rijden Jazzconcert in Goes dankzij subsidie-actie „Bibliotheek is geen politiek instrument Havenschap Vlissingen komt miljoen tekort zeeuws Stenen kijken hobby die boeit 1GELING Daumier-expositie bij tabaksgrossier STANDPUNT ZEEUWSE CULTURELE RAAD: stad streek GROEI Droog Plaatselijk BOETE VOOR VERNIELING VERZAMELAAR HILLEBRAND UIT HOEK: Hobby's Contact Excursie FILMS IN ZEELAND VRIJDAG 11 OKTQ&6R 1974 55 Je gemeente geen verantwot»! lelijkheid voor de rangst. Toine Raies meldt dat nr? steeds belangstelling van Q. •en af wordit getoond voor dee van een busdienst vu, drinkende horeca-bezoefe, Naar verluidt zou „Bmaij punt" belangstelling hebk?, voor het maken van een portage op 21 oktober. drie in het bedrijf wertaaj zijn. „Na de lagere school be als inzeper meteen het persvak ingegaan," vertelt! heer Kruisifiks, met een gH, fotoboek met bewijsmater:| voor zich op tafel. Dat bi* kende voor twee guldenvijtl in de week werken van 8 4 's morgens tot 9 uur 's avo»^ En zaterdags wel tot 12 r' nachts. Scheren kostte een dubbeltje en voor cent had je een nieuwe paf ren boord. „Toen ik 14 jaar was ik bij een dames- en hei kapper. Het kappen van J dames stelde n,og niet voor. Ze hadden allemaal 1 haar. Dat werd gedroogti I een gasoven. Ik moest op pedaaltje trappen zodat I ventilator de warme lucht' draaien. Omstreeks 1928 men het korte haar en permanent er wat meer in. De heer Kruisifiks sd zijn hoofd. „Door het on» ken van een vestiging^ konden bijvoorbeeld ook t werkers een stoomcursus gen en kapper worden, manenten kostte in die een hele dag werk. Er toen ook mannen, die de per aanklaagden omdat a haar van hun vrouw ha afgeknipt", herinnert de Kruisifiks zich. Toch was het kappen toen geen vetpot, wan't kappers waren er begrai ondernemer of klopper Laatste hield in dat je ie™ op bestelling op een bepa» tijd moest wekken". Wij (Van een onzer verslaggevers) GOES Voor de Goese jazz- club gehuisvest in De Veste aan de Keizersdijk in Goes, speelt vrijdagavond 18 oktober het Rein de Graaff-Dick Ven- nik kwartet. I De naamgevers aan het •kwartet spelen reeds vanaf 1964 samen. Ze hebben tijden «gehad dat ze elkaar in het geheel niet zagen, maar kwa men dan met nieuwe ideeën en verdere ontwikkelingen weer bij elkaar. Altijd bleek dat hun interesse precies paralel was gebleven wat een belang rijk effect had op de zich steeds vernieuwende muziek- Die in de loop der jaren steeds meer een synthese is geworden van allerlei jazz- stromingen. Pianist Rein de Graaff en tenorist-fluitist Diok Vennik, die het afgelopen jaren op tal loze clubpodia, concerten en festivals in binnen- en buiten land te beluisteren waren, worden in de huidige bezet ting gesteund door bassist Henk Ha verhoek en drummer Erik Ineke- Het concert in Goes vindt plaats in het kader van de Oktober Jazz Maand- en initi- tief van de Bond van Improvi serende Musici (BIM). Deze organisatie is van oordeel dat de geinpro viseer de muziek in het subsidiebestel nog steeds stiefmoederlijk is bedeeld. Liever dan de toegekende be dragen uit te smeren over een iieel jaar is besloten de helft van de CRM-subsidies te ge bruiken om in één maand me dewerking te verlenen aan vele concerten. De agenda ver meldt meer dan 150 concerten oeer geheel Nederland. Op die- ze manier kan duidelijk wor den gemaakt hoe het jazzleven er in Nederland zou kunnen uitzien, indien die subsidiebe dragen zes keer zo hoog zou den zijn. (Van een onzer verslaggevers) I MIDDELBURG De openbare bibliotheken moeten de plaats Wijven, waar een zo veelzijdig mogelijke informatie beschik baar is. De bibliotheken mogen zich niet ontwikkelen tot in stellingen door middel waarvan politieke doeleinden worden fcagestreefd. Dit standpunt heeft gisteren de Zeeuwse Culturele Raad ingenomen naar aanleiding vail de nota "De doelstelling van de