Koorcon cert door de De Kölner Kan- torei o.l.v. Volker Hempfling onder het thema „Geestelijke Koormuziek 16e en 20e eeuw". Medewerking verlenen de so praan Rose-Marie Adam en de organist Hans Martin Cor- rinth Hollandse Tuin Van 10.00-18.00 uur: Internationale ruilbeurs Etcetera, Molstraat 10a, ex positie van de Bergenaren John van Kooten met grafiek, en Jan Haans met keramiek, (t.m. 17 okt.). Open dag. van 13.30-17.00 uur, op vrijd. ook van 19.00-21.00 uur, zat. en zond. 13.30-18.00 uur. Hal Stadhuis, Kunstwerk van de maand van Hein Vree uit Hoogerheide (t.m. 31 okt.). Geopend ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 uur en van 13.30- 17.30 uur. GOES Grand 19.00 en 21.30 uur: De drie musketiers 14 j. Museum v. N.- en Z.-Beve- land, expositie tekeningen van Wim Hofman (t.m. 2 nov.). Open dag. van 10.00-12.00 uur en van 13.30-17.00 uur behalve op ma. en zond. HENGSTDIJK P. van Dijk 15.00 uur: Schieting op twee wippen. HULST Koning van Engeland 20.00 uur: Papilion 14 j. Den Dullaert 20.00 uur: Toneel „De getatoeëerde roos" met o.a. Ank v. d. Moer en Steye van Brandenburg. P. Leeraert-Nijs 14.30 uur: Sehieting. W. Blommaert 15.00 uur: Schieting. KEMZEKE PAAL Wed. de Backer 15.00 uur: Schieting. MIDDELBURG City 20.00 uur: Papil Ion. Rijksarchief, St. Pieters- straat, Middelburgs muziekle ven in grootmoeders dagen (t.m. 9 nov.). Open dag. van 9.00-12,30 uur en van 13.30- 17.00 uur, 's zaterdags van 9.30-12.30 uur. Prov. Bibliotheek Exposi tie „Het Kinderboek sinds Gillis Zoetekoek" (t.m. 1 nov.). OOSTBURG Ledel Theater 20.00 uur: Pikant gevrij in de Alpenwei, 18 j. OOST-SOUBURG Wijkcentrum Middenhof Van 14.00-18.00 uur: Ruil beurs. ROTTERDAM Schouwburg 20.15 uur „De bruiloft van Figaro" dopr het Stadstoneel Rotterdam. Groote Schouwburg 20.15 uur: André van Duin's Pret- machine. Hofplein Theater 20.15 uur: „Slippers" met Mary Dresselhuys, Guus Hermus, Willeke Alberti en Jeroen Krabbé. In den Twijfelaar 20.15 uur: Festival van Franse chan sons met Gilles Elbaz, bege leid do,or Siegfried Kester. De Lantaren 20.30 uur: Theaterfestival. Piccolo Theater 20.15 uur: „Jungle opera" door de Nieuwe Komedie. SAS VAN GENT Vlaanderenhal Postzegel tentoonstelling voor de geza- melijke Z.-Vlaamse postzegel verenigingen. Galerij Uilenspiegel, West- kade 1, expositie van de Amerikaanse schilder Robert Pfuelb (t.m. 27 okt.). Geopend dag. van 9.00-12.00 uur en van 13.30-18.00 uur, bovendien vrijd. tot 21.00 uur, zon. van 14.00-18.00 uur. TERNEUZEN Luxor 20.00 uur: Zij noemden hem Platvoet a.l. Sporthal Postzegelten toonstelling met ruilbeurs. WESTDORPE Galerie Troutzaerte, exposi tie schilderijen en tekeningen van Paul Citroen (t.m. 12 okt.) Geopend di. t.m. zat. van 9.00-18.00 uur, zond. van 14.00-18.00 uur. Op maandag gesloten 1JZENDIJKE Streekmuseum, expositie over de oorlogshandelingen in en rond W est-Zeeuwsch- Vlaanderen (t.m. 19 janua ri). De Molen Expositie over oorlog en verzet (t.m. 19 Jan.). ZIERIKZEE 't Lange Uus, Havermarkt 28, expositie Henk v. d. Horst met linosneden (t.m. 31 okt.). Open di. t.m. zat. 9.00-12.00 uur en van 13.30-18.00 uur, bovendien do. van 19.00-21.00 uur. ZUIDDORFE Café Centraal 14.30 uur: schieting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20.00 