ie rkers [Alle vrouwen rollen in één secretaresse En zó bleef die ene boom dan gespaard RECHT wCenia naar de stembus Prins Bernhard tevreden over bezoek aan Polen buitenland binnenland it Kniezitstei Invasie Complimentjes Geen hechte groep Erg lang Officier in Argentinië doodgeschoten een miljoen gulden aan prijzen Elke week zijner 18Birdy tafelgarnituren te winnen in onzepuzzelcampage. Wwkelw. f25%i Krans Opgebouwd W atergate-procee kan beginnen Jan met de pet Kamerlid wil verandering sporttotalisator ,W* <- wij: is kantie secundaire schrijf dan 1811 aan ngen wilt 6362 bellen 3 - 4569). ZATERDAG 12 OKTOBER 1974 MTS-nivcau, [gevende ndig op te treden. r ervaring, au. bij voorkeur ïg is gewenst; ÏNSEN ERKERS waarvoor geen jkis. aaide functies twee manieren indeling na een k met de afd. ir 01600-24191 icht uw brief dan eelszaken, reda. E emancipatie van de D vrouw wordt nogal eens in één adem ge noemd met het bui- tensliuis gaan werken. Re den waarom veel vrouwen zich verplicht voelen een I baantje te gaan zoeken. Dan horen ze immers niet bij de groep domme huis vrouwtjes, maar kunnen ze zich een vrouw van deze tijd noemen, die haar man netje staat en die kan mee praten over allerlei zaken. Bekijk je echter beide groepen vrouwen eens goed, dan merk je, dat de feminis- i ten niet altijd onder de bui- f tenshuis werkende vrouwen moet worden gezocht. Inte- 1 gendeel, in veel beroepen wordt de vrouw meer gedis- I crimineerd en is ze nog meer de slaat' van de man dan de vrouw in het huishouden. I Een voorbeeld van zo'n ty pisch vrouwelijk, onderdanig beroep is de secretaresse- I Mary Kathleen Benet stelde een onderzoek in naar de i situatie waarin deze secreta- 1 resse verkeert en verwerkte de gegevens tot een boek, dat onlangs in het Neder- llands is vertaald. I Secretaresses zijn er niet altijd geweest. Vroeger was I er wel kantoorwerk te doen, l maar dat werd nog door mannen gedaan. Langzaam- laian kwatn men tot de ont- Idekking dat vrouwen eigen- t lijk best bepaalde functies I konden overnemen. De Bni-t- I se Mary Kathleen Benet jChrijft hierover: „In alle leindusitrialiseerde landen -getekende het imperialisti- sche expansiestreven toene- Jming van het handelsverkeer I en dus meer administratief Iwierk. De gemechaniseerde 1 produktie vereist een veelzij- diger kennis van het markt- mechanisme en de distributie- i en voortbrengingstechnieken. I Het moderne netwerk van verbindingen begon tot stand te komen en voor het 1 gerst werd een regeling van I al deze activiteiten door de I overheid dringend noodzake- I lijk. Net zoals fabrieksarbeid, passend voor vrouwen werd eschouwd toen men ze er voor nodig had, en les geven passend werd toen er op dat terrein een tekort aan ar beidskrachten ontstond, kwam men nu tot de ontdek king dat de handigheid, het geduld en de volgzaamheid van de vrouwen ze tot ideale kantoorkrachten maalkfe- Om het mannelijk wantrouwen tegenover hun nieuwe con currenten weg te nemen, werd er aanvankelijk een zorgvuldig onderscheid ge maaid tussen mannen- en vrou wenarbei d. bij. De echtgenote luistert naar zijn kantoorproiblemen en de secretaresse luistert naar zijn gezinsproblemen. De taken, die het meisje In fuaiar opvoeding text h/uis- vrou Ar leerde, bleken goed van pas te komen. Het is dam ook niet vreemd, dat de schrijf ster in haar boek tot de conclusie komt, dait de taak van de huisvrouw niet zoveel verschilt van die van de secretaresse. „De invasie van de vrouwen in