openbare bibliotheek" pan het Nederlands Biblio- :ek en Lektuur Centrum. De stond gisteren tijdens de rergadering in het gebouw ran de Stichting Zeeland te liddelburg geruime tijd stil ij de bibliotheek proble- len. Meerdere leden ven de uwse Culturele Raad had- uit de nota de indruk regen, dat de tanbliotheken ich zouden moeten gaan ont- pkkelen tot politieke mstru- nenten. Die doelstelling werd lamiem afgewezen. De raad ook twee manieren aan, irdoor gewaakt kon worden deze politiserende ont- 'mg. Ten eerste moet de ik van de openbare biblio- ïk opgevat worden als het strekken van informatie en als het geven van vor- I in de zin zoals vormings- —jtituten dat doen. Ten twee de moet de informatietaak zo ïlzijdig mogelijk zijn. De kern van de discussie "er de doelstelling van de bare bibliotheken bestond It de vraag, welke functie •t bibliotheekwezen kan en oet vervuilen in de "perma- nte vorming" En verder of bibliotheken zich hi erbij ter actief dan wel passief af Dikke de dienen op te stetlilien. Dat de bibliotheken geen afwachtende houding hoeven aan te nemen bij het informatief begeleiden van bevolkingsgroepen bleek voor de meeste leden van de raad vanzelfsprekend. Maar bibliotheken dienden niet tot taak te hebben maatschappe lijke veranderingen te be werkstelligen, zo vond men De Zeeuwse Culturele Raad onderschreef het standpunt, dat de bioliotheek alls plaatse lijk informatiecentrum bij uit stek moet inspelen op d#> plaatselijke problematiek. De culturele raad besloot gisteren verder aan Gedepu teerde Staten van Zeeland te adviseren voor de uitvoering van „Die Jahreszeiten" van Haydn op 9 november in de basiliek van Hulst een subsi die beschikbaar te stellen tot de helft van het tekort met een maxium van f 2500.- Vragen werden gesteld over de vorderingen van de voorbe reidingen tot daadwerkelijke uitvoering van een "Zeeuwse aanmoedigingsprijs voor jong talent"- Meegedeeld werd, dat de organisatie hiervan naar verwachting spoedig rond zal zijn Tijdens deze vergadering werd atocheid genomen van de voorzitter van de sectie woon- cultuiur, de heer Messers uit Vlis9ingen. Deze vertrekt naar Frankrijk. De heer Mesisers liet de culturele raad na, dat men argwanend moet blijven kijken naar schaalvergroting in ons zo kleinschalig land, als het om de wooncultuur gaat- In 1933 kwam de heer sifiks naar Axel en nam Prins Hendriksstraat een ovei In 1935 liet hij een verderop in de straat ee® nieuw pand bouwen Ver lende bedienden hebben de loop van de tijd Se Velen van hen zijn ^ateT^ elders een eigen zaak nen De zaak groeide en a ste verbouwing kwam m tot stand. De heer Kru volgde öursussen, won strijden en leidde zijn n geïnteresseerde kinde^ hel personeel op. In 19' er weer verbouwd en tJ jaar werd het 40-jarig van de zaak gevierd. „Ik heb het altijd rneVr gedaan", zegt de heer fiks „Je kunt je zelf®V ker in het kaopersvaK ven Het kapsel en nen bepalen voor mil Si tijd het beeM van iernai<| ombeer altüd de ^aT)Vpi de oersoonlijkheid aan sen". E Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het op donderdag om 18 uur Op de meeste plaatsen iroc^ net opklaringen- Weinig ^■Pandering in temperatuur. IrJ Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land Voor zaterdag .fcAanta1 uren zon: 1 tot 7. Min temp. omstreeks 5 gra der Max. temp.: omstreeks 12 ♦j(praden. Kans op een droge «riof> van minstens 12 uur: 90 procent- Kans op een ge betl droog etmaal: 60 pro- jf Boor zondag. Aantal uren zon 1 tot 7. Mlin. temp.: om- «peeks 5 graden. Max. temp. ^^Bsbreeks 12 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans °P een geheel droog etmaal: ^■procent. Pe waterhoogten van don- gmorgen. meegedeeld Rijkswaterstaat: Kon- ön, 330 min 2, Rhednfelden 266 plus 16- Plittersdorf 440 Pus 23, Maxau 475 plus 6, ^■phingen 138 onv- Mannheim 28' plus 