uur: „Roesalka" van A. Dvorak. Kon. Ned. Schouw burg 20.00 uur: „De Tro jaanse vrouwen" van Euripi- des-Sartre. Meirtheater 20.30 uur: „Een opgemaakt bed" van Di- mitri Fren-kel Frank. Fakkel theater, Mutsaertstraat 20.30 uur: „Liefde half om half" van Alan Ayckbourn. Zaal Kon. Elisabeth, Kon. Astrid'plein 20.00 uur: op treden van Gilbert Bécaud. BRUGGE Karrekelder, Kraamplaats 20.30 uur: Opvoering van „In geblikt" van Victor Lanoux met Nolle Versijp en Roger Dewilde. Groeninghemuseum, exposi tie schilderijen uit Vlaanderen en Holland van tussen 1450 en 1750, afkomstig uit de Natio nale Galerie Praag (t.m. 20 okt.). GENT Schouwburg 20.00 uur: „Gelijk spel" van Anthony Shaffer door K.V.S. Museum v. Schone Kunsten Expositie Emile Claus, 1849-1924 (t.m. 2 nov.). AXEL De Halle 12.00 uur: Kof fieconcert door het trio Louis van Dijk. BERGEN OP ZOOM Luxor 14.00 uur: Winne- tou en Old Surehand 14 j. 16.30 en 20.00 uur: Op de Franse Toer 18 j. Roxy 14.00 uur: The Aristocats a.l. 16.00 en 18.45 en 21.15 uur: The exorcist 18 j. GOES Graeid 14.30 uur: Gulli vers reizen a.l. 19.00 en 21.30 uur: De drie musketiers 14 j- HULST Koning van Engeland 15.00 en 20.00 uur: Papillon 14 j- LAMSWAARDE P. Claessens 15.00 uur: Binnenschieting op twee wip pen. georg. door Sociëteit De Vrede. MIDDELBURG City 14.30 uur: Kinderen van Kapitein Grant. 20.00 uur: Papillon. OOSTBURG Ledel Theater 14.00 uur: Warenhuis op stelten a.l. 16.30 en 20-00 uur: Pikant gevrij en de Alpenwei 18 j. ROTTERDAM De Doelen (kleine zaal) 14.30 uur: Het Nederlands Ka merorkest o.l.v. Szymon Gold berg m.m.v. het Collegi um Musicum Amstelodamense. Solisten Erna Spoorenberg (sopraan) en Sylvia Schüter (alt). Schouwburg 14.30 uur: Scapino met „Halve Symfo nie" en „Kaleidoskoop". Groote Schouwburg 20.15 uur. André van Duin's Pret- machine. Hofplein Theater 20.15 uur- „Slippers" met Mary Dresselhuys, Guus Hermus, Willeke Alberti en Jeroen Krabbé. De Lantaren 20.30 uur: „Bloody Bess" door Organie 13.00 en 15.15 uur: „Wie Theatre. Piccolo Theater 13.00 en 15.15 uur: „Wie maakt daar muziek?" door het Kindertheater Wiedus. SAS VAN GENT Vlaanderenhal Postzegel tentoonstelling door. de geza- melijke Z. Vlaamse Postzegel verenigingen. TERHOLE Café de Kroon 19.00 uur: Prijskaarting. TERNEUZEN Luxor 14.00 uur: De schat in het Zilvermeer a.l. 16.30 en 20.00 uur: Zij noemden hem platvoet a.l. Sporthal Postzegelten toonstelling met ruilbeurs. VLISSINGEN Vetzak-theater 11.30 uur: Koffieconcert door het Quantz Ensemble. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 14.00 uur: „Tannhauser", 20.00 uur: Porgy en Bess. Kon. Ned. Schouwburg 15.00 en 20.00 uur: „De Trojaanse vrouwen" van Euripides-Sartre. Meirtheater 20.30 uur: „Een opgemaakt bed" van Di- mitri Frenkei Frank. Fakkeltheater, Mutsaert 20.30 uur: „Liefde half om half van Alan Ayckbjourn. Sportpaleis 15.00 uur: „Nekka '74", Kleinkunsthap- pening. GENT Koel. Opera 14.30 uur: ,De zang der woestijn" van Romberg. 20.00 uur'. „Don Pas- quale" van Donizetti. Schouwburg 15.00 uur: „Gelijkspel" van Anthony Shaffer door K.V.S. Repetitie- zaai K.V.S. 15.00 uur: ,/Pi- raa, Taarip" van Frederiek Freek Neirynck door het pop pentheater Taptoe

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5