het kan toor", schrijft ze, „heeft in het werk verhoudingen ge schapen, die in vele opzich ten een weerspiegeling zijn van de gezinsverhoudingen. „Een aamtal pagina's verder zegt ze, dat de secretaresse van onze tijd ook optreedt als echtgenote, moeder, mai- tresse en dienstbode, op ver schillend uren en diaken en in verschillende stadia van haar loopbaan of blij ver schillende baizen. Zowel de echtgenote als die secretares se denkt volgens Mary Kath leen Benet heimelijk diat zij het beste of het echtste deel van de man heeft- Elk van de beide vrouwen heeft een aantal plichten waar zij trots op is en die zij als veel belangrijker beschouwt als die van de andere vrouw- Als ze beter naar elkaar zou den kijken zouden ze opmer ken dat veel taken hetzelfde zijn- De echtgenote pakt bij voorbeeld de koffer van haar man en de secretaresse re serveert het vliegtuig voor haar baas. De echtgenote zorgt dat die kinderen het hem niet lastig maken en de secretaresse zorgt dat zijn ondergeschikten het hem niet laistiig maken- De echtgenote beta-alt de huishoudelijke re keningen en de secretaresse houdt zijn onkostenrekening In hoeverre de sexiuele rol van beide vrouwen overeen komt is moeilirjker te zeggen. Dat is immers een onder werp waarover meestal niet zo openlijk wordit gesproken. Het komrt wel erg vaak in roddelis naar voren. De secre taressen hebben immers niet voor niets als bijnaam „knie- zitsters" gekregen. Mary Kathleen' Benet noemt als meest gehoorde mannen ver klaring over secretaresses: „het moet een schatje ziijn". De sexuele ral die de vrouw in het werkelijke leven speelt is volgens haar naar het kantoor overgebracht, waiar hij net als de hele rest van het kantoorgedrag een bepaald ritueel vormt. In de opvattingen over de secretaresse past natuurlijk niet een bepaalde intelligen tie of opleiding. Ze moet die mindere blijven van haar baas. Dat krijgt het meisje tijdens haar opleiding ook duidelijk te horen. In een handleiding voor secretares sen komt bijvoorbeeld de volgende passage voor: „Pronk niiiet teveel met je intellect. Een vrouw kon een baan als typiste krijgen. Bij een inleidend gesprek vertel de de man voor wie zij zou moeten werken terloops dat hij een cursus aan een be paalde universiteit volgde. Zij stond op het punt hem te vertellen dat zij dezelfde had gevolgd en hem daardoor misschien een handje zou kunnen helpen. Maar geluk kig wias zij zo verstandig haar mond te houden"- Toch zullen mannen hun secretaressen niet gauw dom noemen- „Mijn secretaresse kent mijn werk beter dan ik", is volgens Mary Kath leen Benet een veel gehoorde uitspraak. Als de schrijfster aan zo'n man vraagt wat hij daiar dan nog doet krijgt ze steevast als antwoord, dat de secretaresse te weinig oplei ding heeft of dat de cliënten niet met een vrouw te ma ken willen hebben- Mary Kathleen Benet komt tot de conclusie, dat de directeur nog eens zijn eigen gewich tigheid accentueert door zijn secretaresse complimentjes te maken. Vraag je aan de secretares se of haar werk goed bevalt dan zal ze in de meeste geval len met ja antwoorden. Er wordt haar echter nooit ge vraagd of ze interessanter werk met meer verantwoor delijkheid zou willen doen. Aan de meisjes is zo vaak verteld dat ze een bevoor rechte en benijdenswaardige positie hebben, dat het ge woon niet in hen opkomt dat het misschien ook weieens anders zou kunnen. „Tenslot te blijft het feit", aldus het boek, „dat er nu eenmaal veel secretaressen zijn