15, Steinbach 120 min 1» Mainz 275 plus 10, Ringen 149 plus 5, Kaub 188 plus 5, Trie: 392 plus 43, Koblenz 241 plus 24. Keulen 199 plus 35, Stohrorl 336 plus 21. Lobith «6 plus 4. Pannerdense kop 919 plus 5, Nijmegen 749 plus 6, SlJsselkop 868 min 5. Eefde IJSSL'l 416 plus 6. Deventer 289 plu 5- Monsin 5496 plus 4, Hsrgharen 4093 min 16, Bel- tekt 1232 plus 30. Grave bene den de sluis 539 plus 33. fcorgen, zaterdag 12 okto- Beugen op Zoom 0.16 en 12 57 Hansweert 12-04 Terneuzen jj 36 Vbssingen 11 09 en 2347 "■■weldinge 0-O6 en 12.47 (Van onze correspondente) MIDDELBURG C v.d.V. uit Groede kreeg gistermorgen een geldboete opgelegd van f 150,-. Op 6 december van het vorige jaar vernielde hij op een camping in Breskens een ruit van een caravan. Hij ruk te ook nog een luik en een raam van een zomerhuisje uit de sponning. De vernieling van het eara- vanraampje gaf v.d. V toe- Het andere vergrijp niet- Toch hiebben getuigen hem samen met zijn vriend aan het werk gezien. De politierechter twij felde niet. Vocxrail de medede ling van v.d. V. dat hij de eis tot schadevergoeding ten be drage van f 380,- negeerde vond de politierechter minde-»* fraai. Het vonnis luidde con form de eis van de officier. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Een unieke expositie van prenten van de Franse karikaturist in Oost burg, trekt sinds enige tijd de belangstelling. De expositie, een initiatief van de Oostburg- se tabaksgrossier en slijter De Smet, is te zien in zijn slijterij aan het Raadhuisplein in Oost burg. De heer De Smet is een verwoed verzamelaar van prenten van Daumier, die in de vorige eeuw talrijke rake schetsen maakte van het leven en de politiek in de Franse hoofdstad. Wereldberoemd bij voorbeeld is zijn afbeelding van koning Louis Philippe, die de vorm van een peer mee kreeg, een afbeelding die in menig geschiedenisboek is lx» rug te vinden. De heer De Smet kwam op zijn idee na de actie Oostburg Kunststad, waarbij diverse kunstenaars hun werk expo seerden in Oostburgse etala ges. „Ik dacht: ik heb mooie prenten, eigenlijk litho's van Daumier, die kan ik de men sen ook wel eens laten zien". Een goed idiee getuige de vele leuke reacties, die de heer De Smet erop krijgt- „Er komen zelfs wel eens mensen binnen die denken dat de prenten te koop zijn", zo Test hij. Behalve prenten is in de winkel ook een uitgebreide in formatie te vinden over het gehele oeuvre van Daumier. „Het is geen verkoopstuntje, want ails iemand binnenkomt alleen maar om te kijken, is hij van harte welkom. Ik wil de mensen eigenlijk alleen maar ken nils laten maken met Daumier". Als deze expositie aanslaat wil de heer De Smet nog meer met. kunst gaan doen „We gaan een nieuw kantoor bou wen op het Oostburgse indus trieterrein. In het pand aan het Raadhuisplein komt dan ruimte vrij en die zou ik wel beschikbaar willen stellen als gratig expositieruimte voor kunstenaars. Het idee moet ik echter nog uitwerken" (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De begro ting 1975 van het havenschap Vlissingen houdt rekening met een nadelig saldi van f 1.003.000— De grootste verlies- som komt op rekening van de exploitatie van de binnen- en buitenhavens Vlissingen-oost, te weten f 820.000,-. De raar van bestuur van het Vlissingse havenschap behan delt de begroting 1975 un haar vergadering van 16 oktober in Terneuzen. Het dagelijks be stuur van het havenschap deelt echter alvast mee, dat de tarieven van de onderhoudsbe- lasting en van de haven- en kadegelden volgend jaar ver hoogd zullen moeten worden. Voorstellen hiertoe krijgt de raad van bestuur in december. Doo» df>74 verhogingen ver wacht het dagelijks bestuur van het Vlissingse havenschap het begrote tekort te kunnen terugbrengen met ongeveer 400.000 gulden- De raad van bestuur wordt verder instem ming gevraagd met deelname in een subsidieregeling /oor de stichting vliegveld midden- Zeeland. Het dagelijks bestuur acht de instandhouding van dit vliegveld ook voor het haven schap van belang gezien de sociaal -econ omische ontwikke ling- De subsidieregeling, waaraan wordt deelgenomen door de provincie de gemeen ten en het havenschap, geldt voor een periode van vijf jaar. Men wil subsidiëren in een exploitatietekort van ten hoog ste 85.000 per jaar. Daarvan neemt de provincie 40 procent voor zijn rekening, de ge meenten eveneens 40 procent en het havenschap 20 procent. Het maximumbedrag zal ech ter jaarlijks aangepast worden met het gemiddelde van de loonkostenindex en de prijsin dex voor de gezinsconsumptie. De Heidemij Nederland bv- is gereed gekomen met een ont werp voor de uitvoering van de vijfde fase van de aanleg van de groenzone rond het ha ve nschapsgebied. Ei moeten onder meer 5 ha- bomen en struiken worden ingeplant- De kosten worden geraamd op f 165.000,-. De raad van bestuur wordt gevraagd met de uitvoe ring in te stemmen. Zodra het overleg met staatsbosbeheer en de' Zeeuwse beplantings commissie is afgerond- zal met de aanleg van de groenzone fase vijf worden begonnen, zo deelt het dagelijks bestuur mee- „Het is misschien gek, maar soms gaan we een halfuur voor de kast naar de stenen staan kijken. Iedere keer ontdek je weer iets nieuws in opbouw en in kleur. De schoonheid van die stenen fascineert me gewoon. Je raakt er nooit op uitgekeken. Maar ik vind het fijn, dat m'n vrouw en ik evenveel ple zier aan onze hobby bele ven". De heer J. Hillebrand uit Hoek (38 jaar, werkt op het gebied van beveiliging en bewaking bij Philips en is voorzitter van de kring Zeeuwsch-Vlaanderen van de Stichting Geologische Aktivi- teiten voor belangstellenden in de geologie en mineralo gie, kortweg GEA genaamd) staat voor een grote vitrine in zijn huiskamer en kijkt met zichtbaar plezier naar tientallen merkwaardige ste nen, die in hun meest bizarre vormen en kleuren myste rieus liggen te zijn- Geen gewone stenen, maar stenen met een geschiedenis van ve le eeuwen en dat is ze ook wel aan te zien. Amethist, markasiet en ve le andere met zulke „inge wijde" namen, diat een leek (zoals ik) toch niet snapt wat ar mae bedoeld wordt. Het grappigst van alles vind ik wel een gapyrietiseerde ammoniet; een overblijfsel van een inktvis-achtig diertje, dat zo'n 70 miljoen jaren is uitgestorven en dat door de één of andere zwavel- ijzer verbinding een soort lu- rex-jasje heeft aangekregen met allemaal kleine glister- tjes. Ook bijzonder zijn de fluo- riserende stenen, die in het donker een groenig licht af geven. „Puur geluk als je zo iets vindt" zegt die beer Hil lebrand, „want soms vind je twee stenen op 10 centimeter van elkaar; de één fluorise- rend, de andere niet Waar 'm diat nou in zit, weet ik ook niet. In die kennis schiet ik nog tekort- Maar het is toch wel vreemd, dat er stukken bij staan, die mets doen, terwijl er andere bij zijn, die die pan uitvonden". De heer Hillebrand is hele maal gek van zijn hobby, dat is wel duidelijk. Eén van zijn hobby's zooi ik eigenlijk moeten schrijven, want hij doet ooik nog aan scheepsmo- dellenbouw, houtsnijwerk en fotografie en wil dit jaar no-g beginnen met de aanschaf van de nodige apparatuur om z'n eigen stenen door te za gen en af te slijpen. Het lijkt wel of de heer Hillebrand zijn schade wil inhalen, want hij heeft het jarenlang zon der hobby's moeten doen. Gewoon, omdat er geen ge legenheid en geen tijd voor was. Mineralen zoeken lukt nu eenmaal zo moeilijk als je midden op de Rijn vaart! De heer Hillebraimd heeft name lijk altijd gevaren; ais schip per in de beroepsvaart, Rijnvaart en binnenvaart. Pas zo'n jaar of zes ge leden, toen zijn vrouw het met ai dat water niet meer zo zag zitten, besloot de heer Hillebrand