dae inderdaad hun werk met ple zier doen, Voor velen, mis schien voor de mieesten, heeft het werk een leven geopend, dat zij anders nooit zouden hebben betreden en zij hebben contacten met machtige, interessante man nen gekregen, die zij anders nooit zouden hebben ont moet. Maar ondanks dit alles wordt het piunt waar het om gaat niet opgelost. De vraag is of schikken in een onbevredigendste situatie het hoogste is wat een wer kende vrouw kan bereiken. Als zij verder niets meer verwacht en dus tamelijk te vreden is met wat ze heeft, betekent dat dan juist geen zwaardere veroordeling van het systeem dan het feit, dat er allerlei protestacties ge voerd zouden worden?" Natuurlijk zijn de con dai sies die Mary Kathleen Be net trokt niet nieuw. Les van elkaar zijn ze in discussies en boeken besproken. Je zou dus ook mogen verwachten, dat de secretaressen zelf het een en ander moeten hebben gezien of gehoord, dat aan leiding tot nadenken en mis schien wel tot actie gaf. Waarom gebeurt er dan niets? Een van de belang rijkste oorzaken hiervan moet ongetwijfeld worden gezocht bij het feit, dat de secretaressen, evenals trou wens de huisvrouwen geen hechte groep vormen. Welke echtgenote zal haiar man en welke secretaresse zal haar baas afvallen en tegen gaan werken? Het wordt de vrouw die in haar eentje verder wil gaan dan haar se cretaressebaantje erg moei lijk gemaakt. Mary Kathleen Benet: „Hoever een meisje het in het zakenleven ook brengt, zij zal nog altijd de irriterende ervaringen heb ben, die haar als secretaresse zo hebben gehinderd. Het zal herhaaldelijk voorkomen dat iemand haar vragt even iets voor hem uit te tikken een palar aantekeningen over de vergadering te maken of even een knoop aan zijn jas te zetten. Ze zal altijd weer opmerkingen te horen krij gen over de ongeschiktheid van de vrouwen voor het za kenleven- De mannen, die haar eerst hebben aangemoe digd en haar vain 'alles heb ben bijgebracht, zien haar nu als een bedreiging en een concurrent en ze zal hun vriendschap moeten missen"- Toch is volgens Mary Kath leen Benet de ontwikkeling va de secretaressen niet te gen te houden. Er zijn Im mers teveel vrouwen, die gaan nadenken over hun si tuatie, die geen genoegen meer nemen met een secreta ressebaantje na een gespecia liseerde opleiding en die niet meer uitsluitend als sexob- ject willen worden beke ken. Toch Is die weg naar gelij ke kansen voor mannen en vrouwen ook in de kantoor wereld nog erg lang- Mis schien nog weil langer dian In andere beroeren en in het huishouden. Merry Kathleen Benet kwam namelijk toit de oonlcuslie, dat het rollenpa troon op kantoor nog vaster tigt dan in het gezin. Het boek „Secretaresse" dat door Mary Kathleen Be net werd geschreven, kreeg als ondertitel „Een speur tocht in een Vrouwengetto". Het wordt uitgegeven door Bruna en Zoon in Utrecht en Antwerpen en kost vijf gul. den. Deze prijs en vooral de eenvoudige schrijfwijze ma ken het boek ook geschikt voor jongeren, die nog aan hun opleiding moeten begin nen. Maar niet alleen zij, ook voor ouders en directeuren bevat het aardige gegevens. Hopelijk vo-lgit dit boek niet de weg van veel feministi sche boeken, die alleen de geëmancipeerde vrouwen be neiken. RIE.TA VAN AART De woestijnachtige trooste loosheid van de nieuwbouw- buwrt werd getemperd door 'n boom' een forse boom, een bijna honderdjarige kastanje. Hij stond op het pleintje, dat tussen ,de huizen was uit gespaard, majestueus maar eenzaam; zijn