een baantje aan de vaste wal te gaan zoeken en ongeveer 3 jaar geleden ontdekte hij Zeeuwsch- Vlaanderen als plezierig woongebied. „In het begin was het wel een grote over gang", geeft hij toe, „toen ik in die portiersloge zat, had ik siteeds het gevoel dat ik in een aquarium zat- Nu zou ik echter niet meer terug wil len, wiant je leidt een heel wat geregelder leven". „Die stenen-hobby is ei genlijk begonnen door m'n vrouw. Die werkte een jaar of vijf, zes geleden in de huishouding bij een juwelier. Op een keer kreeg ze zomaar een steen cadeau; een ame thist. Het is nog steeds één van mijn pronkstukken. Kijk maar", zegt de heer Hilde- briand, als hij de brok uit de kast haalt. „Maar goed we waren er alletwee weg van- Een steen was ook niets, dus heb ik er m'n vrouw nog eens één gegeven met haar verjaardag. Toen gingen we ook echt letten op winkeltjes waar je verschillende steen soorten kon kopen, we schaf ten ons wat boeken aan met informatie en we werden hoe langer hoe enthousiaster. De laatste paar jaren gaan we er ook echt op uit om de stenen te zoeken en passen we onze vakanties er helemaal bij aan. De geschiedenis van de stenen is me gaan interesse ren en zo kwamen we van zelf bij de geologie te recht". „Ongeveer 2,5 jaar geleden zag ik een advertentie in de krant van iemand die con tact zocht met liefhebbers van mineralen- Dat bleek apotheker Klaassen uit Ter- neuzen te zijn, een ijverig voorvechter van het vereni ging op poten wilde zetten van mensen die belangstel- gings-leven. die een vereni- iiing voor stenen hadden. We kregen aanvankelijk een clubje vain 15 mensen bij el kaar, uit alle hoeken van Zeeuwsch-Vlaanderen Het was echt een clubje van vriendjes onder elkaar, dat helemaal niets officeels had. Na een jaar zo lekker aange rommeld te hebben, zochten we contact met de Stichting Gea. Dat is een stichting, waar 3500 verzamelaars in Nederland lid van zijn. Het voordeel is, dait Gea een car totheek van vindplaatsen heeft, zodat ie altijd weet, waar je moet gaan zoeken, als je fossielen of stenen wilt vinden. Bovendien wordt er een goed tijdschrift uitgege ven voor een la-ge prijs, kun je sprekers uitnodigen en wordt er 2 m-aal per jaar een ruilbeurs georganiseerd. Nu hebben we 35 leden (zelfs uit Walcheren en Z-u-id-Beve- and) en komen er nog steeds meer bij. We hebben regelmatig bijeenkomsten o-m de contacten te onderhouden. Daar leer je erg veel van, want wat de éé-n niet weet, dat weet de ander wel- Met pinksteren hebben we bijvoorbeeld een excursie ge houden naar Wiss<ant, een plaatsje tussen Calais en Bologne in Frankrijk, dat we als vindplaats hadden opge kregen van de Stichting Gea. We hebben geweldig veel ge vonden. Ook de mensen die speciaal voor de fossielen kwamen, gingen met zakken vol terug naar huis. Fossie lenverzamelaars zitten ook bij ons in de club. Op een gegeven moment moet je echt gaan kiezen, want het bijhouden van mineralen zo wel als van fossielen is een zaak waar geen begin en geen eind aan zit Maar het gaat in één club uitstekend met elkaar, want er zijn veel raakvlakken; het zijn beide dingen, die de aarde heeft voort gebracht. We gaan binnenkort op een zondagmorgen ook een ex cursie maken naar het Schoolmuseum in Gent, waar we gaan kijken naar o-a. mi neralen en fossielen. Op 11, 12 en 13 oktober zijn we te vinden op de tentoonstel ling van postzegelverzame laars in de Sporthal in Ter- neuzen". De heer Hillebrand lacht een beetje als hij mijn ver baasde gezicht ziet. „Het is zo", legt hij uit, „dat postze gels tegenwoordig vaak ge wijd zijn aan één bepaald onderwerp, zoals schepen, bruggen, klederdrachten, maar ook schelpen, minera len en fossielen Om nu eens in die praktijk te laten zien, hoe die onderwerpen er in 't echt uitzien zijn wij ook uit genodigd om wat stukken uit onze privé-verzamelingen