gezellen, met wie hij eens een statige op rijlaan gevormd had, waren bij de verkaveling van het oorspronkelijke landgoed ge vallen; ook hem zou dit lot getroffen hebben, ware het niet dot de buwheer - hij stierf voordat de nieuwbouw voltooid was- op zijn sterf bed met aandrang verzocht had deze ene boom te sparen ter nagedachtenis atan het rijk beschaduwde landgoed van weleer, waaraan voor hem en zijn vooroverleden vrouw zoveel goede herinne ringen verbonden waren. En zó bleef die ene boom dan gespaard. Zijn wortels gaven de buurtkinderen ge legenheid tot spelen, die door asfalt en beton dreigen uit te sterven, zijn brede stam strekte tot steun aan de ou deren, die rust en verpozing zochten na gedane arbeid, zijn dichte lover schiep de sfeer voor ontluikende liefde, zijn brede kroon werd een ideale woonplaats voor vo gels en intekten, produceerde zuurstof 1voor mens en dier, gaf koelte in de zomer en droogte bij regen, kortom de boom zorgde op zijn ma nier voor de instandhouding van de kringloop der natuur. Geen wonder dat de buurt bewoners dankbaar gestemd waren jegens de bouwheer, die door zijn laatste wilsbe schikking de boom had we ten te behouden. Soortgelijke gevoelens en ge dachten moeten ook de staatssecretaris van financiën Gmpperhaus beheerst heb ben, toen hij kort voor zijn heengaan (als staatssecretaris wel te verstaan) een wets ontwerp indiende ten faveu re van met bossen en andere houtopstanden bezette terrei nen, technisch aangeduid als: landgoederen in de zin van de Natuursehoonwet 1928. Heit hier bedoelde ontwerp van 13 april 1971 no- 11 253 was uitermate kort en krach tig. De kern ervan bestond in een volledige vrijstelling van vermogensbelasting voor landgoederen, die voor het publiek zijn opengesteld. BUENOS AIRES (RTR) Een luitenant van het Argen tijnse leger is gisteren in San- t( Fe, Argentinië, doodgescho ten. De politie vermoedt dat het een nieuwe wraakoefening is van linkse stadsguerilleros togen het leger. JDe officier, Juan Carlos (Jambanda, werd dodelijk ge wond door twee mannen die hem naderden toen hij zijn auto uit een garage wilde rij den. Hij was de vijfde officier die werd doodgeschoten sedert hett verboden volksrevolutio- - itaire leger (ERP) vorige xaaancl aankondigde dat leger- ofiicieren zonder aanziens des persoons zouden worden dood geschoten uit wraak voor de dood van leden van het ERP pij een botsing met militairen in augustus. (ADVERTENTIE) 'EXCLUSIVE (Va»a onze redactie buitenland) NAIROBI in Kenia wor den maandag 14 oktober par lementsverkiezingen gehouden, door de tweede keer sinds het land in 1961* onafhankelijk weru Omdat Kenia in feite een een-partij-staat is wordt de verkiezingscampagne niet zozeer langs politieke scheids lijnen gevoerd, maar ligt de klemtoon meer op de persoon van de kandidaten. Zeker is dat KANU (Keniase Afrikaan se Nationale Unie) alle 158 parlementszetels wint, maar het staat lang niet vast wie die zetels zullen bezetten, want in de meeste kiesdistric ten hebben de kiezers de keus uit verscheidene kandidaten. Verkiezingen voor het presi- deutschan worden niet ffehou- den omdat zich geen tegen kandidaat heeft aangemeld De hoo-he'-mrtfe President Jo- nio Kenyatta begint dus aan ®.ln .derde ambtsterm i in van vijf jaar. Zijn gezondheidstoe stand schiint eehter achteruit te gaan zodat het dus twijfel- •ehtig is of hij zijn derde ambtstermijn zal volmaken. Kenyatta geniet in Kenia een groot prestige en wordt door gaans aangeduid met de aan spreektitel Mzee, wat „wijze oude man" betekent. Hij' moet nu ruun tachtig jaar oud zijn. Zijn geboortedatum is echter niet bekend. De verkiezingscampagne is over het algemeen rustig en zonder incidenten verlopen. Een onder minister kreeg een fikse boete voor illegaal wa penbezit, toen op een erkie- zingsbijeenkomst met zijn ge weer schoten in de lucht wer den gelost. I.ater verwondde een schot een gemeenteraads lid van Nairobi, maar het rel letje lijkt geen politieke ge volgen te hebben. Zo'n 3.5 miljoen Kenianen, dat is 35 procent van de geregistreerde kiesgerechtigden, zullen maan- dasr waarsrhünüik naar de stemhus gaan. zo verwacht de voorzitter van de kiesraad. Montgomery. Er zijn in het hele land in totaal 4.000 stem bureaus. Omdat Kenia nog kampt met een groot analfabetisme krijgen de kandidaten elk een symbool, variërend van een oli fant, een leeuw, een vliegtuig tot een stoel of een lantaarn. De symbolen worden bij loting toegewezen en kunnen zowel voor ais tegen de kandidaat werken, want de kiezer moet onthouden _welk symbool bij welke kandidaat hoort. Dat is gemakkelijker wanneer lij een leeuw als symbool heeft, maar een tafel bijvoorbeeld spreekt niet zo tot de verbeel ding. Maar er zijn voldoende waarborgen om te voorkomen dat ongeletterde kiezers voor de verkeerde kandidaat stem men. Ze worden in het stem hokje vergezeld door de voor zitter van het stembureau en vertegenwoordigers van elke kandidaat, aan wie hij uitlegt op wie h'i wil stemmen. De voorzitter zet dan bet kruisje 00 het stemhiHet. Aile betrok kenen ziin on-'ov pAp ,-pr„i;ri,, tot geheimhouding. De stem bureaus ziin maandag nnen van 7 tot 13 uur, waarna bet teilen van de stemmen be gint. WARSCHAU (ANP) Prins Bernhard heeft gisteren in Warschau op een ontmoe ting met de pers gezegd bij zonder blij te zijn dat hij zijn bezoek aan Polen heeft kun nen brengen. „Ik heb de spreek woordelijke gastvrijheid van de Polen ervaren en het was een bezoek waar ik elk mo ment plezier aan heb beleefd". Het meest indrukwekkende vond hij de kranslegging woensdagmiddag, in Treblin- ka, waar 800.000 Joden door de Duitsers zijn vermoord. „Dat is iets zo verschrikke lijks, als je dat weer hoort, dat de koude rillingen je over de rug lopen", aldus de prins. Over de besprekingen die hij en de Nederlandse ambas sadeur donderdag met leden van de Poolse regering hebben gevoerd, deelde de prins al leen mee. dat daarbij de mo gelijkheden van economische en technische samenwerking tussen de twee landen ter sprake is gekomen. De basis hiervoor is het verdrag tussen de beide landen, in juli geslo ten bij het bezoek van de Poolse minister van buiten landse zaken aan Nederland. Een Poolse commissie zal naar Nederland komen om dit ver drag, dat een looptijd heeft van tien jaar, uit te werken aldus de prins. Over de huidige verhouding tussen Nederland en Polen zijn beide partijen volgens de prins tevreden. De kranten in Warschau heblren gisteren op de voorpagina's melding gemaakt van het overleg tussen de prins en de Poolse ministers. Het betrof een op somming zonder co mm en taar. Prins Bernhard, die ook pre sident is van het Wereldna- luurfonds, liet zich gisteren zeer lovend uit over het na tuurbeschermingswet van de Polen in het reservaat van Bi- alowieza bij de Pools-Russi- sche grens. Hij was daar woensdag geweest. De wijze waarop hier de Europese bison voor uitsterven wordt behoed vindt de prins zeer prijzens waardig en modern