tentoon te stellen. Het is ook de bedoeling dat ve ruilavonden gaan or ganiseren, waarbij men stuk ken kan ruilen, zonder dat er geld aan te pas komt- De opzet van de Stichting Gea is ook, om de commercie een beetje in de hand te houden,' want het verzamelen van fossielen en stenen kan een kostbare aangelegenheid zijn. Mijn stenen kopen b.v. in geldwaarde uiteen van zo'n 4,- tot wel 7,50,- per stuk Het is wel erg moeilijk om de waarde van stenen in geld uit te drukken. Het is maar net, wat men er voor wil geven. Vanaf half december tot eind januari houden we een expositie in het Terneu- zense museum. Een mooie gelegenheid voor belangstel lenden om eens te komen kijken" besluit de heer Hil lebrand- .Eindredactie •Rein van der Helm HULST DE KONING VAN ENGE LAND. Vrijdag om 19.30 uur, zaterdag tot en met dinsdag om 20 uur en zondag tevens om 15 uur, Papillon met Vic tor Jory, Don Gordon en An thony Zerbe. Het spannende en avontuurlijke verhaal van twee boeven die naar een strafkolonie worden verban nen, onder de meest onmen selijke omstandigheden moe ten leven maar alles op alles zetten om de verloren vrij- ïeid te herwinnen- Toegang 14 jiaar. TERNEUZEN LUXORTHEATER. Tot en met dinsdag, elke avond om 8 uur en zondag ook om 16.30 uur, Bud Spenceer in zijn beroemde vrolijke vechtfilm Zij noemden hem platvoet Een man met een gouden hart en stalen vuis ten in een keihard en avon tuurlijk gevecht tegen de handel in verdovende midde len. Toegang alle leeftijden. Zondag om 14 uur De schat in het Zilvermeer, naar het beroemde boek van Karl May, met Lex Barker en Pierre Br ice- Een van de be roemdste avonturen van Winnetou en Old Shatter- hand. Toegang alle leeftijden, den- OOSTBURG LEDELTHEATER. Van za terdag tot en met dinsdag elke avond om 8 uur gaat men in Oostburg nog even door (2e week) met het. dol le gestoe1 in de Tiro Ier Al penweiden onder de titel Pi kant gevrij in de Alpen wei. Toegang 18 jaar. Zondag om 14 uui\ Norman Wisdom in Warenhuis op stelten. Een film waarin Norman (door eigen schuld) in de dolste situates verzeild raakt. Toe gang ailile leeftijden. MIDDELBURG CITYTHEATER. Tot en met dinsdag, elke avond om 8 uur, Papillon. Zie voor na dere gegevens Hulst. Zon dagmiddag om halfdrie De kindeken in kapitein Grant, naai' het wereldvermaarde boek vam Jules Verne. Toe gang alk leeftijden. Woens dag >m 26 uur, in samenwer king. met de Zeeuwse Volks universiteit. De dingen van het «even Les choses de la vie) een film van Claude Same' met Michel Piccoli, Rorm sc^neider en Lea Mas- sari Of indringende wijze wor-n r deze film verteld hoe een gebeurtenis het le ven vtn mensen in één slag volkomen kan veranderen. Toegme 14 jaar .iOES GRAND THEATER. Vrij dag. maandag en dinsdag om 20 uur zatordag en zondag om 19 uur en 2130 uur. De drie Musketiers. Gebaseerd op net beroemde boek van Alexandre Dumas, met Charlton Heston, Olivier Reed, Richard Chamberlain, Frank FinLay, Michel York, Raquel Welch e.a. De ge schiedenis rond net halssnoer van die koningin van Frank rijk, is genoegzaam bekend en ook, hoe d'Artagnan het na vele spannende avonturen weet te bemachtigen, on- danus de intrigues van Ri- cheueu Toegang 14 jaar. Zondag om 14-30 uur, Gulli vers reizen Gulliver belandt op 'jjn reis naar Indië, ten gev pe van een schipbreuk bij de Lilliputters Hoe klein zi.i ok zijn zij hebben de zelfde (on) hebbelijkheden als wij, normale mensen. Vervolgens belandt Gulliver in het land van de reuzen en ook daar valt het voor hem niel mee Toegang alle leef- tijde'i Vrijdag om 23 uur (nae^tvoorstelling) Wat meisjes lekker vinden Weer zo'n „onthullende" Duitse film over schoolmeisjes, die hun njd niet alleen op de sch'xvl banken maar ook op andere banken en in bedden doorbrengen. Toegang 18 jaar- t

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3