van opzet. De enige wens die de prins nog heeft omtrent de natuur bescherming in Polen, zo liet hij weten, is dat de wolf er tot een beschermde diersoort zal worden verklaard Prins Bernhard heeft gister morgen in Warschau een krans gelegd bij het graf van de onbekende soldaat, op het Plein van de overwinning. Er stond een militaire erewacht aangetreden en de nationale hymnen van Nederland en van Polen werden ten gehore ge bracht. Het graf van de onbe kende soldaat is gelegen onder een arcade, het enige over blijfsel van een in de Tweede Wereldoorlog verwoest ge bouw. Bij het graf, een natio naal monument ter herdenking van de in de oorlog gesneuvel de Poolse s oldaten, staan ur nen met grond van alle slag velden, waar Polen in de oor log gestreden hebben. Gisteren was de vijfde en laatste dag van het prinselijk bezoek aan Polen. In de och tenduren bekeek prins Bern- hard een film over d-e wijze waarop de Duitsers in de oor log plannen maakten en uit voerden .om de Poolse hoofd stad vrijwel met de grond ge lijk te maken. Ruim 800.000 inwoners van Warschau over leefden het oorlogsgeweld niet. Nu, dertig jaar na de verwoesting van Warschau, is de hele stad weer opgebouwd. De prins bezichtigde verder de oude citadel, waar ale huizen, kerken en andere gebouwen aan de hand van oude schil derijen en tekeningen weer precies zo zijn nagemaakt als ze voor de oorlog waren. Ook maakte de prins een rondrit door andere delen van War sehau. Aan het eind van de ocüi tend had de prins een ontmoe ting met de voorzitter van de Poolse staatsraad, Henryk Ja- blonski. Aan het einde van de middag vl,oog de prins met de regerimigs Fellowship terug naar Nederland. WASHINGTON (DPA) - Na twee weken die uitsluitend zijn besteed aan het kiezen van een jury, kan maandag in Washington het Watergate- proces beginnen tegen ex-pre sident Nixons naaste mede werkers Ha-ldeman, Ehrlieh- man, Mitchell, Parkinson en Mardian wegens samenzwe ring en meineed. Uit 625 kan didaten 12 juryleden en zes plaatsvervangend jurv-leden gekozen. (ADVERTENTIE) BEL NU! ALS U STRAKS ONZE GASTEN WILT BEGELEIDEN OP HUN DERDE LEREN MEUBEL SAFARI MONDILEDER. Nederlands grootste speciaalzaak in leren zitmeubelen opent nog vóór Kerstmis 1974 een derde ves tiging i-n centraal Brabant. Voor de vaste bezetting vam deze riante verkoop-showroom in een gloednieuw „totaal-wonen" projekt, zoeken wij nu reeds kontakt met EERSTE VERKOPER met super kwaliteiten, gedegen vakkennis, bewezen ver kooptalent en een onblusbare ijver om deze nieuwe vesti ging tot een sukses te maken. Mondileder waardig. Uit gesproken belangstelling voor en kenmis vain betere leren meubelen is onmisbaar ERVAREN VERKOPERS Jonge, enthousiaste medewerkers met goede vakkennis, keurige omgangsvormen en grote interesse voor onze spe cialiteit: leren meubelen. GASTVROUW - VERKOOPSTERS Enthousiaste meisjes of jonge vrouwen met goede omgangs vormen en representatief voorkomen, bij voorkeur met enige ervaring in de meubelverkoop. De jonge, dynamische direktie verwacht van alle nieuwe medewerkers, dat zij zich volledig zullen inzetten om de goede naam van Mondileder hoog te houden, en door team geest en kollegialiteit zullen meewerken aan het scheppen van een fijne werksfeer. Mondileder weet dit alles te waarderen èn te honoreren Als u bent die wij bedoelen, dan is dit een uitdaging voor u Bel voor inlichtingen 01820 - 18617 en wel vanavond of maandagavond tussen 19 en 23 uur. Hoofdkantoor Amersfoortsestraat 76 Soesterberg. Verkoopshowrooms Soesterberg en Valkenburg (bij Leiden). (Tot nu toe zijn deze land goederen slechts ten dele vrijgesteld). De vaste commissie voor fi nanciën wit de Tweede Kamer bracht ham (niet ongunstig) voorlopig verslag omtrent ctit regeringsvoorstel uit op 15 juli 1971. Daarna volgde er een doodse stilte. Op een vraag bij de begro- tingsbe hande ling zitting 1972-1973 antwoordde staats secretaris Scholten opvolger van Grapperhaus)dait aan het ingediende wetsontwerp tot wijziging van de vermo gensbelasting met betrekking tot landgoederen „op dit mo ment hard werd gewerkt". Ik zou hiertoe, zoals de pre sident van de Hoge Raad eens een zich-excuserende- te - laat-komende -advocaat toevoegde willen zeggen: „En dat nog wel zonder succes Immers weer zijn er twee jaar verstreken zonder dat het simpele wetsontwerp één stap verder op zijn weg heeft afgelegd. Past het wetsontwerp dan niet meer in deze zich snel wijzigende tijd? Is het niet sympathiek aan een naar links neigende regering? Verwacht men verzet van progressieve zijde tegen fa vorisering van bezitters van landgoederen? Ik zou deze vragen ontken nend willen beantwoorden. Het is toch volkomen in de lijn van de fiscale ontwikke ling, waarin de milieu-beder vers heffingen worden opge legd, om de milieu-verbete raars tegemoet te komen! Niemand twijfelt er toch aan, dat zij, die onrendabele landgoederen in stand hou den en ruimhartig voor het publiek toegankelijk houden, een dienst bewijzen aan de volksgezondheid (geestelijk en lichamelijk) Het zou wel bijzonder eng hartig zijn om een fiscale faciliteit af te wijzen louter op grond van vermeend stands- of klasseverschil. Een goede gelegenheid om het in het vergeetboek ge raakte paard weer eens van stal te halen lijkt me het met veel tamtam aangekon digde 75-jarig jubileum van Staatsbosbeheer. Bij jubile ren hoort echter ook een ver rassingLaat dit dan zijn een verdere tegemoetkoming ten aanzien van landgoederen bij de heffing van successie recht. Het Bosschap beschikt over voldoende reële sugges tiesin d ie richting. D'OUWE 1) Een publikaitie van de Bo- menstichting van november 1970 zegt dat een honderdja rige kastanjeboom evenveel zuurstof produceert als dui zend tienjarige soortgenoten. pi?w!ep iw pen Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatie zullen deze vernfeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat dm redactie het in alle gevallen eens h met inhoud, c.q. strekking. Vorige week vrijdag was het dierendag en er stonden enige foto's in de krant van verwaarloosde dieren- Ook stond er een stukje bij over een jager met twee konijnen. Nu moet u zondagsavonds eens naar Studio Sport kijken en wel naar de harddraverij en. Hoe worden deze paarden niet afgeranseld? Is dat dan geen dierenmishandeling? Maar daar staan duizenden guldens op het spel en dat is voor de grote heren en die laten se wel ongemoeid. En zo is de wet in Nederland: met geld kan en mag alles maar als Jan met de pet een konijn schiet, dan moet dait zo nodig foch even vermeld worden. BOSSCHENHOOFD M. JONG- MANS DEN HAAG (ANP) Het KVP-Kamerlid Du Chatinier wil wijziging van de structuur van de stichting de nationale sporttotalisator. Hij heeft CRM-minister Van' Doorn hierom gevraagd. De wijziging zal z.i. zodanig moeten zijn dat uitkering van de netto, opbrengst van de lotto en toto aan '-elanghebbendcn mogelijk worrtt.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 13